In twee minuten een match beslist Vier op een rij voorWoodruff Robur tevreden met punt op Baasrode Forfaitscore voor Meldert Mooi verdeeld Op de valreep Verhoopte puntendeling Half dozijn De Voorpost - 17.3.1989 - 19 VOETBAL Derde nationale Menen-Sportkring St.-Niklaas: 4-2 Wat dit Sportkring scheelt mag Joost weten. Vorige match waren zij in alle lijnen de betere van een toch niet te onderschatten Olympic en amper acht dagen nadat we aangaven dat dit de herop standing moest worden hakt men de Klaasjes met hun heb ben en houwen in Menen op nieuw in de pan. Natuurlijk speelden weer een aantal faktoren mee om deze nederlaag te ondergaan maar toch zoals Paul Theunis na de wedstrijd beklemtoonde, speelde dit St.-Niklaas niet met de-allure en de ingesteld heid van een leidersploeg. Reeds na 10 minuten een eer ste belangrijk feit dat de ne derlaag in de hand werkte: de uitsluiting van Dirk De Wach ter. Dirk die in de clinch ging met thuisspeler Verheecke kreeg prompt een rode kaart onder de neus geduwd. De Klaasjes dus met tien en tot overmaat begon bij de thuis ploeg Robby Woodruff aan een indrukwekkende serie. Na 20 minuten had Woodruff met een vluchtschot de stand geopend en nadat hij een tien tal minuten later flink geassis teerd werd door Verschueren knalde dezelfde Woodruff nummer twee voorbij De Vroe. Kort voor de rust beze gelde deze kundige speler, die er echter dikwijls te weinig in gelooft, het lot van de Waas- landers door er op voorzet van Verheecke 3-0 van te maken. Enkele preken van Paul Theunis ten spijt veranderde het spelbeeld nauwelijks in de tweede helft. Toen iedereen goed en wel zijn zitje had opgezocht zag men nog net die ongrijpbare Woodruff nummer vier tegen de Wase netten jassen. Nu was Martin de fourier van dienst geweest. Dit was natuurlijk erg verne derend voor de bleke leiders die reeds lang lijdend over de Menense bodem schreden. Eén enkele kans had St.-Ni klaas tot dan toe gekregen langs De Meyer, maar een thuisverdediger had de mooie reeks van Woodruff het liefst niet onderbroken gezien en duwde de bal van de lijn. Toen de wedstrijd gespeeld was en de thuisploeg wat gas terugnam kon Carl Comelis- sen de Klaasjes een eervol tegendoelpunt schenken in de ware zin van het woord maar van terugkomen was toen al lang geen sprake meer. Toen Woodruff, als man van de match, verdiend getrakteerd werd op een applausvervan- ging, kon St.-Niklaas vijf min. voor tijd langs Comelissen de stand dan toch wat aanneme lijker maken. Meer zat er ech ter niet in voor de Wase for matie die andermaal een ne derlaag diende te slikken in deze slechte terugronde. Be terschap is dringend nodig doch met de schorsing van Dirk De Wachter boven het hoofd, juist tegen Hamme, klaart de hemel zeker niet op. KAVD-Temse 1-2. Zonder Van Bogaert en Cooreman leek de Dendermondse defensie KAVD-Temse 1-2. Van Nieuwenhuyze, gedeeltelijk ver- wel nergens. Toen ook nog Kambala uit het middenveld verdween, vooral omdat stopt, kreeg het niet gemakkelijk, al kon hij dan wel een scheidsrechter Van der Eecken op een konfrontatie aanstuurde, moest Segers het copy-bookgoal scoren. Temse had die truuk toch al moeten proberen alleen op te knappen (vh) kennen... (vh) KAVD-Temse 1-2. Ook De Baere werd door de Temseverdedigers goed aan banden gelegd (vh) Robur Moerzeke mag zich ge lukkig prijzen met het feit dat het op FC Baasrode overeind kon blijven. Globaal bekeken dwong de thuisploeg de bete re kansen af. Onlogisch is de puntendeling wel niet, maar indien er een winnaar mocht zijn, dan kwam die eer wel aan de lokalen toe. - Tijdens de eerste tien minu ten dwongen we drie doelkan sen af. zegt de Baasroodse oefenmeester De Leeuw. Mario Ringoot. Marc Van Keer en Eddy Van Keer maakten om beurtén een vuist. Mits wat geluk was hier op zijn minst een doelpunt uit voortgekomen. Precies na ne gen minuten zijn we tot sco ren gekomen uit een voorzet van Eddy Van Keer, door Ringoot met het hoofd afge werkt. Ik had de spelers de opdracht gegeven om agres sief van stapel te lopen, snel een doelpunt na te streven en nadien op de counter te spe len. We zijn na de openings treffer een overwicht blijven realiseren. Pas in het derde kwartier kwamen de bezoe kers even in de match. De tweede helft kende een gelijk- opgaand verloop. Niettemin zijn we de betere kansen blij ven scheppen. Het is alleen maar jammer dat we ons half weg op een dekkingsfout lie ten betrappen. De leider heeft er, langs Geert Van Moerzeke, handig gebruik kunnen van maken om de gelijkmaker tot stand te bren gen. Ik meen dat we gerust de match hadden kunnen win nen. Nu wil ik uiteraard geen afbreuk doen aan de verdien sten van de bezoekers. Robur Moerzeke heeft goede voet ballers die allicht in staat zijn om de promotie af te dwin gen. Wij streven naar een plaats binnen de eerste vijf. Dat zou een mooi resultaat zijn na een eerste seizoen in tweede provinciale. E.G. KAVD-Temse: 1-2 Het uitvallen van een pak ti tularissen bezorgde beide trai ners heelwat kopzorgen. In laatste instantie moest de thuisploeg ook nog Nico Van Bogaert vervangen die tijdens de opwarming uitviel. Den- dermonde begon wel goed en kreeg reeds na vier minuten een mooie kans langs Van Nieuwenhuyze doch kon na dien nooit haar stempel op het wedstrijdverloop druk ken. Temse speelde inder daad erg wilskrachtig en zou zelfs op het half uur tweemaal gevaarlijk uitbreken. Onder tussen waren de gemoederen op en rond het veld al danig verhit. Ref Van der Eecken akteerde veel te teatraal, was doorlopend onnodig in ge sprek met de spelers en had binnen de eerste tien minuten al tweemaal Kambala bij zich geroepen om hen tenslotte nog geel te geven. Trainer Pfaff hierover: «Kambala heeft zijn prestatie van vorige week zeker niet kunnen bevestigen. Waarom de scheidsrechter hem evenwel onmiddellijk als zondebok moet aanpakken is mij een raadsel. Uit veiligheidsmaat regelen heb ik onze Zairees dan ook vervangen want dit ging echt niet goed en ik vreesde voor een rode kaart». Omdat De Ruyter net voor rusten nipt naast schoot ston den beide ploegen ook kwa kansen op gelijke hoogte en was de brilstand dan ook lo gisch. Bij het verlaten van het terrein daalde de volkswoede neer over het arbitrale trio zodat heel wat afschermwerk nodig was om hen veilig in de kleedkamers te krijgen. De bezoekende doelman Smits, eenzaam achtergebleven op het terrein, kreeg ook zijn deel van de brokken doch vond het, dom genoeg, nodig om zijn belagers tegemoet te treden. Gelukkig waren de bezoekende bestuurslui bij de pinken om verder onheil te voorkomen. De tweede helft was zeker niet van beter gehalte. De thuisploeg kwam we! op voor sprong na een ingestudeerde vrijschopsituatie doch kreeg een kwartier later een verras sende boon te slikken. De Wilde haalde van op dertig meter uit en liet Van Meir- venne kansloos. Omdat de thuisploeg zich roe keloos in de aanval stortte lag de countermarkt voor de be zoekers wijd open. Hun eer ste poging was trouwens al prijs. Lebruyn talmde met uit verdedigen, speelde dan te kort terug en nadat de eerste poging op de lijn was wegge veegd, stond Snijkers op de goede plaats om af te ronden. Daarmee was de eerste Den dermondse thuisnederlaag een feit. Doodse stilte dus in de paars blauwe kleedkamer waar trai ner Pfaff slechts moedeloos de schouders kon ophalen: «Dit hadden we toch niet ver diend. We hebben niet groots gespeeld doch een gelijkspel was toch het minste wat we mochten hebben. We misten duidelijk de werkkracht van Van Bogaert en het organisa tietalent van Cooreman... Temse is blijkbaar ons zwart beest». In de andere kleedkamer ana lyseerde de zegevierende trai ner Albert De Lamper erg rustig de feiten: «Ondanks het ontbreken van vijf spelers hebben de anderen met veel wilskracht gespeeld. Ik meen dat, afgaande op het aantal kansen, onze zege dik ver diend was. Cooreman is bij de thuisploeg blijkbaar niet te vervangen. Bij het Dender mondse openingsdoelpunt liet onze verdediging zich vangen aan een ingestudeerd maneu ver doch zelfs nadien zijn we in de goede afloop blijven geloven. Deze Dendermond se defensie was zeker te pak ken. Voor ons is deze zege natuurlijk de bevestiging van een erg goede periode. Spijtig genoeg is de kloof met de top te groot geworden». Voor Dendermonde, weer van de leidersplaats af, wordt het nog erg moeilijk. Zondag op Zulte kan men zich heel eenvoudig niet permitteren een punt te laten liggen. Of de ploeg, na deze morele opdof fer, in staat zal zijn zich weer op te krikken, zal de toe komst uitwijzen. E.G. Eerste provinciale Meldert-Svelta Melsele: 5-0 Baasrode - Robur 1-1. Doelman Laureys (Robur) kan gepast ingrijpen op dit aandringen van Vercauteren (vh) Tweede provinciale KI. Kemzeke-JV Kruibeke: 2-2 Het werd in het stadion Knekepitte een aangenaam en sportief derby tussen beide Wase vertegenwoordigers. Beide ploegen namen elk een helft voor hun rekening, wat resulteerde in dit billijke gelijkspel dat iedereen kon plezieren. Kruibeke had aangetoond dat het nog kon scoren toen het uitliep tot 0-2 en Kemzeke toonde achteraf hoe sterk "ten tegenwoordig wel loopt te voetballen toen het tegen een der sterkste verdedigingen van de reeks de 2-0 achterstand nog kon ophalen. Na een kwartier kwam Kruibeke op voorsprong via Leo Wuytack en toen Manu Verwulgen Kruibeke een handje toestak dacht groen-witte ploeg dat ze op rozen zat. Patrick Coppens besliste daar evenwel anders over want nog voor de eerste helft was afgesloten scoorde hij de aansluitingstreffer voor Kemzeke. Na de rust wist Kemzeke zich dan zeker zo sterk als Kruibeke en de logische gelijkmaker biecf niet uit. Wel diende gewacht te worden tot een kwanier voor tijd toen Bert Van Necke kon scoren. Nadien kroop Kruibeke nog door het oog van de naald want Filip Strobbe's schot werd nog van de lijn gehaald door een bezoekend verdediger en ook Van Himste had het geluk niet aan zijn zijde toen zijn poging via de binnenkant van de paal terug in het veld sprong. Zo bleef de gelijke stand op het bord en daarmee waren beide ploegen best tevreden Baasrode-Robur 1-1. Met deze kopstoot kan Gino Ringoot de bezoekende keeper kloppen (vh) KAVD-Temse 1-2. Ook Segers kwam niet tot ontplooiing in de wedstrijd tegen Temse (vh) SK Aalst-FC Denderleeuw: 1-1 Het was duidelijk te merken aan de partij dat beide ploegen de volle inzet nastreefden om uit de degradatiezone weg te klimmen. Dender leeuw, de laatste weken goed op dreef, maakte het Aalst lang niet gemakkelijk. Langs Lacroix kwam Aalst een eerste keer dreigen. Keymolen herstelde echter het evenwicht in de kansen. En die mogelijkheden waren in de eerste helft merkelijk op één hand te tellen. Ook na de rust bleef de partij vooralsnog in evenwicht maar rond het uur dwong Denderleeuw een veldmeerderheid af Aalst kreeg het nu heel moeilijk maar begaf voorlopig nog niet. Het doelpunt kon echter niet uitblijven. Eerst weerde De Saedeleir nog een poging van Staels maar De Petter kon in de rebound wel scoren. Aalst was dus een half uur op achtervolgen aangewezen. In dat offensief kon Denderleeuw bijna een tweede"keer scoren langs Peerlinck. Maar het geluk lachttc Aalst toe in de allerlaatste minuut. Arijs bediende Keymolen die voor de thuisploeg de gevleide zege uit de brand sleepte (GDT) VK Ninove-Eendracht Zele 0-0 De tricolores zijn er bij VK Ninove in geslaagd het beoogde punt veilig te stellen. Rekening houdende met een oogst van acht punten in eigen stadion en twaalf op verplaatsing hebben de Zeienaars hun reputatie als uit-ploeg eens te meer beves tigd. Voor trainer Etienne De Wispelaere waren er voldoende redenen tot enige tevredenheid alhoewel de strijd tegen de degradatie nog in spankracht is toegenomen. «Men kan ons niet verwijten dat we dit punt gestolen hebben», weet de Gentenaar. «Na de rust kregen we zelfs een half uur lang de betere doelkansen. Ik denk aan de pogingen van ondermeer Fiers, Van den Broeck, Seymortier en vooral een sterk akterende Jan Goossens. De ploeg speelde het belang van dit treffen indachtig, een gemotiveerde wedstrijd. We kregen overigens ook met pech af te rekenen, toen Filip Plaetinck vrij vroeg diende af te haken met een verzwikte enkel. Dat noopte me tot enkele verschuivingen. Om die redenen schat ik de verdiensten van Keppens, Maache en De Vleeschauwer hoog in. Ook doelman Danny Van Puyvelde toonde zich eens te meer gekoncentreerd vooral toen hij in de slotfaze Van der Stichelen in extremis kon afremmen. Vooraan missen we momenteel een opportunist. Desondanks blijft de jonge Sey mortier het volle vertrouwen genieten. Filip kweet zich als targetman uitstekend van zijn taak. Hij ontbeert nog een tikkeltje ervaring en overtuiging om zich in de kortste tijd als een gedroomde afwerker aan te stellen. In het burenduel met Hamme moet de ploeg nu bekwaam zijn een eind te stellen aan de magere puntenoogst voor eigen publiek. Ik ben ervan overtuigd dat het ons toch eenmaal zal lukken. Daarvoor reken ik op de mentale weerbaarheid van de groep». (Joost Arens) Tweede provinciale Kallo-FC Zelzate: 6-0 Met de komst van hekkesluiter Zelzate heeft Kallo nog eens alle kanonnen weten op te poetsen in verband met de nu wel nakende eindstrijd. In de eerste helft van dit duel beukte de thuisploeg evenwel tevergeefs tegen het fel verdedigend Zelzate dat geen barstje vertoonde onder de mokerslagen van Hamerlinck en co. Zelfs een uur lang konden de bezoekers zich vrijwaren van een doelpunt maar dan kregen ze, nadat Tom Van Strijdonck de score had geopend, de volle lading. Danny Hamerlinck dikte aan tot 2-0 en nadien waren er nog Ignace Deckmijn en Marc Rotthier die er rustig 4-0 van maakten. Een totaal ontredderde bezoekende ploeg zou dan nog via een strafschop van Van Loo en een nieuw doelpunt van Verdoodt uiteindelijk moeten afdrui pen met deze zware cijfers. Niets in deze wedstrijd liet aanvankelijk vermoeden dat de Wase ploeg met zon pandoering zou terugkomen uit het Aalsterse Meldert. De thuisploeg was wel sterk en gevaarlijk geweest vooraan maar van Wase zijde was het toch ook uitkijken geblazen als Van Mieghem of Smet aan de rand van de grote rechthoek verschenen. De tweede periode werd echter een ware afgang van de bezoekers toen eerst Christiaens in de 49e min. en vervolgens Rociands vijf minuten later er 2-0 van maakten. De thuisploeg, nu gelanceerd, was niet meer te stuiten en het verwonderde dan ook niemand dat Vermeir en nogmaals Roelandt het in de daaropvolgende minuten al te bont maakten. Op nauwelijks een kwartier tijd stond de forfaitscore op het bord want het laatste thuisdoelpunt viel op de 65e minuut. Meldert doet natuurlijk door deze zege een goede zaak in verband met het behoud. Anders is het gesteld voor Melsele dat nog lang niet zeker is van behoud in de hoogste provinciale reeks. Het talent is wel duidelijk aanwezig maar als ze op achterstand komt laat de ploeg zich blijkbaar al te gemakkelijk hangen. Aan trainer Janssens is het nu om hierin verandering te brengen tijdens de spannende slotfase van de kompetitie. M/S Duivensport, lnkorving bij «De Snelle Reizigers 11 of stade (da)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19