De lente op Freethiel Lokeren botst op groeiend Anderlecht Onvoldoende rust achteraan V.W. Hamme zonder Johan De Wilde Nu wordt het knokken voor V.W. Hamme Die Roeselaarse tien waren beter om te zien! Selekties E. Aalst mag zeker niet verliezen 18 - 17.3.1989 - De Voorpost VOETBAL SK Beveren 3 Rac. Mechelen 0 Diest-E. Aalst: 2-0 E. Aalst is van een kale reis VW Hamme-Bergen 0-2. Robbie Smet probeert alle midde len om de tegenstanders tot staan te brengen (vh) Het gaat slecht met V.W. Hamme. Drie opéénvolgende nederlagen hebben de derdeklasser op de rand van de bedreigde zone gebracht. De manier waarop het verlies tegen Bergen tot stand kwam. stemt tot nadenken. Als het zo voortduurt, behoort de degradatie tot de mogelijkhe den. De wijze waarop een aantal voetballers zondagna middag reageerde, liep gewoon de spuigaten uit. Als Hamme in Zele met dezelfde mentaliteit van stapel loopt, wordt het een komplete afgang. Niet omdat de Zeienaars meer kwaliteit in huis hebben. Simpel omdat zij kunnen knokken, iets wat men in Hamme blijkbaar niet kan. Of Paul Vermeir er weer zal bij zijn, was deze week nog onwaarschijnlijk. Zijn werkkracht kan men best gebrui ken. Wellicht is doelman Johan De Wilde niet van de partij. Hij sukkelt met een onwillige knie. Alleen een operatie kan hem van dit euvel verlossen. Die heelkundige ingreep zou op het ogenblik dat deze bijdrage verschijnt, al moeten gebeurd zijn. Gelet op een langdurige herstel periode lijkt het meer dan waarschijnlijk dat Jo De Wilde in deze kompetitie het doelvlak van V.W. Hamme niet meer zal verdedigen. Zijn opvolger wordt Paul Van Hemelrijck. Hij traint de laatste weken intens en heeft zich blijkbaar verzoend met de principes die door de klubleiding worden gehuldigd. Van Hemelrijck blijkt daar soms nogal eens last mee te hebben. De ploeg: Van Hemelrijck, D'Hondt, Verbustel, Coucke, De Paep, Geldof, Smet, Nardus, Lenaerts, Ledens, Van der Stock, De Borger, Pirelli, Herreman. E.G. Hamme-Mons: 0-2 Het is onbegrijpelijk hoe VW Hamme in nauwelijks enkele weken ïelemaal in verval is geraakt Van het team dat in het Astridpark een Druisende indruk liet, blijft hooguit een schim over. Tegen het /oorlaatst gerangschikte Bergen lieten de Wuitens een ordeloze indruk :n bovendien was er van enige inzet amper sprake. Het pubüek stak 'jjn ontgoocheling niet onder stoelen of banken. Het is een vaststelling Jat de derdeklasser, zoals hij nu evolueert, weldra in degradatiegevaar comt en zal moeten knokken om overeind te blijven. Lenaerts en zijn maats slaagden er tegen het super-zwakke Bergen niet eens in om ook maar één reële kans te scheppen. Naar een zondebok zoeken heeft geen zin. Geen enkele Hamse voetballer gaf een verrichting weg die boven de middelmaat stak De oefenmeesters Meersman en Maes beten och de nagels stuk, probeerden de akteurs op te jutten maar op het veld oleef het een povere bedoening. Uit ieder duel trad de thuisploeg als verliezer naar voor. Laat Bergen een ploeg zijn die rijp is voor de degradatie, zoals VW Hamme voetbalde was het niet eens opgewassen tegen een gemotiveerde provincialer. Dat stemt tot nadenken. E.G. Jong Lede-SK Roeselare: 1-3 XRJong Lede kon nu vrijuit zijn kans gaan tegen Roeselare. De thuisploeg moest zich niet inhouden tegen de Westvlamin gen die nog aanspraak kunnen maken op de titel. Van deze aspiraties was er echter op het veld weinig te merken. Na twee kansjes langs Ariano en Verschelde kon Lede dreigen langs Van Troos. Zijn vrijschop ging echter naast. Doelman Cou- vreur bleef zeer attent. Tien minuten ging het dus goed maar dan was het gedaan. Het voetbal verdween gaandeweg uit de partij. Het vele balverlies was daarvan het resultaat. Vooral Roeselare viel uit de toon en liet zeer weinig bewonde ren, ondanks de hoge plaats in de rangschikking. De blanco ruststand was dus geen verrassing. In de tweede helft viel het beter mee. Lede ging voluit in de aanval en dat wierp vruchten af langs Eeckhoudt na pass van Moortgat. Nu moest Roeselare toch komen, maar Lede bleef aanvallen. Het viel dus echt niet mee voor de Westvlamingen. Ariano werd uitgesloten na handgemeen met Van Hauwermeiren. Toch kende Roeselare na die uitsluiting minder lastige momenten, want zelfs kwam de gelijkmaker tot stand langs de Engelsman Wheatley. De stadionsklok gaf toen nog een kwartier te spelen aan. Het kon dus nog een dol kwartiertje worden. Negen minuten voor inrukken scoorde Callens en Roeselare kwam meteen verras send op voorsprong. Een prachtgoal vanuit volledig vrijstaan de positie. Dat herhaalde zich nog eens drie minuten voor het inrukken. Callens lukte zijn tweede treffer en daarmee was het verdikt gevallen. Met tien ging het voor Roeselare dus beter. Lede: Vanderstraeten, De Cremer, Asselberghs, Van Troos, Eeckhoudt, Moortgat, Van Hauwermeiren, De Winne, Cort- hals (76' Arts), Van der Stockt en Meys. GDT Tegen een zwak Racing Me- vangen, brak de verdediging pnjs FSV op zijn hoofd zet, chelen speelde het jonge SK van Benny Wijnstekers. In de schreef nog een doelpuntje bij Beveren met veel inzet een 35e minuut verschalkte Ma- op zijn palmares, snelle wedstrijd. De druk van rek een eerste keer doelman Voor SK Beveren, waar trai- de soms wervelende geelblau- Pauwels en amper drie minu- °er Rene Desayere vrijwel ze- we aanval resulteerde voor ten later schoof Kusto een ker bijtekent, zijn alle zorgen rust in twee doelpunten en schitterende voorzet naar de van de baan. Nu ook het be- nadien kon doelman Pauwels jonge Van der Heyden die stuur een verjongingskuur on- ook niet anders dan de schade met die bal verder aardige Merging lijkt de jonge lente beperken. Het jonge Wase dingen deed, voorbij Wijnste- wel op de Freethiel. voetbalgezelschap bleek de kers en onder Pauwels, en Hugo Aerts lentebode op Freethiel. Beveren zekerheid gaf. De Racing Mechelen zal tot het druk bleef maar iedereen leek seizoeneinde hard moeten wel te wachten op koffie, knokken om overeind te blij- Trainer Rik Pauwels, tevre- ven in de hoogste afdeling van den weer op Freethiel te toe ons vaderlands voetbal. ven," joeg na de rust twee Tegen een vlot kombinerend verse krachten het veld op Beveren ging de ploeg van maar het zou de wedstrijd niet Rik Pauwels immers zater- doen kantelen. Beveren bleef dagavond volledig ten onder, de toonaangevende ploeg en Toch waren de bezoekers aar- vooral via de flanken, met dig begonnen en in het eerste Kusto en Buyens, bleef er Diest teruggekeerd, na wedstrijdkwartier kregen zo- doorlopend gevaar. Toch een spektakelrijke wedstrijd wel Beveren, via Kusto, als maakten de bezoekers nog met °-a- twee doelpunten in Racing, via Leys, een goede even een vuist maar ze wer- blessuretijd en een gestopte doelkans. Beveren kombi- den door Dirk Rosez op hun strafschop door doelman De neerde gretig en het was rond plaats gezet. Mechelen viel Schrijver. De afwezigheid van het halfuur al duidelijk dat toen stil en Beveren had geen *!e geschorste Milko Derijck Mechelen de druk nooit zou moeite nog verder van de z'ch 'n verdedigingzone kunnen houden. Het voetbal- tegenstander weg te lopen. sterk aanvoelen. De gebrui- talent van Marek Kusto, het Erik Viscaal, de Nederlander keliJke was er niet, een wordt voor Beveren volgend zou liefst in België blijven 8ebrek aan vertrouwen dat seizoen zwaar de Pool maar he,de vraag welke Xge t De Wo" Brusselse stadion punten zou- wisselde voor Schiepers, ke- den gaan pakken maar na de ken de Waaslanders al tegen degelijke prestaties van de een 3-0 achterstand aan. Ver- laatste weken had men toch voort, Nilis en Gudjohnson zo'n afstraffing niet verwacht, hadden aan de klungelende «Of we nu met 5-1 of met 2-1 Wase afweer een makkelijk de boot ingaan, het blijft toch klusje. Lokeren van-zijn kant een nederlaag», stelde Aimé kon daar slechts twee kansen Anthuenis na afloop. Ontgoo- tegenover stellen: één van cheld was de Lokerse trainer Etim en één van Stalmans. niet echt, al wilde hij wel Anderlecht maakte er zelfs kwijt dat de Hongaar Mesza- nog 4-0 van voor de rust toen ros in tegenstelling tot de rest Kmcevic een voorzet van van het team - ver beneden de Grun binnenknikte. Maar verwachtingen bleef. «De eerste drie treffers kwa- Beveren - Mechelen 3-0. Kusto werd af en toe zwaar aangepakt... (dw) ANDERLECHT LOKEREN Met nog negen speeldagen voor de boeg ziet het er voor Sporting Lokeren helemaal niet rooskleurig uit. Door de recente nederlaag tegen An derlecht zakt de Wase klub immers naar een weinig benij denswaardige dertiende plaats in de klassering. Geen mens dacht uiteraard dat de jonge bezoekers in het Eerste provinciale K.A.V. Dendermonde Mare Cooreman werd verlost uit een gispverband. Het is niet uitge sloten dat hij zondagnamiddag de buteert. Onzekerheid heerst er omtrent Nico Van Bogaert. De ploeg: Van Meirvenne, Moens, De Schrijver, Cooreman Jacobs, Segers, De Coninck, De Baere, Van Bogaert Van Nieuwenhuyse, Kambala (De Ruyter, De Kunder, Laureys). S.K. Lebbeke Bruno Van Bladel en Leo Van Damme zijn gekwetst. Johnny Peeters is klaar. Frankie Van Heek voorlopig onzeker. De ploeg: Vinck, Hals, Peeleman, Meulenijzer, Peeters. Balis. De VUegher. Cooreman, Wemer Van Heck, Christiaens, Van Doorse- laer (Fr. Van Heek, Segers). Tweede Provinciale Robur Moerzeke Geert Van Moerzeke, Eddy De Malsche en Willy Raemdonck zijn geschorst. Frankie De Vos is nog onzeker. De ploeg: Laureys, Fons en Luc Vercauteren, Eddy. Benny en Jurgen Huylebroeck. Nobels, Ost, Verhelst. De Vos Gino Raemdonck, (De Graef). Baasrode De ploeg: Verstrepen, Van Der Vreken, Verheyden, De Decker, Vercauteren, Lijneei, Mare en Eddy Van Keer. Gino Ringoot. Michicls. Mario Ringoot. (De Ba cker. Pieters, De Cock) E.G. worden opgevangen. De man die normaal Geurts van nabij diende te kortwieken zat dus in de tribune met vertwijfe ling de gaten in de Eendracht- verdediging te aanschouwen. Men kan natuurlijk de vraag stellen of Aalst wel de gepaste taktiek heeft aangewend te Diest nadat het via De Cre mer de balans in evenwicht had gebracht. In plaats van een meer defensieve houding aan te nemen en te mikken op 1 punt, bleef Eendracht de aanvalstrompet blazen en werd achteraan man op man gespeeld, met het gekende gevolg. De Zuislaviër Samardzija eta leerde opnieuw een flauwe prestatie en we stellen ons de vraag of hij in de spits voor de resterende wedstrijden nog van enig nut kan zijn? Chunga daarentegen speelde een op perbeste match als foerier achter de spitsen. Moortgat van zijn kant was minder in zijn sas. De Westvlaming was duidelijk na een uur uitge blust. Zijn lieskwetsuur laat dus nog sporen na. (abl) toen was de wedstrijd al lang gespeeld... In de vier paars- men tot stand door gaten in witte treffers had spelmaker het centrum van onze defen- Luc Nilis telkens zijn zeg ge- De wedstrijd E. Aalst-AA Gent, die voor zondag staat geprogrammeerd, wordt algemeen beschouwd als de 'top per' in tweede klasse. De bedoeling van de beide ploegen is overduidelijk: Aalst mag geen puntenverlies lijden met het oog op een deelname aan de eindronde, terwijl Gent geen voeling mag verliezen aan de top met de rivalen Ekeren en Seraing. Beide antigonisten hebben bovendien nog wat goed te maken na hun nederlaag verleden week. Beide ploegen kunnen bovendien rekenen op hun sterkste opstelling. Niettemin heeft de Aalsterse oefenmeester Everaert 'positieve' selektieproblemen voor het opstellen van een basisteam. Op het middenveld b.v. zal hij een keuze moeten maken tussen Moortgat, Peeters, Chunga, Geeraert en Limpens. Rond de middencirkel dus van het goede teveel. Ook achteraan heeft Wim De Wolf zich als mandekker terug komen melden. Positief is ook het feit dat coach Everaert voor zondag a.s. weer zal kunnen rekenen op voorstopper Milko Derijck, die uit schorsing terugkeert. Die kan allicht meer vertrouwen in de Aalster- se defensie brengen, een vertrouwen dat zoek was te Diest, zaterdagavond II. In elk geval wordt bij Eendracht die belangrijke wedstrijd optimaal voorbereid. De opdoffer tegen Diest is al verge ten en het spelerspotentieel bereidt zich zeer gekoncen- treerd op deze belangrijke ontmoeting voor. Voor D'hooge wordt het wel een aparte wedstrijd. Hij moet het opnemen tegen zijn oude ploegmaats en zal derhalve sterk gemotiveerd aan de match beginnen Volgens sekretaris JP. Van Droogenbroeck kan die topper alle kanten uit: «Wie het eerste doelpunt scoort, kan van doorslaggevende aard zijn. Ik verwacht dat Gent met een voorzichtige defensieve instelling zal starten en vooral via de counter, een spelonderdeel waarin de Stroppen sterk zijn, zal trachten iets te forceren. Aan Derijck en zijn maats blijft derhalve de rol achteraan de wedstrijd onder kontrole te houden», aldus JP. Van Droogenbroeck. (abl.) sie. Ik heb dan na een twintig tal minuten Schiepers inge- had. Zelf scoorde hij er één, hij zette twee keer een mooie bracht voor Didier M'Buyu aanval op met evenveel goals en meteen voetbalde Lokeren als resultaat en het was na een wat realistischer, al was het fout op diezelfde Nilis dat spreekwoordelijke kalf toen nummer vier tot stand kwam al lang verdronken. In de eer- via een vrijschop, ste helft akteerde mijn team Na de rust deed Anderlecht bovendien veel te nonchalant. Toch ben ik de eerste om toe het begrijpelijk wat rustiger aan. En Lokeren scoorde, te geven dat die jonge gasten Het was eerst al eens gevaar- helemaal niet opgewassen zijn lijk geweest, langs Etim en tegen het talent dat bij An- derlecht ronddraaft». het was Bart De Roover die een voorzet van dezelfde John Na de mindere periode die Etim kon binnenkoppen. Een paars-wit na de winterstop eerreddertje en 4-1. doormaakte, leek het twee Luc Nilis kon dan uiteindelijk weken geleden in de beker- de paarswitte kroon op het wedstrijd tegen Club Brugge werk zetten toen hij, na een ineens veel beter te draaien, korte vrijschop van Jancovic, Die goeie verrichting werd vanop 25 meter nummer vijf Diest - E. Aalst. Samardjia blijft onmondig. Weeckx (Diest) is hem weer te vlug af (sv) trouwens vonge zaterdag te- voorbij de Lokerse goalie gen Lokeren nog eens overge- knalde: 5-1. daan, met de zware pandoe- Was Lokeren twee weken ge ring als resultaat. Het eerste leden sowieso van het behoud halfuur kwamen de jonge be- verzekerd, dan komt daar zoekers helemaal niet in het momenteel een groot vraagte- stuk voor, bovendien miste ken achter te staan. Volgende men in die periode duidelijk zondag maakt KV Mechelen routiniers als Pat Versavel en immers zijn opwachting op Peter Eikelboom, beiden ge- Daknam, om 15 u. Het team blesseerd aan de kant. Al na van Aad De Mos valt nog twee minuten kon het raak moeilijk te stoppen in zijn geweest zijn voor Anderlecht. race naar de Belgische titel en Didier M'Buyu werkte onbe- het zou een klein wonder he- heerst de doorgebroken Ver- ten mocht de thuisploeg toch voort in de grote rechthoek wat rapen. Al zijn de (voet- tegen de grasmat en Adri Van bal) wonderen soms de we- Tiggelen knalde de logische re|d niet uit. strafschop meters over het doel van Danny D'Hondt. Toen trainer Anthuenis na zo'n twintig minuten M'Buyu Vivian Bogaert VW Hamme - Bergen 0-2. Serge Geldhof omspeelt zijn tegenstander en kan verder vw Damme - Bergen 0-2. Al komt De Paep de bezoekende doelman nog bedreigen, de oprukken naar doel (vh) bal zit al klembast (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18