Boonwijk en Baardegem halen fors uit! *3 Vierde provinciale Aalst - Dendermonde Voetbaluitslagen Met onze verontschuldigingen. - HP "v De Voorpost - 17.3.1989 - 21 VOETBAL Enkele uitschieters sierden deze 24' speeldag. Zo was er vooreerst de opmerkelijke zege van het Kg maar bescheiden Racing Boonwijk tegen Opstal. Deze laatsten die meenden nog een «aterkansje te hebben op een hoge onderscheiding werden in één spelhelft tot de orde geroepen door de wijk-jongens. Even verderop in Opdorp, ook al een Buggenhoutse formatie, was het niet alleen karnaval maar ook doeltjeskermis. Baardegem, dat nochtans niet verkleed was, kon achtmaal scoren en wordt hiermee achter Terjoden, dat nu een punt verloor tegen Schoonaarde, de produktiefste ploeg van de reeks. We stipten het reeds aan: Terjoden verloor een kostbaar puntje tegenover de kop van het gebeuren. Berlare had zich namelijk goed hersteld na de katastrofe van verleden speeldag en hield nu Oudegem eronder en Lebbeke kende in Moorse! jpen genade met de Schroevers. Herdersem hield net als Baardegem een goede generale repetitie mor het treffen dat nu zondag op het programma staat. Herdersem won omzeggens moeiteloos tan F.C. Aalst. Nog bovenaan de rangschikking heeft Wichelen opnieuw aangeknoopt met de lege op het veld van Welle. Het gaat in Wichelse kringen allemaal wat moeilijker dan in de eerste ronde maar we mogen deze ploeg toch zeker nog niet afschrijven voor het titeldebat. Lutterzele jlijft de hoogten en de laagten met elkaar afwisselen, net als Appels, de tegenstander trouwens. Su won Lutterzele probleemloos tegen Sparta. Zo blijft Lutterzele wel nog deel uitmaken van de middengroep maar dat is toch te weinig voor deze ploeg, die toch met ambitie aan dit seizoen begon. S.K. Welle S.K. Wichelen Jongens wat blijft dat moeilijk gaan bij dit Wichelen dat er net als trainer Bellon bijna een open deur van maakte. Ware het niet dat doelman De Wilde weer in een schitterende dag had verkeerd dan was het ongetwijfeld een nieuwe nederlaag geworden voor dit Wi chelse team. Dank zij deze talent volle doelman werd de rust be reikt met een blanco stand en dat «as gevleid te noemen op dat moment. Wichelen riep wel ver achtende omstandigheden in als bleek dat Verheugen (geel) Eddy de Winter en Eddy Leunis (ge kwetst) met aan de aftrap konden komen. Toch beloofde het een Wichelse achtermiddag te worden vanneer de man met de bekend ste achternaam Wilfried Merckx reeds na drie minuten de bal op de dwarsligger plaatste. Doch van dit goed voornemen werd vlug afge weken en het was doelman De Wilde die in grootste stijl enkele thuiskansen moest verhinderen om een catastrofe tegen te gaan nog voor de kampwissel. Vooral D'Haes bij de thuisploeg bleek een boeman van formaat te zijn voor de Wichelse verdediging die pas op het einde van de eerste helft uit de omknelling kon gera ken. Eerst werd een schot van Poppe door een verdedigend been ot de goede richting geslagen en een nieuwe poging van Fruythof werd door de thuisdoelman Goossens op een knappe wijze ppakt. Even later had Goossens an wel het geluk aan zijn zijde oen Sonck hem bijstond op de Kja eveneens op een poging van Fruythof maar aan de overzijde diende De Poorter eveneens doel man De Wilde bij te staan op dezelfde ultieme lijn na een aan dringen van D'Haese. Na dc rust werd Pascal Poppe vervangen door Luc Roelandt bij Wichelen en samen met dit feit en de wetenschap dat Wichelen berg af en meewind mocht spelen kon Wichelen zich in het begin van deze tweede periode toch enigzins doorzetten. Veel meer dan wat hoekschoppen leverde dit Wiche len evenwel niet op. Daarbovenop kwam dan opnieuw een serieuze verwitting) van de thuisploeg toen D'haese een schot dat van de dwarsligger terugkwam nét niet onder controle kon krijgen om de 1-0 op de planken te brengen Met nog een kwartier te spelen viel dan toch uiteindelijk te beslissing. Na een mooie aanval van Wiche len die alles in één tijd bracht via Geert de Winter, Van Cauter en Wilfried Merckx was het deze laatste die kon scoren. 0-1 na 76 minuten. Toen de thuisploeg in eerste in stantie dan wat aangeslagen was van dit openingsdoelpunt kon De Visser dan bijna de stand verdub belen maar doelman Goossens van de thuisploeg verijdelde deze nieuwe Wichelse poging Naarma te dan het einde vorderde moest doelman de Wilde van de bezoe kers dan opnieuw zijn ploeg bij staan toen Eddy D'Haes van Wel le opnieuw zijn kans waagde. En kel late hoekschoppen leverden nadien Welle ook al niets meer op zodat het een erg gevleide zege werd voor dit Wichelen dat toch uit een ander vaatje zal moeten tappen wil het zich nog mengen in het titeldebat. De ploeg heeft op papier wel het beste programma maar daar koop je niets mee zoals ze in Wichelen wel al zullen on dervonden hebben. was het Benny Rogiers die dit dollebeeks kwartiertje wist te be sluiten met een vierde doelpunt. Meteen stonden de misschien voor Moorsel ietwat overdreven eindcijfers op het bord in deze anders wel sportieve partij. Sparta Appels Lutterzele Schroevers Moorsel 0 Raplde Lebbeke 4 Ondanks de vrij ruime zege van Rapide vielen de doelpunten te gen Schroevers Moorsel toch slechts in het laatste half uur van de wedstrijd. In de eerste helft had Rapide zich evenwel ook al een karrevracht kansen aangeme ten maar de thuisafweer bestond duidelijk uit enkele oud-strijders die het klappen van de zweep kenden. Hoe goed de kanonnen ook gericht werden steeds zoefden de kogels van ondermeer Enk Van Damme en Franky Verhey- den naast het Schroevers doel. Zelfs toen de plaatselijke doelman er ernstig over nadacht om te kapituleren en al op de grond lag kon Erik Van Damme de wenken de kans nog niet voorbij de ultie me lijn krijgen. Na de kampwissel bleef hetzelfde spelbeeld zich meester maken van de wedstrijd. Van Akkoleyen werd dan bij Ra pide maar ingehaald voor Franky Verheyden en plots draaide het vlot voor de mannen van achter de zwemkom. Na een geharrewar even voorbij het uur spel was het de klaarkijkende Van Akkoleyen die zijn ploeg op voorsprong kon knallen en na een verre uitrap van Tonnelier was Benny Rogiers er natuurlijk als de kippen bij om de stand vlug te verdubbelen Danny Van Puyvelde kon even later de nu vlot draaiende Rapide machine trakteren op een derde injektie en na een collektieve sterke aanval Beide ploegen treden meermaals aan in deze competitie onder het zelfde stramien: alles of niets. Nu weer was het Lutterzele dat alles kon meepikken op het veld van Sparta. Het zag er nochthans niet zo goed uit voor dit Lutterzeelse team want toen bleek dat Van Damme en Abbeel ontbraken we gens kwetsuur moest de 42-jarige speler trainer Sjoe De Bleekere zelf de Shoe's nog een aanbinden bij Lutterzele. En achteraf beke- nen zou «de Sjoe» zich elke week zelf dienen op te stellen tussen zijn spelen want het was door zijn toedoen dat het direkt 0-2 werd in het voordeel van zijn ploeg. Na 3 minuten was het Piscador die de score kon openen na een slecht uitverdedigen bij Sparta en wan neer langs de overzijde doelman Wouters de bal loste was Mare Rombout er als de kippen bij om de 0-2 cijfers op het bord te knal len.-Sparta Appels dat even de adem was afgesneden door daze blits start van Lutterzele kreeg dan niet lang nadien een derde doelpunt te incasseren wanneer op voorzet van Peter Noens, Mare Rombout vrij en alleenstaand kon inknikken. Meteen was de wed strijd gespeeld na goed 28 minu- tenspel en werd de rest van de wedstrijd overbodig. Toch werd het thuispubliek nog vergast op enkele mooie pogingen van de bezoekers. Zo miste Meysmans Peter nog een unieke kans op 0-4 (lat) en kon na een mooi samen spel tussen Piscador en Rombout eerstgenoemde ook al niet afma ken wanneer hij alleen voor de thuisdoelman verscheen. Zo bleef een catastrofale afstraffing toch nog enigzins uit voor Sparta Ap pels dat door de rust gered werd. Het was echter maar uitgesteld want Piscador schilderde kort na de rust een vierde Lutterzeels doelpunt op het hoofd van Mare Rombout. Toen kon de thuisploeg langs Raes evenwel de eer redden via een vrije trap. Lang duurde deze thuisheropflakkering niet want nadat Piscador op zuiders temperament nog maar eens door de Appelse defensie was gewan- delt werd hij neergehaald in de grote rechthoek. Peter Van Dam- dorpse netten en Herbert mc ton dan yanop de slip nummer d d k ffie 5 voor Lutterzele op de plank 6 b. 4 brengen. In een verharde slotfase voor forfait-koeken. Om het en nadat Shoe de Bleeckere reeds met meer vaktermen te zeg- vervangen was wist thuisspeler gen: ze sneden er door zoals Vereecken dan de score een ietsje v,f>tpr In Hp tweede helft wis- aanzienlijker te maken door het D0,l,er' Qe V? tweede Appels doelpunt te sco- selde trainer Van Der Rusten ren. Doch de pandoering stond dan Patrick Coudron nog die dan reeds lang op het bord en daar nu zondag toch geel geschorst kon niemand naast kijken. wordt voor Aiex De Croes. Oudegem 2 Doch dit betekende geen ver- Berlare 4 zwakking in de Baardegemse n.„f. score machine want nadat Ri- Berlare heeft zich knap weten te lf herpakken na de catastrofale we- Riveira met het half do ken voorafgaand op dit duel. Het zijn mocht pronkan stootten wegvallen van Kurt De Vuyst kan Geert Beek en Bert Saerens immers niet op enkele «eken tijds d d M djf Dan. opgevangen worden en aanvallers 1 op overschot heeft Berlare zeker ny de Ridder die ondertussen niet. Toch kwam niet volledig fitte bij de bezoekers gekwetst was De Ridder aan de aftrap bij de werd dan veiligheidshalve «TÏPa5!C.8maar0fdi,een80Cde vervangen door Jan Boey- Toen het achteraan dan ook niet ekens. Deze zag dan nog net zo best wilde vlotten bij Berlare hoe Joost Vergauwen van Op kon Oudegem, dat ook uit een dorp van een minder oplet- malaise komt toehhetimnfag j b,ik yan Baardegem doelpunt scoren langs Hillaert na 13 minuten. Even ervoren had gebruik maakte om letterlijk Berlare langs De Ridder die al- de eer te redden van zijn leen voor de doelman verscheen Opdorpse maats die op deze ?°neni?,rm«^'mi'.?,l!«„'n™„k St00fïleeS Bert De Meyer mistte een wen- kende kans wanneer hij een zullen geraken natuurlijk, vluchtschot net naast plaatste. Het Hetgeen bij Baardegem niet was dus Oudegem dat het eerst kan gezegd worden want als r de «jfde plaats bereikt wordt, lijk zou krijgen om de gelijkmaker hetgeen toch zeker moet kun- nog voor de rust op het bord te nen, dan zal trainer kok Jean brengen. Gelukkig voor de leiders Luc Van der Ruster zijn spe- Ün'J'dlSmn dÏ Vto letS Wel ietS mllerS vo<,rScho- geworpen langs doelman De Vroe in het thuiskamp. De Vroe loste 'e'en in gasthof Vonck dan een ogenschijnlijk ongevaarlijk Stoofvlees.... schot en Ronny De Cock kon goed volgend binnen tikken. 1-1 Rac. Boonwijck 3 na 32 minuten. Opstal 1 De wedstrijd kon dus terug op- nieuw beginnen maar lang duurde Trainer Leo Piessens was het na deze gelijke stand echter niet want de wedstrijd eens met zijn spelers: weer een foutje achteraan bij de dit was de beste Boonwijkwed- Voetbal. De ploeg van Rapid Lebbeke (da) Berlaarse defensie bracht Hans Hofmans in het bezit van de bal. Deze schakelde nog twee mannet jes uit om dan vervolgens mooi in doel te besluiten. Van net buiten de grote rechthoek. 2-1 na 34 minuten. Meteen ook de ruststand. Geluk kig kregen we een meer zelfverze kerde leidersploeg te zien tijdens 'aert we' raak trof. de tweede helft en dat resulteerde Wie dacht dit een gelukstreffer strijd van dit seizoen. Tegen een Opstalse ploeg die toch nog een dichte ereplaats najaagt werd het zelfs in de eerste 45 minuten een ware demonstratie van de Wijk- jongens. Reeds na een kwartier kwam Racing op voorsprong toen Erik De Wandel op de paal knal de en de hernemende Patrick Cal- KAVD-Temse 1-2. Dit is de faze net voor het lokale doelpunt. De vrijschop is juist gegeven. Van Nieuwenhuyze weet waar die zal terecht komen en heeft de bal maar in doel te schuiven, (vh) spelen viel dan toch eindelijk het gelijke spel in de Terjodense schoot toen Patrick De Backer na een slecht uitverdedigen bij Schoonaarde niet aarzelde om zijn ploeg alsnog op de valreep de halve inzet te bezorgen. En bijna werden het nog feestvlaggen bij Terjoden toen Rudy Troch in de slotminuten nog in extremis moest worden afgehouden door de Schoonaardse doelman. Dat zou evenwel van het goede teveel zijn geweest want elkeen was er na afloop van overtuigd dat de 1-1 eindstand een billijk resultaat kan genoemd worden voor beide clubs. Herdersem 3 F.C. Aalst 1 Dit Herdersem was duidelijk te sterk voor het zwalpende F.C. Aalst dat slechts in de tweede helft wat weerwerk kon verrichten tegen de thuisploeg. In de eerste helft evenwel was de beslissing reeds gevallen toen Dirk Velde- man op voorzet van Bart Hey- vaert (beste man op het veld) kon inkoppen voorbij de Aalstdoel- man. Nog voor de rust goed en wel in zicht kwam voor de Aalst- ploeg werden zij getrakteerd op een tweede doelpunt van Herder sem. Nu was het De Gusemé die Voetbal. En op deze manier tegen R. Lebbeke (da) van dichtbij kon inknallen. Na de rust bleef alles zich meestal afspelen op de helft van Aalst en nadat de Gusemé er 3-0 van had gemaakt kon een mee opgerukt Aalst verdediger dan toch een kwartier voor tijd de eer tedden voor zijn club. Verzachtende om- miste FC Aalst een strafschop standigheden voor Aalst pleitten wel dat doelman Van Hoelen en verdediger Jan Van de Weghe in de Ajuinen-stad moesten achter blijven wegens een straf zondag opgelopen enkele weken eerder. Mare Stevellnck dan ook vlug in een gelijkstellend doelpunt van de mee opgerukte Bart Van de Walle die na een inworp die verlengd werd door Van Bever in ideale schietpositie werd gebracht door Bert de Meyer een der uitblinkers bij de leiders.2-2 na 53 minuten. De thuisploeg wilde zich aanvankelijk niet neerleggen bij deze gelijke stand én ommekeer in de wed strijd en via Hillaert werd doel man Hanselaere van Berlare eens te meer op de proef gesteld. Het was van de thuisploeg kwam be drogen uit want nog een kwartier later zou Guy Holbrecht aan de solo van zijn leven beginnen toen hij enkele Opstalse bezoekers om speelde en ook de doelman op het verkeerde been wist te zetten. 2-0 na 31 minuten. En nog was de leidensweg van Opstal niet ten einde. Vier minuten later wandel de Luc De Meester doorheen de Opstalse defensie zocht en kreeg een dubbelpas met Guy Holbrecht en Patrick Callaert en knalde dan was echter dc bezoekende doel- 25 meter knap raak in het man die zich steeds de beste toon de zodat de weg naar de zege voor zijn ploeg open lag toen na een onrechtstreekse vrije trap van Van Impe op rechts Ronny De Cock met een fantastisch vlucht schot Berlare op 2-3 wist te bren gen. Een alles of niets spelende thuisploeg werd dan een kwartier voor tijd nog bedacht op een counter door de leiders. Die lever de een vrije trap op en het was nu Van Bever die op de genomen vrije trap door Beeckman de 2-4 eindstand op het bord kon brengen. Opdorp 1 Baardegem 8 De thuisploeg verkeerde dui delijk al in kamavalssfeer en dat resulteerde dan weer in dak van het bezoekende doel. 3-0 na 34 minuten. Meteen was de wedstrijd gespeeld want de thuis doelman Steven de Looze had tot dan toe nog maar bitter weinig moeten opknappen van de bezoe kende aanval. Tijdens de koffie zal er in Opstal se kringen dan wel een hartig woordje gepraat zijn danken we want er viel in de tweede helft toch meer agressieviteit te bespeu ren bij de bezoekers. Koen Cal laert was daar het bewijs van. Hij kon ook al met een sterk persoon lijk nummertje de bezoekers aan een doelpunt helpen. Verder dan dit eerreddend doelpunt van Op stal echter niet meer want het slot van de wedstrijd werd weer be heerst door een op de counter loerend Boonwijk dat langs Rene Peters nog de lat trof in de 82' minuut. Een alles of niets offen- Voetbal. De Schroevers van Moorsel (da) een vrij omvangrijke zege sief van Opstal in de laatste 10 voor de bezoekende Baarde- minuten bracht geen verandering fTi -n .ratner Van Der Rusten. De Baardegemse van deze competitie neerzetten, ploeg wordt na deze ruime zege dan ook na Terjoden de Terjoden 1 produktiefste ploeg van deze Schoonaarde 1 competitie. Bij de thuisploeg Voor Terjoden werd wellicht de wilde het maar niet vlotten en slechts thuiswedstrijd van het sei- ondanks het feit dat wel de zoen opgetekend tegen deze eerste kans van de wedstriid Schoonaardse Ploe8- Raf eerste Kans van ae weastnju Van Den Eynde en j c Kerstens voor Opdorp was maar doel- duurde het zelfs tot in de slotfase man De Rop van Baardegem alvorens de gelijkmaker kon genet deze aanval wist te stoppen, worden. Nog voor het eerstehalf- en voorzitter Hevmans de uur vers,reken was kon Schoon- en voorzitter neymans ue aar()e na een foutje achteraan bij Spelers friet met stoofvlees Terjoden toen Mare Bruylandt de beloofd had indien er 20 pun- bal achteruit kopte de stand weten ten gehaald worden in deze 'e openen. Terjoden vocht dan momenteel lopende competi- g—J 0^p.S tie moest nadien het recept de in te proberen halen maar voor die stoofvleessaus aan de ondanks het steriele overwicht Anderlecht-Lokeren 5-1 Beveren-RC Mechelen 3-0 2e Nationale Diest-E. Aalst 3-2 3c Nationale A J. Lede-SK Roeselare 1-3 Mcncn-St Niklaas 4-2 VW Hamme-Bergen 0-2 Ninove-E. Zele 04) le Provinciale SK Lebbeke-Waarschoot 1-1 SK Aalst-Dcnderlceuw 1-1 E. Mcldert-Melsele 5-0 KAVD-Temsc 1-2 2e Provinciale A Kemzeke-Kruibeke 2-2 Baasrode-Robur 1-1 Kalio-FC Zelzate 6-0 SLV Zelzate-Wieze 04) 3e Provinciale D Bambmgge-W. Moorsel 1-2 Gijzegem-Burst 4-2 Nieuwerkerken-ScheUebelle 2-4 Hofstade-Serskamp 0-2 Aaigem-Erembodegem 3-1 Herzele-TK Melden 1-1 Erpe-Heldergetn 1-1 Doggen-Kerksken 0-3 3e Provinciale E Lokerse-Sombeke 3-2 Bazcl-Stckene 1-1 Klinge-Haasdonk 2-2 Buggenhout-Excelsior 34) Grembergen-Vrasene 1-1 St. Pauwels-St. Gillis-W 04) SK Ovcrmere-St. Gillis-D. 1-0 Klein Laar-Gerda 2-0 4e Provinciale D Edixvelde-Vlierzele 3-1 Oordcgem-Westrem 0-0 Mcre-Kwatrccht 3-2 Woubrcchtegem-Erondegem 0-8 4e Provinciale G Oudegem-Berlarc 24 S. Moorsel-R. Lebbeke 04 WeUe-Wichelen 0-1 Terjoden-Schoonaarde 1-1 Appels-Lutterzele 2-5 Opdorp-Baardegem 0-1 Herdersem-FC Aalst 3-1 Boonwijk-Opstal 3-1 4e Provinciale H Straat je-Daknam 14) Waasmunster-VK Hamme 0-1 Kieldrecht-Sinaai 2-0 Heikant-White Boys 0-1 Hoogcindc-Ticlrode 0-1 Rupelmonde-Moerbeke 24) SK Lokeren-Meerdonk 3-3 Eksaarde-Verrebroek 1-0 Wegens onverwachte technische pro blemen zag de sportredaktie zich ver plicht om het verschijnen van verschil lende bijdragen te annuleren of uit te stellen tot een volgende editie: Atletiekklub Waasland in de lift Atletiek Stekene houdt «kippenslag» Verhuist middelpunt van AVLO van Loke ren naar Stekene? Vijfde volleytornooi in Erembodegem Tennis: Op naar de 20.000 Kaatsklub Herleving Aalst is opnieuw paraat Vooruitzichten van Kastel Rap en Vlug Sporthal «Het gelaag» ingespeeld in Steen dorp Turnkring Falos vierde zilveren jubileum Badminton: Herrera eindelijk Cl Volleybalrefs: Guido Thrienpondt uit Lokeren De kalenders van basketbal, handbal, vol leybal en voetbal De overzichten van Walivo en het Vlaamse Sportverbond Basketbal: Bart D'Haese blijft op eerste azen André Raes, vijftien jaar voetbalbaas Masters zwemfeest en distriktskampioen- schappen bij Lokerse Zwemvereniging. Schotterskampioenschap voor de brandweer in het Waasland Ook duivennieuws is voor volgende week bezoekers gelaten worden na 7 minuten stond het dan ook al 0-3 zonder dat de thuis ploeg van het veld was ge weest. Johan De Rop, Bert de Schoonaardse defensie weinig of zelden in de problemen kon worden gebracht bleef de 0-1 stand behouden tot aan de koffie. Ook na de rust was het wel door gaan Terjoden dat het meest in balbezit was maar dit niet recht- Snprpnc en nfltiiiirliilr Hprhip DalDez" was maar 011 mel recnl" Saerens en natuurlij* Herbte st[tcb kon ombuigtn in cnkel[ van Renterghem zorgden wenkende doelkansen. Naar het voor dit exploot. De wedstrijd einde toe veranderde deze situatie was dus na een 7-tal minuten da>> 'och enigzins toen eerst Ver- gespeeld en al de rest was SS "hSSTdeta t™ maar opvulsel. «Ricky» Rtvie- en nadien Vijverman eveneens op ra scoorde nog voor de rust zijn beurt de lat trof met een nummer vier tegen de Op- harde knal. Met nog 10 minuten te t§lÉ?É8§*li i -.5» - Hamme-Bergen 0-2. Een kollektieve aanval van Hamme, maar het schot van De Borger gaat naast vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 21