De Snijrs kampioen! V.K.W. 70 - F.C. Drie Linden: 2 -2 Land van Beveren N.O.M.B.-Kern D.S.D. Strijd om de ereplaatsen Tommy Pieters: knokken voor ereplaats N.O.M.B.-kern Dendermonde Gemeentepersoneel - Zele klopt RTT-personeel Walivo's wedstrijd van de week 32 - 17.3.1989 - De Voorpost LIEFHEBBERSVOETBAL wan sStï gssxiv MUMf* ptBI SMft 'ÏBtBISdP Eg limMBtJf f- |J SUHTAISiff: Het Tafeltje Rond l De Jager De bezoekers draaien weer op volle toeren. Als in hun beste dagen scoorden ze om beurten de mooiste doelpunten, ge had het moeten zien, en die snelheid van afwerking ongelooflijk. Paul Oste kon in de eerste helft de score openen en toen hij nogmaals de lat trof, betekende dit niet veel goeds voor de thuisploeg. Doch nadat Gerry De Jonghe begin tweede helft De Jager op 0-2 had gebracht met een vrije trap, wist Het Tafeltje Rond toch langs Guy Vergaywen om aansluiting te zoe ken. De Jager zag echter het ge vaar en op enkele minuten tijd knalden Paul Oste, Ignazio Sciac- ca en «zoef» Sciacca de 5 Jagers- doelpunten bij elkaar. Nadien hield Etienne Cools samen met Ronny Vercauteren en de weder- optredende Marc Van Vlierber- ghe de zaak achteraan goed geslo ten bij De Jager zodat de twee Sportline punten andermaal naar Temse y.K. Veile kerheid laten. Het was zelfs na de 35ste minuut alvorens het eerste en verlossende Snijrs doelpunt viel. Guido Bosman zorgde hier voor. Eens echter het hek van de dam was volgden nog Luc Moort- hamer en tweemaal Gino Bollaert in die eerste helft, toend e bloe men en de champagne reeds in gereedheid werden gebracht bij De Snijrs. Na de rust was het dan ook nog enkel een formaliteit voor Bosman, Bollaert Ernie, Moortamer en Geert Dckers om de ruime 10-0 cijfers bij elkaar te knallen. Meteen kon de viering beginnen van de verdiende kam pioen in de zaterdagnamiddag reeks 2. Met 133 gescoorde doel punten en slechts 31 tegen, tot nu toe is dit Snijrs team wel het regelmatigste geweest van al de tegenstanders Na een viertal wedstrijden kwamen De Snijrs aan de leiding om die niet meer af te staan tot op de eindstreep. Proficiat voor de spelers en be- stuurslui van De Snijrs. In Walivo's zaterdagse eerste af deling, wordt de strijd om de titel nog beperkt tot een tweetal ploe gen: het revelatieteam uit Temse P.W. Hemelaer en het Hamse F.C. Corner. Voor de degradatie komen theoretisch echter nog méér ploegen in aanmerking. Ook al door het feit dat J.B. Troch uit Sint-Niklaas, tijdens de laatste weken enkele puntjes sprokkelde en daardoor, worden het Belseel- se F.C. Drie Linden en de beide Sint-Niklase formaties F.C.R. Sparta en V.K.W. 70 nu ook wéér bedreigd Op papier althans en in de praktijk wordt het misschien helemaal anders In alle geval werd de onderlinge konfrontatie voor V.K.W 70 en F.C. Drie Linden een belangrijke wedstrijd en vorige zaterdag in de Breed- V.K. Veile 1 Beverse Blauwe 0 De thuisploeg dat moest aantre den zonder motor Yvan De Ten der heeft er een zwakke partij van gemaakt. Op geen enkel moment van de wedstrijd viel enig doelge- vaar te bespeuren. Gelukkig voor de thuisploeg kreeg men dan een helpende hand toegestoken van de bezoekers, die met een terug speelbal hun doelman verrastten waardoor Lukske Heyrman dan toch nog zijn voet tegen een doel punt kon zetten, ook al was het leder dan al genaderd tot op de streep. Waterschoot. Clarisse en Van Opstal bleken nadien echter niet in staat de bezoekende def- neise nog te ontgrendelen zodat de 2 winstpunten het belangrijkste was na deze wedstrijd. De Snjjrs 10 Glazenleeuw 0 De Glazen Leeuwen hebben zich tegen De Snijrs moedig verweerd. Slechts met 8 in getale opgeko men, konden zij de toekomstige kampioenen lange tijd in de onze- V.K. Veile blijft regelmatig de uitslagen opstapelen. Spijtig is wel dat het dan in de negatieve zin is want de ploeg uit Temse kon in de laatste acht wedstrijden slechts 5 puntjes weten te bemachtigen. Ook nu weer tegen Sportline werd een nieuwe nederlaag geslikt. En weer liet men de tegenstanders vrij vlot uitlopen tot 2-0 langs Hans Van De Zande, alvorens men aan achtervolgen begon te denken Etienne Audenaert kon nog voor de rust op hoekschop de aansluitingsgoal maken en Lukske Pauwels zou enkele minuten na de pauze de Veile ploeg opnieuw langszij weten te brengen Nadien verzuimde V.K. Veile dan om de wedstrijd in het voordeel te beslechten want Ludo Water schoot, Luk Pauwels en Luc Cat- thoir verschenen achtereenvol gens alleen voor de thuisdoelman, maar geen van de drie kon be sluiten. De thuisploeg nam dan het initia tief maar over en langs Peter Vol ders en in de slotfase Renaat Ver- helst bezegelden zij het lot van de bezoekende Veile ploeg. Mare Stevelinck MINIVOETBAL De drie weken die volgen zullen uitsluitsel brengen over wie waar eindigt Over de eerste drie plaatsen kan deze week al de beslissing vallen. Verhofstadt ontmoet immers de Mimshotters heden vrijdag te 21 u. in Grembergen. Bij winst van Verhofstadt blijven de Minishotters op de derde plaats. Bij winst van de Minishotters is Kleding Octaaf kampioen. Bij een gelijkspel moet Octaaf nog amper één punt bemachtigen om zeker te zijn van de titel. Givana is van de vierde plaats reeds 99% zeker, maar van de 5' tot de 8° plaats is niemand zeker. Wie de rode lantaarn mag «versieren» blijft een open vraag tot de allerlaatste match. Uitslagen Snuffelaartje - Sportwereld Verhofstadt - Honky Tonk D.V.V. - Eves Zwamberhof - Kleding Octaaf Dendermotors - Givana Quick Shop - Minishotters M.V.C.-De Markt Rangschikking 1. Kleding Octaaf 2. Minishotters 3. Verhofstadt 4. Givana 5. Sportwereld 6. Zwamberhof 7. De Markt 8. Honky Tonk 9. M.V.C. 10. D.V.V. 11. Quick Shop 12. Eves 13. Dendermotors 14. Snuffelaartje 23 21 2 0 247 23 19 4 0 158 22 19 3 0 135 23 14 8 1 136 23 12 11 0 115 23 11 10 2 123 23 10 9 4 130 23 10 12 1 117 23 9 12 2 130 23 8 13 2 93 23 7 14 2 108 23 6 15 2 103 23 2 19 2 61 22 1 17 4 57 61 42 78 38 61 38 82 29 131 24 107 24 124 24 113 21 139 20 149 18 146 16 174 14 177 6 173 6 Liefhebbersvoetbal. De heer Van Steelandt floot Wali vo's wedstrijd van de week (dw) straat in Sint-Niklaas, is deze nog op een drawn uitgedraaid. Elk één puntje méér in de strijd voor het behoud en bij F.C. Drie Linden, wordt dit op verplaatsing duidelijk als voldoende beschouwd. Een verjonging van de spelerskern heeft daar tot nu toe. ook nog niet het gewenste resultaat opgele verd. Aan de kapaciteiten van de nieuwelingen Danny De Wachter, Jean-Jacques De Malsche en Franky met Jean-Pierre De Ruys- scher. wordt er nochtans niet ge twijfeld. Ook het afhaken van doelman Luk Mettepenmngen. zou voor F.C. Drie Linden een belangrijke wijziging inhouden en dit kampioenschap, wordt dan ook als het seizoen van de over gang beschouwd. Een ploeg ook met een verleden als een goede middenmoter in eerste en zelfs vice-kampioen in het seizoen '82- '83. Nochtans behouden voorzit ter Jef Vermeulen en Maurice Van Der Henst de klubcoach, het vertrouwen in het behoud en daaraan, wordt ook bij V.K.W. 70 niet meer getwijfeld De ploeg speelde trouwens nog een goede eerste ronde en stond toen ook in de veilige middenmoot geklas seerd. Tot daar reikten ook de verwachtingen bij de jongste kam pioenen uit de tweede reeks en het verblijf aldaar, heeft V.K.W. 70 tot één seizoen kunnen beper ken. De degradatie destijds werd trouwens een gevolg van de her schikking der reeksen door Wali- vo. Voordien eindigden de voet ballers van voorzitter Marcel Ar- cati meestal in de onderste helft der rangschikking in eerste en een vijfde plaats in '83, werd toen ook één van de hoogtepunten in de klubgesciedenis. De laatste maan den werden de resultaten echter minder gunstig en ondanks een spelerskern van zeventien, stond V.K W 70 zelfs tot driemaal toe onvolledig tussen de lijnen. Een aantal kwetsuren, ziektes en ook werkomstandigheden, lagen toen aan de basis van de aftakeling met alle gevolgen vandien. Daarvan hebben, de geel-zwarten zich nu langzaam hersteld en in de gezelli ge klubkantine met thans Vera en Jerry Stevens en tevens Ann Inzé als de nieuwe bediening, wordt straks op het behoud van V.K.W. 70 in de topklasse geklonken. De wedstrijd: Voor deze belangrijke wedstrijd moesten de beide ploegen niet eens gemotiveerd worden. Dat werd al onmiddellijk duidelijk door de manier van aanpakken en bij de veelvuldige kontakten, wer den er wederzijds ook geen ge schenken gegeven. Een bepaalde bitsigheid kenmerkte trouwens het eerste halfuur en een korrekt leidende Robert Van Steelant, hield het toen alleen maar bij een aantal vermaningen. Desondanks werd het een snelle en aantrekke lijke wedstrijd alhoewel de techni sche waarde, er niet altijd op een hoogtepount stond. Blijkbaar op teerden de ploegen voor een dui delijke bezetting in het midden veld en daar, werd meestal ook de strijd gestreden. Een tamelijk evenwichtig spelbeeld werd er Liefhebbersvoetbal. V.K.W.W. 70, ook al een ploeg met traditie in Walivo (dw) aanvankelijk weinig verstoord en slechts na een inloopperiode, wer den door V.K.W. 70 en F.C. Drie Linden enige risico's genomen. Ook al door het wederzijds bal verlies en daardoor geraakte Hu- bert Goris van F.C. Drie Linden, ook aan de eerste werkelijke doel kans. Ondanks een bepaalde drei ging bleven die tijdens het eerste halfuur eerder schaars en alleen een totaal verkeerde terugspeel bal van de bezoekende Dirk Yze- wijn, dwong doelman Verbekc tot een uiterste inspanning. Toch kre gen de gasten langzaam meer vat op het spel en bij een uitval langs Patrick Van De Velde, werd Dino Verniers reeds een uitstekende kans uit de voeten geschoven. De rumoerige sfeer in de wedstrijd was toen ook al afgezwakt en na het halfuur, werd het openings- punt geskoord. De lokale verdedi ging blunderde bij die fase volle dig met een inworp van Mark Verstraeten en Patrick Van De Velde van F.C. Drie Linden, nam toen ook de plaatselijke doelman te grazen (0-1, 34 emin.) De gastheren werden er een tijdje door aangeslagen en geraakten slechts moeizaam in het doelge bied van F.C. Drie Linden. Al leen een uitstekende vrijschop van Yvan Massagie bracht hierin ver andering en met een geweldige reflex, voorkwam doelman Ver- beke toen de gelijkmaker. Kort voor de rust werd de stand dan bijna verdubbeld en op een voor zet van Johan Van Den Berghe, miste Dino Verniers toen een ideale gelegenheid voor een niet onverdienstelijk F.C. Drie Lin den. Een dubbele wisseling bij V K.W. 70 met een gekwetste Walter Boddaert vervangen door Jef Van Poucke en een protcstgra- ge Afasi Khalil door Luk De Gendt. Ook F.C. Drie Linden greep toen naar een wijziging met Franky De Ruysscher in de plaats van Johan Van Den Berghe. De wedstrijd kreeg een nogal attrak- tief vervolg met al onmiddellijk een goede kopstoot van Benny Van De Voorde voor de bezoe kers en enkele uitstekende pogin gen van Luk De Gendt en Ronny De Cauwer voor V.K.W. 70. De voetballende coach der lokalen. Stelde trouwens de beide ploegen terug gelijk (1-1, 55e min.). Men kon toen ook weer alle kanten uit en na het uur, zouden de lokalen nogmaals een ongelukkig doel punt inkasseren. Een inzenden van de bezoekende Dino Verniers werd door Guy Moerloos in eigen doel verwerkt (1-2, 65 min.). Voor de tweede maal schoof de ontreddering in de rangen der gas theren en daarvan, probeerde F.C. Drie Linden te profiteren. Vooral dan langs een altijd aan speelbare Franky De Ruysscher en een schitterende poging van deze laatste, werd door een ver dienstelijke Yvan Massagie van V.K.W. 70 nog tot een hoekschop omgebogen. Onmiddellijk daarna hield Fred Waterschoot de bezoe kers van een nieuw doelpunt en dat werd meteen ook het laatste wapenfeit van F.C. Drie Linden Daar werd Hubert Goris gewis seld voor Jef Vermeulen en het beveiligen van de voorsprong, stond nu ook duidelijk centraal De gelegenheid voor V.KW. 70 om méér aan te dringen en de nodige risico's, werden ook geno men. Na een hoekschop knalde Yvan Massagie al keihard naast en een werkkrachtige Ronny De Cauwer. schoot ook langs de ver keerde kant van de paal. De be zoekers kregen het trouwens moeilijker en op een tweetal mi nuten van het einde, gebeurde voor V.K.W. 70 hetgene dat bijna niet meer werd verwacht. Een inworp van Jef Van Poucke werd door Jerry Stevens verlengd en Yvan Massagie één van de bete ren bij V.K.W. 70, skoorde in de vlucht (2-2, 88e min.). Daarmee werd de stand niet helemaal in verdiend terug gelijk en voot V.K.W. 70 met F.C. Drie Linden, wordt dat ene winstpunt misschien ook de verzekering van het behoud De ploegen: V.K.W. 70: Fred Waterschoot, Walter Boddaert (46e min. Jef Van Poucke), Guy Moerloos, Ld Vereecken, Yvan Massagie, Mart Vprstraeten. Ronny De Cauwet Jerry Stevens. Patrick Coon- mans. Afasi Khalil (46c min. Li De Gendt) en Yvan Van Acker. F.C. Drie Linden: Philip Verbfr ke, Dirk Yzcwijn, Jean-Pierre Dt Ruysscher, Dirk Bruyssinck, Dan ny De Wachter, Johan Van Dn Berghe (46c min. Franky Dl Ruysscher). Hubert Goris min. Jef Vermeulen), Jean-J» ques De Malsche. Benny Van Dt Voorde, Patrick Van De Velden Dino Verniers. Roger Van Laea WIELRENNEN Tommy Pieters evolueerde in de Oostvlaamse Ster bestendig in 4 voorste gelederen. Hij zou lid worden van een leidersgroep die vooflf bleef hoewel er in het peloton krachtig werd gereageerd cn iavorietn als Jo Planckaert en Tom Steels tevergeefs een rcaktie poogde» I ontketenen. Tommy Pieters had geen moeite met het tempo t trouwens vaak zijn deel van het werk doen. - In het begin heerste een degelijke verstandhouding, zegt de junior 4 Kieldrecht. Naarmate het einde naderde werd er taktisch gereageerd. Hans ft Meester wist mij te vertellen dat hij krampen had en niet in staat n om het kommando te grijpen. Helemaal op het laatst kwam hj verrassend om de hock cn won. We werden als het ware in de luw gelegd. Vooraf had hij wel geknokt, dat moet ik eerlijk toegeven. Tommy Pieters verbleef in februari twee weken in Spanje. - De eerste week heb ik getraind en daarna deelgenomen aan koena vervolgt de Waaslander Ik heb ervaring opgedaan en de basis gelegd voor een degeug! kompetiticstart waarvan ik nu de vruchten pluk. Liefhebbersvoetbal. F.C. Drie Linden, een oude bekende, tijdens Walivo's wedstrijd van de week (dw) Minivoetbal. Het Gemeentepersoneel van Zele won met 4- 3 tegen het RTT-personeel (gvw) De konfrontatie tussen twee Lokeren. Van Damme, Alfred De schueren. ploegen uit de openbare dien- RTT: Rudy Christiaens, An- Landtsheer, Gerrit Verlaeckt, BENO sten kende een heel spannend dré Van Cauteren. Modest Frans Veyt en Julien Ver verloop. Het werd een open wedstrijd met open kansen aan beide kanten. Het ge meentepersoneel kwam het eerst aan bod en liep tot 2-0 uit. De RTT-ers creëerden zich kansen maar misten een strafcorner. Toch konden ze milderen en zelfs tot 3-3 te rugkomen. Het was pas in de laatste minuut van de wed strijd dat het gemeenteperso neel van een vierde corner profiteerde om een zege te behalen. Voor het gemeentepersoneel scoorden Guy Van Der Haeg- hen en Antoine Van Lokeren ieder twee maal. De RTT treffers werden gelukt door Frans Veyt. Rudy Christiaens en Alfred De Landtsheer. De ploegen: Gemeentepersoneel: Robert Viette, Wim Van Driessche, Wrautwm Guf Van° dÏ- Minivoetbal. De voetballen van de RTT moesten met 4-3 de duimen leggen tegen het Haeghen e'tt Antoint Van gemeentepersoneel van Tele (gvw) UITSLAGEN le afdeling Minisparta-Botterboys Huize Goosscns-Okapi Mikeno-Caxtus Sportivo-'t Zwijgerkc T uitvriendcn-Filosoof Blauwe Duivels-Centrumsjotters Kastelein-De Ras 2c afdeling LadadcLeu-OKA KSA Mouton-St.Arnout Young Boys-J.Z. Club Chiro II-Rijkswacht Chiro I-Pappenheimers 1 Café Oudegem-Romco Dolly Shoc-Rond Punt Rangschikking 1 H. Goossens 2. Botterboys 3. Mikeno 4. BI. Duivels 5. Sportivo 6. Zwijgcrke 7. Caxtus 8. Kastelein 9. Centrumsjotters 10. Minisparta 11. Okapi 12. Tuilvrienden 13. Filosoof 14. De Ras 2e afdeling 1 Dolly Shoe 2. Rond Punt 3. OKA-KSA 4 Chiro 11 5. Lada de Leu 6. Chiro I 7. Young Boys 8. J.Z. Club 1 9. CaféOudegem 10. Rijkswacht 11. Mouton 12. St.Arnout 13. Pappenheimers 14. Regentboys 15. Romeo Bobby's 22 22 0 0 22 17 4 1 22 16 4 1 22 16 5 1 22 12 7 3 22 9 8 5 22 9 11 1 22 8 13 1 22 8 13 1 22 7 13 2 22 5 15 2 22 4 18 0 22 3 18 1 0 0 0 0 230 55 207 90 182 100 151 87 159 97? 1 19 75 2! 129 1361' 109 1441' 119 1711' 71 150Ü 103 1901! 80 188 86 187 0 0

De Voorpost | 1989 | | pagina 32