i Deze lezers gingen op kosten van TV- naar Ekspresl Groter, meer deelnemers en veel publiek Davidsfonds: oriëntatie inzake beleggen Jubileum Lentesalon In Wieze Senator Peeters: geen verzuiling in welzijns- en gezondheidsbeleid EuroShop, internationale vakbeurs voor bedrijven die bi] de pinken zijn De Voorpost Analfabetisme, de kanker van de 21e eeuw? Hoe Ie rijbewijs halen? een GRATIS droomvakantie in -EKSPRES Tenerife Wil jij ook eens gratis naar Tenerife en een week lang eregast zijn van TV-EKSPRES Dat kan Lees er alles over in ons nieuwe nummer. 16 - 3.3.1989 - De Voorpost Van 11 tot en met 19 maart wordt in de Oktoberhalien te Wieze weer een Lentesalon georganiseerd door het NCMV arrondissement Dendermonde. Het twintigste in de reeks en volgens de voorzitter van het uitvoerend k o mi tee, Francois De Bois wordt het meteen ook het grootste. Liefst 111 expozanten zullen de verruimde tentoonstellingsoppervlakte in beslag nemen en er hun kwaliteitsprodukten aanprijzen. Net zoals de grote broer, er heerst. Het Lentesalon het Verkoopsalon dat eind is inderdaad een ge- oktober plaats heeft, kan zinssalon, het Lentesalon bogen op Alles wat men in het gezin een hele traditie. Twintig nodig heeft, is er te bekij- jaar na elkaar en met ken en vanzelfsprekend steeds stijgend sukses, het ook te kopen. Van kleding zijn resultaten die weini- voor groot en klein, meu- gen kunnen voorleggen, bels, huishoudtoestellen, Het Lentesalon doet het binnenhuisinrichting, alles niet alleen bij de expozan- voor de tuin en voor de ten maar ook bij het pu- vakantie die toch al weer bliek dat komt genieten voor de deur staat, voe- van de heel aparte ge- ding natuurlijk en nog veel zinsvriendelijke sfeer die meer. Kortom een salon MAAST TOT MAAST 18SS jtAARtto: M C' ËAAgT |y| Dendermonde. Het organiserend komitee van het lentesalon, fier met deze 20" editie (foto Piet Hermans) DE 3 KLOKKEN van langerahovestraat 1 st. gillis, dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 23 februari 1989: Richting noord-zuid: 1. Mevrouw Schockaert en mevrouw Heirwegh, 2. Jan Van Tilborg en Karei Colpaert, 3. Nelly Van den Abbeele en Jos Nijs. Richting Oost-west: 1. Andre Van Daele en Magda Weynants, 2. echt paar J. Van den Broeck en 3. echtpaar H. Vande- velde. Bridge-avond: elke donderdagavond om 20.00 uur in het lokaal De Drie Klokken, Van Langenhove- straat 1 te Sint-Gillis-Dendermonde. EuroShop 90 is een inter nationale vakbeurs die plaats heeft van 17 tot 21 HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 05378.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54 64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hooldredakteur: S. Dewachter Sportredaktie M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst tel 052/21 40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1.050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie- weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 februari van volgend jaar. U heeft dus nog ruim de tijd om het belang van de ze beurs af te wegen. Al hoewel, wanneer u weet wat Euroshop biedt dan weet u meteen dat het om een zeer belangrijke vak beurs gaat die elke be drijfsleider moet aan spreken. Óp EuroShop kan men kennismaken met koel- en vriesinstallaties, klimaat beheersing, winkelinrich ting, winkelmeubilair, technische voorzieningen, lichttechniek, magazijnin richting, transportmidde len, bouwsystemen, stand- bouw, demo-vants, mobie le verkooppunten, display, etalagereklame, sales pro motion, elektronika, auto- matizeringssystemen, or- ganizatie- en informatiesystemen, vei ligheidssystemen, goede renbeveiliging en franchi sing. Liefst 1.000 bedrij ven uit de hele wereld stel len er hun produkten voor. EuroShop is een va kbeurs die maar om de drie jaar wordt georgani- zeerd en in 1990 zal zij een oppervlakte van 140.000 m2 hebben. Het is een beurs voor «decision-ma kers» zo wordt algemeen gezegd. In 1985 bezochten 80.000 vakgeïnteresseerden deze beurs. Opmerkelijk is dat bedrijven die aan de beurs hebben deelgeno men, nu al opnieuw in schrijven voor de volgende editie en hun expositie ruimte met gemiddeld 20 procent willen verruimen. Onder de nieuwe bedrij ven die zich melden voor EuroShop 90 zijn er heel wat op het gebied van in- richten-reklame-verko- pen. Voor meer informatie, zo wel als expozant als bezoe ker, kan men terecht bij Debelux, Kamer van Koophandel, Manhattan Office Tower, Bolwerk- laan 21 te 1210 Brussel, (02-218.68.78 of 218.50.40 of fax 02-218.47.58). waar men best wat ideetjes kan opdoen die nuttig zijn. Een ander pluspunt van het Lentesalon is zonder meer de ongedwongen los se sfeer die zo kenschet send is. Het publiek kan er zonder enig probleem en zonder ook maar een en kele koopverplichting ken nis maken met de expo santen die zoals de voor gaande jaren ook nu weer bereid zijn de bezoekers met raad en daad bij te staan, bereid zijn de be zoekers met raad en daad bij te staan. Het organise rend komitee waakt er trouwens nauwgezet over dat Wieze alleen kwaliteitsprodukten wor den aangeboden. «Kwali teit en service blijven zoals in het verleden onze sterk ste wapens, en ons 20* Lentesalon wijst hierbij zeker de goede weg», zo stelde de voorzitter het tij dens de voorstelling van het Salon. Men heeft zich vanuit het NCMV overi gens tot het uiterste inge spannen om het salon naar de buitenwereld kenbaar te maken. Naast de klas sieke affiches die zoals steeds op goed zichtbare en veel bezochte plaatsen te bewonderen zijn, werd ook weer een speciale re- klame-editie klaarge stoomd en verder werken een zestal vrije radio's mee om het Lentesalon in hun programma's aan te kondigen. Nieuwigheden Nieuw is dan weer de ker mis die rond het Lentesa lon wordt opgebouwd en waarmee men de zeer aparte sfeer die bij een kermisgebeuren heerst, wil levendig maken. De kermissfeer is eigenlijk nauw verbonden met de geschiedenis van de Okto berhalien. Denken we maar aan de bierfeesten uit de goede oude tijd. Men wil die heel aparte en toch vreugdevolle sfeer weer oproepen. Voor het Lentesalon heeft men een beroep op een tiental ker- misattrakties die rond de ingang en langsheen de verharde toegangswegen zullen opgesteld worden. Een paardemolen, een spookkasteel, een vis kraam, zelfs een autoscoo ter zullen er zijn. Mis schien wat bescheiden maar men wil in geen ge val raken aan de parkeer- mogelijkheden die het ter rein van de Oktoberhalien bieden. Het is immers die parkeermogelijkheid die een van de grootste troe ven vormt. «De bezoekers kunnen praktisch met hun wagen binnenrijden», zei iemand van het organiserend ko mitee en dat is ook zo. Het Lentesalon biedt in hoofdzaak expozanten uit eigen streek. Voor 90 pro cent, zo werd ons gezegd, gaat het om mensen van het Dendermondse en om geving. Makkelijk voor de na-dienst wanneer men wat heeft aangekocht en bovendien komt dit won derwel overheen met het percentage bezoekers dat uit dezelfde regio komt. Overigens met zijn 20.000 bezoekers en in dit aantal zijn de kinderen niet mee geteld, moet het lentesa lon helemaal niet blozen. Integendeel. Het 20' lentesalon wordt geopend op zaterdag 11 maart om 15 uur en zoals de traditie het wil wordt de plechtigheid opgeluisterd door de Kon. Harmonie Sint-Cecilia uit Wieze. Na de korte toespraken volgt een rondgang in de hallen. Bezoekers kunnen er te recht van 11 tot en met 19 maart op de zondagen van 14.30 uur tot 22 uur, op de zaterdagen van 15.30 tot 22 uur en tijdens de week dagen van 18.30 tot 22 uur. In de Vlaamse Raad heeft de Hamse VU senator Walter Peeters een plei dooi gehouden om de ver zuiling in de welzijns- en gezondheidssektor met al le middelen tegen te gaan. Ofschoon een federale herschikking van de socia le zekerheid een noodzaak is, in een al te sterk ver zuild Vlaanderen zou de verzuiling van deze sektor nefaste gevolgen hebben. Hij ziet meer heil in een brede maatschappelijke evaluatie en een sociologi sche herdefiniëring van het verzuilingsverschijn- sel. Een vernieuwde dia loog, vooral in de welzijns- en gezondheidssektor, over vormen van pluralis me is een noodzaak. Maar een dergelijke dialoog heeft alleen zin wanneer uitgegaan wordt van ge meenschappelijke doel stellingen die de tegenstel lingen overstijgen. De VU, aldus Peeters, is te vreden over de uitgangs punten van het welzijns- en gezondheidsbeleid zoals die in het regeerak koord zijn neergeschre ven. Het mag echter niet bij intentieverklaringen blijven. Hij zei verder dat 1989 een cruciaal jaar is voor de Vlaamse gehandi captenzorg waarbij de struktuur, de werkwijze en het beheer evenals de sub sidiëring van het Vlaams Fonds voor Sociale Inte gratie van Personen met een Handicap waarvan de oprichting in het regeerak koord in het vooruitzicht wordt gesteld, van kapi taal belang is. Het perso neel in de gehandicapten zorg werkzaam wordt fi nancieel en maatschappe lijk ondergewaardeerd en de voorziene budgetten zijn te laag. Men zal dus de begroting 1989 moeten herzien of de verantwoor delijkheid moeten dragen voor de kwaliteitsafbouw van de dienstverlening aan de zwakste groep in onze samenleving. Er zullen dus herschikkingen moeten komen. Op het vlak van de thuiszorg ziet Peeters veel heil in de veelvoudige samenwerkingsverbanden binnen de eerste lijn zelf en tussen de verschillende echelons onderling. «Tegen het jaar 2000 is 20 procent van de bevolking analfabeet». Deze opvallende uitspraak hoorden we op een perskonferentie van de heer Marck, Euro pees Parlementslid en verslaggever over het pro bleem van het analfabetisme. Wanneer er inder daad ingrijpende maatregelen worden getroffen, gaan we naar een samenleving waarin 1 burger op 5 :hi" onvoldoende kan lezen en schrijven. Daarom blijft het alfabetizeringswerk in Vlaanderen zelfs na 10 jaar werking meer dan nodig. Ook in Dendermon de. Vrijwilligers staan er in voor de begeleiding, omdat ze vinden dat lezen en schrijven een recht is voor iedereen. Maar alfabetizeringswerk in Vlaan deren kan ook in Dendermonde nog vrijwilligers voor deze begeleiding gebruiken. Wie belangstel ling heeft om mee te werken kan kontakt opnemen op het nummer 052-22.03.35 en liefst zo snel mogelijk. Diploma's zijn niet nodig. Alleen veel goeie wil en de bereidheid te willen helpen zijn voldoende. Alfabetizeringswerk zorgt zelf wel voor een korte opleiding en start op 9 maart, vandaar dat men snel moet reageren. In veel financiële literatuur worden interessante beleg gingsvormen behandeld, die bij nader toezien niet steeds geschikt zijn voor de gewone belegger. In 't algemeen kan men stellen dat twee tegengestelde beginselen dienen gecombineerd te worden. Enerzijds is voor een goed vermogensbeheer een brede spreiding van de middelen en dus van het risico geboden. Anderzijds leidt versnip pering naar hogere kosten. Voor vele mensen is het een droom de inhoud van «de kous onder de matras» winst te doen opleveren zonder al die lieve centen gedurende een al te lange tijd vast te zetten. Het komt er op aan het risico op verlies van het geheel of een gedeelte van het kapitaal te vermijden en een bepaalde opbrengst veilig te stellen. Eenvoudige financiële instrumenten als spaar- en depositoboekjes brengen rente op. Wie inschrijft op obligaties is zeker van een vaste rente en van die te rugbetaling van de inzet op de eindvervaldag. Maar er is de onbekende evolu tie van de inflatie, van het wisselrisico en een deva luatie is nooit uit te sluiten. Als je aandelen koopt, weet je dat de waarde be paald wordt door vraag en aanbod. Onder de titel «Wie goed belegt kan meer opdoen» organiseert het Davids fonds in samenwerking met beleggingsadviseurs van de Kredietbank drie voorlichtingsavonden rond beleggen. De eerste vindt plaats op 6 maart in het Stadhuis te Dendermon de. De volgende avond, waarop vooral over «aan delen» zal gesproken wor den, wordt gehouden op 13 maart in zaal Ons Huis te Lebbeke. De derde avond tenslotte, met als centraal onderwerp «obli gaties» heeft plaats op 20 maart in het Gildenhuis te Denderbelle. Aanvang tel kens om 20 u. Op vrijdag 3 maart om 19.30 uur stipt heeft in de parochiezaal Trefpunt, Heiende 16 te Lokeren een info-avond plaats rond «hoe behaal ik het rijbewijs voor bromfiets of auto?». De avond richt zich tot de jongeren vanaf 16 jaar en wordt georganizeerd door de ABB verzekeringsagenten uit de regio Lokeren. De informatie houdt rekening met de nieuwe regle mentering die sedert 1 januari van dit jaar van kracht is. De toegang tot deze avond is geheel gratis. Met TV-EKSPRES wonnen we een prijs, dus met allemaal win naars mee op reis. Een vlucht naar Tenerife op Ten-Bel, die was prachtig en verliep heel snel. Goed en wel daar aangekomen, vonden we het een paradijs om van te dromen. Bij het betreden van ons mooi appartement wer den we reeds fijn verwend. Ver der was er animatie van vroeg tot laat, ongelooflijk dat zoiets nog bestaat: met de vriendenkring van TV-EKSPRES hebben we kunnen genieten zonder stress. De fijne verzorging met drank en spijs, allemaal begrepen in de zelfde prijs. Wat we nooit hadden kunnen dromen is hier werkelijk heid geworden. We danken TV- EKSPRES en ook Ten-Bel voor de prachtige organisatie van sport en spel. Ik wil hiermee de tolk zijn van alle deelnemers groot en klein. We danken allen en zeggen geen vaarwel, maar wel tot weer zien op Ten-Bel. Lodewijk Vereist-Van Houteghem, Peter Benoitplein 6, 2621 Schelle Mijn reis was in een woord fan tastisch. Het is beter dan ik ver wacht had. Een hele week zonder zorgen want alles is tot in de puntjes geregeld. De uitstappen zijn heel mooi. De Pica del Teide is een natuurwonder dat je moet gezien hebben, en die kans krijg je. Alle dagen feesten, eten en champagne, en alles gratis On gelooflijk. het is een droomreis. Hartelijk dank, TV-EKSPRES. Greta Verrijckt, Steenovenstraat 22, 2340 Beerse De vakantie was wat je noemt fantastisch. Wij, mijn vrouw en ik, hadden er veel over gelezen en later rand bal dwar werd pen i roep< done gang het De 1 zich i dachten bij onszelf«Als de helft woon geslaagd. Al vlug waren we ervan waar is, dan zal het nog bevriend met enkele mensen. Ons mooi zijn». Maar nu zijn we tot groepje groeide uit tot 16 perso de bevinding gekomen dal het al- nen. Wat natuurlijk niet wil zeg- lemaal niét overdreven was. Het werd echt een droomreis. Het verblijf, de uitstapjes, de mooie showavonden waren werkelijk «je van het». De eerste avond met Sofie en Cecile was buitenge- gen dat we niet bevriend waren met de anderen. Echt waardeze reis was fantastisch en we hopen nog eens met TV-EKSPRES te rug te komen, maar dan langer dan een week. Fam. Thys, Heirbaan 189, 3620 Rekem Ik wil u en uw medewerkers nof maals hartelijk danken voor dei droomvakantie. Er resten slechts goede herinneringen aai mijn verblijf op TEN-BEL L. Perceval, Vanaerdtstraat 9, 2008 Antwerpen Wij waren te gast op TEN—BEI In alles en nog wat was voorzien Zelfs het goede weertje van A' mand Pien. We hadden alles ons hartje lust. Jullie deden hr zeker bewustDit kon niet vtas zijn, we hadden het zo fijn Maria Herssens, Weerstandlaan 61, 2710 Hoboken Onze zomervakantie in TE BEL is volledig geslagdIk bij deze TV-EKSPRES en TB BEL hartelijk danken voor verblijf in dit zonnig oord. Bert Peeters, Kipdorpvest 33, 2000 Antwerp Onze reis was boven onze d wachting We vielen van de f verbazing in de andere. Petje' voor de organisatie van TV-EI SPRES en TEN-BEL Voort les nogmaals hartelijk dank Theo Van den Bempt, Kruishopstraat 142, 2020 Antwerpen I Robu richti TB li HO' IT l IS Robm btwal

De Voorpost | 1989 | | pagina 16