Volley baloverzicht heren .Jüe: Groot volleybalfeest in Kieldrecht Kieldrecht derbywinnaar Volleybalkalender-Heren Volleybalkalender-Jeugd Volleybalkalender-Dames V olley baloverzicht-Dames Kangoeroes-Dames starten «operatie redding» K Promotie zit er in voor Waasmunster Uit het vuur gesleept 24 - 3.3.1989 - De Voorpost VOLLEYBAL Asterix Kieldrecht, de vrouwenvolleybaiploeg wordt kam pioen, in eerste landelijke, dat staat als een paal boven water. In Kieldrecht gaat men die titel het komende weekend al uitgebreid vieren en men heeft 4 maart dan ook uitgeroepen tot «Asterix Day». In de sporthal van Kieldrecht wordt een groots volleybalfeest gebouwd met natuurlijk de huldiging van de kampioenen. Niet alleen het schepencollege zal present zijn om de Kieldrechtse dames aan te moedigen, ook een supportersorkest werd aangetrokken om voor de nodige sfeer te zorgen. Het volleybalfeest start om 18.45 uur met een wedstrijd van de Kieldrechtse reserven. Na die wedstrijd worden de kampioenen gehuldigd en om 20.15 u. wordt de hoofd schotel aangeboden. De eerste ploeg van Asterix Kiel drecht pakt de meisjes van Sint-Joris-Weert aan. Volleybal. Mode ma Lebbeke - Denderhoutem 3-2. Het Lebbeekse blok Van Steen-TiUey in aktie vh) T Landelijke Stekene Kieldrecht De derby Stekene - Kieldrecht is net zoals in de heenronde een overwinning geworden voor Kiel drecht. De bezoekers waren over het algemeen genomen de betere ploeg die vooral over een beste aanval beschikte en dat maakte het verschil. In de eerste set kreeg Kieldrecht weinig tegenstand van een wel moedige thuisploeg die dank zij een grote inzet de partij wel genietbaar maakte. Bij de start van de tweede set was de partij wel evenwichtig, dank zij de grote aanvalskracht die ook nu uitging van Yolanda Van Es- broeck en de opmerkelijke presta tie van Marianne Deckers in de beginperiode. Maar geleidelijk nam Kieldrecht weer voorsprong toen om beurten Karine Van Haute - Conny Borms en Carine Eliaerts voor een goede afwerking zorgden. We mochten toen ook de prima-opslagen note ren van Carine Vlyminck die zelfs met een ace uitpakte. De bezoe kers namen meer en meer voor sprong en ondanks enkele wissels die de Stekense coach Mare Ver- eecken doorvoerde ging Kiel drecht door naar setwinst. Dan die derde set, die ons een gans anders Stekene te zien gaf. In een handomdraai stevende het naar 9- 0 en dit ondanks enkele wissels en time-out van Kieldrecht. De Kiel drechtse coach Cor Hamelinck: bracht nu Nancy De Vetter in en zij kon met enkele rake smashes Kieldrecht wel iets bijbrengen, maar Stekene liet niet begaan. Het werd wel nog 11-8 maar de thuisploeg had het laatste woord. De vierde set ging terug naar Kieldrecht in een wel gelijkop- gaande set maar de bezoekers ble ven op voorsprong en gaven die niet meer prijs. De bezoekende aanvalskracht was te groot terwijl bij Stekene de goede passeur Jen ny De Puysseleir de grote inzet en het prima spel niet kon ombuigen naar punten winst. Het waren weer Eliaers De Vetter - Van Hautte en nu ook EUy De Theye die deze set konden afronden en meteen matchwinst haalden. And ré Ereklasse VITESSE KRUIBEKE 0 ROESELARE 3 5-15, 6-15, 5-15 In ereklasse degradeert Leuven nu zeker, Kruibeke zit als kandi- daat-mededaler in de slechtste po sitie. Alleen een stunt op en tegen Lennik kan Vitesse verder helpen dan Moeskroen en/of Anderlecht. Bij de Waaslanders, die het vol gende seizoen een fusie aangaan met Luchtbal Antwerpen, is een ware uittocht aan de gang. De van Luchtbal afkomstige Patrick Blon- deel (21 jaar oud) wordt scherp in het oog gehouden door Lennik en Torhout. Guy De Beer van zijn kant zou naar neo-ereklasser Zele uitwijken. Het laatste optreden van Vitesse Kruibeke in het Waasland en wel licht in het topvolleybal beperkte zich tot het tussen de lijnen ver schijnen. Er stond een geslagen ploeg op het terrein. Zoals een blik op de setstanden Iaat vermoe den, is er van een echte wedstrijd nooit sprake geweest. De Waas landers schenen dit heel goed te beseffen, dat zij vorige week op Temat de boot op behoud hebben gemist. Het duel tussen de «kop en staart» van de rangschikking werd een ware demonstratie van ongelijkheid. Tijdens de opwar ming van de spelers draafden bij de bezoekers zowat het dubbel aantal spelers op. Het wegblijven van Vereecke-Baecklandt liet een nooit op te vullen ruimte achter. De openingsbeurt had genoeg aan een paar minuten en Kruibeke stond op een 1-8 achterstand. De plaatselijke receptie verkeek zich om de haverklap en de sprongop- slagen van Vermeulen en Dehaen maakten brokken. Enkel Guy De Beer kon voor wat weerwerk zor gen. Te weinig echter om de gas ten werkelijk in gevaar te brengen. In de vierde set kon Kruibeke aanvankelijk aanklampen, al had het dat in de eerste set te danken aan het krasselen van de tegen stander. De Westvlamingcn zorg den met de glimlach voor een paar weggevertjes. De derde set bood eenzelfde spelbeeld en in minder dan een uur tijd zat deze overbo dige partij erop. Voor Kruibeke nadert de kompetitie in een pijn lijk stadium. Eerste nationale HEMKSEM 3 VCZELE 1 14-16,16-14, 15-2,15-13 Leider en kampioen Zele heeft blijkbaar reeds een beetje teveel gevierd, zodat de konditie kom pleet verdwenen was. Tegen He- miksem moest het de duimen leg gen na een bijzonder spannende twee uur durende partij. Een ontspannen Zele werd in de tweede set met de deelzege ont futseld door een goed functione rend thuisblok. De derde set werd, nadat de gast heren een te grote voorsprong hadden uitgevouwd, zomaar ca deau gegeven. Danny De Maes- schalk werd goed geneutraliseerd. Tot 12-12 (in de vierde set) zag het er naaruit, dat Zele alsnog de vijfde set kon afdwingen. De thuisploeg blokte beter en stak meteen een prestige-overwinning op zak. Eerste landelijke PARDAF KRUIBEKE 3 SPECTRUM MOERBEKE-WAAS 2 12-15,15-7,9-15,15-5,15-2 Spectrum, dat de laatste weken in goede forme is, kreeg tegen Par- daf het deksel op de neus. Van sensatie gesproken! Moerbeke werd in de laatste set letterlijk van het terrein gespeeld. Een geestdriftig acterend Kruibe ke zette in de vierde set de scheve situatie recht en Pardaf won na een feilloos acteren in de vierde en vijfde set uiteindelijk op een verrassende manier, maar toch onverdiend. Een goedspelende Kurt Heyninck bezorgde Moerbeke een goede start, zodat de thuisploeg meteen het ergste begon te vrezen. Geluk kig herpakte Kruibeke zich en er werd kollektief een vuist gemaakt. Vooral Dirk Robberechts was de absolute uitblinker en hij bezorg de de tweede set de «finishing touch». Van Meegroot en Hey ninck van Moerbeke namen de derde set voor hun rekening, maar dat was meteen het laatste wapen feit van de gasten. Tijdens de laatste twee sets stond er geen maat meer op het mees terschap. Overduidelijke en alles zeggende setcijfers. Derde landelijke VK AALST 3 BORGERHOUT 0 15-8,15-7,15-5 In minder dan een uur tijd heeft VK Aalst de Sinjoren een pandoe ring gegeven. Aalst heeft zijn min dere periode duidelijk achter de rug. Na de overwinning in de Belgische Beker op Nieuwkerken, waar tijdens de heenronde van de kompetitie nog werd verloren, zetten de Ajuinen hun zegereeks verder. De gastheren openden de eerste set met een blitzstart. De bezoe kers hadden er alleen maar het kijken naar: 10-0. De Aalsterse spelers gingen dan aan het zwal pen, zodat de tegenstander tot 12- 8 kon terugkomen. In het begin van de tweede kon Borgerhout even aanklampen Pascal Boeykens zette dan de Aal sterse aanvalsmachine op gang Ivan De Groodt, DE man aan het net, speelde de bezoekers van het kastje naar de muur Tijdens de derde set was het eenrichtingsvol- leybal, zodat er nog maar een ploeg op het terrein stond. Een zeer goede verrichting van Paul Phillips en zijn invaller Marco Korstjens. VC KEMZEKE 3 NAZARETH 2 17-15,13-15,15-9,10-15,15-12 Nadat Ivan Somers het sportieve roer in handen heeft genomen, kon Kemzeke zijn eerste zege la ten optekenen. Een fel bevochten overwinning werd het alleszins. In de eerste twee sets waren de ploegen elkaar waard. De spelers van beide teams weerden zich als duivels in een wijwatervat. Ze gaven elkaar geen duimbreed toe. De strijd was gelijkopgaand en het was in de slotfase, dat Bosman voor een eerste deelzege kon zor gen. In de tweede set was het dank zij een fout van een thuisspe- ler, dat de setstand in evenwicht kon worden gebracht. In de twee volgende sets konden de ploegen om beurten afstand nemen. In de vijfde set bleef het spannend en het was weer in de slotfase, dat Goosman voor het verschil kon zorgen. Knappe kollektieve pres tatie van Kemzeke. dat meteen een orgelpunt op zijn prestatie plaatste. Eerste provinciale RAPID ST.-NIKLAAS 2 OOSTAKKER 3 7-15,15-11,15-8, 7-15, 14-16 Rapid kon in de eerste set moei lijk het bezoekende blok ontwij ken en de thuisploeg was op ach tervolgen aangewezen. Van bij de start van de tweede set mocht Vrancken als basispion starten. Samen met Peter Muyldcrmans zorgde hij ervoor, dat de wed strijd in het thuisvoordeel kantel de. De bezoekende receptie werd in moeilijkheden gebracht en ze gingen bij momenten echt aan het zwalpen, zodat Rapid 2-1 in de sets voorkwam. In de vierde set sloeg Oostakker sterk terug. Tijdens de vijfde en beslissende set leek Rapid bij 8-11 stand ver slagen. De gastheren remonteer den en ze kregen zelfs bij 14-11 drie gelegenheden om uit te ma ken. De kansen werden onbenut gelaten en de bezoekers nipt deze topper. AVOMELSELE 3 VC ELVERSELE 1 8-15,15-9,15-10,15-4 In de eerste set werd de huidige leider in eigen vesting op een 0-8 getrakteerd. De AVO spelers konden de kloof niet meer dich ten. Met een sterke Van Lokeren aan het net, samen met een sober- spelende André Verdickt, werd Melsele in de tweede set op het goede spoor gezet. Elversele vocht terug, speelde aanvankelijk in de tweede en derde set goed mee. In de vierde en laatste set ging het door de knieien na een 10-0 achterstand. Tweede provinciale WACHTEBEKE 0 BLAUWE HOEK HAMME 3 13-15,12-15, 10-15 Vanaf de start toonde Hamme. dat het voor de punten zou vechten. In de eerste set kwam Hamme 3- 10 voor in de punten. De thuis ploeg kwam opzetten. Bij 13-13 kon de set nog alle richtingen uit. Hamme won verdiend de eerste set. In de tweede set moest Hamme een 7-1 achterstand wegwerken. Hamme was onhoudbaar op de hoeken en werkte deze kloof goed weg met 10-10, Blauwe Hoek ging via 12-14 naar een 0-2 setstand. In de derde set waren de gasthe ren steeds op achtervolgen aange wezen. Hamme gaf de voorsprong nooit uit handen en de bezoekers wonnen verdiend deze ontmoe ting. Ere afdeling 4.3.1989 20.00 VC Lennik-Vitesse Kruibeke Eerste nationale 4.3.1989 20.00 VC Zele-Wervik Eerste landelijke B 4.3.1989 19.30 Spectrum Moerbeke Waas-Assebroek 20.00 Sferos Deinze-Pardaf Kruibeke 5.3.1989 18.00 VC Steendorp - Zottegem Tweede landelijke B 4.3.1989 20.00 Wetteren - Herzele Derde landelijke A 4.3.1989 16.00 De Haan - Kemzeke Derde landelijke C 4.3.1989 17.00 Heverlee - Nieuwkerken 5.3.1989 Jongens scholleren 4.3.1989 15.30 Thunderballs Berlare - Beervelde Jongens Juniores A 4.3.1989 14.30 Assenede - Zele VC 10.30 Rapid St.-Niklaas - Stekene 5.3.1989 16.00 Nieuwkerken - Pardaf Kruibeke 10.30 Sinaai - Hamme Jongens Juniores B 5.3.1989 16.15 Zottegem-Herzele Meisjes kadetten 4.3.1989 14.00 Avanti Aalter - Pardaf Kruibeke 5.3.1989 Eer-afdeling 4.3.1989 20.00 Temse Dames - Saco Halle Eerste landelijke dames 4.3.1989 20.30 Pardaf Kruibeke - Merelbeke 20.15 Asterix Kieldrecht - St. Joris Weert 5.3.1989 15.30 Dilbeek Itterbeek - Stekense Tweede landelijke B 4.3.1989 20.00 Nieuwpoort - Juvenes Zele Eerste provinciale 4.3.1989 20.00 ATB St.-Niklaas - Appelterre 20.00 Melsele - Steenhuizc 19.30 St.-Gillis Waas - Michelbeke 5.3.1989 19.00 Nieuwkerken - VK Aalst Tweede provinciale A 4.3.1989 20.00 Eksaarde - Pardaf Kruibeke 16.30 Temse dames - Zelzate 19.00 Kapelle-op-den-Bos-VK Aalst Eerste provinciale 4.3.1989 19.30 St. Pauwels - Rapid St.-Niklaas 20.00 Borsbeke - Melsele Tweede provinciale A 5.3.1989 18.30 Leeuwerik Lede - Meerbeke Tweede provinciale B 4.3.1989 20.15 Nilco Lebbeke - Adec Baasrode 19.30 ATB St.-Niklaas - Sinaai 19.30 St.-Gillis Waas - Waarschoot 5.3.1989 16.00 Vitesse Kruibeke - Hamvoc Hamme Derde provinciale A 4.3.1989 20.00 Real Testa Lokeren - Juvenes Zele 19.15 Thunderballs Berlare - Stekene Derde provinciale B 4.3.1989 17.00 Kangeroes Aalst - Erembodegem 14.00 Erwetegem - Scorpio Aaigem Meisjes Scholieren 4.3.1989 10.30 Oudegem - Zelzate 15.30 Berlare VC - Beervelde 16.45 Melsele - Wetteren 5.3.1989 10.30 Juvenes Zele - Eeklo Meisjes Juniores A 4.3.1989 15.30 Berlare - Waasmunster 16.45 St.-Gillis Waas - Juvenes Zele 5.3.1989 19.00 Snuffel Grembergen - Sinda St.-Niklaas Meisjes Juniores B 4.3.1989 15.45 Aalter - Scorpio Aaigem 17.00 St. Amandsberg - Sinda St.-Niklaas 20.00 Real Testa Lokeren - Kelderken Gent 5.3.1989 10.45 Oostakker - Waasmunster Tweede provinciale B 4.3.1989 17.00 Kangeroes Aalst - Merelbeke 5.3.1989 19.45 Oudenaarde - Modema Lebbeke Derde provinciale A 4.3.1989 15.30 Spectrum Moerbeke - Eksaarde 19.00 Meteors Kemzeke - Pardaf Kruibeke 19.15 Berlare - Hamme 5.3.1989 16.00 Vitesse Kruibeke - St. Pauwels 18.00 Artemis Temse - Gilvoc Dendermonde Derde provinciale C 4.3.1989 18.15 Borsbeke - Erembodegem 5.3.1.989 18.30 Leeuwerik Lede - Kruishoutem Ereklasse Denderboutem - VC Temse: 3-2 15-4, 9-15,15-13, 15-10 Temse eindigt in deze voorkom petitie op de tweede plaats. In de play-offs wordt nu uitgemaakt wie kampioen wordt van het seizoen 88-89. Zelfs de nederlaag op Den derhoutem verandert niets aan de posities. In de eerste set kregen de Schel- demeisjes de bal maar niet goed bij de spelverdeelster van dienst, Els Rogiers. Zonder dat de be zoeksters het wel goed beseften, kreeg Temse een 15-4 aange smeerd. Doch de plaatselijke vreugde was in de tweede set van korte duur. na een 8-8 tussenstand waren Jo Kayaerts en Dominique De Roo moeilijk te stoppen. Ook in de derde set kon Dender houtem niets meer doen dan hard verdedigen. Temse, dat nu goed draaide, had uitzicht op een 1-3 zege. In de vierde set bleven de beide ploegen op gelijke hoogte tot 3-3 Plots faalde de bezoekende recep tie opnieuw. Meteen werd het beeld van het wedstrijdbegin op geroepen. Temse keek tegen een 13-3 achterstand aan en de gasten waren op achtervolgen aangewe zen. De gastvrouwen slaagden er niet meer in om nog een puntje te scoren. De aanvalsmachine De Ro bleef het ene punt na het andere scoren. Na acht setballen moest Temse op de knieën. In een tie-break (dat overigens nog wei nig met volleybal te maken heeft en zo vlug mogelijk in de papier mand moet verdwijnen) kwam de thuisploeg twee punten voor, die later verder uitgebouwd werden. De verrassing van het weekeinde. Volleybal. Modema - Denderhoutem 3-2. smash het bezoekende blok omzeilen (vh) Eerste landelijke VC Stekense 1 Asterix Kieldrecht 3 6-15,8-15,15-10,10-15 A Het derbygebeuren tussen de Kangoeroes Aalst - Vosselare: 3-1 Katrien Stilten (rechts) kan met een mi Moera pakken kon krijgen. Dit was veel. De dames van Kangoeroes die opnieuw blijk gaven vertrouwen lieten het een en ai der zien. Een keer gelanceerd»! het in een spanne van 13 minuie afgelopen. 15-5 was de stand ini laatste set, waarin Kangoeroe een ware demonstratie ten best gaf. Aalst won via agressief vd leybal verdiend de wedstrijd 2' Provinciale Volleybal. Modema Lebbeke - Denderhoutem 3-2. Lebbe ke kon goed a/blokken en daaruit zelfs punten puren (vh) Adec Baasrode 3 ATB St. Niklaas 0 Adec Baasrode heeft zonder pro blemen deze wedstrijd gewonnen waarin het enkel in de 1ste set enige tegenstand ondervond. In de eerste set was er wat span ning toen de bordjes 14-12 ston den en we enkele balwisselingen kenden maar het was de thuis ploeg die dankzij een sublieme Wim De Maesschalck setwinst haalde. Het was een goed geheel dat in de twee volgende sets de winst in huis haalde. Vooral Kris Lenssens en Kris Meert kwamen geregeld aan bod en met sukses, terwijl Dirk Nobels, een van de beste passeurs uit ons gewest, weer de prima- passen uit zijn mouw schudde. twee Wase damesclubs werd door 16-2, 15-11, 13-15, 15-5 roes zag meteen in wat er aan de de grensploeg grandioos gewon- Het is ondertussen officieel ge- hand was en greep in zoals het ne. In de eerste wtee sets kenden worden: Kangoeroes heeft een hoorde, het kwam opzetten via 7- Carine Vlyminck en Lieve Hey- nieuwe trainer. Het mentale effect 11 tot 11-11 en het nam de eerste man weinig of geen problemen om heeft men al kunnen vaststellen kans om 2-0 voor te komen in de een lusteloos acterende thuisploeg tegen mede-degradatiekandidaat sets. het nakijken te laten. Vosselare. Aalst speelde met gre- In de derde set steeg de spanning Voor de derde set deed de plaat- tigheid en overtuiging, iets wat dit ten top. Vosselare streed voor wat selijke coach een beroep op Nan- seizoen zelden het geval geweest het waard was, maar Kangoeroes cy De Vetter. Zij bezorgde de is. liet niet begaan. Het werd een ploeg de nodige impulsen. Steke- Reeds in de eerste set kregen we gelijkopgaandc strijd met tusscn- ne liep tot 9-0 uit. Bij 10-3 viel de een Kangoeroes te zien, dat met standen van 7-7 en 9-9. Aalst kon STekense motor plots stil. Onder volle overgave streed. Dit was op voorsprong komen met 12-13, de harde aanvallen van De Cock nodig om de laatste kans op be- maar toch was het Vosselare, dat de liet Kangoeroes weer eens os en Eeckhout kon Kieldrecht te- houd te vrijwaren. Het wierp dan de eerreddende set met 13-15 te wat het wel waard is. rugkomen tot 10-9. Het was Jenny ook zijn vruchten af. Duurde de De Puyseleer, die Stekense de eerste set bijna een half uur, dan nodige kracht bezorgde voor de was Vosselare geen goed tegen- oe Dr -n lo deelzege In de vierde set ging stander. Via 6-0 7-1 en 12-1 werd L rlOVinUdlC Stekense op zijn elan verder, de stand afgerond met 15-2. maar in de slotfase zorgde de Kangoeroes begon te overmoedig I .okprPTl wint maar VMlIltPIl ervaring van Lieve Heyman en de aan de tweede set. Vosselare her- ^UIVCI C" w,m I,I<UM FUIUCI1 klasse van Carine Vlyminck voor pakte zioch en kwam met 1-6 in de Asterix-overwinning. deze set op voorsprong. Kangoe- Na deze fantastische wedstrijd i gen de leidersploeg uit Ouden» Guy De Mulder deed af en toe wel mooie dingen maar kan beter zo dat er voor de toekomst nog bete re resultaten zijn weggelegd. Ook de invallers deden het goed; Moens, De Blende en De Mol kregen een goede kwotering. Met deze zege staan de jongens van voorzitter Lieve De Man nu op de derde plaats zodat de pro motie er nog in zit. Daarvan is men zich bij Adec bewust en men wil in de resterende wedstrijden nog eens doorstoten. De volgende wedstrijd is een be zoek aan Lebbeke waar een span nende partij wacht maar trainer Dirk Nobels is ervan overtuigd dat er gewonnen wordt. Dat zullen we pas zaterdagavond weten. André Waasmunster Lokeren Lebbeke 3 Denderhoutem Deze wedstrijd eindigde in een het wel gezien had De wedstri» De Lebbeekse dames hebben diep vlotte winst. Maar de tweede en spannende sfeer die vooral te wij- moest verder gespeeld worden» in hun reserves moeten putten om derde set moest men aan de be- ten was aan een spijtige beslissing het was Lokeren dat deze opdu de puntjes thuis te houden in hun zoeksters laten, van de ref die Lokeren van een fer niet meer kon verteren en 4 wedstrijd tegen Denderhoutem. In de vierde set werd de wedstrijd zekere zege hield. De wedstrijd boot inging met 17-15. Voordi» De bezoeksters speelden een reu- dan gewonnen want Denderhou- stond op 2-2 en 13-14. Met een hadden we een spannende mali zepartij en waren in receptie de tem kwam ook hier op voorsprong prima opslag van Romy Borms, gezien met een rimpelloze leidin meesters. De Moderna-spcelsters maar Lebbeke kon aanklampen duidelijk binnen, was de partij maar de punten waren toch w» moesten herhaaldelijk uithalen en uiteindelijk de deelzege op zak afgelopen. Waasmunster Nadat eerst W» met harde smashes om de bal steken. In de belle was de fut er De thuisploeg ging met gebogen munster uitliep tot 2-0 en Lokere tegen de vloer te krijgen. Aanval- bij de bezoeksters duidelijk uit en hoofd naar de zijlijn. Vreugde bij nadien gelijkstelde 2-2 was het* lend kwamen de bezoeksters min- de soepelheid waarmede voordien de bezoekers maar het was niet belle die de match in brand stil der aan bod maar in hun spel de moeilijkste ballen van de vloer gedaan De ref had de bal buiten Bij Lokeren waren Romirj dwongen zij de thuis ploeg tot het geveegd werden was er niet meer gezien en hij kwam op zijn beslis- Borms en Conny Colman in maken van fouten. In de eerste set Lebbeke ging door en won nu met sing met terug. Eerst zegde hij dat lieste dag. Ook Karry De Ceu# kon niemand vermoeden dat het ruim verschil deze vijfde set en hij het niet goed gezien had. na- zorgde voor een opgenxd een meteen ook de match. André dien wist hij te vertellen dat hij vertoon. Ai*j zo een vaart zou lopen r

De Voorpost | 1989 | | pagina 24