W.S.C. Vooruit blijft grootste wielerformatie van het Waasland CHF fV>e Openingsrit te St.-niklaas Nieuwelingen te Stekene Gino Verhulst weldra junior Rooms, Verhulst en De Cock bij Wase Wielerklub De Vos, De Cauwer en Daelman bij W.S.C. Vooruit 22 - 3.3.1989 - De Voorpost WIELRENNEN en Frankie De Cauwer (de eerste nieuweling). Bij de liefhebbers (samen niet prof Patrick De Waele) waren het De Waele en Guy Van Hese die in de spits gin gen rijden maar snel werden gevat. Later ontplooide Pa trick De Waele opnieuw zijn kracht. Hij zou alleen vooruit gaan rijden en afgetekend witmaar worden. Daelman en Dirk De Cauwer volgden in zjn spoor maar liepen een achterstand op. De spurt voor de tweede plaats werd door Daelman gewonnen, voor Dirk De Cauwer. Een vierde plaats was even later voor Geert Persoon weggelegd. (e.g.) Wielrennen. Amateur Danny Daelman (Iv) Frankie De Cauwer bij de nieuwelingen, Peter De Vos bij de juniores en Danny Daelman bij de liefhebbers zijn de respektievelijke klub- kampioenen geworden bij W.S.C. Vooruit Sint-Gillis- Waas. Nieuwelingen en junio res vertrekken samen en daar werd een eerste aktie ontke tend door Frankie De Cau wer, Kurt Van Landeghem en Peter De Vos. Na een her groepering namen Bert Per soon, De Vos en De Cauwer de zaken in handen. Tommy Pieters en David De Kever probeerden een reaktie los te weken maar de leiders bleven voorop. Peter De Vos werd winnaar voor Persoon, Pie ters, De Kever, Verschueren Wielerbond WAOD Traditioneel start de «Wielerbond Geel, Breedstraat. van de openbare diensten» of Prijsdeling 2' koers: café Don WAOD, zijn wegseizoen de eer- Bosco, Gladiolenstraat. ste zondag van maart en dit dan Met de medewerking van het 5/3 St. Niklaas-Breedstraat; 27/3 voor de 23' keer in de Breedstraat stadsbestuur. St. Niklaas-Hertjen; 9/4 De Klin- en Don Boscowijk. Het vertrek wordt gegeven door gei 7/5 Berendrecht; 14/5 St. Ni- Het wordt de zoveelste Grote Schepen Urbain Vercauteren. klaas-Driekoningen; 21/5 Ossenis- Prijs Zakenkantoor Willy Van De wedstrijden tellen voor de se (NI); 27/5 Burcht; 28/5 St. Ni- Goethem. Trofee Waasland. klaas-Tereken; 30/5 St. Nildaas- De omloop van 3 km blijft behou- Organisatie: Sportkomitee Heistraat; 11/6 Borgerhout; 12/6 den evenals de indeling van de WAOD Sint-Niklaas. Belsele-Dekpriem; 18/6 Burcht; renners in 2 reeksen wat voor de 24/6 Belsele-Populierenwijk; 3/7 sportliefhebbers aantrekkelijk is Wedstrijden voor liefhebbers St Niklaas-Stationsplein; 4/7 St. om de renners en het verloop van Waqd Categorie A en B tel- Niklaas-St eillesbaan; 9/7 Sinaai; nabij te volgen. 0 Vorig jaar spurtte Marco Smet zich eerste bij de jongeren Of hij het dit jaar even gemakkelijk krijgt valt nog te bezien want hij krijgt af te rekenen kleppers: Meul, Maere, De Munck, Rombaut, Vandermeulen enz. Wielrennen. Nieuweling Dirk De Cauwer (Iv) 1 de Trofee Waas land 1989 15/7 Temse; 16/7 Vrasene-dorp; 22/7 Waasmunster; 29/7 St. Ni- klaas-Watermolendreef; 5/8 St. Gilles-Moleken; 13/8 St. Niklaas- Raap; 14/8 Nieuwkerken; 15/8 Vrasene-Klein Laar; 20/8 St. Ni klaas-Breedstraat; 26/8 Stekene- Heikant; 3/9 Borgerhout; 16/9 Meerdonk; 25/9 Kieldrecht; 30/9 St. Pauwels; 2/10 St. Gilles-Kro- nenhoek, 14/10 Kemzeke; 1/10 Wilrijk. MJ. Ter gelegenheid van de plaatselijke Jaarmarkt 1989 organiseert «Nering door Sport en Steun - Stekene», in samenwerking met de foorkramers, de handelaars en het gemeentebestuur op zondag 5 maart een wielerwedstrijd voor nieuwelingen. Het wordt de 4de «Grote Prijs Verzekerings- en beleggingskantoor Mare Baert- Dhondt». Deze wielerwedstrijd, waaraan uiteraard alle plaatselijke cracks zullen deelnemen, gaat over tien ronden van 6,8 km of in totaal dus over 68 km en de renners kunnen alles samen 12.000 fr. aan prijzen winnen. Inschrijving in café «Sportief» Dorpsstraat 124 en vertrek te 15 uur aan het zakenkantoor Baert-Dhondt, Dorpsstraat 87 te Stekene. De aankomst en de prijsdeling gaat door in «Het Gildenhuis», Dorpsstraat 42 te Stekene De overwinningsbloemen worden geschonken door bloemenhandel Julien Strobbe, Dorpsstraat 6 te Stekene. TenT WIELERTOERISME >ezien want mj D^eü,WS Wielertoeristenklub De Scheldespurters in nieuwe kledij Van buiten het Waasland komen de vroegere winnaars Leliaert en Clauwaert, de sterke Westvlamin gen Goudeseune en Vandenbo- gaerdc, kampioen Debeukelaer zodat het koersen geblazen is om vooraan in de prijzen te rijden. Bij de B-renners (ouderen) komt kampioen Van Renterghcm aan de start. Is hij nog zo sterk als vorig jaar? Dat zullen zijn concur renten zich ook afvragen en dat zijn de sterke Feücien Claessens, oud wereldkampioen Graham Webb, De Mits, Ligneel, Kerre- mans, Roelekens, Forré, Plan- ckaert. kampioen Declercq en sir eekrenners Luyckx, Beelaert en Oelbrandt. Kortom wie zondag met de bloemen wil zwaaien zal over een sterke forme dienen te beschikken. Technische inlichtingen 23' Grote Prijs Zakenkantoor Willy Van Goethem. Wielerwedstrijden voor liefheb bers WAOD. 14 uur: wedstrijd voor de catego rie A of renners tot 32 jaar. Afstand: 60 km over 20 ronden. 6.000 fr. prijzen plus premiën. 15.30 uur. wedstrijd voor de cate gorie B of renners van 33 jaar en ouder. Afstand: 60 km of 20 ronden. 6.000 fr. prijzen, plus premiën. Bloemen geschonken door bloe menhandel Heliantius. Inschrijving en vertrek: café Ka- bul, Lamstraat Aankomst: Café Rembrandt, Breedstraat Prijsdeling 1' koers: café Oud Wielertoeristenklub de Schel despurters start een nieuw sei zoen met nieuwe kledij. In derdaad de klub werd in een nieuw pak gestoken dank zij de medewerking van 3 spon sors zijnde «Modecoupon Sint-Niklaas», cafe «In het Sas» Kallo, «Reizen Wee- maes» Kieldrecht. Met 37 fietsende leden en 5 begeleiders hoopt het bestuur dat na een mager seizoen (velen waren aktief in het massaspel) het voor iedereen een kick mag zijn om het nieuwe seizoen terug vol goe de moed aan te vatten. Reeds 13 jaar kon men de wielertoeristen uit Het Sas op zondagmorgen door het Waasland en omstreken zien fietsen en nog altijd is de clubgeest zeer goed. Het bestuur houdt er een gro te leuze op na. Fietsen met onze club is een ontspanning en geen inspan ning, zodoende kan jong en oud het tempo en afstand ge makkelijk de baas. W.T.C. de Scheldespurters werd gesticht op 6 juni 1976 en heeft als huidig bestuur: Voorzitter: Smet Chris, secre taris: Janssens Rudi, schatbe waarder: Heyndrickx Andre, bestuursleden: Cap Ray mond, Carpentier Luc, Smet Roger, Stuer Emiel, Van duele rit tellende voor klub- Gassen Gerome. kampioenschap. Het programma voor het sei- 16 april: Pedaal 89 Bloso zoen 1989 is het volgende: Gent. 5 maart: Fietsenwijding. 3 juni: Jaarlijkse eendagsreis. 11 en 12 maart: Eerste indivi- 17 en 18 iuni: Tweede indivi duele rit tellende voor klub- kampioenschap. 3 september: Gordel Brussel. 9 en 10 september: Derde rit tellende voor klubkam- oioenschao fbehendiehcids- Wielertoensme. De Scheldespurters uit Kallo (Iv) Hamse vier wedstrijden gespeeld. Een tenniskompetitie Op dit moment heeft elke klub al -1. Sporthal 2. Galenus 3. Scheldedreef 4. TC 78 4w. 30p. 5. Philips Dend 4w. 29p 6. DeWuiten 4w. 24p. 4w 19p. 4w. lOp. Alle goeie dingen bestaan uit drie, moet Gino Verhulst vorige zaterdag gedacht heb ben. Twee jaar terug werd hij derde in het klubkam- pioenschap. Vorig jaar was hij goed voor een tweede plaats en deze keer legde hij beslag op de titel. "Al is dat natuurlijk geen prestatie die boekdelen spreekt, toch ben ik tevreden dat ik het eens tot kampioen heb kunnen brengen, zegt de renner uit Kruibeke. Volgend jaar zal ik er zeker niet moeten op rekenen. Op 28 maart word ik liefhebber. Dat wordt een ander paar mouwen. Voor het zover is zal ik als junior nog drie of vier keer kunnen aanzetten. Ik neem deel aan de eet twee ritten van de Oostvlai se Ster der Juniores. Kon* de zondag wijk ik naar Ste huize uit. De sponsor van klub is daar woonachtig cn heeft gevraagd of we met allen aan de start willen schijnen. Uiteraard kun we een dergelijk verzoek weigeren. Eigenlijk zal ik. toch eens moeten laten gek alvorens ik naar de lieffaf bersreeks overstap. Neemt mij aan dat ik het zondag] proberen. Of het gaat lukb moet ik afwachten. Een t keltje meeval hoort er telkt bij en daar reken ik op (E.t proeven). Verder deelname aan inrich tingen van andere wielertoe ristenclubs die ons uitno digen. Wielrennen. Junior Gino Verhulst (Iv) Luc Rooms is klubkam- pioen geworden bij de Wase Wielerklub. Hij was de enige nieuweling die lid was van een negenkoppige leidersgroep die al na zo'n tien kilometer tot stand kwam. De voor sprong groeide tot 50 sekon- den maar slonk toen De Rechter, Bogaert en Vermei- ren aan een tegenaktie begon nen. De negen bleven even wel buiten schot. Vanop 400 meter zette Stefan Van Duyse de eindspurt in. Hij werd net voor de streep door Luc Rooms en Gino Verhulst bij het nekvel gegrepen. Rooms winnaar dus en kampioen bij de nieuwelingen. Verhulst -r een junior - tweede en met een ook kampioen in die kate- eorie. Bij de liefhebbers vatte Garry De Cock post op - podium. Hij trok er trou« ook als eerste vandoor in 1 gezelschap van Frankie V' landt. Gino Vercauteren r: liseerde later de aansluili en ook Beelaert, Geerts Van Nuffel kwamen het rij: vervoegen. Voor Vercautd ging het wat te snel. Hij mof lossen, Marc Van Duyse 1 Gino Brijs lanceerden cen« vergeefse tegenaktie. Voo aan had Garry De Cock vr# het hazenpad gekozen, bouwde een voorsprong vi 1 minuut op en werd ri! winnaar en klubkampi# Roger Beelaert streek de e op als veteraan. Jan Meul' de cyclosportieven. (1i lie deze de twee de Min1 Drive d leir spc Lokerci De Sm< Wettert maats 1 Drive Boeiem Thierry Berckm poule v. Lokerei dubbel <n een Danlie. Lokerei eens di ctren. Natuurl ders. L van We wonnen en met Mintons In de I Ploegen dubbel 1 de ontb 2. Leiders naar W de Mint aanwezi Daarda kampioe door de 1. Wielrennen. Het bestuur van WSC Vooruit rond erevoorzitter Alois Verbraecken en voorzitter Albert Sarron (Iv) Klubkampioenschappen Tussen verschillende wieler- klubs is er al enige tijd een ware ledenslag aan de gang. Bondsreglementen schrijven voor dat iedere vereniging een lijst van minstens 25 inge schreven renners moet voor leggen. De vier Wase wieler- klubs hebben deze limiet be reikt, of overschreden. Som migen hadden het niet gemak kelijk. W.S.C. Vooruit had er niet de minste moeite mee. De vereniging bestaat dertig jaar en kan momenteel op meer dan zestig renners bo gen. De klub van huidig voor zitter Albert Sarron is altijd al de grootste geweest in het Waasland. Het ziet er niet naar uit dat hier snel verande- Wielrennen. De renners en bestuursleden van WSC Vooruit (Iv) ring zal in komen. Belangrij ke pijler binnen de vereniging is sekretaris-penningmeester Marcel Mels. Deze BWB-af- gevaardigde is bovenal een korrekt man die het vetrou- wen van wielerminnend Waasland geniet. Het wekt dan ook geen verwondering dat vele jongeren vaak voor W.S.C. Vooruit opteren. De klub uit Sint-Gillis- Waas stelt realistische ver wachtingen. Marcel Mels hierover: "Het is net als in het verle den ook nu weer de bedoeling om in klubverband aan een aantal grote koersen deel te nemen. We verenigen vol doende en bekwame renners om dergelijke avonturen te wagen. Wellicht wijken we in de zomer uit naar Oostenrijk. Het zal dan de tiende keer zijn dat onze renners gelegen heid krijgen om in het buiten land te wedijveren. Velen hebben er in het verleden een flinke ervaring opgedaan. Dergelijke initiatieven stimu leren de uitstraling van de klub die overigens ook buiten Oost-Vlaanderen een degelij ke bekendheid geniet." Marcel Mels meent dat de leiding van W.S.C. al die ja ren biezondere inspanningen heeft geleverd ten gunste van de renners en de wielrennerij in het Waasland. Over de belangstelling van de jeugd voor het wielrennen hebben we geen klagen, zegt de sekretaris. Helemaal an ders is het gesteld in de pro vincie Antwerpen waar men amper enkele tientallen nieu welingen heeft kunnen in schrijven. De wielrennerij heeft er een flinke deuk ge kregen. Ik meen dat het aan de bondsinstanties is om de oorzaken voor deze achteruit gang grondig na te gaan. Wij prijzen ons gelukkig dat It Waasland, althans tot nu ta nog steeds heeft kunm standhouden. De afnemen! belangstelling voor de kofi heeft wellicht voor een groc deel te maken met de moj lijkheden die de jeugd tha op andere terreinen heeft. Burgemeester Freddy VU Iockx van Sint-Niklaas, q fervent wielerfan, wist te va tellen dat er in zijn stad ja» lijks zo'n honderd koer» (WAOD inbegrepen) worde georganiseerd en dat alles i het werk wordt gesteld om 4 aantal te behouden. Hij von dat kermiskoersen te gemal kelijk worden ondergewa* deerd. Volgens hem zijn he precies dergelijke wedstrijda die een band scheppen tussez de beoefenaar van de sport a de sportieveling in de straat.

De Voorpost | 1989 | | pagina 22