De Werf poppenteafer c Frank Boeijen Groep met «Dans in slow-motion» Dansproduktie «De Doos» in De Werf Moderne stromingen in de Indonesische Kunst EngelbertVanAnderlecht in Galerij Cotthem te Aalst Gamma Herzele over «Milieuproblematiek» Ambtenaren blijven aangehouden 6 - 24.2.1989 - De Voorpost Première voor België Op vrijdag 3 maart treedt te 20 u in De Werf te Aalst de m de populariteitspolls ren. «In natura» was we- Frank Boeijengroep op. uitgegroeid tot een van de beste van Muziek Expres en Hit- derom een pantboos suk- nXC'ZT Gedunuideruim 9 jaar reeds brach- krant aan de top. De gs v^r de Ft^k Boeijen ten ze elpees op die suksesnummers werden als 'Linda', groep was inmiddels ook Groep. Er volgden nog •Ztrart-W, '1.000.000 stemmen', 'Kronenburger- uitgebreid met toetsenist Wee srngtes m 1986 t£. De sing^'Linda' werd in Kor een grmi, publiek gewaardeerd word,. Na 'Welkom in Utopia' met Nels Busch (bas) en kwam elpee nr. drie «1001 P'a 2 was de voorloper brengt Nederlands popu- Henk Wanders (drums). Hotel» op de markt. de concept elpee, lairste popgroep het gloed- Drie maanden na oprich- Een jaar later zorgde het «Welkom m Utopia» die nieuw theaterkoncert ting van de Frank Boeijen album 'Kontakt' voor eind augustus 1987 uit- 'Dans in slow-motion'. Groep was de band al in nieuwe hits: Zwart-Wit en kwam en waarop enkele Een kompleet nieuwe het bezit van een platen- 1.000.000 sterren. De za- schitterende ballades en show waarvoor zowel de- kontrakt en een half jaar len waar de groep een op- geraffineerde up-tempo cor als belichting speciaal daarna kwam de eerste el- treden geeft zijn allen uit- nummers staan, waarvan werden ontworpen en pee: «Frank Boeijen verkocht. o.a. Wmter in Hamburg waarvan het repertoire zal Groep» uit. De eerste kri- In mei 1985 zorgde de vijf- en Hier komt de storm bestaan uit de mooiste tieken waren veelbelovend de elpee «Foto van een inmiddels ook op single nummers van de reeds ver- en de single 'Nooit meer mooie dag» met de single zijn verschenen. De tekst schenen elpees gekombi- naar een verjaardagsfeest' 'Kronenburg Park' voor en muziek zijn van Frank neerd met materiaal uit bracht de Frank Boeijen een definitieve doorbraak. Boeijen en overtreffen de 'Dans in slow-motion'. Groep de nodige publici- De elpee en de single wa- prestaties van de In natu- De Frank Boeijen Groep teit op radio en tv. ren niet van de diverse ra elpee en ook produk- is sinds de oprichting, in In september 1982 ver- hitlijsten weg te gummen, boneel bewees de groep januari 1980, uitgegroeid scheen de tweede elpee In april 1986 kwam de hun muzikale kunnen, tot een van Neerlands bes- getiteld «Twee», met de single «De Beloning» uit. Op 26 september 1987 te bands. Na een tweejarig single 'Zo mooi' gevolgd Dit werd de voorloper van ging, m de Stadsschouw- avontuur als helft van het door 'Het antwoord'. De de, in september ver- burg van Amsterdam, de duo Boeijen Pennings, Frank Boeijen Groep had wachtte elpee «In natura». Welkom m Utopia toer- besloot Frank Boeijen inmiddels een gigantische Op deze single was voor nee van start die de groep (zang) tot oprichting van toernee achter de rug en het eerst de nieuwe gitarist langs alle grote theaters en een eigen groep skmen begin 1983 stond de groep Ger Hoeymakers te ho- schouwburgen van Neder- land voerde. De koncerten getuige het feit dat alle speelden zich af tegen de koncerten altijd en zonder achtergrond van een stad uitzondering uitverkocht bij nacht waarbij de be- waren, lichting een belangrijke rol Luister naar de elpee speelde. Het dekor van 12 'Dans in slow-motion' of bij 8 meter werd ontwor- ga eens kijken naar een pen door de bekende gra- van de koncerten, die in ficus, Jeroen Henneman. de komende vijf maanden Tijdens deze uitgebreide ongetwijfeld in het theater toernee kwam dan nog de bij jou in buurt door de verzamelaar «Onderweg» Frank Boeijen Groep ge uit die een uitgebreide geven zullen worden en TV-kampagne meekreeg, laat je overtuigen. De Frank Boeijen Groep Toegang kost 650 fr. U is intussen uitgegroeid tot krijgt er gratis een ticket een volwassen band die bij voor de Funky Town zijn sporen verdiend heeft. Party BRT 2 van Omroep De groep heeft een eigen Brabant op donderdag 29 muzikale stijl ontwikkeld juni in de Keizershallen te die door een groot publiek 19 u. zeker gewaardeerd wordt, LH Aalst. De Frank Boeijen Groep in de Werf op vrijdag j maart. zit vindt men zijn werk terug. Men kan het werk Zowel in Nederland als in den voor het opzetten van ten en opvoeders die met Vlaanderen blijkt er reeds een dansproduktie m de bovengenoemde leef- lange tijd vraag te zijn Vlaanderen, bleek de vzw tijdsgroep werken, naar een grondige aanpak De Kolk - Leuven, de eni- van het thema «Dans'en ge geschikte partner te zijn Edukatie». Dans is een voor het concipiëren van kompleks begrip, een sa- een voorstelling, overeen- mengaan van beeld, mu- komstig onze vooropge- ziek en drama. Dans heeft stelde doelstellingen, uiteraard te maken met De produktie dient im- kommunikatie, met ex- niers alle elementen te be vatten die dans tot dans Edukatieve begeleiding Aan de hand van inleidin gen, lezingen, nabespre kingen, workshops, kreja- weken en dergelijke meer, zullen de in de produktie aangereikte elementen rond 'dans' verder uitge diept worden. leren ontdekken en de sa menhang tussen de ver schillende komponenten leren zien. Kinderen zul- n, len dan ook gemotiveerd bijgevolg over gewaakt dat worden om met dans en tevens een jeugddienst voor kindervorming er kend door het ministerie van de Vlaamse Gemeen schap. Expressiemedia: dans, drama, materiaal, schmink, taal, muziek, stem enerzijds en een ei gen Van 18 februari tot 22 voor hij overleed. Hij nam de stevige borstelstreken, maart heeft in Galerij Cot- deel aan heel wat groeps- die opstandigheid uitdruk- them aan de Molenstraat tentoonstellingen en in ken, brede kleurstoffen 28B te Aalst een tentoon- 1955 kreeg hij voor zijn die in elkaar lopen en een Engelbert Van Anderlecht stelling plaats met werk werk heel wat onder- dramatische getuigenis bewonderen van 10 tot van de overleden kunste- scheidingen. In zijn oeu- vormen van de innerlijke 12.30 uur en van 14 tot 18 naar Engelbert Van An- vre vindt men een sterk spanning die in de kunste- uur, met uitzondering op derlecht. Van Anderlecht ontwikkelde abstrakt-ex- naar aanwezig is. dinsdag, was als Brusselaar mede- pressionistische stijl terug Heel wat werk van deze jjyf Heyman stichter van de nieuwe die treft door de enorme kunstenaar hangt in bin- Vlaamse School te Ant- dimensies van de plasti- nen- en buitenlandse mu- werpen in 1960, het jaar sche taal. Kenmerken zijn sea, maar ook in privé be- TEKOO Tel. 053 Baan 96 TE KOC goede sl De Beu 24, W 772.43.3 TEKOO tuumbrt voor pe Prijs 30< TE KOC mino en staat. Pi Zaterdag 04.03: «Kamer 5» door het Stuf- begeleidingsmetho- fed Puppet Theatre diek anderzijds, zijn hun De Australische akteur- hulpmiddelen. poppenspeler Neville J mairen- WIH dramatiek «nept worden. Cursussen op aanvraag of Tranter beëindigde in 1976 den. Een kontroversiële IS.iS Kinderen moeten de dans door hen, afgebracht in xowel rijn dramasrudie re vonn van r.Hrpre™, nsr- als kunstuiting en medium voelens, communicatie, toegankelijk wordt ge- enz. maakt voor een ruimer De doelgroep is in eerste publiek. instantie de leeftijdsgroep Het projekt «De Doos» 6 tot 12 jarigen. Er dient valt uiteen in twee delen: bijgevolg over gewaakt dat een dansproduktie en edu- de danstaal, die op zich bewegingsexpressie doen- katieve begeleiding bij die reeds moeilijk is, vooral ae te zijn. produktie. Dansproduktie «De Doos» Na een verkennend onder zoek van de mogelij khe- naar kinderen begrijpelijk gemaakt en gehouden De Kolk wordt. Vzw De Kolk is een vor- De tweede doelgroep zijn mingsorganisatie voor (toekomstige) leerkrach- kreatief vormingswerk en Ongekende batik Vanaf maandag 27 februari tot en met woensdag 22 maart, loopt in de lokalen van de Generale Bank, Nieuwstraat 20 te Aalst een tentoonstelling «Moderne Stromingen in de Indonesische Kunst». Vernissage op vrijdag 24 februari te 20 u. met verwelkoming en voorwoord door S. Mertens en toespraken door prof. M. Van Spaandonck, over «De interkulturele dimensie in een moderne maatschappij», door I.G.N.K. Sumantera, ministerraad over kuituur in Indonesië en W. Goeminne over «Batik lukisan, onbekend maakt onbemind». De avond wordt omlijst door Javaanse dansen. Deze tentoonstelling heeft plaats onder de auspiciën van de Generale Bank en met steun van de Indonesische Ambassade te Brussel. Batik voldoende gekend is. En die in heel wat internatio- Er worden 19 batikdoeken dan ook nog ondergewaar- nale tentoonstellingen tentoongesteld uit de kol- Batik is in- suksessen oogstten en wier lektie van Willv Goemrn- d«daad a's artlsnek ™e,1:k,d?el ""maakt va" de ne Werk van 10 artiesten dram "°g van recen,e da" k°«fk<'« va" g">'<m d<" uit Yoevakarta in Cen- 1001 en anderzijds is de aarde. traal-Java: Amri Yahya, "atik die het Westen wél De tentoonstelling is toe- D Adus, F. Agus, Astum, kent, vaak minderwaardig gankehjk tijdens de werk- Bambang Oetoro, Harry werk door de modale toe- dagen van 9 tot 12 en van D„ Kuswadji, Pimomo, rist, die een paar honderd 14 tot 16 uur en op zater- Soemihirdjo en Wibowo. &ra>k spendeert voor een dagen van 9 tot 11 u. in de souvenir. inkomhal van de Generale Bedoeling is een overzicht Wat in de Generale Bank Bank, Nieuwstraat 20. te brengen van kunstwerk gepresenteerd wordt, is LH dat in het Westen nog on- het oeuvre van topartiesten lange of korte formules, Queensland (waar hij vol- ter plaatse of in vormings- gens het Method Acting centra, zijn hun werk- System werkte, met de vormen. Amerikaanse regisseur De Kolk is o.m. een ge- Robert Gist), als zijn twee kende grote naam in krin- jaar durende training in gen van normaalscholen, poppenspel bij het Billbar Verscheidene scholen wer- Puppet Theatre. In dat ken met hen samen om zelfde jaar besloot hij zijn creadagen en -weken op te eigen ideeën uit te gaan zetten. werken en richtte in Mei- Na positief advies van de bourne het Stuffed Puppet Raad van Bestuur van Theatre op. C.C. De Werf, ging het In 1978 werd hij met zijn stadsbestuur van Aalst een SPT uitgenodigd voor het overeenkomst aan met de Festival of Fools in Am- vzw De Kolk-Leuven. sterdam en is er vanaf die De Kolk stelde ons 2 dan- tijd gebleven om zijn SPT sers, Mark Van de Keer en te ontwikkelen tot het hui- Ann De Naeyer, ter be- dige solo-poppenteater schikking. Samen met Mit voor volwassenen, be- Braem, regie, werken zij staande uit korte, zelfstan- reeds verscheidene maan- dige en voor het meren- den aan het concipiëren deel tekstloze acts waarin van een voorstelling van gebruik gemaakt wordt minimum 1 uur. van handpoppen, mario netten en mime. Vanuit nen. Vanavond is patiënt «Kamer 5» aan de beurt, die twaalf jaar geleden we gens zijn gespleten per soonlijkheid in deze kli niek werd opgenomen. Wanhopig probeert hij de- ko's voor allé betrokke- ze sessie te benutten om haar ziekte. Dit gebeurt door deze patiënt te kon- fronteren met een publiek bestaande uit familie, vrienden en geïnteresseer- In Vlaanderen deze verschillende tech- Na de première in De nieken heeft hij later zijn Werf op 7 april en twee eigen stijl ontwikkeld. De verdere opvoeringen op 9 eerste solo-voorstelling en 10 april zal de produk- waarin hij dit procédé toe- tie verkocht worden in paste, was «Studies in Fan- Vlaanderen. Wellicht ook tasy» uit 1982. In 1984 in Nederland. Er is alvast volgde «De Zeven Hoofd- definitieve toezegging van zonden» en in 1985 «Un- kulturele centra Dilbeek, derdog». Drie produkties Ternat, Hasselt, Turnhout die trouwens nog steeds en Waregem in het kader met veej sukses worden van «Kunst maakt opgevoerd in Nederland "mJU en jn het buitenland. De nieuwste voorstelling Kamer 5 gespeeld door The Stuffed Puppet Theatre. de pijn van zijn ziel te verzachten. Door zijn ver schillende karakters met elkaar te konfronteren, hoopt hij de sleutel te vin den die hem zal bevrijden. Voor deze voorstelling koos Neville Tranter voor handpoppen vanwege de meest direkte techniek, alsook vanwege het feil dat zowel de «manipula tor» als de pop voor het publiek zichtbaar zijn. Tranter wordt op deze wij ze gedwongen zijn rol alt akteur nog aktiever te ma ken, zodat de relatie tus sen pop en manipulator kan geïntensiveerd worden Wij zagen de voorstelling, zelf nog niet. De perskom- mentaren bij de première in Nederland en bij zijn optreden 14 dagen geleden tijdens het Poppenfestival te Neerpelt, waren una niem lovend voor de tech nische vaardigheden van Neville Tranter. Er was echter ook eensgezindheid over inhoudelijke aspek- ten: goedkoop effektbe- jag, morbiditeit, benau wend eng... In ieder geval een voor stelling die, zo laat het zich aanzien, de toeschouwer niet onberoerd zal laten en dus interessant kan zijn. Toegang: 250 fr. Reserve ren kan in De Werf, Mo lenstraat 51, 9300 Aalst, tel. 053/76.13.11. L. school», en dit vóór einde mei 1989. Voorstellingen van «De Doos» kunnen blijven doorlopen tot maart 1991. Tussen 7 april 1989 en 31 maart 1991 kunnen dat een 50-tal worden. LH heet «Kamer 5», die vorig jaar in februari in premiè re ging. Het gegeven? Eens per maand geeft de De Werkgroep Aktueel Vlaamse Eksekutieve. Hij om 20 uur in het Hof ter direktie van een psychia- van de kulturele vereni- is er speciaal adviseur voor Hallen, Markt 8-10 te Her opvoeringen trische kliniek een van gjng Gamma uit Herzele milieuproblemen. Over zele. Studenten-leden en haar patiënten middels stelde de voorbije jaren deze milieuproblemen, de houders van een +3-Pas een rollenspel de gelegen- verscheidene aktuele on- relatie tussen ekonomie en betalen slechts 50 BF, stu- heid vat te krijgen op zijn/ derwerpen in de kijker, milieu en een geïntegreerd denten-niet-leden en leden Het probeerde hiermee te- milieubeleid zal zijn uit- van Gamma 70 BF en niet- gelijk mensen van ter eenzetting handelen. Na leden 100 BF. Deze avond plaatse aan het woord te de pauze is er ruimte voor wordt ingericht m.m.v. het laten. Prof. P. Kiekens het stellen van vragen. Noordstarfonds uit Gent. over «Komposieten» en Deze voordracht heeft Artsen Zonder Grenzen plaats op vrijdag 3 maart waren de laatste in de rij. Met Dirk Van Melkebeke worden het twee vliegen in één klap: een deskundige van ter plaatse en een uit erst aktueel onderwerp. TE KCM reg 50c Tb! TE KC maand 052-21 TE KC Itoersfii de ijski 18 2 TE Ki 1000 i Meisje 36. 55.20.1 TE K( perteki TE K( zeer c Prijs:: zwart, luchte (niet c tarvu Weg 48,0( Pauvi berge TEK gen: gens Aalst. In het Volkshuis werd een info-avond over de situatie in Zuid-Afrika gegeven (a) Dirk Van Melkebeke, ras echt Ressegemnaar, haal de aan de K.U. Leuven zijn licentiaatsdiploma in de geschiedenis en was ge durende een achttal jaren als nationaal sekretaris van de Bond Beter Leef milieu zeer aktief, ook in de media. Sedert enkele maanden is hij kabinetsmedewerker Aalst. In het Volkshuis traden aulenueke Afrikaanse wj minister De Batselier, vice-voorzitter van de muzikanten op tijdens de anti-apartheidsavond (a) Zoals verleden week gemeld is wegens beroep door de procureur de Aalsterse aannemer R.V.G. steeds in hechtenis. Dat is tevens het geval met de drie van passieve korruptie beschuldigde ambtenaren van de Regie der Gebouwen R.V.N., P.B. en F.L., res- pektievelijk uit Aalst, Oudenaarde en Leuven. Dit wegens een beslissing van de Kamer van Inbeschul digingstelling te Gent die er een andere mening op na hield dan de rechtbank van Dendermonde die hen wilde in vrijheid stellen. Vandaag vrijdag 24 februari komt ook R.V.G. voor de Gentse Kamer van Inbeschuldigingstelling. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 6