i m I Het sportgezicht vanVTNl Vu -IfoiEv groenwals WÖÖQSfo Voor de eerste maal landbouwsalon in Dendermonde Aktiviteiten Kamer voor Handel en Nijverheid Dendermonde Volgende week in TV-Ekspres Jazz Movies Steve Wante Collection in Honky Tonk Bunker Kursus voor zelfstandigen in Dendermonde Twaalfde Dendermondse Jaarbeurs Vaka-Lokeren tegen raketten De Voorpost Fonny Boesmans pleit In Spanfe voor meer milieu-aktie Eddie Groenwals: de meest geroutineerde sportprezentator van VTM. Na vier jaar BR'T-radio en vijf jaar -televisie maakte hij de grote overstap naar Vlaanderens nieuwe omroep. TV-EKSPRES zocht hem op. Om erachter te komen waar zijn liefde voor de sport begon. En hoe hij tegen zijn toekomst aankijkt. Het werd een verrassend interview met een veelzijdige jongeman. ekspres LU cyferug m Dallas Wekelijks te WINNEN TV-Ekspresal je tv-programma's voorde week en een uitneembare radio-gids 16 - 17.3.1989 - De Voorpost Dendermonde. De organisatoren van het eerste provinciaal Land- en tuinbouwsalon- (foto Piet Hermans) Tussen 1941 en '46 maakte men in de V.S. de bloei mee van wat verdacht veel op MTV lijkt. Alleen was er geen televisie, maar wel een juke-box voor filmpjes van 3 minuten tot 3 minuten 20 seconden, met de populaire muzikale bands van het moment op- Die «soundies» bevatte een schat van jazz-clips. Steve Wante is een verwoed verzamelaar van die «clips». Hij bezit er momenteel een 450. Duke Ellington, Billy Holliday, Nat King Cole en vele andere. Een avond kijken naar deze jazz- movies is proeven van de sfeer in de jazz clubs in de eerste helft van onze eeuw. Het Masereelfonds en Honky Tonk organiseren zo'n avond op zaterdag, 18 maart 1989, om 20.30 u. in de Honky Tonk Bunker Inkom: 120 fr.; 90 fr. voor leden en +3 pas. Deze aktiviteit krijgt de steun van de dienst volks ontwikkeling van het Ministerie van de Vlaamse Gemeenschap. Van 25 tot en met 27 maart zal er voor de eerste maal in Dendermonde een provinciaal land- en tuinbouwsalon plaatsvinden. Het wordt georganizeerd door het LVZ, het Liberaal Verbond voor Zelfstandigen en biedt naast een tentoonstellingsruimte met betrekking tot land- en tuinbouw, ook een aantal panelgesprekken en wedstrij den die uitermate boeiend zijn. Op het parkeerterrein van de gedempte Denderbed- ding, in het hartje van Dendermonde, zal dit eer ste provinciaal Land- en Tuinbouwsalon zijn be loop kennen. Men zal de expozanten onderbrengen in een spantent die zowel aan de organizatoren als aan de expozanten heel wat mogelijkheden biedt. Op het salon zal de bezoe ker en ook de vakman al les vinden wat betrekking heeft op land- en tuin bouw. En zoals elk salon dat zich respekteert heeft men gezorgd voor enkele leel biezondere attrakties ie zeker en vast de aan dacht van de kenners zul len wegdragen. Om het provinciaal salon nog meer uitstraling te ge ven werd ook gezorgd voor het inlassen van en kele boeiende panelge sprekken. Dat is onder meer het ge val voor zaterdag 25 maart wanneer nationaal LVZ voorzitter volksvertegen woordiger Verberckmoes zal spreken over de pacht wet. Deze voordracht heeft in de voormiddag plaats en zal zeker de be langstelling van velen weg dragen. Op maandag 27 maart is er dan in de voor middag een panelgesprek «de vrouw in de land- en tuinbouw» met mevrouw De Kegel-De Schrijver, provinciaal LVZ-voorzit- ter Land- en Tuinbouw. Zaterdag en/of maandag wil men nog een voor dracht inlassen over «quo ta's in de landbouw» en «exporteren, hoe?». Dit eerste Provinciaal Land- en Tuinbouwsalon wordt geopend op vrijdag 24 maart om 20.00 uur in aanwezigheid van heel wat vooraanstaanden. Bezoe kers kunnen er terecht op zaterdag 25, zondag 26 en maandag 27 maart telkens van 10.00 tot 20.00 uur. Voor de bezoekers is het interessant om weten dat er doorlopend een film wordt vertoond over de «afeet in land- en tuin bouw» en over «Het Groe ne België». Op zondag 26 maart wordt een wedstrijd met als tema «het origi neelste troeteldier» voor zien en op de toegangs kaarten is er een tombola. De aktiviteiten voor de komende maanden van de Kamer voor Handel en Nijverheid van het arron dissement Dendermonde op een rijtje: Vrijdag 17 en zaterdag 18 maart een kursus kost prijsberekening en fakto- ren van winstgevendheid. Bedrijfsconsulent de heer R. Roelandt zal in het stadhuis van Dendermon de tijdens dit seminarie dieper ingaan op het be lang van kostprijsbereke ning en het bepalen van winstgevendheid, kapaci- teit, bezettingsgraad, ver bruik, produktierende- ment, voorraad, rotatie, inkoop, enz, het zijn alle maal elementen die van kapitaal belang zijn voor een goed werkend bedrijf. Het seminarie begint vrij- Het Liberaal Verbond voor Zelfstandigen organi- zeert in het stadhuis van Dendermonde een kursus voor zelfstandigen. De lessen hebben plaats op de dinsdagen 18 en 25 april en 2 mei en de donderda gen 20 en 27 april. Voor meer informatie kan men zich wenden tot het Sociaal Sekretariaat van het LVZ en vragen naar de heer Lenssens 052-22.49.94 of bij de LVZ voorzitter de heer Jozef Moens, Scheldedijk 32 te Dendermonde, tel. 052-21.30.10. Het Liberaal Verbond voor Zelfstandigen organi- zeert van 15 tot en met 25 september voor de twaalfde maal zijn Dendermondse Jaarbeurs. Dit jaar zal er opnieuw een reusachtig tentpaviljoen worden opgetrokken op het parkeerterrein op de oude Dender. Aan de jaarbeurs zullen weer talrijke expozanten deelnemen met zeer uiteenlopende pro- dukten. En zoals steeds worden er in de avonduren attrakties voorzien. dag 17 maart om 14 u. en duurt tot 17 u. en zaterdag 18 maart wordt hernomen van 8 u. tot 12 u. De deelnemers ontvangen na afloop een Idac attest. De sociale uitdagingen van 1989 is de titel van een voordracht die de Kamer in samenwerking met het Verbond van Kristelijke Werkgevers organizeert op maandag 20 maart om 20 u. in het stadhuis van Dendermonde. Spreker is de heer W. Beirnaert, di- rekteur-generaal van het VBO. Aan bod komen op deze avond de resultaten van de onderhandelingen van de sociale partners, de demografische evolutie en de weerslag hiervan op de sociale zekerheid en het sociale Europa. Aanwerven en afdanken van personeel is een vol gend seminarie. Het heeft plaats op woensdag 22 maart om 14 u. in het stadhuis van Dendermon de. De heer E. De Burg- graeve, juridisch adviseur sociale dienst van het VEV spreekt over de fi nanciële voordelen die een werkgever kan genieten bij het aanwerven van jon geren, over het in dienst nemen met een proefclau- sule de mogelijkheden die er bestaan voor afdanking en afvloeiing door pensio nering. Voor de derde keer orga nizeert de Kamer een Kantoor en Computer beurs op het stadhuis. Van 21 tot en met 23 april heeft die plaats en bedrijfslei ders, bedrijfsverantwoor- delijken die meer willen weten over PC's, teleco piers, kantoormachines op mensenmaat zijn welkom. Brochures De Kamer heeft ook nog een aantal brochures ter beschikking. De eerste handelt over de belas tingshervorming en gevol gen voor de personen en de ondernemingen. Naast een bijlage met de volledi ge wet vindt men in deze brochure ook toelichtin gen over de fiskale druk op het inkomen van perso nen en ondernemingen, een hoofdstuk over de fis- kale hervorming. Men kan deze brochure bekomen aan de prijs van 450 fr. 50 fr. verzendingskosten. Een tweede brochure gaat over de financiële door lichting van de onderne ming in het arrondisse ment Dendermonde. Deze studie werd in opdracht van de Kamer gemaakt met medewerking van de Paribas Bank en de Natio nale Bank. Uit zes sekto ren werden 700 onderne mingen doorgelicht en voor elke sektor werden 12 financiële ratio's bere kend. Deze studie kost 150 De brochures kan men be komen op het sekretariaai van de Kamer, Grote Markt 1, te 9330 Dender monde, tel. 052-21.31.65 of 21.47.13, waar men ooi alle informatie kan inwin nen over de seminaries en kursussen. «Geen nieuwe raketten! O* wapenen om te ontwikke len!». Dat zijn de slogans n een betoging die Vaka zondaj 16 april in Brussel organi zeert Vaka-Lokeren steis deze manifestatie. Wie met de bus mecwil In volgende nrs. belles 46.97.63, 48.16.81, 48.46.75 48.72.63, 48.59.31 48.79.25. (wv) het DE 3 KLOKKEN van langer.'hovestraat 1 st. gillis.deendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 9 maart: richting noord-zuid: 1. Marc Vereecken en Paul Veldeman, 2. Magda Secretin en Paul Van Damme en 3. echtpaar Christiaens. Richting oost-west: 1. echtpaar H. Vandevelde, 2. Jos Nijs en Wemer Comelis en 3. Jeanne Dierick en Magda Weynants. Bridgeavond elke donderdag om 20 u. in lokaal «De Drie Klokken», Van Langenhovestraat 1, te Sint- Gillis-Dendermonde Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S Dewachter Sportredaktie M. De Backer Redaktie Waasland: W Vloebergh Abonnementendienst tel. 052/21.40 60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1 050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 9140 Zele Telex 25765 Als gastspreker uitgenodigd te Orense (noord-Spanje) op een bijeenkomst van Izquier- da Socialista (de linkervleugel van de Spaanse socialistische regeringspartij) heeft het Vlaamse Europarlementslid Fonny Boesmans de Spaanse autoriteiten opgeroepen in versneld tempo werk te ma ken van een minimum-milieu- beschermingswctgeving en het op peil brengen van de sociale zekerheid. «Als we de volgende drie jaar niet benutten om een einde te maken aan zowel de sociale als de ekologische dumping, stevenen we in 1993 recht op een heruitgave van de wildka- pitalistische chaos af, die Eu ropa na de tweede industriële revolutie doormaakte» Boesmans, die sprak over het thema van de studiedagen, «Het socialisme vandaag en morgen», onderkende vier grote uitdagingen: - de ekologische en sociale dumping die vandaag in Euro pa bestaat; - de situatie van de meer dan 40 miljoen Europeanen die nog onder de armoedegrens leven of kompleet gemargina- lizeerd zijn; - het invullen van het demo- kratische deficit, ontstaan door de intemationalizering van de politieke besluitvor ming; - de nood aan een onafhan kelijk Europa, zowel op het vlak van de veiligheidsproble matiek als in zijn opstelling t.o.v. de wereld, meer be paald de Derde Wereld. HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. Berlare Week der Volkstuinen Maandag 20 maart te 19.30 uur is er algemene ledenvergade ring bij het Berlaarse Werk der Volkstuinen in de zaal parochiehuis. Mevr. Marie-José Moens zal de vergadering toespreken. Wipschietingen Vrijdag 17 maart te 19.15 uur bij Donk Eendracht in St- Hubertus en te 19.30 uur bij De Dreef te Berlare Schieting gaat door in zaal Vennehof. Zaterdag 18 maart te 15 uur bij Kermisvogels Uitbergen en bij Rodeo Overmere. Te 20 uur bij Weekendschutters Donk. Zondag 19 maart te 9.30 uur bij St. Hubertus Donk. Te 15 uur bij Eendracht Donk en bij De Voetbal Uitbergen. Maandag 20 maart te 14.30 u. bij Kermisvogels Uitbergen voor 55+ Grof huisvuil te Uitbergen Vrijdag 17 maart te Uitbergen het grof huisvuil opgehaald. Kaartersklub De Kroonvrienden Aan de zesde maandelijkse kaarting van café De Kroon te Overmere namen 34 kaartars deel 1* Prengels Rudy met V.D. Steen Ghiselle 2* Cnokaert Raymond met Herrebaut Suzanne 3* V.D. Steen Alfons met Van Kerckhoven Gustaaf. 4* De Schoenmaker Jules met Janssens Irene. 5* Casaert Michel met Vercammen Willy. De klubkleden worden uitgenodigd voor een gratis kaarting op zaterdag 25 maart te 19 uur, er is drank gratis plus een etentje en mooie geldprijzen. I. i 3lles °**american footfta* LUCY IS TERUG IN DALLAS TERUGGEKEERD UIT DE DOOD TV-EKSPRES praat met mensen die in coma hebben gelegen WILLY SOMMERS EN KLASGENOTEN AMERICAN FOOTBALL VAN A TOT Z KOKEN OP OOSTERSE WIJZE

De Voorpost | 1989 | | pagina 16