Spelende kinderen, snelheid verminderen Aalsterse politici slaan aan 't schilderen Eigen kleinzoon was aanstichter 2 - 17.3.1989 - De Voorpost een gehoi voorv den rechti er we heeft. De Aalsterse PVV-Jongeren bezorgen Aalsterse mandatarissen van elk niveau - parlement, provincie, gemeente, OCMW plus de partijvoorzitters en de voorzitters van jongeren - drie penselen, vijf potten verf (hoofdkleuren plus wit en zwart) plus een doek naar keuze 100 bij 80 of 40 by 20 cm. Met daarbij het verzoek naar het tema «Mijn Stad» dat uiteraard in de breedst mogelyke zin mag worden geïnterpreteerd, een schilderij te produceren naar zelf gekozen techniek en eveneens met volledige vrijheid zich te houden by het klassieke of zich te begeven aan modern, abstract, avant-garde en noem maar op. Een vade-mecum wat betreft kleurenmengeling wordt erby geleverd en inderdaad mogen ook andere geavanceerde of buitenissige ingrediënten er by te pas komen. Een aantal Aalsterse poli tici zegden alvast toe aan dit projekt mee te werken. De uiteraard nog onvolle dige lijst vermeldt reeds burgemeester De Maght, schepenen Bogaert, Bour- lon, De Meerleer, De Smedt, Doorns. Redant en Van Nieuwenborgh, stads- sekretaris Roger Scham- pheleer, volksvertegen woordiger Lisette Van Liedekerke gemeen teraadsleden Roger D'Hondt, Luc Van Lier- de, Danny Denayer, Frans De Meersman, Alois Adriaenssens. René Schelfhout, Johan Stijle mans, Etienne Melck- beek, Frans De Meersman en verder Erik Hendrickx, Peter De Boeck, Michel De Gols en Frans Daele- man. Een bonte verscheid enheid waarbij nog wel een aantal CVP-ers en VU-ers worden inge wacht. Het gaat hier inder daad niet om een politiek gebeuren doch om een hu manitair evenement ten voordele van het Rode Kruis. Kaderend uiteraard in het «Jaar van het Rode Kruis». PW-JO lanceerde reeds eerder soortgelijke mens lievende akties als «Hallo Kanker», «Happening» in de Keizershallen, étalage- wedstrijd ten voordele van MS-patiënten, en een éta lagewedstrijd ten voordele van nierdialysephtiënten. Blauwe Ajuin Uiteraard moeten be roepsschilders zich ont houden. Deze worden dan wel leden van de jury die aan de laureaat de «Blau we Ajuin» zullen toeken nen, een keramiekwerk van Ronny De Veylder. Dit jaar gaat de netto-op brengst naar het inrichten van een interventiewagen van het Rode Kruis. De ingebrachte werken zullen inderdaad van 9 septem ber e.k. tot 3 oktober wor den tentoongesteld in de gezellige belfortkelder en op de laatste dag openbaar bij opbod worden ver kocht. Een aantal aangeschreven Aalsterse bedrijven zullen via mecenaat de kosten die dergelijk projekt onver mijdelijk meebrengt trach ten te delgen zodat de op brengst integraal naar de inrichting van een inter ventiewagen kan gaan. Met dit projekt, een eer steling in Vlaanderen, ho pen de PW-Jongeren een positieve bijdrage te leve ren voor een projekt dat misschien ook uw leven kan helpen redden. LH Aalst. Het bestuur van de Slagers- en Spekslagersbond(a) Aalst. De PW jongeren organiseren weer een originele wedstrijd, (a) Wieze Volkstuin Op vrijdag 17 maart om 19u30 komen de leden van het Werk van den Akker in het Cultureel Centrum aan de Schoolstraat bijeen voor het bijwonen van een voordracht over de teelt van tomaten, papnka's, komkommers en aanverwante groenten. Zeker de moeite waard! Nog toneel Wie nog niet in de gelegenheid was om de «Acht vrouwen» een komedie van Robert Thomas, te bewonderen kan daartoe nog terecht op vrijdag 17 en zaterdag 18 maart, telkens om 20 u. in het Gildenhuis. Kreatief De K.A.V.-Wieze organiseert op zaterdag 18 en zondag 19 maart, telkens van 14 tot... u. in het Ontmoetingscentrum een kreatiefbeurs, Aktiegroep Langzaam Verkeer, Rozendreef Vermoord voor schamele 1200 fr. Zoals reeds gemeld in vorige editie ging nog op de dag van de moord zelf één van de daders tot bekentenissen over. De gerechtelijke politie van Aalst had immers 20 inspekteurs van het moordbijstandsteam ingezet en één van de daders had pech. Hy werd inderdaad herkend door de echtgenote van een tandarts want ze had hem reeds in 's mans kabinet gezien. Ze zag hem toen ze haar kind naar de school in de Spaarzaamheidstraat bracht. Deze man werd dan ook in de loop van de namiddag opgepakt in een café aan het Stationsplein en hy verklapte er in de loop van de avond na nogal wat aarzeling de namen Van de andere daders. Dramatisch was wel dat zijn medestudenten en ca- Wellicht zullen de vier het plan was uitgekiend févrienden mededeelde, nietsnutten nu trachten de door de 20-jarige Pe andere drie kompanen schuld zoveel als mogelijk F.V.D.B. die de kleinzoon zijn Ivo S. (18) uit Aalst, naar de anderen toe te van het slachtoffer is. Hij Mario D (19) uit Liedeker- schuiven. De minderjarige j was het die wist waar en een 16-jarige uit werd alvast ter beschik- f grootmoeder haar geldtas Aalst. king van de jeugdrechter j plaatste en die plaats aan 1,1u"'< 1 De Aktiegroep Langzaam Verkeer, Rozendreef Aalst organiseert op zaterdag 11 maart een aktiedag in de stadsschool in de Binnenstraat 157, onder leiding van voorzitter dr. Andreas Verleysen. Na de ingediende petitie verleende op 6 september 11. de verkeerskommissie gunstig advies voor volgende konkrete maatregelen: 1. Rozendreef ter hoogte van de sporthal: schilderen van een voetgangersoversteekplaats (een verhoogd zebrapad wordt verkeerswettelijk uitsluitend gedoogd op kruispunten); plaatsen van een degelijke afsluiting langs beide kanten van de uitrit van de sporthal. 2. Afschaffen van het halfmaandelijks beurtelings parkeren en inrichten van een vaste parkeerstrook in knikvorm. 3. Aanleggen van 2 verkeersgeleiders op 30 m. links en rechts van de uitrit van de sporthal, met een doorgang voor de fietsers. 4. Instellen van parkeerverbod over een afstand van 30 m. langs weerszijden van de sporthal en langs beide zijden van de rijbaan. 5. Omkeren van de rijrichting van het openbaar vervoer in de lus Rozendreef - Botermelkstraat; aanpassing van de bushaltes en wachthuisjes. 6. Invoeren van parkeerverbod in de Groenstraat tussen de woningen nrs. 259 en 277. De nodige signalisatie zal terstond aangebracht worden na goedkeuring van de gemeentelijke aanvullende verkeersreglementen door de Minister van Verkeerswe zen, terwijl voor de aanpassing van het autobustrajekt kontakt wordt opgenomen met de Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen. Op andere suggesties zoals het aanleggen van een verkeersdrempel en het voorzien van een rondpunt kon niet worden ingegaan, het ene omdat in straten gebruikt door een geregelde openbare dienst voor gemeenschappelijk vervoer geen verkeersdrem pels mogen aangelegd worden, het andere omdat kwestieus kruispunt voldoende overzichtelijk is voor alle weggebruikers en bij ontstentenis van een bestendig en druk verkeer weinig of geen nut zou opleveren. Gemeenteraadsbeslissing In zitting van 29 november besliste de gemeenteraad tot de aanleg van een vaste, geschilderde parkeerstrook vanaf de Petrus Van Nuffelstraat tot 30 m. vóór de Sporthal aan de kant van die sporthal. Vóór en voorbij de toegang tot deze sporthal zal een parkeerverbod van telkens 30 m. worden uitgevaardigd en een vaste, geschilderde parkeerstrook komt er ook tussen de sporthal en Hoogveld aan de overzijde van de sporthal. De aktiegroep verklaarde zich tevreden dat er na acht maand aktie een eerste stap voor meer verkeersveiligheid werd gezet. Niet akkoord Met de konkrete uitwerking van de getroffen maatregelen gaat de aktiegroep echter niet akkoord, om volgende redenen. Niet akkoord omdat: 1. de bewoners van de Rozendreef tussen sporthal en Hoogveld van de pare nummers, de grootste moeite zullen hebben om in of uit hun garages te rijden en voortaan ALLE dagen de dreunende verkeersstroom op minder dan 1,5 m. van hun huisgevel zullen ondervinden. 2. de parkeergelegenheid op de Rozendreef sterk zal verminderen zonder dat er sprake is van een nieuwe parking (waarvoor de hoek Arendstraat St. Ürsmaarstraat geschikt was bevonden...) 3. er geen vaste groenpercelen voorzien zijn om de parkeerplaatsen duidelijk af te bakenen. Voor dc aktiegroep druist de getroffen maatregel qua uitwerking rechtstreeks in tegen de gedane voorstellen. «Hoe het o.i. beter kan, hebben wij begin september aan alle gemeenteraadsleden en aan alle bewoners in een brochure duidelijk geschetst». De Aktiegroep doet dan andermaal de dringende oproep tot overleg tussen de aktiegroep en het stadsbestuur om ten gronde de diskussie aan te gaan over het «Tienpuntenprogramma» In het advies van de verkeerskommissie herkent de aktiegroep inderdaad geenszins zijn tienpuntenprogramma. Geen enkele van de basispunten als o.m. de invoering van «Zone 30» werd overgenomen. Konkreet heeft de aktiegroep bij de gedane voorstellen volgende opmerkingen: Punt 1: Wij waarderen de verhoging van de afsluiting van het speelplein en de aanleg van een voetgangersoversteekplaats. Punt 2: Wij gaan akkoord dat door de aanleg van een parkeerzone in knikvorm, de rechte rijas wordt verbroken en de snelheid verminderd. Wij vragen met klem dat deze parkeerzone wordt aangelegd zoals aangeduid op p. 25 van onze brochure. Punt 3: Wij verwerpen de plaatsing van verkeersgeleiders omwille van esthetische bezwaren. Punt 4: Akkoord. Punt 5: Wij danken de NMVB die zijn ingegaan op onze brief van 11.7.88 om de rijrichting van de bus om te keren. Er wordt dan ook aangedrongen op het funktioneren van een gemengde werkgroep waarin ook vertegenwoordigers van de wijkaktiegroep zouden zetelen. De richtlijnen van de aktiegroep Langzaam Verkeer 1. Uit de analyse van de funktie van de straten van onze wijk blijkt overduidelijk dat heel de wijk als hoofdfunktie het wonen heeft. Daarom heeft heel de wijk recht op en nood aan woonverkeer, dus zone 30. 2. Zowel het beperkte doorgaand als het drukke lokale verkeer in de hoofdstraten heeft een te hoge snelheid, doordat de rijbaan zo breed is dat 3 wagens elkaar kunnen kruisen. Bovendien zijn ze lange rechte straten. Daarom moet de rijbaan versmald worden tot 4,75 m en de ingewonnen ruimte moet dienen voor: a) het verbreden van het dikwijls te smalle voetpad; b) groen te voorzien om de kwaliteit van ons mikroleefmilieu sterk te saneren; C) geïntegreerde parkeerplaatsen te kreëeren. 3. De talrijke gevaarlijke kruispunten dienen te verdwijnen door ingrijpend hun struktuur te veranderen. De rijbaan moet er versmallen, het groen moet vermeerde ren (tot een pleintje). Nieuwe kruispunten dienen absoluut vermeden. 4. De uitbreiding van het woningpark in de belendende bouwzones moet gebeuren met doodlopende straatjes, die smal en bochtig zijn en in funktie zijn van de woonfunktie. Het doortrekken van de Góudbloemstraat tot op de Rozendreef en de Krekelstraat tot op de Doornstraat moet absoluut vermeden. Dat biedt bovendien de mogelijkheid aan de gemeente om te snoeien in de kostprijs van de aan te leggen straten. 5. Waar mogelijk moet de recreatie van de buurtbewoners kans krijgen: meer speelpleintjes, wandelpaden en fietspaden kunnen als korte verbindingen tussen de doodlopende woonstraten goede diensten bewijzen. De verbinding met de Binnen straat, de hoofdstraat van de wijk, moet uitgebreid worden met voet- en fietspaden om de zwakke weggebruikers vlot en veilig naar het centrum te leiden. 6. Wij verlangen voor onze wijk een toename van het aanbod van het openbaar vervoer, dat in onze wijk een zeer groot potentieel aan klanten heeft. Toename van het aantal lijnen en het aantal diensten per lijn, zal door de hele wijk gunstig onthaald worden en een hoog rendement opleveren. Wij verwachten dat de dienstregeling de chauffeurs zal toelaten zich aan de 30 km te houden. 7. Het aanzien van een straat wordt sterk bepaald door de straatverlichting. Wij menen dat lantaarnpalen de juiste hoogte en vorm hebben om de woonfunktie te accentueren. De afgedankte verlichting van de rijksweg mag dus niet in onze wijk «gedumpt» worden. 8. Als groenvoorziening opteren wij voor hoogstam, meer groen en op de hoogte van de weggebruikers geen lover dat het zicht belemmert. Goedkoper in onderhoud. 9. Wij kiezen voor een globale aanpak. Het verkeer veranderen kan maar echt door een goede ruimtelijke ordening. Wij willen dan ook een plan opgesteld zien van de ruimtelijke ordening van de hele wijk tot het jaar 2000. Daartoe moet een gemengde werkgroep samengesteld worden waarbij ook plaats is voor het wijkkomitee, het gemeentebestuur, de ambtenaren ruimtelijke ordening en de politie. Een ontwerper dient er aan toegevoegd te worden om plannen op te stellen. 10. Er wordt gewerkt met een pilootprojekt: de Rozendreef. Dit omdat die de meest tragische geschiedenis heeft qua verkeersonveiligheid. «Aalst, pilootgemeente voor zone 30» Voor allen die wakker liggen van de verkeersonveiligheid op onze gemeentelijke wegen organiseert Aktiegroep Langzaam Verkeer Rozendreef op zaterdag 11 maart een symposium met als thema «Aalst, pilootgemeente voor zone 30?». Naast een voordracht door een «zone-30»-specialist (P. Van Sevenant, vzw Langzaam Verkeer - Vaartstraat 124, 3000 Leuven), de voorstelling van de konkrete plannen voor straatherinrichting in de Arend/Rozendreefwijk, werd ook aan het gemeentebestuur uitgenodigd om de beleidsplannen voor de ruimtelijke ordening en verkeersveiligheid toe te lichten. Als vierde luik wordt er aan andere organisaties, wijkkomitees of aktiegroepen de kans geboden om ook hun problematiek en vragen te komen toelichten. Het symposium wordt afgesloten met een pannelgesprek waar het publiek vragen kan stellen aan alle sprekers. Wie individueel of als organisatie wil meewerken aan deze aktie kan kontakt opnemen met Andreas Verleysen, Gefusilleerdenstraat 13, 053/78.59.99. Programma aktiedag 11 maart Op vrijdag 10 maart avant-première van de tentoonstelling «De kollektie nieuwe straten van vzw Langzaam Verkeer Leuven» van 19.30 u. tot 22 u. Op zaterdag 11 maart te 16 u. in zaal 1 van de sprthal het reeds vermeld symposium waarbij het publiek vragen zal kunnen afvuren op de leden van het panel. Ondertussen in zaal 2 poppenkast voor de kinderen met «Rikske en Fikske». Te 18 u. in zaal 1 prijsuitreiking van de tekenwedstrijd georganiseerd via de lokale scholen of via Stef van «'t Spieken». In zaal 3 officiële opening van de tentoonstelling met de schetsontwerpen voor dc wijk en kleine receptie. In zaal 2 doorlopend snackbar. De kleinzoon had hen gesteld en zou reeds naar de woning van oma in de Naarstigheidstraat ge loodst en eens binnen, zonder argwaan te hebben gewekt bij de dame we gens het smoesje van de «enquête», werd de vrouw hardhandig aangepakt, werd haar neus toegekne pen en de mond met de hand bedekt en kreeg ze tevens nog steken in de keel. Daar de dame zich kranig verweerde raakte ze ook nog gewond aan de pols toen in de worsteling een ruit van de gangdeur stuk raakte. De enquêtemap op de trap achterlatend vonden ze vlug de geldtas met erin de schamele 1200 fr. die ze in een herberg aan het sta- Ruiselede beland zijn. Momenteel is het ook nog uitproberen of deze daders iets te maken zouden heb ben met de moord in de buurt tijdens de karnaval- nacht. Of het in de bedoeling lag de vrouw te doden of ge woon te beroven laat men nog in het midden. Het feit dat de eigen kleinzoon] niet meeging omdat hij j herkend zou worden wijst J eerder in de richting van stelen. Wellicht is het dan verder uit de hand gelopen. In tegenstelling met wat eerder was gemeld - de wedersamenstelling zou pas op maandag 12 maart tion waar ze zoals vooraf gebeuren - was dit reeds afgesproken samenkwa- |^et 8eva' verleden vrijdag. men verdeelden. Het mes hadden ze onderweg in een rioolputje gegooid. Nog dezelfde avond wer den ook twee andere da ders aangehouden en de man uit Liedekerke meld de zich zelf de volgende morgen Het mes werd op aandui ding van een van de vier in het bewuste putje gevon den en in een plastiek zak meegenomen. De geldtas zou in de vijver van Kas teel Terlinden gegooid zijn. De brandweer voerde dreggingswerken uit. Daartoe werd de Naarstig heidstraat met nadarbare len afgesloten aan de Sint- Annalaan en aan de Volksverheffingstraat. Reeds alleen daardoor kwamen heel wat nieuws gierigen opdagen om een glimp van de daders te kunnen opvangen. De buurt met haar straten die de naam van deugden dragen als «Naarstigheid», «Volksverheffing», «Spaarzaamheid», e.d.m. krijgt stilaan een triestige reputatie. LH Punt 6: Wij zijn principieel akkoord. De aktiegroep betreurt alleszins dat het voorstel tot aanleggen van een parking voor 21"'u" eersirSdentenblu', met de FS-band tot 02.30 u 31 auto s in de hoek Sint-Ursmarus-Arendstraat zoals door politiekommissaris Van Varenbergh voorgesteld niet meer vermeld werd. Aalst. In dit huis werd de bejaarde vrouw vermoord door een groep jongeren a

De Voorpost | 1989 | | pagina 2