Rode Roos op weg naar kampioenstitel kreeg Aalsters talent niet klein Harde Brugse aanpak MTSA-Digest De Voorpost - 24.3.1989 - 23 ide finales) super- aftrap aioegen ;e A en IK Sint- Waas- (M.S.) ch niet eerst de png een ien doel- ree maal arens hij i plofte. erin te n. Dacht de wed- F begon spelen? evers op iters tand rkt. Na- Ide eerst 'itte had speler- i die op nuut de en was Van der ekschop :gen de nalde, 2- ïerdoen. lan naar neer bij :ze wed- sluiten, en lucky men van llcktieve te doen, aaide en de bal gen, 3-2 terk de- r de ge- :lse ver- en De ■fekt ge reld met Cauter aed wist st verze- sportie- in kaait :haald. VELINCK <eelden "doel- i haar DAMESVOETBAL Damesvoetbal. DW Brugge - Kamillekes 1-2. Aanvankelijk zorgde deze stoere Brugse bonk voor animo in de dunbezette tribune. Toen DW echter tegen een 0-2 achterstand aankeek verdween zijn goed humeur en wilde "VTM-cameraman" Mieleke De Schrijver manu militari het werken beletten. Daar stak Jaak Van der Linden echter een stokje voor (da) Het gebeurt zelden dat een da mesvoetbalwedstrijd op een ter rein met afmetingen 90 x 120 meter wordt gespeeld. Dat was vorige zaterdag wel het geval met DW Brugge-iCamillekes Aalst op het voormalig Cerde-veld. Bij ons riep het stadion met vervallen installaties herinnerin gen op aan de historische Cercle Brugge-Eendracht Aalst van zo'n 21 jaar geleden. Eendracht won met 0-1 en werd meteen kampioen met één puntje voorsprong op Cercle. Doch uiteindelijk riep de algemene vergadering van de K.B.V.B. Cercle tot kampioen uit. Om een lang verhaal dus heel kort te houden... De realiteit was echter een sta dion. "gevuld" met 22 toeschou wers en evenveel speelsters op de goed onderhouden grasmat. In de tribune een bonkige kaalgescho ren Brugse supporter, die er zin gend en roepend helemaal in zijn eentje de stemming inhield. Pleinvrees De Kamillekes stonden aanvan kelijk wat onwennig naar de juiste kadans te zoeken en hadden moei te met de ruimte op dat immense veld. Lang duurde die pleinvrees echter niet, want na drie minuten zetten zij een mooie aanval op die door Hilde Van Caelenbergh in de handen van de keeper werd beslo ten. De druk van de Aalstersc ploeg was zelfs zo groot dat Nicole Van Parijs paniekerig een harde terugspeelbal nipt naast haar ei gen doel tegen de omheining keil de. De hoekschop werd door Lut- gart Viaene genomen en door Peggy Van de Maele naast gekopt. De oranje-blauwen waren nu definitief op hun gewone elan aan het spelen en dat resulteerde we r in twee hoekschoppen. De eerste werd door Viaene achter het doel getrapt. De volgende, weer zo'n weggevertje van Hilde Van Hoornweder, werd door Lutgart tot bij Peggy Van de Maele ge trapt, wier kopbal werd wegge werkt. Dc Kamillekes waren helemaal geakklimatisecrd en in de tribune bleef de kale man voor ambiance zorgen tot hilariteit van de Brugse aanhang, die kennelijk wat "in de wind" was. Een voorzet van Myriam Van Slembroeck werd door Kathleen Stevens te zwak overgenomen en een knappe poging van Sandra Van der Linden door de doel- vrouw opgevangen Aan het kwartier bediende Van Slem broeck opnieuw Stevens en Kath leen knalde in de vlucht over. Dirckt daarop nogmaals hetzelfde scenario, doch nu kon keeper Elza Wallacrt het schot van Kathleen in hoekschop tippen. Ook hier het vertrouwde draai boek: Lutgart Viaene aan de hoekschopvlag en Peggy Van de Maele voor het doel. Ditmaal klopte de regie echter helemaal: balletje haarfijn voor het doel en via het hoofd van Peggy Van dc Maele in dc verste hoek van het Brugse doel: 0-1. Intussen was het toeschouwers aantal tot zo'n dertig aangegroeid en schreeuwde de kale in de hoog vlakte om een "penantic" Doch op het terrein dwongen de Kamillekes nog maar een hoekschop af die door Lutgart Viaene achter het doel werd ge plaatst. Door de lege tribune schalde het Brugs licdjcsreperto- rium op volle kracht. Dc bezoeksters mochten een vrijschop trappen en Renildc Clompen nam dat karweitje op Damesvoetbal. DW Brugge-Kamillekes 1-2. Achter de tralies, in de schaduw van de vervallen tribune, mijmert Kamillekes p.r.-man Cyriel Temmerman over lang vervlo gen glorie. Op 28 april 1968 speelde Eendracht Aalst kampioen op dit Cercle-veld, maar verloor die titel later voor de groene tafel. Anno 1989 deden de Kamillekes op datzelfde Brugse veld opnieuw een grote stap in de richting van promotie naar eerste (da) LIEFHEBBERSVOETBAL zich. De bal kwam bij Myriam Van Slembroeck die niet aarzelde en hard uithaalde. De Brugse goa lie weerde af, maar Myriam stond weer klaar en ditmaal liet zij Elsa Wallaert kansloos, 0-2 na 22 mi nuten en hoog boven de Kamille- kesvreugde op het terrein barstte de Brugse woede los. De kale eiste dat de "camera van de VTM" zou verwijderd worden, want die hadden geen toelating om hier te filmen. Hij viel Miele ke De Schrijver aan, die de aanval pareerde en hulp kreeg van Jaak Van der Linden. De kale kalmeerde en zijn maats zochten ijlings hun heil in de kantien... Brugs "offensief' gauw uitge blust Tussen de lijnen ging het duel verder, doch de Kamillekes waren uit de balans gebracht door de herrie hoog boven hun hoofden: een vrijschop van Sandra Van der Linden zeilde naast en een schot van Myriam Van Slembroeck vloog achter het doel. Wanneer Kathleen Stevens al leen door was, werd ze hard aan gepakt door Hilde Van Hoornwe der. De daaruit voortvloeiende vrijschop van Renilde Gompen leverde een hoekschop op. Renil de gaf die tot bij Kathleen Stevens die overkopte. Een solo van My riam Van Slembroeck werd in de handen van keeper Wallaert be sloten. Na precies 31 minuten spe len werd DW voor het eerst even gevaarlijk, doch Saskia Beirlant besloot naast het doel. Net voor de rust drongen de Kamillekes nog twee keer aan via Van Slembroeck en Stevens doch een attente Wallaert bezwoer het gevaar. Direkt na de pauze de monstreerde de thuisploeg dat ze een derde Aalsters doelpunt be slist niet zouden toestaan. Al in de aanvangsrainuut werden Stevens en Van Slembroeck onverbidde lijk tegen het gras gwerkt. De scheidsrechter deed ook zijn duit in 't zakje en floot Van Slem broeck onterecht voor buitenspel terug. Brenda Van Den Eeckhout moest een gevaarlijk Brugs inzen den onderscheppen, een schot van Linda Blondelle vloog hoog over. Daarmee was het Brugs "offen sief' ook meteen uitgewoed en konden de Aalsterse meisjes toch op zoek naar een derde goaltje. De afwerking faalde voorlopig maar na een kwartier draaiden de Kamillekes weer op volle toeren, Een korte hoekschop van Van Slembroeck bereikte Gompen, wier voorzet door Van de Maele naast werd gekopt. Dan ging Ste vens door en kon Van Slembroeck een haast verloren bal nog opvan gen en heel nipt voorlangs be sluiten. Bij en prachtkombinatie Ste vens-Van Slembroeck werd het schot van Myriam met een ver bluffende reflex van Elza Wallaert uit het doelvlak geranseld. Kathl een Stevens voerde enkele schit terende nummertjes op, doch DW hield alles angstvallig geslo ten. Bij een doorsteekpas van Van Caelenbergh glipte Van Slem broeck haast tussen de mazen, maar tussen de palen stond Wal laert paraat. Paniekerige Brugse handen Aan de 24' minuut snelde Kathleen Stevens alleen op doel af, doch net voor de backarea werd zij door Nadine Vancanneyt haast onder de graszoden gestopt. De spelleider gaf wél vrijschop, die door Van De Maele in de handen van Wallaert werd ge schoten. Scheidsrechter Philippe Barbaix trof enkele onbegrijpelijke beslis singen en zo kon DW nog eens in de buurt van het Aalsterse doel komen. In het kluwen van spelers werkte Brenda Van den Eeckhout noodgedwongen de bal met de handen weg. Niet ver genoeg en in de voeten van Saskia Beirlant, net voor de grote rechthoek. De kleine Saskia zag plots een zee van ruimte voor zich en haalde hard uit. De bal belandde in het dak van het doel en het stond 1-2 met nog veertien speelminuten voor de boeg. Het Brugse heir was even ontketend en de Kamillekes evenlang de kluts kwijt. Ze herpakten zich echter snel en Myriam Van Slembroeck zaai de onrust. Aan de 33e minuut werd ze voor de zoveelste keer van de sokken gelopen. De vrij schop van Viaene leverde een hoekschop op die door Gompen feilloos voor doel werd getrapt, waar paniekerige Brugse handen tot tweemaal toe het leder beroer den De ref had echter blijkbaar zijn kontaktlenzen verloren, want hij zag niets foutiefs. Renilde Gompen ging dan al leen door, treuzelde iets te lang doch hield er toch nog een hoek schop aan over. Niet volgens de heer Barbaix. die de keeper wilde laten uittrappen. In een humeuri ge reflex trapte Renilde de bal buiten. Barbaix gaf hiervoor geel.. In de slotminuten legde de man ook nog het spel stil om een gekwetste Brugse speelster te la ten verzorgen, terwijl de Kamille kes in de aanval waren. Hij floot ook nog een hoekschop voor DW die er helemaal niet geweest was en liet drie volle minuten overspelen. Tevergeefs. De 1-2 eindstand bleef overeind, evenals de Kamillekes. De harde Brugse aanpak had zelfs met de hulp van de scheidsrechter het Aalsters ta lent niet klein gekregen! Kamillekes Aalst: Brenda Van den Eeckhout; Lutgart Viaene, Peggy Van de Maele, Marijke Buyse en Ann Eloot; Sandra Van der Linden, Paula Bisback, Hilde Van Caelenbergh en Renilde Gompen; Myriam Van Slem broeck en Kathleen Stevens. Wisselspeelsters: Saskia Molly, Sandra Daghuyt en Daniella De Meersman. Cyriel Temmerman Damesvoetbal. DW Brugge - Kamillekes 1-2. Spanning in de blessuretijd. Peggy Van De Maele, Sandra Van der Linden achter Marijke Buysse, Paula Bisback die de bal wegwerkt en Ann Eloot volgen met gespannen blikken het trajekt van de bal. Uiterst rechts de kleine Saskia Beirlant die het Brugse doelpunt scoorde (da) Damesvoetbal. DW Brugge - Kamillekes 1-2. De thuisploeg ging niet bepaald zachtzinnig te werk. Hier wordt de hard aangepakte Lutgart Viaene verzorgd door Claudine Hulstaert terwijl Sandra Van der Linden, Paula Bisback en scheidsrechter Barbaix belangstellend toekijken (da) Damesvoetbal. DW Brugge - Kamülekes 1-2. De bal ligt diep in het Brugse doel. Op hoekschop van Lutgart Viaene heeft Peggy Van de Maele met een kopstoot raak getroffen en loopt juichend haar ploegmaats tegemoet. Aanvoerster Sandra Van der Linden is de eerste om Peggy geluk te wensen (da) In de zondagafdeling zou een mirakel moeten gebeu ren om Rode Roos van de titel te houden. Het moest op verplaatsing naar aartsri vaal Nieuwe Wijk en onder een nooit geziene belangstel ling werd het een echte pro- pagandawedstrijd. De be zoekers moesten nog iets goed maken want ze verlo ren de heenmatch op eigen terrein met 1-3. Nu was dc inzet van groter belang. Toch kon ref Borms een goede match fluiten want al les bleef bij het sportieve. G. Bombceck bracht de bezoe kers op voorsprong, maar W. Middernacht bracht met een onhoudbaar schot de thuisploeg langszij: 1-1. Toen D. Dc Meyer een terecht toegekende strafschop mocht omzetten (1-2) was de wedstrijd gespeeld. Wel mag gezegd worden dat de thuis ploeg vier basisspelers moest missen wegens gele overlast Dc bezoekers waren zo te vreden over deze zege dat er gefeest werd tot in de late uurtjes. Real Familial had maar wei nig moeite met een zwak Adelaars dat met een 5-0 ne derlaag naar Houtmarkt moest. Dc Swaef (2), De Ba cker, Caudron en Huylcn- brocck zorgden voor deze forfaitscore. Sportief '81 was veruit de be tere tegen Gipak, maar toch verloor het met 2-3 en daar aan is ref De Troch wat me deplichtig. Hij nam enkele beslissingen die zelfs de kon- troleur met dienst deden blozen. De teams behielden echter hun kalmte. Van Acoleyen en Braem scoor den voor de thuisoloee en Stadtfield, De Brucker en Haerens voor de bezoekers. Gelukkig had deze wedstrijd geen belang meer, Amapola is bezig aan een we deropstanding en aast op de laatste periodetitel. Het thuis spelende Sportkring moest dit aan de lijve ondervinden en verloor met 0-3. Meet en Pare- wijck (2) troffen raak. Park won tegen de Poreistam pers met 2-1. Baeten en Van Leuven legden de zege vast. Koszen hield met 1-1 Sunset in bedwang. Callebaut en Navar ro zagen een bres in de verde diging. Ook Star Boys deed het goed en dwong tegen Pano een verdiend gelijkspel af Van Boxlaer en een own-goal bepaalden de uitslag. In de zaterdagafdeling loopt Snas een punt verder uit op achtervolgers Waterval en OC. Aalst. Snas moest aantre den met een noodplocg daar tal van basisspelers ontbraken voor de niet ongevaarlijke ver plaatsing naar Giwo. Al domi neerde de thuisploeg, ze kon maar weinig doelgevaar scheppen en uiteindelijk gin gen de leiders toch met de twee punten naar huis. Ref Dalschaerts floot een goedko pe strafschop die door Herre- godts feilloos werd omgezet Waterval kreeg het bezoek van Melkebeeckvrienden en moest zich na een fraaie wed strijd tevreden stellen met 1-1 De Mey en Verhofstadt ver deelden de punten. Ook OC Aalst dat op verplaatsing moest naar Endoka geraakte niet verder dan 1-1. Naar we vernamen speelden de bezoe kers ondermaats en verdiende Endoka het punt. Gabriëls scoorden voor de thuisploeg en Tenbuyzer voor de bezoe kers. Alexander deed een goede zaak door te winnen op Octo pus met 1/2. De grote be werker van die zege was Re- mory. die tal van gemaakte doelpunten uit zijn doelvlak ranselde. Van Leuven en Cop- pens zetten de lokale netten bol en Van den Eeckhoudt redde de eer. AZ 77 kreeg bezoek van een uitgeblust Camu, dat reeds lang de titelambities heeft op geborgen en dat verloor dan ook verdiend met 2-0. Nijs (2) zorgde voor de uitslag en met een ook voor spanning in het degradatieduel. Excelsior-Edo was een bitsige partij, gekruid met drie rode kaarten. Toch verliep de eer ste helft zeer sportief en de uit stekende ref Bovendaerde moest nauwelijks ingrijpen. Toen een Excelsiorspeler te recht een gele kaart kreeg we gens fout op de doorgebroken Ceuppens, meende deze het recht ook in eigen handen te mogen nemen en trakteerde de bestrafte nog op een geme ne kopstoot. Hij kreeg prompt een rode kaart en even later moest de scheidsrechter nog twee belhamels van het veldsturen, van elke ploeg één. Wel mag worden gezegd dat de thuisploeg verdiend won. Van Den Hauwe en de Brucker scoorden de lokale treffers en verder dan een eer- redder kwamen de bezoekers niet. Oud prins karnaval P. De Neve, vroeger bij Excelsior, nu bij Edo, heeft met zijn hui dige ploeg al betere dagen gekend. In de tweede afdeling blijft de top gehandhaafd. R. Sportief, Onder den Toren en Leeuwe rik-A wonnen elk hun wed strijd. Toch had Royal Spor tief, te gast bij Dresscl, het niet zo gemakkelijk als ver wacht, Gelukkig kon Calle baut in de laatste tien minuten voor opluchting zorgen. Pech voor Dressel dat voor zijn werkkracht een gelijkspel ver diende. Bartan pakte uit met anti-voet- bal op het terrein van Leeuwe- rik-A. al was daar geen reden toe want het heeft niets meer te winnen of te verliezen. De thuisploeg liet zich niet vangen en bleef met de fairplaybeker in gedachten verstandig spe len. Ouwe rat Schollaert werd door ref Impens van het veld gestuurd en terecht. De thuis ploeg beheerste rustig de match en won met 3-0 langs Van den Bossche, Korte H. en Korte J Zandput, nochtans zwaar ge- handikapt, zette Groen-wit opzij. Toch hadden de bezoe kers nog voor de rust de klus kunnen klaren, maar ze waren er met hun gedachten niet bij en dus 0-0 aan de rust. Na de pauze werd het wel 0-1, maar de thuisploeg vocht terug en kwam langzij via Wymeersch. Groen-wit, nog niet van deze opdoffer bekomen, moest nog twee treffers inkasseren langs Van den Bremt en Poelster- mans. Al bij al een verdiende 3-1 thuiszege. Onder den Toren kende maar weinig problemen met een zwak De Kring, dat over gans de lijn werd overklast: 5-1. De Cóster, Verleysen, Croock, De Wolf en Van Kcrckhove zorgden voor deze riante zege. Jong Timarcha ging verassend winnen op bamboe met 0-1 en rode lantaarn Breughels ver sloeg buur V Denderleeuw met miniem verschil: 3-2. In derde afdeling weinig ver rassingen tenzij dat Hout markt een punt verloor op Reynaerts en Galop een punt ging halen op Animalia. Voor de thuisploeg werden daar de doelpunten gescoord door Van de Brempt en Hellinckx. Huylebroeck scoorde voor de bezoekers en Van Gucht nam zijn eigen doelman te grazen: 2-2. Cobilas maakte brandhout van gebuur Mijlbeek dat twee spe lers de laan zag uitgestuurd door ref Van der Cruyssen. Heiremans die een tweede ge le kaart kreeg, nam dit niet en trapte naar de scheidsrechter. Het was niet zo ernstig maar hij zag zijn gele kaart toch ver anderen in een rode, zodat hem meteen een lange schor sing te wachten staat. Ook Schollaert moest nog van het veld. Wat gebeurt er eigenlijk met de mannen van „De Kez- zel" uit de Langestraat? Cobilas won met forfaitcijfers tegen Miijlbeek. Daarvoor zorgden Van der Straeten, Roelandt en J. en G. De Smedt. Hofstade-Baccara eindigde op 3-3. Op, maandag 27 maart worden er veel toeschouwers verwacht voor de halve finales van de MTSA-beker. Er wordt ge speeld om 10 uur op het ter rein Bergenkouter tussen Sportkring en Rode Roos, ter wijl om 15 uur Excelsior de Zwaanvrienden zal partij ge ven op Osbroek-B. Het belo ven spannende matchen te worden. Uitgeverij DE OUYPER N.V. Oude Vest 34 033O DENDERMONDE Tel. 052-21 .40.60 Damesvoetbal Tweede Nationale DW Brugge - Kamillekes Aalst 1-2

De Voorpost | 1989 | | pagina 23