EN V.0NEN 5? GBRT1S T0E6ft»6SX*ABI rrrr I^ïTuitgélézen blad knTf h!er uw gratis toegangskaart uit De Voorpost - 24.3.1989 - 11 Aalst Wachtdienst Dokters Aalst Dr. G. De Troch, De Vlsscherestraat 3 Aalst. Tel. 78.12.12: vrijdag 24 maart vanaf 20 u.; zaterdag 25 maart de hele dag; zondag 26 maart tot en met maandag 27 maart om 8 uur 's morgens. Dr. G. Schollaert, Kapucijnenlaan 120 Aalst. Tel. 77.31.31: maandag 27 maart vanaf 8 u. tot en met dinsdag 28 maart om 8 uur 's morgens; woensdag 29 maart vanaf 12 uur; donderdag 30 maart vanaf 20 uur tot en met vrijdag 31 maart om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Beazaer, Terllcht 83 Kerksken. Tel. 77.45.00: zater dag 25 maart, zondag 26 maart en maandag 27 maart. Hof8tade, Gljzegem Dr. M. Lejuste, Steenweg naar Dendermonde 44, Gljzegem. Tel. 77.57.46: zaterdag 25 maart, zondag 26 maart en maandag 27 maart. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Chr. Muylaert, Stevensveldstraat 1 Meldert. Tel. 35.43.40: zaterdag 25 maart, zondag 26 maart en maan dag 27 maart. Nleuwerkerkeri Dr. P. Casslman, Terbekenstraat 40 Nleuwerkerken. Tel. 77.15.99: zaterdag 25 maart, zondag 26 maart en maandag 27 maart. Apothekers Ereloon tijdens de wachtdienst van de apothekers Tijdens de avond- en nachtdienst (19 u. tot 8 u.) en tijdens de zondagsdienst (zon- en feestdagen de gehele dag) wordt een speciaal ereloon gerekend, behalve voor een prestatie met tegemoetkoming van de ziekteverzekering. Van zaterdag 25 maart om 9 uur tot maandag 27 maart om 9 uur: Van Den Bergh Raffelgemstraat 15 Aalst Kalles Dorp 21 Moorsel De Jonge Kerkevijverstraat 3 Lede A88elman Dwarsstraat 69 Denderleeuw Roeland Hollestraat 2 Aaigem. Van maandag 27 maart om 9 u. tot zaterdag 1 april om 9 u.: De Paepe Dirk Martensstraat 99 Aalst De Fré Edestraat 85a Haaltert Clevers Schildekensstraat 85 Smetlede Daem Gravenbosstraat 81 Liedekerke Roeland Hollestraat 2 Aaigem. Tandartsen Verhasselt, Dorp 9, Herdersem, 77.34.89, 25.03 van 14 u. tot 18 u„ zondag 28.03.9 tot 12 u. en maandag 27. Dierenartsen: De Nijs - Goossens, Kokstraat 31 Moorsel 21.42.25: van zaterdag 25 tot maandag 27 maart. Verpleegkundigen: Johan Moernaut, Pos. Hoornstraat 77, Aalst, 78.74.91, zaterdag 25 tot maandag 27 maart. Antigifcentrum: 02/345.45.45. 100 dagen Voor vele studenten die verleden vrijdag hun laatste 100 dagen vierden werd het een aangename belevenis. Een aantal onder hen hielden echter geen maat. O.m. in het Sluierstraatje, een steeg tussen de Lange Zoutstraat en de Sint-Martinuskerk liep het echt de spuigaten uit. Alhoewel de cafébaas uit dat straatje uitdrukkelijk en herhaaldelijk erop aandrong geen glazen mee buiten te nemen, lagen er heel wat glasscherven waarmee de reinigingsdienst dan extra last had op de zaterdagmorgen. Bovendien werden de ruiten van de orthopediezaak in die straat andermaal besmeurd. Zo lang de politie in de buurt was bleef het ludiek. Toen die er niet was, helde het plezier meer over naar vandalisme. Voor velen die het zachter aan deden werd het echter een prettig naspel van het karnavalgebeuren want de Grote Markt liep inderdaad vol verkleden. Dat een handelaar uit het Sluierstraatje zich verplicht voelde de politie van de wandaden op de hoogte te brengen is inderdaad een veeg teken. Vuilnis en afval Na het installeren van een containerpark waar U met om het even welk soorl afval aan de Albrechtlaan bij de stedelijke werkhuizen terecht kan is er geen enkel aanvaardbaar motief meer dat naar enig sluikstorten zou kunnen leiden. Zowel met oude meubelen en matrassen als met metalen, glas, aarde werk, rubberbanden, steenslag, bouwafval en autobanden kan U er terecht telkens in afzonderlijke containers. Ook met snoeisel en maaisel. Groot vuil of afval kan ook door de reinigingsdienst opgehaald worden mits te bellen naar de dienstleefmilieu 053/77.11.11 toestel 253 of 268. Gekanteld Op de autostrade E40 bij de afrit naar Ninove kantelde een vrachtwagen nadat de chauffeur de kontrole over het stuur had verloren. Heel wat getransporteerd hout kwam op het wegdek terecht, zodat de Aalsterse brandweer uren werk had om de weg weer voor het verkeer vrij te maken. Ondertussen zorgde de Aalsterse rijkswacht voor begeleiding van het (druk) verkeer. Geen nieuwe raketten Het ABW zegt neen aan nieuwe raketten. Ook ABW-Aalst legt bussen in naar Brussel voor de betoging op zondag 16 april. Kaarten (100 fr) te koop in de ABW-kantoren. Vertrek te Aalst aan de Houtmarkt te 12.55 u. Neen aan nieuwe raketten, aan zogenaamde modernisenng, aan koude oorlog, aan honger zonder wapens, aan oorlogse- konomie. Ja aan vrede, ontspanning tussen Ooste en West, opnderhan- delingen tussen grootmachten, ontwapening, vredeseko- nomie. Daensmonument Het Daensmonument aan De Werf staat nu heel wat beter zichtbaar midden het gloednieuw ovaal plein. Dit kunstwerk van Mark De Bruyn dat er kwam in 1957 stond eerder verscholen tussen dennen wat het monument danig bezoedel de. In het zicht van het Daensjaar en de bloemenhulde reeds op 22 april kreeg het een degelijke opknapbeurt. Opvolging in familiale ondernemingen De Kamer van Koophandel en Nijverheid Aalst en Gewest organiseert op dinsdag 28 maart van 16 tot 19 u. een voordracht door Thierry Janssens, hoofd van een juridische dienst over kontinuïteit en opvolging in de familiale onderne ming. Een juridische en fiskale analyse. Deze heeft plaats in de salons Carlton. Inschrijven kost 1.250 fr. voor leden en 1750 fr. voor niet-leden. In te schrijven vóór 22 maart. Keizerlijk Pelin 22 te 9300 Aalst. 053/21.68.42. Fossielen, mineralen, schelpen Xenophora Aalst, vereniging voor paleontologie en mineralo gie organiseert in samenwerking met de Belgische vereniging voor paleontologie vzw op zondag 16 april in de stadsschool, Binnenstraat 157 een ruilbeurs en tentoonstelling van fossie len, mineralen en schelpen van 10 tot 17 u. Details volgen. WKS Slnt-Jorls Dit jaar is het 50 jaar geleden dat de Sint-Jorisscoutsgroep werd opgericht, een verjaardag die alle huidige leden en elke oud-scout zeker niet ongemerkt voorbij willen laten gaan. Daarom werden er onder meer een groepsfeest, een souvenir en foto tentoonstelling, een feestweekend op 14, 15 en Aalst. De hoofdingang van het stadspark werd onder zowaar een nieuw uitzicht (a) 16 april en een internationaal kamp van 29 juli tot 5 augustus in het Gillwell Park te Londen gepland. Op vrijdag 14 april is er de opening van een tentoonstelling vanaf 20 u. in het koetshuis van Park Teriinden, momenteel de lokalen van petanqueklub «Jonger dan je denkt». Nadere détails volgen. Koncert Discipel In De Werf, Molenstraat 51, op zaterdag 25 maart in de schouwburgzaal koncert georganiseerd door Gospel Music Belgium. Inkom vrij, Damiaanviering Kunstgroep Alkuone is momenteel druk toe aan de voorberei ding van de Damiaanviering op 15 april in het Heizelstadion. Détails later. Fifty-one International Fifty one, een serviceklub die achting, vriendschap en ver draagzaamheid in haar vaandel voert, en die vooral dienst aan de gemeenschap centraal stelt, wijdt aandacht aan het kind, zwakke schakel in de hulpbehoevende sociale gemeenschap. Er wordt dan ook een groot paasfeest voor kinderen georgani seerd morgen zaterdag 18 maart in de zaal van de G-bank te Nieuwerkerken voor 400 kinderen van 6 tot 14 jaar, vooral minderbegoede, door het gerecht geplaatste en/of karakte- rieel gestoorde. Kinderen uit de regio Aalst maar tevens uit Dendermonde, Wetteren, Ninove, Zottegem en Geraardsber- gen. Voor animatie zorgen Micha Marah en clown Rokki. Overvallen Een krantenventer trof verleden maandag ron5 u. een bewus teloze man aan, aan het Keizerlijk Plein. De zowat 60-jarige die fel gekwetst was werd naar het ziekenhuis overgebracht. Vermoedelijk werd hij neergeslagen. De avond te voren werd een 55-jarige dame aan de Sint-Annalaan (weeral die laan) door een man overvallen. Ze werd niet alleen van haar geld beroofd maar moest ook nog heel wat slaag inkasseren. Deze dame die in de Vooruitzichtstraat woont werd naar het ziekenhuis overgebracht. Catch 22» Toneelkring -De Schakel- brengt op vrijdag 31 maart en zaterdag 1 april telkens te 20 u. een opvoering van «Catch 22» in de schouwburgzaal van «De Werf», Molenstraat 51. Koolstraat is aan werken toe Quasi tegelijkertijd met de Moorselbaan gaat ook deze invalsweg voorlopig dicht. Op de Moorselbaan begonnen de werken op 1 maart, in de Koolstraat zou dat 1 april worden. Het betreft meer spciaal de werken voor omlegging van de Hoeze- en de Siesegembeek. Er komen in de Koolstraat rioleringsbuizen van grote diame ter. Voor de werken tussen Dirk Martensstraat en Astridpark zijn 80 werkdagen voorzien. Gehoopt wordt dat de Koolstraat weer toegankelijk zal worden nog vóór het bouwverlof. Dat wordt trouwens ook verwacht voor de totaliteit van de Moor selbaan. Voor wat betreft de Koolstraat werd er overlegd tussen het stadsbestuur en Dekenij Koolstraat. De zomerkarnavalfeesten die evolueren naar paraplukenskermis zouden nu kunnen worden omgedoopt tot «Heropeningsfestiviteiten». Okkozjemert De door de Persbond van Aalst reeds voor de 15de keer georganiseerde Okkozjemert in Netwerk, De Ridderstraat, heeft plaats op zaterdag 1 april (geen aprilmop) tussen 8.30 en 17 u. U vindt er heel wat opgerakelde vondsten uit kelders en van zolders. Wat voor de ene ballast is geworden is wellicht door de andere begeerd Voor een prikje trouwens want handelaars worden er niet getolereerd. Een 30-tal standhou ders meldden zich reeds. Een paar plaatsen zijn nog vrij. Wie deze keer toch nog uit de boot valt kan zich reeds nu melden via 053/77.66.30 voor de volgende editie einde zomer. handen genomen en kreeg Aalst. Ook het ravotterrein aan de Moorselbaan moest eraan geloven met de werken (a) 19 u. Eucharistieviering voor het welzijn van de inwoners van de dekenij Molenstraat en Werf. Woensdag 5 april: «Maria bewaarde al het gebeurde in haar hart». 19 u. Eucharistieviering voor de overleden leden van de Broederschap. Donderdag 6 april: «Bij het kruis stond Maria» 19 u. Eucharistieviering voor de overleden geburen. Vrijdag 7 april: «Met Maria eensgezins volharden in het gebed» 19 u. Eucharistieviering voor alle weldoeners. ^Wm Aalst. Aan de uitgang van het station van Aalst werd een «planpaal» neergezet waar men een stadsplan in minifor maat kan bekomen aan een luttele prijs (a) Kalender Vrijdag 24 maart tot en met maandag 27 maart Stripbeurs. Zaal Netwerk, De Ridderstraat 28 Aalst Open: vrijdag van 20 uur tot 22 uur; zaterdag van 10 uur tot 22 uur; zondag en maandag van 10 uur tot 17 uur. Toegang gratis, zaterdag 25 maart 9.20 uur: taalkursus Servo-kroatisch (Joegoslavisch) Sint- Maarteninstituut, Dendermondsesteenweg 12, Aalst. (VTB- VAB Aalst). 20 uur: 7* grote knal T-D van de Damesbasketbalclub Erembodegem. Zaal De Klup (Tuf), Zonnestraat 20 Aalst. Discobar KDH 18. (Damesbasketbalclub DBC Erembo degem). dinsdag 28 maart 20 uur: dia's over Polen. Kattestraat 31 (2* verdieping) Aalst. (Esperantogroep «Pioniro») woensdag 29 jnaart 19 uur: kursus ballroom- en latijnsamerikaanse dansen. De Nieuwe Madeion, Grote Markt Aalst. (VTB-VAB Aalst) donderdag 30 maart 14 uur: wandelnamiddag: «Asse en omgeving». Vertrek met eigen wagens aan station te Aalst (parking autobussen). Inlichtingen: L. Van Thienen, tel. 21.65.15 en B. Van der Sijpe, tel. 80.55.97. (V.V.V.G. Wandelgroep «Langs Vlaamse Wegen») zondag 2 april Daguitstap naar Brussel. Kijken en luisteren naar de operette «Een nacht in Venetië». Inlichtingen: L. D'Hondt, tel. 21.02.79. Inschrijven: D. Temmerman. Tel. 78.86.96. (Vlaams Verbond voor Gepensioneerden). Zondag 9 april 7.45 uur: daguitstap naar Antwerpen (o.a. Cogels - Osylei, diamantmuseum, oude stadskern, sightseeingtoer) Vertrek: Houtmarkt Aalst. Inlichtingen: 78.06.34. (VTB-VAB Aalst). Tentoonstellingen Galerij Muylaert - Hofman, Nieuwstraat 36: tot 31 maart: «Kip en ei», akwarellen van Jörg Lerch en keramiek van M.H. en Th. Bataille, Ph. Bouttens, E. Chaffart, S. Conrad, W. De Hert, C. Denat, W. de Wolf, C. Meertens, P. Moises, M. Muylaert, H. Muys, Fr. Steyaert, L. Van Houtte en I. Verhelst. Deze tentoonstelling is toegankelijk op maandag van 14 u. tot 18.30 u.; dinsdag t.e.m. vrijdag van 9.30 u. tot 12.30 u. en van 14 uur tot 18.30 u.; zaterdag van 9 u. tot 12.30 u. en van 13.30 u. tot 18 u.; zon- en feestdag en maandagvoormiddag gesloten. Galerij Netwerk, De Ridderstraat 28: tot 24 april: Installaties van Jan en Paul Schietekat. Deze tentoonstelling is toegankelijk van maandag t.e.m. vrijdag van 13 tot 17 uur. Phidias Art Gallery, A. Nichelstraat 6: tot 23 april: schilde rijen en keramiek van André Van Schuylenbergh. Deze tentoonstelling is toegankelijk elke dag van 14 tot 16 uur, op zondag gesloten. Galerij S 65, Tragel 6; tot 26 maart: schilderijen van Mare Van Cauwenbergh en beelden en tekeningen van Paul Gees. Galerij Denise Van de Velde, Tragel 7. tot 26 maart: Wandinstallaties van Piet Stockman. Royal Astrid, Keizerlijk Plein 27: tot 30 maart: Carine Deluyter (tekeningen en akwarellen. Galerij Callebaut, Pontstraat 37: tot einde maart: Meesters uit de 19de en 20ste eeuw. De Werf, Molenstraat 5A: tot 2 april: fototentoonstelling «Vlaamse Fotografie». Deze tentoonstelling is toegankelijk op weekdagen van 13 tot 20 uur, op zaterdag en zondag van 14 tot 18 uur. Belfort, Grote Markt: tot eind maart: merkwaardige tentoon stelling van Hsu Leh-chin, één van de grootste levende Chinese kunstenaars. Deze kunstenaar schonk een werk aan de stad Aalst. Aids De Humanistische Werkgroep voor Konfliktstudie organiseert een gespreksavond over AIDS in De Werf op 14 april te 20 u. Doelpubliek zijn potentiële slachtoffers, risicogroepen, bege leiders en jongeren. Het ligt in de bedoeling een aantal bevoorrechte getuigen aan het woord te laten: deskundigen uit de medische en de welzijnssektor, begeleiders van Aidspatiënten en van seroposi- tieven en vertegenwoordigers van risicogroepen. Het pro bleem zal zowel op het kultureel vlak als op het levensbe schouwelijke worden benaderd via voorlichting, belevenissen, initiatieven, perspektieven en obstakels. Daarna volgt een panelgesprek onder leiding van E. Liukku. Een nieuwe uitdaging Vaka staat voor een nieuwe uitdaging. Op 18 en 19 april komt immers te Evere de Navo Nuclear Planning Group samen in verband met het plaatsen van de nieuwe raketten voor korte afstanden. Moderne kernwapens in vliegtuigen of op schepen kunnen dezelfde doelen treffen als voorheen de Cruise- en de Pershingraketten. De Vredesbeweging wil daartegen heftig en massaal proteste ren. België beheert op Westduits grondgebied 5 Lance- raketten die door eigentijdse nukleaire raketten zouden wor den vervangen met een 4 maal grotere reikwijdte. Vaka wil geen nieuwe raketten, geen omzeilen van het IMF- akkoord, geen nieuwe kernwapens in vliegtuigen of op sche pen maar opteert voor een derde nuloptie en voor een kemwapenvrij België en Europa. Aalst verzamelt op zondag 16 april aan de Houtmarkt waar gestart wordt te 12.55 u. stipt naar Brussel. Kaarten, heen en terug voor 100 fr. zijn te bekomen in Vredeshuis, Esplanade straat 8. De betoging begint te 14 u. aan het Centraal Station te Brussel. Dario Fo Vanavond 24 maart te 20 u. in De Werf, Molenstraat 51, première van «Open huwelijk» en «Een vrouw alleen» van Dario Fo met Pleuni Touw en Hugo Metsers. Begin te 20 u. Toegangsprijs: 400 fr. Infobo In de Keizershallen met de paasdagen van vrijdag 24 tot en met dinsdag 28 maart beurs voor bouwen en wonen georgani seerd door Nacebo en Infobo onder impuls van Hubert Vinck. Op vrijdag toegankelijk van 19 tot 21 u., op zaterdag van 14 tot 21 u., op zon- en maandag van 10 tot 21 u. en op dinsdag van 16 tot 21 u. Keramiek Tentoonstelling keramiek en akwarellen in Galerij Muylaert - Hofman Nieuwstraat 36 tot en met 31 maart tijdens de winkeluren. Op zondag en maandagvoormiddag gesloten. Ambachten en Nering uur_ Aalst. De werken aan de Moorselbaan, waar de grote middelen worden ingezet (a) Broederschap O.L.V. ter Druiven De viering O.L.V. ter Druiven aan de Werfkapel omvat op maandag 3 april: Feest van O.L.Vrouw Boodschap. 10 u. ««Verheug u, begenadigde». Plechtige eucharistieviering met nadien gedurige aanbidding 19 u. «Zalig zij die geloofd heeft». Eucharistieviering voor het welzijn van de Broederschap. Dinsdag 4 april: «Een licht voor de wereld: God-met-ons». Ambachten en Nennge Vrlidag 24 maart vian UUr. Zaterdag 25 v maart van 10*21 "ur Zondag-maandag 2 21 uur. Dinsdag 28 maart van maan 116 tot 21 uur. O. .nnenters z,n nft

De Voorpost | 1989 | | pagina 11