daar Topper eindigt op logische puntendeling SIG MA t Snuiven snuiten en snikken Robur Moerzeke - Kallo 1-1 Luc Rooms kan niet naar het Meetjesland Garry De Cock heeft er zin in Peter De Vos basiskonditie is gelegd Tom Steels Bert Persoon wil een hoopt op beter seizoen maken selektievoor W.K. CHE OPg t De Voorpost - 3.3.1989 - 17 kapi perso- capten- ordt fi :happe :erd en dgetten zal dus moeten itwoor dragen afbouw ing aan n onze len dus moeten ak van Peeters oudige anden ijn zelf lillende Redaktle: Oude ïest 34, 9330 Oenderaonde. TeL 053*21.40.60 VOETBAL /an het deva- uit te koopt, rde be- aag en e goed xioen» )avids- 'erking viseurs k drie n rond i vindt in het ;rmon- avond, «aan- n wor- len op s Huis derde iet als «obli- op 20 huis te ng tel- Dit weekend gaan ze weer op pad, de kleurrijke wielerpe- lotons. Honderden jonge snaken hebben zich vol verwach tingen in het nieuw gestoken voor de eerste wedstrijden van komende zondag. Dit beeld is als het begroeten van de eerste zwaluw. Renners op pad betekent dat de winter voorbij is en dat Koning Voetbal geen alleenheerser meer is. Vanaf deze week dus opnieuw renners in uw blad (arch.) Het duel in tweede provin ciale tussen leider Robur Moerzeke en de onmiddellij ke achtervolger Kallo is op een billijk gelijkspel geëin digd. De wedstrijd werd over igens door 1500 kijkers bijge woond. Het was de eerste keer dat Robur zoveel volk rondom zijn omheining kreeg. Vooral tijdens de eer ste helft werd er door beide ploegen aantrekkelijk voetbal gedemonstreerd. Het dient wel gezegd dat de thuisploeg in die periode een betere in druk liet dan de opponent, die niettemin de beste kansen schiep. Omstreeks het kwar tier moest de lokale doelman Uureys stevig ingrijpen om terst Van Steenhuyse en (karna Van Stappen het sco ren te beletten. Twee minuten hter joeg Verdoodt, aan de rand van het doelgebied, de bal torenhoog boven de dwarsligger en even later werd een rush van Van Stap pen net op tijd een halt toege roepen door Willy Raem- donck. Een beetje tegen de gang in kwam Robur net voor het halfuur op voorsprong. De bezoekende defensie liet zich op een slippertje betrap pen. Geert Van Moerzeke kreeg de bal in bezit. Hij bediende dadelijk Eddy De Malsche die de kleine opening tussen doelman Rijsbrack en de staander benutte om de bal in doel te deponeren. De be zoekers leken door die treffer even aangeslagen en toen Geert Van Moerzeke door heen de defensie infiltreerde was daar nog net op tijd Van Loo om de bal voor de lijn te keren. Diezelfde Van Moer zeke zou even later nog eens stevig uithalen en met dat schot had de bezoekende doelman behoorlijk wat moeite. Over de tweede helft valt minder te vertellen. Er werd langs beide kanten minder goed gevoetbald. Algemeen werd verwacht dat Robur van het windvoordeel gebruik zou maken om een grotere af stand te realiseren. Zelden kwam het tot prangende fa zen, wel vaak tot overtredin gen die een rits gele kaarten opleverden. Geert Van Moer zeke werd tweemaal op zo'n kartonnetje getrakteerd, wat inhield dat hij vroegtijdig naar de kleedkamer mocht. Met tien man diende de leider zich taktisch te reorganiseren wat een nefaste invloed had op de globale verrichting. Het bezoekende Kallo puurde de gelijkmaker uit een lange voorzet over de grond die door Deckmijn werd binnen- getikt. Helemaal in het slot moest Nobels een helpende hand uitsteken om de bezoe kers van een tweede doelpunt te houden. Met het gelijkspel zegevierde vast de logica. Bei de ploegen zijn duidelijk evenwaardig. Wie kampioen wordt is zeker nog niet uitge maakt. Doelpunten 27' De Malsche 1-0 69' Deckmyn M Moerzeke: Laureys, Vercau- teren, Verhelst, Raemdonck, Nobels, De Malsche. Ost. Benny Huylebroeck, Eddy Huylebroeck, Geert Van Moerzeke. Kallo: Rysbrack, Van Strij- donck, Rotthier, Van Loo, Van Steenhuyse, De Midde- laer, Van de Graef, Onghena, Verdoodt (40' Deckmyn), Amelinck (60' Deckers), Van Stappen. (e.g.) Luc Rooms heeft zich vorig weekeinde al in de kijker gefietst. Als enige nieuweling was hij tijdens het klubkam- pioenschap met vier anderen voorop. In de laatste paar honderd meter toonde de Temsenaar zijn snelle benen en werd klubkampioen. "Het is uiteraard leuk een dergelijke titel te veroveren, maar er staan toch belangrijkere zaken op het spel, zegt zestienjarige Luc. Nu zondag neem ik deel aan Brussel-Opwijk en reken uiteraard op een degelijk resultaat. Ik opteer in de mate van het mogelijke voor het zwaardere werk. Daarom dat het jammer is dat ik niet kan aanzetten in de Ronde van het Meetjesland. De Wase Wielerklub waarvan ik lid ben, heeft amper drie nieuwelingen en dat is te weinig om aan een rittenwedstrijd deel te nemen. Ik zal dan ook van de nood een deugd moeten maken en naar andere koersen uitzien." Luc Rooms is nog het hele jaar nieuweling. Vorig jaar debuteerde hij als een piepjonge en suksesrijke renner en ging liefst dertien keer met de bloemen naar huis. Hij behaalde iedere overwinning in de spurt. Luc Rooms is erg snel bij een ontknoping. Wie tegen hem de strijd aanbindt, riskeert er van langs te krijgen. _.V "Of ir dezt mi n aai *h!ing (th)' V"" M°"ek' l"b"r> aa"y"'- ?ij" SChM mis" 'chUr d' 'old' Robur - Kallo wakers (vh) Thuisspeler De Malssche kreeg het niet gemakkelijk tegen drie Garry De Cock heeft de nieuwe kompetitie goed \TZeli, ,°"A *eekeinde werd fcj Clubkampioen bij de Wase Wielerklub. In het gezelschap van Peter Van Huffel, Frankie Wielandt, Francis Geerts, Gino Vercauteren en Roger Beelaert was hij voorop. Met nog vele kilometers voor de boeg gooide hij er de beuk in, liet al zijn maats in de steek, bouwde een flinke voorsprong uit en werd verdienstelijk winnaar. "Ik hoop dat het geen ééndagsvlieg is geworden, zegt de amateur uit Bazel. Nu is het toch wel zo dat ik een degelijke voorbereiding achter de rug heb. Tijdens de winter liet ik mets aan het toeval over. De bedoeling is om het nog beter te doen dan vorig jaar. Ik sleepte toen een resem ereplaatsen in de wacht, werd o.a. zeven keer tweede maar won slechts drie koersen. Dat was een beetje weinig naar mijn zin. In de komende kompetitie wil ik dat aantal opdrijven. Het is natuurlijk makkelijker gezegd dan gedaan. Komende zondag slaat reeds het uur van de waarheid. Ik zet aan in Brussel-Opwijk. Het wordt een eerste echte test waarin ik met 's lands beste amateurs zal kunnen wedijveren." Peter De Vos werd zondag- Sint-Gillis-Waas. In het gezel namiddag de nieuwe klub- schap van Bert Persoon trok kampioen bij W.S.C. Vooruit hij de finale in en bij de ontknoping liet hij er geen gras over groeien. Voor de renner uit Stekene is het de tweede keer dat hij klubkam pioen werd. "Ik heb er een flinke voor bereiding opzitten, zegt Pe ter. Tijdens de winter heb ik niet stilgezeten. Amper één maand heb ik de fiets aan de kant laten staan. Ik nam ze ven keer deel aan een cyclo cross. Het was de bedoeling om zo kracht op te doen. Bij de juniores valt er immers harder te knokken. Ik ervoer dat vorig jaar aan het eind van de kompetitie toen ik lid van deze kategorie werd. Ik be nutte die laatste maand om ervaring op te doen en te wennen. Ik denk dat ik mij behoorlijk uit de slag zal kun nen trekken. Hoge verwach tingen wens ik niet te stellen. Het kan verkeren en wanneer je hoog mikt, kan je laag vallen. Vandaar ook dat ik iedere kommentaar van de nodige reserves voorzie. Dat ik mijn uiterste best zal doen, hoef ik niet te zeggen. Waar om dacht je misschien dat ik er deze winter zoveel voor gedaan heb?" (e.g.) Al enige tijd is Tom Steels bezig aan de voorbereiding op het nieuwe wielerseizoen dat dit weekeinde van start gaat. In eigen Nieuwkerken-Waas organiseert zijn supporters- klub nu zaterdag 4 maart een wedstrijd voor juniores. Tom zal uiteraard van de partij zijn en de klubleiding hoopt na tuurlijk op een grote op komst. Velen in Nieuwkerken zullen de reigen renner graag als winnaar begroeten. "Het is evident dat ik mijn uiterste best zal doen om de supporters te plezieren, zegt joviale Tom. Niettemin voel ik mij nog niet voor honderd procent in konditie. Ik volg een trai ningsschema dat pas voorziet in een konditiepiek tijdens de maanden april en mei. Dan krijg ik andere katten te gese len Als lid van de nationale selektie zal ik aan de selektie- koersen deelnemen en boven dien staat het provinciaal en het nationaal kampioenschap geprogrammeerd. Van deze wedstrijden zal afhangen of ik mee mag naar Moskou waar later het wereldkampioen schap georganiseerd wordt. Je begrijpt dat er mij een belang rijke periode te wachten staat waar ik mij voor honderd pro cent moet naar schikken. Doordeweekse wedstrijden komen dan ook noodgedwon gen op de tweede plaats. (e.g.) Bert Persoon is vorig weekeinde net eeen klubkampioen geworden. In de finale moest hij Peter De Vos laten voor gaan. "Op het laatst heb ik nochtans vaak geprobeerd om weg te geraken, maar dat lukte niet, zegt de junior uit Stekene. He emaal op het laatst schoot ik uit een voethaak. Ik verloor terrein, rekupereerde snel de achterstand maar kwam aan de streep een wiel te kort om winnaar te worden. Bert Persoon wil in deze kompetitie een vuist maken. "Ik ben lid van de nationale selektie en trainde reeds verschillende keren in ploegverband. Vaak weken we uit naar de omgeving van de Kluisberg. Het komt er op aan om toch wat te presteren nu ik geselekteerd werd. Ik neem aan alle selektiekoersen deel. Er staan voorts een aantal tnps naar het buitenland op stapel. Als inleiding op het seizoen zet ik zaterdag aan in een wedstrijd te Nieuwker ken-Waas waar ik Tom Steels als tegenstrever en 'collega' ontmoet." Bert Persoon werd vorige week betrokken bij een ongeval. In Sint-Niklaas werd hij overhoop gereden Gelukkig bleef alles beperkt tot een paar builen en blutsen. De fiets is echter naar de vaantjes. (e.g.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 17