De visie van de Liberale Jongerenraad Klacht over aanleg sportvelden op kosten van OCMW-Aalst Baardegem op Grootouders Wijze Bart Van Lysebeth nieuwe voorzitter Aalsterse CVP-Jongeren Vervangroute van stadsbussen Wllly Kuypers over de Koerden De Voorpost - 24.2.1989 - 3- Tijdens het weekend van 25 en 26 februari a.s. orga niseert de heemkundige kring 'De Faluintjes' in de parochiezaal te Baarde gem een tentoonstelling met als titel 'Baardegem op grootouders wijze'. Sinds het ontstaan van de heemkring is dit thans de vierde tentoonstelling en dit heer wordt er ruime aandacht besteed aan het verleden van de Faluint- jesgemeente Baardegem. Deze terugblik wordt hoofdzakelijk gevisuali seerd door een grote ver zameling oude foto's, maar eveneens zijn er aan- plakbrieven, vlugschrif ten, kaarten, eigen domsakten en zovele an dere archivalia te bezichti gen. Kortom, een bonte mengeling van archiefma teriaal zal U geserveerd worden om het Baarde gem op grootouders wijze te smaken. Op deze tentoonstelling komen diverse thema's aan bod: verenigingsleven, landbouw en nijverheid, onderwijs, volksdevotie, gebeurtenissen pn dorpsfi guren en de vroegere be woning op basis van oude plannen en kaarten. Tij dens deze manifestatie zul len tevens filmbeelden over Baardegem worden vertoond die destijds wer den opgenomen door de heer Honoré Monsieur. De heemkundige kring kon putten uit het filmar chief van voornoemde per soon en dat van Louis Wil le en zodoende een monta ge maken die duidelijk weergeeft hoe Baardegem een dertigtal jaar geleden leefde. Wie nog eens graat terug blikt op de geschiedenis van Baardegem krijgt hiertoe dus ruim de kans tijdens het laatste week end van februari. De ope ning van deze tentoonstel ling die voor iedereen vrij toegankelijk is, vindt plaats op zaterdag 25 fe bruari te 15 uur. LH Een klasfoto van de meisjesschool van Baardegem met juffrouw Mat Clerck. Hij dateert uit 1946. Ook de Liberale Jongerenraad mengde zich in het debat by de jongste gemeenteraadszitting maar dan via een persmededeling. De LJR heeft twijfels over de door de CVP te voeren «eerlijke oppositie» en stelt zich dan ook vragen. adres en telefoonnummer van de firma's die bij de werken betrokken zijn (RIT, Inter- gem, enz.). Stadsfinanciën Ook de bezorgheid van de CVP-fraktie omtrent de ge zondheid van de stedelijke fi nanciën en het welzijn van het stedelijk personeel beweegt ons tot tranen toe. «Alles dient gedaan om de belastingverhoging die de Aalstenaars boven het hoofd hangt te beletten», weet u nog? Demagogie van de zuiverste graad. Zijn de heren en dames dan al vergeten dat zij deel uitmaak ten van de vorige koalitie, daar de meerderheid binnen de meerderheid vormden en zowel de departementen fi nanciën als personeel beheer den alsmede de funktie van burgemeester waarnamen. Aalst. Het Baardegems kerkkoor in volle aktie. Moorselbaan Zo o.m. in verband met de werken aan de Moorselbaan. De Liberale Jongerenraad zegt: «sinds begin januari 1989 drukt de heer De Kerpel in alle toonaarden zijn be zorgheid uit over de vrijwa ring van de belangen van de bewoners van de Moorsel baan en dit naar aanleiding van de voorziene wegenis- werken die er eerlang een aanvang zullen nemen. Hij werpt zich op als een vertolker van de grieven wel ke onder de bevolking aldaar leven en bezweert de nieuwe meerderheid er voeling en re kening mee te houden. Bovendien laakt hij het ge brek aan informatie ten over staan van de bewoners. Nochtans ontvingen diezelfde bewoners midden december 1988 een schrijven van de toenmalige burgemeester de heer De Kerpel waarin een volledige en gedetailleerde in formatie wordt verstrekt met betrekking tot de wijze en termijnen van uitvoering der werken, de uitvoerende fir ma's, aanbevelingen met be trekking tot de veiligheid der voetgangers en de bereikbaar heid der omliggende panden, tot zelfs het nummer van de stedelijke technische dienst waar nog meer bijkomende info kan bekomen worden. In bijlage zelfs een lijst met Was het met de heer De Ker pel die de aan zijn voorgan gers toegekende kilometer vergoeding voor het gebruik van hun eigen wagen van de hand wees en er op stond dat voor de ambtsperiode die hem nog overbleef onge veer 10 maand hem een «representabele» wagen ter beschikking zou worden ge steld onder het motto «no blesse oblige» maar die wel 1.120.000 fr ging kosten; uiteraard gefinancierd door een lening ten laste van de stad of moeten wij zeggen haar bewoners. Een rare hersenkronkel voor iemand die beweert steeds een weloverwogen kosten-ba- ten analyse te maken voor aleer beslissingen te nemen met daaraan verbonden finan ciële repercussies. Personeelsbeleid Is het dan niet zo dat het personeelsbeleid in de voor bije jaren volledig heeft ge faald ondanks het feit dat ten overstaan van de betrokken CVP-schepen meermaals de aandacht werd gevestigd op de bestaande toestand. Van een daadwerkelijke aan pak is er echter nooit sprake geweest. Aalst heeft onder tussen wel één van de duurste administraties van het land. Een hypotheek van 57% op de jaarlijkse werkmiddelen van de stad, die bovendien elk jaar zwaarder wordt om dra gen blijkt uiteindelijk on houdbaar. Denken wij hierbij bijvoorbeeld aan de gevolgen van de belastingverlaging op nationaal vlak die onvermij delijk met zich zal meebren gen dat ook de werkmiddelen van de stad zullen worden beperkt door minderinkom- sten uit de gemeentelijke aanslag. De schuld hiervoor nu in de schoenen schuiven van de hui dige meerderheid of het be lemmeren van een open dia loog hieromtrent getuigt an dermaal van een ongeloof waardige struisvogelpolitiek». LH Tijdens een recente bij eenkomst hebben de Aal sterse CVP-Jongeren Bart Van Lysebeth verkozen tot nieuwe voorzitter. Hij volgt in deze funktie Erik Hendrickx op die in moei lijke omstandigheden de CVP-Jongeren de laatste jaren heeft geleid. Het bu reau van de CVP-Jo be staat verder uit Chris Ael- brecht, Annick Bergman, Johan Biebaut, Mark Boeykens, Mare Deraedt, Jean-Marie Heyman, Jo Loy, Rosita Moeyersoons, Jan Noel, Bart Van den Driessche, Marianne Van Den Heuvel, Marc Van der Vurst, Patrick Van de Velde, Hans Van Rossen en Luc Willems. In zijn afscheidsrede on derstreepte de uittredende voorzitter Erik Hendrickx dat een nieuwe generatie zich binnen de CVP begint te manifesteren die leeft voor de kristendemokrati- sche idealen. Deze nieuwe generatie zal herkenbaar zijn door frisheid, open heid, zelfzekerheid, entoe- siasme en verdraagzaam heid, aanvaardbaar door haar autentieke eigenheid, werklust en ambitie. Zij haalt volgens de aftreden de voorzitter haar kracht uit haar vertrouwen in de vriendschap en de trouw cn dc waarde van haar idealen. De nieuw verkozen voorzitter Bart Van Lyse beth stelde dat de CVP in Aalst binnen de kortste keren haar glans en glorie uit het verleden moet te rugwinnen en dat men daartoe ook de nodige voorwaarden moet schep pen. Om te geloven in wat mogelijk lijkt, moet men CVP-Jo zijn. Hij riep de leden op zich te blijven Danny Denayer, gemeenteraadslid en nog tot einde maart 1989 ook lid van de O.C.M.W.-raad, diende hy de gouverneur van Oost-Vlaanderen een bezwaarschrift in in verband met de aanleg van sportterreinen. Die zouden er komen op aan het Ministerie van Onderwys door het O.C.M.W.-Aalst verhuurde gronden. Deze zyn gelegen tussen enerzijds het RIBSO, Rijksinstituut voor Buitengewoon onderwys en anderzijds het nieuw O.C.M.W.-ziekenhuis aan de Siesegemlaan en Mere- straat. Aalst. Uittredend voorzitter Erik Hendrickx kreeg bloemen van mevrouw Moeyersoons (a) Vier maand werken aan de Moorselbaan Op woensdag 1 maart starten de riolerings- en wegeniswerken aan de Moorselbaan. Door de stadsbussen van het Station naar Hof Zomergem of naar Rozenhof kan de normale weg dan ook niet meer gevolgd worden. Dit voor een duur van zowat 4 maanden. Hierbij de vervangroutes. 1. Stadslijn 4 1.1. Reisweg (zie ook plan) In beide richtingen: vanaf 1 Meistraat - Bin nenstraat - Leopoldlaan naar Moorselbaan (verder voorziene reisweg). 1.2. Halten Afgeschaft: Aalst Doolhofstraat Vervangingshalte: in de Binnenstraat op 20 m voorbij kruispunt met Moorselbaan 2. Stadslijn 6 2.1. Richting Rozendreef 2.1.1. Reisweg (zie plan 2) Vanaf 1 Meistraat - Binnenstraat - Groen straat naar Rozendreef (verder voorziene Aalst. Oef, de verkiezing is achter de rug. De nieuwe voorzitter kreeg al dadelijk een prachtige bloemenruiker aangeboden (a) inspireren aan het voor beeld van grote voorman nen als oud-minister Lu- dovic Moyersoen, oud-se nator Wim Verleysen, wij len burgemeester Ray mond Uytersprot. Zij heb ben aangetoond dat het mogelijk is ook in een op positie zetelwinst te boe ken en een koalitie af te dwingen. De kristendemo- kraten moeten uit de kata- komben van hun schaam tegevoel treden en zich re soluut maatschappelijk en gageren. De CVP moet zich aandienen als een par tij die de standenbelangen niet optelt maar overstijgt. De CVP zal haar kiezers moeten overtuigen met daden. Men moet opnieuw geloven in de kracht van de eigen partij en in de rol voor de toekomst. De op dracht bestaat erin. zo be sloot de nieuwe voorzitter, om allen samen aan het werk te gaan in het voor uitzicht van 1994. reisweg) 2.1.2. Halten: Afgeschaft: Aalst Doolhofstraat Aalst Leopoldlaan Aalst Kliniek Aalst Drie Veldenweg Aalst Rozenweg Vervangingshalten: in de Binnenstraat op 20 m voorbij kruispunt met Moorselbaan in de Binnenstraat op 20 m voorbij kruispunt met Sint-Gudulastraat. 2.2. Richting Aalst Station De normaal voorziene reisweg wordt gevolgd en alle halten blijven bediend. Reizigers met bestemming Leopoldlaan en Kliniek Betrokken reizigers kunnen gebruik maken van stadslijn 4 (zie boven) om hun bestemming te bereiken. (l.h.) 2.3. Meer precies geldt de klacht het feit dat het O.C.M.W.-Aalst niet al leen de aangang zijnde ni- velleringswerken zelf doet uitvoeren maar bovendien er ook de faktuur voor betaalt. De nivellerings- werken gebeuren o.m. met grondrestanten af komstig van de nieuw,- bouw Ziekenhuis. Deze restanten worden gestort op een ruim 2 ha groot terrein. De klacht van Denayer gaat over het feit dat de huurovereenkomst voor negen jaar tussen OCMW- Aalst en Ministerie Open baar Onderwijs stipuleert dat alle werken ten koste van de huurder zijn, in casu het Ministerie Onder wijs en daarenboven dat bij het beëindigen van de huurovereenkomst de huurder geen enkele ver goeding mag opeisen van het OCMW. De helft werd reeds geni- veleerd in opdracht van het ministerie zoals het trouwens hoort. Maar voor de andere helft vroeg het ministerie dat dit op kosten van het OCMW zou worden genivelleerd. Het ministerie zou er dan een fit-o-meter op aan brengen en dit parkoers zou dermate worden aan gelegd dat het ook door voetgangers zou kunnen worden gebruikt. Denayer is^van oordeel dat het OCMW-Aalst lasten op zich neemt die in de huurovereenkomst niet voorzien zijn. Voor deze werken werd trouwens geen opmetingsstaat opge maakt en evenmin is er een lastenboek. Alhoewel dat tijdens de samenkomst van de OCMW-raad ver wezen werd naar een nieu we huurovereenkomst tus sen ministerie en OCMW kwam er in dat verband geen enkel dokument ter tafel. Volgens Denayer moest het OCMW reeds een be langrijke lening aangaan voor destijds de aankoop van deze 2,39 ha grond. Een som die uiteraard ver rekend wordt in de ligdag- prijs in het nieuw zieken huis. Dat het OCMW ook over deze sportterreinen zou kunnen beschikken is voor Denayer overbodig ver mits de stad eigen sport terreinen heeft. Gelet op de afstand tussen ziekenhuis en sportterrei nen en bovendien op de aard van de er te praktike ren sportdiscipline wijst Denayer het argument dat deze sportterreinen zou den kunnen dienen voor revalidatie van ziekenhuis patiënten af. Volgens De nayer zou dit terrein beter passen voor de oprichting van een nieuw rustoord. Bovendien is het aanleg gen van sportterreinen ter plekke niet konform het Gewestplan. Dat er spoed wordt gezet achter deze nivellerings- werken blijkt uit het feit dat met de werken reeds begonnen werd de dag na dat de OCMW-raad sa men kwam en nog voor dat de tekst voor de raads vergadering van 30 januari was opgesteld. LH vertel- >ij ooi c vek ind eet zo td n. Eet at im oet hei rengen. rument idraad. d, eens Zaterdag 25 februari om 20 uur zijn Willy en Lieve Kuypers te gast in het Vre- deshuis te Aalst. Aan de hand van foto- en filmma teriaal willen zij de leefwe reld van de Koerden meer kenbaar maken en dat ge beurt allemaal terwijl Der- wish Koerdische hapjes klaarmaakt en voor de no dige muziek van ginds zorgt. d'or» zal moeten verhuizen. Allicht naar de omgeving van het waterzuiveringsstation te Hofstade (a)

De Voorpost | 1989 | | pagina 3