FC Aalst en Sp. Appels yellen Opdorp en Opstal Vierde provinciale Aalst-Dendermonde Jeugd-Paastornooi bij WS Sombeke Mendonk-Lokeren Rekreatieve kajakdagtocht Kleuter- zwemmen 22 - 24.3.1989 - De Voorpost VOETBAL Dami DVVI ilepnffloe" Het Buggenhoutse voetbal kreeg opnieuw een harde slag te verwerken. Net als vorige week werd bet op deze 25' speeldag een maat voor niets voor Opstal en Opdorp. Eendracht Opstal, voor enkele weken nog in running voor een ereplaats, liet nu de punten aan Sparta Appels en FC Aalst, dat sinds de zege op Welle - nu twintig speeldagen geleden - niet meer kon zegevieren, kon Opdorp met lege handen terug richting Buggenhout sturen. Verder was het op enkele uitzonderingen na niet veel soeps in deze reeks. Baardegem blijft maar scoren en kon nu forfaitqjfers by elkaar knallen tegen Boon wijk dat toch gelanceerd leek. In Beriare kwamen ook acht doelpunten op het bord netjes verdeeld tussen de plaatselijke ploeg en Herdersem. Wichelen kon ook nog eens driemaal scoren tegen Moorsel. De Schroevers verdedigden zich echter goed want ook zy wisten de Wicbelse verdediging tot tweemaal toe tot een knieval te dwingen. Rapide Lebbeke kende een minder goede dag en aan één doelpuntje had het gelukkig genoeg om Oudegem van zich af te bouden. Hetzelfde scenario werd op het lyf van Terjoden geschreven want de orapjehemden hadden ook aan één doelpunt genoeg om de zege te kunnen bemachtigen in Lutterzeelse kringen. Het dieptepunt van deze 25' speeldag lag echter in Schoonaarde waar de blanco eindstand ook meteen aangeeft dat de plaatselijke ploeg tegen Welle wel wilde maar niet kon. Omgekeerd natuurlijk van hetzelfde laken een broek zodat het einde van deze kompetitie voor beide teams blgkbaar niet snel genoeg kan komen. lijk doorzien en in de 63e minuut kwam zo de aansluitingstreffer op gen. Hij scoorde na een mooie kollektieve aanval het vijfde doel- het bord. En dat het Van Kerkho- punt van de wedstrijd. Het vierde ven's dagje niet was bewijst wel van zijn voet waarvan drie na de OPSTAL APPELS dat hij even later werd uitgesloten voor een nogal zware overtreding op een bezoeker. Deze laatste rust zodus een hattrick. Tevens was het al zijn 23e kompetitie- doelpunt. Geen wonder dus dat revancheerde zich dan ongelukkig Baardegem met de beste aanval zodat Van Kerkhove niet alleen van de reeks rondloopt. Dit komt richting douche moest stappen... trainer Van Der Rusten echter Met 10 tegen 10 bleef het echter goed van pas want nu wil men ook aardig om Sen. Zij het dan «el de skalp »an het «at minder in 2SL1" compl"' n voo, de bezoekers want nadat ."t-nH. n™„l d. «'"en week ,n de Dender- Was feest geweest de avond voor de wedstrijd bij Opstal en daar was nog wel hier en daar een spoor van te merken bij sommige spelers in deze wedstrijd die niet zoveel meer om het lijf had voor verkerende Opstal aan de Op zaterdag 25 maart (schiftingen) en maandag 27 maart (finales) organiseert White Star Sombeke (derde provinciale) een super- Paastomooi voor miniemen en preminiemen. De eerste aftrap wordt telkens gegeven om 13.00 u. en de deelnemende ploegen zijn: Zesde tomooi Albert Puylaert voor preminiemen: Sombeke A en B. Haasdonk en VW Hamme Zesde tomooi Georges Bruers voor miniemen: Sombeke, SK Sint- Niklaas, VK Hamme, VW Hamme, Haasdonk en Sparta Waas munster. (M.S.) eerst Ronny Cock van Beriare nog gordel rijgen. Lukt dit dan is de dicht bij de 5-3 was geweest maar vijfde plaats in deze kompetitie zijn schot van de lijn werd gered vrijwel zeker. Doelstelling die de waren het de bezoekers die de Baardegemse sportieve baas zich laatste minuten inpalmden. Eerst voor het seizoen toch voor ogen was er een nieuwe fameuze flater had gehouden, maar na de misluk- geweest van Hanselaere die de bal te start hield niemand dit nog voor FC AALST RED STAR OPDORP elementen met het oog op volgend seizoen want anders had er wel eens een verrassing uit de bus kunnen vallen achter de zwem- kom. Willaert was de man die het Na twintig speeldagen zonder doe„ bij idc ni D zege dus terug groot ton in Tie Sme, d Knlg bijloopl door de handen had laten maar zich gelukkig kon herstellen mogelijk. Op het einde van deze wedstrijd Square te Aalst. FC heeft einde lijk nog eens kunnen winnen. Doch de feestvreugde zal wel voor een groot deel getemperd worden als men weet wat er binnenska mers allemaal gebeurt bij deze "dub". Trainer Comelis, die reeds enkele weken geleden aan de kant werd gezet maar dit sei zoen toch mocht uitdienen zoals dat heet, keek verwonderd op toen hij de kleedkamers betrad van FC Aalst want niet die elf die hij geselekteerd had zaten op het bankje maar enkele nieuwe ge zichten bleken gelaarsd en ge spoord te staan om Opdorp partij te geven. Sekretaris Vervecken had zichzelf geselekteerd en ook afgevaardigde Van de Maele kwam in de ploeg te staan. Zeg gen dat dit een slechte keuze is geweest, kan men moeilijk want bet resultaat liegt er niet om. Een 1-8 zege tegen Opdorp, na 20 wedstrijden zonder de smaak van zo'n zege geproefd te hebben, was het resultaat. Organisatorisch was er dus de afgelopen week een en ander fout gelopen bij Aalst maar zeggen dat het nu sportief door de nieuwe ploegopstelling slecht liep kan niet gesteld worden. In de eerste helft al was FC grotendeels op de helft van Opdorp te vinden en toen na de rust Noë vervangen werd door Schokkaert liep het pas vlot bij Aalst. Na een uur spel viel dan ook verdiend het doelpunt waarop ge wacht werd. Jantje Van de Weg- be, altijd één der uitblinkers, kon als libero mee oprukken en drie mannetjes uitschakelen. Een kei hard schot afleverend dat op de dwarsligger belandde, kon in de rebound door Eddy De Boeck evenwel met sukses hernomen worden. maar nog duidelijk aan kompeti tieritme nood heeft. De beste kan sen in de eerste helft waren dan nog voor Benny Rogiers van Leb beke die tot tweemaal toe een hard schot net naast het Oude- gemse doel zag belanden. Na de i kon Cockske de plaatselijke ploeg op voorsprong brengen. Het beloofde dus een makkelij ke brok te worden voor de leiders maar al na acht minuten werd duidelijk dat Herdersem toch best niet uit het oog verloren werd. Toen Bart Heyvaert een vrije trap mocht nemen, knalde hij de Ber- laarse muur aan diggelen en doel man Hanselaer was machteloos, 1-1. Beide ploegen hielden dan eventjes halt met het verder kreë- ren van doelkansen en na een lange periode van heel wat rom melig middenveldspel doorbrak Bart Heyvaert van Herdersem de alvorens zijn naamgenoot Patrick konen dus enkele wissels doorge- Hanselaer met een prachtig af- voerd worden zonder dat het spel- standsschot in de 91e minuut Her- systeem moest geraakt worden, dersem weer naast de leiders kon De heroptredende Mare Aende- tillen en op die manier toch een kerk maakte plaats voor Geert verdiend gelijkspel wist te be- Beck en Patrick Caudron die nu machtigen. BAARDEGEM BOONWUK zondag met geelzucht alleen moet achterblijven in Baardegem, zag in Alex De Croos zijn vervanger voor zondag a.S. Het gaat goed met Baardegem. Dank je wel. Alweer vijf doelpun ten tegen een tegenstrever waar van toch algemeen verwacht werd SCHOONAARDE SK WELLE Wedstrijd die even zeer zonder doelmannen zou kunnen gespeeld geweest zijn. Geen van beide goa lies werd dan ook maar één keer echt bedreigd. Het was dan ook allemaal rond de middencirkel te doen daar in Schoonaarde. In de eerste helft spanden Dierickx en mondse Boonwijk. Vooral de ver- Luc De Winne bij de thuisploeg dediging stond nog duidelijk op zich nog wat in maar in de tweede new-beat benen te spelen want na periode verwaterde het spel zo dat vijf minuten viel er voor de gasten de thuisploeg geen enkele aanval al een eerste rijpe Appel van de in elkaar kon steken. Thuisdoel- kast. Op een missen van Pascal man Roelandt werd door de Wel- De Ridder kwam Mare Van Mal- lense spitsen op zijn beurt ook al deren ook al te laat wanneer be niet meer bedreigd zodat zij die zoeker Christiaens door kon gaan. thuisgebleven waren voor een Doelman Redant was er meteen keertje gelijk hadden gekregen. aan voor zijn moeite die hij zich nog getroostte om Christiaens af te stoppen: 0-1 na 5 minuten. Toch zou dit vroege opdoffertje vrij vlug vergeten kunnen geweest zijn als Marc Van der Jeugt zijn poging had weten af te werken. Voetbal. Een eigenaardig beeld. De preminiemen van SK Herdersem lieten zich nieti pramen tijdens een wedstrijd tegen hun ouders (vh) LUTTERZELE TERJODEN Beide ploegen mochten aanspraak Nu miste Van der Jeugt de maken op één speelhelft te weten jaar door vanop drie meten beheersen. In de eente periode het nog klaar te spelen van de bal Sint-Gillis-Dendermonde - Sint-Pauwels 3-0. Van Nuffel was voortdurend in de aanval. De Eendrachtjongens hadden er vorige zondag blijkbaar zin in (vh) was het met windvoordeel gestar te Terjoden de bedrijvigste ploeg op het veld. De aanvallen volgden elkaar snel op maar om het ope- over het doel van Wouten te Schroeven had een jonge ploeg afgevaardigd met enkele junion en de thuisploeg moest kleppers als Eddy Leunis en Nico Van Cackenberg missen terwijl Eddy De Winter nog maar aan de helft van zijn kapaciteiten kan mee draaien. Verheuen stond bij de thuisploeg evenwel naast Fruythof in de spits. De eente kans uit de wedstrijd was dan ook voor Ver heuen toen hij een ver uittrappen van doelman De Wilde kon mee pikken maar de bal juist naast plaatste. Nog voor het halfuur ventreken was kon men bij de thuisaanhang evenwel juichen toen, na een gekraakt schot van De Visser Fruythof ietwat geluk kig in balbezit kwam en op zijn beurt doelman Van der Biest van knallen. I.p.v. 1-1 werd het zelfs Moorsel die de bal nog raakte wist nog 0-2 tijdens de eente helft toen tc vcnlaan, 1-0 na 25 minuten Jef Heyvaert bij Opstal een ver- Die Van der Biest z de. Toch viel er wonder boven winter nog een doelpunt te note ren. En hoe kan het anden, ook een waterkansje dat een doelpunt werd. Ronny Willaert knald' op doel. Ogenschijnlijk ongevaarlijk Sekretaris Vervecken, die het maar de bal belandde in de loop dan voor bekeken hield en ver vangen werd door René Redant, zag nadien zijn ploeg nog moeilij- van Benny Rogiers en die verleng de al dan niet via een bezoekend been de bal in doel, 1-0. Davy De ke momenten beleven maar de Smet werd na dit doelpunt nog verdediging hield deze maal het vermoeid vervangen door Kurt been stijf zodat de twee punten in De Boeck maar ook dit bracht Aalst bleven. Sportief een groot niet de gewenste verandering in stilte met een nieuwe vrije trap waartegen Geert Hanselaer een tweede maal geen verhaal had. 1-2 na 37' en gelukkig voor Beriare wist op slag van rust dan Van Impe ook al op een stilliggende bal de gelijkmaker te netten voor zijn ploeg zodat aan de rust alles terug te herdoen was, bij deze 2-2 stand. Na de pauze kregen we dan terug een kwartiertje het betere Beriare te zien. Amper gestart dat hij zich met hand en tand zou verdedigen na het mooie resultaat van vorige week tegen Opstal. Het roept misschien daarom na deze wedstrijd vragen op zoals: r_r. zelfs in ningsdoelpunt te forceren was er vroegd paasei aan de bezoekers het verdere verloop van de wed- toch enige medewerking nodig cadeau gaf door als libero de bal strijd nog enkele geslaagde tus- van de thuisverdediging Doelman te verliezen aan Dirk Raes die senkomsten doen waardoor zijn natuurlijk dit gouden ei in dank ploeg steeds overeind bleef. Zo na een halfuur zijn i mooie 0-2 kon Delanoye - de figuur van de match - kon voor Terjoden de bal aanvaardde e: heel ver uittrappen. Thuisverdedi- ploeg op i ger Peter Moens liet de botsende brengen, bal over zich heen gaan en de Tegen de tijd dat het tijd werd goed gevolgde Dirk Rijckeghem voor drank, tijdens de rust ont- lanceerde Van Bever een mooie sukses voor dit FC Aalst dat enke- het spelbeeld zodat de twee pun- aanval en toen hij Regi Elegeert le turbulente weken achter de rug ten veruit het belangrijkste waren u heeft. dat de Rapid-aanhang interesseer- Trainer Comelis moet dus de de na deze zwakke wedstrijd. Ho- o__, laatste weken niet meer uitdienen pelijk herpakt Rapide zich tijdens behouden. Twee minuten later en kan rustig uitkijken naar een de laatste vijf wedstrijden waarin echter was het dan toch 3-2 wan- nieuwe ldub. Hetzelfde geldt trou- nog knapen als Herdersem, maar neer William Janssens nu een kon bereiken was er een snelle reaktie nodig van de bezoekende doelman om de gelijke stand te wens ook voor FC Aalst zelf dat vooral Baardegem, moeten over- wellicht een interim-trainer zal wonnen worden, aanduiden voor de rest van deze lopende kompetitie en daarna of ondertussen alles eens op een rij tje zal zetten om rustig een nieuwe sportieve baas aan te stellen. BERLARE HERDERSEM RAPIDE LEBBEKE SK OUDEGEM Rapide Lebbeke heeft het tegen Oudegem erg moeilijk gehad om beide punten in eigen rangen te houden. Zonder Franky Verhey- den die soldaat moest sptelen en Van Den Broeck die plots met griep werd opgezadeld, werd het geen denderende wedstrijd. En gelukkig voor de thuisploeg pro beerde Oudegem enkele jeugdige thuisaanval opzette. En weer was het die kleine Elegeert die het laatste woord had in deze aanval. Nu dan wel met sukses want tegen deze harde schuiver was geen kruid gewassen, 3-2 na 51 minu ten. En aan het uur zag het er helemaal mooi uit voor de kennis- Het werd geen denderende vierende club want Regi Elegeert wedstrijd in Beriare tussen de -weer hij- bracht Ronny De plaaltselijke ploeg en het toch wel Cock in schietpositie. Cockske gevreesde Herdersem. Vooral trapte keihard onder de lat binnen verdedigend kwam de thuisploeg en meteen stond het 4-2 en leek de minder sterk uit de verf. Hiervan wedstrijd gespeeld. Leek zeggen stopte hij in de 30e minuut een vluchtschot van Verheuen en kon hij deze laatst even later in de 37e minuut van een doelpunt houden toen hij de kopstoot prachtig wist te weren. Maar de redding van de wed strijd schudde Van der Biest toch in de 43e minuut uit zijn mouw wanneer Geert De Winter van Wichelen alleen voor hem ver scheen en hij deze thuisspeler tot tweemaal toe wist af te houden Op die manier bleef het slechts 1-0 en kon de wedstrijd, hoe aardig het ook moge klinken, nog alle kanten uit de tweede helft. En nadat bij Moorsel De Witte was ingekomen dreigde de balans aan vankelijk sterk te zullen overhel len naar Wichelse kant. Want Fruythof kon in de 50e minuut iedereen een halve minuut in spanning houden toen hij eerst dt hele Schroevers-verdediging eer been afschroefde en nadien doel man Van der Biest tot twee maal toe wist te omspelen alvorens hij de bal tegen de netten plofte. Kwestie van de spanning erin te houden. 2-0 na 50 minuten. Dacht men bij Wichelen nu dat de wed strijd gespeeld was of begon Moorsel nu plots sterk te spelen? Feit was wel dat de Schroevers op drie minuten tijd hun achterstand volledig hadden weggewerkt. Na dat thuisdoelman De Wilde eerst al een poging van De Witte had moeten redden was het speler trainer Ronny Daeleman die op vrije trap in de 60e minuut de aansluitingstreffer scoorde en was het drie minuten later Van der Meersche die na een hoekschop de gelijkmaker laag tegen grond voorbij De Wilde knalde, 2- 2. En alles meteen te herdoen. Aanvankelijk zag dat er dan naar uit dat Wichelen niet meer bij machte zou blijken om deze wed strijd alsnog winnend af te sluiten. Het was zelfs zo dat er een lucky goal aan te pas moest komen van Verheuen die na een kollektieve aanval niet goed wist wat te doen, toch maar naar doel uithaalde en via een bezoekend been de bal tegen de netten zag belangen, 3-2 na 70 minuten Moorsel eindigde dan sterk de ze wedstrijd, zoekend naar de ge lijkmaker maar de Wichelse ver dediging met Van Poecke en De Winckler hielden alles perfekt ge sloten terwijl het middenveld met Wilfried Merckx en Van Cauter de eerste schokken nog goed wist op te vangen zodat de winst verze kerd bleef in deze wel erg sportie ve wedstrijd waar niet één kaart diende te worden bovengehaald. Marc Stevelinck maakten de bezoekers dan gretig gebruik om een moeilijke situatie die was ontstaan in de tweede periode alsnog recht te zetten. Reeds na twee minuten mocht de kermissfeer die heerste in Ber iare verder doorgetrokken wor den op en rond het veld want na een verre inworp van Van Bever we want Herdersem kwam alsnog terug op gelijke hoogte tijdens het laatste halfuur. Het begon alle maal met een slechte terugspeel bal van Jaak Van Kerkhove die ook al half gemist werd door Geert Hanselaere in het thuis doel. Filip Marcoen had dit als wakkere Herdersem-spits natuur- Op zondag 2 april organiseert de Lokerse Sportdienst een rekrea tieve kajaktocht door één der mooiste natuurgebieden van Sint-Gillis-Dendermonde - Sint-Pauwels 3-0. Nog een doelpoging van Heyvaert maar het Oosj-Vlaanderen^ in samenwer- Sint-Pauwelse doel bleef deze keer ongeschonden (vh) was dit Baardegem nu zo sterk of laten de bezoekers na één opflak kering weeral afweten? Feit was wel dat Boonwijk in de beginfase erg goed meespeelde maar dan wel zonder thuisdoelman De Rop in verlegenheid te brengen. Ge vaarlijker werd het toen Herbie Van Renterghem zich bij de thuis ploeg met die zaak ging bemoeien Op een lange voorzet van Henk Sybe kon Herbert al meteen na een twintigtal minuten de stand openen. De veer was gebroken bij de wijkjongens en Ricky Riveira kon nog voor de rust met een prachtige solo die hij besloot van- op 25 meter nummer twee aante kenen. De wedstrijd was gespeeld en na de rust maakte een ontspan nen Herbert Van Renterghem er een onvervalste one-man show van Terjoden lepelde de bal voor bij thuisdoelman Franky Huyck 0-1 na 42 minuten spel. Na de rust was het dan de thuisploeg die het initiatief op zich trok en Terjoden steeds meer op eigen helft terug drong. Een uitstekende Terjoden- se doelman Delanoye wilde echter van geen wijken weten. Op scho ten en kopstoten van Marc Rom- bout. Steven Raid en de zijn fout willen herstellende Peter Moens lag Delanoy gepast in de hoek of hing hij als een trapezist in ht kruis van zijn doel. Hij mag dan ook terecht de twee Terjodense punten op zijn rekening zetten Zelfs een zeer bedrijvige Piscador kon in de slotfase nog van een gemaakt doelpunt gehouden wor den door de bezoekende figuur waakte men zo langzaam bij Op stal. Na een felle kollektieve aan val zou Marc Van der Jeugt dan toch als de ideale aangever funge ren voor Yves Muysewinckel die de zaak nog enigszins in het reine wist te trekken met deze 1-2 rust stand. Na de rust zou Opstal dan lange tijd via Muysewinckel De Backer en Van der Jeugt de gelijkmaker nastreven maar de bezoekende verdediging wilde van een ver vroegd paasgeschcnk niet weten. Integendeel, op de counter was het Christiaens die in de tweede helft nog het dichtst bij de 1-3 was. Thuisdoelman Redant redde echter knap zodat het een nipte thuisnederlaag werd voor een on zeker akterende thuisploeg. king met de VW. Ook alle niet clubgebonden Lokeraars kunnen eraan deelnemen. Men start om 11 u. stipt aan de VVW-Mendonk (Moervaart). Aankomst rond 17 uur aan de WW-Lokeren (zeil- put, H. Geestmolenstraat). De deelnemingskosten bedragen 250 fr., kajak, inschrijvingsgeld en verzekering inbegrepen De enige voorwaarde is dat de deelnemers in het bezit zijn van een 100 m zwembrevet. Men kan inschrijven langs de Stedelijke Sportdienst, tel. 48.68.46. van waarvan menig Hollander zou die dan ook terecht als de man van blozen. Op aangeven van Ricky Riveira maakte Herbert er eerst 3-0 van de wedstrijd mocht gevierd wor den na afloop door vriend en tegenstander Dit is met het oog en nog later zou dezelfde Van op de belangrijke slotweken toch Renterghem op een hoge voorzet een goed ruggesteuntje voor de van Hugo Van Audenhove er 4-0 Terjodense club die na de jaarwis- weten van tc maken. seling zeker niet van ongeluk ge- Wie dacht dat Herberts doel- spaard bleef met eerst het wegval- WICHELEN SCHROEVERS SEL Voetbal. De preminiemen en hun ouders speelden een partijtje Herdersem (da) het veld van SK puntenhonger nu gestild was, kwam bedrogen uit want nog voor deze wedstrijd gedaan was kon Herbert nog voor en exploot zor- len van doelman Devroe en daar na de zware kwetsuur van J.C. Kerstens die toch één der gevaar lijkste klanten was in deze reeks. Wichelen heeft het tegen de Schroevers uit Moorsel - die "den Trust" hadden meegebracht - nog erg moeilijk gehad. Voor wat de handicap betrof stonden beide teams voor de aftrap gelijk. Deze kursus richt zich tot kinde ren van 4-6 jaar en zal plaats hebben vanaf zaterdag 1 april tot zaterdag 3 juni telkens van 9.30 u. tot 10.30 u. in het Lokerse Dur- mebad. De deelnemingsprijs be draagt 500 fr. en daarin is het Voetbal. De preminiemen toegangsgeld en de begeleiding van SK Herdersem speelden inbegrepen. Het kleuteruur op tegen hun ouders. De "doel- woensdag van 17 tot 18 u. vervalt vrouw" had meer dan haar v""'1 aP"' handen vol (da)

De Voorpost | 1989 | | pagina 22