Aan de rust leidde Avanti met 11-12 I Tumultrijke tweede helft Avanti met J. De Pauw en H. De Smet Nopri uitgeschakeld na verlengingen Totale off-day Lebbeke blijft in de play-offkoers Robuco Buggenhout laat titelkandidaat geen kans H.K. Waasmunster maakt het -nHll Squadra laat steken vallen ss zichzelf moeilijk Ajax verliest leidersplaats H.B.C. Dendermonde rukt verder op Handbalkalender Brabo scoort moeilijk Sta] Ui Na 28 - 24.2,1969 - De Voorpost HANDBAL Dat Avanti Buggenhout, in tegenstelling met de geruch ten, er niet aan denkt te kapituleren, moet nu duidelijk zijn. Voorzitter Ghyssels, die meer dan wie ook beseft dat de spelerskern te beperkt was geworden na de maatrege len getroffen tegen het duo El Hafi-Jaichi, is erin geslaagd J. De Pauw en H. De Smet te overtuigen Avanti dit seizoen uit de nood te helpen. Meteen kan trainer Noteboom zaterdag tegen Beyne al beroep doen op dit duo dat deze week reeds aan de trainingen deelnam. Wordt de opdracht zaterdag bepaald zwaar, in het vooruit zicht van de play-offs, voor het behoud in elk geval een geweldig pluspunt. Want dat het behoud in 1' nationale een zaak van leven of dood betekent voor Avanti is zeker. EVA Kwartfinale Beker van België E. V.Aalst Montegnée le Nationale Ook tegen co-leider Montegnée toonde E.V. Aalst zich bereid tot het uiterste te gaan om de brood nodige punten te pakken. Met het onverwacht wederoptreden van M. Bayens waren de verwachtin gen zelfs hoog gespannen bij de thuisploeg maar eens te meer bleek Eendracht aanvallend over niet genoeg potentieel te beschik ken om de wedstrijd te doen kan telen. De bezoekers toonden zich atletischer en beschikten vooral over veel meer schietkracht dan de thuisploeg die het toch zo moeilijk heeft om te scoren. Toen begin de tweede helft M. Bayens dan onterecht een rechtstreekse diskwalifikatie aangesmeerd kreeg na een verkeerde interpre tatie van de scheidsrechter gingen de poppen aan het dansen en van een handbalwedstrijd kwam er nog weinig in huis. De scheids rechters kregen het bepaald moei lijk maar moeten hun vergissing hebben ingezien vermits zij na de wedstrijd verklaarden geen rap port te zullen opmaken. In elk geval, Aalst kon enkel gedurende de eerste 20' de indruk geven Montegnée te kunnen afstoppen (6-6) want nog voor het rustsig- naal hadden de bezoekers een vier-puntenkloof geslagen (rust 6- 10). Bij 8-11 werd M. Bayens dan gediskwalificeerd en Montegnée diepte de voorsprong uit tot 8-13 vooraleer Aalst deze tagenslag verwerkt had. Eendracht kon daarna opnieuw evenwicht in het wedstrijdbeeld brengen en via 12- 16 na 48' en 14-17 na 56' werden de 15-18 eindcijfers bereikt. Maar in die tweede helft was er teveel tumult geweest om nog van een knappe wedstrijd te kunnen spre ken. E.V. Aalst: Mertens, Van Malderen E., R. Arijs, W. Bo- mon 5, De Cock, R. Bayens 1, B. Arijs 1, Van Nuffel 2, Van Der Borght 6, D. Bayens, Steemans, M. Bayens. Reserven: E.V. Aalst - Montegnée: 8-19 Tegen de sterke bezoekers maak te Aalst geen kans. Na de eerste helft leidde Montegnée reeds met 4-10 en aan het spelbeeld wijzigde nauwelijks iets in de tweede helft. E.V. Aalst: E. Van Malderen, Mertens. T. Wellekens 2, R. Arijs 1, Bosman, Pennewaert 1, E. Van Goethem 1, Steemans 2, P. Van Goethem 1, Steenhaut. EVA NOPRI LEBBEKE-SASJA: 8-9 (7-7) Na een erg verdienstelijke wed- thuisploeg. Sasja scoorde in die Robuco Buggenhout 2 Aalst 2 strijd werd Nopri op een wat on gelukkige wijze uitgeschakeld tweede helft vijfmaal via de hoek- spelers en 2' voor het einde kon de Bekerkompetitie. Het werd Sasja gelijkstellen wat naar ver een erg geëmotioneerde wed- lengingen leidde. In de eerste ver- strijd, die mede door een toleran- lenging van 10' werd er niet ge- te en niet altijd goed geïnspireerde scoord ondanks Nopri startte met wedstrijdleiding, bijzonder hard- zes tegen vier Sasja speelsters nekkig werd betwist. Maar deze maar dan op een onbegrijpelijke keer het Nopri zich niet intimide ren zoals in de kompetitiewed- manier «afgefloten» werd voor «ophouden van het spel». Toch Provinciaal Temse - Groot Bijgaarden: 16 -M 20 Temse, met heel wat nieuv«| gen in de ploeg, boekte een hoj In een te hardnekkig betwiste gevende overwinning na een ij wedstrijd moest Robuco, voor het iswaar niet zo spectaculaire Eksaarde eerst dit seizoen, de zege aan de strijd. Een gelijkopgaande ets n tegenstander laten. Aalst had een helft (3-3 na 15', 5-5 na 20') »a DCVJM bewaker bij Krogstrup geplaatst afgesloten met een 10-8 vd en R. Van Herreweghe woog hard sprong voor de thuisploeg. In Ebaanle door op de Robuco verdediging, begin van de tweede helft spe« heeft tegei Rust 9-11. Temse dan een sterk kwartier heel wat t Robuco Buggenhout 2: Janssens, resulteerde in een 15-10 vod 15-2 (5* i Braeckman 1, Moyersoons 2, F. sprong na 47'. Daarna doofde slems en 1 Mannaert 2, De Vuyst 3, St. De wedstrijd uit zonder dat de rei wakker e Swaef 2, Van der Stock, Segers, van de thuisploeg nog in het t eerste heil P. De Smedt 4, P. Mannaert, drang kwam. At. Temse: D. Bf achtervolg Krogstrup. E.V. Aalst 2: Coen, taert, A. Baeck. Lyssens, P. Y, driepuntei Steenhout 2, Van Herreweghe, Hoyweghen 4, Vercauteren 3,a en De Scl De Gendt 2, Van Nieuwenborgh, Clercq 5, Van Walle, Cr. Yi te voordi J.P. De Saeger 4, Van Durmen, Hoyweghen, De Schepper 1, y, alle inzet -- - - sleeh strijd tegen datzelfde Sasja en lan- creëerde Lebbeke nog een open tijd zag het er naar uit dat doelkans die echter op de doellat Lebbeke de bovenhand zou halen te pletter sloeg. In het begin van in het «gevecht» tussen beide ver- de tweede verlenging van 10' stop- dedigingen. In de eindfase liep het echter verkeerd voor de thuis ploeg die zijn drie punten voor sprong nog prijsgaf en in de ver lengingen kon Nopri nog enkel te de Sasja-keeper een 7-m worp van de nochtans sterk spelende Bleyaert nadat Sasja al gescoord had via penalty. Als Macs aan de haal ging en er 7-9 van maakte 2' De Doncker, P. Van Herreweghe Van Buyten 1, Milliau 3. Pvj weg 3, R. Van Herreweghe 9. 1 en dat k bezoeken «en. De ntting di letns liet deEksaa Dameshandbal - lc nationale !!_!!- Erembod DAMESHANDBAL scoren vanop de 7-m lijn. In die voor het einde was de kous af voor eerste helft bleven de agressieve een verdienstelijke thuisploeg. Se in Hasselt - Avanti Buggenhout: 27-19 3' afdeling Het stramien waarop een wed strijd verloopt als Avanti erbij betrokken is wijzigt nauwelijks de laatste weken. Ook in Hasselt werd het een herhaling van het geen in de vorige wedstrijden ge beurde: na een sterke eerste helft stuikte de Avanti ploeg in elkaar tijdens het tweede wedstrijdge deelte. Oorzaken van deze situa tie liggen voor de hand. Avanti beschikt nauwelijks over een basis die le nationale aankan en on danks veel goede wil kunnen de wisselspelers de noodzakelijke rustperioden van deze basisspelers niet opvangen. Daarbij komt nog dat is ondertussen een publiek geheim geworden dat bij Avan ti de trainingsintensitiet op een laag pitje brandt. Dit is zeker geen vingerwijzing naar trainercoach Noteboom die het zo graag anders zou hebben maar om diverse rede nen ontbreken regelmatig basis spelers op de trainingsavonden zo dat de fysiek het duidelijk laat afweten en het ook niet mogelijk is automatismen in het snelpa- troon in te bouwen. Wij zien met in dat Avanti hieraan dit seizoen nog iets kan doen, en het wordt dus vechten met de riemen waar over men beschikt. De degradatie ontwijken is nu het hoofddoel, want als wij het interview van voorzitter Ghyssels op B.R.T. 2 goed begrepen hebben zou daar wel eens het voortbestaan van Avanti kunnen vanaf hangen. De gezonde financiële basis waar over Avanti nu beschikt zou bij degradatie zwaar gehypothekeerd worden aangezien de sponsors dan toch minder zou kunnen ge boden worden. De degradatie play-offs worden dus uiterst be langrijk voor de enige Oost- Vlaamse 1' nationaler. Over de wedstrijd in Hasselt is echt niet zo veel te vertellen. De Limburgers, zonder de gekwetste Draganita, ondervonden in de eerste helft dat er bij Buggenhout nog altijd klas se-spelers rondlopen. Onder im puls van een zware uithalende Orlowslri leidde Avanti met 4-7 na 13' en 6' voor de rust telde Bug genhout langs Vlassenroot en Van Mol zelfs een 8-12 voorsprong. In de laatste minuten van de eerste helft zag men Avanti echter be ginnen plooien maar aan de rust telde Orloswki en C° toch nog altijd één doelpunt voorsprong. Rust 11-12. In de tweede helft kon een fysiek aangeslagen Buggen hout nog een tiental minuten stand houden. Hasselt leidde wel met 15-13 na 36' maar na 40' had Orlowski de twee opnieuw gelijk gebracht (16-16). Maar dan volg de de totale ineenstorting die naar 21-17 leidde na 46' en deze vier- puntenkloof werd verdubbeld aan het eindsignaal. Voor Avanti scoorden: Orlowski 14, Maes 1, Vlassenroot 2, Megos 1, Van Mol 1. Beloften: In. Hasselt - Avanti Bug genhout: 27-9 De Avanti beloften maakten geen kans tegen het veel sterkere Has selt dat aan de rust reeds een 13-3 voorsprong telde. Voor Avanti scoorden: De Mayer 4, De Brau- wer 4, Van Beveren 1. Uilenspiegel H.C. Lokeren Het gaat niet goed met H.K. Lo keren. Dat is het minste wat kan gezegd worden van de ploeg die voor de jaarwisseling het lot leek te gaan domineren. In 1989 speel de de ex-leider juist geteld één maal op zijn normaal niveau en dat was in de topper in Maasme- chelen. Na die overwinning leek alles opnieuw rozengeur en mane schijn maar de werkelijkheid komt bijzonder hard aan na de afgang zaterdag in Uilenspiegel. Misschien kan Lokeren niet meer op tegen de stress die een lei dersplaats meebrengt maar de ploeg lijkt er apatisch bij te lopen, de vechtlust is verdwenen, de snelheid is afgebot. Zaterdag kon trainer De Proft opnieuw niet be schikken over K. Versele maar ook dat is geen verklaring voor de ineenstorting na 20'. Al dient ge zegd dat elke onbeschikbaarheid van een kernspeler zwaar aan komt in het beperkte spelerspo- tentieel van de Waaslanders. Het wedstrijdbegin liet de katastrofale afloop zeker niet vermoeden. Met treffers van Van Hille leidde Lo keren met 2-3 na 10' en na 19' stond er 3-7 op het scorebord. Maar dan klapte het plots totaal in elkaar bij de bezoekers en na 27' had Uilenspiegel de kloof gedicht en aan de rust diende Lokeren zelfs een 9-7 achterstand op te halen. In de tweede helft konden de Waaslanders geen orde op za ken stellen; ondanks L. Van Cau- wenberghe hemel en aarde be woog om het tij te doen keren kwam Lokeren nog nauwelijks in het stuk voor. Het werd 15-8 na 38', 10' voor het einde telde Loke ren zowaar een tien doelpunten achterstand (21-11) Hoe Van Vae- renbergh en C nu kunnen reage ren op deze malaise zal de toe komst uitwijzen maar veel tijd is er niet want Maasmechelen begint de titel in het visier te krijgen. H.C. Lokeren: Van Vaerenbergh, Smet, K. Verhofstadt, L. Van Cauwenberghe 4, Van Hille 6, Bocklandt 1, Verguit 1, Lenaerts I, Picquer, Van Driessche 1, Vermeir. Reserven: Uilenspiegel - H.C. Lo keren: 18 -10 Lokeren kon enkel in de eerste helft enige weerstand bieden. Rust 8-5. Het kompletere Uilen spiegel ging daarna naar een rian te 18-10 overwinning. H.C. Loke ren: Smet, Van den Berghe 5, De Neef, De Proft, Van Driessche, Picquer 3, Van De Velde, Gokbu- lut 1, Vermeir 1. EVA 3-2-1 spelende verdedigingen dui delijk baas. A. Maes opende wel de score voor Sasja na 8' maar met treffers van Van Handenhove, Terroir en een hard werkende Segers raakte Nopri 3-1 voor na 20'. Een paar minuten voor de rust kon Sasja dan toch nog eens scoren zodat een 3-2 ruststand op het scorebord kwam. In het eerste gedeelte van de tweede helft ken de Nopri dan zijn beste periode. Het werd 5-2 langs Bleyaert en Segers en na 47' telde Nopri steeds een 7-4 voorsprong. Maar dan liep het verkeerd voor de gers kon, ook al vanop de penalty- lijn, nog even hoop wekken maar het wanhopig eindoffensief van Nopri kon niets meer aan de toe stand verhelpen. Jammer voor Nopri, dat zich nu beslist moet zien te plaatsen voor de play-offs. Nopri Lebbeke: Van Langenhove, De Backer, Bleyaert 1, Terroir 2, Van Damme, Van Handenhove 1, Anné, De Croock, Segers 3, De Rijcke, Van Boxelaer, Biese- mans. EVA Nopri Lebbeke Hechtel 4' afdeling Robuco Buggenhout Groot-B(j gaarden Zoals Robuco de laatste tijd pres teert behoren zij tot de toonaan gevende ploegen in de reeks. Dit was eigenlijk de rol die hen tijdens het seizoenbegin werd toegedacht maar een abnormaal zwakke pe riode zorgde ervoor dat Robuco nu nog enkel op een mirakel kan hopen om de vroegere verzuch ting de promotie waar te maken. In elk geval, het op de tweede plaats gerangschikte Groot Bijgaarden werd zaterdag geen kans gelaten. Net als in de voorbije wedstrijden domineerde Robuco de tegenstander en een 18-9 score 18' voor het einde spreekt voor zichzelf. Trainer Trienpont had zijn scoutingswerk goed aan zijn ra andschappen doorgespeeld. Met een aangepast verdedigingspatroon werd de Bra bantse aanval ongevaarlijk en in aanval «attakeerde» het duo Asaert - Hertsens de zwakke be zoekende hoekverdedigers. Vanaf het wedstrijdbegin liet Robuco zich het trage spel van de bezoe kers niet opdringen en G. Bijgaar den bezweek onder het aanhou dende tempo maken van de thuis ploeg. Na 8' leidde Robuco al met 4-2 en via 8-4 na 17' werd Groot-Bijgaar- de definitief teruggeslagen aan de rust (12-6). In het begin van de tweede helft bleef Robuco scoren en na 42' stonden de voor de bezoekers beschamende 18-9 cij fers op het scorebord. Naar het wedstrijdeinde toe kreeg doelman Mannaert nog een ruim verdiende applausvervanging en Robuco, dat zaterdag zijn sterkste wed strijd van het seizoen lukte, won met voor zichzelf sprekende 26-18 cijfers. Robuco Buggenhout: Man naert, Janssens, Asaert 6, Troch 2, Brouillard 4, Hertsens 5, Ver helen 1, F Mannaert 6, Trienpont 1, St. De Swaef, Thijs 1. EVA Met een moeizame en duur be vochten zege tegen Hechtel houdt Nopri Lebbeke zijn play-off-kan- sen gaaf. Net als in de bekerwed strijd tegen Sasja moest Nopri het waarmaken met een sterke presta tie in verdediging en heel wat labeurwerk in aanval. Deze maal lukte het en niet in het minst omdat Segers zich aanvallend be gint te ontpoppen als een zeer valabele kracht. Dit is ook nodig want zoals iedereen weet mangelt het Nopri vooral aan schietkracht uit de tweede lijn zodat scoren een probleem vormt voor de ploeg van trainer Van Ransbeeck. Segers opende de score via een 7-m worp en Van Damme en opnieuw Se- «io slecht. gers zorgden ervoor dat Nqj leidde met een 3-2 mini-score a de rust. In de tweede helft i| Nopri dan twee 7-m worpen nu goalie Van Langenhove stelt ok op zaken door er zelf drie Hechtel te stoppen. Toch r, een hard werkende thuisploeg 4|^ar de ri voor maar na driekwart wedstni Wgjng hi staan de ploegen opnieuw gek* fc helft h (5-5). Dit blijft zo tot minder toptien 2' voor het einde (6-6) maar hadi kan Segers het verlossende en a fa keei langrijke 7' Nopri doelpunt rijg punter ren. Nopri Lebbeke: Van Langt hove, De Backer, Segers 4, Va Damme 1, De Croock 1, AnnL ErpeM De Rijcke, Van Boxelaer, Ts roir, Bleyaert. Van Hande li* Met 2' afdeling Zandvliet 22 Squadra Fem. Lebbeke 13 Het vlot niet meer bij Squadra, zoveel is wel duidelijk. Het «heilig vuur» is uit de ploeg en nu men zeker is van het behoud lijkt het erop alsof men reeds eindeseizoen wedstrijden aan het spelen is. Te gen Zandvliet, weliswaar een der betere formaties uit de reeks, speelde Squadra weer veel te sta tisch. Dit was in elk geval de mening van trainer-coach D'Hanis die er ook op wees dat zijn spe lerskern steeds te beperkt uitvalt. Nu ontbraken Van Hove, Luy- paert en Bosteels en na 20' kon Squadra eigenlijk reeds inpakken (6-2). Met een 11-6 ruststand kon een loom Squadra zich nog wei begoochelingen maken. En it tweede helft verbeterde het era op. Tussen de 37* en de 51' min lukte Lebbeke geen enkele trefi zodat Zandvliet met 20-9 lek 10' voor het einde. De streel gen doen het beslist in mineur seizoen. E.V. Aalst blijft onda verwachtingen, Squadra laat afweten, Dendermonde en Rc co Buggenhout kampen tegen degradatie. Er zijn andere tijd geweest.... Squadra Femina beke: Quarin, Van Boven 2,1 3, Steppé 1, Van den Broeck1 S. Van den Broeck 6, Van G wenberghe, Guns 1. EV EVA 2' nationale H.K. Waasmunster 16 Stenant 13 Ajax Lebbeke Ransart Ajax Lebbeke slaagt er maar niet in aan klantenbinding te doen. In eigen sporthal blij ven de prestaties ondermaats en het 18-18 gelijkspel tegen het bescheiden Ransart is te kenend voor dit fenomeen. Zaterdag zag het er lange tijd naar uit dat Ajax opnieuw dankzij «slopmgswerk» zou trachten Ransart op de knieén te krijgen. Maar deze keer lukte het niet vooral omdat Ajax in de tweede helft op een outstanding spelende be zoekende doelman botste en ook omdat de Lebbeekse ver dediging weer veel te traag uitstapte op de bezoekende aanvallers terwijl de Ajax doelmannen nu niet bepaald in hun beste doen waren. In ieder geval roept het heel wat vraagtekens op dat Ajax er maar niet in slaagt ook een zwakkere tegenstander te gaan domineren. Het aanvals- spel blijft daarvoor te ste reotiep en het heeft toch wei nig zin net over de middenlijn te gaan rondspelen om een aanvalsmanoeuver in te zet ten. Ajax startte met J. Ver- meiren in het doel en F. De Ridder op de bank en het waren Luypaert sterke eer ste helft en Van Ransbeeck die voor 2-1 zorgden na 5'. Maar na 10' stonden de ploe gen gelijk (5-4), en Ajax bepaald traag en gemotiveerd in verdediging raakte 6-7 achter na 17'. Gelukkig voor de thuisploeg speelde in die periode de Ransart-doelman niet zo denderend want de «oude» Fourrez bleef zijn ploeg opvallend goed dirige ren in aanval zodat aan de rust 10-10 op het scorebord stond. In de tweede helft startte Lebbeke met kapitein De Bruyn in het doel maar ook Ransart had gewisseld van doelman en deze man zorgde voor sensatie in de laatste 30'. Ajax bleef inspira tieloos aanvallen en verdedi gend zwak akteren zodat Ransart 13-15 voor raakte na 42'. Bij Ajax plaatste men dan toch een ne bewaker bij Fourrez maar na 51' telde de verraste thuisploeg steeds twee doelpunten achterstand (15-17). Agneessens leek dan zijn dure transfer te gaan wet tigen en bracht Ajax gelijk (17-17) maar een flaterende defensie ging opnieuw in de fout zodat Ransart 17-18 leid de 7' voor het einde. Een nieuwe keeperswissel bij Ajax, maar de bezoekende doelman speelde zich steeds meer in vedette en Ajax kon de uitgespeelde kansen niet afronden. Vier minuten voor het einde stelde De Man van op zijn linkerhoek dan toch gelijk (18-18) maar Ajax ont snapte aan het ergste als Ran sart daarna nog een 7-m worp op de paal besloot. Meteen is Ajax zijn leidersplaats kwijt aan Montegnée. Ajax Lebbe ke: De Bruyn, Vermeiren, De Prof 2, Van Ransbeeck 4, Luypaert 5, De Man 2, Ver linden. De Ridder 2, Agnees sens 3, Christiaens, Coppens, Geymans. Beloften: Ajax Lebbeke - Ran sart: 16 - 7 Na een moeilijke eerste helft (rust 5-4) kon Ajax nog ge makkelijk afstand nemen van de bezoekers. Na 17' in de tweede helft was de definitie ve kloof geslagen (12-7). Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Van Rossem, Vlassenroot, Bosman 3, Verheyden 2, Cleymans 4, Paermentier, Vercammen 1, De Decker, Moens 2, Coppens 2, Maes- schaJk 1. Met een overwinning tegen Stenant nadert H.K.W. tot op één puntje van Lokeren en met die derde plaats in de rangschikking staat H.K.W. veel verder dan het verwacht had als neofiet in 3' afdeling. Ook leider Maasmechelen moet nog naar Waaslunster op bezoek zodat H.K.W. nog onverwacht genoemd wordt als mogelijke titelkandidaat. Het eerste kwartier tegen Ser- nant speelde H.K.W. ook als een mogelijke 2' nationaler. Schitterend aanvalsspel, goed georganiseerd in verdediging leek H.K.W. op weg om de gerenomeerde tegenstander een beschamende nederlaag toe te dienen. Via 3-2 na 7' werd het 8-3 na het eerste kwartier en kapitein Gijssels en C° leken op weg naar een fel gesmaakte demonstratie. De thuisploeg had ondertus sen weliswaar twee penalties gemist maar als ook nr. 3 en nr. 4 gestopt werd door de bezoekende doelman was het al aan het fout gaan bij H.K.W. Uitgespeelde kansen werden plots gemist en op kousenvoeten naderde Ste nant tot 8-6 vooraleer H.K.W, toch nog eens kon scoren net voor de rust, ook al via een penalty. Rust 9-6. Wat er tijdens de rust gezeg is weten wij niet maar een te recht ontevreden E. De Vlie ger bleef op de bank als coach en de trainer-speler zou in de tweede helft niet meer op het terrein komen. Nu ging H.K.W. pas voorgoed krasse- len en het duurde tot de 44' minuut vooraleer de thuis ploeg nog een veldgoal scoor de. Het had bijna een vol half uur geduurd! Toch leidde Waasmunster toen nog met 11-8 maar van georganiseerd aanvalsspel was al lang geen sprake meer. De zege kwam zelfs nog in het gedrang als Stenant naderde tot 13-12 8' voor het einde maar zover liet men het gelukkig niet komen. In de laatste 4' zorgden Bor- gers en Roels nog voor 16-12 maar H.K.W. had na een schitterende start het zichzelf moeilijk gemaakt. H.K. Waasmunster: Van Renterghem, De Graeve, Gijssels, Sanders 3, Van Mele I, Van Damme 2, Roels 5, De Vlieger 1Borgers 4, De Mee rsman, De Clercq, T. De Graeve. Reserven: H.K. Waasmunster - Stenant: 14-18 Tegen leider Stenant verde digden de jonge H.K.W.-dou blures zich bijzonder goed (rust 7-8). In de tweede helft met de debuterende 16-jarige Maes in het doel moest H.K.W. toch terrein prijs ge ven. Via 13-15 5' voor het einde werd het uiteindelijk 14-18. H.K. Waasmunster: W. De Graeve, Maes, Be- rekmoes 1, Willaerts, Gijs sels, T. De Graeve, P. De Clercq 4, Van Mele 3, De Meersman 3, Dutré 3. EVA H.B.C. Dendermonde 23 Meise 17 Zoals verwacht voegde Dender monde twee punten toe aan zijn totaal na een overwinning tegen hekkensluiter Meise en meteen wipt de ploeg van trainer Sam Buelens nu ook over Denderbelle in de rangschikking. Meteen be hoort H.B.C. tot de goede mid denmoot en dit is veel meer dan wat men bij het seizoenbegin kon verwachten. In het eerste wed strijdgedeelte speelde de thuis ploeg nochtans krampachtig. Het feit dat de wedstrijd diende geleid door gelegenheidsscheidrechters zal hier wellicht niet vreemd aan geweest zijn en tot de rust bleef Meise aanklampen: rust 12-10. De bezoekers bleven in de tweede helft nog een tiental minuten in het spoor van de thuisploeg maar als H.B.C. veel vlotter ging spelen I le nationale zat. 25.2 te 20u30 Avanti Buggenhout-Beyne 2e nationale zat. 25.2 te 20ul5 Hoei-E.V. Aaist i zat. 25.2 te 20ul5 Flémalle-Ajax Lebbeke 3e afdeling zat. 25.2 te 20 u. Lokeren-Overpelt I 4e afdeling zat. 25.2 te 20u30 Meise-Robuco Buggenhout i zat. 25.2 te 17 u. Ieper-H.B.C. Dendermonde i zond. 26.2 te 19u30 Brabo Denderbelle-H.C. Brugge Provinciaal zat. 25.2 te 17ul5 Woluwé-Temse zond. 26.2 te 18ul0 Brabo Denderbelle 2-Gent zat. 25.2 te 17ul0 Merchtem-Eeklo zond. 26.2 te 15ul5 E.V. Aalst 2-Berlare Dames le nationale zat. 25.2 te 21 u. Meeuwen-Nopri Lebbeke 2e afdeling zat. 25.2 te 14ul5 In. Hasselt-Robuco Buggenh. zat. 25.2 te 16u45 R.B. Dendermonde-Haachtse zat. 25.2 te 16u30 Squadra Fem. Lebb.-E.V. Aalst Jeugdkalender zond. 26.2 Pupillcntornooi Avanti Buggenh Beker van Oost-Vlaanderen zondag 26.2 te 20 u. H.K. Waasmunster - (+5) E.V. Aalst was de beslissende kloof vlug ge slagen. Een knap afwerkende Im- pens zorgde voor 18-15 na 45' en nu was H.B.C. duidelijk baas over het wedstrijdgebeuren. Via 20-16 na 48' ging het naar een nog overtuigende 23-17 overwinning. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Claessens, Bogaert, Merckx 1, Van Geel 2,. Van Steen 2, Van Renterghem 3, Bouteille 3, Im- pens 7, De Smedt 3, Hooreibeke 2. EVA Desselgem Brabo Denderbelle Tegen leider Desselgem kwam nog maar eens tot uiting dat Bra bo het in sommige wedstrijden bijzonder moeilijk heeft om te scoren zondag zonder het duo Walraevens - Bosteels en een op halve kracht spelende Hendrickx vlotte het helemaal niet bij de ploeg van trainer M. De Proft. Tot de 7' minuut kon er gelijke tred gehouden worden maar daar na werd een hele resem doelkan sen niet benut zodat er een 10-2 op het scorebord kwam vooraleer de 12-4 rustcijfers bereikt werden. Ook in het eerste gedeelte van de tweede helft bleef de afwerking ondermaats. Het werd 17-4 na 41' en het duurde daama nog een vijftal minuten vooraleer Brabo eindelijk de kansen ging benutten. Tien minuten voor het einde had Brabo dan gemilderd tot 17-10 maar dan stopte Desselgem dit offensief van de bezoekers en nu ging het totaal gelijkopgaand naar een 22-15 eindstand Brabo Den derbelle: Uyttersprot, D. Van Goethem, P. Vermeir 3, R. De Smedt 1, D. Van Goethem 2, E. Van Keer 2, Van der Jeught 1, Hendrickx 5, Taminau, Van Den Abbeel 1. EVA Jeugdhandbal Miniemen D.B. Zwijnaarde 3 Avanti Buggenhout 13 Het Avanti-miniemen ploegje, waarin enkele meisjes meer dan hun werk doen, leidde aan de rust met 2-5 tegen hun leeftijdsgeno ten van Zwijnaarde. In de tweede helft dreef het ploegje van trainersduo Van Beveren - lowski, stelselmatig de voorspn omhoog onder impuls van chiels en Van Damme. Avanti Buggenhout: Thomas, chiels 5, Pieters, Philips, N. TT» mas, Seymoens, Aelbrecht, Wi ters. Van Damme, 4, C. Bosted Pluvier 1. EV De eerst ruist ma Mere. E bleef op Zaman I De Kim kous af Broeck «de re Eecken cijfers ei ilzijnir nnt de coach A ging bez St Nik Met Va voor de ten de Toch le minuter ten har le zijn kende 1 met he: Wase f ooverd hek ee ben i VOLLEYBAL iCKtieer BtLSElE VC Zele-Lanaken 3-1. Chris Arents demonstreert hier i aanvallende kracht van de Zeelse ploeg (gvw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 28