Herdersems Hardingkoor weer voor vier jaar geklasseerd Hoffelijkheid of de letter van de wet? Afslanken stadspersoneel niet te ontgaan... ^en van 6 - 3.3.1989 - De Voorpost De reeds lang verwachte «intentieverklaring» van het huidig SP-PW-VD-bestuur figueerde op de agenda van de gemeenteraadszitting van verleden dinsdag als punt 78, het allerlaatste vóór de interpellaties. Iets waartegen Willy Van Mossevelde (VU) zich bij ordemotie verzette. Hy stelde dat het immers niet opgaat eerst 77 beleidsopties te nemen en pas daarna met een intentieverklaring voor de dag te komen. Dat is gewoon de kar voor de paarden spannen. Terloops merkte Van Mossevelde wel reeds op, dat twee schepenen reeds hun «dada» kregen. Verlichting in de Kalfstraat wegens god weet welke prioriteit en het polyvalent lokaal te Nieuwerkerken. Ook CVP-fraktieleider Maurice De Kerpel nam aanstoot aan de volgorde van de punten op de agen da. De interpellatie van raadslid Vera Van der Borght (VU) past inder daad bij de behandeling van punt 1 over het Feest- komitee en de interpellatie van raadslid Eddy De Ba cker bij punt 57 over de afbraak van de fabrieksge bouwen Lion d'Or. Uit hoffelijkheid had De Ker pel verwacht dat de mai denspeech van Ilse Uytter- sprot over «hoffelijkheid in de raad», een tegen woordig eerder zeldzaam fenomeen, niet achteraan zou worden gesteld, ver mits het hier niet om een échte interpellatie gaat. Maar als burgemeester De Maght dadelijk spreekt van te laten stemmen hoeft het voor Van Mosse velde niet. «Louter tijd verlies. De uitslag is inder daad op voorhand ge kend». Maar vermits de intentieverklaring er pas als punt 77 zal komen, wat Van Mossevelde totaal on logisch vindt, zal de VU zich de hele avond, ook als ze inhoudelijk met het punt kan akkoord gaan, uit protest onthouden. Van Mossevelde zou later zelfs het hebben over ge woon onthouding en over dubbele onthouding. Dit laatste dan als ee VU ook inhoudelijk zich zou ont houden. Telefoontje Burgemeester De Kerpel meldde een telefoontje te hebben ontvangen dat de intentieverklaring enkel zou voorgelezen worden en pas in een volgende zitting aan bespreking zou toe zijn. Iets wat de oppo sitie alleszins niet zinde en waarover ze stelde dat een intentieverklaring aldus afgelegd geen betekenis meer heeft. Intenties Het huidig stadsbestuur heeft volgende intenties: zorgen voor openbaar heid en openheid van bestuur. bestuurlijke standing bekomen door uitbouw van onthaal, dienstverle ning en public-relations. een voorbeeld zijn van zorg voor het openbaar domein en stimulerend werken, een gezamenlijke opdracht van bestuur en bevolking. ijveren voor een plan matige aanpak van de zó noodzakelijke gemecn- schapsvcoorzieningen aantrekken en benut ten van alle tewerkstel lingsmogelijkheden in funk tie van de zeer gunsti ge ligging van de stad. uitbouw van een goed woon- en werkklimaat voor partikulieren, mid denstand en bedrijven. streven naar maximale veiligheid in en beveiliging van onze stad. opteren voor een ver- keers- en parkeervriende- lijke stad met aangepast openbaar vervoer. verlenen van de grootst mogelijke steun aan en be geleiding van OCMW- en ziekenhuisbeleid. mogelijkheden schep pen tot ontplooiing van alle bevolkingsgroepen, van jong tot oud, van valide tot andersvalide. streven naar kwalita tieve uitbouw van gemeen telijk onderwijs en kinder opvang respect tonen voor in dividu en gezin. aanmoedigen van uit ingen van eigenheid van het gemeenschapsleven. aandacht vragen voor en geven aan de kansar men in eigen stad en in de wereld. Volgens de intentieverkla ring moet het kunnen dat door het nemen van de nodige initiatieven de ont volking van de stad wordt tegengeaan en dat Aalst een aantrekkingspool wordt die de grenzen van de regio overschrijft in het Europa van morgen. Uiteraard zal de invulling van deze intenties afhan kelijk zijn qua uitvoering van de noodzaak en van de middelen die voorzien worden in de begroting, het beleidsinstrument. LH Aalst. Willy Kuypers temidden van een aandachtig publiek voor zijn visie op de Koerden (a) Reeds voor de tweede maal stelde het Herder sems Hardingkoor zich voor in het Provinciaal koorzangtornooi. Dit deze keer in Mariagaard in Wetteren. Net als de eer ste maal wisten ze zich in hun derde kategorie te be vestigen en zulks voor de volle vier jaar. Naast de grote broer, het Parochiaal Gemengd Zangkoor dat reeds in eer ste kategorie heeft gestaan doch wegens omstandighe den een trapje zakte in het Hardingkoor, een kinder koor, een flink werkende formatie. Daarenboven een valabele voedingsbo dem voor «het groot koor». Het ontstond in 1975 onder impuls van wij len pastoor Armand Mus- sche met de bedoeling met kinderen uit de catechese jeugdmissen en andere kerkelijke plechtigheden op te luisteren. Zo o.m. de quasi w'ekelijkse vrijdag avondmis, de midder- nachtmis met Kerstmis en de Paasmis. Onder leiding van Leon De Smet, zelt een vaste pion van het Parochiaal Zangkoor, werden ook profane liederen aan het repertoire toegevoegd waarmee ze dan aktivitei- ten bij de ziekendag en voor de senioren glans kunnen verlenen. In Wetteren trad het Har dingkoor verleden zater dag op voor een jury be staande o.m. uit Kamiel Cooremans, August De Groot, Johan Duyck, Wil- lems Kerstens en Michael Scheck. Na als inzinglied «Wazig t y/my Kuypers kwam vertellen over de Koerden en dat boeide zo te zien heel m duister» van Jos Mertens mensen (a) te hebben gezongen volg de het verplicht werk «De zeeman en de Oceaan» van Walter Heynen. Keu zestukken waren verder o.a. «Ik kwam lest over een berg gegaan van Schroyens», «Een ja ger...», van Rochtus, «Jonge doctor...», en «De Mey plezant» van H. Dir- cken. Net als Amabile» uit Lochristi en «jongenskoor Wees blij uit Gent bleef het Hardingkoor zijn kate gorie behouden. LH Aalst. Op de bowlingavond georganiseerd door ACW Terjoden kwamen 20 spelers en G6m66nt6r33d AdlSt veel supporters opdagen (a) Aalst Het ging er echt gezellig aan toe tijdens het ACW bowlingavondje in Terjoden (a) Nog nooit werd te Aalst op een gemeenteraadszit ting zo vaak het woord «hoffelijkheid» te pas en te onpas in de mond geno men. Wellicht o.m. door het feit dat de agenda een interpellatie vermeldde van raadslid Ilse Uytter- sprot (CVP) over «hoffe lijkheid». Maar zelden wa ren de zittingen waar deze hoffelijkheid langs alle zij den met de voeten getre den werd. Een aanhou dende bekvechterij. Een niet te kontroleren welles- nietesspel en vaak een on duidelijke situatie waarbij het kwam tot onderlinge gesprekken van op af stand, tussen raadsleden zonder tussenkomst van de voorzitter. r—r De aanloop naar de agen- da toe was reeds een hele I historie, een duidelijk I moeilijke bevalling die I weinig goeds voor het ver- I der verloop van de avond voorspelde. Dat de zitting H|P dan ook tot na midder- J nacht uitliep, kan aller- minst verbazen ook al wer- v agendapunten s°ldaat gemaakt. Ordemoties Ja gewoonte de van de Punten I worden begonnen, een k paar raadsleden het woord vragen. Willy Van Mossevelde deed dit omwille van het feit de WÊÊÊ^Ê ring pas na afhandeling van de 74 beleidspunten Aalst. De Feniks Chirojongens weten van aanpakken. Met hun tweede kaas- en aan orde zou komen, wijnavond kregen ze heel wat sukses (a) doch De Maght was niet te vermurwen. U leest hier over meer elders in dit blod. Aalst. De computerclub HRC boog zich over sorteer- en zoekalgerithmen a late karnaval gevierd (a) Aalst. In de Arendschool werd nog een Ook CVP-fraktieleider Maurice De Kerpel kreeg bij ordemotie het woord en bekloeg zich over de onlogische opstelüng van de agenda, waarbij punten die samen kunnen horen best samen zouden behan deld worden. Volgens De Kerpel zou de interpellatie van Vera Van der Borght (CVP) best be handeld worden samen met punt 1 vermits het om materies gaan die van el kaar familie zijn. Doch de burgemeester stelde zich strak op en zegde dat in terpellaties op het einde van dz zitting moeten ge houden worden en niet an ders. De tussenkomst van Eddy De Backer (CVP) zag De Kerpel graag ge- koppeld aan punt 57 over Aalst. De leerlingen van het eerste leerjaar lieten zien dat ze ook karnavalbloed in dt de afbraak van de Lion aderen hebben. Een en ander gebeurde in de Arendschool (a) d'Or-fabrieksgebouwen en het dierenasiel ter plekke doch dit kon evenmin. En voor de interpellatie die er eigenlijk geen was van Ilse Uyttersprot kon ook geen enkele «hoffelijkheid» gelden voor de maiden speech van het jongste raadslid. De burgemeester-voorzit ter stelt zich al te streng op, zegde haar voorganger doch Anny De Maght zeg de alleen de wet te volgen. De wet tout court. LH De Cesar van het Toerisme werd onlangs toegekend aan North Sea Ferries. Dat gebeur de in het kader van de reis beurs 'Carrefour European des VoyagesScotland with North Sea Ferries» waarop een zeemeeuw staat afgebeeld rus tend op opeengestapelde kisten die de Schotse whiskey en visserij suggeren. Intentieverklaring SP-PW-VD-meerderheid Aalst

De Voorpost | 1989 | | pagina 6