Wordt Aalst pilootgemeente voor «zone 30»? s> AALST PAASDAGEN Wie wint provinciale voordrachtwedstrijd Jeugdbewegingen en -klubs aktief PAASFEEST 4 - 17.3.1989 - De Voorpost Voor meer verkeer veiligheid en meer leefbaarheid Vervolg van blz. 1 2. Het beperkt doorgaand verkeer in Binnenstraat, Botermellkstraat en Ro- zendreef. gebeurt aan te hoge snelheid, doordat de rijbaan te breed is, zodat er plaats is voor drie wa gens waarvan 1 dan langs de weg geparkeerd. 3. De talrijke gevaarlijke kruispunten dienen te ver dwijnen door ingrijpend hun struktuur te veran deren. 4. De uitbreiding van het woningpark in de belen dende bouwzones moet en een ontwerper wotdt toegevoegd om de plannen te ontwerpen. Wij geven die werkgroep 6 maand om klaar te zijn met zijn voorstellen. 10. Wij werken met een pilootprojekt: de Rozen- dreef, omdat deze de meest tragische geschiede nis heeft. De realisatie van de «nieuwe Rozendreef» is en blijft voor ons een drin gende aangelegenheid. Vaststellingen Burgemeester De Maght zegde zich voorlopig nog op de vlakte te moeten dreef en ons reeds beloven dat eerlang met de uit voering kan worden be gonnen van door de ge meenteraad reeds goedge keurde verachtingen. De ministeriële goedkeuring daartoe werd inderdaad op 1 maart ontvangen. Maar vermits de aktie- groep duidelijk met alle punten niet akkoord kan gaan is nieuw overleg noodzakelijk. Maar heel wat goed bedoelde plan nen en projekten blijken niet steeds haalbaar we gens de financiële implika- ties ervan. Naast de Rozendreefbuurt komt nu ook reeds een vraag tot invoeren van zo ne 30 in de Linde- en Ber kenlaan en aan de Molen dijk te Gijzegem. Tevens stelde de burgemeester dat de stedelijke verkeers- kommissie anders gestruk- tureerd gaat worden en zij zelf zal voorstellen formu leren in verband met het openbaar vervoer. Ze stelt immers vast dat buiten de piekuren openbare bussen weinig bezet zijn en dat die vele uren aan het Aal- sters station geïmmobili seerd worden. Ze vraagt zich af of altijd met derge lijk grote bussen moet worden gereden, en wil ook laten nagaan of het openbaar vervoer dat nu straalsgewijze funktio- neert konvergerend op het Aalsters station ook niet kan gericht worden op on derlinge verbindingen tus sen deelgemeenten zonder steeds Aalst-Stad zelf aan te doen. Andere groepen Aansluitend op het sym posium van de Rozendreef kwamen ook andere aktie- groepen even rapporteren hoe het gestaan en gelegen is met hun eigen specifieke wensen. Woordvoerder Verleysen van het Hofstaads aktieko- mitee verklaarde zich na zeven jaar aktie tevreden dat er uiteindelijk dan Aalst. Tijdens het weekend is er wel mogelijkheid tot parkeren, dan is er immers minder verplegend personeel aanwezig. Tijdens de weekdagen ligt dat anders, (a) gebeuren met doodlopen- houden omdat de proble- de straatjes, die smal en men nog niet doorgepraat bochtig zijn en in funktie zijn. «Ons bestuur is pas zijn van de woonfunktie. goed twee maand van start Het doortrekken van de gegaan». Goudbloemstraat tot op Ze stelt alleszins vast dat de Rozendreef, en de Kre- het verkeersprobleem keistraat tot op de Doorn- door de aangroei van het SlIlV-RZlliltflltfl IP A^ICt? straat-móet absoluut ver- wagenpark een belangrij- 01111 WQIUaia IC «OlOU ke opdracht voor elk ge- Dat is de vraag die de 27 Jeze jongens en tnersjes l. 3^r mof m?et de meentebestuur wordt. Het jongens en meisjes van 12 gekozen hebben voor lang rekreatie v.d. buurtbewo- stadsbestuur kan de taak tot 18 jaar, die hebben niet gemakkelijke stuk- "erf,,..ans ,J8en echter niet alleen aan. deelgenomen aan de pro- <en. Men wil dus een zo ij verlangen voor on- Heel wat instanties moe- vinciale voordrachtwed- noog mogelijk niveau ze voor onze wijk een toe- ten er hun zegje over heb- strijd die door de Aalster- nalen. name van het aanbod van ben. En vooral de bevol- - - het openbaar vervoer, dat king is duidelijk daarbij oinze wijk een zeer aan een mentaliteitsveran se Rederijkerskamer Sint- Het programma van de Barbara werd georgani- proklamatie ziet er als - zeerd, zich stellen. Het volgt uit: na de voorlezing poot potentieel aan klan- dering toe. Waar precies antwoord op die vraag we- van het wedstrijdverslag, ten heeft. in Aalst zone 30 kan wor- ten we op woensdag 22 treden de laureaten aan, 7. Het aanzien van een den ingevoerd is nog niet maart om 20.00 uur wan- evenals de best geplaat straat wordt sterk bepaald duidelijk te stellen. Ook neer in de feestzaal van sten uit de vier reeksen, door de straatverlichting, hier is de lijfspreuk van de het stadhuis van Aalst de Ze worden telkens muzi- Wij menen dat lantaarnpa- burgemeester «bezint eer proklamatie zal plaats- kaal ingeleid door de klari- u ^ü,Ste h°.°gte e" ge begint>>" vinden- netvirtuoze Christine Van- vorm hebben om de woon- Momenteel zijn we nog Dit jaar werd deze provin- tomme. Dan volgt de pro- funktie te aksentueren. steeds in de fase van het ciale voordrachtwedstrijd klamatie en de uitreiking 8. Als groenvoorziening vaststellen van de situatie, voor de 20" keer georgani- van de prijzen. De sche- opteren wij voor hoog Daarna komt het onder- zeerd en het blijkt dat de- pen van kuituur van de stam, meer groen en op de zoek en pas daarna kun- ze manifestatie nog steeds stad Aalst, mevrouw Van hoogte van de weggebrui- nen konklusies worden ge- bij de jeugd aanslaat. Dat Nieuwenborgh zal het slot- kers geen lover dat het trokken. Met de invoering bewijzen in eerste instan- woord uitspreken, zicht belemmert. Goedko- van zone 30 op de Wallen- tie de 27 deelnemers, maar JM Heyman per in onderhoud. ring haalde Aalst wel een 9. wij kiezen voor een glo- nationale primeur doch nu bale aanpak. Het verkeer blijkt duidelijk dat die ring veranderen kan maar echt voor zone 30 niet past. Er door een goede ruimtelij- is inderdaad veel door- ke ordening. gaand verkeer, het open- Daartoe moet er een ge- baar vervoer is er frekwent mengde werkgroep opge- present, de brandweerka- richt worden waarin plaats zerne is eraan gelegen en is voor: de nodige infrastruktuur- wijkkomitee werken ontbreken. gemeentebestuur en De burgemeester stelt wel raadsleden ook en vooral het feit dat Onder leiding van koördi- Aalst aan de Zandberg, nator Johan Heirman die Onderzocht zal worden of zich zelf de «jeugdige wak- te Erembodegem het «Ka- rklpHpn j kere burger» heet opteer- pellemeerschbos» zou S ,i dathetsladsbf"'«r de de sektie Jeugdbewe- kunnen worden gehuurd ambtenaren ru.mtel,,- oog en oor heeft gehad gingen en Jeugdateliers Daartoe zal S.tSt naar de verzuchtmngen van de Stedelijke Jeugd- den opgenomen met sche- raad om niet te wachten pen Dirk De Middeleer. tot de nieuwe Jeugdraad Gevraagd wordt ook dat operationeel wordt om de stad financiële tege- verder te gaan met de ei- moetkomingen zou bezor- gen werking. gen wanneer jeugdvereni- ke ordening politie van de aktiegroep Rozen- De Nationale Vereniging voor Hulp aan Verstande lijk Gehandicapten - afdeling Aalst en Denderland - w nodigt alle leden uit op ZATERDAG 1 APRIL 1989 Te Baardegem wordt door gingen zelf verbouwingen Om 14.30 u. in zaal: H. Hartkring, Dr. De Moorstraat 104, 9300 Aalst. De paashaas nodigt al zijn vriendjes uit met hem feest te komen vieren. De paashaas zorgt voor koffie, chocolademelk, en lekkere koeken. Voor ieder kind brengt hij een geschenk mee. Aarzel niet uw deelnemingsformulier zo vlug mogelijk terug te sturen, zo heb je zeker een plaats. P.S. wie voor 1989 het lidgeld nog moet voldoen, kan dit ter plaatse in orde maken. Het lidgeld bedraagt nog steeds 500 fr. Inschrijvingsformulier Nr terug te sturen naar: Van Wesemael Etienne Moleken 27 9298 Wichelen. Tel. 052/42.30.11 FAMILIE schrijft in metpersonen. (kind 2 personen gratis volgende personen 50 fr. p.p.) de vergadering géén kam- aan hun akkomodaties peerterrein gewenst. Ak- verrichten, komodatie voor jeugdbe- Tenslotte wordt geopteerd wegingen wordt als meer op middellange termijn te noodzakelijk ervaren. Na- komen tot een «grote spe- gedacht zal worden wat er lenmarkt» in de Keizers- haalbaar is te Nieuwerker- hallen, ken bij «De Chatelt» en te LH toch aan het zwart kruis punt N41 - Terbeken - H. Consciencestraat veelkleu rige signalisatie zal komen. Luk Van der Helst had eveneens reden tot tevre denheid omdat in de Erembodegemse Ronse- vaaldreef het doorgaand verkeer in de wijk zal afge remd worden door het aanleggen van een ver- Aalst. De brede weg van de Rozendreef nodigt uit tot snelheid, (a) keerssas dat er echter slechts na heel wat gepala ver kon komen. En namens het aktiekom- tee Graanmarkt dat zich Verzet tegen het aanleggen van een parkeersilo onder de (.nu nog) groene Graanmarkt durft mw. Vi- dy hopen op een positief resultaat. Vooralsnog moet ze het stellen met de belofte dat een degelijk onderzoek er zal komen vooraleer tot uitvoering zal worden overgegaan. Ze is dan ook in blijde verwachting.... Namlens de VD-Juniors werd gesteld dat ook zij doende zijn aan het door lichten van de verkeerssi tuatie in Aalst-Stad en deelgemeenten. Ze ver heugen zich daarbij over de volledige steun van de verantwoordelijkken en van de politie die ze hier bij mogen ervaren. Ook van Andreas Verleysen kregen ze alle mogelijke informatie toegespeeld. Over zuiver technische as- pekten willen de VD-ju- niors zich niet uitspreken. «Een oplossing zal er ech ter niet komen zonder een grondige mentaliteitsve randering bij de bevol king». En dat vraagt tijd. De basis voor dergelijke wijziging ligt in de school. Samenwerking tussen be leidsverantwoordelijken en schooldirekties wordt dan ook een conditio sine qua non. Geopteerd wordt voor het organiseren van een geïntegreerde werk week waarin alle deelas- pekten besproken kunnen worden. Daarop zou het beleid zich alvast kunnen stoelen. Aalst. De jeugd denkt er het hare van en laat de verkeersproblematiek i Rozendreef niet aan haar hart komen, (a) Aalst. De Rozendreef waar men langzaam verkeer eist. a INFOBO Aalst. In de kapellestraat worden de voetpaden vernieuwd, (a) een breng 19 ma moet vraag avonc kome avonc moett opent d op zo: Een a voerir niet Van 21 vi hei C Kuituur plein 9 op/ I'gebot 1700 ei •rokken I" 10 i Vlaandt titvak i geren. Vrijden, thaatst »wdsur 1porten "w. In kivorno

De Voorpost | 1989 | | pagina 4