Leider Neerpelt veel te sterk Met 4 bonuspunten naar play-offs Koorts zakt bij HC Lokeren «Zij» doen het opnieuw Volle winst ontglipt HK Waasmunster E.V. Aalst blijft erin geloven Ook Brasschaat voor de bijl Knappe zege van Temse Verrassende nederlaag. De Voorpost - 17.3.1989 - 23 HANDBAL 2e nationale le nationale Avanti Buggenhout-Neerpelt: 16-31 Na de knappe prestatie tegen Bey- Het enige objectief dat mij rest is 10' van de eerste helft luwde het ne en de overwinning in Mechelen Avanti in 's lands hoogste reeks te Limburgse geweld dan toch enigs- had Avanti enige ambitie om lei- houden. In de play-offs wachten zins zodat Avanti de schade aan der Neerpelt het vuur aan de sche- ons echter nog acht wedstrijden de rust kon «beperken» tot 7-16. nen te leggen. Avanti startte dan en met de beperkte kern is dan Maar ook in het eerste kwartier ook met open vizier aan de wed- alles mogelijk. Wellicht rekupere- van de tweede helft moet doelman strijd maar dit bekwam het slecht, ren wij dan J. De Pauw maar één Maes zich in een goedkoop schiet- Neerpelt toonde zich veel sneller speler die uitvalt kan fataal zijn. kraam gewaand hebben want re in uitvoering dan de thuisploeg en Het is voor mij een heel moeilijk gelmatig doemden 2-3 Neerpeltse domineerde in kracht en gestalte seizoen geweest en hoe het nu aanvallers afgezonderd voor zijn zodat Buggenhout gewoonweg verder moet, weet ik niet. Orlow- doel op. Orlowski bekommerde overrompeld werd door een sterk ski zal volgend seizoen mogelijk zich alleen om het aantal doelpun- Limburgs geheel. De onbeschik- verdwijnen Herstel is geïnteres- ten dat hij lukte en Van Mol kan seerd zodat Avanti minimaal zijn gebrek aan training niet ver vijf spelers moet aanwerven. Dit doezelen. Zo werd het 12-26 na baarheid van de gekwetste C. Vinck en het uitvallen van A. Maes na amper 5' maakte de taak is een «must» anders zie ik het ook 45' en één minuut voor het einde voor Avanti nog moeilijker want niet meer zitten», coach Noteboom beschikte c prikte Neerpelt de dertig op het De wedstrijd zelf vraagt om een scorebord. Gelukkig kon Avanti geen enkel alternatief om de Lim- kort verhaal. Neerpelt leek over in die laatste periode ook wat Handbal. Dirk De Bruyn van Ajax Lebbeke (gb) handbal. Wim De Proft van Ajax Lebbeke (gb) Handbal. Danny Luypaert van Ajax Lebbeke (gb) einde. Het werd nog 20-19 langs Luypaert en als in de laatste mi nuut Van Ransbeeck het gelijk spel op het scorebord bracht was Montegnée-Ajax Lebbeke: 20-20 Na het gelijkspel tegen leider home-getinte scheidsrechters het keepende De Bruyn moest dan Montegnée is het nu vrijwel zeker Ajax moeilijk en een niet meeval- zijn plaats afstaan aan J. Vermei- dat Ajax Lebbeke de kompetitie lende keeperswissel in de tweede ren en zoals later bleek was dit afsluit op een tweede plaats en helft bracht Lebbeke uit balans, geen gelukkige ingeving. Met Van met 4 bonuspunten aan de play- Onder impuls van een bijzonder Ransbeeck enkel nog in aanval en offs begint. Tegen Hoei, volgende sterk spelende J. De Man domi- later Luypaert, ook al met twee knap spelend Ajax Lebbeke. zaterdag, volstaat één punt. om neerde de ploeg van trainer Prin- 2'-straffen moest Princen steeds Ajax Lebbeke: De Bruyn, Ver deze gunstige uitgangspositie te een de eerste helft en via 3-3 na bijsturen en na 42' had Monteg- meiren, Cleymans, bestendigen en zoals Ajax 10" leidde Ajax met 4-7 na 19'. née de leiding overgenomen (12- «draait» de laatste weken mag dit Het Ajax-offensief werd echter 11). Het werd zelfs 16-12 als De geen probleem zijn. In Monteg- onderbroken door de scheidsrech- Bruyn opnieuw in het doel stond Biesen, De Proft 2, Agneessens, néee toonde Lebbeke zich op- ters die B. Van Ransbeeck voor en bij Ajax vreesde men toen voor Cristiaens3. nieuw die strijdvaardige en eollee- een bepaald lichte overtreding een een goede afloop. Maar wat vroe- tief sterke ploeg en naar men ons tweede 2'-straf aansmeerden na ger zo stroef ging lukte nu wel. öelotten: vertelde verdiende Ajax tegen de 22'. Meteen problemen voor de Een wilskrachtig Ajax begaf niet Montegnée-Ajax Lebbeke: Decker, Moens 3. leiders meer dan dat ene punt, In Ajax-coach maar aan de rust leid- en met treffers van F. De Ridder 11-15 de eerste plaats maakten de nogal de Ajax steeds met 7-9. Een goed naderde Ajax 19-18 3' voor het Tegen het op de tweede plaats burgse pletwals te stoppen. De heel wat meer «KW» te beschik- meer gaan scoren zodat de afstraf- Avanti-coach over de huidige si- ken, liep zeer vlot de tegenaanval, fing nog eindigde met «redelijke» tuatie: «Avanti wou gaan konkur- scoorde gemakkelijk uit de twee- 16-31 cijfers. Dit Neerpelt was reren met de leiders, dit kostte de lijn en was in verdediging niet gewoonweg een klasse te sterk ons een pak doelpunten en het te verschalken door het in kracht voor Avanti en wij vragen ons af uitvallen van Maes maakte het en gestalte sterk benadeelde wie het van de titel kan afhouden, onmogelijk de schade te beper- Avanti. Zo werd het 0-5 vooraleer De reserven verloren hun wed- ken. Ook het feit dat wij veel te Orlowski, de enige Avantispeler strijd met 11-17 cijfers, traag in defensie terugkeerden die aanvallend kon konkurreren Avanti Buggenhout: K. Megos, kostte ons een pak doelpunten, met de Limburgers, kon s« gerangschikte Montegnée liet Ajax duidelijk blijken dat het de kampioenstitel rechtmatig ver- 3e afdeling dient. In een sterke eerste helft Moens, Orlowski 11, Megos 1, Van Mol 3, De Maeyer, Vlassen- root 1, De Brauwer, Maes, Mar- zich in verdediging en mijn voor dat Neerpelt een 2-13 voor- blie, C. Megos 1, Vereecken. «bank» is duidelijk te beperkt, sprong telde na 20'. In de laatste Orlowski die aanvallend te veel het uitvallen van Maes met werk moest opknappen spaart gekloven wenkbrauw zorgde er- dit zeker niet onverdiend voor een met doelman Vermeiren bijzon- Vnir. cn-Und a io* t -Kivt» der attent, bouwde Ajax een 2-10 voorsprong op maar moest daarna Van Rans- wat gas terugnemen zonder dat de beeck 6, De Ridder 3, Verlinden zege ooit in gevaar kwam 1, Luypaert 2, De Man 3, Van Ajax Lebbeke: Vermeiren, Van HBC Dendermonde-Robuco Buggenhout: 18-17 Onvoorstelbaar, maar net als in (11-11). de heenronde liet Robuco Bug- Een opvallend goede Thijs zorgde genhout zich verrassen door «un- dan voor 11-13 maar HBC had derdog» Dendermonde. Robuco aangevoeld dat Robuco dat steeds deed het de laatste weken noch- «onnadenkender» ging spelen ver- tans voortreffelijk maar de manier raden werd door de zenuwen. Im- waarop zij zaterdag de zege lieten pens bracht de thuisploeg op- "itglippen geeft toch weer aan dat nieuw gelijk (13-13) en 10' voor mmige Buggcnhoutse spelers het einde toverde Van Geel dan •t enorm moeilijk hebben naast nog maar eens een droompas in de de benen en de armen ook het handen van Wesemael en het 'hoofd te laten meespelen. Het werd zelfs 15-13. Trienpont en ontbreken van de gekwetste J Hertsens konden het zwalpende Brouillard maakte het wellicht Robuco dan opnieuw in de koers niet gemakkelijker voor Robuco brengen en met een 15-17 voor want deze maal liep veteraan sprong 3' voor het einde leek Krogstrup er maar bleekjes bij. Dendermonde te moeten berus- HBC daarentegen beschikt over ten. Maar dan ging het totaal fout heel wat minder intnnsieke kracht bij de bezoekers Men bleef bij maar is taktisch voortreffelijk en Robuco maar te pas en vooral ten Handbal. Het bestuur van Ajax Lebbeke (gb) tegen «aartsrivaal» Robuco speel- onpas naar doel werpen, liet zich de ook een ongebreidelde inzet betrappen op balverlies in aanval mee. Robuco begon overtuigend en een sterke Wesemael en de aan de wedstrijd. Ondanks dat het jonge Van Steen zorgden voor 17- verdedigend stramien van coach 17. Nog had Robuco het lesje niet Buelens klopte leidde Robuco geleerd en J Wesemael zorgde met 0-2 na 6' en ondanks dat de ervoor dat HBC bekroond werd thuisploeg er daarna even in slaag- voor de ongelooflijke strijdlust en de de neus aan het venster te het gedisciplineerd spelen. Een «eken (3-2 na 11') leek Robuco nieuw balverlies bij Robuco werd even later op weg naar een riante hen fataal want één minuut voor zege. Het ging in een ruk naar 3-8 het einde werd het lot van Bug- (26e minuut) en het veelvuldige genhout beslecht. Van e .a.. HC Lokeren-Opglabbeek: 20-13 BosbekeVlasUnrooT^Cooreman Een =chte diagnose is moeilijk te burgers tot 10-7. Ook in het begin Lenaerts 1, Van Hille 5, K. Ver- 2, Verheyden 1, Cleymans 5, De s,eUen. b'J Lokeren maar in de van de tweede helft bleef het vier- hofstadt 1, Bocklandt 5, Versele Bruyn 1, Maesschalk, Vercam- wec'8tr*j<' ,eIen bet relatief zwak- kant draaien bij Lokeren dat niet 4, Verguit 2, Van Cauwenberghe men 3, G. De Decker, N. De ke °Pglabbeek bleek de «ziekte- meer in het wedstrijdritme ge- 2. kiem» toch te verzwakken. In een raakte en Opglabbeek naderde Reserven: EVA sPe,,erend eerste kwartier leek zelfs tot 11-9 na 40'. Het duurde HC Lokeren-Opgfabbeek: 20-8 Lokeren zelfs totaal «koortsvrij» dan tot het laatste kwartier voor- Een duidelijk oppermachtig Lo- en het aanvalsspel draaide weer aleer Lokeren de bezoekers ver- keren leidde aan de rust met 8-4 op volle toeren. De snelle tegen- der kon afmaken. De zege kwam en in de tweede helft kwam de aanvallen volgden in een hoog weliswaar nooit echt in het ge- hegemonie voor de thuisploeg nog tempo, de pivot werd knap aange- drang maar het was enkel tijdens sterker tot uiting, speeld en de afwerking verliep de laatste 10 wedstrijdminuten dat HC Lokeren: Van Vaerenbergh voortreffelijk. Het werd«9-3 na 13' Lokeren zijn overwicht opnieuw De Neef, T. De Neef 3 De Proft en niets liet een terugval vermoe- in doelpunten kon uitdrukken. 2, Van Driessche 4. De Bruyne 3 den. Maar plots lukte het weer Het werd 16-11 met treffers van Van de Velde, Gokbulut 3 Pic- niet meer bij de thuisploeg. K. Van Hille die een sterke terugron- qUer 2, Vermeiren 3. Verhofstadt, nochtans duidelijk de speelt en een 20-13 overwin- £VA kampend met een weerbarstige ning geeft aan dat Lokeren duide- vorm, kreeg een mannetje bij zich lijk de meerdere was. en aan de rust naderden de Lim- HC Lokeren: Van Vaerenbergh, HK Waasmunster-Uilenspiegel: 18-18 Na het gelijkspel tegen Uilenspie- enige maal aan de leiding (14-15). einde raakte Uilenspiegel nog gel kon men wel enige teleurstel- In die moeilijke periode bereikte langszij en de pogingen van De ling konstateren in HKW-kringen. HKW nog moeilijk zijn pivot en Vlieger en Borgers in de laatste Terecht als men beseft dat vrijwel ook ontbrak hen wel een tikkeltje minuut, kenden niet het verhoop- de ganse wedstrijd Waasmunster meeval in de afwerking. Sanders, te sukses. aan de leiding stond en dat dit ene De Vlieger en een bijzonder hard HK Waasmunster: De Graeve, verliespuntje als resultaat heeft werkende Van Damme stelden Van Renterghem, De Meersch- EV Aalst-J.S. Herstal: 19-17 Hoe moeilijk het seizoen ook ver- valsspel en een goed spelende ver- impasse en het werd 16-13 na 51'. loopt voor EV Aalst, het is duide- dediging met een attente Van Pot- Meteen was Aalst «gelanceerd» lijk dat de ploeg van M. Welle- telberghe in doel tot 7-2 voor- voor een sterk wedstrijdeinde en onver- kens blijft geloven in het behoud sprong nam. Er waren dan 13' Herstal kon enkel nog trachten 14 nrpstati» ftPOO-0,v,n balverlies in aanval liet een moge- wachte wedstrijdwending ges- in tweede klasse. Nu werd JS gespeeld. Aalst bleef die ganse aan te klampen. Met een 19-17 £j|C eenoee jvwiist dat een Waas lijke terugkeer van HBC niet ver- sproken.. Herstal puntenloos naar huis ge- eerste helft domineren en via 9-5 overwinning werden de punten i„ j. ...i. onderstellen. Een beetje onver- HBC Dendermonde: Coppens, stuurd en het zou een grote stimu- ging het naar 11-7 aan de rust. binnengehaald, wacht kon Dendermonde langs de Claessens. De Schaepdrijver, lans betekenen moest Eendracht Maar in het begin van de tweede EV Aalst: Van Pottelberghe, Mer- dat leider Maasmechelen nu drie echter orde op zaken en met i punten voorsprong telt die nog 18-16 voorsprong, minder dan 4' moeilijk zijn op te halen. Ook bij voor het einde, leek HKW het de bezoekers was de teleurstelling weer eens gedaan te hebben, merkbaar want die blijven op vier Maar in een prangend wedstrijd- punten «hangen» en voor hen lijkt de titel definitief verloren. Maar realistisch bekeken is het toch wel onvoorstelbaar dat het jonge HKW met een gehandicapte ploeg altijd tweede staat en wie weet... Steeds zonder de gekwetste Roels werd ook tegen Uilenspiegel de «oude-dame» met stamnummer man 2, Borgers 9, De Vlieger 2, Sanders 4, Van Damme 1, De Clercq, Gyssels, T. De Graeve, De Bode, Du Tré. EVA sten de echte kampioen in derde opportune Wesemael de schade Merckx, Van Geel 1, Van Steen 2, volgende zaterdag in Charleroi helft bleek het weer verkeerd te tens, R. Van Herreweghe, W. de^'silfr^ snelen^^nroH» nog beperken aan de rust (5-8). Van Renterghem, Bouteille 2, lm- nieuwe puntenwinst boeken. Een zullen lopen. Aalst gaf blijk van Bomon 4, De Cock 1, R. Arijs 1, Als onmiddellijk na de rust Robu- pens 4, De Smedt, Wesemael 8, stimulans voor de beslissende een opvallend verlies aan wed- B. Arijs 1, Van Nuffel 4, Van der Voor 3-1 en H ^Boroers steeds co opnieuw vernietigend toesloeg Hoorelbeke 1. play-offronde waarin Aalst tracht strijdconcentratie en het duurde Borght 4, D. Bayens 1, Steemans 0fV.d u" i.;h j... L IiLaü (6-11 na 34') leek de thuisploeg Robuco Buggenhout: Janssen, het behoud te verzekeren en tot de 42'minuut vooraleer Een- 1,M. Bayens 3. 8 8 J- verslagen maar dan had men dui- Mannaert, Asaert 2, Krogstrup 2, waarin ook wij meer en meer dracht nog een doelpunt scoorde. Reserven delijk zonder de inzet van HBC Hertsens 4, D. Mannaert 3, Ver- beginnen te geloven. Want bij Meteen naderde Herstal tot 14-13 £V Aalst-JS Herstal- 15-12 Erektnd. Robuco „erd noncha- btlcn. F. Mannmrt 1, P Dt momcn.cn loopt hel trg goed bij 12'voor hc. einde maar gelukkig i„ de eerste helft had Eendracht matig een mannetie on de huid It. hel zich een paar maal de bal Smcdt 1, SI De Swaef, Thijs 2, Eendracht. Dit was ook het geval keerde het tij toen. Met drie hst moeilijk om de verdediging maar met steeds siisselende aan- «snocpen en na 43 stonden de Tnenpont 2. in de beginfase legen Hental opeenvolgende treffers van W. gesloten le houden. Het werd 5-7 valsopstellingen bleef Waasmun- EVA waarin Aalst dankzi, knap aan- Bomon raakte Eendracht ui. de 'm de rust en na 8' in de tweede tterhttnenenvfr9uSnStef helft leidde Herstal zelfs met 8-12. een 1IF8 voorsprong op het score- goed begeleid door de klaarkij- kende De Vlieger, werkte af aan een hoog percentage. Borgers kreeg reeds na een kwartier regel- ploegen zowaar opnieuw gelijk 4e Afdeling Brabo Denderbelle-Brasschaat: 19-15 Provinciale Met doelman Mertens tussen lat bord aan de rust en palen begon Aalst dan aan een ,n de helft HRW naderde nog tot op twee doelpun ten. Doelman M. Van Buyten en vooral De Clerck met mooie treffers van op de hoek sloegen sterk wedstrijdeinde waarin de be zoekers niet meer scoorden en dat resulteerde in een 15-12 zege EV Aalst: E. Van Malderen, Mer tens, Wellekens 1, D. Bayens 3, Bosman, Parmentier 1, R, Arijs, Steemans 1, Van Eyghem 7, P. Van Goethem, Steenhaut 1. Petrus Gent - At. Temse: 21- 23. Ook het potig spelende Bras- Brasschaat tot 16-15 8' voor het schaat moest begeven tegen een einde. Brabo verkeerde toen dui- Tegen Petrus Gent, tot begin weer collectief sterk spelend Den- delijk in de problemen maar enke- maart nog titelkandidaat, pakte derbelle dat - een bijzonder goed le attente reddingen van doelman Temse uit met een verrassende geslaagd debuut in de 4e afdeling Uyttersprot brachten opnieuw prestatie. Net als in de heenwed- lukt Het werd een hardnekkig vertrouwen in de ploeg en met strijd bleek het jonge Gent niet echter een nieuwe kloof en nu kon DamCShcHldbcll betwiste wedstrijd waarin Brabo doelpunten van Van Der Jeught opgewassen tegen de routine van Gent niet meer reageren. Het ach nooit liet intimideren. Het en Bosteels werd het een verdien- de bezoekers maar er was toch werd een 21-23 zege voor Temse wedstrijdbegin verliep moeizaam de 19-15 overwinning voor de col- een efficiënt afwerkende D. Buy- voor de thuisploeg die tijdens de lectief sterkere thuisploeg. Brabo eerste 10' heel wat last onder- Denderbelle: Uyttersprot, D. Van ,aert nodl8 om een nieuwe ze8e vond om de sterke tweede lijn van Goethem, P. Vermeir, 4, R. De waar te maken Tot de 20e minuut Brasschaat het scoren te beletten. Smcdt 1, Dirk Van Goethem 5, verlieP de wedstrijd gelijkop- Het werd 4-6 na 8' en coach M. Van Keer 1, Van Der Jeught 4, 8aand (7"7) maar da" sloeg een De Proft wijzigde zijn verdedi- Hendrickx 3, Van Den Abbeel, sterke D. Buytaert toe en het gingspatroon naar een 5-1 opstel- Bosteels 1. wcrd 8"14 aan de ™st. Toch waren ling. Met D. Bosteels als attente de schaapjes nog niet op het droge ttn-speler werd het gevaar vanaf EVA voor A. Baeck en C* want Gent de 9m lijn opgevangen en via 6-6 na een kwartier leidde de nu knap taktisch de sterkste ploeg en on- Handbal. Tegen Opglabbeek kon HC Lokeren opnieuw danks Borgers nu van geen vin bewijzen één der topploegen uit derde nationale te zijn meer werd gelost leidde de thuis- (polo) ploeg met 13-9 na 38'. Maar dan ging het toch even fout in de HKW-verdediging die de sterke tweede lijn van de bezoekers te- _VA veel vrijheid liet en ne 49' kwam Uilenspiegel voor de eerste en de Meiveren: dat hierdoor zijn rol van «giant- killer» alle eer aandoet. At. Tem se: M. Van Buyten, D. Buytaert 9, Milliau 2, Lissens, P. Van Hoeyweghen, C. Van Hoeyweg- hem Vercauteren 4, M. De Clerck Na de uj,schakeling in de Beker Nopri Lebbeke 13-15. na een kwartier leidde de nu knap verdedigende thuisploeg met 10-8 RoDUCa blijft COIl gelOVWl na 28' en met een 11-9 ruststand voelde Brabo de zege in het be- Mylène Gent Robuco Buggenhout: 13-19 reik. In het begin van de tweede helft werd het niettemin opnieuw Nu het vaststaat dat er drie dalers coach De Vuyst erin geslaagd een moeilijk voor Brabo dat balverlies zijn in tweede afdeling woelt Ro- hopeloze situatie toch nog recht te afgestraft zag met een 11-12 score buco zich als een duivel in een zetten. Jammer voor Robuco viel na 36'. Maar Brabo bracht orde in wijwatervat om de buiteling te Bouwmeester zondag uit met een zijn aanvalsspel en taktisch duide- voorkomen. enkelkwetsuur en dat zou wel lijk beter geschoold ging de thuis- In Gent, zonder o.a. De Rocker, eens een flinke streep door de ploeg naar een 16-12 voorsprong bij de thuisploeg, pakte Buggen- eindafrekening kunnen beteke- na 46'. De wedstrijd was onder- hout gouden punten en als nu nog nen. In ieder geval in Gent toonde tussen hardnekkiger geworden en dit weekeinde gewonnen wordt Buggenhout zich bereid tot het een beetje onverwacht naderde van Duffel is de ploeg van trainer- uiterste te gaan Na een gelijkop- gaand begin (4-4) na 20' leidde Robuco aan de rust met 6-10. Onder impuls van een snelle A.M. Bleyaert werd de kloof uitgediept tot 7-16 na 45' en meteen waren de gouden punten binnen. Robu co Buggenhout: 11, Caluwaerts, Bouwmeester, Wets 1, Cooreman 1, Beyacrt 7, Caluwaerts 5, Veke- mans, Van Den Borren, De Frey- EVA van België lijkt het erop of Nopri er niet meer in slaagt een echte vuist te maken Tegen Meiveren werd het een derde opeenvolgen de kompelitienederlaag en met een zakt Nopri opvallend diep terug in de rangschikking. De eer ste helft liet deze afloop niet ver onderstellen. Nadat Bleyaert de score had geopend kon Meiveren nog aanklampen tot de 12e mi nuut maar 10' later leidde een vlot spelend Nopri met 7-4. Maar nog voor de rust konden de bezoekers hun intenties vorm geven en met een 8-7 score na de eerste 30' had Nopri al een verwittiging gekre gen. In de tweede helft gebeurde het dan. Bij Lebbeke vlotte het helemaal niet meer. Naast een 7m worp werden nog heel wat open doelkansen de nek omgewrongen en het duurde bijna een kwartier vooraleer Segers het eerste doel punt lukte voor de thuisploeg. Meiveren had ondertussen zes maal gescoord zodat Avanti op keek naar een 9-13 achterstand. Het doelpunt van Segers leek de thuisploeg nochtans nieuwe im pulsen te hebben gegeven want Nopri naderde tot 12-12 9' voor het einde. Het werd nog 13-14 maar meer dan dreigen zat er niet meer in voor Nopri dat een onver wachte 13-15 nederlaag diende te incasseren. Nopri Lebbeke: Van Langenhove, De Backer, Van Handenhove 1, Hermans, Segers 4, Biescmans 1, Bleyaert 4, Van Damme 1, De Croock 1, G. Lis sens, De Rijcke 1, Van Boxelaer. Handbal. Koen Verhofstadt (4) van HC Lokeren lag aan de basis van de zege tegen Opglabeek. Einduitslag: 20-13 (polo)

De Voorpost | 1989 | | pagina 23