T De nieuwe adviesraden Caritas Catholica achter eisen van verplegend personeel maar... Stopt Schiefregt'oever ermee? Colombiaanse avond in Sint-Augustinus Aalst vu Wielewaalfeestte Herdersem De Voorpost - 24.2.1 De diverse Aalsterse politieke partijen duidden hun kandidaten voor de stedelijke adviesraden aan. In de besloten vergadering van de gemeenteraad werden volgende personen dan ook tot lid aangesteld. De naam die vetjes is gedrukt is die van de voorzitter. Markten De Rudder E. Musea archief Vreemdelingen- integratie SP De Winne N. Ringoir N. Van De Velde E. Merckx W. Tombeur C. Lemaitre G. De Neve W. Mortier O. Wauters F. Louis H. De Boitselier J.P. De Boelpaep R. Jacobs P. Brondeel G. Philips J. V.D. Broeck P. Meganck W. De Cock H. Van Temsche P. De Rudder E. De Neef H. Ringoir N. Moortgat P. De Neef M. V.D. Bossche H. Louis J. De Ro L. Louis H. V.D. Steen A. Philips J. V.D. Speeten Y. Meert Kathy Wellekens E. Roelandt C. Baillius E. PW Schellinck G. D'Hondt J. De Winne H. De Wolf M. V. Pottelbergh L. V. Houdenhove L. Saeys R. Cooman E. Seminck P. Van Lishout H. Van Styvendael M. Morel H. Adriaenssens D. Cornand A. V.D. Brempt G. Muylaert W. V.D. Borght R. Van Goethem R. De Boeck P. Kiekens Ph. V. Droogenbroeck F. Dierickx W. Maes-De Wolf Liebaut A. Moreels A. Van Impe G. De Landtsheer C. De Landtsheer C. Liebaut A. Gillis W. De Block G. De Landtsheer C. D'Hondt J. De Go Is R. Ghyssens F V.D. Broeck G. CVP De Troch P. De Block M. Eemans R. De Neef A Kinoo P. Lievens F. Heyman J.M. Troch P. Hendrickx A. Vanden Steen B. De Wever R. De Schrijver D. Fermon A. V.D. Vurst M. Saeys W. Daelman-Tas V.D. Borght R. De Gols P. V. Vaerenbergh S. Monfils B. Baeyens M. D'Haese G. De Geyselaer J. De Ridder A. Homble M. Heirman J. Ruyssinck A. Van Damme H. Vereysen W. Van Geert F. Lambrecht J. Carle I. Roggeman F. Doelman H. Van Brempt M. VinckE. VD AGALEV De Mulder R. Steenhaut G. Van Den Hauwe G. Boel M. Slagmulder S. Demuynck W. Van Daele- Bogaert R. Volksgezondheid De Swaef A Goossens E. Ceulemans L. V. Gyseghem G. Bouqué O. V. Overwalle E. Bourgeois E. De Sadeleer B. t Heyvaert G. De Kuyper P. D'Herde T. Beeckman S. Sport De Kerpel F. V.D. Spiegel R. Veldeman G. Coen W. Verhuist J. V.D. Eist K. Saeys W. De Sadeleer J. De Rouck C. Van Meert C. Moens P. Roelandt V. Gezin Van Temsche P. Roelandt C. MarcelisJ.L. De Coninck N. Wouters M Malschaert IV Janssens M. V.D Vurst M. Vonck L Ghyselinck A. Doelman M. Cannoot J. Vrije Tijd Van Damme C. V. Laethem M Goedvriend M. Reynaert R. V.D. Kussen J. Vlasschaert J. Heirman J V. Nieuwenhove C. De Nijs P. Drops G. Champagne R. Callebaut J. Ruimtelijke Ordening en Leefmilieu Louis J. Verbeeck A. Baert R. Lirman N. Adriaenssens S. Biebaut T. Blanckaert P Hendrickx E. Meyfroots A. De Groeve E. Bruylandt A. Nijs P. Landbouw- Bosbeheer Verstraeten H. Coppens R. De Cock H. Rossel H. De Leeuw M. Schockaert J. Roggeman H. Annaert J. DeVisJ. De Schrijver D. Aerts A. Janseghers P. KOMMISSIES VAN BESTUUR A.S.K. V Gyseghem H. De Winter A. V.D. Speeten R. Eylenbosch G. Singelyn E. Verhoeven L. Hendrickx E. Ven Royen A. Biebaut J. Boel L. Goubert L. Boeykens M. A.M.B.T. Bogaerts S. De Ro L. V. Gyseghem H. Verstraete J. Van Essche B. Venongen F. Breynaert A. Claus P Crombeen M. Vandewalle G. Sonck M. Willems N. Stedelijke Open bare Bibliotheek De Neef M Hellinckx M.T. V.D. Wijngaerde P. V. Beveren F. Muylaert W. Van Lysebeth B. Carle 1. Claus P. De Backer E. De Rauw G. Verbeslel IV. De Brul F. Gerstjens Hooghuys E. De Meerleer D. Bourlon G. Van 3 Kommissies van bestuur is de voorzitter nog niet aangeduid. In de aangegeven volgorde fungeren als sekretaris Betty Lambrecht, Isolde Geerinck, Jo Saeys, Karei Baert, Koen Liebaut, Els Van Assche, Felicien Loeman, William Walter Coppens, Els Van Assche, Patricia Vertongen, Peter Van Severen, William Tuypens, Mark De Naeyer, Guido De Rauw, Ingrid De Troyer en x. Aalst. Greet Slagmulder kwam vertellen over verslavingen in hun diverse vormen in het Vredeshuis (a) Akties te Aalst Net ais zowat in het hele Vlaamse land ging ook te Aalst eergisteren woensdag een aktie door van het ziekenhuis personeel kaderend in de aktie van de kristel(jke en socialistische vakbonden. Het Caritasverbond der Verzorgingsinstellingen, de koepel van kristelijke algemene en psychiatri sche ziekenhuizen, rust huizen en rust- en verzor gingsinstellingen heeft alle begrip voor het feit dat het overbelast en onderbe taald ziekenhuispersoneel zijn afkeuring wil laten blijken voor de houding van de regering. De rege ring wil inderdaad (nog steeds) niet de middelen vrij maken voor een bete kenisvolle verbetering van de arbeids- en loonsi- tuatie. Alhoewel het Caritasver bond de eisen van het per soneel onderschrijft kan het zich deontologisch niet akkoord verklaren met staking als aktiemiddel. Het betreurt dan ook dat zijn oproep om de sta kingsaanzegging in te trek ken geen gevolg kreeg. Het Verbond dringt er bij de regering andermaal op aan een einde te maken aan de spiraal van zieken- huisafbouw, besparingen en nieuwe kwaliteitsnor men maar dan wel zonder afdoende financiering. Niet alleen komt de kwali teit van de verzorging er door in het gedrang, maar een aantal ziekenhuizen worden erdoor in hun voortbestaan bedreigd. Uit een bevraging zou blij ken dat van de 110 aange sloten algemene en psy chiatrische ziekenhuizen er 67% verlieslatend zijn. De Vlaamse ziekenhuizen hebben reeds ruim vol doende bijgedragen tot ge zondmaking van de open bare financiën en nieuwe maatregelen die dienstver lening en voortbestaan in het gedrang brengen zijn dan ook voor het Caritas verbond onaanvaardbaar. Volgens het Verbond wor den niet alle ziekenhuizen even hard door de bespa ringsdrift van de overheid getroffen. «Deficitaire openbare ziekenhuizen worden met bijkomend gemeenschapsgeld vlot ge houden en universitaire ziekenhuizen kunnen hun bevoorrechte positie be stendigen en hun perso neel dan ook beter ver goeden». «Indien de regering bin nen de eerstvolgende we ken geen positieve maatre gelen treft, dreigen de ge plande akties door te gaan met alle risico's vandien voor de gezondheidszorg. Dan zal ook het Caritas verbond zich verplicht zien hardere akties te voeren». Dergelijke akties zijn ook te Aalst reeds gepland na de eerste van verleden woensdag a.s. dinsdag 21 februari, donderdag 2 en woensdag 8 maart. Zwarte vlaggen en spandoeken Verplegend en technisch personeel van het O.L.V.- Ziekenhuis Aalst had van de direktie een poos vrijaf gekregen om hun grieven bekend te maken. Ze de den het met zwarte vlag gen, met spandoeken, met een korte betoging en een toespraak. Bezoekers kre gen woensdagnamiddag een pamflet toegestopt. Een loonsverhoging met 20% en klachten over overwerk waren dominan ten op de spandoeken. Ook ludiek met «God ziet ons werk en is tevreden. Hij ziet ons loon maar weent dan bitter». De stu denten van het Instituut voor Verpleegkunde wa ren om ons niet bekende redenen niet bij de aktie betrokken. In zijn toe spraak pleitte vakbondsaf gevaardigde LBC Geerts, voor loonsverhoging nu, voor meer personeel en voor betere vergoeding voor weekend-, nacht- zondagswerk. Het is nu nog niet duide lijk of in het O.L.V.-Zie kenhuis zal gestaakt wor den op 21 dezer en/of 2 en 8 maart. LH In het karnavalmilieu wordt gezegd dat de suksesrij- ke karnavalgroep van Rudi Willoo er zou mee stoppen. Schiëfregt'oever behoort de laatste jaren tot de toppers in het Aalsters karnavalgebeuren. Met hun grandiose prestaties kwamen ze inderdaad de jongste jaren steeds naar voor als de te kloppen ploeg. Toen ze acht jaar terug voor de tweede maal officieel deelnamen haalden ze een bescheiden 18e plaats. Jaar na jaar verbeterden ze echter hun klassering via de 12e, 9e, 6e, 4e en 3e plaats. Nu ze drie keer tereke de oppergaai lukten willen ze het voor bekeken houden. Met de ambitie «ieder jaar meer en beter» raakt men inderdaad aan quasi niet meer haalbare objektieven die veel tijd opslor pen en bovendien loodzwaar kosten. Dat ze als laatste in de stoet in de duisternis op de Grote Markt moesten evolueren met hun grandioze realisaties zal allicht de pil weinig vergulden. Maar karnaval 1990 is nog lang en in die periode loopt er nog veel water door onze Dender. LH In het Instituut voor Verpleegkunde Sint-Agustinus te Aalst aan de Leopoldlaan, ingang via het O.L.V.- Ziekenhuis aan de Moorselbaan op vrijdag 24 februari Colombiaanse Avond. Georganiseerd door de vzw Ami- stades Colombo-Belgas. Een vereniging die in 1983 werd opgericht om Colombië en z(jn bewonders beter aan de Belgische bevolking bekend te maken en de onderlinge relaties aan te zwengelen. maakt U de Zuidameri- kaanse groep «Fragua» mede met diamontage over Eldorado, folkloristi sche dansen en typische melodieën uit de Andes. Om materiële en sociale noden te helpen lenigen 19.30 u. Toegangsprijs: U kan bovendien finan- werd een tijdelijke werk- 100 fr. cieel steunen door een groep opgericht meer spe- Kaarten te bekomen bij de storting op rekening van ciaal gericht op hulp veria- leden van de werkgroep en Amistades Colombo-Bel- ten weeskinderen in de ar- aan de receptie van het gas, nr. 779 - 533 33 35 - mebuurt van Bogota. O.L.V.-ziekenhuis. Tel. 83. Begin van de avond te 053.78.53.53. LH Dit doel wil de vereniging bereiken via diverse mid delen. Op kultureel vlak werkt ze inderdaad samen met Belgische en Colom biaanse kunstenaars en heet bovendien een folklo ristische dansgroep. Ver der beschikt ze over een dokumentatiecentrum met werken van Colombiaanse auteurs. Leden kunnen verder deelnemen aan sportakti- viteiten en ieder jaar wor den aan de goedkoopste voorwaarden twee reizen naar Colombië georgani seerd. Via het halfmaandelijks tijdschrift «Macondo» wordt aan de hand van krantenknipsels informa tie verstrekt over de be langrijke politieke, socia le, ekonomische, kulturele en sportieve gebeurtenis sen in Colombië tenslotte is er de sociale dienst die Colombianen bij hun inte gratie in ons land wil bege leiden en anderzijds Bel gen die naar Colombië wil len gaan voorlichten. Niet in het minste zij die een Colombiaans kind willen adopteren. Colombiaanse Avond Op vrijdag 24 februari Zaterdag a.s. 25 februa ri heeft te Herdersem in zaal "De Jonge Liefheb ber" het groots Wielewaal- feest plaats. Deze zaal is gelegen in de Alfons De Cockstraat 67 bij het Rust oord, niet ver van de kerk. Gestart wordt met een aperitiefwandeling in het landelijk gebied tussen Herdersem en Moorsel, onder leiding van be stuurslid en bioloog Mag- da De Wolf. Samenkomst aan de kerk van Herder sem te 14u30 met laarzen en graag ook verrekijker. De wandeling duurt tot 17u30. Het eigenlijke avond feest volgt even later. Tijd genoeg om ander schoeisel en desgwenst andere kle dij aan te trekken. De feestzaal bevindt zich pal naast het Rusthuis. De prijs van de maaltijd be draagt 350 fr. per persoon (volwassenen) en 175 fr. voor kinderen tot 10 jaar. De kinderen tot 3 jaar ko men gratis. Deze prijs omvat een volledig menu. Het aperi tief wordt gratis aangebo den door het afdelingbe- stuur. Het administratief ge deelte zal zo kort mogelijk gehouden worden: inlei ding door de voorzitter, Paul Van den Bremt; fi nancieel verslag 1988 door de penningmeester; ver slag aktiviteiten 1988 en perspectieven voor de toe komst door de sekretaris; reservatenwerking door Paul Van den Bremt; eva luatie werkingsjaar 1988 en vragen en suggesties door de leden en de ge deeltelijke (her)verkiezing van het afdelingsbestuur. Achteraf is er voor de eerste keer een natuur- kwis. Nadien is er gelegen heid tot een gezellige klets en babbel bij een stemmig muziekje... Uw inschrijvingen mel den en de som vereffenen via Magda De Wolf, Biesstraat 12a te 9390 Her- dersem-Aalst. (l.h.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 5