Kurt Nijs de grote onbekende Wa Hamse BC pakt de leiding KWB-B rukt op naar tweede plaats Patro-B doet titelstrijd verwateren Veel belangstelling voor indoor-tennis bij Aalsterse TC De Snas Voor de tweede keer goud voor Hemaco 30 - 24.2.1989 - De Voorpost BADMINTON TAFELTENNIS TENNIS Jeugdbadminton Badminton. De finalisten van het jeugdtornooi in Oudegem: Beeckman-Vrijders speelden de finale tegen de onbekenden Nijs-Verreth op het Drivejeugdtornooi vh) Aan de Affligemdrcf te Aalst schreven 163 spelers in voor het jaarlijks open indoor-tennistor- nooi van TC De Snas Wedstrijd leider Paul Bracke kon met dat ruime aantal zeven stevige reek sen bouwen en hij was gelukkig hulp te krijgen van Daniêlle Pael- stermans. De tennissers zelf zorgden voor kwaliteit waarbij ook onverwach te winnaars genoteerd werden. Zo bijvoorbeeld in de reeks heren 2 waar van de twintig spelers vijf een B-klassement achter de naam hadden. De finale werd echter betwist door twee C 15-spelers. Dirk Van Der Poorten van GTC Denderleeuw wipte B 4/6 Johan De Vos en B +2/6 Dieter Calle, David Arijs van Sint-Christoffel- PoUare sloeg B +/2/6 Vincent Carlier uit het tomooi. in finale bleek David Arijs het best de zware brokken te hebben verteerd. Hij won met 6-1, mak kelijk van Van Der Poorten. In de heren 3-reeks bouwden C +30-spelers de eindfase en het werd een Vogelenzang-Lede fina le. Erwin Cammu, geweldig ge groeid sinds hij aan bondstrainin- gen toe is, sloeg ploegmaat Bart De Keyser terug met 6-3, 6-4. Ook Vogelenzang boven bij heren 4 met Jaak Van Kerckhovc die in finale 7-5, 7-6 en 7-2 tiebreak neerzette tegen Johan Baeten. De Junior Veteranen hadden met de hoog geklasseerde Jerome De Bruyn, B +/4Z6 van Sint-Christof- fel, een vorbestemde winnaar. Toch bood Guido Noens in finale meer dan behoorlijk weerstand Twee damesreeksen met telkens Montil-meisjes als verliezers in de finale. Dames 2 was voor Ann Gelens van Het Wilgenhof die woin van Pascale Matthijs, 3-6, 6 0, 6-0 terwijl Carla Collijns van Velina de reeks dames 3 won met overduidelijke 64), 60 setstanden tegen Wilma Van Ransbeeeck. HA. Sportief huwelijk in Kastel. Internationale motorcrosst Peter D'Hauwe trad in het huwelijk met Emmy Hey va" uit Kastel vh) cieel C2 tomooi. Bij de jongens hadden Peter Her mans en Kris Vrijders een zeer slechte loting. Hermans moest het direkt opne men tegen Wim Beeckman en VRijders tegen de onbekende Kurt Nijs. Hermans verloor met 9-15, 15-4 en 18-16 en Vrijders verloor met 15-7, 8-15 en 11-15. De weg naar de finale was trou wens het zwaarst voor Kurt Nijs. Met uitzondering van de halve finale was Nijs verplicht alle wed strijden in drie sets te spelen. Uiteindelijk zou de Mechelaar in drie sets winnen van Wim Beeck man. Annick Peeters speelde een rustig tomooi en bleef ook in finale enkel de kalmte zelve. Steeds verdedigend spelend putte ze Joke De Puysseleir volledig uit en dat resulteerde in winst. Ook in de dubbel was Annick Peeters met Anouschka Vyncke de beste ploeg. Nochtans gokte iedereen op het gelegenheidsduo Neuckermans-De Puysseleir, maar juist dat voor de gelegenheid samen spelen was het zwakke punt van de Opwijkse en St. Gil- lisse. De onfortuinlijke Kris Vrijders haalde dan toch nog een trofee door met Beeckman de finale dubbel te spelen. Hermans had weer geen geluk. Met partner De Ruysscher moest hij het tomooi direkt aanvangen tegen de latere winnaars Nijs-Verreth. Maar toch speelden de drive jongens geen onaardige partij. In de hoogste leeftijdsreeks bij 4 jongens kwamen Johan Vrijden en Jan Bosteels zoals verwadt tegen elkaar uit in finale. Vrijd® won. Ook in de dubbel was Vrijden met Pascal Piessens te sterk voj Verheyden-Bosteels. Bij de meisjes stond er geen op Leen Neuckermans. Het Doppet Douche tomooi v» huisd volgend seizoen naar 4 'n. r._ sporthal te St.-Gillis-Denderraoi de. (LC) Hamse Liga In de badmintonkompetitie zijne tijdens het recente weekend hee wat wedstrijden gespeeld waart vooral Hamse BC het hoge woon voerde. Maar het is nog te vroq om daarmee de Hamce BC li groot favoriet te bestempelen. Uitslagen van dit weekend Hamse BC-Club '85 1 Sporthal-Old Chap 1 Club 85-Old Chap 1 Hamse BC-Sporthal 1 Club '85-Sporthal 13-1 Hamse BC-Old Chap 18: Klassement 1. Hamse BC 2 100 p 2 Club '85 2 6f 3. Danlie 1 46p 4. Sporthal 1 31 p 5. Old Chap 2 23p 6. Snaar Af In de tweede afdeling van de KVKT-kompetitie lukte BAC B een nieuwe grote overwinning Deze keer werd Vlierkouter A daarvan het slachtoffer. 8-2. Dan ny D'Hollander zat bij Vlierkou ter in een goede bui en lukte al de tegenpunten. Maar de rest van zijn ploeg bracht er echt niets van in huis. BAC B blijft zich vooraan bewegen in de eerste gelederen. Een plaatsje als vice-kampioen zat er nog altijd in. Hetzelfde kan gezegd worden van Opwijk A, dat net met zoveel punten als BAC op de tweede plaats staat geklasseerd en van geen wijken wil weten. Deze week hebben ze KWB A met een 8-2 nederlaag weer naar huis gestuurd. Na een 2-2 tussen stand was er geen houden meer aan Danny Vermeulen en vrien den. BAC A dat nog een tweede maal moest aantreden deze week deden het met heel wat minder klank dan gewoonlijk. Ze werden daar verrassend met 9-1 geklopt. Weliswaar stonden de BAC-ers met een vertimmerde samenstel ling, maar dat doet niets af van de forse prestatie van de Pardaf-for- matie uit Kruibeke. Alleen Muy- laert Myriam kon de eer redden voor BAC B. In de derde reeks een forse over winning van leider Okapi A dat in eigen sporthal Eendracht B ver sloeg. Daniels, De Rechter en vrienden wonnen met 9-1. In de vierde afdeling recks A, verloor achtervolger Ons Huis B Baarde- gem een punt op verplaatsing bij Egmont A 5-5. Gedurende een hele ontmoeting bleven de ploe gen elkaar volgen: 2-2 en 4-4, en na de dubbels: 5-4. Het duo Pie- ters-Guldolf zou daarna de ploe gen opnieuw gelijk stellen. De beste speler was ongetwijfeld Ma- rijns Geert, die driemaal mocht vlaggen. De twee laatstgeklasseer- den stonden eveneens tegenover elkaar. Aanvankelijk scheen de bezoeker Madeion C de beste kansen te hebben: 1-3. Toen vie len ze echter stil en ze konden geen enkele overwinning meer la ten opschrijven en meteen was het duidelijk dat Eendracht E nu naar de overwinning zou grijpen en ze deden dat met klank: 7-3. Vooral Janus Meuris was zeer goed met drie overwinningen. Datzelfde Madeion C werd later in de week nog getrakteerd op een 2-8 neder laag tegen het beter geklasseerde Herleving A Dendermonde. Vooral Marcel De Bruyne liet hem nog eens langs zijn beste zijde zien en won alles. Zijn voor beeld werkte aanstekelijk op Tecqmcnne Roger en Hugo Colson. In vierde afdeling B was de be langrijkste wedstrijd KWB B-Sint Pauwcis met als inzet de tweede plaats. Maar veel strijd was er niet te zien. Daarvoor was blijkbaar de KWB-pIoeg te sterk. Ze lieten Sint-Pauwels geen enkele kans: 8- 2. Tom Vercruyssen won twee keer voor de bezoeker en dan was er niets meer. F. De Gercq was bij de overwinnaars het beste ele ment. Het wordt zeker nog een hard duel voor de tweede plaats. Helemaal onderaan de rangschik king kon Dynamica B gouden punten winnen door de formatie die spartelt om ook overeind te blijven in deze reeks, Pardaf D, te verslaan met kleine 4-5 cijfers. Sven Palet heeft de doorslag gege ven op deze verdiende zege. Hij won driemaal. Voor Dynamica B Waasmunster zal het nu dubbel hard strijden zijn om zich in deze reeks te kunnen handhaven Lei der BAC C kon het rustig aan doen op verplaatsing bij KWB C. Het werd daar een forse 3-7 over winning. Dirk Baert met zijn drie overwinningen deed vooral de schaal in het voordeel van BAC overhellen. Vlammers zijn nog maar eens uit hun krammen ge schoten. Hun slechtste periode schijnt weer voorbij te zijn. Tegen Dynamica B lukten ze moeiteloos zware 1-9 cijfers. Alleen Gerry Ronsman liet het eenmaal afwe ten. Hetzelfde wellicht ook voor Viktory die zonder pardon Okapi B trakteerde op een fikse 1-9 nederlaag. Michel De Rechter redde de eer en daarmee kon Okapi het stellen Een ploeg die in deze reeks maar aan geen overwinning geraakt is Patro G. Nu werden ze weer met In de eerste provinciale KBTTB was er bovenaan een gevecht tussen Kicldrecht en Melsele A om de titel. Maar er was ook nog de «derde hond», Zomergem A, dat nog een ruime kans maakte om roet in het eten te gooien. Want in deze afdeling gaan er twee ploegen stijgen. Patro B op verplaatsing bij Zomergem A heeft deze formatie twee punten ontfutseld en meteen kunnen de jongens uit Zomergem hun illusies opbergen. Dirk Stallaert en Guido De Block wonnen elk drie keer. Peter Van Couteren won twee keer en invaller Mario De Smet zorgde er voor dat Zomergem A met 7-9 geklopt werd. Vreugde bij de Hammenaars die zich nu volledig vrij voelen in deze reeks en ontgoocheling bij Zomergem A. Patro A dat in dezelfde reeks speelt was te gast bij Drive B en daar wonnen ze met 6-10 cijfers. Vooral JOHAN Van Hecke deed het goed met vier overwinningen en dit voorbeeld werkte aanstekelijk op zijn ploegmaten. Patro C van zijn kant in tweede verloor nipt 9-7. Mare Stallaert was de beste man met vier overwinningen. Stef Goossens (2) en Paul De Schoesitter (1) zorgden voor de andere punten. Patro D is aan hun operatie «redding» bezig en het werpt vruchten af. Van de laatste plaats 7-3 verslagen door BAC C. Wel licht zullen ze puntenloos de kom petitie afhaspelen. In de vijfde afdeling reeks B blijft Triumpf B de koord houden en dat het menens is met deze forma tie bewees hun klinkende 2-8 overwinning op Vlierkouter C. Van bij de start was het al duide lijk dat de Lokerse formatie er op uit was met klank te winnen: 1-5 En zo ging het verder naar een grote overwinning toe. Jacobs en Peeters waren de sterksten bij Triumf. Hun tegenstanders lieten ze geen kansen. Triumf C speelde deze week in de kaart van hun B- ploeg door vice-leider Juvenes D de twee punten te ontfutselen met 4-6. Het ging er zeer evenwichtig aan toe: 3-3 en zelfs 4-4. Maar de laatste twee wedstrijden werden telkens Triumfoverwinningen die daarmee erg opgetogen leken, omdat hun B-ploeg bovenaan nu wat meer ruimte krijgt. Onderaan bengelt nog steeds Viktory B. dat' nog maar twee punten telt. Op verplaatsing bij Vlierkouter C zat er opnieuw geen overwinning in. Een 8-2 verlies. De Waele en Van de Vreken konden de eer redden. Van de Walle was bij Vlierkouter met te kloppen. Opwijk D kon deze week hun eerste punten bin nenhalen tegen het even zwakke Eendracht F met een 7-3 cijfers. De Bontridder lag aan de basis van deze eerste overwinning, ter zijn ze al opgerukt naar de derde laatste en dat deden ze deze weck met een 5-11 overwinning op een ander bedreigde ploeg Melsele E. Hamme haalde het met 5-11 Mike D'Hollander was zeer sterk met vier overwinningen. Jozef Van Couwenbergh (3) Francois Van Dender (3) en Bart Van Couwenbcrghe (1). Op dit moment heeft Patro D al Sint- Niklaas E en Teneramonda A Dendermonde achter zich gelaten Na het grote succes van het inter- scholentornooi voor scholieren, veertien dagen geleden organi seerde de stedelijke sportdienst en het Drive jeugdteam onlangs het scholentornooi voor kadetten. Met 44 inschrijvingen werd op twee na het cijfer van de scholie ren gehaald. Slechts drie scholen namen deze keer deel: Abdijschool met 31 leerlingen en de Vrije Handels school en Hemaco samen met 13 Vooral Hemaco gokte weer sterk op de overwinning. Deze keer werd zelfs uitgepakt met een heu se Cl speler, Ward Brijs. Daarnaast stelde Hemaco uitslui tend kompetitiespelers op. Zou het College dan toch nooit van een ander sport dan basket heb ben gehoord? Peter Hermans van Hemaco be reikte de halve finale en verloor onderweg slechts één punt. Ward Brijs die pas terug was van sneeuwvakantie en daar een se rieuze verkoudheid aan had over gehouden, had het evenmin lastig tot halve finale. Kris Vrijders, ook van Hemaco, had even wat tegenstand in kwart finale tegen Tom Vijt van de Ab dijschool, maar bereikte ook zon der kleerscheuren de halve finale. De vierde interclubspeler van He maco, Ive De Ruysscher, kwam in kwart schoolgenoot Gunthger Aelbrecht tegen en won met 15-11 en 15-9. Piet Dierickx van de Abdijschool werd met 15-2 en 15-0 op een zijspoor gerangeeerd, en ook De Ruysscher bereikte halve finale. Ondertussen was dus heel duide lijk geworden dat na de scholieren ook Hemaco de wisselbeker mee naar de Kerkstraat zou nemen bij de kadetten. Peter Hermans speelde een van zijn beste wedstrijden en verloor op konditie met 14-18, 15-13 en 15-1 van Brijs. Vrijders had het minder moeilijk met De Ruys scher. De grotere en snellere Vrij ders won met 15-12 en 15-4. Door tijdgebrek werd de finale op school verder gezet. Onverwachts won Vrijders ge makkelijk met twee keer 15-6 van Brijs. En Hermans werd zoals verwacht derde na een gemakke lijke winst van De Ruysscher. (L-C.) Badminton. De eerste groep van de Abdijschool tijdens het interscholentornooi van Sint- Gillis (vh) Badminton. De tweede groep van de abdijschool die deelnam aan het interscholentornooi in Sint-Gillis (vh) Badminton. De groep deelnemers aan het jeugdtornooi van Oudegem (vh) wijl Patrick Vander Straet tweemaal kon scoren voor Eo dracht. In het derby tussen Vik» ry B en Patro H was het laatst; noemde die met grote 1-9 rijft de klus klaarde, Alleen dubbel kon Viktory score derde set. In de C-reeks sid Sterke Stut D geen problen voor Opwijk C Deze laatst haalden hun slag thuis met 7-3 cijfers, die vooral het waren van Verspecht en Baert 4 alles wonnen. En tegen zoiets* de bezoeker niet gewapend. Dl zelfde Opwijk C had zijn handen vol met het zwakke Denderbelle B. Tot de allerlaat! wedstrijd moest men wachten o de overwinning te kennen. Vi een 2-0 ging het naar 2-4 en 44 Daarna zou Opwijk via het dubb en Verspecht toch nog een moe lijke zege vastleggen. 4-6. Het duidelijk, nieuweling Denderbel in deze kompetitie, begint k goed te doen. Sterke Stut D ving Ons Huis D, een forma zonder punten. Dat Ons Hu daar geen punten zou rapen, li voor de hand. Ze gingen met 8 cijfers ten gronde Van Bratffl ghem en Poriau waren niet verslaan. Ons Hub D kreeg da week de kans om hun eerste pw ten te laten opschrijven, Denderbelle in de ogen moesta kijken. Maar het lukte hun wtr niet. Een kleine 4-6 nederlaij Wat jammer! in de rangschikking en ze hopea dit te behouden. De E-formatie op bezoek bij Sii» Pauwels kwam terug met een 124 nederlaag. Davy Van Cauterea (3) en Serge Gayé (1) zorgden voor de overwinningen. Tom Vermeire en Kris Van Geert konden niets winnen seen i lokaal die pl ook vi den. I: tol uit ileen Rudy dan n gens I gooch ook d detwi vanG IvueL V.C. doorg »g d Temsi weed streer bg, wendl dank' •ordi het a strep* delijk Oudegem - Met 76 deelneemers en slechts vijf walk-overs is het Doppel-Douche jeugdtornooi voor C2 spelers van het Drive jeugdteam uit St.-Gillis-Dender- monde uitgegroeid tot het belang rijkste officieuze tornooi voor jon ge clubspelers. Clubs als Flee Shuttle, Challenge Wetteren en De Nekker kwamen voor het eerst met een delegatie naar Oudegem. Grote afwezige was Merchtem! Die hadden het deze maand veel te druk. Natuurlijk waren weer alle sterke spelers aanwezig van Drive, Op wijk, Lebbeke, Danlie en zo vele onbekenden, waarvan niets was geweten, en zoals later zou blijken was het zo een onbekende die met de meeste prijzen van Doppel Douche zou gaan lopen. In de reeks 10 tot 13-jarigen domi neerde Lisbeth Aerts overtui gend. Bij de jongens ontgoochelde titel kandidaat Kristof Verbruggen. Tegen de latere finalist Jeroen De Jaegher kwam hij in de derde set op 14-10 voorsprong, maar slaag de er niet in uit te maken. Wim De Boeck die de finale won had het even lastig met Davy Van Vossole in kwart finale. De Ridder-Willaert speelden voor het eerst samen en het klikte on middellijk. Resultaat was dan ook de winst in de dubbel poule. De meest druk bezette reeks was natuurlijk die van de 13 tot 16 jarigen. Er waren zodanig veel deelnemers, vertelde organisator Luc Geemput, dat deze reeks zelfs geldig zou zijn voor een offi- Schoolbadminton Badminton. De ploeg van het H. Maagdcollege won het interscholentornooi in Sint-Gillis

De Voorpost | 1989 | | pagina 30