Open brief aan feestkomitee Leuk leven aan de Graanmarkt te Aalst ai M8 De Voorpost - 24.3.1989 - 13 es hele Bfst 5 e op. jn bij jaan. Kool- in de in en /ens- >erei- aan- rkeer dat door ler is Jitge- af te irzeel- rkens, ijdens lursle- .ands- of 25 am op inister t voor rdveld neen- in het voor Dp de zuive- veste- an de at het Incen- zou Aalst iodige 9 wel hervormingen en Verkeerswezen Jean-Luc Dehaene te ver welkomen die er een uiteenzetting zal houden over de konkrete gevolgen van de tweede fase van de staatshervor ming voor de gewone burger. De architekt van deze staatsher vorming zal er duidelijk de krachtlijnen van toelichten. De minister zal daarbij een balans opmaken van de positieve en van de negatieve aspekten van de staatshervorming voor de gemeenschappen. Opletten met reklamepanelen Een hele reeks aanvullingen en wijzigingen aan de stedelijke bouwvorderingen zijn momenteel reeds van kracht. In decem ber 1987 werden die door de gemeenteraad goedgekeurd, onlangs werden die raadsbeslissingen bij ministerieel besluit goedgekeurd en nu ze afgekondigd zijn en aangeplakt zijn ze effektief operationeel. Reklamepanelen die van op de openba re weg te zien zijn zijn onderworpen aan een voorafgaandelij- ke schriftelijke goedkeuring van het schepenkollege. Dat geldt voor reklame op schuttingen of muren, voor losstaande konstrukties en gebouwen, voor uithangborden en lichtrekla- mes, voor windschermen, zonnetenten, wimpels en span doeken. Er is geen verbod op borden voor "uitvoering van reglements bepalingen voor naamborden van gereglementeerde vrije beroepen, voor borden voor verkiezingspropaganda en voor publiciteit op speelpleinen zo de publiciteit naar het speelveld gericht is. Publiciteit kan niet geduld worden in geklasseerde landschap pen, in de nabijheid van beschermde monumenten, in stads- of dorpskernen. Liberale Sociale Hulp blijft niet bij de pakken zitten Dit bewijst het Paasfeest dat plaatshad in de zaal «Ter Mael», Gentse steenweg te Aalst op zondag 19 maart laatstleden. Ondanks de politieke strijd in de P.V.V. en ondanks de onenigheid tussén L.S.W. en de Mutualiteit «Land van Aalst», was de zaal helemaal gevuld. Alle trouwe fans van gewezen Burgemeester en Volksvertegenwoordiger waren van de par tij, eveneens alle mensen die Louis D'Haeseleer nog altijd dankbaar zijn en dit ook nooit zullen vergeten. Hoger Op met «Olijfje en haar moordenaars» Op 8, 9, 14, 15, 16 en 17 april speelt de Koninklijke Toneelgilde Hoger Op het blijspel «Olijfje en haar moorde naars» (Everybody loves Opal) van de amerikaanse auteur John Patrick. In deze komedie proberen een trio misdadigers Olive Tuttle, een voddenverzamelaarster, te vermoorden. Alle pogingen mislukken echter en gegrepen door haar kinderlijke onschuld en haar onverwoestbaar optimisme worden de drie kandidaat- moordenaars nog haar vrienden. Dit toneelstuk waarin schaterlach en spanning elkaar voortdu rend afwisselen wordt geregiseerd door Louis Pauwels. Sa men met de spelers Monique Van De Velde, An Ghijsels, Jan Pauwels, Mare Poppe, Geert Vermoesen en Ingrid Scho- ckaert zorgt de gilde voor een prachtige ontspannende toneelavond. U kan de opvoering bijwonen in de parochiale zaal, Moorsel- baan 127 te Aalst op 8, 9, 14, 15, 16 en 17 april om 20 u behalve de zondagen 9 en 16 april dan om 19 uur. De toegang bedraagt 120 fr. behalve voor abonnees waarvoor de ingang gratis is. Videofilm Karnaval De première van de videofilm van de jongste karnaval heeft plaats op zondag 23 april te 20 u in de schouwburg van De Werf. De laureaten van de karnavalrally en van de vitrinewed strijd zullen er tevens gevierd worden. Presentatie door Keizer Kamiel. Plaatsen schriftelijk reserveren of telefonisch via (053)77.11.1 i. toestel 277, «Daar gaat de bruid» Het koninklijk zang-, toneel- en letterkundig gezelschap t Land van Riem» brengt in de theaterzaal op zaterdag 8, zondag 9 en maandag 10 april de klucht in twee bedrijven van Ray Cooney en John Chapman «Daar gaat de bruid». Spelers zijn Frans van Dorpe, Anne-Marie Merckx, Luc Noël, Brigitte De Greef, Rudi De Swaef, Jos De Sloover en Cindy Van den Abbeele. De regie is in handen van Guido Klinck. Kaarten aan de ingang van de zaal: 150 - 130 fr. Aalst. Lions Club Aalst organiseerde een kledingophaling. Met vereende krachten Aalst. Bedrijfsvoetbalclub Haacht organizeerde een eetfestijn (a) werd de opgehaalde kleding naar de stapelplaats gebracht (a) Baardegem Wijkfeest De Molenvrienden houden hun wijkfeest op zondag 2 april. De hoogmis te 10 u wordt opgedragen voor de overledenen van de Molen- en de Opwijkstraat. Baardegem naar Damiaan I Baardegem viert honderd jaar Damiaan in de eucharistievie ringen van 1 en 2 april. Het neemt bovendien deel aan de grootse Damiaanviering op zaterdag 15 april op de Heizel. Nadere info via M. De Kegel, Hoogstraat 40, tel.: 052 35.09.28. g met ilst op 6 tot Istraat reeks temer 3 u. id met beoe- sterse Wel- likatie idigin- infra- bruikt. b20u 282. 5r der ondis- 9 u in te dat Gilbert ionele Toch motorcross Tot en met 1991 mogen via een toelating van minister Kechtermans te Baardegem op de Meysberg ieder jaar twee motorcrossen doorgaan. Zulks niettegenstaande herhaalde negatieve adviezen van het stadsbestuur Aalst, van tal van leefmilieugroepen en van de Bond Beter Leefmilieu. Die wezen er inderdaad op dat de cross plaatsheeft in de nabijheid van een woonkern en op het natuurgebied in de onmiddellijke omgeving van het geklasseerd Kravaalbos. leder jaar tot einde 1991 mag dus op en rond de Baardegem- se Meysberg tweemaal een motorcross georganiseerd wor den. Wel verrassend als men weet dat soortgelijke aktiviteiten door de zelfde minister geweigerd worden te Lebbeke aan de Heesterstraat. Eetfestijn van Koninklijke Fanfare «Niets zonder Arbeid» Op Paaszondag 26 maart van 11.30 u. tot 14 uur en op Paasmaandag 27 maart van 11.30 u. tot 20 uur in zaal Gerstenhof, Gerstenstraat te Erembodegem, groot eetfestijn met op de spijskaart: biefstuk, natuur, champignon, proven- caal, frieten, brood. K.B.G.-Paasfeest Dinsdag 28 maart te 14 uur: eucharistieviering, opgeluisterd door het koor, waarna koffietafel, verrassingen, tombola en gezellig samenzijn in het Gerstenhof. Herdersem Denderland Het Denderland, een beschermd gebied, moest reeds heel wat inkasseren. Een "paardestal" kwam er op een zeer eigenaardige wijze en werd finaal "geregulariseerd" en de hoogspanningslijn er dwars doorheen richtte niettegenstaan de allerlei protestravages aan. Momenteel worden tegen de Monnikenhofbeek illegale grondwerken uitgevoerd. Zonder dat men op het stadhuis enige bouwaanvraag, laat staan toelating, heeft. Het betreft nu nivelleringswerken tegen de Monnikenhofbeek aan die het niveauverschil tot twee meter opdrijven. Een waardevol agrarisch gebied wordt er alleszins geweld aangedaan. Kaatsen Op zondag 26 maart, Pasen, op het Hardingplein kaatslutte SH Herdersem-Moorsel en Baardegem. Als alles je wordt afgenomen Info-avond over hysterectomie (baarmoederoperaties) op 22 maart. Spreekster: Greta Buyle (maatschappelijk werkster), een vrouw praat over haar eigen ervaringen. Ruime mogelijk heid tot vragen stellen en debat. Aanvang 20 uur, toegang 50 fr., plaats: CGSO-Aalst, Cumontstraat 3, 9300 Aalst. Inlichtin gen: 053/21.75.13. Datum: woensdag 25 maart. KSA Herdersem in het zilver KSA Herdersem wil haar 25-jarig bestaan niet onopgemerkt laten voorbijgaan. Een heel weekend wordt inderdaad in de grote feesttent op het Hardingplein gevierd. Op vrijdag 31 maart is er vanaf 20 uur een streekbierenavond waarop de lekkere streekdranken worden gedegusteerd. Op zaterdag 1 april is er een kindemamiddag van 14 tot 17 uur met Pepijn, goochelaar van Het Liegebeest. Kinderen van 6 tot 12 jaar zijn welkom en te 19u30 vangt het T.D. aan met live-optreden van Soulsister. Noch soundmix, noch aprilgrap. Op zondag 2 april is er te 11 uur een eucharistieviering in de tent, te 12 uur receptie en te 13.30 uur feestmaal. Voetbal thuis SK Herdersem-R. Lebbeke, zondag 26 maart om 15 u. Alfons De Cockpad Zopas verscheen bij de Dienst Toerisme Aalst, Kattestraat 33 of gebedshuis van het belfort, een folder over het Alfons De Cockpad en de Biezenbroekwandeling. Een wandeling van 11 km die start aan de parochiekerk en die achtereenvolgens de Bredeweg, Biesstraat, Pontweg, Monni kenbosbaan, Hoekskenstraat, Fortweg, Marktweg, Koning Albertstraat, Klausstraat, Broekstraat, Grote Baan en Alfons De Cockstraat aandoet. Bijzondere sites op deze wandeling zijn o.m. het Monnikenhof, de Monnikenhofbosbeek, de Biezenbroeken, de Duivelsput van Sint-Gudula en de Kapel O.L.V. ten Beeldeken waarvan zich trouwens een afbeelding op de frontpagina bevindt. In de folder ook een plan van de wandeling. Denderrust Eetfestijn in Huize Denderrust, A. De Cockstraat op zaterdag 25 maart van 18 tot 21 u. en op zondag 26 van 11.30 tot 15 u. ten voordele van het nieuw rust- en verzorgingstehuis. Stedelijke Basisschool Eetfestijn Op paaszondag eetfestijn ten voordele van de Kon. Fanfare Sint-Cecilia jn zaal «Bij.Herman» van 11.30 tot 15 u. Moorsel Uitslag mosselfestijn Moorsel De winnaar van de wedstrijd: «Raad het juiste gewicht van de hesp» tijdens het geslaagd mosselfestijn in de Gemeen teschool Tinnenhoek te Moorsel op 4 en 5 februari is de Heer Vereecken Ludo, Steenbergstraat 4A, Hofstade. Het juiste gewicht was 8.110 gr. Davidsfonds Erekolonel Herman Candries spreekt op vrijdag 31 maart te Moorsel in het KLJ-heem, Kerkstraat te 20 u. over «Vlaande ren voor de uitdaging van de vernieuwing». Herman Candries die zich na zijn pensionering bij de luchtmacht specialiseerde in spitstechnologieën is een boeiend voordrachtgever. Toe gang: 50 fr. Info mogelijk via 053/70.49.64. Bloemen Lessenreeks «Bloemen en andere sfeerideeën» gaan in de ACW-CM-lokalen van start op woensdag 12 april. Een reeks van 10 lessen steeds op woensdag van 19 tot 22 u. Inschrijven bij KAV 420 fr. voor leden, 840 fr. voor niet-leden. Lentekoncert Op zaterdag 1 april 1989 te 19u30 organiseert de Kon. Fanfare De Jonge Garde uit Moorsel haar jaarlijks Lentekon cert. Dit muziekfestijn vindt plaats in de Feestzaal Breughel, Aalstersesteenweg 14 te Moorsel en de toegang is gratis. Tijdens dit koncert brengen een veertigtal plaatselijke muzi kanten U een gevarieerd programma met onder andere werken van Offenbach, Strauss en Kreuder, alsook een Glenn Miller-medley. De muzikale leiding wordt verzorgd door diri gent Adolf Breynaert. Nieuwerkerken Feestavond ACV-CM feest a.s. zaterdag, 1 april te 19u30 in zaal Volks kring met kaasschotel, toespraak en uitreiken van eretekens door voorzitter Paul Everaert, tombola en dans met The Rock Stars. 150 fr. Polyvalente zaal maar... Voor Chirogroepen Tijl en Nele is de realisatie van een polyvalente zaal niet zonder gevolgen. De oude schoolgebou wen waar de Chiro onderdak vond in twee klaslokalen moeten uiteraard ontruimd worden. Een groep body-builders zou er wel mogen blijven. Een paviljoen optrekken viel bij de stad niet in goede aarde wegens de erfpacht. Toen het gerucht liep dat de Chiro reeds verleden maandag de lokalen zou moeten onruimd hebben werd dit door de burgemeester tegengesproken. "Dergelijke berichten worden steeds voorafgaandelijk en schriftelijk bezorgd", stelde ze. Van schepen Patrick De Smedt mocht de Chiro haar materiaal wel opbergen in het Ontmoetingscentrum aan de Driesléutel- straat doch voor een vereniging van Nieuwerkerken is zulks niet praktisch. Voorlopig vinden de Chiromeisjes en -jongens een onderkomen in... de kelder van de Volkskring. Of dat hun werking al dan niet zal afremmen blijft voorlopig nog een open vraag. Lede Dactylokursus Leren typen in ontmoetingscentrum Soetekin, Nieuwstraat 32 onder leiding van een gediplomeerd lesgever kan gedurende S™"1,03"? óén uur 's avonds per week. Deelnemen kost 3.500 fr. Nadere info via 053/80.18.22 tijdens de bureeluren en erna 053/70.17.16. Just Nevest Op vrijdag 31 maart klubtornooi darts in het lokaal. Een wakkere burger klom in zijn pen Erembodegem Postzegelkring Dendria Klubvergadering zondag 26 maart te 10 uur in het Parochie huis Paasfeest K.W.B. Maandag 27 maart om 18 uur in het Parochiehuis. Programma: Eucharistieviering; eenvoudige maaltijd; sketch door de K.W.B.-toneelvereniging; gezellig samenzijn De deelname in de onkosten bedraagt 250 fr. voor volwasse nen, 200 fr. voor kinderen en 800 fr per gezin. A.A. groep «Om Mekaar» Vergadering woensdag 29 maart om 20 uur in het Parochie huis. K.A.V.-kreatief koken Donderdag 30 maart om 19.30 u. in de Krypte. Davldsfonds-voordracht Vrijdag 31 maart te 19.30 u. in de Krypte: «Bescherming van het ongeboren leven» i.s.m. Pro Vita. Inkom: 50 fr, ledereen is welkom! Damlaanhulde Op zaterdag 15 april kunt u per autocar mee naar de Damiaanhulde op het Heizelstadion te Brussel. De prijs voor de autobus bedraagt 200 fr., voor kinderen tot 12 jaar 130 fr. Deelnemers gelieven deze som te betalen bij inschrijving bij pastoor J. Colpaert. Termurenlaan 2, vöór 9 april e.k. (vertrek aan de O.L.Vr. Hemelvaartkerk: 12 uur, terugkeer rond 19 uur). Groot B.B.C.-Eetfestljn Op zondag 2 april van 12 tot 18 uur, in het Gerstenhof te Erembodegem, hopen de spelers en het bestuur van Basket- balklub B.B.C. Erembodegem heel wat vrienden en sympati- zanten te mogen begroeten op hun groot eetfestijn. Menu: steak provengale, champignon of natuur. 330 fr. Groenland visfilet: 290 fr., varkensgebraad: 290 fr.; kinderschotel 150 fr. Alle schotels met friet. Tomatensoep: 40 fr. K.B.G. danskursus Iedere maandag te 14 uur in de Volkskring. Meldert Tentoonstellingen In het kultureel centrum Affligem tentoonstelling Grafiek van Karl Demel tot en met 2 april en keramiek-skulpturen van Liliane De Rijck, eveneens tot en met 2 april. Toegankelijk op zaterdag van 14u30 tot 20 u, zondag van 11 tot 12 en van 14.30 tot 20 u. Op weekdagen op aanvraag, tel 053/66.70.25. ACV-CM Op zaterdag 8 april te 19 uur mis voor overleden leden in de parochiekerk waarna feestelijk samenzijn in zaal Ingrid, Dorp 36 met etentje, toespraak door gewestvoorzitter Van der Eist, ontspanning met discobar en tombola. Inschrijven tot 30 maart. 300 fr. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend: Staf en Maria Fiers. Volgend weekend: Monique en Pierre Walraevens. Informatie Achterin de kerk ligt op een tafeltje heel wat informatie. Uitnodigingen, konferenties, scholen, processies, bedevaar ten enz. Ze liggen daar ook voor u. Naar Kluizekermls Op zaterdag 1 en zondag 2 april Kluizekermis aan de eeuwenoude Kluiskapel samen met begankenis. Dit jaar in het teken van de gerestaureerde engelenkrans, de blikvanger boven het eerder gerestaureerd tabernakel. Eetfestijn In zaal Bij Herman op paaszondag 26 maart ten voordele van de Kon. Fanfare Sint-Cecilia. Koffietafel Koffietafel van de PW-gepensioneerden in het lokaal op dinsdag 28 maart. Sobere maaltijd De omhaling voor Broederlijk Delen leverde 33.083 fr. op. Tweede omhaling a.s. weekend. Een sobere maaltijd georganiseerd door KVLV en parochie centrum bracht bovenop 20.325 fr. in het laatje. Het zware werk werd gedaan door de KVLV-dames achter de schermen in de keuken. Een goed gekend burger van onze stad, alhoewel sinds enkele jaren elders wonend maar steeds met Aalst meelevend richtte aan de voorzitter van het Feestkomitee Frans Wau- ters een aantal positieve voorstellen die trouwens lang geleden reeds aan vaard en goedgekeurd werden doch in de loop der jaren verwaterden. Een aantal andere voor stellen dringen zich op ge zien de evolutie van kar naval-Aalst. I. Prinsenverkiezing Bij elke stembeurt van de jury wordt het hoogste én het laagste cijfer als onbestaande beschouwd, om regelmatige overdrij ving te voorkomen. Elke kandidaat moet bewijzen dat hij buiten het Aalsterse dialect ook het Algemeen Nederlands zui ver kan hanteren. II. De duur van de stoet Het majoretten-ver- toon op de Markt na de reklamestoet is zinloos en ontwrichtend geworden. De politie zou vóór het begin de hoofdtribune goed moeten kontroleren op mogelijke springtuigen, óók langs de onderkant! zodat nooit meer gevolg hoeft gegeven te worden aan een bommelding. In mijn tijd waren de 2 volgende punten opgeno men in het reglement voor de groepen. Een presti gieuze groep kreeg er ooit een heilzame publieke blaam voor, en een mu ziekkorps uit Herdersem werd ervoor uitgesloten voor het jaar nadien: 1. Het moet opnieuw ver boden worden om op de omloop ter plaatse te dan sen, of te blijven staan wanneer er vóór de 'groep een leegte in de stoet ont stond; Een groep die in panne valt moet voorbij gestoken worden; wagens die de straatboch ten niet kunnen nemen op een vlotte manier moeten gesanktioneerd worden; 2. Het moet opnieuw ver boden worden om op de Markt eigen muziek uit te zenden die andere groe pen stoort, en vooral om ter plaatse een dans of nummer op te voeren zon der op te schuiven; het Komitee kan strafpunten voorzien die van de jury uitslag afgetrokken wor den; het Komitee kan ook uitzonderingen voorzien voor bv. dansen van maximum 45 sekonden; daardoor kunnen gemak kelijk twee uren tijd ge wonnen worden! Alle groepen moeten im mers een solidaire eerbied betonen voor de anderen die nooit tijdig op de Markt geraken, maar ook voor het publiek dat zich zit of staat te ergeren. III. De organisatie op de Markt op zondag Een beetje warboel op de Markt hoeft niet angstval lig vermeden te worden, maar aan onze onvoorstel bare jaarlijkse chaos dient dringend verholpen! Het krioelt er van publiek dat ongehinderd voorbij de tribunes marcheert, van politiemensen die gewich tig nietsdoen, van karna- val-groepjes die allang langs de Molenstraat moesten verdwenen zijn, van exhibitionistische en kelingen die denken dat zij urenlang de show kunnen stelen, van Feestkomitee- leden die er zonder op dracht vijf uur lang staan te staan. Jaarlijks valt het op hoe niemand er aan denkt om treuzelende groepen te doen opschie ten? Dit jaar heb ik dat enkel voorzichtig zien pro beren door een zekere Frans Wauters. Destijds werd de stoet be geleid door Feestkomitee- leden én door stadsbedien- den die elk een aantal groepen toegewezen kre gen om ze tot verderstap- pen aan te zetten. T.V.-Reportage Nog NOOIT hebben TV- beelden de mooiste groe pen getoond, zodat kij kend Vlaanderen niet be seft dat onze karnaval- stoet, rekening houdend met ons klimaat, de mooi ste, de spektakulairste en de meest spitsvondige ter wereld is! Wanneer gaat het Feest komitee eindelijk vragen om ook eens opnamen te maken bij het begin van de optocht? Verbranding Er moet een einde komen aan het overbodig jaarlijk se shownummer van de 1 Brandweer, dat de laatste keer zelfs tot een reuze- modderlaag op de Markt heeft geleid. Het vuur moet langer kun nen branden, maar ander zijds moeten alle branden de fakkels en dergelijke formeel verboden worden. Die majestueuse en voor Aalstenaars zo aangrijpen de plechtigheid zou ook voor veel meer volk moe ten bereikbaar zijn. Mis schien minder wagens toe laten, en alleszins de kring veel groter maken. Vroe ger had ik nooit durven dromen van zulke geslaag de apotheose. Nieuwe wending Een aanpassing aan nieu we noden dringt zich op. Censuur en karnaval zijn onverenigbaar, maar als grenzen mogen verlegd worden dan bewijst de jongste Karnaval dat er grenzen moeten blijven. Waar alle Aalsterse ge zagsdragers terecht zoveel waarde hechten aan kui tuur, kunnen wij niet on verschillig blijven voor georganiseerde deka- dentie. De grofste uitspattingen en de overdreven vuilig heid dienen op zijn minst eens officieel afgekeurd. Met of zonder opdracht van de burgemeester blijft het de plicht van de politie om enig toezicht te hou den, en desnoods beslag te leggen op wat helemaal niet door de beugel kan. En eindelijk dient onder scheid gemaakt tussen openbaar vertoon overdag en 's nachts. Tenslotte zou de zondag stoet voorbehouden kun nen blijven aan de tiental len zo verdienstelijke groepen die ons geen ge voel van schaamte geven. De essentie van onze ty- pisch-Aalsterse karnaval- viering moet vreugde blijven. L.H. Bewoners van de buurt van de Graanmarkt, nog steeds een groene oase in het centrum van de stad, maar dan wel de allerlaatste, ervaren het als een toppunt van cynisme wat daar nu te zien is in een stadspaneel. Waar zij reeds maanden ijveren om te kunnen ontgaan dat er onder de Graanmarkt een parkeersilo zou komen en waar men het verder zou moeten stellen met enkele ersatzbomen (in bakken) vermeldt een mooie grote affiche, 's avonds degelijk verlicht, onder weelderige bomen als tekst: «In onze gemeente is het leuk om leven». Uitgerekend op de plaats waar de bomen bedreigd worden, waar weken lang zwarte vlaggen hingen en waar men achter de ruiten kan lezen «Park-eren, niet parkeren» of «Geen P-dromen maar bomen» en dergelijke slogans meer. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 13