Excelsior en Grembergen steken Bazel een handje toe Vi TEèNBêRGê Derde provinciale Waasland-Dendermonde 20 - 24.3.1989 - De Voorpost VOETBAL Het wordt nu toch menens met Eendracht Bazel. De Bazelse ploeg die de leiding in deze reeks niet stelde zodat de stand nog steeds bij deze 0-1 bleef met nog een kwartier te gaan. De jonge Bol- laert (18) werd toen ook begrijpe lijk gewisseld bij Stekene door Vlyminck, maar dat veranderde mets aan het agressieve spel van de bezoekers die Pascal Merckx al of nauwelijks heeft afgestaan gedurende deze kompetitie kon ook nu weer de moeilijke verplaatsing naar Haasdonk tot een goed einde brengen. Bazel dus stevig op de troon en dit werd door enkele onverwachte ploegen nog voorzien van een extra-laagje veiligheid. Zo hield het bescheiden Excelsior op een meer dan bewonderenswaardige manier Klinge van de zege nadat het de grensjongens eenpunt ontfutselde. Grembergen lukte dezelfde stunt bij FC Gerda en op die manier volgen beide achtervolgers nu al op drie eenheden. Klein Laar Vrasene, dat niet zonder moeite winnend kon wegkomen bij het bedreigde Sint-Gillis-Waas en het een eerste keer in de grond wisten blijkbaar niet te stoppen Lokerse SV dat eveneens won bj een bedreigd Stekene Sportief volgen te boren. Enkele gele kaarten vie- noe iets verderop maar het is zeer de vraag of Bazel zich nu nog de kaas van tussen de boterham len dan ook snel achter elkaar en ïttl laten «eghalen. Sparta Buggenhout. en dan komen we meer onderaan de tabel, wist zich ten JJ™.'JJ koste van een inspiratieloos Herleving Vrasene in veilige oorden te klasseren en Overmere, dat ml(inedEf k „n IwecdE Ixi. ook een gelijk spel kon afdwinen in Sombeke, hoeft eveneens niemand meer Ie vrezen uit de km ,J n01eten JjnKens achtergrond. Anders is het gesteld met Stekene Sportief dat de adem in de nek voelt van Sint- zjcj, 0p jjnj.s weten door te Pauwels dat nu zwaar onderuit ging bij Sint-Gillis-Dendermonde dat in deze viefpuntenwedstryd zetten en kon het leder haarfijn op de laatste strohalm heeft gegrepen om zich alsnog te redden. Voor Sint-Gillis-Waas moet de lucht het hoofd van Lieven De Keyzer nu ook heel snel eaan opklaren want zoniet wordt het voor blauw-wit een moeilijke zaak om zich plaatsen die sterk en krachtig wist in ft» Vrvnrw»n utvArhu Van TVp Wip. in te koppen voorbij Van De Wie- Ie 0-2 na 82 minuten De wedstrijd in deze reeks te houden. Last but not least Excelsior. De ploeg van trainer Luc Van Haver werd omzeggens onder zyng... verkocht maar niettemin blijft men bij Excelsior toch de goede ingesteldheid hebben. Het beste Loke®ep^ voorbeeld is dit nieuwe puntje dat Klinge afhandig werd gemaakt. WS SOMBEKE SK OVERMERE 0 STEKENE SPORTIEF 0 LOKERSE SV Een overwinning afgedwongen nog eens sensatie uitlok ken langs Polfliet. Die kon Pascal Merckx op zijn beurt nu zo zwaar afwerking betrof. il,alel' df® Het doelpunt dal dan verwacht de onfortuinlijke tpeler dien- werd kwam er ook Zij het voor de te komen afhalen met tal van de thuisaanhang langs de verkeer- kneuzingen Polfket werd dan de kant want Costa Vervaet zette door ref Macs terecht uitgesloten een mooie Lokerse aanval op en voor de resterende minuten. De zijn voorzet bereikte Catrysse die stand bleef evenwel behouden zo- laag onder doelman Van De Wie- dat Stekene verder voor de degra- Ie binnenschoot, 0-1 op de 42e datte zal moeten stnjden legen de minuut. De onspottiviteit die na- rechtstreekse konkunenlen die er dien zou volgen van de bezoekers tade Smt-Odhsse ploe- waaide dan reeds van het bestuur 8™ en buur Sint-Pauwels. tijdens de rust over naar de spe- Iers op het veld. pp prnni i Goethals bleef bij Stekene 'LOMUIA J evenwel in de kleedkamers en SK GREMBERGEN 1 Ronny De Smedt zag derhalve als werd het toch nog een fraai kijk- met hamer, zo betitelde men stuk in het piepkleine Sombeekse de Lokerse zege in stekense krin- 1 andschap. Beide ploegen namen gen De behaald werd wel elk één helft voor hun reke- glans werd zeker in de ning doch beide doelmannen tweede helft duur bevochten door Wauters en Aendenhof bleven Lokerse. De te zware tackles le- zich heer en meester voelen in hun verden jn deze wedstrijd die door doelgebied zodat de 0-0 eindstand scheidsrechter Maes korrekt ge- tenslotte als logisch kon bes- jejd werd zelfs drie gele en één tempeld worden. De eerste helft rode kaart op. Sportief werd het was er een goede thuisploeg te dus een nul over gans de lijn en zien die geregeld bezoekend doel man Wauters in gevaar bracht. Yvan De Kimpe was de eerste die Wauters belaagde maar zijn lob werd door de bezoekende portier nog in hoekschop getikt. Even later was het RoLf Aubroeck die oog in oog kwam te staan met de Donk-keeper nadat hij mooi werd vrijgespeeld door Mamix Van Eyck. Weerom was het de bezoe kende goalie die aan het kortste eind trok en zo zijn ploeg vrij waarde van enige averij. Aubroek probeerde het dan verder in de eerste helft nog maar eens maar op voorzet van Seghers kwam hij iets te kort om krachtig te kunnen besluiten. Het bleef dus spannend aan het bezoekende doel en net voordat Wauters Van Eyck nog maar eens van een doel punt had gehouden na voorberei dend werk van Rudy Seghers kon Overmere langs Christiaens doel man Aendenhof even een opwar mertje bezorgen. De thuisdoel- man redde het effektvol schot van de kwikzilveren bezoeker. Dat was een voorsmaakje van Haasdonk - Bazel 1-3. Al geraakte Haasdonk vrij vlot aan de grote backlijn, daar wat Aendenhof gedurende het stonden de Bazelse verdedigers paraat om alles op te vangen (Iv) verder verloop van de wedstrijd te wachten stond. Een tweede helft toen de bezoekende afvaardiging invaller hoe hard Ghekicre werd Wedstrijd met twee gezichten evenwel bij de blanco stand aan klaarde dan eenvoudigweg de klus kant van het terrein niet had zien de rust nadat Grembergen weinig voor Bazel dat nu natuurlijk niet staan Malick probeerde het met of niet in het stuk was voorgeko- meer te stoppen bleek 1-2, 75'. zijn zuiders temperament alleen Want fiet was amper één minuut en hij verspeelde op die manier de later dat de bordjesman weeral bal en de kans op de zege. Op aan het werk werd gezet door deze manier bleef het bij 1-1 en Impens en Co. Thuismiddenvel- dat was zeker een verdiend punt der Van Meervenne verspeelde de voor de thuisploeg die ondanks de bal aan Adri De Winter en deze fusie toch blijft knokken voor elk schoof gepast door naar Impens. punt. Nu zondag wordt Bazel In betere handen, of liever voe- voorgeschoteld en ook tegen de ten, kon de bal met zijn want leider zal getracht worden iets Impens omspeelde de lange Kris mee te pikken. Daar kun je zelfs Fiüp Melis gewisseld werd voor Stevelinck en gaf een afleggertje donder op zeggen... naar Rudy Stuer die de eer kreeg om nummer drie op Haasdonkse bodem in te knallen. Op die ma nier verzekerde leider Bazel zich de twee gouden punten tegen dit Haasdonk en mede door het punt verlies van de konkurrentie en het men. Dat veranderde dan wel na de rust toen de Dendermondse ploeg zich meer en meer meester ging maken van de middenstrook en van daar uit voor menig gevaar wist te zorgen in het thuiskamp. Daarenboven kwamen Fobé en De Busschere de ploeg nog ver sterken in de loop van de tweede helft. Dit terwijl bij Gerda enkel Mare Heirbout. Toch vielen de doelpunten nog betrekkelijk laat in deze wedstrijd en het was zelfs niet onlogisch dat Grembergen in deze tweede helft het openings doelpunt voor de rekening nam Een verre inworp van Nobels be landde in een tros van spelers en net voordat Barthier kon weg werken was Burghgrave een ietsje sneller om onder De Pelsmaecker iel dat wel eens vroeger kampioen HERL. VRASENE SPARTA BUGGENHOUT Weer een mindere wedstrijd nakende duel tegen Excelsior nu voor de thuisploeg die op eigen zondag openen er zich erg mooie terrein nog maar tweemaal aan de perspektieven voor Eendracht Ba winnende hand kon blijven dit te besluiten: 0-1 na Gelukkig kon FC Gerda bijna nog in dezelfde minuut de gelijk maker netten wanneer bij een ver re uittrap van De Pelsmaecker bezoeker Pol Fobé zich als erva ren rat wat miskeek en de bal de vrije loop liet voor Kris Van Spi- zou kunnen zijn dan verwacht. EXCELSIOR SK KLINGE Komt daar nog bij dat Buggenhout het met moet hebben van mooi voetbal maar wel sterk door gaat op karakter en dat ligt Herleving niet zo best. Hier kwam dan nog bij dat Van der Jeugt op de afspraak mankeerde en dat scheelde dus wel zeg maar een Excelsior heeft nog maar eens serieuze slok op de Vrascnse bor- tael. Deze knalde eerst nog op de bewezen in deze wedstrijd dat het rel. Het enige gevaar in de eerste doelman maar in de herneming niet dat zwakke broertje is waar- helft was dan ook van Ronny Nijs kon Van Spittae! toch nog de voor men het al te dikwijls afschil- maar ook hij besloot naast het goede richting kiezen. Ware het dert Zonder de ervaring van Ka- doel van Verstrepen. In de tweede helft was het al niet veel beter en nuut langs Chris Vlyminck de niet dat een bezoekend verdediger rel Van Bossche, Filip Mettepen- de bal met de hand uit het doel- ningen en Fritz Maes die afwezig voor Sint-Gillis want in de eerste minuut al was het raak toen op vrije trap van Stefan De Wolf de lange Gunther Robbens met het hoofd Vriesackers in het Laar- doel wist te verslaan. Nadien bleef er enkel veel middenveldspel te noteren en toen geen doelpunten meer verwacht werden tijdens de eerste helft kon Klein Laar dan toch nog verrassend gelijk stellen op slag van rust. Hiervoor was wel een own-doelpunt nodig van de thuisploeg langs Stevens die een centerschot voorbij derde doel man Van Lokeren schoof, 1-1 en meteen ook de ruststand. Na de rust opnieuw een mista sten in de plaatselijke verdediging en toen doelman Van Lokeren de bal tot bij de uitgekookte Rodri guez stuurde hoefde deze niet lang na te denken van hoe hij het tweede Laar-doelpunt zou aante kenen, 1-2. En nog zou de thuis ploeg van geen ophouden weten met het uitdelen van de vervroeg de paasgcschenken want met nog een kwartier te spelen was het Yvan Ringoet die slordig terug speelde op doelman Van Lokeren en J P Boon zat er nu op zijn beurt tussen zodat Klein Laar met de 1-3 tussenstand meteen voor goed op rozen zat. Nog even kwam er spanning in de wedstrijd toen de thuisploeg in de 87e mi- vlak ranselde. De logische straf schop werd omgezet door Jaak Heyrman en meteen bleef dus moesten blijven, meestal door slepende kwetsuur, kon nu het hooggeplaatste Klinge in bedwang die gekenmerkt werd door heel zelfs niet tijdens de rust van de wat middenveldspel, strook waar welkomstdrink wilde proeven Overmere juist de lakens wist.uit voelde men zich bij Stekene zeker te delen in deze tweede periode in het hart geschoten De wed- nadat de thuisploeg het liet afwe- strijd zelf dan zag slechts na een ten Aendenhof diende al direkt kwartiertje studieronde het eerste de handen uit de mouwen te ste- gevaar langs de thuiskant toen na ken toen Ringoet hem probeerde samenspel tussen Gekhiere en te verschalken en nog later was er Goethals deze laatste kon door een droge knal van Mets die door gaan maar nog in extremis werd Aendenhof niet zonder moeite gestopt door de goeie Lokerse werd gestopt. Bij Sombeke was verdediging. Enkele minuten later het nu alle hens aan dek geroepen drong Van Den Branden dan door en toen Ringoet dan toch even op links en trok scherp voor. De door de mazen van het net dreigde bal belandde tegen de arm van te glippen was er nog altijd Van Van Laere in de strafschopzone Kerckhove die waakte. Éénmaal maar de scheidsrechter oordeelde zelfs te sterk want zijn tackle was dat deze aangeschoten bal geen volgens ref De Wilde goed genoeg strafschop waard was. Ondanks voor een rode kaart. Met 10 tegen dit zocht Stekene Sportief toch elf restte de thuisploeg dan al niet nog naar het openingsdoelpunt, veel anders meer dan zich verder Een openingsdoelpunt dat er dan zo goed mogelijk te proberen ver- bijna toch kwam op de 35e mi- dedigen, hetgeen nog lukte ook. nuut. Na een vrije trap van Enkel Johan Baert had nog een V.D.B. (Van den Branden) kon kansje aan de voet gedurende heel Kerkhofs hard naar het doel van dit verloop van de tweede helft, de boomlange Van Hecke kop- maar toen ook dat nies werd bleef pen. Deze was verslagen maar de het logische gelijkspel op het bord dwarsligger bleef een onovcr- staan. Uitslag die juist kan ge- koombare hindernis te zijn zodat noemd worden gezien beide ploe- Stekene voor de zoveelste maal gen elk één helft domineerden. pech had dit seizoen voor wat de aangepakt door een bezoekend verdediger. Lokerse, dat echter langs Vervaet op vinkenslag lag mocht door de thuisploeg met uit het oog worden verloren want het was dezelfde Vervaet die Van de Wiele in de 58e minuut tot een spektakulaire redding dwong. Toch bleef Stekene in deze twee de helft moedig op zoek gaan anar de gelijkmaker maar Van Hecke keepte een perfekte wedstrijd in het Lokerse doel Zo plukte de ellenlange Van Hecke pogingen van Ronny De Smet en Gekhiere uit de lucht en was hij paraat toen de jeugdige thuisspeler Hans Bol- laert een schot afvuurde. De Smedt was dan de volgende die zwaar aangepakt werd door een bezoeker toen hij mogelijks op weg was naar het gelijkstellende doelpunt. Toch bleef men on danks dit nog ijzig kalm bij Steke ne en verdiende een effektvolle vrije trap van De Jonghe meer dan te pletter te slagen op een weeral sekure Van Hecke. Het was trouwens deze Van Hecke die even later met dezelfde karper- sprong de kopstoot van Freddy Kerkhofs vanonder het kruis bor- voor de thuisploeg. Negatief was weeral het verliespuntje dat gele den werd tegen dit Grembergen maar als enige positieve punt aan deze wedstrijd vond Gerda-trai- ner Van Puyvelde toch het feit dat er enige stijgende lijn waar te nemen viel in het Gerda spelbeeld dat de laatste weken verrassend snel onder nul was gezakt. In de eerste helft was het trouwéns al Gerda wat de klok sloeg aan de Klokkedreef. Na 10 minuten kreeg Jaak Heyrman reeds een reuzekans toen hij alleen voor De Ruysscher verscheen maar deze laatste het been stijf hield en de thuisspits geen vrije doorgang ver schafte Dirk Blommaert was de volgende die op rechts voor pa niek zorgde bij Grembergen. Zijn voorzet ging echter centimeters te ver voor een aanstormende Kris Van Spittael die zo de openings treffer miste. Nog in deze eerste helft was het Jaak Heyrman die samen met Yvan Barthier een enorme moge lijkheid liet liggen en Kris Van Spittael even later alleen voor de bezoekende doelman verschij nend het zijnet treffen. Het bleef alles bij het oude en kon Gerda na worden gehouden, terug een hoopgevende wedstrijd Reeds na vijf minuten opende opnieuw een puntje sprokkelen. Boris Malick de stand voor groen Ondertussen is Bazel wel al de en zwart toen na een vlotte een- ruimte in maar niets is reeds defi- twee beweging met Firmin Heir- nitief in deze reeks waar nog alles bout en na samenspel met Stefan kan gebeuren in verband met de Audenaert deze kleine Audenaert titel. R.S. HAASDONK E. BAZEL zelfs voor hemzelf verrassend sterk uithaalde met links en Fcr- ket zo maar het nakijken gaf, 1-0 1 na 5'. Luc Van Haver die elke i tegenstander goed ontleed had had de jongens nog gewaarschuwd voor de wedstrijd voor de hoge Verdiende zege van leider Ba- voorzetten die Klinge steeds zei dat deze moeilijke Haasdonk- placht te gebruiken voor de doel- se klip probleemloos wist te om- mond van de tegenstander. Doch zeilen. Met goed en snel voetbal na 20 minuten was het kwaad van beide partijen werd het zelfs reeds geschied. Een oprukkende een genietbare wedstrijd voor het Geertsen kon met een hoge voor- ruim opgekomen supportersle- zet Van Hauwermeiren bereiken gioen van beide teams Reeds na die hoog opspringend aan de een 12-tal minuten klom de thuis- tweede paal kon inkoppen 1-1 na ploeg evenwel eerder verrassend 20 minuten. De wedstrijd was beschouwen in deze lopende kom petitie. ST.-GILLIS-WAAS K.L. VRASENE Haasdonk - Bazel 1-3. Het werd een aantrekkelijk derby in Haasdonk (Iv) Het wordt wellicht nog zwaar >or Sint-Gillis-Waas tijdens deze óp voorsprong toen Van Leuven- meteen goed en wel gestart maar resterende vijf wedstrijden die ons haege een persoonlijke poging toch bleef het spelpeil van deze nog scheiden van het einde. Zon- voorbij Bazel-portier Troch kon lange aanvangsfase niet aanhou- der de nog steeds gekwetsten De deviëren. Bazel, enigszins verrast den en werd nadien meer strijd Looze, Dauwe. De Bruyn en bei door de snelle aanpak van de geleverd op het druk bevolkte de doelmannen werd het tegen gastheren, herstelde dan vlug van middenveld. Nog eenmaal diende Klein Laar opnieuw een nipte ne- deze achterstand en na een half- de jonge thuisdoelman Kris De derlaag. Het begon nochtans goed uur was de zaak te herbeginnen Cleene op zijn tellen te passen toen na een kollekticve aanval gedurende de eerste helft, dat was waarin vooral Rudy Stuer en Pa- toen hij moest bijgestaan worden trick Impens zich manifesteerden door Patrick Serin op de doellijn de kundige Adn De Winter de bal nadat weeral op voorzet van op zijn beurt voorbij doelman De Geertsen Van Himste bijna raak Roos kon duwen: 1-1. kon treffen, Meteen was dit wel Bazel bleef van dan af het spel het laatste wapenfeit van de eerste stevig in handen houden en langs helft Rudy Stuer en vooral Patrick lm- Na de rust kreeg de thuisploeg pens zaaide het herhaaldelijk pa- het dan nog erg lastig met een niek in de thuisdefensie. Oogsten sterk opzittend lÜingc dat de ernst was er voorals nog niet bij zelfs al van deze situatie nu wel begon in kwam Rudy Stuer op slag van rust te zien,. Dc dwarsligger en docl- nog eens oog in oog te staan met man De Cleene dwarsboomden doelman De Roos. echter telkens de plannen van de Na de rust bleef de bezoekende grensjongens. Zo kende Geert- druk aanhouden en het was duide- sens pech toen tweemaal een lijk dat Bazel streed voor de volle voorzet van hem bovenop de buit. hetgeen natuurlijk van een dwarsligger te pletter sloeg Ook leidersploeg mag verwacht wor- Van Hauwermeiren kende geen den. Een ongrijpbare Patrick lm- geluk toen een uitstekende Dc pens die de laatste weken op een Cleene op zijn weg vond die te ver erg hoog niveau speelt kon dan in voor zijn doel staand toch nog de 75e minuut door Bruno Marin achteruit lopend de bal met een niets anders dan zwaar getackeld zekere reflex uit zijn doel kon worden. Fout waarvoor Marm te- slaan. Het slot van de wedstrijd recht een rode kaart onder de was dan voor Martin Van Daelc neus geschoven kreeg. Impens bij de thuisploeg die eerst een van kon ondanks dit toch nog de wed- zijn gekende trappen tegen de strijd vervolgen en dat zou een onderkant van de lat stuurde niet te onderschatten pluspunt waarna Ferkct in hoekschop kon worden voor Bazel. Want onder redden en vervolgens kon Van zijn toedoen kon de gedesoriën- Daele alle nieuw gevaar van de teerde thuisverdediging meer dan grensploeg weten af te zweren eens in het nauw gedreven wor- zodat de gelijke stand behouden den Zo ook op de 75e minuut bleef. En nog dreigde er in de 85e toen thuisspeler De Beule door de minuut verandering te komen benen van doelman De Roos toen Malick op links weer eens knalde toen hij in het nauw gedre- iedereen te vlug af was maar in al ven werd door Impens. Dc goed zijn overmoed de alleenstaande gevolgde De Kcersmaecker Svcn Goossens aan de andere kon een werkelijk inspiratieloos sluitingstreffer wist te scoren na- Herleving Vrasene zijn wil niet dai een mooie en snedige aanval opdringen aan Sparta Buggen- begonnen was bij Jimmy Van hout. De ene kans niet te na Puymbroeck en mooi overgeno- gesproken van Benny Dc Jonghe men werd door Dirk De Vlae- halfweg dc tweede periode, het minck, 2-3 na 87 minuten, zag er dus naar uit dat alles zou Sint-Gillis stuurde daarom dus blijven bij de 0-0 stand maar nog nog eens extra alles naar het be nei voor het laatste fluitsignaal zoekende doel maar de regleraen- konden de bezoekers wegkomen tairc tijd was te vlug om om nog met de twee punten. Na een slecht jets proberen te oogsten in deze uitverdedigen van Dirk Verleyen wedstrijd waarin een gelijkspel ze- kon Herman Van Langenhovc ker billijker zou geweest zijn. En- van Buggenhout de bal oyer Hen- kcle verdedigende flaters beslisten kic Vcrté duwen waardoor de er echter anders over zodat het nu twee kostbare punten mee naar hard knokken zal worden voor Buggenhout reisden en waar men Sint-Gillis-Waas om zich in deze zich nu terecht als gered mag reeks proberen te handhaven. Excelsior - Klinge 1-1. Geersten (Klinge) dringt op akrobatische wijze aan maar Peter Maes is klemvast (dw)

De Voorpost | 1989 | | pagina 20