Het visitekaartje vanVTM Schepen Verhelst: Geen gemeentelijke dienst voor onthaalmoeders 'ge nd e w eel Naar de meest energiezuinige woning ekspres sint Niklaas ^rel D Met het oog op de toekomst De Voorpost IJ Voorverkoop nieuwe postzegel in Buggenhout BELGIE-BELGIQUE WEKELIJKS TE WINNEN TV-Ekspresal je tv-programma's voor de week en een uitneembare radio-gids 16 - 24.3.1989 - De Voorpost Voor de tweede maal organiseert Intercom distributie Noord een energiewedstrijd voor de meest energiezuinige woning. Aangemoe digd door het sukses van 1987 leek herhaling een absolute must. Rationeel energiever bruik, respekt voor ons aller leefmilieu en be zorgdheid om de natuurlijke energiebronnen liggen daarbij aan de basis. Prijzen worden toegekend aan de architekt(en) die in hun gerealiseerde bouw werken suksesvol aandacht hebben verleend aan ratio neel energieverbruik met als aspekten: beperken van warmteverliezen door keu ze van bouwmaterialen, oriëntering en indeling van de woning; optimalisatie van het verwarmingssis- teem en keuze van het ge ïnstalleerd vermogen; al gemene konceptie van de woning in funktie van de bewoners en van de omgeving. De wedstrijd beperkt zich tot alle individuele wonin gen. Uiteraard komen en kel in aanmerking wonin gen verwarmd met aardgas of elektriciteit aangesloten op het distributiegevoed Intercom Noord voor wo ningen bewoond en aange sloten tussen 1 januari 1985 en 1 januari 88. Ieder architekt mag drie woningen ter beoordeling inzenden. Uit de inzendin gen worden 12 laureaten gekozen, waarvan zes prijswinnaars. De werken van de laureaten zullen worden tentoongesteld te Mechelen en opgenomen in een brochure die op rui me mate zal worden ver spreid. Zowel voor elektri citeit als voor aardgas zijn er een eerste prijs van 50.000 fr, een tweede van 30.000 fr, en een derde van 20.000 fr. Samen dus goed voor 200.000 fr. Deelnameformulieren en nadere info via Intercom Distributie Noord, Klan tendepartement, Elektrici teitstraat 68 te 2800 Meche len. Tel. 015ê 21 55 31. Vóór twee jaar waren de hoofdwinnaars E. Geens en E. Verbeeck uit Sint- Katelijne Waver voor aardgas en P. Bellemans uit Lichtaart voor elektrici teit. Verdere laureaten wa ren H. Adriaensens uit Olen, G. De Lestré uit Waasmunster, Imbrechts en L. Vanhoren uit Leu ven, M. Laureyssen uit He- verlee, L. Vydt uit Sint-Ni- klaas, F. Berghman uit Opwijk, L. De Petter uit Lebbeke. Mevrouw Van Cauwenberghe zette de vele voordelen uiteen die Intercom biedt aan bouwers (foto Piet Hermans) Dendermonde, J. Van Herzele uit Denderleeuw en L. Vydt (nogmaals) uit Sint-Niklaas Briefing in Ter Sig Vooraanstaanden van In- te rgem ontvingen in Ter Sig te Wieze een 50-tal ar- chitekten uit de regio's te Aalst en Dendermonde. Mensen uit Aalst-stad Hof- stade, Meldert, Erembo- degem, Nieuwerkerken, Gijzegem en Affligem enerzijds en anderzijds uit Dendermonde-stad, Baas rode, Buggenhout, Oude- gem, Hamme, Lebbeke en Lokeren. De drie vroegere gewesten werden wegens oneven wicht in het klantenaantal enerzijds en de bezorgd heid zo dicht mogelijk bij de klant te zijn verenigd onder één gewest „Mid den-Vlaanderen" dat zich situeert tussen de taalgrens en de Belgisch-Nederland se grens en verdeeld werd in regionale zetels Aalst (Tragel 6), Dendermonde (Grote Markt 1), Ninove, Geraardsbergen en Sint- Niklaas (Parklaan 13). Te Aalst staat Erwin Er- zeel aan het hoofd (053/ t I 78 97 69), te Dendermon- ...t. I (052/21 39 01), enP te I Wei m reeds hun „klantenburo" WPP! "XT' ^1 en zijn die in de maak in de B andere drie regionale ze- tels- In dergelijk klanten- - buro vindt u een gesprek- spartner over elke mogelij- ke materie. Gezien de zachte winter is Lebbeke. Een waardig slot van een schitterende avond: het dessertbuffet in Hof Tersig het verbmik van aardgas^ ter gelegenheid van de Intercom bijeenkomst voor architekten (foto Piet Hermans) met 6% gedaald. 65% woningen langs het aard- gasnet zijn erop aangeslo ten. Voor elektriciteit is het gebruik lichtjes (1,2%) gestegen. In de eerste twee maanden van dit jaar werden er reeds 122 nieuwbouwers aangesloten en werden reeds 103 bouwaanvragen genoteerd waarvan het leeuwenaandeel voor Aalst (78) en 35 voor Dender monde. Kwestie van rationeel energieverbruik is er als dagelijkse dienstverlening: een programma van warm teverliesberekening en met kosteloze raming van het energieverbruik en advie zen voor de verbetering van de K-waarde, de inzet van gespecialiseerd perso neel om de nieuwbouwers vooraf te informeren en de praktische realisatie op de voet te volgen; opstellen en verspreiden van informa tiebrochures; verdere uit bouw van onze klantenburo's waar de H.H. klant op elke vraag een antwoord krijgt; direc te steun aan nieuwbouwers onder vorm van financiële tegemoetkoming, enz... Nieuwbouwers kunnen in de klantenburo's maar ook in ieder gemeentehuis van de regionale zetel terecht voor degelijke brochures voor nieuwbouwers waarin alle mogelijke détails wor den uiteengezet. Lebbeke. De architekten kregen heel wat nuttige informatie van Intercom Noord (foto Piet Hermans) Brussels International Trade Mart organizeert een interna tionale ideeënwedstrijd voor architekten, meubelontwer pers en stylisten. De bedoeling is dat ze ideeën uitwerken die betrekking hebben op de eet kamer, de slaapkamer, het sa lon, de jeugdkamer, het bureel en hei losse mèubel. Regle menten kunnen aangevraagd worden bij Mare De Meule- naere, Brussels International Trade Mart, Atoniumsquare 1020 Brussel. Buggenhout Schepen Christiane Durinck-Verhelst, die de gezinsproblematiek onder haar bevoegdheid heeft, meent dat in de pers verschenen berichten omtrent een dienst voor onthaalmoeders enige verwarring gezaaid hebben Dus kroop ze in haar pen en verschafte volgende toelichtingen: - Het nieuwe artikel 15 van de wet op de inkomstenbelasting voorziet in a. een aftrekbaarheid van 80% der uitgaven (begrensd tot 345 F per kind/per dag) verricht door de ouders voor de opvang van hun kinderen jonger dan drie jaar. b. Een vrijstelling van de fiskale aangifte der inkomsten van de onthaalmoe ders, aangesloten bij een dienst, erkend, gesubsidieerd en gekontroleerd door 'Kind en Gezin'. c. Een vrijstelling van de onderwerpingsplicht van het sociaal statuut der zelfstandigen voor de onthaalmoeders. Met andere woorden een vrijstel ling van sociale bijdragen. Deze voorstellen worden niet toegekend aan zelfstandige onthaalmoeders. Het is duidelijk dat deze beschikking tot doel heeft om misbruiken van onthaalgezinnen t.o.v. kinderen, de ouders en de belastingen te voorkomen. Ook wil deze maatregel kwaliteitsbevorderend voor de kinderoppas werken, door een kontrole van Kind en Gezin op te leggen. Wat Buggenhout betreft, stellen we vast dat het Pagadderken, de onthaal- dienst van het OCMW, goed funktioneert en een groot deel van de nood aan kinderoppas opvangt. Door de verhoogde financiële druk op de zelfstandige onthaalmoeders en de fiskale voordelen voor de ouders, kan echter nood ontstaan aan onthaalmoe ders aangesloten bij een dienst voor onthaalmoeders. Om dergelijke nood eventueel op te vangen wenst 'Moeder- en Kinderzorg' van Buggenhout. zelf na te gaan of een dienst voor onthaalmoeders kan opgericht en erkend worden. Aldus bestaat er geen nood vanuit het gemeentebestuur zelf dergelijke dienst op te richten. Het gemeentebestuur zal wel, indien de noodzaak zich manifesteert, de nodige steun geven aan de onthaaldienst van 'Moeder en Kinderzorg' (Kind en Gezin), zo deze wordt opgericht. Pierre Van Rossem Mijn dochter, mijn zoon is 21 jaar en kan niet meer naar de school. Gans de dag thuis zitten en niets om handen hebben, kan toch niet? Werken, bezig zijn, vrien den maken... Ook voor Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Uitgeverij De Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21 40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur S. Dewachter Sportredaktie M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 2.100 F 6 maand 1,050 F 3 maand 525 F los nummer 42 F Bankrekening 442-8601481-36 Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Drukkerijstraat 11 3140 Zele Telex 25765 mijn kind? Tijdens deze gespreks- en info-avond willen wij het in de eerste plaats hebben over de mo gelijkheden die mentaal gehandicapten hebben na de schoolopleiding. Wat behandelen we deze avond: BUSO: Welke richting kan je kiezen? Tewerkstelling: Toelage voor werknemers. Werken als zelfstandige. Tewerk- stellingsbevorderende maatregelen. Alternatief van werk: Dagcentra. Bezigheidste huizen. Deze avonden hebben plaats: 31 maart 1989, Aalst, St.-Annakring, St.- Annaparochie te Aalst; 20 april 1989, Waasland BU- SO-school, Breedstraat 132, 2700 Sint-Niklaas; 21 april 1989, Dendermonde, Mariaskring, Kerkplein te Dendermonde. Deze avonden beginnen telkens om 19.30 u. Ouders en alle geïnteres seerden zijn van harte welkom. Voor meer informatie kan men steeds terecht op het K.V.G. sekretariaat Pe perstraat 6, 9000 Gent, tel. 091/24.77.89. HEBT U EEN HUIS TE KOOP? Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053/62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garanderen een snel le en discrete service zonder kosten. 16762-AS DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st. gillis.dcfridprmonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 16 maart: Richting noord-zuid: 1. echtpaar Christiaens, 2. echtpaar De Saeger, 3. Jeanne Dierick en Jos Nijs. Richting oost-west: 1. Yolande De Jonge en Paul Van Damme, 2. Paul Veldeman en Magda Wey- nants, 3. Mare Vereecken en Mare De Decker. Bridgeavond elke donderdag om 20.00 uur in lokaal «De Drie Klokken», Van Langenhovestraat 1 te Sint-Gillis Dendermonde. Op 24 april brengt de Re gie der Belgische Poste rijen ter gelegenheid van de dag van de postzegel een nieuwe postzegel in omloop. De zegel zal een waarde hebben van 13 fr. en stelt een postkoets en postsjees voor. Hij draagt het nummer 4 en heeft een beeldformaat van 37,2 op w w myrym www w w w w* l Dag van de Postzegel 0 Joumee du Timbre 1 1 I I I I L 24,5 mm. De nieuwe zegel zal in meerdere gelegenheids- postkantoren in voorver koop verkrijgbaar zijn en wel op 22 en 23 april tel kens van 10.00 tot 17.00 uur. Onder meer in zaal d'Oude Post in de Kerk straat 89 te Buggenhout. ifHill maiiiiii Twee jaar geleden werd ze gekroond tol Miss België. Sinds vorige maand kennen we haar als omroepster-voor-de-weekdagen bij VTM. Mooi, praatvaardig en ambitieus zo is Lynn. Na een paar weken voelt ze zich als een vis in het water. Eerst wil ze grondig het vak leren. Maar daarna wil ze haar eigen programma presenteren. Of produktiewerk voor haar rekening nemen. Kortom, Lynn gaat het helemaal waarmaken Daar moest TV-EKSPRES meer over weten. GROOTOUDERS EEN GOEDKOPE BABYSIT? Of betekenen ze veel méér voor hun kleinkinderen WALTER CAPIAU EN ROBERT TEN BRINK Een konfrontatie van twee bekende spelleiders. INTERVIEW MET VICTORIA TENNANT uil «War and Remembrance*. Energiewedstrijd Intercom: 200.000 fr prijzen

De Voorpost | 1989 | | pagina 16