Geen bloemen vandoen... Filoes Oudegem is kampioen! Volley baloverzicht dames Inzet alleen volstaat niet Waardevolle puntjes Hamse volleyballiga 't Moleken houdt de molen in bedwang Volleybaloverzicht heren 24 - 17.3.1989 - De Voorpost t#^1 «4**? Volleybal. Madavoc - Kruibeke 0-3. Franckaert omspeelt de Kruibeekse tegenstander VOLLEYBAL Volleybal. Hamvoc - ATB St.-Niklaas 2-3. De Block van Hamvoc tracht een wase aanval te stoppen (vh) TS Moerbeke-F. Oudegem: 0-3 Na de verliesbeurt tegen Wetteren (3-2) waren de spelers van Oudegem terug met beide voetjes op de grond terecht gekomen en dit resulteerde in winst tegen Leeuwerik Lede met 3-1. Mits winst tegen de laatste tegenstander, Moerbe- ke, kon Filoes kampioen worden. Met Peter Verstrepen in de plaats van Gino Rombaut, die gekwetst was, werd deze wedstrijd uiterst gekoncentreerd begonnen. Moerbeke werd in de eerste set gewoon overspeeld: 15-2. In de tweede beurt liet Oudegem de teugels wat losser, wat resulteerde in een 8-2 achterstand. Toen vond coach Van den Abbeele het welletjes en hij las zijn spelers eens goed de levieten met als resultaat toch een 15-8 winst. De derde set was louter formaliteit: 15-4. Dolle vreugde bij Oudegem? Nee... De klubleiders von den het niet nodig om op deze speciale dag aanwezig te zijn. Misschien zijn ze daar die kampioenstitels al zodanig gewend? Nu komt echter het serieuzere werk: de eindronden tegen de eersten en de tweede van de andere reeks. Er worden immers nog een soort van eindronden gespeeld die moeten beslissen over de promotie. Indien dat lukt, dan zullen de verantwoordelijken zich toch wel eens laten zien zeker? Eerste landelijke Spectrum Moerbeke Waa% Deinze: 3-0 16-14,15-12,15-7 Moerbeke heeft een glanspresta tie geleverd tegen Deinze. In de topwedstrijden zijn de suikerjon gens net weer een ietsje meer gemotiveerd. De Pool Kolba werd door Van Haver met goed ver weer uit de wedstrijd gehouden. Enkel in de eerste set kon Deinze aanspraak maken op setwinst, maar daarna ging Moerbeke de wedstrijd steeds meer domineren. Bij Moerbeke bleef Kurt Hey- ninck op de bank, terwijl hij zich optrok aan de schitterende presta tie van Danny Poppe en Patrick Dierickx. De tweede set stelde Spectrum Moerbeke Waas via 8-8 en 12-11 alsnog veilig. Enkel in de derde set kende Deinze een laatste stuiptrekking, wanneer het met 1- 3 aan de leiding kwam. Op dat ogenblik hadden de toeschouwers het beste van de bezoekers al gezien. In één ruk gingen de thuis- spelers naar 14-7. Het was Arnold Van der Vreken, die met een plaatsbal de derde set afrondde. Eerste provinciale VBK Beveren-Oostakker: 3-0 15-11, 16-14, 15-7 De bezoekers kregen een opdof fer van jewelste te verduren. De gasten waren vooral in de blok vorming nergens te bespeuren. Ze konden niets inbrengen om een uitstekend aanvallend Beveren te stoppen. De thuisploeg haalde zonder veel problemen de eerste set binnen. Maar in de tweede fase moesten de Waaslanders een 5-0 achter stand goedmaken. De bezoekers kwamen bij 12-14 aan een eerste setbal, maar de Beverense spelers konden tot viermaal toe de bezoe kers van de gevreesde gelijkmaker afhouden. Een geslagen Gentse ploeg wil zijn falen toeschrijven aan de slechte leiding van de scheidsrech ter. Het was dus ook niet zo verwonderlijk, dat de bezoekers telkens weer in de clinch gingen met de man in het wit. Dank zij deze zege blijft Beveren nog altijd in de running voor een eventuele promotie. Oltisj Bazel-VC Elversele: 1-3 19-17,16-18, 10-15,13-15 In de eerste set was de strijd geüjkopgaand en zeer boeiend. Bij 16-16 hadden beide ploegen nog evenveel winstkansen, maar bezoeker Van Dam gebruik ma ken om uit te maken. In de tweede set moest Bazel een 8-10 achterstand goedmaken. Na een schitterende achtervolging kwam Elversele 12-11 achter. Bij 14-13 had Bazel uitzicht op een 2- 0 setstand, maar toch was het Elversele, dat met miniem ver schil kon uitmaken. In de derde set lieten de gastheren een 7-2 voorsprong door de vin gers glippen, zodat de wedstrijd in het voordeel van Elversele kan telde. Tijdens de vierde set kon Bazel eventueel orde op zaken stellen, wanneer het een 8-12 achterstand had weggewerkt. Bij 13-13 zat er nog een vijfde en beslissende set in. Bazel diende echter alle hoop te laten varen. Eerste Nationale GENK 3 V.C.ZELE 1 (15-2,15-5,13-15, 15-3) De Zeelse ploeg kon voor deze nederlaag wel verzachtende om standigheden inroepen. Niet min der dan drie basisspelers konden niet gebezigd worden. Chris Arents en Johan Symoens waren gegriepeerd, terwijl Danny De Maesschalck op de donderdagtrai ning net boven de knie gewond geraakte. In de eerste set moest Philip Christiaens inspringen voor Arents. Na een 5-2 tussenstand bakte Zele er niets meer van te recht in de openingsset. In de tweede set draaide Chris Arents dan wel mee, maar zat William Linthout op de bank. Ze le kon gelijke tred houden tot 4-3, waarna de thuisploeg voor een 15- 5 zorgde. Tijdens de derde set werd spelverdeler Johan Symoens vervangen door Peter Comelis. Zele speelde nu de beste set van de avond en won die dan ook. In de vierde set ontbraken de twee hoofdpionnen (Symoens en De Maesschalck). Met zware 15-3 cij fers gingen de Oostvlamingen in de boot. Deze nederlaag kon de Zeelse ploeg weinig deren want sinds en kele weken is er reeds zekerheid van te promoveren. Voor Zele hun laatste wedstrijd in eerste klasse dit seizoen. Inmid dels werd er hard gewerkt om de kern met twee valabele spelers uit te breiden. Gesprekken zijn reeds aan de gang met Guy De Beer, de betere speler van ereklasse Vites se Kruibeke. Ook Coussens van Torhout werd reeds gekontak- teerd. Tot heden is er nog weinig positiefs uit de bus gekomen. Tweede provinciale Heren MELLE 2 KANGOEROES AALST 3 13-15,17-15, 7-15,15-9, 6-15 Kangoeroes Aalst door het oog van de naald Vergelijkend met de heenwed strijd, leek de verplaatsing naar Melle niet zo onrustwekkend voor de Aalsterse ploeg. In de heen wedstrijd was Melle als een zwak- Volley. Hamvoc - ATB St. Niklaas 2-3. Hammenaar De Mulder smasht de bal over het net en scoort (vh) ke ploeg naar voren gekomen. Tijdens de terugwedstrijd was er meer samenhang te bespeuren. De Gentenaren verplichtten Zulte zich vijf sets lang in te spannen. Kangoeroes begon nogal noncha lant aan hun treffen, kwam nog wel 1-5 voor, maar moest nadien de thuisploeg naast zich dulden tot het fel omstreden einde van de eerste set. Een half uur speeltijd gaf een evenwichtige set 5-5, 7-7, 11-13 en 13-14. Genoeg was ge noeg, de derde maal was de goede voor Kangoeroes om de eerste set binnen te halen met 13-15. In de tweede set bleef Aalst op achter volgen aangewezen (9-8, 10-9 en 14-13) en ondanks een zwakke samenhang kon Aalst de thuis ploeg dwingen tot het uiterste te gaan om de tweede set binnen te halen met 17-15, en op gelijke hoogte te komen. De Aalsterse spelers nu de les gespeld door hun coach, namen een bütsstart. Na een 1-5 werd er steeds een voor sprong behouden om tenslotte te winnen met 7-15 cijfers. Aalst be gon loom aan de vierde set en de thuisploeg slaagde erin tot 5-2 uit te lopen. In een korte tijdspanne stonden 15-9 setrijfers op het sko- rebord. Een vijfde en beslissende set was noodzakelijk. De spanning bleef in de wedstrijd tot 5-7, nadat Kan goeroes eerst tot 2-7 was uitgelo pen. Eindelijk kwam de klasse van Kangoeroes boven drijven en bewezen de spelers het waard te zijn zo hoog in de klassering te vertoeven. Melle werd met 6-15 setrijfers ingepakt. Tijdens de vol gende wedstrijd tegen Rapid Den- derhoutem zal uit een ander vaat je moeten getapt worden. Eerste landelijke ROESELARE 3 TOFF STEENDORP 1 15-13, 15-9, 12-15, 15-5 Steendorp heeft tegen de leider de vooropgestelde setwinst behaald. Roeselare, ongenaakbaar in de kompetitie, speelde in de eerste set het spel van kat en muis. Steendorp kwam er in de eerste set niet aan te pas. Tijdens de tweede set kon Steen dorp voor meer weerwerk zorgen. De Toff aanvalskombinaties kwa men beter uit de verf dan in de eerste fase. Het spel van Toff Steendorp verbeterde tijdens de tweede set en dit resulteerde in het in de wacht slepen van de derde set. In de beginfase van de vierde set konden de Waaslanders gelijke tred houden tot 3-4. Maar eens de Westvlamingen tot 9-5 uitgelopen waren, gingen de bezoekers door de knieën. De wedstrijd (ter gele genheid van de officiële opening van de gemeentelijke sporthal) te gen ex-Temse Constructam begon door te wegen. Ex-Temse werd geklopt met 3-0 cijfers, niet in het minst verwacht door de ereklas- ser. De ploeg werd gevormd door Guy De Beer (Vitesse Kruibeke), Jan Rombauts (Elversele), Benny Heyninck, Hugo Huybrechts, Amelinckx, Van Hoeyweghen, Ludwig Van Hecke, en Patrick De Letter. De functie van coach werd waargenomen door Luc Van De Velde. De eerste officiële kompetitie- wedstrijd van Toff Steendorp vindt plaats in de gemeentelijke sporthal te Steendorp op zaterdag 19 maart 1989 tegen Ooigem De aanvang van de reservewedstrijd is om 18u30. En de hoofdwed strijd is gepland omstreeks 20 u. Voor Pardaf is deze ontmoeting I heel belangrijk en dit door het verlies tegen Zedelgem. Toff Steendorp, een ploeg in de mid denmoot van de rangschikkii kan een vinger in de pap hebb in zowel het degradatie - als het promotiedebat. 2e Provinciale MODERNA LEBBEKE 3 KANGOEROES AALST 0 De bezoeksters uit Aalst hebben zich wel sterk ingezet maar moes ten toch de volle inzet aan de thuisploeg laten. Inzet alleen vol staat niet maar het spelpeil bij Aalst is er wel op vooruitgegaan, een bewijs dat trainer Patrick Van Driessche het bij het rechte eind heeft. Modema Lebbeke speelde weer een goede partij en kon dan ook zonder problemen een 3-0 op het bord spijkeren. Bij Lebbeke speelden Ann Tilley en Anneken Van Steen weer goed samen en hun samenspel leverde regelmatig punten op. Het was stukken beter dan de week voor dien in Oudenaarde. Katrien Stil ten, sekuur zoals steeds, ving goed op en ging geregeld haar kans Carole Segere haalde geregeld uit op de vier maar dan met wisselend sukses. In de derde set gooide zij het duidelijk over een andere boeg en dat leverde resultaten op. Liliane Breuckelaers was prima op de midden en ook Iris Ravijts leverde een goede wedstrijd. Wat belooft voor de komende wed strijden met als eerste een ver plaatsing naar Merelbeke en op Pasen krijgen we liefst twee wed strijden te Lebbeke. Voor Aalst is de opdracht zich te handhaven in 2e provinciale en als Van Driessche de ploeg verder kan motiveren zit de redding er in. De leiding van deze wedstrijd was in handen van Eric Uyttendaele die zoals steeds een goede leiding weggaf. André 2e Provinciale ADEC BAASRODE SIN AAI Het werd zondagavond in de Ap- pelse Sporthal een wedstrijd tus sen twee ploegen die sterk aan mekaar gewaagd waren. Het ging er van winst naar verlies maar dan toch in sets waar beide teams niets toegaven Een uitzondering was de tweede set. waarin Adec Baas rode werkelijk in zijn hemd werd gezet: 0-15. Volgens Dirk Nobels, een trainer die al heelwat beleefd heeft in het volleybal, iets dat hij nooit eerder heeft moeten toe staan. De eerste set was voordien in een 16-14 geëindigd. De bezoe kers misten tot driemaal toe de setbal en toen kwam Baasrode langszij en won. De tweede set stak dan ook schril af tegen wat we voordien te zien kregen. De derde set ging enigszins gelijk op magr Sinaai dwong Baasrode tot allesgeven wat tenslotte resulteer de in een nipte setwinst voor de thuisploeg. In de vierde set liep het weer mis bij de thuisploeg die nu geregeld werd afgeblokt door een sekuur spelend Sinaai. Het werd 2-2 en we gingen naar de belle. Weer een spannende set, waarin beide ploegen gelijk opgingen naar 10-10 en pas dan kwam een afscheiding met lichte voorsprong voor Baasrode. Het ging merke lijk beter in de thuisaanval waarop Kris Lenssens en Wim De Maes schalck duidelijk hun stempel drukten, wat naar winst leidde Het kostte heel wat moeite om een knap Sinaai eronder te hou den. Deze zege tussen de num mers drie en vier in de klassering heeft veel belang voor de eindaf rekening. Trainer Dirk Nobels was na de wedstrijd een tevreden man. Ook het reserveteam en ze ker de invallers van het fanion- team verdienen een vermelding. Het was een wedstrijd waarin Adec speelde als één groot geheel en dat is zeker positief. Voor deze wedstrijd kon men rekenen op een goede leiding van het duo Proost - Uyttendaele, dat het in deze match zeker niet gemakke lijk had, wegens het belang dat er door beide partijen aan gehecht werd gezien hun goede klassering. Het hoogtepunt lag in de belle, maar ook hier hielden de refs de situatie in handen. Volleybal. Madavoc - Kruibeke 0-3. Franckaert van Hamme scoort, terwijl haar Vitesse-tegenstreefster er eerder bedroefd naar kijkt (vh) De voorlaatste speeldag bij de dames bracht uitslagen die in de lijn der verwachtingen lagen. Tbc Pool, nog altijd ongeslagen en dit sinds seizoenen, kwam tegen BGJG aan een 2-0 voorsprong, alhoewel deze laatsten goed meespeelden, maar niet konden afmaken. In de derde set liep BGJG uit tot 6-0 maar met de gezusters Van Gucht aan de opslag was het vrij snel 6-10 in het voordeel van The Pool. Wie dacht dat de wedstrijd gespeeld was kwam bedrogen uit want BGJG begon een sterke remonte. Wie The Pool 2 time-outs kan doen vragen is dicht bij setwinst en zo gebeurde het ook. BGJG kwam via 15-11 terug tot 1-2. In de vierde set nam The Pool echter terug het commando en won overtuigend met 3-15. Coconut begon verrassend tegen een zwak spelend JEF. Met 15-6 werd zonder moeite de eerste set ingepalmd. JEF herstelde zich toch en met 9-15,10-15 en 5-15 wonnen zij het pleit. Voor de Zwarte Panters Dames zat er nog steeds geen eerste setwinst in. Ook tegen ATN verloren ze met 0-3. Setstanden: 8-15,4-15 en 6-15. De stand 1. The Pool 9 9 0 27 4 18 2. ATN 9 7 2 21 12 16 3. JEF 9 S 4 21 16 14 4. BGJG 9 4 5 15 16 13 5. Coconuts 9 2 7 12 21 11 6. Zwarte Pantere 9 0 9 0 27 9 Bij de heren kwam de verrassing van 't Moleken. De Molen kon als verontschuldiging inbrengen maar 5 spelers aan de start te kunnen brengen maar 't Moleken blonk uit door zijn vechtlust. Via 13-15,15-8, 17-15 en 12-15 kwam een 2-2 stand op het bord. In de beslissende set kwam De Molen 11-13 voor maar konden de set niet uitmaken, 't Moleken haalde het met 15-13 en zijn stilaan op weg om de 4e plaats te bemachtigen. Tegen Bozo verloor WAS een belangrijke wedstrijd. Na 15-10,1-15 en 15-9 was Bozo verdiend op 2-1 komen te staan. In de 4e set liepen zij zelfs uit tot 8-3 maar WAS gaf zich niet gewonnen en nam zelfs even voorsprong bij een 10-11 stand. Een geslaagde wissel in de Bozoploeg zorgde echter voor 15-11 en 3-1 overwinning voor Bozo. De wedstrijd tussen de laatste twee werd een 3-0 overwinning voor Zwarte Panters B. De twee leiders, Bruine Beren en Zwarte Panters A, waren weer een klasse te sterk tegen hun respektievelijke tegenstanders Topfloor en Hamvoc, Beide wedstrijden eindigden vrij snel in 3-0. De stand 1. Bruine Beren 2. Zwarte Pantere A 3. De Molen 4. WAS 5. 't Moleken 6. Hamvoc 7. Bozo 8. Topfloor 9. Zwarte Pantere B 10. Contra 14 14 0 42 4 28 15 13 2 40 10 28 15 11 4 37 17 26 15 8 7 28 28 23 14 8 6 30 26 22 15 7 8 29 28 22 15 6 9 27 30 21 14 3 11 13 36 17 14 3 11 11 35 17 15 0 15 1 45 15 VC Temse-Jong Edegem: 3-0 15-9,15-10,15-9 Zoals door iedereen verwacht speelt Temse de finale van de damesbeker van België. Dit ge beuren gaat door op vrijdag 14 april in de sporthal van De Lange Munt te Kortrijk omstreeks 18.00 uur en Temse komt dan uit tegen Hatovoc Tongeren: de nummers twee en drie uit de huidige kom petitie. Temse heeft zijn reputatie en favorietenrol niet geschaad te gen de Antwerpse underdog. Jong Edegem zorgde voor een degelij ke repliek en via knap weerwerk kon de bezoekende ploeg in elke set zelfs een paar weglopen. Zo werd het in de eerste set na een 2-6 tussenstand nog aantrek kelijk volleybal. Het duo Go- vaerts-Kayaerts deed het tij keren met 8-6 en de gasten bleven aardig meespelen. Toch ging de eerste set naar Temse met 15-9. Hetzelfde scenario in de tweede set: de thuisploeg werd in de ach tervolging gedrukt tot 7-9. Dit .keer was het duo De Caluwé- Kayaerts verantwoordelijk voor de ommekeer. Hugo Huybrechts, trainer-coach, hield voorzichtig heidshalve Nadia Van den Bran den op de bank. Zij sukkelt mo menteel met een lichte verrek king. In de derde en meteen ook de laatste set namen de Scheldemeis- jes van bij de start de leiding. De tegenstander liet zich echter niet vernederen. Hij vocht terug tot 15-9. An Govaert, de invalster voor Van den Branden, heeft haar taak op voortreffelijke wijze vervuld. Edegem-VC Temse: 2-3 10-15, 15-12, 15-13, 10-15, 11-15 De terugwedstrijd die zondag in de vooravond plaatsvond, was en kel een formaliteit. Dat belette niet dat Edegem zijn huid duur verkocht heeft. Na een 3-0 zege van zaterdag kwalificeerde de ere- klasser zich tegen deze in eerste landelijke uitkomende ploeg al meteen in de eerste set. Nadia Van den Branden bleef ge durende vijf sets op de bank. De Wase meisjes namen via het trio De Ro, Kayaerts en Rebus snel Thunderballs - Berlare verliest speler Jeugdspeler Luc Van De Vel de van Thunderballs-Berlare is zaterdag 11 maart met zijn bromfiets na een valpartij ver ongelukt. Hij wordt op zater dag 18 maart te 19u45 begra ven in de parochiekerk van Berlare. Wij bieden aan de getroffen familie onze innige deelne ming aan. afstand en ze gaven die voor sprong niet meer uit handen: 10- 15. De gasten losten daama het gas pedaal, waardoor de thuisploeg zich de evenknie kon tonen. Met een kregen de volleyballiefheb- bers nog wat waar voor hun geld met een knappe vijfsetter. De thuisploeg won de volgende twee sets en dit vooral dankzij een uitstekende organisatie in de blo kvorming. Vanaf de vierde set begon Temse alsmaar meer te do mineren. De krachtige en geva rieerde opslagen zorgden voor de kloof. Daardoor kon de thuis ploeg alleen nog maar aanklam pen. Temse bleek uiteindelijk toch de betere ploeg, maar Ede gem had de verdienste in dit aan trekkelijke vertoon. Eerste landelijke VC Stekense-Pardaf Kruibe ke: 0-3 7-15,7-15,8-15 Deze Wase derby heeft nauwe lijks drie kwartier geduurd. Een zwak Stekense was eeen partij voor een uitstekend Kruibeke. De lokale coach kon niets anders be ginnen dat het tempo van de be zoeksters te breken door herhaal delijk een spelerswissel uit te voe ren. Maar Kruibeke liet zich hier door niet in de luren leggen. Terwijl de inbreng van de inval stere bij de gastvrouwen de sa menhang in de ploeg deed ver dwijnen als sneeuw voor de zon, ging Pardaf zijn gang Hilde Van der Keelen kende geen enkel probleem om deze wedstrijd grandioos te winnen voor haar ploeg. Tweede provinciale Dames MODERNA LEBBEKE 3 KANGOEROES AALST 0 15-3, 15-7, 15-10 Aalst, nog altijd op zoek naar de goede speelwijze na de trainere wissel, stootte op een vastbesloten Lebbeke, dat ondanks de nogal zwakke resultaten van voorbije weken bewees toch een topploeg uit tweede provinciale te zijn. Aalst moest de diensten missen van een middenaanvalster en dl liet zich ondanks de tomeloze zet van de wisselspeelstere gevoelen. Het was een wedstrij met een traag spelritme. met veel over en weer geduw van de wed strijdbal. Kangoeroes kon in de eerste set tot 3-2 aanklampen, maar dan was de kous af Amper drie opslagbeurten later was de openingsset afgehaspeld. Aalst bood iets meer weerstand in de tweede set, omdat de trefkracht van de thuisaanvalstere heel wat minder was. Via 5-4 en 10-6 werd Aalst weer voor het feit geplaatst dat Modema te sterk uitviel. Tijdens de derde set vonden de bezoeksters elkaar heel wat beter. Een gewijzigde opstelling doorge voerd door de nieuwe trainer Van Driessche vraagt heel wat aanpas sing. Na een 7-2 en 10-3 tussen stand liet Kangoeroes de armen niet zakken en ze streden moedig verder met 15-10 als een heel behoorlijk resultaat. Deze laatste set liet toch wel zien dat Kangoe roes zijn plaats in de tweede pro vinciale verdient Volleybal. Madavoc Kruibeke 0-3. Al tipt Rombaut van Hamme de bal mooi over, het mocht niet baten vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 24