Club Brugge kreeg het "zwart" voor de ogen Kallo blijft in tred van leider Moerzeke Jonge Waaslanders bevestigen Aimé Anthuenis "Nu bevestigen voor eigen publiek" De ploegen voor zondag Voetbalkalender 18 - 3.3.1989 - De Voorpost *srnQty' VERANOAS Club Brugge - SC Lokeren 2-2 Club Brugge kreeg het - naar gewoonte - weer moeilijk tegen Sporting Lokeren. Toch had zelfs de grootste optimist vóór de wedstrijd de Waaslanders weinig of geen kans gegeven om wat te rapen op Olympia. Het team van Aimé Anthuenis deed het de laatste weken niet zo best... De Lokerse coach trok uit de reeks mindere wedstrijden zijn konklusies met als resultaat dat tegen blauw-zwart Didier M'Buyu naar een hem vertrouwde plaats als libero verhuisde en Patrick Naudts, uit blessure, weer in de basis kwam. Schieppers en Ferenc Meszaros verhuisden naar de bank, wat vooral voor de Hongaar een tegenvaller bleek. Hij revancheerde zich echter schitterend door aan de 60e minuut de Lokerse gelijkmaker te scoren. VOETBAL Na afloop van de wedstrijd Club Brugge-Lokeren was trainer Aimé Anthuenis tevreden over het geleverde werk en het behaalde punt. "Een verdiend gelijkspel, aldus de Lokerse trainer. We hebben de ruimte die een offensief Club ons liet maximaal benut. De verwachte Westvlaamse druk is er niet geko men, vooral omdat Lokeren zeer attent reageerde. Onze Nigerianen waren sterk aan de bal, al ontbreekt het hen soms aan de nodige kollektieve ingesteldheid. Toch speelden beiden een voortreffelijke wedstrijd. Een pluim ook voor Didier M'Buyu die de verdediging perfekt organiseerde. Didier groeit de laatste weken weer naar z'n normale peil en geloof me, met hem als libero hadden we beslist veel punten behaald. Onze volgende opdracht luidt: zaterdag bevestigen tegen Sint-Truiden, voor eigen publiek. Wanneer we voetballen met de ingesteldheid van vorig weekend, kan er naar mijn mening maar weinig misgaan", zei de Lokerse coach tot slot. (v.b.) Het lijkt er sterk op dat Club Brugge de winterstop, of moeten we zeggen de winter slaap, niet goed verteerd heeft. Het team van Henk Houwaert voetbalt immers al enkele weken niet meer zo wervelend en beweeglijk als voordien. Op Audoor na liep zowat het hele elftal, voor het overgrote deel van de wed strijd, op flanellen benen. Club Brugge moest zich zon dag jl. voor de vierde opeen volgende keer met de halve inzet tevreden stellen. Het begon nochtans goed. Al na zeventien minuten kwam Lokeren op achter stand toen Degryse een afge- weede cornerbal op de slof nam en D'Hondt met een har de knal het nakijken gaf: 1-0. Na die openingstreffer viel de Brugse machine echter stil, al kon dezelfde Degryse nog vóór de rust de score verdub beld hebben toen Ceulemans hem met het hoofd bediende. De Lokerse doelman Danny D'Hondt was echter bij de pinken en pareerde gepast. Beveren-Genk 2-1. Kusto, toch vry hard aangepakt, zal deze tackle omzeilen en knap voor doel zenden (dw) De topper in tweede provinciale tussen Kallo en Robur Moerzeke eindigde op een gelijkspel waardoor er aan de top geen wijziging komt. Kallo blijft in tred van de leider, wel te verstaan met een achterstand van twee punten. Nu tellen de Waaslanders een gewonnen wedstnjd meer. Dat wil zeggen dat bij een Moerzeekse nederlaag en een overwinning van Kallo het de ploeg van oefenmeester Cesar De Maeyer is die de leiderspositie overneemt. Natuurlijk is dat een veronderstelling als een andere. Draai de rollen om en dan krijg je een kloof van vier punten in het voordeel van de huidige leider. Met nog zeven matchen voor de boeg is nog alles mogelijk. "We zijn in elk geval tevreden met het winstpunt, zegt oefenmeester De Maeyer van Kallo. Ik had vooraf een punt in uitzicht gesteld en wanneer je die doelstelling haalt, heb je nadien alle redenen om opgetogen te zijn. Ik meen ook dat het om een logisch resultaat gaat. De eerste helft was van een degelijke kwaliteit, hoewel het niet makkelijk voetballen was met die wind. Kollektief bood ons elftal een goede repliek en wat de onmiddellijke toekomst betreft, zullen we gewoon de zaken afwachten. Wieze en Zelzate worden de komende tegenstanders. Wanneer je afgaat op de algemene rangschikking gaat het om laaggekwoteerde ploegen, maar dat wil niet zeggen dat meteen de punten voor het grijpen liggen. Iedere match moet gespeeld worden. Op de vraag waarom Amelinckx in de tweede helft werd gewisseld ten voordele van Deckmyn (de maker van het doelpunt) zegde trainer De Maeyer: "We waren met veertien voetballers, waaronder drie aanvallers. In het systeem dat ik had vooropgesteld, kwamen twee voorspelers voor. Iemand moest dus op de bank blijven. Na de hervatting ben ik tot een wissel overgegaan. Het bleek achteraf een lonende ingreep. De vervanging had een beetje te maken met het feit dat Amelinckx blijkbaar zijn beste pijlen had verschoten." René Verniers van Robur Moerzeke had het op zijn beurt over een logisch eindresultaat. "Ik had op een zege gehoopt, maar achteraf bekeken ben ik niet ontevreden. Vergeet niet dat we in het laatste halfuur met tien manschappen overbleven na de uitsluiting van Geert Van Moerzeke. Was dit niet voorgevallen, dan hadden we allicht kunnen winnen. Doordat wij numeriek in de minderheid kwamen, konden de gasten een manne tje meer vooruit schuiven, waardoor hun middenveld sterker gestoffeerd werd. In die linie moesten wij op het laatst het onderspit delven. Gelet op de omstandigheden ben ik zeker niet ontevreden. De strijd om de titel is zeker nog niet beslecht. Met zeven wedstrijden voor de boeg is nog alles mogelijk. We hebben zeker een zwaarder programma af te werken dan Kallo, Het komt er opaan om de komende weken gewoon onszelf te blijen en dan rooien we het misschien wel. De titel blijft de enige betrachting. We beschikken over de middelen om het dit jaar waar te maken. Natuurlijk hoort er altijd een tikkeltje meeval bij, en daar rekenen we zeker op." (e.g.) 1' Provinciale KAV Dendermonde Mare De Kunder ontbreekt wegens een onsteking aan de knie. Cooreman, Van Nieu- wenhuyse en Van Bogaert bleken deze week niet hele maal fit, maar worden wel licht opgesteld. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, De Schrijver, Coore man, Jacobs, Segers, De Ko ning, Van Bogaert, De Baere, Van Nieuwenhuyse, Verhelst (Kambala, De Ruyter en Lau- reys). SK Lebbeke Balis is er weer bij nadat hij bij de jongste match geschorst was. De ploeg: Vinck, Hals, Peele- man, Meulenijzer, Peeters, Balis, De Vliegher, Van Vla del, Cooreman, Werner Van Hecke, CHristiaens (Frankie Van Hecke, Van Doorselaer, Segers). 2' Provinciale FC Baasrode Michiels en Eddy Van Keer ten hcc Will me Bornem-KAVD 3-2. Zondag speelde KAVD een oefenwti strijd tegen Bornem. De derdeklasser nam het niel ernstig op en Dendermonde kon de schade beperken, stond er tegen het einde van de wedstrijd een nooit-gezit ploeg op het terrein (pol) zijn geschorst. lis, Gino Ringoot, Mario R® De ploeg: Verstrepen, Van goot. Mare De Backer (Chó Der Vreken, Verheyden, Lij- De Cock en Pieters). neel. De Decker, Vercaute- ren. Marc Van Keer, Corne- (Ei de ncttci «en drici voorbij e om de Plaatsen. Klaas W beid m d bjn kans voor een Intussen had men aan de overzijde ook niet stilgezeten. Het was vooral onder impuls van de Afrikaantjes Etim en Samson dat de Waaslanders de blauw-zwarte defensie wa ter en bloed deden zweten. John Etim had eerst al eens rakelings naast geknald en het fel opgevijzelde vertrouwen steeg ten top toen Samson, na mooi voorbereidend werk van Etim en Pat Versavel, alleen op de Brugse doelman afste vende en nog scoorde ook: 1-1. De Nigeriaan kreeg luttele minuten Tater nog een unieke kans om te scoren, kans die hij jammer genoeg niet kon verzilveren. Na de rust leek het er op dat Brugge wat aan de situatie zou gaan doen. Net als in de eerste helft trouwens kwam het nu weer vrij vroeg op voorsprong. Uitblinker bij de gastheren, Audoor, schilder de een gemeten center op het hoofd van Ceulemans en de Brugse "chou" knalde Loke ren alweer op achterstand: 2- 1. Maar het bezoekende ant woord bleef niet lang uit. Fe renc Meszaros, ingevallen voor Naudts, werd naast het Nigeriaanse duo in de vuurlijn gestuurd en met sukses. John Etim kon Mamadou van zich afschudden, spurtte richting eerste paal en tikte de bal naar de mee opgerukte Hon gaar. Meszaros had de gelijk maker maar in te duwen: 2-2. Een koude douche voor de Brugse brigade die zich eigen lijk nog mocht gelukkig ach ten met de halve inzet. Méér had ze echt niet verdiend. Lokeren van zijn kant kwam op Olympia zeer sterk uit de hoek en mits wat meer kollektieve ingesteldheid had het zelfs de twee punten op zak kunnen steken. Vooral vóór de rust had men de kloof kunnen slaan en was Club Brugge te pakken ge weest... Vivian Bogaert Robur - Kallo 1-1. Ost kwam dichtbij een tweede doelpunt, maar doelman Rijsbrack bracht redding vh) Robur- Kallo 1-1. Zelfs verdediger Willy Raemdonck (Robur) kwam vooraan een handje toesteken (vh) Robur - Kallo 1-1. De Malssche slalomt door de bezoekende verdediging en scoort het enige doelpunt voor Robur vh) Beveren - Genk 2-1. De Genkse doelman Ivcovic was uiterst sekuur en plukt hier een kopbal van Buyens (dw) SK Beveren - Rac. Genk 2-1 Tegen de staartploeg uit Genk heeft SK Beveren de goede indruk, de ploeg haalde na de winterstop 8 op 8, be vestigd. Toen Genk na een kwartier op voorsprong kwam en de bezoekers die stand ook bij de rust onverdiend op het bord wisten te houden toonde het jonge Beveren zijn wils kracht en met twee Neder landse doelpunten lijkt geel en blauw nu de rest van de kompetitie rustig te kunnen afwerken. Racing Genk, de fusieploeg die na enkele jaren moest uit groeien tot een Europese top- klub, zal volgend seizoen ver moedelijk in tweede klasse voetballen. Na de nederlaag op Freethiel geeft inderdaad geen enkele voetbalkenner nog een cent om de toekomst van de KS-ploeg. Toch was het Genk dat op Beveren eerst op voorsprong kwam. Heel onverwacht en erg onverdiend. Na een paar vlotte akties van Beveren, al len gestopt door de knappe doelman Ivkovic, waaide een voorzet van Farrington zo maar in het doel van een ver bouwereerde Rosez. Beveren was van die opdoffer een tijd aangeslagen en tot bij het halfuur kregen de voetballief hebbers op Freethiel nog nau welijks voetbal te zien. Een goede Beverse aktie werd toen afgeblokt door Medved en daarna kwam Beveren echt goed los. Ivkovic bleef echter wonderen verrichten en geel en blauw moest met achter stand naar de rust toe. Na de pauze kon Beveren het dolle tempo van het laat ste kwartier voor rust niet meer draaien maar toch kwam de thuisploeg toen vrij snel langszij. Viscaal ging erg gemakkelijk neer en scheids rechter Crucke oordeelde dat Beveren toch een steuntje verdiende. Viscaal zelf zette de strafschop om. Hij scoorde zijn vijftiende doelpunt voor de Wase voetbalklub. Hou den zo... Trainer Desaeyere liet daarop de boomlange Pe ter Van Velzen opdraven en bij de eerste aktie waarbij de rumoerige Rotterdammer be trokken was kwam Beveren t op voorsprong. Een weer i leraardigste hoekschop va Marek Kusto, zondag de bes te in geel en blauw, werd geharrewar door Van Velza over de lijn geduwd. Evet reageerde de Limburg» ploeg en scheidsrechter Cm cke had ook de bezoekers eet strafschop kunnen toeken nen. De toekomst van de mijnploeg bleef echter som ber en Beveren wist de achi op acht nu binnen bereik. Beveren bewees opnietn een achterstand te kunnei wegwerken. De wilskrachi van het jonge team verzeken het Waasland volgend jaar ni wel zeker van één voetbalver tegenwoordiger in hoogs» klasse. SK Beveren kan dt volgende, niet zo moeilijke kompetitieopdrachten zonde angst of komptexen aai pakken. 1' Nationale Lokeren-St.-Truiden (Laenens, 4.3, 20.00) RWDM-Beveren (Bosschaerts) 2' Nationale E. Aalst-Eeklo (Meese) 3* Nationale St.-Niklaas-Charleroi (Dombret, 4.3, 20.00) Oostende-Jong Lede (Dehond) E. Zele-Roeselare (Javaux) Union-VW Hamme (Vermassen) 1' Provinciale Waarschoot-SK Aalst (Dneghe) G'bergen-SK Lebbeke (De Clercq) KAVD-Ertvelde (Van Gansbeke) Temse-Aalter (Meganck) Melsele-Olsene (Van der Eecken) Zottegem-Meldert (Opdecam) 2* Provinciale Kruibeke-Oostakker (De Decker) Wippelgem-Kemzeke (Van de Weghe) Wieze-FC Zelzate (Verstraeten) St -Kruis-W.-Baasrode (Dhont) 3* Provinciale W Moorsel-Gijzegem (De Graeve) TK Meldert-Erpe (Van Leuven) Doggen-Herzele (Put) Kerksken-Erembodegcm (De Corte) Scrskamp-Aaigem (Moons) Schellebelle-Hofstade (Van Hoey) Burst-Nieuwerkerken (Redant) 4* Provinciale E Sombcke-Bazel (Roelandt) St.-Gillis-D.-Lokerse (Van der Stylen) St.-Gillis-W.-SK Overmere (Boeykens) Klein Laar-St.-Pauwels (Colin) Gerda-Vrasene (Maes) Excelsior-Grembergcn (Weyn) Haasdonk-Buggenhout (Teugels) Stekene-Klingc (Santon) 4' Provinciale D Ede-Edixvelde (De Ruyck) Erondegem-Kwatrechl (De Loose) Westrem-Mere (Paul) Hillegem-Oordegem (Van Butsele) 4* Provinciale G Berlare-S. Moorscl (Van Bogaert) FC Aalst-Oudegem (Van Mele) Baardegem-Herdersem (Ruyssinck) Boonwijk-Opdorp (Van de Leur) Opstal-Lutterzele (Cap) Schoonaarde-Appels (Heirbaut) Wichelen-Terjoden (Van de Moortere) R. Lebbeke-Welle (Van Bastelaere) 4* Provinciale H VK Hamme-Kic ld recht (Holvoet, 4.3,15.30) Daknam-Waasmunster (Lammens) Meerdonk-Slraatje (Reynicrs) Moerbekc-SK Lokeren (Van Damme) Eksaarde-Rupelmonde (Van Haclter) Verrebroek-Tielrodc (Hoste) White Boys-Hoogeinde (Dillis) Sinaai-Heikant (Boonc)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18