Snijkers uitblinker, Waem afwerker Gebrek aan werkkracht De eerste thuisnederlaag van Robur Eendracht zet stap in goede richting Bezoekers beter, zonder meer Vergeefse tegenstand Piron vanop de stip De Voorpost - 24.3.1989 - 19 - i®8-6&iOT [R.VtHHtóVWT- Cf VOETBAL Wieze - Kallo 0-3 Sint-Gillis-Dendermonde - Sint-Pauwels 3-0. Ook Eendrachtspeler Heyvaert droeg bij tot Sint-Gillis-Dendermonde - Sint-Pauwels 3-0. De bezoekende keeper moet niet meer de deze welgekomen overwinning (vh) aandacht trekken. De grensrechter heeft gezien dat De Busschere buitenspel stond (vh) SV Temse - Olsene 4-3 KSV Temse zet zijn zege reeks ongestoord verder. Het is nu ai lang geleden, van 18 december, dat de ploeg évan trainer De Lamper nog de nederlaag gekend heeft. On danks de vele tegenslagen die iet blauw-witte huishouden gekend heeft - soms moest men aantreden met 8~"inval- lers - loopt het nu vlot en is scoren geen probleem meer. Nog altijd moeten jongens als een Rodrigo, Migom en Mar tens langs de kant gelaten worden wegens slepende kwetsuren die slechts lang zaam helen. Gelukkig voor trainer De Lamper is de KSV- kern groot. Héél groot zelfs en kan men beroep doen op jongens die zich met hart en ziel inzetten voor de ploeg. Eentje daarvan is ongetwij feld Filip Snijkers. Wat die jongen in enkele jaren heeft bijgeleerd grenst werkelijk aan het ongelooflijke. Voeg hierbij dat Snijkers van de eerste tot de laatste minuut het leven van de te bekampen verdedigers meer dan zuur probeert te maken en je hebt meteen een basis om vooraan stukken te maken. Zeker als je nog een snelle jongen naast je staan hebt als Patrick Waem. Patrick kwam na twee strafzondagen terug in de ploeg net als Frank Van Buynder, de draaischijf op het middenveld. Het was te zien dat KSB er zin in had want in het aanvangskwartier werd Olsene, dat net voor Temse gerangschikt stond, werkelijk zot gedraaid. Voor aan draaide het vrij vlot en toen Patrick Waem in de 7e minuut Filip Snijkers kon be reiken wist deze laatste met een prachtdoelpunt de stand te openen: 1-0. Nog in dit eerste kwartier ontsnapte de bezoekende ploeg aan een ware katastrofe toen achtereenvolgens Snij kers, tweemaal Patrick Waem en Frank Van Buynder een wenkende kans niet konden benutten. Na dit eerste erg mooie openingskwartier lieten de thuisjongens het tempo wat zakken en dat gaf aan Olsene de gelegenheid om zich via de opportunistische 't Kindt niet alleen terug in de wedstrijd te knallen maar ook op voor sprong te komen: 1-2 na 38'. Op slag van rust ontsnapte Temse zelfs aan een afstraf fing toen dezelfde 't Kindt nog net op tijd door doelman Smidts kon worden afgestopt. Op die manier bleef het bij 1- 2 aan de rust en kon de wed strijd nog alle kanten uit. Kort na de rust werd dan duidelijk dat de balans in het voordeel .van de thuisploeg zou overhellen. Frank Van Zulte-K.A.V.D. 1-1 De ontgoocheling was zondagavond groot in Dender- mondse voetbalkringen. Met een gelijkspel op Zulte kroop paarsblauw door het oog van de naald. In de tweede helft werden de Dendermondenaars meer dan een halfuur van het kastje naar de muur gerammeld. KAVD mocht zich gelukkig prijzen dat de lokalen geen afwerkers in huis hadden, anders was een nederlaag onafwendbaar geweest. Dendermonde mankeerde dui delijk werklust en liet zich nooit doorgaan als een team dat de titel op het oog heeft. In bestuurskringen was de ontgoocheling nog groter dan onder de supporters. "Ik weet niet wat we voor de spelers nog meer kunnen doen, jammerde voorzitter Nijs. Het is erg als klubleider te moeten vaststellen dat er op het veld geen inspanningen geleverd worden. Een dergelijke inge steldheid kan de titel kosten. We namen nochtans een redelijke start en kwamen tijdens de eerste helft op voorsprong. De spelers hadden toen zo snel mogelijk een tweede doelpunt moeten nastreven. Dat gebeurde niet, wat toch wel erg jammer was. Na de hervatting werden we overspeeld. Op een bepaald ogenblik was het echt "affrontelijk". De gelijkmaker die lange tijd in de lucht hing, kwam niet onverdiend tot stand. Manu De Koning heeft nog een bal van de lijn gekeerd. Ik hoef daar eigenlijk niet veel meer aan toe te voegen. Als klubleiders beleven we momenteel ongelukkige tijden. Buynder zou reeds in de 47' in starten. Voor Dirk Martens de grote rechthoek foutief zal het wellicht nog iets langer moeten gestopt worden door duren maar ook hier is toch een bezoeker en Patrick Waem aarzelde niet vanop de stip om de bordjes weer in evenwicht te brengen: 2-2. Amper twee minuten later was het Filip Snijkers die neerging in dezelfde grote rechthoek. Weer Patrick Waem achter de bal en met een extra goedgericht schot stond Temse na vier minuten spel in de tweede helft al terug op voorsprong met 3-2. En het was nog niet gedaan want in de 70' kon Snijkers aan Waem de kans geven om een merkelijke vooruitgang te boeken. Klaart de hemel dan toch nog op boven het getei sterde K.S.V. Marc Steveunck Het Wase Kallo, door de nederlaag van Robur Moerzeke nu leider geworden in tweede provinciale, heeft in Wieze de punten bepaald niet op een presenteerblaadje voorgeschoteld gekregen. Het veroordeelde thuisteam knokte van bij de aanvang en verwierf tijdens de eerste helft bijwijlen een duidelijk meesterschap. "Ik meen zelfs te mogen zeggen dat we de beste kansen kregen, zegt voorzitter Adolf Moens. Mits bijval hadden we een voorsprong gerealiseerd bij de rust. Het zag er uiteindelijk naar uit dat de eerste helft bij 0-0 zou worden afgesloten. Op de valreep kwamen de bezoekers tot scoren en dat was een beetje tegen de gang van het spel in. Na de hervatting hebben onze spelers gepoogd om er nog wat van te maken en eventueel de gelijkmaker aan te tekenen. Dat is niet gelukt. De Waaslanders kwamen een tweede keer tot scoren en metéén was de kous af. Hoewel wc volgend seizoen een reeks lager uitkomen is het de bedoeling om in schoonheid te eindigen. Dat is het enige plezier dat we onze schaarse supporters in deze moeilijke tijden nog kunnen gunnen (e.g.) JV Kruibeke - Lovendegem 1-2 Kruibeke, dat Baetens moest missen wegens een vorige week opgelopen neusbreuk, heeft in de eerste helft les in efficiëntie gekregen van een snel en vlot kombinerend Lovendegem. Het bewijs hiervan was dat Lovendegem aan de rust de anders zo soliede Kruibeekse verdedi ging tot tweemaal toe op de knieën kon krijgen. Enkel een reuzekans van Vereycken op het einde van de eerste periode, waarbij hij het klaarspeelde om van dichtbij de bal nog huizenhoog over te trappen, was het enige wapenfeit van Jong Vlaanderen in de eerste helft, waarin Lovendegem dus verdiend een 0-2 voorsprong mocht voorleggen. Na de pauze veranderde het spelbeeld. Lovendegem, dat zich gewild of ongewild terugtrok, moest nu de betere akties aan de thuisploeg laten. Enkel op counters kon de Gentse ploeg nog eens sporadisch naar voor komen Bij Kruibeke draaide het heelwat vlotter dan in de eerste helft en het kan best zijn dat de inbreng van Kris Stitsels aan de rust er hier voor een groot deel heeft toe bijgedragen. Op een afstandsschot van dezelfde Stitsels even voor halfweg de tweede periode, had de bezoekende doelman het geluk aan zijn zijde toen de bal via de lat terug in het veld kaprioleerde. Ook Yoeri Forment kwam nog dichtbij de aansluitingstreffer en nadat Stitsels even later op zijn beurt nog aan de basis lag van een viertal glasheldere thuiskansen, was het toch wachten tot in de Robur - Destelbergen 0-3 de grote rechthoek. Eigenlijk bur Moerzeke tijdens het ver- slotminuten alvorens Forment de fel nagestreefde aansluitende goal had het penalty moeten zijn. volg van deze kompetitie niets kon maken na een fel en druk geharrewar voor de Gentse kooi. Het was muisstil in de Op het halfuur kwamen de aan het toeval mogen over- Men was inmiddels al te dicht bij het einde gekomen om nadien nog kleedkamer van Robur Moer- bezoekers een tweede keer laten. een gelijkspel af te dwingen in deze snfel betwiste wedstrijd, waarin zeke na afloop van de match tot scoren. Ik hoef niet te een echte hattrick te scoren tegen Destelbergen. Zo stil zeggen hoe aangeslagen de zodat met de 4-2 stand de was het er in deze kompetitie spelers wel waren. Voor het zaak nu wel beklonken was nog nooit geweest. Het was eerst werden we op eigen veld voor Temse. Doch dat was trouwens ook de eerste keer op een 0-2 achterstand ge- verkeerde redenering dat de tweedeprovincialer aan plaatst. huis de duimen moest leggen. Kruibeke wellicht te laat in eigen kunnen is gaan geloven. want achteraan hield men er bij KSV liefst zo lang moge lijk de spanning in. Op een slechte terugspeelbal kon Feys van Olsene een kwartier voor tijd zijn ploeg toch min of meer in de wedstrijd bren gen. Het bleef echter bij dit aansluitingsdoelpunt want KSV had nadien genoeg klas se in huis om de kleine voor sprong op het bord te houden tot het laatste fluitsignaal. Meteen weer een prachtig re sultaat van Temse dat met vijf op zes tegen resp. Aalter, Dendermonde en nu Olsene aangeeft toch bij de betere ploegen van de reeks te behoren. Ook goed nieuws van het gekwetstenfront waar Rodri go reeds kompetitieritme aan het opdoen is, terwijl Migom het licht op groen kreeg om met de loopoefeningen te Na de hervatting werd er De ontgoocheling werd des te anders gereageerd. We ver- groter toen vernomen werd overden het overwicht maar dat achtervolger Kallo met de geluksfee liet ons deze dezelfde cijfers had gewonnen keer in de steek. Drie keer op het veld van FC Wieze. sloeg de bal tegen het bezoe- Resultaat is nu dat Robur de kende doelhout. Tot over- leiderspositie heeft moeten maat van ramp schoot Luc prijsgeven en nu op achtervol- Vercauteren een penalty gen is aangewezen. Nu is het naast. In het slot viel er ver- zo dat de winst van Destelber- rassend een derde doelpunt gen bezwaarlijk onverdiend waardoor de nederlaag nog mag genoemd worden. Klubleider Freddy De Mae- re van Robur: "Onze tegen- pijnlijker werd." Robur Moerzeke kan enigs zins verzachtende omstandig- stander was tijdens de eerste heden pleiten. Er ontbreken helft veel agressiever en dat maar liefst vier titularissen, leidde tot een overwicht en Eddy De Malsche, Geert Van twee doelpunten. Op het Moerzeke en Willy Raem- kwartier werden we voor het donck waren geschorst. Fran- eerst gecounterd. Nu is het zo kie De Vos was onbeschik- dat er even voordien een baar wegens een kwetsuur, overtreding werd begaan op Vier manschappen vervangen tegen Huylebroeck. De spel- leek voor de tweede provin- Robur D„,e,btrgen Ondanks de inzr, van de Roburspeiers, hier Osl aan hel rrerk, leider reageerde mek Het ender te veel. Met éen pent werd hel .ware ,n vriJ onverwachu thuisnederlaag (vh) voorval deed zich voor binnen achterstand op Kallo zal Ro- Robur - Destelbergen 0-3. Aanvoerder Vercauteren probeerde het hier tevergeefs met het Robur - Destelbergen 0-3. Eddy Huylebroeck (Robur) krijgt het niet gemakkelijk tussen (e.g.) A»»/a(vW twee tegenstrevers (vh) (g.d.t.) SV Zottegem - SK Aalst 0-1 Aalst en Zottegem hadden voor deze wedstrijd maar één motief: winnen! In voetbal is veel mogelijk maar er zijn slechts twee punten te verdelen. En die gingen na een matige wedstrijd niet volledig verdiend naar de Aalstenaars. Vooral de eerste helft van dit regionale derby was weinig boeiend te noemen. Enkele halve kansen aan beide zijden wisten wat animo te brengen maar verder raakten de supporters hun emoties kwijt bij het uitdelen van gele kaarten. Tsjoen, De Jaegher, De Nayer en De Coninck verschenen in het scheidsrechtersboekje. Inder daad, wel een bitsig duel maar geen hoogstaand voetbal. Na de koffie nam Zottegem wel het initiatief. Een paar kansen langs Tsjoen, Tomme en Van Mello waren het gevolg. Verder kwamen de lokalen niet. Aalst bleef lonken op de counter en tevens op de puntendeling. Bij het ingaan van het laatste kwartier ging Aalst even dreigen voor het doel van Van Damme. De poging van Keymolen kon laatstgenoemde echter niet in verlegenheid brengen. Toch wist Aalst het laken naar zich toe te halen na een fel betwiste strafschop. Van Lokeren haakte zich vast rond doelman Van Damme en de scheidsrech ter liet er geen twijfel over bestaan. Piron benutte de kans en bracht daarmee Aalst, zij het bleekjes, aan de eindoverwinning. De rode lantaarn blijft daarmee nu steevast in Zottegem terwijl Aalst een zeer goede zaak doet in de strijd om hei behoud. Eendr. Sint-Gillis - Sint-Pauwels 3-0 Het was al een tijdje gele- fel, twee jongeren die een ken rechtstreekse konkurren- den dat Eendracht Sint-Gillis behoorlijke indruk lieten en ten op bezoek. Het is tegen nog eens twee punten in de allicht een vaste stek veroverd déze ploegen dat we punten wacht sleepte. Vorige zondag hebben bij de derdeprovin- moeten halen. De jongste is dat voor het eerst weer daler. verrichting was in elk geval gelukt. De derdeprovinrialer "Het werd in elk geval de van die aard om tevreden te deed voor de gelegenheid be- hoogste tijd dat we nog eens zijn. Tijdens het eerste half- roep op "ouderdomsdeken" wonnen, zegt voorzitter Bae- uur waren we de betere ploeg. Luc Van Nuffel. Het was de tens. De situatie zag er im- In het derde en vierde kwar- eerste keer in deze kompetitie mers allesbehalve rooskleurig tier kwamen we onder druk te dat hij debuteerde met het uit. Ook nu staan we nog staan maar bleven overeind, fanionteam. Luc liet zich da- steeds op de voorlaatste Tijdens de laatste twintig mi- delijk gelden en werd na een plaats. Dat wil zeggen dat we nuten hebben we twee keer kwartier auteur van de ope- in de komende weken punten kunnen scoren langs Alens. ningstreffer. zullen moeten behalen willen Metéén waren we zeker van Het Sint-Gillisse team vere- we de degradatie naar vierde de volle inzet." nigde overigens drie "Van provinciale vermijden. Met /E G Nuffels". Naast Luc waren er Sint-Gillis-Waas en Stekene ook Chris en Jurgen Van Nuf- krijgen we de komende we- Sint-Gillis-Dendermonde - Sint-Pauwels 3-0. De plaatselijke Van Nuffel ontwijkt zijn laatste tegenstander en scoort vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 19