Vijf rode kaarten voor Rupelmonde Vierde provinciale Waasland De Voorpost - 24.3.1989 - 21 VOETBAL Na deze 25' speeldag wordt nu toch al een en ander duidelijk. Het ziet er naar uit dat de stryd om de titel zal gaan tussen Heikant Zele en Eksaarde. Heikant won niet zonder moeite in Tielrode en Eksaarde kon op deze bewogen speeldag de volle buit weghalen vanonder de suikertorens in Moerbeke. Een rechtstreekse konkurrent trouwens voor die promotie tot vóór dit duel. De suikerjongens worden echter teruggeslagen naar rang vier en voorbijgestoken door White Boys Sint-Niklaas dat hiervoor niet eens hoefde te winnen van Kieldrecht. Dat voor wat de kop betreft. Maar het sensationeelste nieuws kwam op deze speeldag toch uit de Meerdonkse polder waar scheidsrechter Wardje Cap niet minder dan vyf bezoekende Rupelmonde-spelers vervroegd naar de kant stuurde in een niet eens onsportieve wedstryd. Rupelmonde eindigde zo met zes spelers en zelfs dan nog werd een punt gepakt tegen Meerdonk. De verjonging bij Sparta Waasmunster ljjkt toch vruchten te zullen afwerpen want een ruime zege in Sinaai is niet iedereen gegeven. In een burenduel te Lokeren kon het eveneens piepjonge Daknam de halve inzet thuis houden van SK Lokeren en Verrebroek lukte net hetzelfde tegen Hoogeinde. Voor VK Hamme begint het naarmate de kompetitie vordert steeds beter te gaan. Nu werd Straatje Stekene opzij geschoven na een goede tweede helft. V.K. komt hierdoor onderaan de middenmoot postvatten en dat is voor een eerstejaarsploeg toch zeker meegenomen. te lang de kansen die men had nog wel in de eerste helft langs geschapen had verzaakt om over Pe,er Van Acker maar deze po- de volle inzet te kunnen be- ging op links werd door de bezoe- schikken. kende doelman William Van den Broeck onschadelijk gemaakt. Toch kon Sinaai nog op gelijke hoogte komen. We waren dan wel VK TIELRODE 0 op weg in de tweede helft en het HEIKANT ZELE was opnieuw Dominique Van de Velde die nu kon scoren, op aan geven van Danny De Ruyte en WS MEERDONK OL. RUPELMONDE VK HAMME STRAATJE STEKENE In het begin van deze wedstrijd :n gedurende een overgroot deel hield scheidsrechter Cap het enke le minuten vroeger dan voorzien voor bekeken zodat geen "slacht offers" meer vielen. Voor Rupel monde zal de balans van deze In Meerdonk heeft men een wedstrijd wel eens zwaar kunnen vervolg op "Tien kleine negertjes" doorwegen wanneer al de belha- willen neerpennen maar auteur me|s voor de groene tafel hun Ward Cap - de scheidsrechter - is rode kaart moeten verantwoorden er maar ten dele in geslaagd. Hij die ze van de man in 't zwart zou de bezoekende ploeg wel her- hebben gekregen, leiden tot zes maar allemaal van het veld sturen, daarin slaagde deze scheidsrechter die het noor den kwijt was niet. Het werd nochtans geen schop- partij van jewelste in Meerdonk want niets liet vermoeden in de eerste 20 minuten dat de wedstrijd zo'n wending zou nemen. De eer ste kans in de wedstrijd was voor de thuisploeg die langs Alain Van Reeleghem doelman Brijs van Rupelmonde op de proef stelde. Een kwartier ver in de eerste helft was het al van dat. Bert Canfeyn kreeg een elleboogstoot te ver werken en moest verzorgd wor den. Toen hij terug aantrad wis selde hij een woordje met Cap en rood uit diens zak. Zo gaat dat. Rupelmonde dus met 10 maar dat was niet te zien. Want even later op de 20e minuut komen de Mer- cator-jongens toch als eerste op voorsprong langs Kris Foubert. Veel pret beleefde Foubert niet aan dit doelpunt want samen met Johan Pieters en Kris De Laet I kreeg hij nog in de loop van de eerste helft geel onder de neus geschoven. Meestal voor fikse woordenwisselingen met de man in het zwart. Voor zware fouten kon de scheidsrechter geen geel karton I bovenhalen omdat die er niet wa- ren. Trainer Verguit, die tijdens de rust toch al enige nattigheid voelde, liet Johan Pieters wijselijk I in de kleedkamers en liet Johan De Clercq opdraven. Rupelmon de, nog steeds met tien, kreeg na van de eerste helft wist Straatje een uur spel een tegendoelpunt te Stekene zich de betere ploeg, slikken toen Alain Van Reele- Maar hoe dicht men telkens bij ghem na eCn foutje achteraan bij het openingsdoelpunt kwam er Rupelmonde kon scoren: 1-1. was steeds die sakkerse thuisdocl- Maar dat Rupelmonde zeker man Guy Quintelier die met han- in huis heeft. WHITE BOYS KIELDRECHT In Tielrode was men het er verlengd door Patrick Van Akker roerend over eens dat men tegen kon Van de Velde zijn 11e kom- leider Heikant de wet van de petitiedoelpunt scoren. Doch zijn sterkste had moeten ondergaan, ploeg kon uit deze gelijkmaker Heikant kon op de gepaste mo- geen kracht putten om zich verder menten net een ietsje sneller op door te zetten en enkele minuten de bal zijn dan de thuisjongens die iater ston(j Waasmunster al op- eveneens een behoorlijke indruk njeuw 0p voorsprong. Op een nalieten en zich optrokken aan het hoekschop van Frank Van hoog niveau waarmee men gekon- Boxelaer kon de zich weer goed fronteerd werd. Een gelijkspel opstellende Zaman op de paal - had de thuisploeg daarom een koppen. De terugspringende bal 1 logischer verdict gevonden maar werd dan door de vrijstaande Pa- 1 de bezoekende doelman verslaan trjck De Boom voorbij Johan was gemakkelijker gezegd dan Maes geknald, 1-2 na 59'. gedaan. £n nog eens twee minuten later Het eerste halfuur van deze Reeds na 4 minuten het eerste was de kous helemaal af voor wedstrijd was duidelijk voor de groot gevaar voor de thuisdoel- sinaai toen Van Boxelaer al dan Sint-Niklase ploeg. Maar de ta- mond toen Peter Van Britsom „jet in buitenspelstand vertrek- lentvolle jeugdige Kieldrechtse (ex-Tielrode) met een harde loei- kend mocht doorgaan en gepast doelman Wim Cras hield wonder- er het kruis trof. Hier kwam thuis- de goed meegevólgde De Vreze baarlijk stand als Yves Van de doelman Persiau goed weg. Doch kon bereiken die de eindcijfers op Neucker na 10 minuten spel reeds wat de leiders kunnen, moeten wij het bord prikte, een eerste keer hard uithaalde, ook kunnen dacht Karl De Wilde Sinaai, dat mentaal niet meer Nadien zou Cras zich nog onder- bij Tielrode en met een fraai af- de kracht kon opbrengen om mas- scheiden op pogingen van Ver- standschot trof hij op zijn beurt de saai in het tegenoffensief te trek- beeck waar hij het zware schot net lat van het Heikant-doel. Nadat ken kon enkel langs Patrick De naast wist te duwen en van Rooms beide ploegen elkaar dus een ern- Qercq nog eens gevaarlijk zijn nadat De Ruyte de voorbereiding op zich had genomen. De poging belandde echter ook naast zodat de 1-3 stand meteen behouden bleef en dat was zeker een juiste uitslag van deze wedstrijd. VK Hamme - Straatje 2-0. De Vijlder van Hamme heeft de bal onder kontrole en kan voorzetten (vh) DAKNAM SK LOKEREN VK Hamme - Straatje 2-0. Koeckelkoren is hier dicht bij een derde treffer (vh) niet slecht liep te voetballen be wees het feit dat het nog in dezelf de 65e minuut opnieuw op voor den en voeten elke bezoekende kans uit zijn doelvlak wist te hou den. Straatje slaagde er echter sprong kon klimmen langs Kris met in om het verdiende ope- De Laet die een verre inworp van ningsdoelpunt te scoren en op en- Frank Van Strijdonck kon verlen gen: 1-2. kele minuten van de pauze kreeg het een eerste waarschuwing Wat nadien volgde had nog de thuisploeg toen Hans Calluy als maar weinig met voetbal te maken kapitein der Wuitens twee doel- want eerst werden Kris De Laet kansen wist af te dwingen. De en Benny Van Cleemput door Stekense portier Mannens was scheidsrechter Cap van het terrein echter net als zijn overbuur bij de gestuurd en toen Kris Foubert er zaak zodat met een blanco stand de scheidsrechter attent op ging gerust werd. maken dat Van Geemput foutief Na de pauze bleek VK Hamme werd gestuit, kreeg deze ook de betere ploeg te zijn. Een vijftal prompt een rode kaart En toen hoekschoppen op rij bevestigden waren ze nog met acht. Ondertussen was er nog maar een kwartier meer te spelen maar het duurde toch tot vijf minuten voor tijd alvorens Meerdonk langs De Paradé kon gelijk stellen: 2-2. Met nog enkele minuten te gaan verloor Rupelmonde nog eens twee spelers Eerst kreeg Mario Baeyens rood om de scheidsrech ter erop attent te maken dat het buitenspel was geweest een fase voordien en in de slotminuut dit en het was net bij deze vijfde poging dat Walter Meert het ope ningsdoelpunt kon binnenkoppen, 1-0. VK Hamme drong nadien ver der zijn wil op en langs Marc Van Brussel werd het dan bijna 2-0. Hiervoor diende echter gewacht tot de 66' toen Hans Calluy dan toch zijn verdiende doelpunt mocht scoren op aangeven van Johan Waegemans, 2-0. Straatje Stekene legde zich nadien bij het mocht dan nog Patrick Smet ver- meesterschap van de thuisploeg trekken die. geheel over zijn toe- neer zodat de stand niet meer ren. met de nog resterende spelers gewijzigd werd en Hamme op- in bedwang moest gehouden wor den om Cap geen kop kleiner te maken En toen waren ze nog met zes... Gelukkig voor Rupelmonde twee punten rijker werd. Beter nog. tijdens de laatste vier wedstrijden wist VK Hamme een 7 op 8 bij elkaar te sjotten hetgeen toch aangeeft dat de ploeg talent die alleen voor hem verscheen. Dit alles duurde dan tot de 23è minuut. Want dan was Cras er toch aan voor zijn moeite. Dit gebeurde op een vrije trap van Dirk Rooms. White Boys vergat nadien nog enkele malen om de kloof verder uit te diepen langs de reeds voor noemde schutters zodat naar het einde van de eerste helft toe Kiel drecht eens de neus aan het vens ter kon komen steken langs Benny Claeyé. Ook na de rust toen Kieldrecht risiko's ging nemen om toch maar het achterstallige doelpunt te kun nen overbruggen wisten de White Boys zich niet in staat om de kloof te verbreden. Yves Van de Neu cker trof nog wel eens de onder kant van de dwarsligger en De Rocck trapte rond het uur een afleggertje van Rooms net naast maar daar bleef het dan ook bij. Kieldrecht kon dus ongestoord verder het gelijkmakende doel punt nastreven en dat kwam er dan uiteindelijk ook nog. Toen eerst nog Clayé na een verre in worp van Penneman nog de lat had getroffen was het uiteindelijk invaller Serverius die de gelijkma ker kon netten: 1-1 na 76'. Een laat tegenoffensief van de White Boys leverde nadien niets meer op want Wim Cras hield opnieuw het been stijf toen de ingevallen Peter Glibert voor Pol- fliet een fraaie kopbal afleverde. Alles bleef zo bij het oude en stond het gelijk spel op het bord. Bij de White Boys was men er overigens wel over eens dat men De thuisploeg die het nog steeds zonder doelmannen Mari- man en Van Geemputte moet stellen zag reeds na vijf minuten spel doelman Jo Timmerman ver slagen worden door bezoeker Van der Haegen, 0-1. Enkele ogen blikken later zat er dan reeds een ernstige kans in op de gelijkmaker maar Danny De Smit werd brutaal getackeld in de grote rechthoek zonder dat de scheidsrechter hier in een fout gezien had. Dat het ernstig was met De Smit wezen even later de dokters uit in het Lokerse ziekenhuis toen De Smits' enkel prompt in het gips werd gestoken. Noch meer pech volgde voor de thuisploeg toen de bezoekers na 10 minuten een stige verwittiging hadden gegeven tweede doelpunt konden versie- in de beginfase bleven de kansen ren, opnieuw langs Van der voor een groot deel van de eerste Haegen. helft verder uit. Wel werd aan een Gelukkig stopten dan de bezoe- hoog tempo gespeeld, tempo dat kende aanvalsgolven voor de rust boven de middelmaat uitstak in en kon Daknam-trainer Troch een deze reeks. Het enige sensationele nieuw aanvalsplan opstellen tij moment dan nog in deze eerste dens de pauze Een plan dat di- helft was voor de thuisploeg weg- rekt vruchten afwierp want op tien gelegd toen Dré De Puysseleir minuten tijd in de tweede helft met een kopstoot bezoekend doel- wezen de bordjes opnieuw de ge- man Van Doorselaer tot een lijke stand aan. Alain Govaert knappe safe dwong was de eerst die de aansluitings- Na de rust startte Heikant dan treffer voorbij De Jaeghere kon opnieuw razend snel en met een krijgen na een fantastische vrije paniekerig akterende thuis-verde- trap die eindigde onder het kruis, diging kon het lang uitblijven van 1-2 na 50'. En nog eens vijf minu- kansen niet worden ontlopen. Zo ten later was het Steven Bosman kon Van Britsom op de 55' alweer die na een sterke kollektieve aan- gevaarlijk uitbreken en was er val beginnend bij Oscar Pringels even later een goede reaktie nodig en verder doorgetrokken door van Persiau op een schot van Jo Keith Baker met een knap schot en bleef een sleutelwedstrijd in verband met de goede afloop van deze kompetitie Eksaarde kon mits winst de kloof definitief uit bouwen tot vier punten op de Moerbeekse konkurrenten en de Suikerjongens zelf moesten na het verrassend verlies vorige week bij Rupelmonde zeker winnen om opnieuw aansluiting te krijgen. Bij Eksaarde ontbrak voor dit duel Filip Van Hille en bij de thuisploeg verscheen Franky De Schepper na een afwezigheid we gens kwetsuur van 22 oktober weer tussen de lijnen. Wat dadelijk opviel bij dit top- treffen was dat er van een studie ronde niet of nauwelijks sprake kon zijn. Van bij het eerste fluit signaal van ref Boons vochten be de teams voor wat ze waard wa ren. Edilbert D'Hanis die als libe ro bij de thuisploeg fungeerde kwam zo reeds in de eerste minuut al de intentie van zijn ploeg waar maken als doelman Van Driessche in het Eksaardse doel wist te be stoken met een harde schuiver. Eksaarde bleef natuurlijk ook niet bij de pakken zitten en nadat de ca. 300 supporters zich een goede plaats hadden gezocht kon Nimmegeers op voorzet van de nog steeds kwikzilveren De Cock een eerste maal gevaarlijk uitha len naar Kris De Brabander, doel man bij de thuisploeg. Het was dan eventjes rustig maar na een kwartier spatte de wedstrijd opnieuw open bij een grote mogelijkheid voor Moerbe ke. Henkie Mentsey lag bij Eksaarde aan de basis van deze thuiskans toen hij veel te kort terugspeelde op Van Driessche. Alex De Plukker had dit alles doorzien en stevende op doel af. Maar Van Driessche kon nog met een prachtige reflex het foutje van zijn verdediger ongedaan maken. In de 22e minuut groot alarm achteraan bij Moerbeke toen Eksaarde langs Geert Nimme geers kon uitbreken. Hij bracht eerst Chris De Cock in ideale positie maar deze talmde iets te lang om te kunnen afdrukken. In de rebound dan zou Broeckhoven ook zijn kans wagen maar ook hij kon niet besluiten. Naarmate de wedstrijd dan vorderde werd het duidelijk dat Eksaarde toch meer inhoud in huis had dan de Moer beekse thuisploeg. Vooral voor aan kon Moerbeke niet dat laten zien dat bijvoorbeeld een Chris De Cock uit zijn mouw schudde. Er werd dus duidelijk een doel punt verwacht langs de Eksaardse kant en nadat Schelfout Jackie en Geert Nimmegeers nog eens een knappe aanval in één tijd hadden opgebouwd strandde die kans in de armen van De Brabander en was het nadien Erik Van Damme die na een halfuur spel mee opge rukt nog het dichtst bij de ope ningsgoal kwam toen Chris De Cock op links nog maar eens ie dereen van zich had weten te schudden en strak had kunnen voortrekken. "De Witte" kopte echter nipt naast. Moerbeke zorg de langs Saman dan wel even voor wat verpozing maar in de 31e minuut was het alweer Chris De Cock die na een hoekschop zich knap vrijdraaiend De Brabander tot een mooie reflex dwong. Moerbeke, dat niet die snelheid van uitvoering bezat als de Eksaardse aanvaller moest dan lijdzaam verder toezien hoe op het einde van de eerste helft Eksaarde verder bleef doordruk ken. Ook op het einde van die eerste periode kwamen de eerste kaarten eraan Marc Van Gaeve- ren kreeg geel voor een fout op Schelfout en toen Chris De Cock op slag van rust De Brabander nog net raakte in al zijn tempera ment kreeg hij ook terecht een gele kaart. De laatste kans van deze bewogen eerste helft was dan wel voor de thuisploeg. De anders goed uit de wedstrijd gehouden Ronny Van Den Durpel kon zich op rechts doorzetten maar Gerry Dieleman knikte net de voorzet naast zodat de blanco stand be houden bleef aan de rust. De tweede helft begon dan al even spektakulair als de eerste periode. Nu was het Bert D'hanis die het riskeerde van te kort op De Brabander terug te spelen. Geert Nimmegeers had het ma neuver doorzien en kon alleen op de thuisdoelman afgaan. Deze laatste won echter het duel zodat het nog steeds 0-0 stond na 55 minuten. Ongelooflijk. Lang duurde het echter niet meer of de score werd geopend. Logisch na al dit aanvalsgeweld. Op rechts was achteraan bij Eksaarde een gaatje gevonden door Rudy Saman. De ze vond in Van Gaeveren een ideaal aflossingspunt en toen Sa man op rechts strak voortrok de- vieerde Jo De Mey van Eksaarde de bal ongelukkig voorbij een ver raste Van Driessche, 1-0 na 58'. En eerlijkheidshalve tegen het spelbeeld in. Doch, er is nog gerechtigheid in deze sportwereld want enkele mi nuten later werd Geert Nimme geers op links onderuit gehaald net voor de strafschopzone, maar bijna tegen de zijlijn. Erik Broe khoven schaarde zich achter de bal en met een fantastisch schot dat rechtstreeks in doel belandde bracht hij zijn ploeg weer naast de thuisploeg, 1-1 na 60'. Bij Eksaar de werd nu Kurt Van Hille ver vangen door Ronny Van Dries sche en deze nieuwe kracht toon de direkt dat ook hij een vaste waarde is in het elftal van trainer De Pauw. Het was overigens weer al Eksaarde wat de klok sloeg in het resterende slotkwartier want eerst werkte Broeckhoven te overhaast af nadat hij door Van Damme de ruimte was ingestuurd en nadien kopte Chris De Cock als uitblinker nog tegen de paal Toch viel het verdiende winnende doelpunt nog langs de Eksaardse kant toen op aandringen van Chris De Cock slecht uitverdedigd werd bij Moerbeke en Geert Nimme geers een andere uitblinker, kei hard binnenknalde. Moerbeke probeerde in de resterende minu ten nog een en ander recht te zetten maar het was integendeel nog Eksaarde dat via enkele coun termogelijkheden langs Chris De Cock en Nimmegeers nog de beste kansen wist te kreëren. Alles bleef echter bij de 1-2 zege voor Eksaarde en met het nog resterende programma voor de boeg zou dit Eksaarde wel eens een ernstige kandidaat op de titel kunnen zijn. Marc Stevelinck de gelijkmaker wist te netten in deze wedstrijd .die nadien nog tal van prangende fasen kende maar waarbij geen van beide teams nog wist te scoren. Van Eetvelde voor Heikant. Het enige doelpunt in de wed strijd viel dan twintig minuten voor tijd. Weer lag Peter Van Britsom aan de basis van deze aanval. Hij omspeelde enkele thuisverdedigers, kon zich verder doorzetten en de ruimte kiezen E. VERREBROEK 1 om op die manier de vrijstaande HOOGEINDE 1 Jo Van Eetvelde te bedienen die natuurlijk niet twijfelde en kalm afwerkte, 0-1. Verrebroek speelde tegen VK Tielrode liet echter na dit Hoogeinde weer een sterke wed- openingsdoelpunt het hoofd niet strijd. Tijdens de eerste helft trok hangen want enkele minuten na dit Heikant-doelpunt moest de be zoekende portier zich reppen op men geregeld op avontuur. Dat is natuurlijk niet verwonderlijk als er jongens rondlopen als reisleider een schot van Carl De Wilde en Van Bogget en doorduwers Thie- toen ook de ingevallen Van Den rcns en Toon Laureys. Eynde, voor Yvan De Keyzer die Toch diende men op doelpun- reeds geel achter zijn naam had ten te wachten tot na de koffie. En staan, zijn kans waagde hing de ^nn n08 verrassend genoeg eerst gelijkmaker opnieuw in de lucht, van de bezoekers, terwijl Van Het inbrengen van Ferdy Steels Bogget ondertussen vervangen voor Franky De Keyzer in de was door Lardinoit kon bezoeker slotminuten bracht evenwel ook Brik Baetens na een slechte terug geen verandering meer in deze speelbal van Danny De Maeyer wedstrijd die op deze manier op doelman Pat. Thierens er als spannend bleef tot in de slotsc- de kippen bij zijn om de wenken- konden. de kans te verzilveren, 0-1 na 64'. Doch nog bijna in dezelfde mi nuut stelde de thuisploeg al orde op zaken toen op een vrije trap VK Hamme - Straatje 2-0. Ook Van Brussel waagde zijn kans op doel (vh) HERL. SINAAI SP. WAASMUNSTER VK Hamme - Straatje 2-0. Hammenaar De Vijlder schiet naast maar zijn ploeg mag toch bogen op een gelukt eerste seizoen (vh) 1 van Dirk De Merlcn en verlengd 3 door Marc Laureys Kurt Thierens van dichtbij kon inkoppen voorbij de bezoekende doelman Ver- Bij Herleving Sinaai waar de eecken. motivatie al weken in het vriesvak jn een prangende slotfase zocht ligt werd het een derde opeenvol- Verrebroek dan nog verwoed naar gende nederlaag. Nu tegen Sparta de zege doch zowel Dirk Rogiers Waasmunster waarbij de jongeren ajs Dirk Van de Merlen troffen zich blijkbaar goed hebben inge- nog de lat zodat het gelijkspel speeld in het systeem dat Walter behouden bleef. Van Haver als trainer heeft voor gezet. Na een gelijkopgaand eer ste kwartier was het trouwens een van de vele Sparta-jongeren die FC MOERBEKE 1 de score op vreemde bodem wist EKSAARDE 2 te openen. Guy Zaman had im- mers met een indrukwekkend vluchtschot thuisdoelman Johan Beide teams waren het voor de Maes weten te verslaan, 0-1 na aanvang van deze wedstrijd een- 27'. De thuisploeg replikeerde sluidend met elkaar eens: dit was Wielrennen. De nieuwelingenkoers te Berlare werd gewonnen door Danny Wils. Hij ontsnapte hal/koers en kreeg later het gezelschap van Gerdy Goossens, maar in de sprint bleek Wils de snelste (jj)

De Voorpost | 1989 | | pagina 21