Ongelijke strijd Vijf vóór twaalf voor VW Hamme Kostbare punten Beste kansen in de eerste helft Situatie ziet er niet rooskleurig uit voor VW Hamme Eendracht Aalst Mikken op de volle pot Selekties Aanval bleef in gebreke 18 - 24.3.1989 - De Voorpost VOETBAL SC Lokeren - KV Mechelen 0-3 De toekomstige Belgische kampioenen hebben het zon dag jl. op Daknam lang niet zo makkelijk gehad als ver wacht. Meer nog, het "grote" KV Mechelen speelde zó voorzichtig en zó beduusd dat het hen herhaaldelijk een fluitkoncert van de kijkers op leverde. Mechelen won het duel, uiteraard, maar de manier waarop de 0-3 zege tot stand kwam liet bij de neutrale toe schouwer een bittere nasmaak achter. "Het was niet onze Op grond van de verrichtingen in de laatste weken en gelet op de resultaten van andere ploegen, ziet het er voor j VW Hamme allesbehalve rooskleurig uit. Scoren kan men blijkbaar niet meer en het minste slippertje achteraan leidt naar een fatale afloop Als dat niet snel gaat keren is VW een vogel voor de kat. Alle ploegen die vier weken geleden nog na Hamme gerangschikt stonden, zijn in die periode meer tot scoren gekomen. Dat is een teken aan de wand. Enige positieve faktor is dat het moreel nog steeds op punt is en dat men in zijn kansen blijft geloven. Zal dat volgende week nog het geval zijn, stel dat er zondag wordt verloren? De oefenmeesters Meersman en Maes hebben de han den vol om de spelers op te jutten. Ieder misprijzen van om het even welke supporter of clan kan men in de huidige omstandigheden missen als kiespijn. De enige doelstelling blijft streven naar het behoud en dat is alleen mogelijk wanneer dat in eendrachtige omstandigheden kan ge beuren. Paul Vermeir en Jo De Wilde blijven de rest van de kompetitie onbeschikbaar en ook Claudio De Paep is nu voor een tijdje uitgevallen. Problemen te over dus. De ploeg: Paul Van Hemelrijck. Coucke, D'Hondt, Verbustel, Nardus, Geldof, Smet, Ledens, Lenaerts, Pi relli, Van Der Stock (De Borger, Moens, Herreman). (e.g.) Vier opéénvolgende nederlagen hebben de Hamse derde klasser in een weinig benijdenswaardige positie gebracht. Achtervolgende ploegen zoals Bergen, tot voor enkele weken een vogel voor de kat genoemd, zijn nu tot Op gelijke hoogte genaderd. In vier weken is VW Hamme geen enkele keer tot scoren gekomen. Je moet dus geen specialist zijn om de oorzaak voor het falen te vinden. In het derby tegen Eendracht Zele begonnen Verbustel en zijn maats nochtans met volle overtuiging en tijdens het eerste halfuur moest de thuisploeg duidelijk het onderspit delven. "We zijn in die periode een paar keer dichtbij een doelpunt geweest", zegt oefenmeester Meersman. Mits wat geluk hadden we een voorsprong gerealiseerd en dan had de match allicht een andere wending genomen. Nu is het zo dat we tijdens het derde kwartier twee doelpunten moeten slikken. Met een 2-0 achterstand zat er niets anders op dan een gok te wagen. Ik wisselde Robbie Smet voor Philip De Borger. Hiermee hoopte ik de ploeg wat meer aanvallende armslag te geven. Het resultaat was teleurstellend." Voor het eerst vatte Paul Van Hemelrijck post tussen lat en staken. Hij kon onmogelijk de Zeelse doelpunten verhinde ren. Van Hemelrijck liet overigens een behoorlijke indruk en kwam enkele keren gepast tussenbeide. (e.g.) bedoeling om een schoon heidsprijs in de wacht te sle pen", zegde Aad De Mos ach teraf. "Ik had de spelers op het hart gedrukt niet meer moeite te doen dan strikt noodzakelijk was." Het ver schil tussen kop en staart... Lokeren maakte het de Ma neblussers een vol uur moei- lijk:slechts drie Mechelse flit sen, resulterend in evenveel kansen, volstonden om de overdreven winstscore vast te leggen. Door de afwezigheid van vier basispionnen liep het sa menspel bij de thuisploeg mank, alhoewel. Bij Meche len waren de kombinaties voorwaar nog slechter. Bij de Waaslanders manifesteerde Geens zich in de eerste helft een paar keer zeer gevaarlijk met twee schitterende doel kansen als resultaat. Telkens was Preud'homme bij de pin ken. Mechelen kon daar zeer weinig tegenover stellen tot die eerste kans, en dat was meteen raak. De Roover kop te een voorzet van Leen in de loop van Emmers die met een raak vluchtschot voorbij doel man D'Hondt knalde: 0-1. Eens Mechelen op voor sprong staat kan de tegenpar tij het wel vergeten, maar toch ging Lokeren even dro men van de gelijkmaker. Geens besloot, na een kombi- natie met Etim, overhaast op doel. Nochtans kon hij rustig verder op de Mechelse goalie afgaan. Na de rust deden twee goals van Bosman de hardwerken de thuisploeg de das om. Lu cky goals, zoals dat heet. Bij de laatste treffer liepen zo maar eventjes drie Meche- laars buitenspel maar van de grensrechter mochten ze doorgaan. Samson kreeg wel nog een kans om de Lokerse eer te redden maar Michel Preud'homme was niet klein te krijgen. Aan Lokerse zijde had men zich wat dit duel betrof uiter aard geen illusies gemaakt. Positief was wel dat de Waas landers zich tot het einde toe hebben ingespannen, hoopge vend voor de toekomst. Het was aartsmoeilijk voet ballen tegen een team dat, vooral langs Rutjes en San ders, meermaals zijn toe vlucht zocht tot 'professione le' fouten. En die werden dan door ref Gemay met de man tel der liefde bedekt. Winnen, hoedanook, was de Mechelse boodschap... Na afloop loofde Aimé An- thuenis zijn team voor de ge leverde prestaties. "Vóór de wedstrijd wisten we al dat bij Mechelen een paar basispio nnen ontbraken. De verhou dingen in acht genomen was Lokeren echter nog meer ge handicapt: Didier M'Buyu, Meszaros, Van Veirdeghem en Versavel djenden aan de kant te blijven. Ook Moors was niet van de partij. De spelers die op het ter rein stonden hebben zich ech ter terdege ingespannen, maar het was een ongelijke strijd. Inzet alleen volstaat niet en de winstcijfers vind ik overdreven. Vooral tegen KV Mechelen moet je als tegenstander trachten eerst ie scoren. Wan neer je op achterstand komt, wordt het dubbel moeilijk omdat de Maneblussers zeer stevig en vinnig verdedigen. We zijn in dat opzet niet ge slaagd, al hadden we in de eerste helft een paar kansen. Maar dan was daar nog altijd Preud'homme. Men moet er trouwens ook rekening mee houden dat we met een kompleet nieuw elftal in de wei stonden. Wanneer ik terugkijk naar het spelers materiaal dat ik bezat toen ik Daknam verliet, dan konsta- teer ik dat tegen Mechelen enkel nog Johan Schoofs tot mijn ouwe getrouwen be hoorde. Realistisch bekeken ver wachtte niemand dat we tegen het Mechelen van dit ogenblik konden optomen. We hebben vooral getracht aanvallend iets te forceren. In de eerste helft zijn we in ons opzet geslaagd, na de rust vlotte het minder. En toen dan de 0-2 op het scorebord verscheen wisten we toch al dat het afge lopen was. Het feit dat we er te weinig uitkwamen bleek minder een gebrek aan inzet en werk kracht dan een tekort aan ta lent", besluit Aime' An- thuenis. Vivian Bogaert Lokeren - KV Mechelen 0-3. Doelman Michel Preud'homme was weer in zijn dagje (Ids) Eendracht Aalst moet zaterdagavond op bezoek bij Hasselt en heeft o.i. aan een gelijkspel niet genoeg willen de Ajuinen nog in aanmerking komen voor een plaatsje in de eindronde. Die mening is ook sekretaris J.-P. Van Droogenbroeck toegedaan. "Eendracht moet winnen te gen de Limburgers wil het inderdaad in de run blijven voor deze extra-kompetitie. Nu is het zo dat Hasselt kan overwonnen worden, alhoewel het zondag 11. Seraing in eigen vesting in bedwang hield. Om maar te zeggen hoe de ploegen in tweede klasse aan mekaar gewaagd zijn. Het is wel spijtig dat we te Diest niets konden oprapen. Die nederlaag aldaar zou zwaar kunnen doorwegen bij het opstellen van de eindafrekening" dixit J.P. Van Droogen broeck. Hoogstwaarschijnlijk zal, indien zich in laatste instantie geen nieuwe gekwetsten melden, oefenmeester Everaert het houden bij de ploeg die AA Gent in bedwang hield. Op Moortgat dient voor de rest van het seizoen niet meer gerekend te worden. De Westvlaming sukkelt met een lieskwetsuur en dient een heelkundige bewerking te ondergaan. Voor de rest is iedereen fit. (abl) Eendracht Zele - VW Hamme 2-0 E. Aalst-AA Gent 1-1 Deze halve topper heeft ze ker niet het vertoon gegeven dat velen ervan hadden ver wacht. Vooral tijdens de eer ste helft stonden de kam pgeest en het spelpeil maar op een laag pitje. In beide kam pen kregen we alleen maar krampachtig voetbal te zien met een resem slechte voor zetten daar bovenop. Het mag toch ook wel gezegd wor den dat het veld van Een dracht zich in een lamentabe le toestand bevindt. Oefenmeester Everaert gaf dat na de wedstrijd grif toe. "Het lijkt meer op een akker en de spelers hadden daar duidelijk veel last va. Dat neemt echter niet weg dat we in de eerste periode de beste kansen kregen. Chunga lever de toen tweemaal een ideale voorzet af. En tenslotte is de staat van het veld hetzelfde voor beide ploegen...", aldus Eddy Everaert. Het is wellicht geen toeval dat de kleurlingen Chunga en Augustine de beste spelers van de wedstrijd waren. Ge lukkig voor het kijkgenot - en dan vooral na de tegentreffer van Aalst - steeg de partij in waarde. Oefenmeester Eve raert was ook verrast over de speelwijze van de Gentse spitsen. "Zowel Agten als Voordec- kers en later Boere akteerden veel te centraal, zodat onze verdediging nooit onder zwa re druk werd geplaatst", aldus nog Everaert. Toch ook nog vermelden dat Eendracht Aalst in rouw is gedompeld. Tijdens de re- servenwedstrijd te Gent werd Louis Tombeur, beheerder en afgevaardigde van het reser- venteam, getroffen door een hersenbloeding. Hij werd naar een Gentse kliniek over gebracht waar hij zondagmor gen overleed. Aalst verliest in hem tevens een ideale mate- riaalmeester. (abl) Lokeren - KV Mechelen 0-3. Samson heeft zojuist Deferm voor schut gezet. Een tweede Mechelaar staat echter paraat (Ids) Lokeren - KV Mechelen 0-3. Geens schiet overhaast op doel na een scherpe counter met Etim (Ids) In dit belangrijk duel om de degradatie wettigden de trico lores vooral na de rust hun overwinning. Het spelpeil in dit derby met Hamme scheer de geen hoge toppen. De spanning omtrent de definitie ve afloop bleef de toeschou wers evenwel negentig fninu- ten lang boeien. Als veront schuldiging mogen de 22 ak- teurs terecht de hobbelige toestand van het Eendracht- veld inroepen waardoor bal- kontroles en samenspel aarts moeilijk bleken. Hamme speelde nochtans een overtuigend eerste half uur maar liet in deze periode na te scoren. Daarvan profi teerde de thuisploeg met een uitstekend duo Stefan De Wolf-Jan Goossens om in een korte tijdspanne dit duel te beslechten. Na de pauze toon den de Zeienaars zich de be tere ploeg en stevenden ver diend naar hun vierde thuiso verwinning van het seizoen. Het was immers van 23 okto ber geleden dat nog eens in eigen stadion van Ninove werd gewonnen. "De gewe stelijke derbies leverden ons een positieve oogst op", aldus een tevreden Etienne De Wis- pelaere. "Zowel tegen Ham me, Ninove en Jong Lede boekten we een drie op vier in onze dubbele konfrontaties. Een overwinning die overi gens net op tijd komt. Het was me niet onbekend dat Hamme enkele technische vaardige individualiteiten be zat. De afwezigheid van Plae- tinck en Vervaet bij ons kom- penseerde de onbeschikbaar- heid van Vermeir bij de tegenstrever. Om die reden had ik de spelers gevraagd de bal zo snel mogelijk naar onze spitsen toe te spelen in de hoop hun wendbaarheid te kunnen uitbuiten. Na de pau ze lieten we echter teveel kan sen liggen om de wedstrijd vroegtijdig te kunnen beslech ten. Daardoor bleef de vrees voor een tegendoelpunt tot het eindsignaal aanslepen. Op Paasmaandag hopen we nu een punt te sprokkelen bij Union. We zijn ér nu eenmaal in gelukt de nul op het score bord te houden Dat klinkt bemoedigend." Joost Arens 1' PROVINCIALE KAV Dendermonde Hugo De Schrijver treedt weder- op en ook Van Bogaert en Coo- reman zijn fit. De ploeg: Van Meirvcnne, Moens, De Schrijver, Cooreman, Jacobs, Segers, De Koning. De Baere, Van Bogaert. Van Nieu- wenhuyse, Kambala (De Ruyter, De Kunder, Laureys) SK Lebbeke Leo Van Damme is onbeschik baar door een kwetsuur. De ploeg: Vinck, Hals, Peeleman, Meulenijzer, Peelers, Balis, De Vliegher, Cooreman, Werner Van Heck, Frankie Van Heck, Van Bladel (Van Doorsclaer en Segers). Eendracht Aalst - AA Gent I-I. Chunga en Augustine, de beste akteurs uit de wedstrijd. 2' PROVINCIALE Robur Moerzeke Geert Van Moerzeke, Eddy De Malschc en Willy Racmdonck die vorige zondag geschorst waren, treden wederop. Frankie De Vos is nog steeds gekwetst. De ploeg: Laureys, Fons en Luc Vercauteren, W. Raemdonck, Benny Huylebroeck, Nobels, Ost, Verhelst, Eddy De Malsche, Van Moerzeke, Benny Huylebroeck (Jurgen Huylebroeck, Gino Raemdonck en De Greef). Baasrode De ploeg: Verstrepen, Van Der Vreken, Verheyden, De Decker, Vercauteren, Lijnecl, Mare en Eddy Van Keer, Gino Ringoot, Michiels. Mario Ringoot (De Ba cker, Pieters en De Cock). (e.g.) E. Aalst - AA Gent I-I. Droeven gaat uitpakken met zijn gevaarlijke linker, evenwel zonder sukses (da) Melle - Kemzeke 0-0 Zonder Danny Van Gocthem, die de juniores naar de kampioenstitel leidde. Van Lierop en Mario Marin die gekwetst waren, heeft Kemzeke in Melle toch een punt weten te pakken. Aanvallend kwam Kemzeke niet zo goed uit de verf want hoe Patrick Coppens en Dirk Van Himste zich ook inspanden, zij konden de thuisporticr niet verslaan. Dirk Van Himste kon zelfs zijn geluk eens proberen van kortbij maar ook dan werd er nog naastgetrapt. Melle, dat toch bovenaan de rangtabcl staat, stelde aanvallend ook niet veel voor. De Kcmzeckse portier werd dan ook zelden of nooit bedreigd. Na de rust verwaterde het spclbeeld en de twee ploegen die niets meer te winnen of te verliezen hadden dobberden rustig naar het einde Bij Kemzeke wil men in de resterende wedstrijden de jeugd nog meer laten proeven van het eerste elftal-voetbal maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat de Klauwaerts de door hun geviseerde vijfde plaats in de eindrangschikking niet zullen trachten te pakken Toch wel knap van die Klauwaerts als men zich nog de seizoenstart herinnert toen zij zelfs een speeldag in het licht van de rode lantaarn vertoefden. (M.S.)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18