Rupelmonde en White Boys brengen opnieuw spanning Vierde provinciale Waasland 22 - 17.3.1989 - De Voorpost nu echter de kansen wist af te dwingen, op re tijd. alvorens Mamix Boey- dc bt "hoofd ontbr Broui niet j want Heikant - White Boys 0-1. Van Britsom was met deze kopbal dichtbij een doelpunt mac het viel weer niet mee. Via de lat vloog het leder buiten (vh) VOETBAL Heikant-White Boys 0-1. Van de Velde komt net te laat (vh) Op deze 24 speeldag krijgt de rangschikking plots een ander uitzicht want zowel leider Heikant Zele als vice-leider Moerbeke beten in het zand. Leider Heikant verloor na een hoogstaande wedstrijd die boven het vierde provinciale niveau werd betwist van White Boys St.-Niklaas, dat blijkbaar terug de goede forme te pakken heeft. Dat vice- leider Moerbeke geen gemakkelijke taak wachtte in Rupelmonde was vooraf geweten. Olympia pakte dan ook de zege, wat bewijst dat deze Rupelmondse ploeg toch terecht de vijfde stelling in de rangtabel mag nastreven. Dé grote winnaar van deze 24e speeldag was ongetwijfeld Eksaarde. De jongens van de Kanondreef deden hun naam wel geen eer aan, want een povere arsenalscore tegen Verrebroek is niet die uitslag om hoog mee op te lopen, maar de beide punten hieraan vastgekoppeld brengen de rood-witte formatie toch op één puntje van leider Heikant Zele. Nu zondag staat daarbovenop Moerbeke-Eksaarde geprogrammeerd, zodat hier wel eens de kompetitie kan betwist zyn voor een van beiden. Kieldrecht dat won van Sinaai krijgt nu Rupelmonde naast zich en V.K. Tielrode, dat met twee punten aan de haal kon gaan in St.-Gillis-Waas bij het plaatselijke Hoogeinde schuift eveeens wat dichterbij. S.K. Lokeren liet deze kans liggen door thuis niet verder te komen dan een gelijkspel tegen Meerdonk. Op die manier schuift nu Straatje Stekene aanzienlijk op in de middenmoot na een nieuwe zege tegen Daknam. De gekwetstenlast is bij Straatje sterk teruggevallen, zodat deze homogene ploeg gerust nog voor enkele verrassingen kan zorgen. Onderaan weinig wijzigingen. Daknam blijft in het licht van de rode lantaarn en zowel Meerdonk als Verrebroek moeten een verbazend V.K. Hamme laten voorgaan. De Wuitens wonnen zonder al te veel hindernissen beide punten op het veld van Sparta Waasmunster en tonen zo dat zij wel degelijk gewapend waren voor het openingsjaar in deze reeks. S.K. Lokeren 3 W.S. Meerdonk 3 Voor S.K. Lokeren sloeg het noodlot nog toe vooraleer de wed strijd goed en wel van start ging. Doelman De Jaeghere kwetste zich aan een glasscherf bij de opwarming. Toch besloot de doel man aan te treden in deze wed strijd, maar dat bekwam hem slecht. Na 5 minuten spel diende De Jaegher immers een hoge bal weg te werken maar gehinderd door de kwetsuur (een diepe snij- wonde die achteraf enkele hech tingen vroeg) duwde De Jaegher de bal omzeggens in eigen netten. De Jaegher die niet meer verder kon spelen werd dan in het thuis- doel vervangen door Franky Baert die het verder uitstekend deed en een waardig vervanger bleek voor De Jaegher Toch was de fut er bij zijn maats een beetje uit want ondanks het feit dat niet onaardig voetbal werd geproduceerd, ble ven die Lokerse aanvallen meestal steken aan de rand van het Meer- donkse strafschopgebied Slechts één enkele maal kon door de polder verdediging gebroken wor den, wanneer MUliau de ideale voorzet op het hoofd van Mare Van Der Haegen kon schilderen. 1-1 en ook meteen de ruststand, want hoe hard de thuisploeg nog schreeuwde om een strafschop voor een fout op Danny De Smit, de strafschop kwam er niet, zodat alles bij het oude bleef. Dat ver anderde vlug na de pauze toen een onzeker akterend Lokeren, dat te pas en te onpas achteraan enkele persoonlijke nummertjes ten bes te gaf, door bezoeker Van Rele- ghem de das werd omgedaan. Doelman Baert kon in eerste in stantie nog wel redding brengen, maar de bezoeker had toch het wel m dat er met dit Meerdonk best niet te lachen viel. Toch vlot te het niet zoals het hoorde en prees men zich al gelukkig dat Mare Van Der Haegen een kwar tier voor tijd na een knappe per soonlijke aktie de bordjes terug in evenwicht kon brengen. 2-2. Wie dacht dat de wedstrijd hier mee beslist was, kwam bedrogen uit want tien minuten voor afflui ten glipte bezoeker De Jong al dan niet door de buitenspelval van de thuisploeg en bracht zijn ploeg op een comfortabele 2-3 voor sprong. In een alles of niets stijl probeerde S.K. Lokeren dan als nog de halve inzet te bemachti gen, maar dat wilde eerst niet lukken. Het was pas in de 87e minuut dat Gino De Bruyne met een effektvolle vrije trap die rond de Meerdonkse muur draaide de halve inzet ook daadwerkelijk thuis kon houden. Heikant Zele 0 White Boys 1 Ruime belangstelling voor dit top- treffen in vierde provinciaal. Zo'n 300 supporters zagen dan ook een zeer goede partij, die ver boven het niveau uitstak van vierde en waarbij beide ploegen vrank en vrij hun kans gingen. De thuis ploeg verscheen wel enigszins ont hoofd aan de aftrap, toen het Jo Van Eetvelde en Peter Van Brits om moest missen in de spits van het gebeuren. White Boys dat en kele turbulente weken achter de rug heeft had er evenwel terug zin in, maar het weze duidelijk dat de Waaslanders voor één puntje wa ren afgezakt naar de Zeelse Hei kant. En daar slaagde de bezoe kende ploeg nog wonderwel in ook. Want gedurende het over grote deel van de wedstrijd kon de afstand gehouden worden. Na 2 minuten volgde reeds een ernstige verwittiging voor de St.-Niklase ploeg, toen een vrije trap van Cesteleyn op het kruis te pletter sloeg. Ook na een kwartier kwam de thuisploeg nog eens dicht bij de openingstreffer langs Steven Blan- quaert, maar diens schot zeilde voorlangs en de poging van Mare Van De Velde die afschampte op een Waaslands been verdiende ook al meer dan naast te gaan. De White Boys, die zich beperkten tot enkele gevaarlijke uitvallen langs snelle mannen als Van De Neucker en Rooms, kon evenwel de thuisdoelman niet zo bedreigen in de eerste helft, als dat de thuis ploeg dat gekund had. De tweede periode werd dan al gelijkopgaander, want het was nu White Boys dat met een kanons kogel van Rooms de thuismuit teisterde. Heikant kon nadien nog wel repli keren langs Mare D'Hollander, die een kopstoot van dichtbij nog op de doelman plaatste, maar het doelpunt viel tenslotte toch in het bezoekende kamp. Bij een slecht ontzetten in de thuisrangen, waar bij te lang getalmd werd om de bal oordeelkundig weg te werken, was het Yves Van De Neucker die met het leder kon wegkomen en gepast kon voortrekken naar Dirk Rooms die natuurlijk niet aarzel de om zijn ploeg op een 0-1 voor sprong te brengen. 0-1 na 70 minuten. Nadien probeerde Heikant nog wel de bakens te verzetten maar alles bleek tevergeefs te zijn tegen de goed georganiseerde klaasjes verdediging. De in een off-day verkerende Mare Van De Velde werd nog vervangen door Danny 't Kindt, maar dat bracht ook geen zoden aan de Zeelse dijk, zodat Voetbal. Zowel aanvallend als verdedigend waren de ploegen in de match tussen SK Lokeren en Meerdonk aan elkaar gewaagd: 3-3 (polo) Heikant - White Boys 0-1. Van Eetvelde tracht een bezoeker a scheidsrechter kijkt echter nauwlettend toe (vh) bal af te snoepen. De ekens nog het dichtst bij de gelijk maker kwam. De bezoekende ver dediging klaarde echter ook deze klus, zodat beide punten naar de Wase hoofdstad verhuisden na een zeer goede wedstrijd, waarin enkel Heikant als verliezer naar voor kwam. Eksaarde 1 E. Verrebroek 0 Het heeft het hoog geplaatste Eksaarde werkelijk heel wat in spanningen gekost om het be scheiden VerTebroek er onder te houden. We kunnen duidelijk stellen dat het een mindere dag was van de thuisploeg, die te wei nig langs de flanken probeerde de bezoekende stellingen te ont wrichten. Toch werden tijdens de eerste helft nog een aantal kansen afgedwongen, langs Nimmegeert en De Cock, maar deze bekende schutters uit de kanondreef wer den door een voortreffelijke kee pende doelman Thierens van Ver rebroek telkens een halt toegeroe pen. Zelfde scenario volgde in de tweede helft en er diende dan ook gewacht tot aan de 87e minuut, alvorens de inmiddels al bange schaapjes op het droge konden getrokken worden bij de thuis ploeg. Na een verwarde fase was het Geert Nimmegeert die het juiste gaatje vond in de bezoeken de afweer en dus de zo belangrijke punten voor zijn ploeg kon aan brengen. Venebroek betwistte deze fase nog hevig bij de ref., maar het doelpunt werd toch gel dig verklaard. Hopelijk volgt na deze slechte thuisrepetitie een knappe premiè re nu zondag op het veld van de Suikerjongens uit Moerbeke. Mits winst zijn deze laatste zowat uitge teld voor het titeldebat, en ander zijds is weer een en ander te herdoen in deze toch wel spannen de reeks. 01. Rupelmonde 2 F.C. Moerbeke 0 De bezoekers die enkele pionnen moesten missen in dit duel kwa men naar de Mercatorstede afge zakt met de bedoeling één puntje op zak te steken. Het is uiteinde lijk niets geworden en dat was wel de verdienste van een weeral sterk spelende formatie van trainer Jos Verguh, die van deze Rupel mondse ploeg werkelijk een elftal heeft weten te maken waar in de toekomst rekening mee zal moe ten gehouden worden. Niet alleen de bezoekers waren gehandikapt, maar ook de thuisploeg moest enkele niet onbelangrijke jongens missen voor dit duel. Zo ontbra ken Kris De Laet en Koen Buy- taert, wegens schorsing op het appèl en kon Johan De Clercq wegens werkaangelegenheid ook al niet zien hoe zijn ploegmakkers er een ware demonstratie van maakten tegen de suikerjongens. Vooral langs de flanken, het sterkste punt van dit Olympia, zaaide de thuisploeg meermaals paniek in de bezoekende stellin gen. Bert Canfeyn, de grote me neer, en Kris Foubert konden zo geregeld Benny Van Cleemput in de spits bereiken, die op zijn beurt de jonge bezoekende doelman op de proef kon stellen Toch bleef de bordjesman van Rupelmonde zonder werk in de eerste helft, want geen enkele aanval kende sukscs. Al was Van Cleemput dicht bij de openingsgoal toen hij met een keiharde knal de onder kant van de lat trof en de bal al dan niet over de lijn zou zijn geweest. In de tweede helft veranderde Rupelmonde dan van taktiek en trok het spits van Geemput wat terug en kwam Hugo Rauwaert in de ploeg vooraan in de plaats van Ronny Felix. De voetballende Olympia-voorzitter, en dokter Hugo Rauwaert kon dan ook de wedstrijd een andere wending ge ven. wanneer hij knap aange speeld door Van Geemput met een typische dokter Rauwaert- goal de score kon openen in de 65ste minuut. 1-0. De bezoekers die het rond die tijd allemaal niet meer zagen zitten en eerst al tegen een aantal gele kaarten hadden aangekeken, verloren dan even later zelfs nog Tom De Saeger die zich vergreep aan Franky Van Strijdonck. Moerbeke nu met 10 kreeg geen kans meer om het vlot draaiend Rupelmonde voetje te lichten en het was Benny Van Geemput die op voorzet van Bert Canfeyn vijf minuten voor tijd de 2-0 kon scoren, zodat de wedstrijd voor zover dat nog niet bekend was, beslist werd. Bijna werd het zelfs nog 3-0 wanneer uitblinkers Canfeyn en Rauwaert een leuke aanval in elkaar staken, maar laatstgenoemde kon de wenkende kans niet benutten, maar daar treurde men bij de thuisploeg niet om, want de winst en de glans- prestatie waren toen reeds verze kerd. Sparta Waasmunster 0 V.K. Hamme 1 Sparta Waasmunster dat met de inbreng van een aantal juniores die virtueel kampioen zijn in hun reeks, op de experimentele toer ging, kwam tegen dit V.K. Ham me iets te kort om de zege alsnog te proberen bewerkstelligen. De bezoekers hadden dan ook aan een aktie van Hans Calluy in de 66ste minuut genoeg, om de volle buit mee te kunnen pakken naar Hamme. Sparta probeerde langs de zuiderling Achihibi en langs Van Boxelaer nog wel wat weer werk te geven, maar het was toch V.K. Hamme dat een tweede puik resultaat op evenveel speeldagen wist bijeen te knallen. S.K. Kieldrecht 2 Herl. Sinaai 0 Verdiende zege van Kieldrecht te gen Herleving Sinaai dat zich evenwel sterk verdedigd heeft en na de wedstrijd aanspraak dacht te maken op een puntendeling. De afwerking bleek bij de Tinei- jongens eerste meer het grote knelpunt te zijn, zodat de beide punten uiteindelijk naar de gren- sploeg gingen. Na 6 minuten kwam rood-wit al op voorsprong toen Mario Du- pont een aanval opzette met Ben ny Gaeyé en Danny De Wilde, maar zelf toch kon afwerken. 1-0. De jonge Herleving doelman hield nadien nog gevaarlijke scho ten van Gaeyé en De Witte uit zijn doelvlak en pech kende de thuisploeg ook al wanneer Gaeyé als uitblinker nog voor de rust de paal trof en zo waarschijnlijk een vroege beslissing liet liggen. Na de rust viel dan toch de beslis sing toen Verplancke een ietsje sneller was dan de ver uitgekomen bezoekende doelman. 2-0 na 51 minuten. Nadien verwaterde de wedstrijd wel en volgde een lange periode die veel middenveldspel inhield. Sinaai kwam dan in de slotfase van de wedstrijd nog sterk opzetten maar de thuisdoelman echt bedreigen was er zeker met meer bij. Straatje Stekene 3 Daknam 0 Ondanks het feit dat de thuisploeg nog steeds de diensten moet mis sen van Luc Audenaert, begint het toch vlot te lopen. Tegen dit jonge Daknam dat met drie jeugd ige spitsen aan de aftrap ver scheen, had de ploeg van tegen de express-weg geen al te grote moei lijkheden te ondervinden Regi De Maeyer orkestreerde de ploeg moeiteloos doorheen de bezoe kende afweer en na een 30-tal minuten stond het 1-0. De mee opgerukte Jurgen Hinze kon na een 1-2 met Van Camp deze laat ste alleen voor de jonge bezoe kende doelman Mariman brengen met het gekende gevolg. Kort na de herneming viel dan een tweede thuisdoelpunt te noteren, wanneer Regi De Maeyer in één tijd Patrick De Sutter kon berei ken Deze omspeelde op zijn beurt dan weer de bezoekende defensies om De Maeyer dan in scorepositie te brengen. 2-0 na 48 minuten De bezoekers die tegen het vijf koppige sterke thuismiddenveld niet konden optomen liepen dan even later opnieuw tegen een snel le tegenstoot op, waarbij Erwin Van Camp foutief diende gestuit te worden in de grote rechthoek. Uitblinker Regi De Maeyer zette de elfmetertrap feilloos om, zodat meteen de ruime Straatjes zege op het bord verscheen. Trouwens de cijfers konden nog hoger zijn op gelopen indien doelman Mariman in het bezoekende doel niet zo'n glansprestatie had weten neer te zetten en achteraf nog pogingen van Regi De Meyer en Erwin Van Camp had weten te neutraliseren Voor Straatje schijnt nu terug de zon na een seizoen vol kwetsuren en allerlei tegenslagen. Wanneer de ploeg deze form blijft behou den zal Straatje wellicht nog als scherprechter kunnen fungeren in deze nog lopende kompetitie die spannend dreigt te blijven tot de slotspeeldag. Hoogeinde 0 V.K. Tielrode 1 Veel te hard betwiste wedstrijd waarin scheidsrechter Meule duchtig met geel en rood moest zwieren, om de gemoederen te kunnen bedaren. Het overgrote deel viel wel langs de thuiskant. Hoogeinde eindigde zo de wed strijd nog met acht en ware het niet dat het einde toen dichtbij was geweest, dan zouden er nog wellicht meer uitsluitingen zijn gevolgd Tielrode dat naar St-Gillis was afgezakt zonder toren Yvan De Keyzer stoorde zich niet al te erg aan het agressieve spel van de thuisploeg en nadat het reeds eer der in de beginfase een strafschop had geclaimd voor een fout op Franky De Keyzer kreeg het dan na 10 minuten spel wel een straf schop toegewezen door scheids rechter voor een minder erg ver grijp op de hoog opverende Carl De Wilde. Dirk Buytaert klaarde zoals steeds deze elfmetertrap voor Tielrode en meteen stond de eindstand op het bord. Wat tij dens de resterende 80 minuten Voetbal. Na een 1-1 ruststand werd de tweede helft van de wedstrijd SK Lokeren Meerdonk een boeiend kijkstuk (polo) van de wedstrijd gebeurde had nog maar weinig met voetballen te maken. Tielrode kon via De Wilde en De Puyseleir nog wel dicht in de buurt komen van de 0-2 maar het bijwij len erg gevaarlijk spel van de thuisploeg liet in de gegeven om standigheden weinig goed voetbal toe. Bruno Verschaffeit was de eerste die mocht vertrekken bij de thuis ploeg en na hem volgden nog Erik Hoof en de nauwelijks één minuut op het veld staande Vcrschueret Op die manier eindigde Hoogeifr de slechts met acht spelers derr wedstrijd en dat was toch wel ml van het slechte teveel. Mare Stevelinck Volleybal. Hamvoc - ATB St. Niklaas 2-3. Ook De Block kon het Wase Blok verschalk (vh) Volley. Hamvoc - ATB St. Niklaas 2-3. Varewijck van Hamme omzeilt het Wase blok (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 22