Spionkop K.S.V. en Shalke 82 opmerkelijkste winnaars Hoge scores fS Temse liga Hamse zaalvoetballiga luid j -yV; ;f Temse Boven met Temstar S.O.S. Veile Mare Meuleman is naar de oude liefde teruggekeerd Ie De Voorpost - 17.3.1989 - 29 ZAALVOETBAL 38.) 35.C 351 29.1 Nsival 48.: 47.8 :r Van Laa ,f ,i, laas 50.1 461 441 Het was een drukste van jewelste in de Temse liga competitie. In de hoogste reeks blijft H.S.V. 40JTemse de aktie redding verder zetten. Nu werd confiserie De Rijck door een fel van zich ifbjjtende H.S.V. ploeg opzij gezet. Verhuizingen Hoskens kon na een tumultryke wedstrijd toch '0,, er?i j w0^er Pro'J'emen winnen van Blauw-wit hetgeen niet kon gezegd worden van Cremerie Chantal 505, D dat bijna een nederlaag diende te slikken tegen een fel op dreef zijnde F.C. Kramp I. 'j la tweede afdeling werd er eveneens gestreden op het scherp van de snee. De Zeehond kon ha een 491 acidentrijke wedstrijd winnen van leider K.W.B. Kruibeke en eveneens spanning was er in de wedstrijd van de Pelikanen en 't Vlietje. De Palm Boys zetten een belangrijke stap in de richting lan het behoud en hetzelfde deed ook Shalke 82 dat voor het eerst sinds de competitiestart wegkomt van de rode lantaarnplaats. la derde afdeling deed de Spionkop van K.S.V. een goede zaak door Mini Star achter zich te laten. Nog in deze reeksen deden K.L.J. Temse en W.R.F.S. van zich spreken. K.L.J. hield bijna leider Olympia in bedwang en W.R.F.S. valt nu wel erg ver terug na een nieuwe ontredderde nederlaag. Ia de weekcompetitie noteerden we een nieuwe zege voor de Fair Play boys tegen een bang V.M.I. Bayern Noens kon eveneens nog eens een zege laten noteren na winst tegen Vrij P.M.S. en Club 67 kwam net iets te kort tegen Real Ter Walle. jeugdhuisjongens zo sterk opzet ten dat zij langs Robert Temmer man, Kurt Vernimmen en Luc Verheggen op en over de leiders konden geraken En mede door het puike keeperswerk van Martin Vlaeminck duurde het voor Mini Rupel tot in de slotfase alvorens de halve inzet kon worden be machtigd in deze uiterst sportieve partij goed geleid door ref. Mare Brijs. 10 Verhuizingen Hoskens Blauw Wit Melsele Ondanks het feit dat Verhuizin gen Hoskens ruim en verdiend deze wedstrijd won toch heel wat beroering tussen de lijnen toen bij Hoskens Seppe D'Aquisto rood te zien kreeg van ref Guido De Bock en bij Blauw Wit Luc Van Stappen en Mare Santon voortij dig met geel mochten inpakken. Erik Pelicom (3) en Raf Sciacca Hlai Rupel tal Ter Walle slechte dag voor Co Mini Rupel uit de tweede ng dat tegen Real Ter Walle onderuit ging. De eerste wel in het Rupel- voordeel wanneer Mare De Keersmaecker en Danny De Bouw vlot wisten te bepalen op 3-0 rust evenwel kwamen de Zaalvoetballiga. In de tweede reeks is De Doncker leider en dat wil het zo houden Ier ook De Boa ristel Tod 93 ^deling atkS|k''ers zonder meddyden teams Lo*r E hadden voor Hoskens nochtans aan de rust reeds de kloof gesla gen toen Blauw niet verder kwam dan twee goals van Santon. Na de rust verhitten dan de gemoederen met de reeds vermelde uitsluitin gen. Pelicom, Oste en Zoef Sciac ca lieten over de Hoskens zege echter geen twijfels bestaan. Bij de bezoekers kon enkel Chris Van Stappen nog wat weerwerk ver richten. De Keyzerboys 5 Palm Boys 10 Belangrijke zege van de Palm Boys tegen de Keizerlijke Boys. In de eerste helft bleef alles vrij gelijkopgaand gaan want nadat Taelman Dim. en Luc Van Dam me de Keyzerboys op drie doeltjes konden trakteren was er nog altijd Hugo De Gendt bij de bezoekers die terug zijn oude benen vond en samen met nieuwe aanwinst Dirk Bressinck voor de rust de zaak in het reine trok. Na de pauze gaf dezelfde Hugo De Gendt, nu vol ledig ontspannen na de nieuw- jaarsdrukte, alweer het goede voorbeeld en trouw als zij zijn volgden de Palm Boys het voor beeld van grote broer. Willy Goossens, Guy Haentjes, Gerry Vercauteren en Willy Van Brussel prikten zo achtereenvolgens de ruime winst op het bord. Bij de Keyzerboys kon enkel Jan Van Dam nog tot scoren komen. F.C. Rocker 1 Sügro 7 In de eerste helft wisten de Ro ckers goed stand te houden tegen Sügro. Timmy Flies scoorde het aansluitingsoelpunt zelfs wanneer Sügro langs Staljanssens en De Vleeshouwer Henri voor de ope ning hadden gezorgd. Na de rust stond echter geen maat op de gebroeders Verbeke van Sügro die de ruime zege bewerkstel ligden. Olvmpia 3 K.L.J. Temse 2 Zou dit K.L.J. Team dan toch op oefenkamp geweest zijn? Feit was dat Olympia het zeer lastig heeft gehad tegen het onderaan geklas seerde K.L.J Team In de eerste helft kon Dies Vernimmen samen met Johny Haentjes en Geert Peersman wel vlot de Olympia ploeg naar 3-0 tillen maar na de rust zou Geert Blommaert nog heel wat spanning in de match brengen door twee maal te scoren. rekkelijk 1 De Doncker heeft rode lantaarn Five Star zo zwaar geklopt dat wier de tel is bij kwijtgeraakt, maar de scores liepen in gans de reeks to ^op- tcrnationi est. Mot| jke sport linl-Nikl» uur. r Van Lad irstal: aties H* 3t*t 1 k Spijker g Het duurde niet lang of het beter geklasseerde De Spijker ging het doel ■wGeerinck bestoken Die moest zich dan ook viermaal omdraaien: 1- 4 In de tweede helft kregen we eenzelfde spelbecld met evenveel doelpunten. Veevoeders Cloct vond echter de weg naar hel net niet «er. "wrdrijvers 5 Vwenhock g Wnhoek heeft ongetwijfeld in de kaart gespeeld van leider De wicker, die meteen zijn voorsprong kon vergroten. Aanvankelijk «rt Deurdrijvers het niet slecht en kwam op een 3-2 voorsprong, maar ta was buiten Vossenhoeker Ronny Coppieters gerekend, die viermaal zijn sloffen schoot en meteen was de thuisploeg eraan voor de tite. Dirk Verheyden zorgde voor twee tcgenstreffers. maar daar af hield het op IntSur 1 kDoncker 21 de Stars was er deze keer niet veel te merken. Al hebben ze een *de eerste helft gespeeld. De Doncker heeft te veel goalgetters in de «*g. Eddy Van Puyvcldc, in topvorm, scoorde negen treffers, terwijl My Schelfhout vijfmaal mocht juichen. Meteen beseft iedereen dat '«per De Troyer zijn beste dag niet beleefde, maar 21 doelpunten is Wieen té zwaar verdikt. aasland. I5t-Vli derdei in Vlaar ie reeks werd trokken li enschappe- ifedcratiei beha* een schil» een lol Kampioö gevelde tl verdien» 'eter Vei» lasmuns» landers efl vod Post was in een zeer goede dag en kapitein Baert zorgde voor de ■^doelpunten. VP-Boys geraakte net met de hakken over de sloot 18 fcta Friends 13 ^pcr Lux 3 Reeds in de eerste helft werd het duidelijk dat tegen dit Picca Friends feeo kruid was gewassen. De schietgrage Matthijs was niet te stuiten en •worde in de eerste helft driemaal en vijfmaal na de herneming. Nadien schermde Picca zijn doelgebied feilloos af en Super Lux stond daarte- [I® machteloos kfde afdeling kpitein Baert niet te stoppen Wevclp* ■pen, 36.35 iinl-Nikl« Muskusrat "ra Trap ^zwakken Den Trap is er dus niet in geslaagd om Muskusrat van de Me brengen. De thuisploeg heeft trouwens enkele serieuze goalget- rond lopen. Marien (5) en Van Steen (6) weten duidelijk van j LL 'n de eerste helft stond er 9-0 op het bord en Muskusrat ubbclde dat aantal nog. Gino Nelis kon milderen voor Den Trap. AUctfco Brothers g '■'ma II 3 Oma" !eiders 'lee't Gima U geen onaardige wedstrijd gespeeld. C *e in de eerste helft Mario Van den Berghc niet aan banden aen leggen, werd het hun fataal. Deze knaap scoorde driemaal en een was het 4-1. Het tegendoelpunt kwam van Maurits Weyn. Hel '8 meesterschap van de leiders werd met nog eens vijf doelpunten mond. Hugo Maes stond bij Gima nog achter het kanon. Pelemanie 7 Van Huychen 2 Beide ploegen speelden een knappe eerste helft die eindigde op 3-2. De match kon nodig alle kanten uit. Na de kampwissel veranderde het spelbeeld lichtjes Pelemanie kreeg de goede kadans te pakken en Van Huychen kwam in moeilijkheden. Ze beten wel dapper door, maar de treffers van Peleman en Van Luckx konden ze niet afweren VK Post 10 Jaak Baert heeft ervoor gezorgd dat de Postmannen twee punten rijker werden. Hij was niet te stuiten en scoorde de helft van de doelpunten. In het eerste gedeelte slaagde niemand erin om voorsprong te nemen: 3- 3. Het was pas nadien dat Post uit zijn krammen schoot. De Kroon 6 VP-Boys 9 Naar deze ontmoeting werd met belangstelling uitgekeken. De Kroon is een van de betere ploegen en VP-Boys droomt nog van de titel. In een zeer spannende eerste helft kon de thuisploeg de gevaarlijke bezoeker Oreel aan banden leggen. Hij kon maar één keer scoren en dat gebeurt niet dikwijls. In de tweede helft tapten de bezoekers uit een ander vaatje, maar toch bleef de Grembergse formatie aandringen, ondanks drie treffers van Oreel en twee van Kris Puylaert. 4' afdeling Den Hert op de vlucht Medeleider Den Hert werd door Goalgetters II op een nederlaag getrakteerd en dat is voor Sportiv een geweldige zaak Goalgetters II 4 Den Hert 2 In het begin van de match verliep alles zeer evenwichtig. Opmerkelijk was dat beide doelmannen. Dirk Goossens en Jean-Pierre Tcstacrt de besten op het terrein waren. Alleen Tcstacrt moest zich éénmaal omdraaien. Het was duidelijk dat die 1-0 niet kon standhouden. Dat de verdedigingen baas waren blijkt uit de eindcijfers Blue Dames Blue Ranch 0 Outsiders 11 Al had de lokale ploeg recht op een tweetal doelpunten, ze bleef toch vrijwel onmondig. Kristel Felies pakte echter alles. In de eerste helft was het al 0-6. Maar nadien vlotte het minder, of was Blue Ranch meer op dreef gekomen? In elk geval was het verdikt te zwaar voor de Stekense dames. De Clippeleir 0 Wuitensladies 6 Wou de ploeg van De Clippeleir onderaan weg geraken, dan was het ogenblik gekomen. Het is echter niet gebeurd. Mireille Vermeersch lukte voor de Wuitensladies twee doelpunten en in de tweede helft nam Van Keer haar plaats achter het kanon in. Ze schoot driemaal raak. De dames van De Clippeleir bleven echter onmondig. De Willy zal ze eens moeten leren klappen. Veteranen De Racdt 7 Brandweer 4 Tegen de hekkensluiters kwamen de Dendermondsc pompiers te laat op gang, In de eerste helft lieten ze zich in het nauw drijven: 3-3, maar het werd anders na de kampwissel. De Raedt, in goede doen, kwam het bezoekende doel bestoken en Testaert kreeg zijn handen meer dan vol. Dat kon niet blijven duren en De Raedt kon Brandweer opzij zetten. De Pelikanen 8 't Vlietje 9 De Pelikanen terug met de grote Jean Marie Peelman onder de lat hebben nipt de duimen moeten leggen tegen 't Vlietje. Na een spektakulaire eerste helft waarin de Pelikanen aan de winst konden blijven met 7-6 volgde nog een adembenemende tweede periode. Frank De Cock (3), Raoul Water schoot (2) en Ronny Patyn (2) zorgden voor de Pelikanen goals en bij de bezoekers waren Gerry De Jonghe (3), Cools Etienne (2) en Van Assche Robby de smaak makers die Jean Marie zes maal het nakijken gaven. Na de rust viel Frank De Cock weg bij de thuisploeg en dat was het keer punt in de match. De Jonghe, Cools en Van Landeghem namen bij de bezoekers het commando over zodat het enige Pelinanen doelpunt van Patyn Ronny niet voldoende meer was om aan spraak te maken op puntenwinst. Shalke 82 4 Groene Wandeling U 3 Ondanks alles zag Shalke trainer Sus Verstraeten toch weer de juis te taktiek die moest worden toe gepast om Groene Wandeling er onder te krijgen. Roel Van Den Bossche en Frank Vaerndonk hielden in de eerste helft gelijke tred met de gasten toen daar Jan Osselaer en Van Duyse Koen had den gescoord. Het taktische plan van trainer Verstraeten wierp dan in de tweede helft vruchten af toen Vaerendonck twee maal kon scoren. Mini Ster 2 Spionkop K.S.V. 5 Prachtige overwinning van de Spionkop van K.S.V. tegen een Mini Ster dat toch best niet te onderschatten valt. Dat wist de Spionkop maar al te goed en daar mee trok men een weekje op afzondering naar Scherpenheuvel. En de form was er zoveel werd zeker toen op aangeven van Jerry Vercauteren ploegmakker en ka mergenoot Volckerick Danny twee keer kon scoren. De thuis ploeg wat aangeslagen door dit K.S.V. geweld kon enkel nog in de eerste helft langs Peter.Ver- bruggen de aansluitingstreffer voorbij Roland Maes knallen in het bezoekende doel. Doch veel verder dan deze aansluitingsgoal kwam de thuisploeg niet want even later schotelde Roland Kok kelkoren nummer drie voor de voet van Lieven Bogaert en kon nog later na samenspel tussen Pe permans Glen en de «Piy» Vol ckerick Danny opnieuw tweemaal na elkaar scoren Meteen was de wedstrijd gespeeld want ondanks het late thuisdoelpunt van Ver- bruggen Koen bleef de veilige winst op het bord voor de Spion kop. Danny Volckerick nu reeds weken topscoorder bij deze ploeg krijgt nu natuurlijk meer dan ge wone belangstelling rond zijn per soon. Aanbiedingen van topclubs in binnen- en buitenland vallen dan ook geregeld in Volckerick's bus. Voorlopig blijft hij wel nog altijd bij de spionkop van K.S.V. Temse Cremerie Chantal II 5 F.C. Kramp I 4 F.C. Kramp I draait momenteel op een goede forme. Dat onder vond vorige speeldag Confiserie De Rijck en nu Cremerie Chantal. De Cremerie Boys lekten zich probleemloos door de eerste helft met doelpunten van Johny De Gendt (3) en Franky Maris Na deze vier treffers kwam F.C. Kramp echter op volle toeren en langs Koen Buytaert werd op het einde van de eerste helft de ach terstand reeds gehalveerd. Nog Hamse Zaalvoetballiga. In de vierde 1 toch verloor het onverwacht en zal het eks is Den Hert uit Dendermonde leider, maar tog lastig krijgen (xl) spannender werd het toen Filip Heirbout en Franky Noens de ge lijke stand konden bewerkstelli gen. In een adembenemende slot fase was het echter de Cremerie die het beste en logischerwijze het hoofd koel kon houden en langs Johny De Gendt het winnende doelpunt wist te scoren. S.O.S. Veile Sportief 0 S.O.S. Veile Chelsea 0 Dit S.O.S. onderonsje werd op gemakkelijke wijze gewonnen door Chelsea. De bezoekers vaar digden slechts vijf spelen af en dat bleek ruim voldoende te zijn om de zege te halen. In de eerste helft nochtans vlotte het niet zo best bij Chelsea en enkel Weemaes kon maar tot scoren komen. Geert Huyghe en Carl Bauwelinck weer den zich voortreffelijk bij Sportief maar in de tweede periode kwam de Chelsea pletmolen maar goed op gang toen Olivier Suy (4) sa men met de Vliegher en Benoit Suy het ene doelpunt na het ande re konden scoren. Zo werd de score zelfs een beetje overdreven gezien de eerste helft. The Kermits 1 De Snorkels 7 In een uiterst sportieve wedstrijd hebben de Snorkels opnieuw kun nen aanknopen met de zege Ja mes Mackin en Danny De Vos samen met Gunther Lemmens de steunpilaren van de Snorkels scoorden reeds twee maal in de eerste helft. Bij de Kermits hield men rond deze periode wel de spanning er in toen Steven Van Eygen niet alleen de tegenstand maar ook zijn eigen wist te omspe len. Rust 1-2. Na de rust was er dan voor de Kermits geen lieve moederen aan want Danny De Vos, Bert Moens, Gunther Lem mens en natuurlijk James Mackin knalden er zo hard op los dat het scorebord na de wedstrijd stil bleef staan bij zeven eenheden. Dit ondanks het feit dat Gerry De Neef (de kleine) goed weerwerk bood in het Kermits doel. K.W.B. Kruibeke 1 De Zeehond 6 Aan deze wedstrijd kleefde duide lijk bloed hetgeen zelfs te merken was aan het wedstrijdblad. Scheidsrechter Mare Brijs had het niet gemakkelijk om de beide clubs dan ook uit elkaar te hou den. Reeds in de eerste helft legde De Zeehond de basis van deze zege tegen de leiders in tweede afdeling. Vooral Matginu De Kerf was erg bedrijvig met drie doel punten. Toen Ronny De Kerf aandikte tot vier eenheden en de K.W.B. ploeg zelf langs Rudy Segers maar één doelpunt scoren aan de rust zat het spel voorgoed op de wagen. Doelman Goossens van K.W.B kreeg eerst geel en mocht verdwijnen en even later kreeg Van Polfliet van hetzelfde laken een broek. Ook al had die dan wel een andere kleur Onder tussen scoorden Luc Van Lande ghem en Pascal Buytaert voor de Zeehond rustig verder zodat de leiders onverwacht in het zand beten. V.M.I. 4 Fair Play Boys 7 De Fair Play Boys hebben het niet zo moeilijk gehad om V.M.I. er onder te krijgen in deze partij. Thuisdoelman Georges De Vos hielp op tijd en stond een handje door zich af te wenden wanneer het bezoekend gevaar kwam op zetten. Mariman Francky en Ste fan konden zo in de eerste periode reeds drie maal tot scoren komen terwijl Mare Noens bij V.M.I. na een 100-tal kansen te hebben ge mist toch ook één thuisdoelpunt kon scoren. Na de rust draaide Georges de Vos zich nogmaals om en Kurt De Rijck, Franky Mari man en Stefan Mariman knalden lustig de doeltjes in het V.M.I. doel. Toen deze eenmaal ontwik keld waren konden naar het einde toe Lucien Meerschaert, Janneke Verdonck en Willy Philips de eindstand toch wat aanzienlijker maken. Mercator 8 Sportkring Temse 3 Tegen de toonaangever in derde afdeling B, Z.V.C. Mercator had den de gehoorgestoorde jongens uit Temse, beter bekend als Sport kring weinig in te brengen. Onder impuls van Nico De Roeck en Ronny Van Ceulen kon Mercator in de eerste helft uitlopen tot 2-0 en dat de score niet verder uitge buit werd door Mercator was me de door het goede werk van Wim Van Snick in het Sportkring doel. Na de rust echter moest ook Wim kapituleren als Nico De Roeck samen met Ronny Van Ceulen en Jean Pierre Van Ceulen ongrijp baar werden. Toen de thuiszege veilig was kon Jesus Gomez bij de bezoekers toch nog meer dan de eer weten te redden. Geel Blauw B 2 De Eenhoorn 8 De Eenhoorn lijkt terug op het goede pad te zitten. Na selektic- problemen enerzijds en gezinsuit breiding langs de andere kant kre gen we terug een goed Eenhoorn gezelschap op het veld. Geel Blauw ondervond dit alras en na de eerste periode leidde Een hoorn door doelpunten van Ber nard Corbet Moorthamer Eddy en Marc met 1-3. Voor de thuisclub had De Beule R. de weg naar de netten van Jules Remon gevon den. Op dezelfde wijze begon dan de tweede periode maar de Een hoorn stelde orde op zaken langs Jan Van Gysel, Danny Felix, Ge rry Verhelst en Mare Moorthamer de beste man op het Dulpop- terrein. Lindeboom 15 Freinetsjotters 1 Deze maal was het de beurt aan Lindeboom om zich eens lekker uit te leven en een kanevracht doelpunten aan te brengen tegen de Freinetsjotters. Mare De Wreede en Patrick Joossens jasten er in de eerste helft reeds acht in onder hun beidjes en na de rust verlengden Franky Verhulst, Wil ly Van Eetvelde, Peter De Wrede en nogmaals Patrick Joossen deze score zodat het enige doelpunt van de bezoekers van Hans Van Tilburg als eerreddend mag be schouwd worden. Bayeren Noens 3 Vrfj P.M.S. 2 Spannende midweekwedstrijd tus sen toonaangevers in de onderste regionen van de rangschikking. In de eerste helft klopte het strijd plan van de bezoekende ploeg volledig want Theo Oste werd in het doel niet bedreigd en Jan De Rocker kon de tegenstand voetje lichten. Rust 0-1 Na de pauze evenwel kwam Theo Oste meer en meer in gevaar en via Mare De Bruine. Luc Maris en Francois Resseler nam Bayern Noens de overmacht. In een spektakulaire slotfase waarin menig kansje ver keken werd kon Luc De Clercq dan P.M.S. nog wel in het spoor van Bayem brengen maar daar bleef het tenslotte ook bij. De bezoekers pleitten na de wedstrijd echter onschuldig wegens het ont breken van Rene Van Laer orga nisator en gediplomeerd ijzel trainer. Puik verweer van Club 67 tegen het Kruibeekse talent van Real Ter Walle. Een Ter Walle ploeg waarin Robert Temmerman als de glunderende gluurder bekend, goed hersteld is van de schade opgelopen aan het rechteroog en kele weken terug. Temmerman nam sportief weerwraak want hij knalde de vijf Real doelpunten tegen de Club 67 touwen. Voor de rust één doelpunt en na de pauze de rest. Ondertussen had Club 67 echter toch ook een deel van hun kunnen laten zien en langs Karl De Moor en Kurt Van Moeseke de eindstand toch aanvaardbaar weten te maken. Erik Vaerewijck (Ter Walle) en Karl De Moor werden nadien door ref. Brijs ge noteerd als beste spelers Zaalvoetbal - dames OP VRIJDAG 17 maart 1989 te 21.00 u. vindt in sporthal Tilroda en uniek treffen plaats. ZVC Temstar Temse en SOS Veile Temse ontmoeten er elkaar voor de heenwedstrijd van de 1/2 finale van de Beker van België. Een feit is zeker, na SOS Veile vorig jaar en ZVC Temstar het jaar daarvoor, zal er dit jaar opnieuw een Temseploeg de finale voor de Beker van België spelen SOS Veile bereikte de halve finale door City Club Ekeren te wippen In Ekeren ging Veile met 0-2 winnen en thuis werd de klus volledig afgemaakt door een 5-2 zege. ZVC Temstar bereikte de halve finale ten koste van Juventus Hasselt. Thuis werd met ruime 8-4 cijfers gewonnen, in Hasselt werd na een spannende wedstrijd met 4-5 gewonnen. Beide ploegen betwisten samen met Garage Rotthier Hamme en Outsiders Hamme de play-offs met als inzet de provinciale titel. Deze mini-kompetitie gaat door in de maanden maart en april. Bij SOS Vcllc is iedereen beschikbaar voor het bekertreffen. Bij Temstar daarentegen is doclwachtster Hilde De Meester nog steeds gekwetst, Niky Vercauteren liep een enkelkwetsuur op tijdens de kompetitiewedstrijd tegen Topsport Lokeren. Gehoopt wordt om laatstgenoemde te rekupereren voor het bekertreffen. De terugwedstrijd vindt plaats op vrijdag 14 april 1989 in sporthal Temsica Mare Stevelinck Duivensport. Inkorving bij de Reisduif in Hekelgem, dat met Baardegem een tweeverbond vormt (da) Vier jaar geleden kwam Mare Meuleman ten val in een wielerwedstrijd. Hij werd ernstig gewond en staakte het koersen. Sindsdien bleef hij weg van het circuit. Hij verwierf wel een diploma ingenieur, stapte in het huwelijksbootje, bouwde een huis en werd inmiddels ook een fiere vader. Van koersen is er al die tijd geen sprake geweest. - Ik had wel andere katten te geselen, zegt de inmiddels naar Waasmunster uitgeweken amateur Bij het ongeval, vier jaar terug, was mijn fiets helemaal naar de vaantjes. Niettemin bleef dc wielermikrobe maar bijten. Deze winter besloot ik om terug van stapel te lopen. Rond de jaarwisseling hervatte ik de trainingen Ik heb twee maanden hard moeten knokken en het wennen aan een nieuwe renfiets nam ook enige tijd in beslag. Vorige weck verscheen ik voor het eerst aan de start in Gent-Gent en werd twaalfde. Afgelopen zaterdag debuteerde ik in Zele waar ik een zevende plaats in de wacht kon slepen. Al bij al is dat geen slecht begin. Toch bekijk ik het koersen louter als een hobby Er zijn andere dingen die prioriteit genieten. Trainen hoort er bvb. deze weck niet bij. Ik heb op het werk immers andere beslommeringen. E.G.

De Voorpost | 1989 | | pagina 29