VTL-kampioenschappen in Herentals Sportklub 1988 van Stekene viert tiende verjaardag Nieuw sukses bij Kontakt Karateklub Beveren... Rust-Roest uitstekend op de Patro-B kon Melsele-A niet verslaan De Voorpost - 3.3.1989 - 31 n paar mm er goed d« doelpunt •ing verdien te brenger t dit seizoc e dubbelsli en bekei an die do< la opberga titel, ma :gen direb Roos tw Judokwai- JUDO TURNEN kwam lanj voor de ri nog: via het zelfs l adien krege Ibeeld. n in het van dat de en :eg i gelijke jedoen Boeck, assen ia! inen k Braem :n in de Jerde Ook De jubilerende "Sportklub van Slekene 1988» Judokwai Kemzeke (d. Brol) in feeststemming iHel voorbije jaar 1988 is voor nn 1? m,J pd°klub «Kwai» uit Kemzeke eensuksesjaar geworden. De klub fa to biocidt verder eo de doorgedreven uainingen brachten resultaat dat tijdens de voor maanden niet minder dan 3 gordels plus een provin- kampioen worden begroet gezamelijke prestaties van de en van de klub in het alge- (organisaties e.d.) werden ook door de leden van de sportraad «arde geschat, want de judoklub kreeg onlangs - en verdiend - de titel van «Sportklub van Stekene 1588». Maar er is nog meer reden om te tieren De Kemzeekse judoklub nert dit jaar namelijk zijn tiende thoppen verjaardag. Er is dus dubbele ïloeg traf feestvreugde in klublokaal «Mal- doel van f F1"5*- Kemzekedorp 27 te Kem- errnaal xlsior ovd S*vtklub 1988 halve firn Ürle weken geleden werd Judo Iri uit Kemzeke inderdaad door i aanwezige leden van de Ste- Irase sportraad verkozen tot «Sportklub van het jaar 1988». Deze verkiezing kwam er uitcr- urd door de reeds aangehaalde resultaten tijdens het voorbije jur. Maar er is meer. De klub zelf lende een voortreffelijk seizoen. Judo Kwai werkte aktief mee aan de initiatielcssen tijdens het sport kamp in het Paasvcrlof en organi seerde een geslaagd tornooi ter gelegenheid van de «verbruste- ring» met het Nederlandse Honte- De klub verleende ook z'n 'erking aan een tiental wed strijden en aan het provinciaal ILmpioenschap. Eén van de - zo- het - hoogtepunten van het voorbije jaar werd het reeds voor de vijfde maal ingerichte judotor- nooi in de gemeentelijke sporthal van Stekene, waarvoor deze keer meer dan 200 deelnemers uit alle hoeken van ons land - en zelfs een forse afvaardiging uit Nederland - kwamen opdagen Dankzij de volgehouden inzet van het bestuur, dankzij het enorme werk van trainer Sertyn en natuur lijk ook dankzij de ijver, talent en werkkracht van de leden zelf plukt de klub de laatste tijd dus de resultaten van de voorgaande «werk»-jaren. Twee jaar na elkaar kwam een Kwai'er met de provinciale kam pioenstitel naar Kemzeke en vorig jaar een regionaal vice-kampioen. En natuurlijk zijn er dan nog de Kemzeekse «zwarte banden» De bekroning van deze tien jaar intensieve inzet van alle leden kwam er dan enkele weken gele den, toen Judokwai Kemzeke werd verkozen tot «Sportklub 1988» van de gemeente Stekene Van harte proficiat. 10 jaar De klub werd officieel gesticht in 1979 en kreeg oorspronkelijk als naam «Judoklub Malpertus» mee Aan de doopvont stonden de he ren Norbert Smekens, Leonard De Kind en trainer André Sertyn Drie mensen die trouwens nog steeds aktief zijn in de schoot van de klub. Norbert is bestuurslid, Leonard is penningmeester en André leidt de Kemzekes judo ka's nog steeds op. Deze mensen kunnen zich wellicht aan een speciaal woordje van dank en/of appreciatie ver wachten. Met beperkte middelen en man kracht werd er - met vallen en opstaan - gewerkt aan de uitbouw van de klub, die na enkele tijd veranderde in «Judokwai Kemze ke». Er werd regelmatig deelge nomen aan diverse tornooien en onder impuls van voorzitter Dirk Van Raemdonck startte de klub in 1984 met de inrichting van een judotomooi voor ploegen in de gemeentelijke sporthal van Stekene. Een jaar later schakelde men dan over op het inrichten van een groot individucel tomooi. Dit laatste kende onmiddellijk het verwachte sukses en het was dan ook op deze weg dat de klub verder ging. .Sindsdien is de sport hal van Stekene dan ook die dag «bezet» door judoka's. Niet alleen uit eigen gemeente, maar ook uit andere provincies en ook in Ne derland is het Stekense Judotor- nooi gekend. Van klein nederig klubje van ge ringe omvang is Judokwai Kemze ke uitgegroeid tot een klub van bijna 60 aktieve leden, waarvan het bestuur is samengesteld uit Dirk Van Raemdonck (voorzit ter), Andre Beyltiens (sekretaris), Leonard De Kind (penningmees ter), Luc Buytaert, Ftrmin Jans- sens, Norbert Smekens, Dolf Vanacker en Mare Vanacker. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan wil het bestuur van Judo kwai Kemzeke op 't einde van dit jaar een groots tweedaags tomooi organiseren. Op zaterdag 4 no vember 1989 het traditionele indi vidueel judotomooi en op zondag 5 november voor 't eerst in de gemeente een miniemen-tomooi. Eveneens in het kader van het 10- jarig bestaan organiseert de klub op vrijdag 3 maart, met begin om 9 uur. een jubileumreceptie in het klublokaal. café «Malpertus» in Kemzekedorp 27 te Stekene (Kemzeke). Voor deze receptie zijn. naast de gebruikelijke «hoogwaardigheidsbekleders» ook alle leden, oud-leden en spon sors uitgenodigd. Tijdens deze receptie zal de klub ook «zijn» sportman en sport vrouw van het jaar - die jaarlijks worden verkozen in de schoot van de klub - bekendmaken en in de bloemetjes plaatsen. Ter gelegen heid van het 10-jarig bestaan zal ook een kleine tentoonstelling zijn opgesteld over de aktiviteiten van de voorbije tien jaar. Geïnteresseerden die zelf judo wil len beoefenen kunnen steeds vrij blijvend een kijkje komen nemen tijdens de trainingen die doorgaan in het lokaal op vrijdag voor de jeugd van 19 tot 20 uur en voor de volwassenen van 20 tot 21.30 uur en op zondag voor de volwassenen «van 10 tot 11 uur en voor de jeugd van 11 tot 12 uur. d. Brol TAFELTENNIS 5 59 39 4 68 38 8 104 29 1 71 27 2 84 27 7 71 24 4 94 21 3 95 18 5 121 17 0 134 17 7 93 17 8 115 15 8 113 11 1 158 4 9 119 4 in dezelfc Ier, wal* moet F kijken* van Gin In de eerste provinciale KBTTB speelde Patro B thuis tegen mede leider Melsele A. Alhoewel de Patro's zich hard hebben inge spannen. slaagde ze er niet in Melsele van de overwinning te houden. Toch waren ze tevreden «l de 6-10 nederlaag wat toch ten bijzonder goed resultaat was. Vooral omdat ze zonder Erik De Oercq moesten optreden. Invaller Marcel De Grave verraste ieder een door toch een overwinning kinnen te halen, tegen Danny Van Gijsel, die weinig gemotiveerd "as Dirk Stallaert en Guido De Block met elk twee overwinnin gen, legden de basis van deze l°ede Hamse uitslag met elk twee overwinningen. Peter Van Caute- ten en Marcel De Grave met elk één overwinning vervolledigden de Hamse punten. Patro A won net zoals verleden *eek ook hun B-formatic van Zo- jtergcm A met dezelfde 10-6 cij fers en daarmee is Zomergcm A ■neteen volledig uitgeteld om te kunnen promoveren. Ze worden nu zelfs bedreigd door Patro A voor de derde plaats, want Patro A komt nu op twee punten. fJeze week trad Patro A nog aan •egen Melsele A ne dat werd na tuurlijk geen overwinning. Daar- zijn de knapen van meester togiers veel te sterk. Melsele "«Wc het met een 12-4 overwin- Ofg Johan Van Hecke was in een goede bui en won drie keer, c Dc K.eyser kon éénmaal *innen. Maar Carl Goossens pak- Jc overal naast Patro C won vrij gemakkelijk van «nt-Niklaas C in de tweede pro vinciale. Hilaire Stractman en raul De Schocsittcr waren ander maal de uitblinkers. Voor Sint erklaas zal het nu nog vrij moei- ')k worden om zich in deze afde- j'ng te handhaven. Vlicrkouter mag er nu al gerust in zijn, na vele jaren tot de kansheb bers voor de eindzege te behoren slaagden ze er nu wellicht in deze krachttoer te lukken. Momenteel staan ze op de eerste plaats, met vier punten voorsprong op Gal maarden en dat is wellicht vol doende om stand te houden. Deze week hebben ze tegen Eikenloo een formatie die nog wat in haar vaarwater vaarde op een verkeerd spoor te zetten. Ze wonnen met 7- 9 en dat is een grote geruststelling. Patro D heeft een belangrijke stap gezet naar het behoud toe. Een strijd die gaat tussen Patro D, Melsele E en Sint-Niklaas E. Ze kwamen eerst in kompetitie tegen de betere geklasseerde Temse B. Alhoewel de Temscnarcn van bij de start op voorsprong kwamen, bleven de Hammenaars vechten om toch één puntje te oogsten. Daarin zijn ze jammer genoeg niet geslaagd. Het werd een kleine 7-9 nederlaag die geen punten ople verde. Mike D'Hollander (3) Van Dender (2). Bart Van Couwen- berghe (2) en Jozef Van Wouwen- berghe (O) zorgden voor de Ham se overwinningen. Deze week echter stonden ze tegenopver het eveneens bedreig de Sint-Niklaas E en de Klaasjes hadden hun sterkste samenstelling opgeroepen. Toch konden ze de Patro's niet verslagen. Hamme kwam eerst met 0-2 op winst, later met 2-4 en 3-5. Het geen bewijst hoe Sint-Niklaas bleef aandrin gen. Met 3-7 scheen het goed te lopen voor de Hammenaars die een 5-1 overwinning vastlegden. Grot gejuich bij de Patro's. Drie overwinningen voor D'Hollander, Bart en Jozef Van Couwcnberghe en twee voor Francois Van Den der Daarmee kan Patro al wat gerust ademen. HVC Op het niveau van de ge- vechtssporten. heeft de Kon- takt Karateklub uit Beveren al meermaals de aktualiteit gehaald. Vooral tijdens de laatste maanden werd dat nogal duidelijk en de suk- sessen van een aantal kluble- den, werden toen ook als ui terst merkwaardig be schouwd. Nochtans en ergens een beetje logisch, waren de ze echter voor Mark D'Hondt de voorzitter en tevens trainer van Kontakt Karateklub Be veren. In Italië werd hij trou wens Europees Vice-kam- pioen, werd nadien ook nog primus op de eerste Saint- Michel Sportnight in Sint-Ni- klaas en bij de jongste winst in Vilvoorde, bleef ook het 4- jarige rekord van Mark D'Hondt overeind als een on geslagen sporter op Belgische bodem. Ophefmakend wer den ook de jongste prestaties van o.a. Katrien De Bondt, als derde op de Europese kampioenschappen in Duits land. Eveneens een derde plaats voor Robby Bodson bij de Europese top in Italië en onlangs in Vilvoorde, waren er nog de uitstekende resulta ten van Kontakt Karateklub Beveren met Mark D'Hondt, Robby Bodson, Gert Robert, Dirk De Jonghe en Pascal Bodson. Enkele uitschieters ook van het reeds schitterend klubpalmares en door de Kontakt Karateklub Beveren, werd dat lijstje thans nog ver der aangevuld met het beha len van een tweetal zwarte gordels. In het Brusselse slaagden Robby Bodson en Jerry Van Mele inderdaad in het desbetreffende examen en de standing van de Kontakt Karateklub uit Beveren, wordt er alleen nog verder door opgetrokken. Voor Robby Bodson welke zich sinds zijn aansluiting in '83 al onmiddellijk tot een talentvol all-round karateka ontwikkel de, kwam deze nieuwe onder scheiding er niet helemaal on verwachts. Hij werd trouwens KARATE ook al vijfmaal kampioen van België en op zijn persoonlijk palmares, staan deze hoogte punten er niet alleen. Voor Jerry Van Mele lagen de kaar ten echter anders. In 1980 werd een driejarige aanslui ting afgebroken en in '85 weer opgenomen. Sindsdien is Jer ry Van Mele ook één van de trouwste leden van de Kon takt Karateklub Beveren en slechts een vijftal trainingen, werden door de Wase karate ka al overgeslagen. Een voor beeld voor de jeugd overigens en in kompetitieverband, heeft Jerry Van Mele ook al verdienstelijke resultaten be haald. De weg naar de natio nale top wordt echter ver sperd door een aantal klubge- noten: Mark D'Hondt en Robby Bodson behoren ook tot dezelfde gewichtskatego- rie van Jerry Van Mele. Was kandidaten genoeg nochtans voor een nationale of een in ternationale titel welke ook niet uitzonderlijk, door de Kontakt Karateklub uit Beve ren worden meegenomen... Roger Van Laere De schitterende prestaties welke onlangs nog op de Oostvlaamse gouwkampioenschappen in Sint- Gillis-Waas werden geleverd, hebben de turnsters van Rust- Roest nu ook bij de V.T.L.-kam pioenschappen bevestigd. In He rentals hebben trouwens de betere turnsters van de vijf Vlaamse pro vinciën deelgenomen en begrijpe lijk is de konkurrentie er dan ook groter. Echter geen beletsel voor de poulains van Rust-Roest en in iedere reeks werd ook het scha votje gehaald. In de kategorie der turnsters van minder dan 10 jaar heeft de Oostvlaamse kampioene van Rust-Roest opvallend gepres teerd. Alleen Ann De Win uit Herentals deed beter en aldus werd Katrien Vandenberghe er vice-kampioene. Een zeer ver dienstelijke derde plaats werd het voor Jutta Van Hove. Eenzelfde plaats werd ook op de Oostvlaam se kampioenschappen behaald en Katrijn Mertens met Anouk Fran- ckaert van Sportiva Sint-Gillis- Waas eindigden in de V.T.L.- kampioenschappen op een be hoorlijke zesde en zevende plaats. In deze reeks ook nog een 14' plaats voor Vicky Kockelbergh van Gymnastica Melsele. In de reeks van minder dan 13 jaar waren er niet minder dan 58 kan didaten voor de titel. Die werd tenslotte door Leslie Decoux uit Holsbeek veroverd voor Ann De Grave van Rust-Roest. Deze laat ste werd echter de kampioene op de balk en bij de discipline der sprongen werd Ann De Grave ook al de betere van Leslie De coux. Op een tiende plaats eindig de Cindy De Boes de Oostvlaam se kampioene van Rust Roest en haar klubgenoten Nathalie De Smet, Dina Braem en Kim Ver- vaet, werden verder in de klasse ring afgedrukt. In deze kategorie was Sportiva Sint-Gillis-Waas ook nogal flink vertegenwoordigd. Voor die groep leverde Katrijn Colman als 28* nog de beste pres tatie. Minder punten werden daar geskoord door Sandra De Cau- wer, Tina Ruts, Joke Mertens en Martine Van Laere. Ook Leslie Vermeulen van W.B.K. Dender- PETANQUE Turnen. Christel Tinck, de nieuwe Oostvlaamse en VTL- kampioene van Rust-Roest (rvl) monde bleef in Herentals enigs zins onder de verwachtingen en het peil der Oostvlaamse kam pioenschappen werd door deze jeugdige turnster amper bereikt. In de reeks der turnsters van méér dan 15 jaar heeft Christel Tinck van Rust-Roest ook duidelijk be vestigd. Na een geslaagde come back als Oostvlaamse kampioene heeft zij nu ook alle konkurrentie afgewezen en is Christel Tinck de nieuwe V.T.L.-kampioene. Resultaten 1. Ann De Win, Herentals 29.50. 2. Katrien Vandenberghe, Rust- Roest 29.50. 3. Jutta Van Hove, Rust-Roest 27.90. 6. Katrijn Mertens, Sint-Gillis 27.50. 7. Anouk Franckaert, Sint-Gillis 27.45. 14. Vicky Kockelbergh Melsele 25.90. Turnsters minder dan 13 jaar (58 deelneemsters): 1. Leslie Decoux, Holsbeek 33.70. 2. Ann De Grave, Rust-Roest 32.90. 3. Katrien Van Huyck, Korten- berg 32.40 10. Cindy De Boes, Rust-Roest 31.40. 28. Katrijn Colman, Sportiva 28.85. 29. Nathalie De Smet, Rust-Roest 28.55. 32. Dina Braem. Rust-Roest 28.30. 33. Leslie Vermeulen, Dender- monde 28.15. 38. Sara De Cauwer, Sportiva 27.70. 49. Tina Ruts, Sportiva 26.55. 52. Joke Mertens. Sportiva 25.60. 56. Kim Vervaet, Rust-Roest 24.80. 57. Martine Van Laere, Sportiva, 23.85. Turnsters méér dan 15 jaar (14 deelneemsters): 1 Christel Tinck. Rust-Roest 33.25. 2. Ina Jaspers, Genk 31.95. 3. Karin Floris, Borsbeek 31.90. Roger Van Laere Karate. De nieuwe zwarte gordels van Kontakt Karateclub Beveren: Robby Bodson (links) en Jerry Van Mele (dw) PET ANQUE-UITSLAGEN Ere-klasse Midi-Delft-Alosta 4-5 Eerste afdeling A: Alosta-Zelzate 4-5 Knokke-Heist-Apollo 5-4 Eerste afdeling B: Omega-Reynaert 8-1 Verbroedenng-Alosta 3-6 Nederkouter-Meetjesland 7-2 Tweede afdeling A: Alosta-Reynaert 3-6 Tweede afdeling B: Reynaert-Omega 3-6 Derde afdeling A: Lebbeke-Mistral 4-5 Derde afdeling B: Lebbcke-AIosta 4-5 PETANQUE-KALENDER 5/3/1989 - 15 uur Ere-klasse Coninxdonck-Alosta Eerste afdeling A: Alosta-Patijntjc Apollo-Artevelde Eerste afdeling B: Reynaert-Schorpioen Omega-Nederkouter Meetjesland-Alosta Tweede afdeling A: Reynaert-Schorpioen Alosta-Mistral Tweede afdeling B: Schorpioen-Reynaert Derde afdeling A: Verbroedering-Lebbeke 4/3(15 u.) Derde afdeling B: Verbroedering-Lebbeke Sopec-Apollo Alosta vrij. KLASSEMENT Ere-afdeling 1. Schorpioen 14; 2. Alosta 13; 3. Moeskroen 11; 4. Verbroedering 10; 5. Knokke Heist 8; 6. Mistral 7; 7. Midi Delft 5; 8. Artevelde 4; 9. Patijntjc 2; 10, Coninxdonck 0. Eerste afdeling A 1. Schorpioen 12; 2, Alosta 11; 3. Zclzate 10; 4. Patijntjc 9; 5. Moeskroen 8; 6. Meetjesland 7; 7. Knokke-Heist 7; 8. Apollo 6; 9. Verbroedering 4; 10. Artevelde 1. Eerste afdeling B 1. Schorpioen 13; 2. Omega 12; 3. Nederkouter 11; 4. Alosta 9; 5 Gent 8; 6. Rcynaert 6; 7. Heimis 6; 8. Coninxdonck 5; 9. Meetjes land 5: 10. Verbroedering 0. Tweede afdeling A 1 Eeklo 15; 2. Reynaert 13; 3. Meetjesland 11; 4. Schorpioen 8; 5. Mistral 7; 6. Knokke-Heist 6, 7. Sopec 5; 8. Artevelde 4; 9 Alosta 3; 10. Patijntje 3. Tweede afdeling B 1. De Bevers 13; 2. Omega 10; 3. Howag 10; 4. Schopioen 9; 5. Boeing-Boeing 8; 6. Meetjesland 7; 7. Reynaert 7; 8. Eeklo 6; 9. Heirnis 3; 10. Zelzate 2. Derde afdeling A 1. Moeskroen 12; 2. Mistral 8; 3. Lebbeke 5; 4. Gent 5; 5. Patijntje 5; 6. Midi-Delft 4; 7. Verbroede ring 4; 8. Omega 4. Derde afdeling B 1. Alosta 10; 2. Verbroedering 10; 3. Apollo 8; 4. Lebbeke 7; 5. Meetjesland 5; 6. Knokke-Heist 4; 7. Sopec 2; 8. Omega 1. PETANQUEPLOÊGEN IN DE STREEK Het lokaal van Alosta is gelegen in het domein Beukenhof. Lange- straat 16 te Aalst. Verant woordelijke is Van Damme Louis, Geraardsbergsestraat 116, Aalst. Tel. 053/21.90.53 Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Ter linden). Tel. 053/77.77.40. Ver antwoordelijke is Barrez Wilfried, Anjerstraat 4, 9308 Hofstade- Aalst. Tel. 053/70.18.88. De terreinen van Reynaert Loke ren zijn gelegen in de Oude Brug- laan 35 te Lokeren. Tel. 091/ 48.07.47. Verantwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geest- molenstraat 131, Lokeren. Tel. 091/48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt zijn wedstrijden te Wichelen, Margote 93. Verantwoordelijke is De Bruyne Julien. Heuvel 121 bus 5, 9440 Erembodegem. Tel. 053/ 77.11.62. De pleinen van Petanqueclub Leb beke «Hof Ter Burst» zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burstbaan 3, tel. 052/35.59.29. Verantwoordelijke is Germain Rottiers, Baasrode straat 3 9330 Dendermonde. Tel. 052/33.60.19. 's Woensdags vanaf 14 u., 's vrijdags vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelge- legenheid. Petanqueclub 't Klaverke, gelegen op de hoek van de Dendermondse Steenweg en de Kapellekensbaan. Verantwoordelijke Alfons Coore- man. café 't Klaverke, Kapelle kensbaan 2 te Lebbeke. Het lokaal en de speelvelden van Pétanqueclub «de vier Heemers» zijn gelegen op de Brusselsesteen weg 199 te Lebbeke. Tel. 052- 21.43.77. Verantwoordelijke is Marcel Van Den Steen, Baasrode straat 134 te Lebbeke. Basketbal. De miniemen van Okapi Aalst (da)

De Voorpost | 1989 | | pagina 31