Wie klopt de ploeg Martin? Vijfentwintigste «omloop van het waasland» Kemzeke Peter De Vos: Hans De Meester belangrijk kanshebber op eindzege BWCL-wielrennen Zondag 19 maart 1989 Garry De Cock wil bevestigen in Kattekoers Frankie Weemaes: konditie begint te groeien Sven Bogaert streeft ereplaats na in Ster Gino Verbraeken wil beter doen dan vorig jaar al twee overwinningen! Antonio Cecchinato en Willy De Bruyn spurtwinnaars 26 - 17.3.1989 - De Voorpost WIELRENNEN - Het is moeilijk om een favoriet aan te duiden voor de eindzege in de Oostvlaamse Ster der juniores. In een dergelijke rittenwedstrijd spelen vaak onverwachte faktoren een rol. Ook meeval hoort erbij. Toch meen ik dat de huidige leider Hans De Meester een belangrijke kanshebber is. Dat leid ik af uit zijn verrichting vorige zondag m Sint- Gillis-Waas waar hij bij de ontknoping een sterke indruk liet. Wedijve ren zat er op dat ogenblik voor mij niet meer in, aldus Peter De Vos, die in de eerste etappe beslag legde op een vijfde plaats. De junior uit Stekene, tevens een uitstekend student, was van in den beginne bij de pinken en reageerde tijdig op een aanval die door twee renners vroeg werd ingezet. - Ik heb het initiatief tot de achtervolging genomen Aanvankelijk deed ik dat in mijn eentje, later kreeg ik medewerking. Met elf zijn we voorop geraakt. Twee renners hebben moeten lossen, zodat we met negen de finale ingingen. Op een zeker ogenblik hadden we anderhalve minuut voorsprong verworven op het peloton. Later moesten we terrein prijsgeven, maar hielden veertig sekonden over. In de laatste kilome ters werd er vaak gedemarreerd. Marc Schepens was de laatste in de rij. Bij het ingaan van de laatste bocht werd hij gevat. Toen reageerde Hans De Meester. Ik «greep» zijn wiel maar was niet bij machte om met hem een duel aan te gaan Peter De Vos is tevreden omwille van die vijfde plaats. Vorige week in Rijkevorsel had hij al een behoorlijke indruk gelaten. - Jammer dat ik daar de trein heb gemist, vervolgt Peter. Was dat niet het geval, dan had ik gewis uitzicht op een dichte ereplaats. De junior uit Stekene beeft de voorbije winter benut om zich voor te bereiden op de kompetitie. Tot augustus van vorig jaar was hij nieuweling en behaalde vier overwinningen. - Ik heb vaak aan cyclo-cross gedaan. De bedoeling was om kracht op te doen om zo snel mogelijk als junior te kunnen wedijveren. Ik heb ook veel loopoefeningen gedaan. Ik meen dat de winter de gelegenheid biedt, om een goede basis te leggen. Ik stel geen overdreven verwach tingen, hoewel ik het niet verberg dat ik mintens een overwinning beoog en een rits ereplaatsen. De Ster had ik opgevat als een ideale training. Het verraste mij eigenlijk dat het zo goed ging. Ik meen dat ik mij zal kunnen inzetten ten gunste van de ploeg. In dat verband moet ik zeggen dat ik vorige zondag bij het ingaan van de finale kon rekenen op steun en medewerking van Tommy Pieters. Bij iedere gelegenheid zal ik ook een handje toesteken. Kollektief reageren is nodig in wedstrij den als de Ster. Naast het koersen is studeren een belangrijke opgave voor Peter De Vos. Hij volgt momenteel ekonomische aan een school in Lokeren. Het hoeft niet gezegd dat een diploma de belangrijkste doelstelling is. E.G. BW Cl,-Wielrennen Brunna Heyvaert doel hel weer uitstekend. We zien hem samen meI BWCL-Wielrennen Caston van Den Hoecke, nog steeds sterk in de spurt, samen zijn jongere ploegmaats (xl) Pegmaats (xl) Zaterdag in Scheldewindeke A- en B-reeksen Met 42 deelnemers stonden de jongsten aan de start. Onmiddellijk ging de man in forme, Bruno Heyvaert, in de aanval. Dat zou hij een ganse wedstrijd doen en uiteindelijk konden zich vijf renners loswerken. Op een goede honderd meter volgde een zevental en de rest van het peloton was over twee groepjes verdeeld. De situaties bleven ongewij zigd en iedereen verwachtte Bruno Heyvaert aan de meet. De verrassing kwam echter van Bert De Leeuw, die de Martinboy klopte en meteen zijn eerste zege binnenrijfde. In het achtervolgend groepje won Van der Helst voor Theo Van Handenhove, terwijl in groep drie August Van Laethem de duimen moest leggen. Het is te begrijpen dat de renners van Martin tegen zondag een flinke revanche beloofden C- en D-reeksen In de oudere reeksen kontroleerden de vier renners van Martin goed de wedstrijd. Steeds hadden ze een mannetje mee vooraan. Er werd zeer snel gereden en hoewel het parcours niet zo gemakkelijk was bleven de renners toch samen, zodat men een massaspurt verwachtte. Op drie kilometer van de meet wipte Willy De Clercq nog weg en een onmiddellijk reagerend Van Huffelken moest een volle kilometer jagen om op het wiel van De Clercq te geraken Toen gebeurde er een valpartij en Jansegers. opnieuw van de ploeg Martin, wipte weg. De rest reageerde weer direkt en op 200 meter van de meet ging Georges Michiels keihard door de bocht, meteen goed voor de overwinning! Dirk Jansegers was tweede, Willy De Clercq derde en Gaston Van Den Hoecke vierde. Een kwartet van Martin! Zondag in Kerksken C- en D-reeksen Na een tweetal kalme ronden begonnen de schermutselingen, maar de talloze ontsnappingspogingen liepen telkens op niets uit in de lange afzink na de nijdige klim naar de aankomst toe. Uiteindelijk ontsnapten er toch drie renners en bij het ingaan van de laatste ronde hadden die 100 meter op het jagende peloton. Daaruit wipte Willy De Clercq nog weg met twee renners in zijn spoor. Ondanks hufl gezamenlijke inspannin gen konden ze niet meer bij de drie koplopers geraken en zo werd De Clercq vierde en tweede D-renner op een twintigtal meter van het leidend trio. De sprint van het peloton werd gewonnen door Gaston Van den Hoecke, die de overige D- renners geen schijn van kans liet. Georges Michiels brak» volle spurt een wiel. A- en B-reeksen In deze reeksen moesten de mannen van Martin nu maar tone dat ze konden winnen. De ploegleider lag op een zege en ce revanche gebrand. Elf ronden dienden er afgelegd en direk lag het tempo zeer hoog. Het peloton met 70 renners, brei meermaals in stukken en daardoor moesten er onvermijdel" brokken vallen. Op vier ronden van het einde kregen wei leiders. Bruno Heyvaert, Ronny Mettepenningen. Gust Vi Laethem (allen Martin), Dierickx en Paridaens. Op twini sekonden volgde er een groepje van zes, maar dat zou ik* meer aansluiten, terwijl het peloton steeds meer temi verloor. In de laatste ronde ging Ronny Mettepenningen nq driemaal weg, maar hij werd steeds gecounterd door Par> daens. Het was Bruno Heyvaert die de klus weer afmaakte, voor August Van Laethem, Dierickx, Mettepenni» gen en Paridaens. Theo Van Handenhove die een fraa wedstrijd reed kwam ten val toen hij voor het peloton reedo een zekere ereplaats in de wacht ging slepen, met drie rennes in de eerste vier was Martin weer in de wolken! Op zondag 19 maart 1989 organiseert de Kemzeekse sportklub «Nering door Sport» voor de 25ste keer zijn «klassieker» de Omloop van het Waasland. De Waaslandse Omloop is wel geen echte klassieker, doch voor de wielerliefhebbers is het wél een wielermonument. Onder meer en voornamelijk door de hobbelige kasseistrook tussen Sint-Gillis en Stekene, die in wielermiddens gekend is onder de veelzeggende benaming «Hel van 't Hol». Op deze nijdige strook «kinderkopjes» die elke plaatselijke ronde onder de wielen wordt geschoven werden in de 25-jarige geschiedenis van de Omloop reeds vele heroïsche wielergevechten geleverd. Veelal wordt de grote bende er onmeedogenloos uit elkaar gescheurd door de beteren uit het rennerspeloton en valt de ontknoping van de omloop in deze «Hel van 't Hol» Voor de 25ste uitgave wordt dan ook hetzelfde scenario verwacht: een vroege ontsnapping die tijdens de plaatselijke ronden wordt wegge veegd, gevolgd door een kort-maar-hevig kasseigevecht waaruit dan een elitegroepje zich aanmeldt voor de eindspurt. Erelijst Ter gelegenheid van de 25ste editie van de «Omloop van het Waasland» op zondag 19 maart 1989 is het misschien interessant om de toch rijke erelijst van deze Waaslandse «klassieker» even in herinnering te brengen. Een erelijst die internationaal getint is en bij nader toezien veel weg heeft van een België-Holland-duel want de overwinning van de fransman Genty in 1969 buiten beschouwing gelaten de overwinnin gen werden verdeeld tussen Vlaamse en Nederlandse broodrenners. Onze noorderburen kwamen 6 keer aan de bak en dat betekent bijna één derde van het totaal aantal zegepralen Slechts één renner slaagde er in de «Omloop van het Waasland» meer dan één keer op z'n palmares te schrijven de sympatieke Johnny De Nul won te Kemzeke in 1979 en in 1982. De volledige erelijst 1965= Marinus van Ginncken (Ndl), 1966 Hendrik Wouters (Ndl), 1967= Martin Van den Bossche. 1968 Jos Boons, 1969= Jean-Claude Genty (FR), 1970= Etienne Antheunis, 1971= Walter Planckaert. 1972= Luk Van Goidsenhoven, 1973= Gerben Kartells (Ndl), 1974= Tino Taback (Ndl). 1975= Serge Van Daele, 1976= Eddy Verstraeten, 1977= Mare Renier, 1978= Frans Van Looy, 1979= Johnny De Nul, 1980= Willem Peeters, 1981= Patrick Versluys, 1982= Johnny De Nul, 1983= Alain van Hoornwe- der, 1984= Ivan Lamote, 1985= William Tackaert. 1986= Frank Verleyen. 1987 Frits Pirard (Ndl), 1988= Erik Breuckink (Ndl), 1989= Technische inlichtingen De «permanence» voor het vertrek heeft plaats in zaal «Het Gildenhuis», Dorpsstraat 42 te 9090 Stekene en na de aankomst in chalet «Kriekepitte» aan het voetbalterrein van Klauwaarts Kemzeke. Er rijdt een ambulance-wagen mee van het «Vlaamse Kruis» uit Sint- Niklaas, met bevoegd medisch personeel. Het startsein van de 25ste Omloop wordt gegeven om 12u30 aan de kantoren van het Nieuws- en Reklameblad aan dc Stekense Dorps straat. De rugnummers dienen te worden afgehaald in café «Het Gilden huis», Dorpsstraat 42 te Stekene en ze moeten worden ingeleverd in chalet «Kriekepitte», aan het voetbalterrein te Kemzeke. De «afzonderlijke renners» die niet gevolgd worden door materiaalwagen van een sportbestuurder zullen kunnen rekenen q de diensten van Van Peeteghem Sport uit de Sint-Niklaas Plea» straat. De loting voor de volgorde van de wagens van de sportbcstuurdd heeft plaats in de «permanence» om 12 uur. Informatie over het koersverloop wordt verstrekt door de report^ wagen van Lotto olv Raymond Impanis. Aan de aankomst zorgt mikrowagen voor het doorgeven van inlichtingen. De Heer Edgard De Macre fungeert namens de organisatoren koersdirekteur. Voor het vlotte verloop van de wedstrijd zorgen rijkswacht en poBt bijgestaan door liefst 190 seingevers. De bevoorrading is voorzien bij het einde van dc tweede grote rajk in de Regentiestraat te Kemzeke. 10 Deze 25ste omloop van het Waasland wordt betwist over twee pk ronden van ongeveer 50 km en acht plaatselijke ronden van 12 tar Alles samen dus 196 km. Dit jaar gaat de Omloop niet over Dc Klinge en wellicht zal er k Belsele een parkoerwijziging zijn omwille van wegenwerken. i De aankomst in Kemzeke-Dorp is voorzien rond 17u30, berekend^ een uurgemiddelde van 40 km per uur. De onkosten voor deze 25ste Omloop belopen ongeveer 1/2 BF Na de aankomst is er in chalet «Kriekepitte» aan het voetbalteni van Klauwaerts Kemzeke een receptie waarop de overwinnaar sportbestuurder worden verwacht. dat b< g OOtgCH pus. het la nllen Okapi llamn dag of Famil: tarnt top is hei d gfers Wielrennen. Liefhebber Gary De Cock (Iv) In Zele behaalde Garry De Cock een derde plaats. Hij werd vóór halfweg lid van een leidersgroep die negen renners verenigde. Tot de fi nish bleef het gezelschap voorop. - Er heerste aanvankelijk een flinke verstandhouding, verduidelijkt de amateur uit Bazel. We bouwden een stevige voorsprong uit, tot wanneer op een zeker ogenblik er een paar waren die mekaar be gonnen te beloeren. Hierdoor verloren we terrein en toen we de hete adem voelden van een achtervolgend peloton, werden we gewongen om de handen opnieuw in mekaar te slaan. Binnen de kortste ke ren hadden we een kleine mi nuut verworven. Van een te rugkeer van de groep was geen sprake meer. Op het laatst werd er taktisch ge speeld. Twee renners gingen aan de haal. Ik lanceerde een tegenaktie maar kreeg Verve- eken in het wiel. Dat hij even snel is als een raket, weet ik uit ervaring. Wedijveren aan de streep was onbegonnen werk. Ik legde uiteindelijk be slag op een derde plaats, wat mij overigens genoegen deed. Gany De Cock, door ziekte vroegtijdig uitgeschakeld in Brussel-Opwijk, wil komend weekeinde in de Kattekoers een ereplaats nastreven. E.G. Vorig seizoen behoorde Frankie Weemaes tot het kransje van de betere amateurs. Zeven keer werd hij winnaar en bovendien werd hij klubkampioen. Voeg daar nog negen tweede en een rits derde en vierde plaatsen aan toe en je komt dadelijk tot de vaststelling dat de amateur uit Kieldrecht een degelijke kompetitie realiseerde - Dit jaar wil ik minstens even goed doen, zegt Frankie. Tegen de dag waarop mei op de kalender verschijnt, moet ik mijn konditiepiek bereiken, ik stel momenteel al een gunsüge trend vast. Tijdens de voorbije winter heb ik een degelijke voorbereiding opgedaan. Niette min werd ik enige tijd afgeremd als gevolg van een virus, waarvan ik meer dan een week serieus ziek werd. Ik heb daarna de zaken willen forceren en dat is mij duur te staan gekomen. Voorafgaand aan de kompetitie deed ik intens aan power-training. Het was daarmee de bedoeling om kracht op te doen. Vorig weekeinde heb ik aan een wedstrijd deelgenomen in Zele. We waren met meer dan honderd aan de start. Ik werd twaalfde en een dergelijk resultaat stemde mij tevreden. Komend weekeinde zet ik aan in Wetteren, besluit Frankie Weemaes, die weldra 24 wordt. E.G. Sven Bogaert leverde in de eerste etappe van de Ster der Juniores een flinke verrichting. Van in de start evolueerde hij in de voorste gelederen en was bij de zaak toen er een afscheiding tot stand kwam. - Aanvankelijk waren we met elf voorop, maar later werd het gezelschap tot negen gereduceerd, zegt de junior uit Temse. Het nelotnn eaf zich zomaar niet zonder slag of stoot gewonnen en zat ons D op een bepaald ogenblik kort op de hielen. We zijn toen tot het uiterste Wielrennen. Nieuweling Luc Rooms (Iv) moeten gaan om voorop te blijven. Bij de ontknoping had ik mijn beste pijlen verschoten. Sven Bogaert heeft alvast een behoorlijke kompeti- RnnitlQ' tiestart genomen. In Steenhuize behaalde hij ook al een ereplaats. LUI JVUUIIIS Als renner heeft Gino Ver braeken vorig jaar een twee- derangsrol vertolkt. Zelden was hij vooraan te vinden en slechts sporadisch kwam hij in aanmerking voor een ere plaats. Nu is het wel zo dat hij geruime tijd last had van een onwillige lever. - In feite heb ik maanden gesukkeld, zegt de amateur uit St.-Gillis-Waas. Ik hoop dat een dergelijk slechte kompetitie zich geen tweede keer zal herhalen Je mag metéén al weten dat ik tijdens de voorbije winter er alles heb voor gedaan om in de beste omstandigheden te debuteren. Ik heb intens ge traind en een schema gevolgd dat mij moet in staat stelle om degelijke resultaten te to halen. Als ik nu ook eens mijn zenuwen kon kwij geraken. Vaak begin ik spannen aan een wedstrijd. 1 wil telkens een beste prestati leveren en wanneer ik vind dat het een beetje teget valt raak ik dadelijk o»e mand door zenuwen. In U legde ik vorige zaterdag to slag op een vijftiende plaat Als lid van een peloton was» op achtervolgen aangewefl In de massaspurt kon ik vrij goed laten gelden. Vd gend weekeinde neem ik aan Gent-leper, ook nog Kattekoers genoemd. E.0 Bij de OVWB in Kobbegem Bij regenachtig weder werd om 13.00 uur stipt de start gegeven De regen was er de oorzaak van dat het aantal deelnemers aan de vrij matige kant was, net zoals de publieke belangstelling. Na vijftien kilometers trokken Frans Van Eyck en Antonio Cec- chinator er vandoor, spijts een verwoede achtervolging van Serge Bertocco, Giuseppe Salesse, Au gust Delaen en Gustaaf Vanhove. De twee vluchters zouden hun voorsprong stelselmatig vergroten dankzij hun goede verstandhou ding en de achtervolgers mochten het vergeten. Het was nogmaals de Italiaanse ex-prof die het met een lengte voorsprong haalde in de spurt op zijn medevluchter Frans Van Eyck. Wüly De Bruyn, die geruime tijd met zijn gezondheid sukkelde, was opnieuw van de partij en vierde dat met een spurtzege. Hij demarreerde op een vijftal kilo meter van de aankomstlijn en wat Jean Buydens, Victor Herck, Omer Van Molle, Jean Beelen, Jean Marela en Julien Logier ook ondernamen, alles bleef vruchte loos. Eugeen Beelen leed in de laatste kilometers nog bandbreuk. Op een tweetal kilometer van het einde werd De Bruyn toch nog ingelopen door Julien Logier en Omer Van Molle, maar Willy De Bruyn toonde zich de sterkste in de sprint. Uitslagen: C- en D-reeksen: 1. Willy Dc Bruyn, 2. Julien Lo gier, 3. Omer Van Molle, 4. Jean Spenders, 5. Jean Merela, 6. Jean Buydens. 7. Victor Herck, 8. Eu geen Beelen. A- en B-reeksen: 1. Antonio Cecchinato, 2, Frans Van Eyck, 3. Giuseppe Salesse, 4. Serge Bertocco, 5. August De laen, 6. Gustaaf Vanhove. Luc Rooms maakt een uitstekend kompetitiedebuut. Vorige week won hij Brussel-Opwijk en ver sloeg Merckx-junior in de spurt. In Velzeke-Zottegem toonde de nieuweling andermaal zijn snelle benen. -• Voorbij halfweg zijn we met zes renners voorop geraakt, zegt Rooms. Voordien werden er wel pogingen ondernomen maar die hadden geen sukses. Tot de finish bleven we buiten schot. Bij de ontknoping nam Gerdy Goossens het kommando op zich. Ik zat in zijn wiel, demarreerde tijdig en won met een fietslengte verschil Volgend weekeinde zet Luc Rooms aan in Beveren-Waas. Tot eind april neemt hij deel aan door deweekse koersen, waarin hij zijn konditie wil aanscherpen met het oog op de provinciale titelren die op 1 mei plaats heeft. Broer Guy Rooms van zijn kant heeft de trainingen hervat. Een week lang bleef hij inaktief we gens een verkoudheid. Uit een medisch onderzoek bleek dat een virus op de longen daarvan de oorzaak was. Komend weekeinde hoopt de Temsenaar alvast in gunstige zin te bevestigen. E.G. Wielrenen. Gino Verbraecken uil Sinl-Gillis-Was (archl

De Voorpost | 1989 | | pagina 26