De nacht van de zestiende lanuari: gemis aan dramatische spankracht Fotosalon «De Lens» List nu Lebbeekse toneelkring 'Wij' in gerechtszaak verwikkeld AVI KENAN Mare Baudery te Vlassenbroek 14 - 17.3.1989 - De Voorpost VRIJDAG 17 MAART IN DEN BOOMGAARD TE BORNEM Liesbeth List. terug van weggeweest, komt met haar nieuwe soloprogramma, List Nu, naar Vlaanderen, naar Bomem. Zij brengt een personality-show met een repertoire van romanti sche luisterliedjes tot meer kritische nummers. Haar maatschappelijke betrokkenheid blijkt uit haar liedjes rond de ziekte Aids en uit de liedjes waar ze het commerciële misbruik van het geloof kritisch doorprikt. Dit alles wil zeker niet zeggen dat -List Nu» een zwaar-op-de-hand en serieus programma is. niets is minder waar! De ernst wordt goed gedoseerd afgewisseld met doldwaze nonsens, met korte conferences en luchtige gedichtjes. List Nu toont Liesbeth List zoals men haar nog niet zo goed kent: een volwassen vrouw die zelfverzekerd haar eigen weg gaat, vol humor en energie De ijzersterke betrokkenheid bij haar genre - het chanson met als specialiteit Brei - is dé grote kracht van Liesbeth. Er zijn misschien vrouwen die mooier zingen maar zij wint het met haar uitstraling, emotie en kracht. De belangrijkste kenmerken van Liesbeth, haar unieke warmte en voelbare genegenheid voor het publiek, blijven in List Nu volledig overeind. Willem Nijholt bracht in zijn smaakvolle regie alle facetten van üesbeth's talent naar voren, Rob Van Dijk verzorgt een uitstekende muzikale begeleiding. Vrijdag 17 maart te 20u30 treedt Liesbeth Liest op in den Boomgaard te Bomem. Toegang 250 fr. - 200 fr. Buggenhout Lebbeke Geboorten Dierick Francis, z.v. Jean-Pierre e.v. Van Nieuwenhuyze Marianne, Rossevaalstraat 11 Van Nuffel Ellen, d.v. Oswald e.v. Van den Abbeele Micheline, Dendermondsesteenweg 182. Uyttersprot Maxime, d.v. Dirk e.v. Van Den Bossche Vera, Wiezepl. 8. Toneelkring 'Wij' verdient felicitaties. Om de manier o.a. waarop de kring de authenticiteit kwa dekorum van zijn jongste produktie 'De Nacht van de zestiende januari' verzorgd heeft. Daarbij werd niets over het hoofd gezien: de parochiale feestzaal van de H. Kruispa- rochie had inderdaad alles van een rechtzaal en zelfs de badges op de mouwen van de bewakers leken ons authentiek. Kortom, de sfeerschepping was tot in de puntjes verzorgd. En toch verlieten we zater dagavond niet 100% tevre den de 'gerechtszaal'. Niet omdat de uitspraak van de jury - toeschouwers die bij het begin van het stuk door de griffier uit het aanwezige publiek geko zen werden (opnieuw die authenticiteit) - ons niet voldeed, maar gewoon omdat 'De Nacht van de zestiende januari' ons niet konstant kon boeien. De spanningslij n loopt niet crescendo en had het stuk werkelijk aangegre pen, hadden we aan het eind van de voorstelling, meteen ook eind van het proces, meer gevoelsmati ge reakties van het publiek verwacht. Nu applaudis seerden de aanwezigen wel - terecht overigens - maar dat leek ons dan meer ten behoeve van de akteurs, aktrices, dekor- mensen enz. en minder om het feit dat de beklaagde schuldig of onschuldig be vonden werd. Doelstelling die - wanneer we ons niet vergissen - toch ergens na gestreefd werd door regis seur William Guns. Onvoldoende dynamiek in de dialogen 'De Nacht van de zestien de januari', een proces stuk van de hand van Ayn Rand is geen Twelve an gry men'. Dat het stuk dramatische spanning mist ligt dus niet aan de inter pretatie van de regisseur en de wan- of glanspresta ties van de cast. Dat 'Wij' zijn keuze op dit stuk liet vallen, begrijpen we min der goed. Mensen van vandaag zijn immers wat dit genre stuk ken betreft rotbedorven door film en televisie, me dia die over zoveel meer middelen beschikken om enige dynamiek in het ge beuren te stoppen. De 'Wij'-produktie kwam ons dan ook eerder als oubol lig over en heeft de kring gepoogd, met het oog op de jurering door de pro vinciale jury, eens wat an ders te doen dan de voor bije jaren her en der op de scènes gezet wordt, is die poging wel verdienstelijk geweest, maar niet alge heel geslaagd. Minder geslaagd vonden we o.a. ook de projektie van de dia's tijdens de be raadslaging van de jury, een ingreep die o.i. werke lijk vloekte met het haast maniakaal streven naar authenticiteit. In een stuk dat de pure realiteit regi streert doe je o.i. geen beroep op technische snuf jes. En de taal die sommi ge getuigen in de mond gelegd kregen! Iemand een mondje kwasi-Zweeds doen praten kan de type ring verhogen, maar al bij al moet dat koeterzweeds begrijpbaar blijven. Vertolking Beweren dat we vorige za terdagavond een homoge ne vertolking geserveerd kregen, zou de waarheid geweld aandoen. In een zo ruime bezetting kunnen niet alle klokken even hel der klinken. Heel wat ak teurs en aktrices kregen, als getuigen, nochtans de Lebbeke. Toneelgroep Wij. grimekamer, (vh) gelegenheid een typetje neer te zetten. Bijzonder geslaagd vonden we wel de prestaties van Erik De Vis, Gust De wit en Emmy Van Damme. De ene kreeg trouwens meer gele genheid zijn typetje kleur te geven dan de andere. In de hoofdrollen zagen we Hilde Huyghens en Jan Lissens aan het werk. Hun prestaties waren af, hoe- De akteurs werden kundig wel we hen beiden graag op bepaalde momenten met nog meer gedreven heid aan het werk hadden gezien. Rit Merckx van haar kant was de beklaag de en zette een bevredi gende prestatie neer. Ver schenen verder op de scè ne: Jos Mannaert, Jan Bosman, Peter Biese- mans, Niek Dauwe, Eddy Van Langehove, Els Van handen genomen in de den Abbeel, Dirk De Cock, Hilde Biesemans, Annie Bosman, Renaal Moeyersoon en Anne Cal- laert. Figureerden: Linda Mer- tens, Thierry Mannaert, Roza Van Nieuwenhove, Dirk De Ridder, Guido Peeters. Pierre Van Rossem Volgend weekend organi seert de Buggenhoutse fo- toklub «De Lens» in zaal «D'Oude Post» haar ne gende «Foto- en Diasa lon». Aan dit salon was, traditiegetrouw, een wed strijd gekoppeld. Deelge nomen kon worden in de disciplines dia, zwart-wit en kleurfoto. De inzendingen werden beoordeeld door Augus tijn Buelens, A-Fiap van Cinéclub Rumst, Leon Van der Wildt van dezelf de club en door Pol Adriaenssens uit Buggen hout. De uitslag wordt be kend gemaakt op vrijdag 17 maart, te 19.30 u. (Zaal «D'Oude Post»). Voor de diawedstrijd stuurden 15 deelnemers in totaal 73 inzendingen in; de jury weerhield 50 dia's, waaronder 10 prijzen. De aanvaarde dia's zullen doorlopend geprojekteerd worden, samen met twee korte diamontages van «De Lens»-leden: «Ka- bouterland», gerealiseerd door Frans Van de Voorde en «Sara en de anderen», een interpretatie van de Camarque en zijn legen den door Robert Gillis. Daarnaast kunnen de be zoekers aan dit salon 33 zwart-wit foto's bekijken (8 leden - 4 prijzen) en 47 kleurfoto's (14 leden - 7 prijzen). Als gastfotograaf werd een beroep gedaan op Marcel Jansen, E-Fiap***, PSA 3/ 2, van fotoklub «Medium» uit Antwerpen. Niet alleen zijn titels die hij in de internationale fotografie- wereld behaalde, maar zijn werken zelf zullen be wijzen dat «De Lens» een goede keuze maakte. Met Bart Dierickx en Pe ter Mertens beschikt «De Lens» weer over twee nieuwe en jonge leden, die tijdens dit negende salon reeds hun werken tentoon stellen. De klub hoopt dat deze bijval bij de jeugd zich mag bevestigen, de werking van de klub werd vanaf het begin van het seizoen trouwens toe komstgericht omgeleid. De zwart-witfotografen vergaderen in het lokaal, Hoogweg 148 te Opdorp, elke vierde dinsdag van de maand. Zij kunnen deel nemen aan een maande lijkse klubwedstrijd die gejureerd wordt door een bevriende klub. Op de eerste vrijdag wordt een fotomap van de Oost- vlaamse Unie of de Vlaamse Federatie ont leed en besproken. Tijdens de vergadering van de tweede vrijdag van de maand ligt het aksent op de dia's. De leden wor den telkens verzocht twee nieuwe dia's mee te bren gen, één dia rond een vrij onderwerp en één omtrent een van tevoren bepaald onderwerp. In deze twee reeksen wordt een klub wedstrijd georganiseerd. Het is trouwens de drukst bezochte vergadering waarop het ledenaantal vaak het vijfentwintigtal overschrijdt. Het huidige bestuur van «De Lens» bestaat uit voorzitter Frans Van de Voorde, Kasteelstraat 180 te Buggenhout (33.31.09), uit sekretaris Robert G«'- lis, Weiveld 39 te Buggen hout (33.14.60), uit onder voorzitter Xavier Willetns, Chrysantenlaan, Grimber gen en uit Jos De Ridder, Meir, Opstal-Buggenhout (koördinator). Vermelden we nog dat het negende «Foto- en Diasa lon» toegankelijk is, op za terdag 18 maart, van 14 tot 22 u. en op zondag 19 maart, van 10 tot 12 en van 14 tot 20 u. Pierre Van Rossem «Het leven is als een film die de kunstenaar op elk ogenblik kan onderbreken om een beeld ervan in zich op to nemen en het te herscheppen. Dat is de essentie van mijn werk. Mijn werk is een deel van mijn leven, een deel van de hedendaagse werkelijkheid, die er een is van leed en verdriet, van geluk en vreugde». Met deze woorden spreekt de kunstenaar AvI Kenan over zijn werk. Avi Kenan is een Israëlisch beeldhouwer die in 1951 in Israël geboren werd en er ook zijn jeugd doorbracht. Hij 3 een autodidakt die gedurende de eerste jaren van zijn loopbaan elk kontakt met andere kunststromingen en kunstwerken vermeed om op die manier een volkomen eigen stijl te kunnen ontwikkelen. Een expressievorm waann elke invloed van buitenaf geweerd werd. Avi Kenan is een kunstenaar vol ideeën die hij in een geheel eigen stijl en met veel gevoel uit. Zijn beelden tonen momenten van vreugde om de mooie dingen in het leven, maar ook de onbarmhartigheid van het bestaan. Hebben de gemeente verlaten Renders Kevin. Potaardestraat 8 naar Essen, Over D'Aa 8. Aeyels, De Maeyer Camiel, Astridplein 9 naar De Pinte, Zwijver 12. Vandevelde Nancy, Potaardestraat 8 naar Aalst, August Marcelstr. 64. Quisquater Annick, Kapellestraat 61 naar Dendermonde, Stwg. op Gremberaen 61 Van den Abbeele Willy, Hofstraat 10 naar Opwijk, Klaarstraat 3. Overlljdens Spinoy Victor, 79 j., echtg. v. Caudron Agnes, Hemelstraat 2. Meert Hortensia, 84 j„ weduwe v Jansegers Petrus, Opwijk- sestraat 236. Van Der Veken Pelagie, 93 j., weduwe van Vermeulen Frans, Laurierstraat 23. Enige tijd geleden vestigde Avi Kenan zich in België en kwam zo terecht in de Bovenstraat te Branst-Bomem. Vanuit ons land regelt hij zijn tentoonstellingen in Frankrijk, Zwitserland, Nederland, USA en uiteraard België. In zijn beelden is de beweging het meest in het oog springende element. Al zijn beelden wekken de indruk te leven en sprankelen van vitaliteit. Avi Kenan is een kunstenaar die ons voortdurend konfronteert met de problematiek van het leven. In de harde tijden die wij beleven geeft hij ons een ogenblik tijd om na te denken. En is dat niet één van de bestaansredenen van een kunstenaar? Het kultureel centrum Ter Dilft Bomem en de Bomemse Kuituurkring organiseren van 21 maart tot 11 april een tentoonstel ling van de bronzen beeldhouwwerken van deze Israélische kunstenaar in Ter Dilft. De vernissage heeft plaats op dinsdag 21 maart te 20 u. Na de verwelkoming van de heer Juliaan Maerevoet, voorzitter van de gemeentelijke Kuttuurraad van Bomem, treden als gastsprekers op: senator-burgemeester J. Van Eetvelt en de heer Luc Van Den Brande, Minister van Tewerkstelling en Arbeid. De tentoonstelling is geopend alle dagen van 14 tot 21 u. en zondag van 10 tot 12 u. en van 14 tot 18 u. Huwelijksafkondigingen Vanthoumout Bertrand, jurist, Meise, Nieuwelaan 78 en Van Verre Grietje, secretaresse, Meise, Nieuwelaan 78. Sanders Luc, arbeider, Rooien 87 en Van der Biest Christel, secretaresse, Aalst, Groenstraat 44. Sia Patrick, autohersteller, Dendermonde, Noordlaan 105/3 en Joos Mady, verpleegster, Ziekhuisveldbaan 23. Vandevelde Mario, handelaar, Opwijksestraat 1 en Polfliet Yolande, arbeidster, Opwijksestraat 1 Verhasselt Patrick, bakker, Aalst, Lievevrouwstraat 6 en Verschueren Brigitte, Centrumstraat 14. Mathys Mare, mecanicien Dendermonde, Hooistraat 13 en Ophalvens Anja, bediende, Langestraat 105. Van Ransbeeck Raf, schrijnwerker, Buggenhout, Lindendreef 1 en De Meyer Linda, onderwijzeres, Potaardestraat 18. Van Landuyt Guy, bankbediende, Aalst, Parklaan 10 en De Wolf Els, regentes, Schoolstraat 25. Lebbeke. Toneelgroep Wij.*De nacht van de zestiende januari» of een ongewone rechtszaak, (vh) Mare Baudery expozeert In tegenstelling tot wat een onderschrift bij een foto, vorige week in dit blad zou kunnen laten vermoeden, eksposeert Mare Baudery wel degelijk zijn werken in huize Geertrui te Vlassenbroek. Nog tot 30 april a.s. trouwens. Promotor van deze tentoonstelling is de Wielewaalafdeling 's Heeren bosch. De opbrengst van deze tentoonstelling wordt overigens besteed aan het goede doel: aankoop van gronden ter uitbreiding van het natuurreservaat in de Vlassenbroekse polder. (pvr) INTERNATIONAAL BEELDHOUWER IN BORNEM Zijn de gemeente komen bewonen Bekaert-Vleminckx Mare, Kapellestraat 33, kom. van Aalst De Geyndt-Deceulaer Dirk, Bovenhoekstr. 8 kom. van Den dermonde. Podevyn Margot, Wiezeplein 12, kom. van Aalst Van den Neucker-Hertkamp Peter, Bertstraat 1, kom. van Asse.

De Voorpost | 1989 | | pagina 14