Spektakelwaarde: 10 Verzwakt op het middenveld Eendracht Aalst Zorgen om Samardzija Rustig meesterschap van de leiders VW Hamme zonder duo Vermeir-De Paep Trainer Cornells weg bij F.C. Aalst S.K. Overmere viert karnaval R.B. Dendermonde doet gouden zaak Nopri verliest play-offplaats I Gemakkelijke wedstrijd... met sprekende cijfers H.K. Waasmunster op de 2' plaats maar W. Roels «out»! Dendermonde mist de kans VOETBAL mmer I* leveren weer at hop van ig de bes- werd iu in Velzet «1. Evet .imburgst titer Cm ekerseet toeken- van dt iter som t de ach ;reik. opnien kunnei zilsknq verzeken d jaar n letbalvet- hoogste kan dl loeilijke n zonde en aai Met het oog op de komende kompetitiewedstrijd tegen Eeklo werd door Eendracht Aalst vriendschappelijk ge voetbald tegen Standaard Wetteren. Tijdens de eerste helft - toen Eendracht duidelijk een mindere periode kende - werd nogal ruw gespeeld. Aan de rust bracht oefenmeester Everaert vijf nieuwe elementen tussen de lijnen en vanaf dat ogenblik, en zeker met Chunga erbij, liep alles vlotter in de Aalsterse rangen en werd de basis gelegd voor een 1-2 zege. Eendracht Aalst, dat dus zondag a.s. in de clinch moet met Eeklo zal het zonder de geschorsten Chunga, De Cremer en Limpens moeten stellen. Vandaar dat coach Everaert experimenteerde met enkele invallers. Sven De Waegenaer trok flink zijn streng en speelde op een hoger niveau dan Matthijs. Maar Everaert heeft i.v.m. de ontmoeting tegen Eeklo nog andere zorgen. Zoran Sa mardzija werd in de eerste helft zwaar geraakt aan de knie Zorgen dus om de Zuidslaviër, die kloeg over een hevige pijn rondom de knieschijf. Ook Moortgat draaide een halve wedstrijd mee. Godfried is duidelijk nog aan het werken aan zijn konditie na zijn lieskwetsuur. Of hij zondag a.s. zal opgesteld worden tegen Eeklo blijft een groot vraagteken bij de vele andere zorgen waarmee Eddy Everaert opgezadeld zit. (abl) Eendracht Aalst dat zondagnamiddag repliek moet geven aan Eeklo zal ingevolge de schorsing van Chunga en Limpens fel verzwakt aan de start verschijnen. Hoogst waarschijnlijk zal Godfried Moortgat ingeschakeld wor den, maar die speelt nog niet op zijn hoogste niveau. Oefenmeester Everaert heeft dus wel degelijk met zware problemen te kampen, ook al omwille van het feit dat hij ook de diensten moet missen van de geschorste De Cremer, die de jongste weken in de spits van de aanval rendeerde. PR-man J.P. Van Droogenbroeck is er stellig van overtuigd dat het tegen Eeklo een zware dobber wordt "We hebben tijdens de oefenwedstrijd tegen Standaard Wetteren duidelijk kunnen vaststellen dat met Chunga en Limpens erbij tijdens de tweede helft alles veel vlotter verliep. Tegen Eeklo komen we dus fel verzwakt aan de start. Het zal er opaan komen in het begin te kunnen scoren. Langs de andere kant is het ook zo dat wellicht Eeklo, al zeker van deelname aan het periodekampioen schap, de wedstrijd tegen Aalst door een andere bril bekijkt. Maar zeker is men nooit", aldus J.P. Van Droogenbroeck. Samardzija die in de wedstrijd tegen Standaard Wette ren een tik tegen de knie moest inkasseren is minder geraakt dan eerst was verwacht. De Zuidslaviër zal allicht tegen Eeklo de aanval leiden met aan zijn zijde de jonge Eeckhout, die meteen de gelegenheid krijgt zijn waarde te bevestigen. De ruggegraat van het team zal bestaan uit het trio Peeters, Geeraert, Moortgat, en die krijgen steun op de linkerflank van een in vorm verkerende Droeven. Reservedoelman Elaut is gekwetst en diens plaats wordt ingenomen door de jonge Mario Aelbrecht. De Waege naer is een certitude als wisselspeler, maar de derde bankzitter wordt slechts aangeduid na de wedstrijd van de reserven. Al blijft het uitkijken hoe sterk de weerstand zal njn van dit verzwakt Eendracht tegen een Eeklo dat "au grand complet" wordt aangekondigd (abl) De Voorpost - 3.3.1989 - 19 Vierde Provinciale Aalst-Dendermonde R.S. Opdorp - Berlare 0-4 Weinig problemen voor leider Berlare in deze vervroegde wedstrijd tegen een zwak ak- terend Opdorp. Berlare, dat met windvoordeel gestart was en daarbij nog mocht akteren op de beste strook van het terrein, liet er in de eerste helft geen gras overgroeien. Reeds na 10 minuten spel mocht de bezoekende aan hang juichen toen Kurt De Vuyst foutief gepakt werd in de grote rechthoek en Jaak Van Kerkhoven de strafschop zonder medelijden omzette: 0-1. Na 24 minuten verdubbelde Berlare langs Janssens de stand toen deze met het hoofd kon scoren nadat Van Impe een hoekschop tot bij Jans sens had getrapt. Het dient E. Meldert - G'bergen 0-1. Rossignol van Meldert kan de gezegd dat het hoofd van bal goed afschermen en voor doel brengen, echter zonder i s,echts hchtjes aan resultaat (vh) c'e hal kwam want zonder de ze deviatie zou Van Impe's Vierde provinciale Aalst-Dendermonde Baardegem Terjoden 3-3 Het is me daar de wedstrijd wel geworden in Baardegem waar de plaatselijke ploeg van trainer-kok Van der Rusten het moest opnemen tegen de klasbakken uit Terjoden on der leiding van trainer Egyed. De bezoekende sportieve baas zat wel met de handen in het haar omdat hij spelmaker en topscorer J.C. Kestens moet missen tot het einde van dit seizoen wegens gescheur de gewrichtsbanden van de enkel, verleden week opgelo- >en in het duel met Rapide -ebbeke. Een opzettelijke kwetsuur, zoals men ons uit Terjoden berichtte. Nu, op zettelijk of niet, feit was wel dat Terjoden in deze door meer dan 300 kijklustigen bij gewoonde wedstrijd aanvan- celijk met de beste kansen kon pronken. De plaatselijke doelman Ron- ny De Rop moest dan ook een mee oprukkende Dirk Rij- ckeghem van Terjoden tot tweemaal toe van een ope ningsdoelpunt houden in deze partij die een sleutelwedstrijd was voor beide teams. Mits verlies was Terjoden zeker uitgeschakeld voor het titel- debat en kon Baardegem toch ook meteen alle intenties wegmoffelen om een dichte ereplaats op te eisen wanneer de eindstreep in zicht kwam. Zo vond geen van beide ploe gen in de eerste helft ook maar één opening om de sco re te kunnen openen, hoewel de wedstrijd beslist de moeite loonde om te volgen. Dat werd het zeker in de tweede helft want wie nog even het schuim uit de snor moest ve gen in de kantine miste al meteen twee doelpunten kort na de herneming. In de 46c min. scoorde immers Terjo den dan toch langs Rudy Troch die een persoonlijke poging met sukses kon af ronden. Maar nog geen minuut later lag in het Terjodense kamp al de gelijkmaker tegen de net ten toen de revelatie van de tweede ronde, Herbert Van Renterghem, op aangeven van Mare Aendekerk even eens kon scoren: 1-1 na 47 minuten. De kanonnen bleven dan even stil tot rond het uur maar dan was het Dirk Rijckeghem die het tweede offensief aan kondigde en weeral opnieuw oprukkend nummer twee voor Terjoden lukte. In Baar- degemse kringen keek ieder een eens naar iedereen en op teken van trainer Van Der Rusten lag amper één minuut later voor de tweede maal binnen de minuut de gelijk maker tegen de Terjodense touwen. Bezoekend doelman De Taeye werd door Mare Aendekerk geen kans gelaten toen hij door Riveira in de diepte werd gestuurd en zo voor de 2-2 stand zorgde na een uur spel. Baardegem voelde nu zelfs dat de winst er inzat en het voegde ook met een de daad bij het woord want wie anders dan Herbert Van Renterghem zou de 3-2 op het bord kunnen brengen. Weliswaar werd hij knap geassisteerd door Jan De Rop die de vrije trap perfekt tot bij Herbe lepelde: 3-2 na 75 mi nuten. De winst leek binnen' en met vijf doelpunten mocht het supporterslcgioen van bei de teams natuurlijk niet kla gen. Zeker niet toen ook nog hoekschop ook rechtstreeks binnengewaaid zijn over een niet zo zeker akterende thuis- doelman. Twee minuten later wezen de bordjes al 0-3 aan toen bij een solo van De Cock de thuis ploeg letterlijk 4 spelers in de wind zag gezet worden en Cockske de bal dóódsimpel ook nog voorbij een tever geefs grabbelende doelman wist te leggen. Om deze Berlaarse eerste helft nog te besluiten waren er nog kansen voor Regie Ele- geert op hoekschop (keeper redt) en voor Kurt De Vuyst die zijn poging door de mod der zag stranden op de lijn. Na de rust deerde het Berlare niet dat het tegen de wind in nu op zoek moest gaan naar doelgevaar want amper was de tweede helft gestart of daar lag nummer vier tegen de tou wen. Beeckman kon het leder onderscheppen en Kurt De Vuyst op snelheid brengen. Iedereen weet wat dat bete kent en nummer vier stond op het bord. Meteen was de wedstrijd voorgoed gespeeld, voor wie er nog mocht aan getwijfeld hebben. Met nadien nog kan sen voor Beeckman en Jans sens die in de modder bleven steken en nog een luttele thuiskans voor Daman eindig de deze partij zonder al te veel problemen voor Berlare dat natuurlijk zijn koppositie in de algemene rangschikking verstevigt. Marc Steveünck VW Hamme wijkt zondag uit naar het Brusselse Union St.-Gillis. De Wuitens hielden aan de heenmatch een wrange nasmaak nadat ze in extremis een 3-1 voorsprong moesten prijsgeven. Voor de terugmatch van komende zondag ontbreken Claudio De Paep en Paul Vermeir. Laatstgenoemde ontbrak op de dinsdagtraining en vermits hij geen bericht had achtergelaten wist men niet wat er aan de hand was. Het oefenduo Meersman-Maes gaat dan ook van de veronderstelling uit dat hij nog steeds hinder heeft van een verrekking, opgelopen in de wedstrijd tegen Eendracht Wervik. De naam Vermeir komt dan ook niet voor in de opstelling, evenmin als die van Claudio De Paep. Hij hervatte de training maar lijkt onvoldoende fit om mee te doen. Stefan Ledens maakte donderdagavond zijn verschij ning na een week skivakantie. Hij had vooraf de leiding van VW Hamme gevraagd of hij de kompetitieonderbre king mocht aanwenden voor een korte vakantie. Een houding die de voorbeeldige mentaliteit van de Brusselaar typeert. De ploeg: De Wilde, D'Hondt, Verbustel, Coucke, Nardus, Geldof, Smet, Lenaerts, Pirelli, De Borger (Van Der Stock, Ledens, Herreman). (e.g.) Na een twee jaar durende samenwerking tussen Jef Comelis en F.C. Aalst heeft het bestuur van de vierde provincialer de sportieve patron van de ploeg laten weten dat hij volgend seizoen best zijn tenten ergens anders opslaat. Een spijtige beslissing alleszins want net nu Jef Comelis de ploeg had weten samen te brengen tot een smalle kern wordt zijn werk abrupt afgebroken. Een trainer met de kapciteiten als die van Cornelis zal evenwel niet lang op aanbiedingen van andere klubs moeten wachten, zodat we «de Jef» beslist volgend seizoen terug tegen het lijf zullen lopen. M.S. een zesde treffer de bordjes kwam sieren in deze spekta- kulaire wedstrijd. Het was dan wel weer Terjoden dat de gelijkmaker wist te netten in de 85c minuut nadat thuisspe- ler Thibe de bal op hoekschop niet helemaal kon wegwerken en Patrick De Backer de bal in één tijd op de slof nam en iedereen het nakijken gaf: 3-3 na 85 minuten. Meteen was elkeen tevreden ook al probeerde de thuis ploeg langs Mare Aendekerk in de slotminuut nog de volle buit binnen te halen. Ze slaagde hier niet meer in zo dat de billijke 3-3 eindstand behouden bleef in deze wed strijd, die prompt een 10 als spektakelwaarde kreeg. Mare Steveünck Opnieuw was de kantine van SK Overmere stampvol volk •om een prins of prinses karna val te kiezen. Inderdaad, een prinses want reeds twee jaar tereke was Jacqueline De Geest prinses geweest. Om dat te worden moeten de kan didaten zoveel mogeüjk kaar ten verkopen. Daarop wordt dan de naam van de kandi daat ingevuld en uiteindelijk worden dan de kaarten opge teld. Sfeer was er genoeg in de afgeladen kantine van SK Overmere en het toppunt werd bereikt rond midder nacht toen de stemmen van de zes kandidaten moesten ge teld worden. Voor de eerste keer werd het een «keizerin» want Jacqueü- ne won voor de derde keer de j titel en daarmee is haar 1 droom werkelijkheid ge worden. Volgende zondag geeft zij de - aftrap van de match. Iedereen j op post! (TM.) HANDBAL Dames - lc nationale 2° afdeling R.B. Dendermonde - Haachtse: 10-9 Meeuwen - Nopri Lebbeke l2t-nr ','b'n"n °ok Vermei, van Melden spande zich fel in maar hel mocht l| wemaal niet baten (vh) JEUGDVOETBAL I Préminiemen F.C. Robur I VW Hamme B Robur Moerzeke 2-8 Mei het verlies tegen het op de vierde plaats gerangschikte Meeu wen kan Nopri nu wel definitief een kruis maken over de deelna me aan de play-offs. Lebbeke telt nu vijf punten achterstand op zijn jongste tegenstander en alleen een mirakel kan hen, met nog zes wedstrijden te spelen, op die gevi seerde vierde plaats brengen. Het werd een aantrekkelijke eerste helft, meldde men ons uit Lebbe ke, maar de mogelijkheden van Nopri werden ondermijnd door een opvallend home-getinte arbi trage voegde men er aan toe. In sik geval tot de 20e minuut hield Nopri gelijke tred met de thuis ploeg. Via 2-2 werd het 5-4 maar dan moest Van Damme eruit voor een vrij lichte overtreding die ecen 2'-straf wettigde. Meteen raakten de Limburgers 8-5 voor en dit drie-doelpuntenverschil bleef op het scorebord tot de rust (10-7). Het eerste kwartier van de tweede helft werd niet gescoord. Nopri miste een paar kansen en Meeuwen stuitte op een weer at tente goalie Van Langenhove, die 0.a. 2 penalties stopte. De uitput tingsslag werd uiteindelijk gewon nen door de thuisploeg, want in het laatste kwartier konden beide ploegen om beurten gaan socren, zonder dat Lebbeke nog echt kon gaan dreigen. Nopri Lebbeke: Van Langenhove, D e Backer, Bleyaert 4, Terroir, Van Damme 2, Van Handenhove 1, Anné, Van Boxelaer, De Croock, Segers 3. EVA Met een totaal onverwachte zege tegen Haachtse bevestigt Dender monde dat de ambitie om het behoud in 2e afdeling te bewerk stelligen nog altijd leeft. Met deze nieuwe puntenwinst speelt Ros Beiaard haasje-over met Buggen- hout, en Mylène Gent en Duffel komen nu opnieuw in het vizier. Het begon nochtans niet zo best voor de thuisploeg, die na 6' een 0-2 achterstand telde en na 12' steeds op die twee doelpunten achterstand bleef hangen (1-3), Een attente goalie Broothaers be lette echter dat Haacht verder uitliep en met treffers van de on- versUjtbare J. Heirman had Ros Beiaard de achterstand goedge maakt aan de rust (4-4). Maar ook in de tweede helft bleef Dender monde vrijwel bestendig op ach tervolgen aangewezen. Haachtse leidde met 5-7 na 47' maar dan gebeurde het onverwachte. De snelle Van Bogaert lukte drie opeenvolgende treffers en via 7-7 na 53' leidde Dendermonde voor het eerst 5' voor het einde (9-7). Meteen liet trainster-speelster A. Buyle deze onverwachte kans op puntenwinst met meer ontglippen. Het werd nog 9-8 maar in de laatste minuut zorgde Buyle voor 10-8 vooraleer de bezoekers nog konden scoren. R.B. Dendermonde: Broothaers, Van Hove, Buyle 2, Verlackt, Eeckhoudt 1, Heirman 2, Hof man, Bogaert 4, D'Haese 1, Van Der Jeught, De Man. EVA 4' afdeling leperse - H.B.C. Dendermonde: 18-15 Het werd een weekeinde met een lach en een traan voor H.K. Waasmunster Zonder te spelen rukt H.K.W. op naar een 2e plaats in de rangschikking, nu lei der Maasmechelen verloor en H.C. Lokeren een punt verspeel de tegen Overpelt. In de Oost- Vlaamse Bekerkompetitie plaat ste de ploeg uit de Heide-gemeen- te zich voor de halve finale, na een overwinning tegen E.V. Aalst, maar daar eindigt het gelukkige gesternte van voorzitter Verhelst en C°. Inderdaad, op de training van de nationale jeugdploegen liep W. Roels een barst op in de elleboog en is meteen uitgescha keld voor de wedstrijden, tegen Izegem en Uilenspiegel en het is zeer de vraag of Roels al kan wederoptreden in Alken. In elk geval een bijzonder zware handi cap voor H.K.W. dat zijn titelam- bihes indien die er ooit waren nu zwaar gehypothekeerd ziet. EVA Ondanks het feit dat beide elftal- li clkaar "iet ver ontlopen in het «asscment was cr zaterdag toch «nheel duidelijk kwaliteitsvcr- merkbaar. Jobur zorgde er met vlotte balcir- oJ?, r ,V00r dat er voortdurend 'enwd f \arll)kc standjes voor het doel J"VW plaatsvonden. nu weer was Stijn Vlaminck man die het eerst de weg naar netten vond. Hij ging op links n drietal tegenstrevers gezwind ™ort>ij en had dan dc bal k"aP in doel i Jaas Windey, voor de gelegen- m de voorlinie gedropt, nam J" hm «e baat en zorgde snel °°r een geruststellende 0-2. Ook dc rechterflank liet zich niet onbetuigd, en zo zorgde Wesley Steels er na knap voorbereidend werk van Jeroen Huygens en Ma- thias Dupont voor dat de rust had Hamme het na rusten nog veel moeilijker om uit de verdrukking weg te geraken en Wesley (2x) en Matthias, na een heel knappe solo dreven op tot 0-6. Tijd oiii éven te verpozen... tijd om een doelpunte te gunnen aan onze concurrenten 2-6. Dimitn Steels wou in de doelpuntenkcr- mis niet ten achter blijven en scoorde 2-7. Met een nieuwe tegentreffer en een achtste doel punt via Klaas Windey bereikten wij meteen dc einduitslag 2-8. Te vermelden alleszins de knappe prestatie van Olivier Van Belle en Tim Waegeman. Voor Robur traden volgende spe lers aan: Verschelden, Wageman, Van Bossche, De Backer, Van Belle, Steels Dimitri, Dupont Ma- thias, Huygens Jeroen, Vlaminck Stijn, Windey Klaas, Steels Wes ley. Inv. Dupont Thomas en Van der Vreken Tom. Zondag 5 maart 1989 om 10 uur wedstrijd tegen Buggenhout Worden verwacht: Verschelden, Wageman, Van Bossche, Van Belle, De Backer, Steels, Steels, Dupont. Dupont, Vlaminck. Win- dye. De Clercq, Willaert. Mits een overwinning in leper kon Dendermonde de resterende zes wedstrijden totaal ontspannen af werken. Trainer Buclens had hier wellicht op gerekend, om zijn ploeg klaar te stomen voor vol gend seizoen, want de ambitieuze trainer wil ook het komende sei zoen bewijzen dat hij ondanks beperkte mogelijkheden zijn ploeg nog verder kan uitbouwen. Het is anders afgelopen en nu dient H.B.C. ondanks een zwaar programma, nog punten te sprok kelen om 100% zeker te zijn van het behoud. Maar al in de eerste helft bleek dat leper in eigen zaal een moeilijk te manoeuvreren tegenstander is. Dendermonde bleef vrijwel bestendig op achter volgen aangewezen en via 4-3 na 10' en 8-7 na 23' werd de rust bereikt met een 9-9 score. In de tweede helft ging het dan defini tief fout bij Dendermonde. Aan vallend lukte er nog nauwelijks iets en het duurde een vol kwar tier vooraleer Dendermonde nog eens kon scoren. leper, dat ge zwind het wapen van de tegenaan val hanteerde, liet die kans niet onbenut om een definitieve kloof te slagen en het werd 13-9 voor aleer Impens en Co nog eens kon den repliceren. Het werd nog 15- 10 vooraleer H.B.C. opnieuw greep op de wedstrijd kreeg maar dichter dan 16-14 3' voor het einde raakten zij niet meer. H.B.C. Dendermonde: Coppens, □aessens. De Schaepdrijver, Merckx, Van Geel 1, Van Steen 1, Van Renterghem, Bouteille 1, lm- pens 5, De Smedt 2, Wesemael 4. n j Hoorelbeke 1. Handbal. De wedstrijd E.V. Aalst-Berlare kon niet doorgaan i EVA aPPel verscheen (da) t Berlare niet op het

De Voorpost | 1989 | | pagina 19