Willy Elskens, nieuwe voorzitter gemeentelijke sportraad BAC Hamme lost de rol Sport overdag in Kruibeke Openingsweekend Sporthal te Steendorp Paassportkampen in Beveren GZK Darts amateurkompetitie DARTS 32 - 3.3.1989 - De Voorpost Lebbeke. De nieuwe bestuursleden van de gemeentelijke sportraad met staande links sportfunctionaris Alfons Abbeloos. Vooraan in het midden schepen Germain De Ridder en aan zijn rechterhand Willy Elskens, de nieuwe voorzitter (foto p. hermans Zoals het statutair hoort sportraad-sportklub. werden bij het begin van de Bij de eerstkomende verga- nieuwe legislatuur ook een dering zullen de funkties bin- nieuw dagelijks bestuur en nen het bestuur vastgelegd een nieuwe voorzitter van de worden en zullen nog twee gemeentelijke sportraad ver- leden gekoöpteerd worden, kozen. Deze mandaten eindi- Eén van hen wordt alvast ex- gen immers tegelijk met de voorzitter Pierre Florijn. We- ambtstermijn van de gemeen- gens bewezen diensten, teraad. Deze verkiezingsformalitei ten kregen vorige week vrij- Sportief dagavond hun verloop. Stem- Tijdens deze verkiezing gerechtigden waren de ver- maakte ex- (en toekomstig?) tegenwoordigers van de sport- sekretaris Rik Moortgat een verenigingen aangesloten bij balans op van het voorbije de Gemeentelijke Sportraad, sportjaar, gezien vanuit de ge- met zetel te Lebbeke en een meentelijke sportraad, vertegenwoordiger van elke Hoofdthema, aldus Rik tanqueclubs. Nevenaktiviteit was het jaarlijks sportfeest tijdens hetwelk de diverse sportver- dienstelijken, de Lebbeeksc kampioenenploegen en de sportlaureaten gehuldigd werden. 1988Oost-Vlaanderen Pierre Van Rossem TAFELTENNIS onderwijsinstelling, gevestigd Moortgat, was vanzelfspre- in de gemeente. De stemming kend 'Oost-Vlaanderen Spor- verliep geheim en de leden tiefaktie waarop wij gretig werden verkozen bij gewone ingespeeld hebben. In Lebbe- meerderheid van stemmen. Als lid van het dagelijks bestuur werden verkozen: Koen Biesemans (atletiek), Rik Moortgat (pétanque). vormend en ontspannend In zijn toespraak behandel de sportfunktionaris Alfons - - Abbeloos de vraag: "Is sport ke werden binnen dat kader VOor een gemeente als Lebbe- niet minder dan dertien akti- viteiten georganiseerd - korf bal voor beginners, tennis- en daarbij uit zijn tienjarige er- tafeltennisinitiatie. zaalvoet- ïaiing sportfunktionaris Emtel Guns (schoolsport), baltomooi, lentewandeling tn kwam daarbij tot o.i. ont- Lieven Maesschalck (korf- voor lager onderwijs, pétan- butsende vaststellingen. Zei bal), Pierre Van Gucht (zaal- que voor gepensioneerden, voetbal) en Pad Moens (vol- sporthappening voor het mid- leybal). Willy Elskens werd delbaar onderwijs, wandelin- tot voorzitter verkozen. Aan gen van 5,8 en 15 km., pétan- Pierre Florijn, die gedurende quetomooi voor rekreanten, tien jaar het voorzitterschap sportief gezin tennis- waamam, werd hulde ge bracht door schepen Germain Fons Abbeloos: Sport is in derdaad ook binnen onze ge meente een belangrijk kultu- reel, sociaal, opvoedend en zelfs ekonomisch verschijnsel. De cijfers bewijzen dat trou- en pétanquekampioenschap- wens Bli:kt jmmerSi ujt de r.an iron T oKKolr.v an rnlrraui. gegevens verschaft door de pen van Lebbeke en rekreat- KCKCycua ÏCISClia De Ridder. Laatstgenoemde Ion in gezinsverband - en de sportverenigingen (zowel üJ1!n^_en 8emeente kree8 dan ook een kompetitieve als rekreatieve) prijs toegewezen voor het met |,et 00g 0p het bekomen grootste aantal georganiseer- de evenementen. Al deze sportmanifestaties, zijn objektiviteit en overhan digde hem, namens de ge meente, een geschenk. Tevo ren had de ontslagnemende i uvTuiiaiik nu ia yau »ll etui- voorzitter zijn medewerkers onderstreepte Rik Moortgat, ga„jseerde sportvereniging en r„H. hebben bijna 1.000 mensen f„ dat ka£ aan Xk,feve reeds bedankt voor de jaren lange goede samenwerking. Voor het slotwoord zorgde Miek Ceurvelt, Bloso-konsu- lente. Zij onderstreepte de noodzaak van een gemeen telijke sportraad als spil van een gemeentelijk sportbeleid en richtte een dringende op roep aan alle klubverantwoor- delijken, die nog geen gevolg gegeven hadden aan de en quête omtrent de verhouding op de been gebracht. daaraaast °°k rekening houdt nnr* .«.net nnn to won on ara niet_ge0rgaOiSCCr(]e sporters, ruim 1/4 van de Leb- beekse bevolking aan sport sportdienst nog tal van andere aktiviteiten: minitornooien in schoolverband, volleybaltomooi in Ledeberg, de Vlaamse Zwemweek met voor het eerst het "marathon- zwemmen" voor scholen en voor sociaal-kulturele en iegjnwoordigd is. Het per- sportverenigingen en de op- centage jongeren beneden de richting van drie nieuwe pe- Lebbeke. Schepen Germain De Ridder neemt afscheid van uittredend sportraadvoorzitter Pierre Floryn (foto p. her mans) ciaal als op lokaal vlak. werking. Onze gemeente - en In een poging om deze de sportfunktionaris sneed kromme toestand recht te een ander onderwerp aan - trekken zullen op initiatief levert een ernstige financiële van de gemeentelijke sport- inspanning ten bate van haar dienst, tijdens de tweede sportende inwoners. Het doet paasvakantie week, voor het dan ook zielig en lachwek- eerst te Lebbeke omnisport- kend aan sportverenigingen kampen georganiseerd wor- en ook sporters te horen kla- den. Dit voor de leeftijds- gen wanneer ze voor het ge- groep van 6 tot 12 jaar. De 13- bruik van de gemeentelijke tot 18-jarigen zullen tijdens sportinfrastruktuur een ver- de grote vakantie aan bod goeding moeten betalen. Ook komen. Daarbij zal de mede- inzake de "tarifiëring" heeft werking worden gevraagd van de Raad van Bestuur onlangs de klubverantwoordelijken. zijn advies geformuleerd (ho- De nieuwe subsidieregie- ren we daarin een pleidooi mentering, aldus verder voor tariefverhoging?), de voorbije vijf jaar sterk ge- sportfunktionaris Abbeloos, De sportfunktionaris be- daald. Slechts 5% van de Leb- die we in de sportraad meer- s'oot ^J11 toespraak met drie beekse jongeren tussen 14 en maals besproken hebben, ook krachtlijnen naar de toekomst 18 doet aan sport als lid van onze goedkeuring kreeg, zal "it te zetten: samenspraak en een sportvereniging. Werke- weldra als advies aan het kol- samenwerking, kritiek leve- lijk een bedroevende vaststel- lege van burgemeester en ren ma8> maar bij moet op- ling én een teken aan de schepenen overgemaakt wor- bouwend zijn en speciale aan- wand, én voor de sportvereni- den. Wij adviseren in elk ge- dacht voor de jeugd op- Tot slot van zijn toespraak gingen én voor het beleid, val de klemtoon te leggen op brengen, stipte Rik Moortgat nog aan zowel op nationaal, provin- het stimuleren van de jeugd- dat in 1988 ook de tweejaar lijkse ontmoeting gebeurde met de sportraad en de sport dienst van Hasselt: Dit derde sportieve samenzijn bracht één van onze opdrachten. jn de eerste afdeling van de aan bod 4-1. De tij zou echter kelijke gelijkopgaande ontmoe- Sport en sportbeoefening KVKT-kompetitie geeft de BAC spoedig keren via Saman kwam ting geworden 3-3 en 4-4. Alleen A ploeg toe dat hun kans om de Pardaf meer en meer aan zijn 'n de twee laatste wedstrijden viel titel te halen verkeken is. Op trekken, en via het dubbel konden het verdikt 6-4 in het voordeel van verplaatsing bij Hingene traden ze ze in laatste instantie nog gelijk- ploeg uit de sporthal van Bug- aan zonder hun aanwinst Hey- spelen. In die zelfde week trof genhout. Patro F zal erg op zijn mnck en dat werd hun natuurlijk Pardaf A nog naar Vlierkouter B tellen moeten letten of hun derde fataal. Ze verloren er met duide- en het was een koud kunstjze om plaats gaat er aan. Drie grote lijke 7-3 cijfers. De Bac-bezoekers daar een 1-9 overwinning weg te uitslagen in deze afdeling een vlot- pakten wel de eerste wedstrijd halen. Alleen Cesar Permentier te 0-10 overwinning van BZP op mee 0-1, maar in de volgende vijf kon voor de Hamse ploeg de eer Pardaf C een formatie die nog kregen ze lelijk op hun donder en redden. Leider Sterke Stut had geen enkel punt kon vastleggen, meteen 5-1. Ze kwamen nog even het niet gemakkelijk om op Made- 10-0 ook voor Patro E dat thuis terug 5-3, maar toen moesten ze Ion B overeinde te blijven Ze Juvenes C ontving en nog een 10-0 het initiatief volledig aan Hingene hadden zelfs het dubbel nodig om overwinning van Eendracht B op latendiedevollebuitpaktenmct.de volle buit te bemachtigen. Pardaf 7-3. Vooral Erik Joos was bij de Vooral Tom Robyns lag aan de 'n de vierde afdeling een vlotte lokalen niet te houden. Patro A basis van het goede presteren van overwinning van Herleving Den had deze keer een gemakkelijke Madelon. Hij won twee keer. Bei- dermonde met 1-9 op Eendracht opgave. De bezoekers Eendracht de ploegen losten elkander geen E, alleen Janus Meuris kon de eer A Buggenhout die helemaal on- vin 3-3 en 4-4 Alleen in de twee reedden voor de thuisploeg. De deraan bengelen, kwamen er echt laatste wedstrijden kon de leider Rode lantaarndrager in deze reeks nooit bij te pas. Het werd een toeslaan. Een grote overwinning Patro G kreeg KWB B te bekam- vlotte 10-0 overwinning. Een an- ook van Patro D dat Stekene A pen en dat leverde natuurlijk geen dere formatie die steeds meer ach- met zware 8-2 cijfers opnieuw puntenwinst op voor de Hamme- terop geraakt in deze afdeling is naar huis joeg. Mare Vermeulen naars. Integendeel een forse 2-8 Patro C. Deze week werden ze was de enige die bij de bezoeker nederlaag. Alleen de eerste wed- door een andere bdrcigde ploeg op de barrikade stond. De ande- strijd en de laatste kon door Patro Madelon A afgemaakt met zware ren waren van weinig tel. Geen worden in winst omgebogen. En 7-3 cijfers. Stallaert Marc en Van wonder dat Patro D met een zeer daarvoor zorgde Van Geert en Couwenberghe Bart konden voor sterke Marjolein Van Poucke een Clayé. Lede is in deze afdeling de Hamse formatie de punten sco- probleemloze avond kende. naar de leiding gezwipt en bij ren. Maar verder dan twee kwa- In de derde afdeling komt er wat Opwijk B hebben ze onderlijnd men ze niet. Remi Vergauwen sleet op Okapi A. Op Juvenes C dat ze het menen. Ze haalden was de sterkste man bij de thuis- moesten ze weer één puntje in- daar een vlotte 3-7 overwinning ploeg en won tegen iedereen. Met boeten en nochtans is Juvenes C weg. Vooral Van Melckebekc lag deze punten schuift de Buggen- maar een zeer middelmatige ploeg aan de basis van deze grote oyer- houtse ploeg wat verder weg uit in deze reeks Gelukkig kon Van winning. Ze zijn schijnbaar goed de gevaarlijke zone. Redden kun- Bogaert voor Kallo wat de schade nen ze zich wellicht wel beperken door drie overwinnin gen te laten optekenen. Van In de tweede afdeling liet achter- Acker en Vercauteren kwam er volger Opwijk A een punt liggen weinig hulp. In die omstandighe- op verplaatsing bij Madelon B, den was Okapi nog tevreden met een formatie die het niet zo schit- deze draw. Maar hun voorsprong achttien dat aan sport doet is terend doet dit jaar Aanvankelijk is nu al geslonken tot amlper één was er geen vuiltje aan de lucht puntje. En die ruimte is klein voor Opwijk 1-3. De lokalen kwa- Juvenes B dat in eigen huis Pardaf men echter spoedig zich op gelijke B ontving wist gauw hoe de zaken hoogte nestelen. Vooral dank zij stonden. Na vijf wedstrijden ston- Eddy Van den Broeck die sterk den ze al met 0-5 in het krijt en speelde en drie overwinningen op voor de thuisploeg was de kans op zijn naam liet schrijven. Na de een overwinning meteen verkc- enkels een 5-4 en alhoewel Made- ken. Toch spartelde Juvenes B Ion de Opwijkse ploeg noopte er nog hard tegen, zodat ze zelfs met alles uit te halen, konden ze de het kleinste verschil de duimen bezoekers niet van hun stuk bren- moesten leggen 4-6. Erik de Vlee- gen. Meteen werden broederlijk schouwer was de grote bezieler bij de punten gedeeld. Ook te Krui- de terugkeer van de lokale forma- beke waar de twee plaatselijke tie, terwijl Nico Huyghe de beste ploegen KWB A en Pardaf A man was bij de gasten. Patrro F tegenover elkaar stonden, werd dat vecht voor zijn derde plaats het een puntendeling. Aanvanke- werd weer uit de wind gezet door lijk was de KWB-ploeg het meest Eendracht C. Het is een aantrek- ke belangrijk en zo ja, hoe belangrijk?" Spreker putte van een gemeentelijke toela ge, dat zowat 20% van de bevolking lid is van een geor- sportbeoefening doet. Men Minder verheugend is ech ter de vaststelling dat de jeugd allesbehalve goed ver- op weg om de sprong naar een hogere afdeling te wagen. Vice- leider Sint-Pauwels heeft een an dere achtervolger Viktory terug naar onder geduwd, door deze formatie met 3-7 neer te knuppe len. Het ging vrij vlot vooral via Vercruyssen en Tom Wymeersch, terwijl de Viktory-tegenstand bij na uitsluitend door Andre De Kimpe werd opgebracht. In de vijfde afdeling B blijft Juven es D het goed doen als vice-leider lieten ze deze week Viktory B geen schijn van een kans 9-1. Willem De Wacle kon voor de bezoeker de eer redden en dat was ook alles. Maes Luc-Putteman Luc De Schrijver Larry-De Potter Peter Tonnelier Pascal-De Vlieger Kurt 1/2 finales: De Potter Peter-Putteman Luc De Potter Jan-Tonnelier Pascal Finale: De Potter Peter-Tonnelier Pascal Damesfinale: Van Bellingen Elise-Joos Anja Klassement heren, eerste 16 van 47 1. Berghman Jozef, Lesleyboys 2. De WaeleJohan, DC Grembergen Maes Luc, DC Den Beer I 4. De Vlieger Kurt, Lesleyboys 5. Tonnelier Pascal, DC Grembergen De Potter Peter, Den Beer I 7. Mertens Oscar, Red Arrows I 8. D'HollanderEtien.,DenBeerII 9. Putteman Luc, DC Grembergen V. Petegem Guy, Lesleyboys 11, De Schrijver Larry, De Comer De Brand Rudy, Lesleyboys 13. Boeyckens Marc, Red Arrows I 14. DePotter Jan, Den Beer II 15. Panet Mare, Red Arrows II 16. Parewijck Ronny, Red Arrows II Maes Dirk, Den Beer II Klassement Dames 1. Van San Tamara, Den Beer I 2. Van Hulle Katleen, De Comer 3. Van Bellingen Elise, Lesleyboys 4. V.D. Castele Linda, Lesleyboys 5. Parewijck Patricia, Red «Arrows I 6. Joos «Anja, Den Beer I 7 Baeck Christel, De Corner 8. Van Rossem Veerle, DC Grembergen Individueel klassement kompetitie 1. De Potter Peter 2. Berghman Jozef 3. MaesLuc 4. De Brandt Rudy 5. ParretMarc 6. Van Petegem Guy 7. DeWaeleJohan 8. De Vlieger Kurt 9. V. Cauwenbergh Mare 10. V. Gucht Eddy 11. Mertens Oscar 12. Tonnelier Pascal 13. Putteman Luc 14. De Schrijver Larry V.D. Abeele Dirk 16. D'Hollander Etienne 17. BusIotMarc 18. Roe Is Rik 19. Boeyckens Mare 20. Huyck Alfons Totaal aantal spelers: 101. Programma zaterdag 4 maart 1989, 17* speeldag DC Den Beer I - DC Den Beer II DC De Lesleyboys - DC Grembergen Red «Arrows II - DC De Stinnyboys De Ton - DC De Corner Klassement na 16 speeldagen 1. Den Beer I 2. Lesleyboys 3. DC Grembergen 4. De Ton 5. Red Arrows II 6. Red Arrows I 7. De Corner 8. Den Beer II 9. De Stinnyboys 31 126 30 137 22 106 20 64 18 90 70 12 68 92 10 63 97 10 62 9! 7 49 112 De gemeentelijke sportdienst van Kruibeke startte vorige week met het project «Sport-overdag». Er kwamen met een reeds zestien belangstellenden op af. Men richt zich hierbij vooral tot huismoeders of -vaders, werkzoekenden, ploegwerkers en thuisblijvers. Ze kunnen elke donderdag voormiddag terecht in de gemeentelijke sporthal «De Dulpop» in de Lange Gaanweg te Bazel, tussen 9.30 ea 11 u. De deelnemers bepalen zelf welke sporten ze beoefenen. Ze hebben daarbij de keuze tussen een hele waaier van sportaktiviteiten zoals atletiek, aerobic, volleybal, basket bal, hockey, conditietraining, turnen, paardrijden, zwem men, fitometer, trampoline, badminton en volksspelen. Per beurt betalen ze 50 fr. of 400 fr. voor tien beurten. De lessen worden gegeven door een gespecialiseerde leerkracht lichamelijke opvoeding. Iedereen is gratis ver zekerd door het Bloso en werkzoekenden genieten vrij stelling van stempelcontrole. P.V.B. Met bijna een jaar vertraging is het dan toch bijna zover: Sporthal "Het Gelaag" te Steendorp gaat de deuren wagenwijd openzetten. Officieel is de opening nog wel niet maar toch wil het gemeen tebestuur de sporters niet langer wedstrijden in de bewuste zaal 15.00 u.: Hockey-initiatie kunnen afwerken. Hoe was dat Rapjd Hockeyclub. Vrije dee* spreekwoord ook weer? Beter laat dan nooit... Het programma voor het ope ningsweekend ziet er als volgt uit: Vrijdag 10 maart 1989 Lebbeke. Deze dapperen telden de stemmen van de kandidaat-bestuursleden (foto p. hermans) Na de geslaagde krokussportkam- en met 31 maart kunnen zij in de 13 tot 15 u. De jongsten komen pen organiseert de Beverse sport- sporthal van Beveren aan korfbal, van 3 tot 7 april aan bod. De dienst opnieuw een sportkamp in judo, baseball, badminton, karate kleuters kunnen hun eerste sport- de paasvakantie. Men richt zich en volleybal doen. In Melsele kan pasjes zetten inde sporthallen van tot de jongeren tussen 4 en 14 jaar men toestelturnen, mini-trampoli- Beveren, Vrasene en Kieldrecht tijdens de periode van 28 maart en ne en sport en spel bedrijven. In van 10 tot 12 u. In Beveren kun- - april Vrasene ligt de klemtoon op bad- nen ook de ouders meewerken eldlopenHet personeel van Ebes liep een cross rond de opening zullen de klubs die hun «Als eersten kunnen de leerlingen minton en in Kieldrecht ligt de aan het kleuterturnen. Inschrijven centrale van Kallo. Willy Pullijn (links) won en Paul kompctiticwcdstrijd (voor het van het 4', 5' en 6* studiejaar, plus nadruk op jazzdans en badmin- kan in het zwembad van Beveren Annens werd tweede. Paul was ook de oudste deelnemer huidige seizoen) hadden gepro- zij van de lc graad middelbaar ton. Het paassportkamp vindt tel- en in de gemeentehuizen van Vra- (58) en schreef vorig jaar deze cross over vijf kilometer op grammcerd in deze sporthal toch onderwijs aan de slag. Van 28 tot kens plaats van 10 tot 12 u. en van sene en Kieldrecht. zijn naam (dw) reeds hun resterende kompetitie- meer laten wachten om de zaal in 20.00 u.: demonstratiewedstrijd gebruik te nemen. Zodoende volleybal. Plaatselijke ploeg VC komt er het volgend weekend op Stcendorp (le landelijke) - Oud 10,11 en 12 maart een open-deur- V.C. Temse met o.a. Ludwig Van weekend, waarin het publiek en Hecke, Luc Van de Velde, Benny de sporters kennis kunnen maken Heyninckx, Jan Rombaut. Hugo met de sportakkomodaties van Huybrechts, Daniel Amelinckx... Sporthal Het Gelaag. De sporthal 21.30 u Zaaivoetbalwcdstrijd: is gelegen in de Sparrenlaan te gemeenteraadsleden Temse - Steendorp, in een rustige en lan- Brandweer Temse. delijke omgeving en moet een Zaterdag 11 maart 1989 nieuwe parel worden aan de kroon van de plaatselijke sport dienst. In afwachting van de officiële me met om 16 u Defnonstfl wedstrijd. 17.00 u.: Basketinitiatie BBC Scheldejeugd, vrije dceto me, met om 18 u.: Demons!rW wedstrijd. 20.00 u.: Zaalvoetbalwedsti Z.V.C. Sportief Steendorp-D Zelzate. Zondag 12 maart 1989 13.00 tot 18.00 u,: Volleybalt* nooi voor rekreatieve ploegen Temse tussen volgende groep# De Keyzerboys, Gemcenteper» neel Temse, V.C. Anomri 10.00 u Rekreatieve badminton K W.B_ Centrum, V.C. Sailiil' met initiatie door Badmintonclub Erica-Metavoc. De Shuttles, vrije deelname. Deelname en 13.00 u.: Korfbalittttiatic door akt,v,letten is volledig grant korfbalclub Temse Hogerop, vrije wtaeen van harte welkom, deelname Met o.m om 14.00 u.: Demon- stratiewedstnjd door nationale ju- niorcnploeg. Marc Steveu* 64 56 56 53 51 51 46 44 43 43 42 42 40 36 De 33 Denc 31 duid 31 uitnc duid Lebbeke Krlteriumnieuws, 7' tornooi café Lauriervink Uitslagen tornooi

De Voorpost | 1989 | | pagina 32