Knap spelend Avanti niet beloond Steaks eten voor H.B.C. Dendermonde Handbalkalender E.V. Aalst boekt winst Ajax laat steken vallen H.K. Waasmunster naar de halve finale Lokeren verliest opnieuw een punt Nog onverwacht spannend Robuco blijft winnen De Voorpost - 3.3.1989 - 27 HANDBAL De Brabo doublures moesten zich bepaald moeilijk (rust 8-10). In de egen would-be kampioen Petnis tweede helft zou Gent echter zijn ^ent beperken tot een manhaftige titelaspiraties wettigen want na 40' «eerstand. De bezoekers beschik- spelen wees het scorebord al 9-14 en met o.a. Hartman en Bracel- aan. Nu kon Brabo nog nauwe- man over duidelijk meer schiet- lijks iets terugdoen en via 10-18 na "acht dan de thuisploeg die enkel 45' ging het naar het 13-21 eindre- °P i Goeman kon rekenen van- sultaat. p" de tweede lijn. Na 7' leidde Brabo Denderbelle 2: D. Van yent dan ook met 4-0 en het Goethem, M. De Man, St. De Trde,lot de 10c minuut voor- Hauwerc 1, G. Robberccht, Van RkJ a Abbeel het cers,c Der Poten 3' p' De Smedt, Y. mabo doelpunt scoorde. Nu ging Goeman 6, E. Van Den Abbeel 2. oo vlotter meespelen en tot de R. De Smedt I Handbal. H.C. Lokeren had veel moeite om tegen Overpell een thuisnederlaag te inmat '"■■■kien bi het dc toort™ EVA vermijden (polo) Provinciaal Brabo Denderbelle 2 - Petras Gent: 13-21 Op vrijdag 10, zaterdag 11 en zondag 12 maart organiseert Handbalclub Dendermonde een steakfestijn in taverne «De Oude Vismijn» aan de Vlasmarkt te Dendermonde. Het bestuur van de klub heeft in samenwerking met de taverne-uitbaters, die tevens sponsor zijn, een speciale formule uitgedokterd. De klub verkoopt steunkaarten tegen 50 fr. Wie een aantal van deze kaarten koopt kan uiteindelijk zijn steak gratis krijgen, zoniet wordt het bedrag van de kaarten afgetrokken van de gewone prijzen die gelden in de taverne. Uiteraard kan men er kiezen uit steaks natuur, peper, provencaals en béarnaise. Op vrijdag begint het festijn om 19 u., zaterdag om 19 u. en zondag wordt er getafeld van 12-15 u. Een gelegenheid voor alle sportliefhebbers en vooral de handbaladepten om mekaar eens te ontmoeten en ondertussen een aloude klub uit het Dendermondse te steunen. Juggenhout zond. 5.3 te 19 uur: Eeklo - E.V. Aalst 2. Dames 1* nationale Heren 1* nationale Zat. 4.3 te 20.30 u.: Mechelen - Avanti Bugge 2' nationale zat. 4.3 te 19.30 u.: Ransart - E.V. Aalst zond. 5.3 te 16.45 u.: Ajax Lebbeke - Jemeppe 3* afdeling zat. 4.3 te 18.30 u. Waasmunster - Izegem zond. 5.3 te 14.30 u. Alken - Lokeren 4'afdeling zat. 4.3 te 20.15 u. Robuco Buggenhout - Ieperse zat. 4.3 te 19.45 u. Dendermonde - Brasschaat zat. 4.3 te 17.45 u. Olse Merksem 2 - Denderbelle Provinciaal zat. 4.3 te 19 uur Robuco Buggenhout 2 - Gr. Bijgaarden 2 zat. 4.3 te 19.45 u. Temse - Denderbelle 2 Zat. 4.3 te 14.45 u. Nopri Lebbeke - Fem. Visé 2* afdeling zat. 4.3 te 17.45 u. Robuco Buggenhout - H.K. Merksem Zond. 5.3 te 17.30 u. M. Gent - R.B. Dendermonde Zat. 4.3 te 19 uur: H.C. Duffel - Squadra Fem. Lebbeke Zond. 5.3 te 16.30 u. E.V. Aalst - Peer Jeugdkalender Miniemen Zat. 4.3 te 18 uur: Robuco Grembergen - Waasmunster Zat. 4.3 te 14 uur: Avanti Buggenhout - Lokeren Kadetten Zond. 5.3 te 15 uur P. Gent - Waasmunster Zond. 5.3 te 14 uur Lokeren - Ajax. Lebbeke 2' Nationale derde Avanti nog tweemaal tot op één doelpunt maar meer zat er niet meer in voor de thuisploeg die echt niet beloond werd voor de opgemerkte prestatie. Avanti Buggenhout: Moens, Vinck 1, Vlassenroot 2, De Mayer, Or- lowski 16, Knopfenmacker. Maes 2, Vereecken, Van Mol 3, Megos 1, Marblie 1. Beloften: Avanti Buggenhout - deratie is een vb ïstoogme Ie Federc :erd Belgis taart 198 enschapft Dioensch. houden te Shena geduren n aan met e, Fran? itrick Y Toussai edaille 1 Campt :hang qt 50 nan qi ;nschapp categorie atleet uitkot! rie sled onen. katega t hij kia i quan :n dure noenen :hts toe )rieën ners. Hoei - E.V. Aalst: 19-20 Dat Aalst er blijft voor «vech ten» is reeds lang duidelijk. En in Hoei werd de ploeg van trainer-coach M. Wellekens dan toch beloond voor de in zet die zij in moeilijke om standigheden blijven tonen. Eendracht wil «nationaal» blijven spelen en daarvoor gaat de ploeg tot het uiterste. In Hoei toonde de ganse spe lersgroep zich nog maar eens bereid het onderste uit de kan te halen, en hoe moeilijk het ook werd, deze maal werden zij beloond voor hun inspan ningen. Niettemin danken zij deze twee gouden punten nog voor een groot deel aan doel man Van Pottelbergh die tij dens de vijf laatste minuten een opmerkelijke prestatie lukte en ervoor zorgde dat Hoei in zijn offensief gestopt werd, zodat Van Der Borght en Van Nuffel een 19-18 ach terstand konden ombuigen tot een verdiende 19-20 overwin ning. Eendracht startte gemo tiveerd en opvallend zelfzeker aan de wedstrijd. Met zeer vlot spel werd een 4-7 voor sprong bijeen geworpen na 20' en als de rust aanbrak met een 9-13 score kwam de thuis ploeg er nog bijzonder voor delig onderuit. Ook in de tien eerste minuten van de tweede helft, bleef Aalst het wed- stnjdgebeuren domineren en met een 12-17 voorsprong na 41' leek hen niets meer te kunnen gebeuren. Maar dan kantelde plots het wedstrijd beeld. Hoei werd erg gevaar lijk vanuit de tweede lijn en Aalst begaf onder de druk van de verplichting punten te ha len. Het werd 18-18 5' voor het einde en Hoei raakte zelfs 19-18 voor enkele seconden later. Doelman Van Pottel- berghe, die tot dan toe een normale, degelijke prestatie had gelukt, begon toen onge looflijk sterk te presteren. Hij stopte in die periode een 7-m worp en drie open kansen en Van Der Borght kon er 19-19 van maken, minder dan 3' voor het einde. In de aller laatste minuut stopte Van Pottelberghe nog maar eens een open doelkans en het was Van Nuffel die 20 seconden voor het einde de treffer lukte die Aalst de volle buit op bracht. E.V. Aalst: Mertens, Van Pottelberghe, W. Bomon 4, De Cock 1, B. Arijs 2, Van Nuffel 6, Van Der Borght 4, D. Bayens 1, Steemans, M. lc Nationale Bayens 2. Beloften: Hoei 15 E.V. Aalst 13 Met doelpunten van D. Bayens leidde Eendracht met 5-8 aan de rust. In de tweede helft werd de Aalsterse scoor- der dan «gespaard» voor de wedstrijd van het fanionteam en Aalst moest het begeven met 15-13 cijfers. E.V. Aalst: Mertens, Mathijs, T. Wellekens 3, P. Van Der Borght, Pennewaert, Bos man, D. Bayens 7, P. Van Goethem 1, Steemans 1. EVA Handbal. Avanti - Beyne 26-27. Orlowski heeft nog niets van zijn schutterskapaeiteUen Handbal. Avanti - Beyne 26-27. Avantispeler Megos tijdens een fraaie doelworp (vh) ingeboet (vh) Avanti Buggenhout Un. Beyne FlémaUe - Ajax Lebbeke: 23-17 Niet helemaal onverwacht leed Ajax nu de nederlaag in Flémalle. Inderdaad, na «Ransart» was het nog duidelijker geworden dat lebbeke aan een terugval toe is, ie hen punten gaat kosten. Ajax iagt er echt niet meer in tempe- nment in zijn optreden te steken, en vooral in verdediging wordt hiervoor een zware tol betaald. Maar ook aanvallend loopt het verkeerd, want de afwerking is beneden peil en in Flémalle bleek enkel Van Ransbeeck in staat voor echt doelgevaar te zorgen. Een flaterende verdediging werd reeds vanaf het wedstrijdbegin in de vernieling gespeeld, door de snelle Walen en na 8' kon Ajax al aan het ophalen van een 4-1 ach terstand beginnen. Even leek dit te zullen lukken (6-6 na het eerste kwartier) maar het bleef vechten tegen de bierkaai, want ook aan vallend bleef Lebbeke onder maats zodat Flémalle één doel punt voorsprong telde aan de rust (12-11). Met twee treffers van Van Ransbeeck onmiddellijk na de rust, leek Lebbeke orde op raken te willen stellen, maar van 12-13 ging het naar 16-13 na 42' en Ajax slaagde er maar niet in col lectief te gaan presteren. Na drie kwartwedstrijd naderde Lebbeke nog tot 17-15, maar een wilskrach tiger Flémalle met een outstan ding spelende doelman of wa ren de Ajax doelwropcn niet echt gevaarlijk? liet de bezoekers geen kans zodat het een veelbete kende 23-17 nederlaag werd. Mis schien kan Ajax zich volgende zondag tegen het sterke Jemeppe herpakken, want wat er nu ge beurt kan onmogelijk normaal worden genoemd Ajax Lebbeke: Vermeir, De Bruy- ne, Agneessens 1, De Man 1, De Proft, Van Biesen, Christiaens 3, Luypaert 1, De Ridder 2, Van Ransbeeck 9, Qeymans, Ver- linden. Beloften: Zondag kampioen? FlémaUe 13 Ajax Lebbeke 14 Gaat het de laatste weken niet best met het eerste team van Ajax, de beloftenploeg valt geluk kig niet uit zijn rol. Mits zondag één punt te halen tegen Jemeppe, zijn zij zeker van de titel en die titel kan hen nu eigenlijk niet meer ontsnappen. In FlémaUe werd het in de eerste helft noch tans moeilijk, want het vlotte niet zo best, zodat de rust aanbrak met een 8-4 achterstand. Onder impuls van een steeds sterker wordende Qeymans werd echter orde op zaken gesteld en enkele seconden voor het eindsignaal kon Ajax nog het doelpunt scoren dat de over winning betekende. Ajax Lebbeke: Vermeir, Van Bos- beke, Vercammen, Bosman 3, N. De Decker, G. De Decker, Ver- heyden 2, Moens 1, Paermentier, Vlassenroot, Qeymans 8. EVA Het zit Avanti echt niet mee dit seizoen. Allerlei omstandigheden hebben ervoor gezorgd dat de Buggenhoutse ploeg uit zijn rol van play-off kandidaat is gevaUen en nu men gekonfronteerd wordt met een hardnekkige degradatie strijd is het lot de ploeg van voor zitter Ghijsels ongunstig gezind. Inderdaad, leek in de week die de wedstrijd tegen Beyne voorafging een oplossing gevonden voor het chronische gebrek aan wisselspe lers, uiteindelijk bleek dat H. De Smet toch niet zou hervatten en reeds in de reservewedstrijd zater dag viel J. De Pauw uit met een enkelkwetsuur. Meteen moest Avanti opnieuw het terrein op zonder één enkele valabele wissel speler en dit kostte hen uiteinde lijk de punten. Niettemin speelde Avanti, gedurende de volle zestig minuten met dezelfde zes veldspe- lers op het terrein, een reuze- wedstrijd tegen would-be kam pioen Beyne. Gedurende vrijwel de ganse wedstrijd toonde Bug genhout zich de evenknie van de Walen, meer nog. Avanti toonde dat de klasrijkste spelers zich in hun kamp bevonden. Want het geen het trio Orlowski, Van Mol, Maes liet bewonderen was super klasse en ook doelman Vinck, in de eerste helft, speelde outstan ding. Dit kwartet werd aangevuld met het verdienstelijke duo VIas- se nroot-Megos op de hoeken en de hardwerkende maar totaal leeggespeelde Marblie. Tijdens de laatste 10' bleek echter de fysische weerbaarheid verdwenen wat leid de tot balverlies en wat Avanti uiteindelijk de punten kostte. Bij Beyne zorgde een grootse Cuck ervoor dat Avanti nooit te ver kon uitlopen zodat de weinige toe schouwers getuige waren van een wedstrijd op hoog niveau. Na wat Avanti zaterdag liet zien kunnen wij ons niet voorstellen dat een buiteling naar 2' nationale moge lijk is. Als een herstellende J. De Pauw er tijdens de degradatie play-offs kan bijlopen moet Avan ti gemakkelijk het behoud kunnen verzekeren al kan de vraag gesteld worden of Buggenhout ook dan nog dezelfde wedstrijdmotivatie kan opbrengen als zaterdag tegen Beyne. En dat die wedstrijdmoti vatie er tegen Beyne was kon al vanaf het wedstrijdbegin worden geconstateerd. Cuck opende wel de score voor Beyne maar Or lowski in bijzonder goede doen zorgde voor antwoord en in die beginfase zagen wij een duel op het scherp van de snede tussen de Joegoslaaf Nikolic en de Buggen houtse Pool, een duel dat uitein delijk in het voordeel van Orlow ski uitdraaide. Nikolic, verdween zelfs met drie 2' straffen uit de wedstrijd zowat een kwartier voor het einde terwijl Orlowski bleef scoren en met 16 treffers voor een geweldige prestatie tekende. Via het duo Maes - Van Mol werd het 6-6 na 10' en een prachtig combi nerend Avanti raakte zelfs 14-11 voor enkele minuten voor de rust. Maar de klasrijke Cuck kon on verwacht Beyne nog terugbrengen tot 14-14 aan het rustsignaal. Die zelfde Cuck scoorde onmiddellijk na de rust maar deze keer begaf Avanti niet en via 18-16 na 36' werd het 21-21 na 45'. Toch was Avanti even voordien in de fout gegaan toen zij niet scoorden als Beyne met 4 veldspelers op het terrein stond en er zelf een aante kende. Toen Nikolic er dan definitief uit moest dachten wij Buggenhout op weg naar de overwinning maar nu bleek dan toch de vermoeidheid in de rangen te zijn geslopen. Megos miste een open kans, Van Mol werd op balverlies betrapt en Marblie wist nog nauwelijks wat er gebeurde. Hiervan maakte de zeer verstandig spelende Cuck ge bruik om een 24-26 kloof te slagen 3' voor het einde en Orlowski, al een tijdje met een persoonlijke bewaker bedacht, kon enkel nog via tegenaanval gaan scoren. In een prangend wedstrijdeinde na- Beyne: 6-24 Avanti maakte geen kans tegen een sterk Beyne dat aan de rust leidde met 3-9. In het tweede gedeelte van de tweede helft ging het van 6-13 naar 6-24. Avanti Buggenhout: Moens, Haddad, Knopfenmacker, Fabry, Van Be- veren 2, Vereecken 3, De Mayer 1, Ottoy, W. Vinck, J. De Pauw. EVA Beker van Oost-Vlaanderen 3' afdeling H.K. Waasmunster (+5) 21 E.V. Aalst17 Het waren twee gehandicapte ploegen die moesten uitmaken wie de halve-finale van de Oost- Vlaamse Beker ging spelen. Bij H.K.W. ontbrak de gekwetste W. Roels samen met Gijssels en San ders en bij Aalst waren de gebroe ders Mare en Dirk Bayens samen met H. De Cock niet van de partij. De kansen stonden dus gelijk maar het was H.K.W. dat het best uit de startblokken kwa men en zijn 5-0 voorgift uitbouw de tot 11-2 na 9'. Deze kloof bleef op het scorebord ondanks het Aalsterse keepersduo Mertens - Van Pottelberghe o.a. 5 penalties stopte. Maar ook W. De Graeve in het H.K.W. doel speelde zich in de kijker en via 14-6 na 24' nader de Aalst tot 14-9 aan de rust. De thuisploeg herstelde zich echter van het moeilijke einde in de eerste helft en na 36' keek Een dracht zowaar op naar een 18-9 achterstand. Na driekwart wed strijd telde Waasmunster nog al tijd een 19-10 voorsprong ook al te danken aan een attent keepen de Van Renterghem. Het scheids- rechtersduo ging toen royaal 2'- straffen uitdelen en meestal in nummerieke meerderheid nader de Aalst nog tot 21-17 zonder echter H.K.W. nog echt te kun nen bedreigen. Meteen speelt Waasmunster de halve-finale te gen Ajax Lebbeke. H.K. Waas munster: Van Renterghem, De Graeve, De Meerschman 1, De Vlieger 3, Borgers 5, Van Mele, Van Damme 5, De Clercq 2, Berckmoes, T. De Graeve. E.V. .Aalst: Mertens, Van Pottelber ghe, Steenhout, W. Bomon 2, P. Van Goethem, R Bayens, B. Arijs, Van Nuffel 4. Van der Borght 8, Steeman 1, Van Herre- weghe. EVA H.C. Lokeren - Overpelt: 21-21 Opnieuw verloor Lokeren een kostbaar punt en dit kwam nog harder aan nadat men vernam dat leider Maasmechelen in Izegem beide punten liet. Meteen wordt de strijd om de titel opnieuw opengetrokken, nadat het er lang naar uitzag dat het enkel tussen Maasmechelen en Lokeren zou gaan om de promotie. Plots ko men nu ook H.K. Waasmunster, Izegem, Uilenspiegel of Stenant zich in het debat mengen en met nog zes wedstrijden te spelen be looft de strijd nog enorm span nend te zullen worden. Maar dat Lokeren nog altijd met een weer- barsitge vorm worstelt kwam ook tegen Overpelt tot uiting. Na 10' leidden de bezoekers reeds met 2- 5 en ondanks Van Hille in die eerste helft, aan een hoog percen tage ging scoren, bleef Lokeren via 6-9 na 16' steeds één doelpunt achter aan de rust (11-12). In de tweede helft leek Lokeren dan toch orde op zaken te kunnen stellen (15-14, na 35') maar Jans- sens (ex-Neerpelt) de Nederland se trainer-speler zorgde ervoor dat Overpelt toch in de wedstrijd bleef. Met nog 8' te spelen, leek Lokeren definitief op weg naar de zege (21-18) maar plots ging het opnieuw volledig fout. De thuis ploeg benutte de open doelkans niet meer en zelfs met zes veldspe lers tegen vier bij Overpelt kon den de Waaslanders niet scoren. Het was integendeel Overpelt dat 15 seconden voor het einde de gelijkmaker scoorde en meteen Lokeren een kostbaar punt ont futselde. H.C. Lokeren: Van Vaerenbergh, Smet, Verguit 3, Van Cauwen- berghe 3, Lenaerts 3, Verhofstadt 2, Bocklandt 4, Versele 1, Van Hille 5. Brabo Denderbelle H.C. Brugge: 18-17 Tegen een atletisch maar tech- noodzakelijk. Een beetje onver- nisch en taktisch zwak Brugge, wacht opteerde Brugge met boekte Brabo een zege die er op een nochtans sterke tweede lijn tijd kwam. Inderdaad, Dender- voor cirkelspel en dit was duide- belle was de laatste weken opval- lijk in de kaart gespeeld van doel- lend teruggevallen in de rang- man Uyttersprot die steeds erg schikking en puntenwinst werd secuur akteert op doelschoten Meise - Robuco Buggenhout: 15-30 Ook tegen hekkensluiter Meise pen. Rust 6-14. In het begin van bleef Robuco Buggenhout de po- de tweede helft drukte Robuco sitieve trend volgen, die hun pres- opnieuw hard door, wat naar een taties de laatste weken kenmerkt 9-20 score leidde na 49' en nu Toch wel gehandicapt door de bleef Buggenhout ook met wissel- onbeschikbaarheid van doelman spelers op het terrein, de score Mannaert, begon Robuco met op- klokvast naar omhoog drijven. F vallende concentratie aan de wed- Mannaert speelde zich opnieuw in strijd en doublure Janssens in het de kijker en ook Asaert lukte Robuco doel, bracht en kreeg ver- enkele gesmaakte nummertjes, trouwen na het stoppen van een 7- Het werd via 11-28 een 15-30 m worp. Meteen was Buggenhout eindafrekening na een wedstrijd op weg naar een nieuwe sterke waarin Brouillard zich aan de knie prestatie die hen 2-6 voorbracht bezeerde, maar wellicht niet tot na 9'. Enige aanpassing van de een nieuwe inactiviteit zal ver verdediging aan het brede terrein plicht zijn. en een zeer vlot spelend Robuco Robuco Buggenhout: Janssens, leidde reeds met 3-13 (22c mi- Trienpont 3, Asaert 6, Hertsens 3, nuut). Meteen was het de beurt Troch 2, Brouillard 5, Verhelen 3, aan de wisselspelers. Die deden F Mannaert 5, St. De Swacf 3, het echt niet slecht, maar Meise Thijs 1. kon niettemin even gaan aanklam- EVA vanop de 6m-üjn. Het begon vrij gelijkopgaand en bij Brabo speel den Van Der Jeught en D. Van Goethem zich in de kijker. Via 4-4 na een kwartier begon Brabo het wedstrijdgebeuren te beheersen en met Hendrickx op het terrein, kende Denderbelle nog een 8-5 voorsprong aan de rust. In de tweede helft speelde de thuisploeg bij momenten sprankelend hand bal en met treffers van o.a. Bos- teels werd het 13-8 na 47'. Niets leek een overtuigende Brab^-zege nog in de weg te staan, want via 17-11 werd het 18-13 5' voor het einde. Maar plots verloor Brabo de kontrole over het wedstrijdge beuren en als een opportuun Brugge naderde tot 18-15 minder dan 4' voor het einde, dreigde het nog totaal fout te zullen gaan voor de thuisploeg. In plaats van rustig de voorsprong te gaan bescher men ging Denderbelle veel te vlug op doel besluiten, opteerde onbe grijpelijk voor risicopassen en Brugge naderde zowaar tot 18-17 op het zoveelste Brabo-balverlies. Ondertussen was na Van Den Ab beel ook Hendrickx uitgevallen en het eindsignaal kwam er maar net op tijd, om de punten in Lebbeke te houden. EVA Reserven Lokeren 13 Overpelt 14 Het ontbreken van de officiële scheidsrechters was zeker niet in het voordeel van de thuisploeg, die ook aan de rust één doelpunt achterstand telde (6-7). Ook aan het eindsignaal bleef dit één doel punt achterstand op het score bord. H.C. Lokeren: Van Vaerenbergh, Smet, Van Den Berghe 1, De Neef, De Proft, Van Driessche 8, Picquer 2, De Bruyne 1, Gokbulut Handbal. H.C. Lokeren wil doelpunten maken maar vergeet daarbij nu en dan de verdediding (polo) ^VA

De Voorpost | 1989 | | pagina 27