iAnn Schuddinck (KC Appels): een van de weinige goeie Belgen in Interland Meldert de eer, Geraardsbergen de beker Kangoeroes Heren weer op een tweede plaats!! Bijna verrassing! Italië boven Boudelo-tocht te Klein-Sinaai 20 - 3.3.1989 - De Voorpost VOETBAL E. Meldert-G'bergen 0-1. In Buggenhout werd de finale van de Beker van de Denderstreek gespeeld. Meldertspeler Vermeir kopt naar doel, maar zijn poging waait over (vh) VOLLEYBAL Kangoeroes Aalst Ename: 3-1 De wedstrijd tegen Ename was er nog een uit de heenronde. Ena me. een stijger uit vierde provin ciale, bijt zich vast in het midden van het klassement. Ename be haalde die week ook een prachtig resultaat tegen leider Rapid Den- derhoutem met 2-3. Naar verluidt heeft het zelfs uitzicht gehad op de uiteindelijke zege. Voorwaar en kele referenties voor de ploeg en meteen ook een verwittiging voor de komende tegenstanders. Kangoeroes Aalst ging het best van start, klom naar een 4-3 voor sprong, maar dan moest het initia tief aan de bezoekers gelaten wor den. Deze kwamen op voorsprong met 6-9 en 9-11. Op dat ogenblik kreeg Kangoeroes een kans om gelijk te maken bij 11-11. De eerste set kwam meteen op de naam van Ename na een tweede setbal: 11-15. Aalst was door dit setverlies wakker geschud, maar niet in die mate dat het een over donderend overwicht aan de dag kon leggen. Het begin van de tweede set gaf een gelijkopgaand beeld, met tel kens een of twee puntjes voor sprong. Niets aan de hand tot de scheidsrechterlijke beslissing op de proppen kwam. Een geluk dat er twee faire ploegen op het ter rein stonden, want anders waren de gevolgen niet te overzien ge weest. Kortom Ename greep zijn kans, kreeg twee kansen om 0-2 in de sets voor te komen, maar faal de. Kangoeroes had aan de eerste setbal genoeg om de bordjes in evenwicht te hangen. De thuisspe- lers, die de tweede set konden Luc Spittaels. wie anders Beide eersteprovincialers die elkaar in de kompetitie ook al tweemaal bekampt hebben (telkens won Ge- raardsbergen) kennen dus el kaar maar al te goed. Toch nam van meetaf aan E. Mel- dert het initiatief. Kansen af dwingen was er vooralsnog niet bij. Met fris voetbal op het zwaar verzopen Sparta- terrein kwamen de Meldert- spelers wel voortdurend in de buurt van doelman De Taeye maar een echte bedreiging of een belegering werd het voor deze talentvolle doelman niet. Gevaarlijker werd het bij de eerste serieuze tegenstoot van Geraardsbergen. Luc Spittaels, die als een der ge vaarlijkste spelers beschouwd wordt in eerste provinciale, kon op voorzet van Swinnen de bal in de modder meepik ken tussen twee Meldert-ver- dedigers en meteen was Mer- gan eraan voor de moeite: 0-1 na 28 minuten. Meldert was dan even de pedalen kwijt en Geraards bergen zocht langs Goossens (kopstoot net naast), Vlee- schouwer en Spittael (naar de verdubbeling van de stand maar voor de rust leek dit niet meer voor elkaar te willen komen. De Taeye hieid stand Hamse Volleyballiga De Molen draait niet meer Tijdens het recente weekend kreeg men de tweede ronde van de Volleyballigabeker van Ham- me. De loting had gezorgd voor een tweetal interessante wed strijden. Hamvoc verloor twee weken gele den tegen 't Moleken en kon nu revanche nemen in de beker. Al thans dat was de bedoeling. De wedstrijd startte veelbelovend. De stand ging gelijk op tot 8-8. Dan drukte 't Moleken op het gaspedaal en haalde de eerste set binnen 15-8. Hamvoc bleef de tweede set blunderen en vooral de intercepties maakte het verschil 15-3 en 2-0. Hamvoc haalde drie jeugdspelers in voor de derde set en meteen veranderde het spelbeeld volko men. 't Moleken, liet echter niet begaan en het werd 8-4 De jeugd wou echter wat bewijzen en werk te beter af, via een 10-12 en 11-13 kwamen ze dicht bij setwinst. Doch de koelbloedigheid om de set binnen te halen ontbrak en zodus haalde 't Moleken ook de derde set binnen met 15-13 (3-0). Bruine Beren tegen De Molen was een ander paar mouwen. De kapitein van De Molen was vaak niet akkoord met de beslissingen Dendermonde-Oostakker: 66-70 f De thuisploeg miste op het nip pertje de stunt van de week. De ploeg baadt zeker niet in punten- weelde en kan een overwinning nog best gebruiken. Het tekort aan mankracht speelde hen par ten. Het vroeg in de tweede helft uitvallen voor vijf fouten van pi vot Moens en de vier fouten van Dirk Piron remde de thuisploeg in de slotfase af. Bulteel-Coeckel- berg speelden sterk en voor Den- dermonde was dat een meevaller. Van 14-8 aan de (f minuut werd het 30-17 en zelfs 36-24 aan de 18* minuut. Aan de rust kon kam pioen Oostakker een deel van de achterstand goedmaken: 41-30. In de tweede helft liep het aanvanke lijk nog goed Aan de 4C minuut 49-37, maar dan begonnen de pro blemen voor Dendermonde De vermoeidheid sloop in de thuis- rangen en de preciesheid leed er fel onder. In de eerste helft lukte de thuisploeg 16 korven uit 34 pogingen. In de laatste 20 minuten viel dit terug tot 8 op 28. Het werd spannend met 52-50, 58-57 en aan de 191 minuut nog 66-66, maar dan liep het mis. Geen stuntzege en de thuisploeg blijft nog altijd op haar honger zitten. Punten: Coeckelbergh 15-7, Dirk „Pirion 5-3, Willockx 2-3, Moens 2- 0, Bulteel 17-8, Van den Bossche 0-2 en Van Keer 0-2. Oostakker: Van Waes 4-12, Bon- tinck 2-11, Defraigne 14-11, De Kesel 3-4, De Pauw 2-0 en Snoeck '5-2. BASKETBAL Basketbal. BC Zele - Schaarbeek 80-83. Spelmaker Michel Stevens omzeilt de verdediging en passeert onder BENO de korf (gvw) Na de rust kon Melden, dat voor deze wedstrijd toch de diensten diende te missen van Rik Daemers, toch weer de bovenhand halen voor wat het spelbeeld betrof. Kon men in de eerste periode nauwelijks kansen afdwingen dan waren die er nu bij de vleet. En er was een opmerkelijke presta tie nodig van doelman De Taeye in het Geraardsbergse doel om knapen als Roelandt, Vermeir en Rossignol van het gelijkstellende doelpunt te houden. De beste kans uit de tweede helft kwam er dan een tiental minuten voor tijd toen alweer Vermeir van Meldert alleen voor De Taeye opdook doch opnieuw was het de Geraards bergse doelman die zich win naar mocht noemen. En niet alleen van déze fase maar al gemeen gezien ook van de vedstrijd, waarin hij zijn ploeg overeind hield en waar door zij de beker van de Den derstreek in de wacht wist te slepen. Uit de handen van voorzit ter W. Bekaert en sekretaris W. Cherette mocht Geraards bergen maar ook Meldert en alle spelers een herinnerings plaket in ontvangst nemen zo dat meteen een einde kwam aan deze 16e uitgave van de Beker van de Denderstreek waarvan we nog even wat cij- ferwerk geven om het geheu gen op te frissen hoe beide finalisten in de finale kwamen Er namen 58 ploegen deel. In augustus '88 namen 48 klubs deel aan de schiftingen en vanaf de 1/8 finales traden de eersteprovincialers in het strijdperk. Vanaf deze 1/8 fi nales kregen we dan volgend scorebord totdat uiteindelijk Meldert en Geraardsbergen in Buggenhout in de finale ronde tegenover elkaar stonden. 1/8 fliuües Haaltert-SK LEBBEKE Wieze-Geraards bergen Serskamp-Houtem Letterhoutem-DENDERLEEUW Baasrode-SK AALST Bavegem-BORSBEKE Grambergen-Denderleeuw Nieuwerkerken-Meldert 1/4 finales Lebbe ke-Denderleeuw Baasrode-Melde rt Denderleeuw-Geraardsbergcn T. Borsbeke-Serskamp E. Meldert - G'bergen 0-1. Er moest hard gewerkt worden voor de Beker van di, Denderstreek op het zware terrein van Sparta Buggenhout. Roelandt van Meldert zal lock, y dit duel winnen (vh) VELDRIJDEN Eendr. Meldert-SK Lebbeke KSV Geraardsbergen-Borsbeke die zich voor de volgende bekereditie wilen in schrijven nemen hiervoor best kontakt op met de sekretaris van de vereniging der klubs uit de Denderstreek, Willy Cherette, Hoezestraat 131-A, 9300 Aalst. Tel.: 053/ 21.75.11. Veel sukses. Marc Stevelinck O. V.B.W.-Veldrijden De laatste veldrit in Asse werd niet bevoordeeld door de weerma- ker. Er woei een bitterkoude wind op de Pondbeekomloop en de daarrond liggende smalle veldwe- geltjes. Wegens het klein aantal deelne mers reden de vier reeksen deel nemers voor één uitslag Frans Van Eyck en de Italiaan Antonio Cecchinato trokken er van bij de start vandoor en zouden wegens hun goede verstandhouding steeds meer voorop geraken. Julien Logier, Stefan Vinck en Eugeen Beelen ontbonden samen een verwoede achtervolging maar ze konden hun achterstand niet goed maken, integendeel. Onder tussen liepen Jean Spenders, Omer Van Molle, Jean Buydens en de andere Italiaan Jean Merela steeds meer achterstand op. Deze stellingen bleven ongewijzigd tot aan de aankomst, waar Cecchina to zich enkele centimeters sneller toonde dan super-veldrijder Frans van Eyck. Uitslagen 1. Antonio Cecchinato, 2. Frans Van Eyck, 3. Juhen Logier, Stefan Vinck, 5. Eugeen B 6. Omer Van Molle, 7. Jean ders, 8. Jean Merela, 9. Jean dens, 10. Giuseppe Salesse Eindstand der negen veldritten >i Jeugd\ nuari-februari 1 Frans Van Eyck 88 p., 2. Om Van Molle 72, 3. Eugeen Beele 70, 4, Julien Logier 65, 5. Augu Delaen 61, 6. Antonio Cecchintk 59, 7. Jean Spenders 42, 8. Yv« Donnay 40, 9. Stefan Vinck, II Jean Merela 18. binnenrijven dank zij wilskracht. Men kon zien, dat Aalst het spel- ritme te pakken had In negen opslagbeurten en 17 minuten tijd had de thuisploeg Ename op de knieën met 15-10. De vierde en laatste set was enkel een formaliteit Ename kon nog wel mee in het begin van de set tot 4-3, maar dat waren de laatste stuiptrekkingen van een verslagen tegenstander. Wat later was de wedstrijd beëindigd in het voor deel van de thuisploeg met 3-1 en 15-6 in de laatste set. Een verdiende overwinning voor Kangoeroes Aalst. Konditionee! staat de ploeg op een hoog peil. Zondag: 5 maart van de scheidsrechter. Vooral tus sen de tweede en derde set maak te hij gedurig zijn beklag bij de ref. Het werd een gloeiende discu- tie en uiteindelijk staakte de ref de wedstrijd. Op dat moment had den de Bruine Beren een 2-0 voor sprong verworven. De groene ta fel zal hier de beslissing moeten brengen Zwarte Panters komt zo in de eindronde door een forfait van WAS. Dat betekent dat Zwarte Panters en Hamvoc alleen al zeker zijn van een finaleplaats. De rest hangt van de groene tafel af. Meer en meer mensen (heront dekken de laatste jaren dat «het wandelen» dé rekreatiesport bij uitstek is. Voor iedereen Men kan inderdaad wandelen waar. hoe en wanneer men wil. Ieder volgens «eigen kunnen» en dat individueel ofwel in groepsver band: met het gezin, de familie, de vereniging, de buren. Boven dien is wandelen, vooral dan in bosrijke omgeving, nog gezond ook én sommigen geraken er hun overtollige vet mee kwijt. Waarop wacht je nog? WSV De Smokkelaars In Stekene is wandelklub «WSV De Smokkelaars» de promotor bij uitstek van deze demokratische volkssport. De klub zorgt dan ook tegen een minieme, bijna te ver waarlozen vergoeding voor een ruim wandelaanbod én stilletje- saan kennen de Smokkelaarsorga nisaties het sukses dat ze verdie nen Getuige daarvan de bijval die de inrichtingen in Stekene (en omstreken) vorig jaar te beurt E. Meldert G'bergen 0-1. De jonge Rossignol was v'e'en- voortdurend in de aanval, maar scoren was er niet bij (vh) eerste *8ro,e» organisatie van de Stekense wandelklub dit jaar wordt de «Boudelo-tocht» op zon dag 5 maart 1989 in deelgemeente Klein-Sinaai. De deelnemers kun nen hier met vertrek vanaf 8.30 u. tot en met 15 u. wandelen over 6, 10, 17 en/of 25 km door een prachtige bosrijke omgeving waarover iedereen steeds weer verwonderd staat. Zelfs de au tochtonen... Het vertrek is in het Ontmoetings centrum aan de Kasteelstraat te Klein-Sinaai (Stekene) en voor Vierd Waas] Heika dromi Bij He du stilt un de niet m tanken Lijsebe fin van Éwe i lijn 2% ma tompet slechts 30 fr. kan men zich L inschrijven. Minder-validen men gratis deel. t Daarvoor krijgen de deelnemJ T''[ gezellige (verwarmde) kontrok posten, goedkope bevoorrade aiaer gratis versnaperingen op elke ka trolepost... Kortom: wandeler Stekene is dé ideale ontspanni voor het héle gezin. Meer informatie bij Reno Mi tens, Pannenhuisstraat 32A i 9090 Stekene, tel. 091/46.76.34. fielnnl nu Bot Wielrennen. WSC Vooruit uit Sint-Gillis-Waas huh David De Kever omdat hij gedurende tien jaar voorbeeldig klubrenner is (Iv) KORFBAL Geen kompetitie, wel internationale en provinciale ont moetingen, vorig weekend: wedstrijden waarbij trou wens diverse spelers uit de regio betrokken waren. Zo was Ann Schuddinck (KC Appels) vorige zaterdag avond in De Haag aan het werk in de interland Nederland - België, maar maakte ze daarnaast ook deel uit van de Oostvlaamse selektie die het op zondagnamid dag in de Arenhal te Deurne sinds enige tjjd de korfbaltempel van het land tegen de Antwerpse selektie opnam. Tot de Oostvlaamse selektie behoorden ook Wim De Wil de, Edwin Borms, Annette Verstraeten, Winnie Janssens (allen KC Appels) en Frank De Waele (Vos Reinaert St. Niklaas). Veel konden deze spelers niet oogsten, want de nationale ploeg moest met 19- 10 de duimen leggen tegen de Nederlanders en de Oost vlaamse selektie verloor ook al. Met 13-8 dan. Ann Schuddinck: Nederland was sterker Ann Schuddinck, met Marc Mattheyssens zowat de enige Belgische die een goed achter haar naam kreeg ze skoor- de overigens twee keer na de ontmoeting met de Neder landers over die wedstrijd: «In het begin van de wedstrijd slaagden we erin gelijke tred met de Nederlanders te hou den. De 4-3 tussenstand be wijst dat overigens. Achteraf kregen we dan met onkans af te rekenen: zeker vijf ballen draaiden op een ongelukkige wijze uit de korf. Wat de Nederlanders toeliet in één ruk tot 9-3 uit te lopen. Met een ook de ruststand. Waar we er vorig jaar, tijdens het België - Nederlandtreffen te Gent in slaagden de Hol landers zodanig van dichtbij te verdedigen, dat ze niet konden uitpakken met hun afstandsworpen, werd m.i. za terdagavond onvoldoende dicht verdedigd. De gevolgen waren er ook naar. De tweede speelheift vertoonde een zelf de spelbeeld, hoewel we er toen toch in slaagden zeven keer te skoren. Inderdaad, in de pers werd de samenstelling van de ploeg op kritiek onthaald. Vooral de aanwezigheid van o.a. Frank Hardies werd op de korrel genomen. Wellicht heeft coach Daniël De Rudder geopteerd voor de samenstel ling die er vorig jaar in ge slaagd was de Nederlanders overtuigend te verslaan. De debutanten anderzijds, Guy Junes en Nicole Leenaerts, waarschijnlijk in hun moge lijkheden beperkt door ze- nuwlast, hebben evenmin ge geven wat ervan verwacht was. Ze hadden beiden noch tans een goede zaalkompetitie achter de rug. Akkoord. De Nederlanders zijn over het algemeen sterker dan de Beigen. Het verschil in spelerspotentieel spreekt overigens al boekdelen. De Nederlanders kunnen rekru teren uit zowat 100.000 korf- balbeoefeneears, wij uit am per 6.000. Er zal dus nog hard gewerkt moeten worden. Vooral met het oog op de 'Wereldspelen' die in de loop van de maand juli in Duits land betwist worden». Antwerpse selektie - Oost vlaamse selektie (13-8): Kohe- sie ontbrak De wedstrijd tussen de Ant werpse en de Oostvlaamse se lektie liep van start met een driekwart Appels aanvalsvak. Naast Ann Schuddinck waren immers ook haar klubgenoten Wim De Wilde en Edwin Borms van de partij. Frank De Waele (Vos Reinaert St- Niklaas) vertrok in verdedi ging in een overwegend 'Gents' vak. Verliep de wedstrijd aanvan kelijk gelijkopgaand bij de rust was de stand 8-6 in het voordeel van de Antwer penaars toch bleek reeds tijdens de eerste helft dat de kohesie bij de Oostvlamingen op meer dan één moment zoek was. Ook het Appelse trio blonk niet uit door opval lend samenspel. Wim De Wil de en Ann Schuddinck kwa men wel tot skoren. Tijden de tweede speelheift werd» de beide Appelse heren v« vangen door een Gents due maar de misverstanden in 4 Oostvlaamse selektie bleve zich opstapelen. Van OoS vlaamse kant werd nog ampr twee keer geskoord. Eén beide korven was er een strafworp uitgelokt doa Frank De Waele. De wedstrijd verwaterde lx lemaal. Vloeiend korfbal anders. We stelden ons dl ook vragen bij de Oostvlaa# se selektie. Vroegen ons oJ af waarom Sonja Lamme» een Neerlandia-speelster duidelijk tekortschoot k* snelheid en veerkracht, ploeg bleef. En bvb. Anneit Verstraeten, die een gofi veldkompetitie achter de ra heeft, de voorbije weken t» vendicn makkelijk tot skorfi kwam, niet in de ploeg F bracht werd. naar eei open vc ■Van b kompeti met de Van dei zaak gei Jan Ve was Ro zelf te s scoorde gen. Sai achteraa den Dur leiding te de p Pierre Van Ross») wc de plaat ken ecl door ee moeten Finale Beker van de Denderstreek E. Meldert - SV Geraardsbergen 0-1 Er was heelwat volk komen afzakken op deze voetballoze zondag in de provinciale reeksen naar het veld van Sparta Buggenhout, plaats waar dit jaar de 16e finale wedstrijd van de Beker der Denderstreek zou gespeeld worden. Buggenhout, de laatste bekerwinnaar tot voor dit treffen, had immers zoals de traditie dit wil in samenwerking met de gewestelijke vereniging der klubs uit de Denderstreek de organisatie in handen.

De Voorpost | 1989 | | pagina 20