Overweldigend sukses voor het negende bowling-toernooi in Erondegem Aalstenaar Luc Willems arrondissementeel voorzitter CVP-jongeren «Ko-Ko» organiseert studiedag over Weizijnsmeerjarenplan Anti-diefstallenaktie in Erpe-Mere Aalsterse verpleegkundigen willen staking De Voorpost - 17.3.1989 - 3 i. Het inzoom De Aalstenaar Luc Wil lems werd herkozen tot voorzitter van de CVP- jongeren van het arrondis sement Aalst. De verkie zingen hadden plaats in Geraardsbergen. De voor zitter zei in zijn gelegen heidstoespraak dat de CVP-jongeren moeten blijven vechten voor be ginselvastheid en een kon- sekwente houding en ze moeten kenbaar maken wat bij de jongeren leeft, niet wat er in de Wetstraat leeft. De CVP moet vol gens hem plaatselijk meer naar buiten treden tussen de verkiezingen in en ook de burger met een duide lijk programma tegemoet treden. Belangrijk vindt hij dat men mensen weet aan te trekken uit groepen die zich niet langer als van zelfsprekend herkennen in de kristen-demokratie. De Aalsterse CVP-jonge ren zullen zich de komen de twee jaar toeleggen op de toekomst van de eigen regio en het Europese Brussel. Bij de verkiezin gen wil men jonge kandi daten naar voor schuiven met een duidelijk profiel en die moeten deel uitma ken van de bestuursorga nen. Het volledige arron dissementeel bestuur be staat uit Johan Biebaut uit Aalst, Herman De Backer uit Denderleeuw, Frederik De Bie uit Herzele, Dirk De Bruyne uit Geraards bergen, Patrick De Grae- ve uit Zottegem, Hilde De Jonge uit Ninove, Geert De Kerpel uit Lede, Hans Geeroms uit Ninove, Luc Govaert uit Lede, Erik Hendrickx uit Aalst, Jean Limpens uit Lede, Rosita Moeyersoons uit Aalst, Alain Nechelput uit Her zele, Raf Suys uit Erpe- Mere, Christine Tas uit Erpe-Mere, Ilse Uytter- sprot uit Aalst, Johan Van Caeneghem uit Zottegem, Patrick Vandevelde uit Aalst, Bart Van Dricssche uit Aalst, Marc Van der Vurst uit Aalst, Bart Van Lysebeth uit Aalst en Ru dy Van Schoors uit Ge raardsbergen. JM Heyman r jarige eschik- rechter eds in zijn. ok nog daders :n heb- I in de rnaval- ing lag of ge- at men et wat 1 - de zou maart reeds rijdag. rarstig- irbare- le Sint- in de it. ardoor lieuws- m een Iers te Aalst. Het verplegend personeel van de Onze-Lieve-Vrouwkliniek hield een sit-in(a) Samen met leden van het technisch en laboratorium- personeel stapten een vier honderdtal verpleegkundi gen in operatiejassen of witte schorten door de centrumstraten van Aalst. Het ging deze keer om een arrondissementele beto ging voor de reeds geken de eisen over loonsverho ging en betere werkvoor- waarden. Er waren beto gers uit de ziekenhuizen van Aalst, Lede, Ninove en Zottegem. Ook afge vaardigden van ziekenhui zen van Dendermonde, Asse en Geraardsbergen. Betogers en afgevaardig den van de vakbond op teerden voor hardere akties. Met zwarte en groene vlaggen, met spandoeken en een karnavalkop van de premier werd opgestapt van aan de kliniek naar het stadscentrum. Van minis ter Busquin werd zelfs een doodskop meegenomen. Slogans waren niet uit de lucht met o.m. de eis van 20% en niet van 2% loosn- verhoging. Reeds gedane toezeggingen in verband met supplementaire te werkstelling werden als dubbelzinnig gekwalifi ceerd. Voor nacht- en zon- dagswerk werd een verho ging van 50% geëist. Finaal werd opgeroepen tot deelname aan een mars op Brussel op donderdag 16 maart. Vanaf 20 maart zou een algemene staking overwogen worden. LH Sinds jaren is het stelen van fietsen een soort mo deverschijnsel. Soms ge beurt dit om zich even te verplaatsen maar meestal zet men het vehikel in een ander kleurtje om er wat aan te verdienen. Zelden ziet de eigenaar zijn fiets terug ook al doet men aan gifte bij de politie. In som mige gemeenten wordt er een jaarlijkse uitverkoop gehouden van gestolen voorwerpen die niet wer den afgehaald door de rechtmatige eigenaar die er wellicht geen weet van heeft. Voor de politie is het meestal moeilijk om een fiets op te sporen maar zelfs indien men een goede beschrijving geeft komt er weinig van terecht. Om meer tegemoet te ko men aan de eventuele ei genaars van gestolen fiet sen zal het gemeentebe stuur van Erpe-Mere in de komende maanden een campagne voeren onder het motto «Anti-Diefstal- lenactie». De aangeboden fietsen krijgen een indivi dueel nummer dat in het frame aangebracht wordt met een speciaal apparaat. Met dit systeem wil men de dieven in de toekomst afschrikken cn dit wordt hem duidelijk gemaakt door de gemerkte fiets te voorzien van een sticker met als tip «Handen af, gemerkte fiets». Het gra veren gebeurt gratis en de eigenaar ontvangt daarbij een fietspas waarop de identificatie van de fiets voorkomt. Met de gravering van fiet sen zal het gemeentebe stuur eerlang starten in de achtereenvolgende deelge meenten: Vlekkem, Otter- gem, Erondegem, Erpe, Mere, Aaigem, Burst en Bambrugge. Alle inlichtin gen hieromtrent zullen echter op het gepaste ogenblik aan de bevol king, per huisgezin, mede gedeeld worden, met aan duiding van plaats, data en uren waar en wanneer men zijn fiets kan aan bieden. Vuurwapens Naar aanleiding van het KB van 29 december vorig jaar worden de vuurwa pens in verschillende kate- gorieën ingedeeld. Hieruit volgt dat sommige wapens tot de kategorie «verweer- vuurwapens» behoren en dienen gcïmmatriculeerd te worden Met andere woorden, men moet een toelating hebben van de politiecommissaris om een dergelijk wapen te kunnen aanschaffen waarna het- moet geregistreerd wor den. Personen die reeds in het bezit zijn van een soortgelijk verweervuur- wapen moeten zich vóór 1 mei tot de politiediensten wenden om hun bezit te laten inschrijven, na tele fonische afspraak evenwel (tel. 053/62.72.72). Wie twijfelt of hij over een wapen beschikt dat al dan niet moet geregistreerd worden kan zich eveneens tot gemelde diensten wen den waar men zal nagaan of het moet geregistreerd worden. Petanqueelub Mere Sinds ongeveer een jaar werd op de binnenkoer van het ontmoetingscen trum te Mere twee petan- quepleinen aangelegd ten behoeve van deze vrije tijdsbesteding. Bij het be gin al werd hiervan druk gebruik gemaakt en men heeft dan ook een club gesticht die zich vooral tot de gepensioneerden richt. Het lidgeld bedraagt 100 fr. per jaar en hiervoor kan men gratis deelnemen aarl alle aktiviteiten. Deze beginnen trouwens op 4 april a.s. en elke dinsdag namiddag kan men er om 14 uur terecht voor het petanquespel. Toeschou wers en supporters vinden er een rustbank om even tueel het spel mee te vol gen of aan te moedigen. JV Op uitnodiging van Ima- vo, Instituut voor Marxis tische vorming evalueerde voorzitster van het Aal- sters Koördinatiekomitee voor Welzijnsbeleid Leen Van Nuffel het een paar maanden terug in het Oud-Hospitaal voorge steld Weizijnsmeerjaren plan voor Aalst. Het Koördinatiekomitee, voor insiders het «Koko», is in Vlaanderen nog steeds een uniek fenomeen. Het be staat inderdaad op plura listische, vrijwillige basis uit leden van de gemeen teraad, van het OCMW en van het Aalsters Sociaal Overleg dat zelf een over koepelende vereniging is van al wat leeft, reilt en zeilt in de welzijnssektor in het Aalsterse. Spijtig voor de spreekster, voor de organisatoren en vooral omwille van de dui delijk eerder onverschilli ge houding van velen ge beurde deze evaluatie voor een zeer beperkt aan tal belangstellenden. Volgens Leen Van Nuffel heeft het Koko reeds heel wat vruchten afgeworpen. Zo was er o.m. de aktie tegen schoolspijbelen die uitmondde in een studie dag en een beleidsnota met nationale respons. Het Koko zorgde duidelijk ervoor dat spijbelen niet meer werd aangezien als individuele gevallen doch als een fenomeen dat na tionale aanpak verdient. Problemen Met het Weizijnsmeerja renplan wil het Koko in spelen op problemen waarmee velen momenteel gekonfronteerd worden. Uit een enquête bleek dat een aantal problemen wer den aangereikt en, ge staafd met cijfermateriaal en met tal van getuigenis sen, mondden die uit in het weizijnsmeerjarenplan opgenomen beleidsvisies. Het plan wil een solide basis vormen die kan die nen voor het formuleren van algemene beleidsvi sies, intenties en oplossin gen en méér moet zijn dan bespreken van deelproble men als daar zijn werk loosheid, armoede, zwak ke weggebruikers, ver keersproblemen, sleutel kinderen, geïsoleerde be jaarden, laaggeschoolden, relatiestoornissen en der gelijke meer. Allemaal problemen die worden ge zien in een ruimere kon tekst. Er komt inderdaad op dinsdag 23 mei in De Werf een studiedag als stimu lans voor aanpakken van diverse problemen. De vraag wordt gesteld aan gemeenschapsminister Jan Lenssens in welke mate de Vlaamse regering lokale initiatieven kan en wil on dersteunen. Voorzitter Leen Van Nuf fel houdt beide voeten op de grond en heeft aller minst utopische betrach tingen. Verwezenlijkingen in de welzijnssektor vra gen tijd. Veel tijd. Maar het Koko moet de drijven de kracht blijven, de mo tor met zweepfunktie om tot aanvaardbare oplossin gen te geraken. Noodzakelijk kwaad Volgens scheidend OCMW-voorzitter Ri chard Goossens is er bij politici weinig interesse voor de werking van het Koördinatiekomitee. Men wil er niet afzijdig van blij ven doch aanziet het als een noodzakelijk kwaad zegt Goossens. In de zopas afgelegde intentieverkla ring van het stadsbestuur was er inderdaad op een paar woordspelingen na niets over terug te vinden. Maar Leen Van Nuffel is minder pessimistisch en blijft hopen op valabele inbreng van het stadsbe stuur. Sekretaris van het Koko Peter Dauwe zegt er weet van te hebben dat reeds rond enkele problematie- ken wordt gewerkt. Maar nog niet rond het pro bleem van de huisvesting. Het Koko kant daartoe ei gen voorstellen. Vragen blijven uiteraard rijzen over de nodige middelen om te komen tot valabele oplossingen. Alhoewel gedane beloften in verband met het oprich ten van een sociaal ver huurkantoor nog niet wer den gehonoreerd blijft Leen Van Nuffel aan het projekt vasthouden. Vol gens haar mag het wei zijnsmeerjarenplan niet verworden tot een gevecht tegen de bierkaai. LH Aalst. Een vrachtwagen verloor zijn lading aan de afrit van de autosnelweg. Het gevolg was dat het verkeer in een knoop geraakte, (a) Aalst. Er kwam heel wat werk bij kijken eer men de vrachtwagen kon wegslepen.(a) Sinds een paar jaar is gebleken dat het Bowling- Toernooi, ingericht door BC Erondegem en in memorie van M. Van Houdt en L. Van Rentergem, uitgegroeid is lol een van de meest suksesryke op nationaal vlak. Dit werd vorige week nog eens bevestigd vermits niet minder dan honderd trio's ingeschreven hadden en waarvan uiteindelijk slechts één ploeg ontbrak. Dit betekent dat zo een driehonderd bowling beoefenaars aan de schif tingen begonnen waaruit het beste trio zou gelau werd worden. Tot vreugde van de inrichters was het één van de eigen teams dat de overwinning kon beha len en daarvoor zorgden R. De Waele, M. Verley- sen en L. Bekaert. Hun overwinning hadden zij te danken aan een hogere handicap (558 kegels) want in hun scratch had den zij 3.218 kegels tegen over het tweede trio van Gent die er 3.480 scoorden maar slechts op een handi cap van 288 konden reke nen. Dit is echter het spel en het doet niets af aan de overwinning van BC Eron degem 4, zij het dan ook met acht punten verschil. Het trio C. en G. Droo- gers en D. Van Houte gin gen de ploeg van Castle vooraf BBSF 1 strandde op de vierde plaats, ge volgd door Artevelde, Es peranto, Carelshof Eron degem, Alloo, BBSF 2, Wase, Speelberg 1, Mac- cabi, Carelshof 4, Ponde- rosa Eeklo 1, Erondegem 3, Crosly Diabolic 2, Pon- derosa Oostland, Wuitens 10, Panderosa Eeklo 3 en Erondegem 1. Ook de andere ploegen uit Erondegem speelden zich in de kijker tijdens dit tor nooi dat stilaan als gere nommeerd kan beschouwd worden. Op een paar na eindigden zij bijna alle maal in de eerste helft van het klassement wat bete kent dat de bowlingspelers uit het eigen midden zeker geen meelopers zijn. In tegendeel, want ook in de individuele disciplines liet men zich van de goede kant opmerken. In de eer ste plaats was er L. Be kaert die bij de trio's de hoogste score boekte van de Erondegemse ploegen. De enige ware hoogste score werd echter verwe zenlijkt door Christ. Droogers van BC Ghent met 278 kegels. In de finalewedstrijden kon men een paar span nende momenten meema ken en het was vooral Mi reille Bekaert, als enige vrouw in het gezelschap van de finalisten, die meer dan haar man stond. Als vierde geklasseerde juist vóór de finale, schakelde zij eerst haar achtervolger J. Van Langhove uit en daarna ook de derde in de rangschikking, Chr. Droogers. Zij strandde op Ch. Gorteman die zelf de uiteindelijke overwinning aan P. Hanssens moest la ten in de bowling met han dicap. Aalst. Gezellig tafelen tijdens het Faluintjes dankfeest, (a) Aalst. Heel wat herinneringen werden opgehaald tijdens het Faluintjes Na negen spelen in de scratich stond Er. De Thaey nog aan de leiding maar in de slotfinale werd hij nog naar de tweede plaats verdroivgen door Ph. Van Meenen die maar liefst van de vierde plaats terugkwam en achtereen volgens E. De Jonghe, T. Van Den Broecke, G. Verbruggen moest partij geven vooraleer hij De Thaey naar huis stuurde. Dit is een merkwaardige prestatie want het is zeer zenuwslopend en daarbij vermoeiend, vooral in een zwoele warmte van een bowlingcenter, om mee rdere concurrenten te be kampen in een minimum van tijd. In het tornooi van Eronde gem was duidelijk te mer ken dat men hier met een zekere ervaring te werk ging en men zich zelfs niet op schoonheidsfoutjes zou laten betrappen. Zowel de pers als het publiek en de spelers zelf kregen een onthaal om in optimale omstandigheden het tor- dankfeest (a) nooi bij te wonen. Con creet betekent dit dat tor- nooileider Luc De Coo- man op een schare ver trouwelijke medewerkers kan bogen die als verant woordelijken zich volledig van hun taak kweten. Tot slot mochten allen zich bo vendien nog verheugen in de ruime belangstelling vanwege het gemeentelijk schepencollege vermits niet minder dan drie sche penen aanwezig waren op de prijsuitreiking: H. De Waele. P Eeckhout en E. Bliki. Zij waren vergezeld van G. De Swaef, voorzit ter van de sportraad, wat er op neer komt dat men van «officiële belangstel ling» evenmin te klagen heeft. Trouwens de inrich ters hebben zeker deze in teresse verdiend en hope lijk wordt dit de door braak van de bowling (sport) in Erpe-Mere want velen kennen zelfs deze tak van vrijetijdsbesteding nog niet. De bekendheid van dit tornooi moet alles zins ruimere perspectieven bieden voor de inrichters en beoefenaars die mis schien nu al de toekomst inkijken want wellicht zal het tiende tornooi, vol gend jaar, van verrassend hoog niveau zijn. Het suk ses is in ieder geval gegund aan de mensen van BC Erondegem want iets der gelijks inrichten zonder veel kritiek is een loven swaardige prestatie die weinigen aankunnen. JV lat hij n wijst rig van iet dan hand

De Voorpost | 1989 | | pagina 3