f 'A Bulgaarse topgymnasten op Internationaal Turngala van Rust-Roest Nederlaag ondanks prachtwedstrijd Bij dt Antoi Dewii en Ei Turnkring Falos vierde zilveren jubileum Er kan nog veel veranderen Herrera eindelijk Cl te Wetteren Negende kampioenschap van het Waasland voor brandweerlieden Beste boogschietende pompier komt uit Antwerpen! 24 - 24.3.1989 - De Voorpost WATERPOLO Wl Elsene - L.V.Z.: 13-12 Turnen. Tijdens het tumgala van Rust Roest werd jazz- dans en turnen gekombineerd door de juffers en de kleinsten (dw) Turnen. De prachtige apotheoze van het Internationaal Tumgala van Rust-Roest in Sint- Niklaas. De buitenlandse gasttumers werden dan in de bloemen gezet (dw) TURNEN Door de jaren heen heeft het pioene en vooral de Bulgaarse met Gergena Boteva de lands- i Internationaal Turngala van Rust- toppers Gergena Boteva, Iliana kampioene en Diana Bineva, de Roest, reeds een stevige reputatie Dineva en de wereldkampioenen jongste winnares van de gouden verworven. Vooral dan kwalitatief '88 bij het Acro-gym Stanislava hoepel en reeds voor de tweede door telkens een uitzonderlijke Atanasova en Svetlana Jeliazkov, maal in Sint-Niklaas. Onder hun boekten sukses met My First Steps buitenlandse deelname en niet zelden, werd door de organisato- hebben in Sint-Niklaas duidelijk meermaals geschitterd. Bij het ren toen ook de wereldtop aange- viervoudig aantreden der gastve- boden. Al een traditie trouwens en ergens, werd het voor Rust- beidjes vertolkten ze onberispe- en vooral met het sprookje lijk en aantrekkelijk de Sportieve Sneeuwwitje en de Zeven Dwer- Ritmische Gymnastiek en de sier- gen. Duidelijke bijval ook voor lijke lenigheid bij een gevarieerde het Boldinie Kmdercirkus. de Roest steeds moeilijker om het voor Thomas Tesel de West Duit niveau van het vorige tumgala te ser, Kees De Koek de Nederlan- verbeteren of te evenaren. Daarin der met ook al een deelname aan was de Sint-Niklase turnkring tel- de jongste wereldkampioenschap- kens ook geslaagd en thans bij het pen in Rotterdam, en kleine blon- detten werd het telkens ook een t uitstekend bij het toesteltumen demonstratie met bal, hoepels en jazz-afdeling met het vleugje New n. t i a. m n..., yn( wer£j cj(x)r een dankbaar pu- negende Internationale Tumgala, werd het supcrlatieve er niet hele maal bereikt. Het afhaken van de de Dse Asser en de Belgische kampioene Marie-Josée Ribezzo. Aan de prestaties van deze top- delegaties van Roemenië en de gymnasten werd ook steeds het D.D.R. met op het laatste uur aantreden van de selektieploegen kampioenen in het Acro-gvm, trouwens ook. Altijd attraktief en vooral spektakulair bij de ver schillende onderdelen, waren de ze buitenlandse gasten zonder ook nog de vertegenwoordiging van Rust-Roest gekoppeld. In een twijfel de topgymnasten bij het t:1—J u:„ 330(3] disciplines werden trou- wens niet onverdienstelijke resul taten behaald door Cindy De Boes, Ann De Grave en vooral Christel Tinck. Daarmee werden ook de prestaties van het Neder landse gasttrio Likke Nieuwenhui- zen, Maritska Petrovik en Barba ra Laprez geëvenaard en dikwijls t en de selektieploegen van bliek bijzonder geappricieerd. Rust-Roest, met de altijd sensa- Het tweevoudig optreden van Sta- tionele en opwindende Tumbling, nislava Atanasova met Svetlana Ondanks de organisatorische pro- Jeliazkov de Bulgaarse wereld- blemen vooraf werd het evenwel De Lokerse Waterpolo heeft vrijdag U. de zeer moeilijke wedstrijd tegen het Brusselse Elsene, de laagstgeklasseerde, in de slotsekonden verloren. Er was heelwat te doen rond deze wedstrijd die een rekord aan persoonlijke fouten van Lokeraars liet noteren. We telden maar liefst 21 uitsluitingen. Daarvan kregen drie spelers rood en uiteindelijk resulteerde dat nog in twee penalties. Vier jaar geleden speelden de Durmejogens voor het laatst op het Brusselse tensin en ze moesten toen ook geoegen nemen met een 7-4 nederlaag. De arbitrage was uitstekend, dat bewijzen de uitsluitingen, maar toch waren er enkele foutjes. Michael Geerts, bijvoorbeeld, was het niet eens met zijn tegenstander en toen geraakten ze slaags. In de tweede set stevende de herstelde Eddy Van Puymbroeck alleen op het Brusselse doel af om af te ronden, maar de jury floot de set af. De leiding betrapte die jury erop dat ze tien sekonden te snel had gefloten. Indien Eddy had kunen afwerken was dit een waardevol doelpunt geweest. Op tiensekonden voor het einde werd Yves Wauters uitgesloten door de scheidsrechter. Het spel werd door een Brusselse speler hernomen en Peter Bleyaert probeerde de bal te onderscheppen. De ref besliste echter dat de herneming nog moest gedaan worden en Bleyaert werd uitgesloten, wat meteen een doelount kostte toen Elsene kon doorgaan. Opnieuw was er een incident toen Guido Maesvroeg wanneer de laatste minuut zou beginnen en de scheidsrechter antwoordde dat er maar zeven sekonden meer te gaan waren. Niemand had het signaal gehoord. In een vrij tropische temperatuur van 28° scoorde de toch sterk spelende Erik Peeters voor zijn LZV-team het 200c doelpunt, nog een schitterend sukses bij het Deze wedstrijd was een ware nek-aan-nel-race en beide ploegen waren negende Internationaal Tumgala aan mekaar gewaagd. - - Hoewel de Lokeraare gevochten hebben tot de laatste sekonde om hun vierde plaats veilig te stellen, moeten ze die nu toch afstaan aan Roeselare. Voor de volgende wedstrijd tegen leider Oostende ziet het er ook niet rooskleurig uit. Wegens de Paasvakantie zal LZV drie basispionnen moeten misen. Roger van Laere De ploeg: Peter Wettinck, Patrick De Block Erik Peetere (4), Guido Maes (4), Yves Wautere, Eddy Van Puymbroeck (1), Michael Geerts, Peter Bleyaert, Jan-Willem Blockland, Wim Pietere en Jurgen Roels. Verschillen meer belan; hadden onj u gegeven uitzending Dankzij he De vier ree Bij de A-r< Eyck die j Antonio Si groepsspur ter Antoni Pierrot D< seizoen. E worden. H Jozef Van vierde ziji halfkoers oudste ree Omer Van van Rust-Roest en daarvoor, heeft tenslotte ook V.T.M. de nodige belangstelling uitge trokken. uit Engeland, waren misschien wel de voornaamste oorzaken daarvan. De ontgoochelende af slanking van het üjstje der inter nationale topgymnasten, werd door Rust-Roest in laatste instan tie nog ondervangen door de aan werving van een vijftal uit Neder land en Thomas Tesel, een toptur- ner uit West-Duitsland. Deze laat ste en de Nederlander Kees De Koek met de slechts 9-jarige Dse dit negende Internationaal Turn- 4 o t Asser, een uitstekende Marie-Jo- gala van Rust-Roest, was echter bij de Mini-tampoline en met Ba- sée Ribezzo als de Belgische kam- voor de Bulgaarse gasten bestemd by Elephant Gym. De kleuters negende Internationaal Tumgala van Rust-Roest. Bijna een 800-tal tumüefhebbere en een reeks plaatselijke prominenten waren daarvoor opgekomen en in de sporthal De Witte Molen in Sint- Niklaas, werd door de eigen afde lingen van Rust-Roest ook nog een schitterend programma aan- ook overtroffen. Het duidelijkste geboden. Er werd trouwens ook en het langstdurende applaus bij goed geskoord- met de aspirant a:. - T- ens en mefijës ir Toen in de gemeente de kuituur- Callaerts en Michel Geltmeyer en sportraad werd opgericht, werd Turnkring Falos heeft enkel vrou- de kompetitie. Volgens voorzitster Moens zien de dames van Tum- steel Blauwendael had in Dennen vrouw de Vleeschouwer, Alfons land een feestmaal plaats met na- dien een vooretelling van films en kring Falos de toekomst vol dia's over de voorbije 25 jaar van trouwen tegemoet, tumklub Falos meteen een zelf- welijke leden. In een speciaal dag- Falos. Nieuwe leden zijn steeds standige klub die ook lid werd van licht werden ondermeer de 70- welkom. Belangstellende kunnen BADMINTON Naar aanleiding van het 25-jarig de plaatselijke sportraad. Burge- jarige Adrienne Van den Bergen steeds terecht bij voorzitster Annie bestaan van turnkring Falos van meester Strobbe feliciteerde de -lid sinds de oprichting van de tum- Moens, Hollandse Molen 26 te Waasmunster had er in kasteel turnvereniging met haar 25-jarig kring, en Palmyre Gysens ge- Waasmunster. Tijdens dit jubi- Blauwendael een ontvangst plaats, bestaan. Tevens wees hij erop dat plaatst. Met Christel De Baere, leumfeest werden er plannen uit- Deze vereniging werd destijds op- gedurende al die voorbije jaren de voorzitster Annie Moens en onder- gewerkt voor de toekomst. Bij de- gericht binnen de Katholieke Ar- tumgroep heelwat trainers had ge- voorzitster Mariette Baecke wor- ze Waasmunsterse turnvereniging beiderevrouwengilde in 1964. An- kend. Christel De Baere, huidig den alle aktiviteiten in goede ba- wordt vooral aandacht geschonken na Van Duyse, die eerste voorzits- lesgeefster is de opvolgster van on- nen geleid. Na de ontvangst in ka- aan het kreatieve en niet zozeer op Het is geen nieuws meer dat Ucon Zenith 1 uit eerste provinciale muteert naar derde Liga ten nadele van Flying Shutters 2. Maar het gerucht doet de ronde dat de Flying Shutters de bedoeling hebben nog slechts één ploeg te behouden. Als de tweede ploeg uit Zaffelare dan niet meer bestaat, komt de voorlaatste plaats in de Lip van Danlie in het gedrang. Dat zou voor Buggenhout het positieve gevolg hebben dat het mee met Ucon 1 zou muteren naar de Ligareeksen. Vragen waarop ook de verantwoordelijke van de NBL sportcommissie geen antwoord kon geven. Maar het zijn natuurlijk maar gissingen en geruchten! Ondertussen is het nog helemaal niet zeker wie in eerste provinciale zal degraderen. De Mintons 2 wonnen immers thuis met 5-3 van Ucon 2 en komen daardoor op gelijke hoogte van Eikenlo 1 en Ucon 2. Alles hangt af van de ontmoeting tussen de Mintons 2 en Eikenlo 1 Winnen de Mintons dan zakt Ucon 2 onherroepelijk want Eikenlo 1 heeft drie games meer gewonnen dan de Gentenaars. Drive 1 is in tweede A praktisch zeker van de titel. De partij tegen Stekene werd met forfait gewonnen, maar Temse 2 blijft de leiders bedreigen. Maar de ontmoeting tussen beide kopploegen op 12 april zal uitsluitsel brengen, tenzij Temse 2 eerder van Stekene verliest. Onderaan de rangschikking speelden Temse 3 en Drive 2 gelijk, zodat het nu zeker is dat Drive 2 zakt naar derde provinciale. Ook Maspo 1 is in tweede B praktisch zeker van mutatie naar eerste. Tegen de Lieve 1 werd onlangs met 6-2 gewonnen. Alleen de Pluimplukkere kunnen, op voorwaarde natuurlijk dat die alle komende wedstrijden winnen, Maspo 1 nog bedreigen. Mocht dat gebeuren zal de topper tussen beide ploegen begin april de definitieve kampioen aanduiden. Gentse en Lovendegem vertoeven hier in de gevarenzone. Blijft met de Mintons 3 in derde A alles goed gaan, spelen zij volgend seizoen in tweede. Buggenhout 2 en Danlie 3 wisselen van plaats in de rangschikking omdat Buggenhout met 5-3 won van de Hammenaren. Bij Danlie waren de dames goed voor drie overwinningen. Behalve in eerste blijft het in alle reeksen spannend tot de laatste wedstrijd. Ook Wetteren 2 is in derde B niet 100% zeker van de titel. Met de Lieve 2 die nu gelijk staan met Wetteren maar twee wedstrijden meer hebben gespeeld, moet geen rekening meer worden gehouden. De grootste dreiging komt van de nummer drie De Lieve 3. Die hebben evenveel wedstrijden gespeeld als Wetteren maar twee punten minder. Winnen beide ploegen hun geplande wedstrijd en moet de konfrontatie op 10 april in sporthal Bourgoyen de kampioen aanduiden. Voor Latem 2 moet er in de eerste herenreeks heel wat gebeuren willen ze de titel nog verliezen, maar dat kan pas met zekerheid worden gezegd na hun laatste wedstrijd tegen de Flying Shuttles 3. Na de winst van de Gentse politie tegen De Lieve 4 met 5-3 is het nu zeker dat De Lieve 4 zakt naar de tweede reeks. In die tweede reeks is Eikenlo 2 zeker van de titel. Zelfs als het gelijk mocht eindigen met de Minton 4 is het nog kampioen door een beter gemiddelde aan gewonnen sets. Volgend seizoen zouden Evergem en Beveren ook belangstelling vertonen om te starten in kompetitie. (L-C.) Wetteren Een eerste tomooi organiseren is altijd een risico. Dat werd ook afgelopen weekend bewezen op het B-C I-C 2 tomooi van challenge Wetteren. Ondanks het feit dat het tomooi druk bezet was, waren de organisato ren toch verplicht de B reeks af te schaffen, kon het dames dubbel C 1 niet doorgaan, werd het gemengd C 1 in poule gespeeld en was er niets geldig in de C 1 reeks. Maar dank zij de prestaties van Dirk de Gucht en Dirk Vermeiren werd het voor de organiserende club een interessant tomooi. De Gucht haalde in de C 2 reeks de finale enkel Daar ontmoette hij Alfredo «elastiek» Herrera. De Mexicaan die bij Ucon speelt en bij voorkeur speelt in de B reeks, omdat het spelniveau in de C reeks te traag voor hem is, haalde ook de finale. Zoals mocht verwacht worden was Herrera te sterk voor de blonde De Gucht. En zo werd Herrera eindelijk C 1 door de finale te winnen met 15-2 en 15-7. Dat Herrera in om het even welk klassement bij de toppers behoort, bewees hij ook in'de C 1. Met Luc Mervielde haalde hij de finale van de dubbel. Maar verloor die in twee sets van het beter op elkaar ingespeelde duo Snoeck-Vlerick. Na zijn verlies in de enkel speelde De Gucht ook finale dubbel. Met partner Meersman kon hij ternauwernood een derde set voorkomen door de tweede te winnen met 18-17. Naast al de prestaties van de heren was het toch een dame die de trofee van beste speler ontving. Lieve Van Oost werd C 1 door in finale te winnen van Annick Peetere. Een boeiende partij waarin Peetere met setting de eerste set won, om dan in de twee volgende sets conditioneel kompleet ten onder te gaan. Met clubgenote Bonne haalde Van Oost ook de finale dubbel, die ze uiteindelijk in drie sets verloor van Carlier-Dobbelaere. Van Oost kreeg de trofee met negen gewonnen wedstrijden tegen De Gucht slechts acht. Met Peetere, De Gucht, Vrijdere, Neuckermans en zovele anderen doet de jeugd van zich spreken. Zo wonnen Vrijdere-Neuckermans het gemengd in drie sets van Bosteels-Hogervoret Ook in de C 1 is de jeugd meer dan eens aanwezig. Zo won de 11-jarige Gaetane Snoeck de finale enkel mat 11-7 en 11-3 van Mieke Van De Veire. De technisch betere Gaetane beheerste zeker in de tweede set de finale Dirk Vermeiren die ongeveer twee jaar geleden Wetteren voor Harelbeke wisselde had net als Sven Vlerick nog een enkel overwinning nodig om B 2 te zijn. Maar ondanks het feit dat niets in de C 1 reeks geldig was, toonden beide spelers zich van hun beste zijde. Won Vermeiren overtuigend de eerste set dan beheerste Vlerick de tweede. In de beslissende set vochten ze werkelijk voor elk punt. Punt per punt tot in de setting kwam Vlerick op matchpunt Ongelukkig sloeg hij de shuttle uit. Vermeiren liet deze kans niet onbenut en won met 17-16 LC. BOOGSCHIETEN Het moest er eens van komen.. Vorig jaar kwam de kampioen van het Waasland van de boogschietende brandweerüeden op de liggende wip uit Kruibeke. Het randje van het Waasland dus. De verschuiving van de (sportieve) waarden zette zich verder door en nu kwam de laureaat van georganiseerd uit het brandweerkorps van de grootstad Antwerpen. Waasfand Zo zien we maar weer: het Waasland laat Antwerpen niet los. Of... is het eerder omgekeerd? het «Kampioenschap van het Waasland» voor spuitgasten-boogschutter Aan dit negende «Boogschutterskampioenschap van het Waasland voor op de liggende wip dat reeds voor de negende achteenvolgende keer brandweerkorpsen» namen 71 liggende wipschutters deel die in hun door het Stekense korps van kommandant Matthys De Wit werd «vrije tijd» het mogen ook «beroeps» zijn, dachten we ook Boogschieten. Van de acht schuttersmaatschappijen uit hel Verbond Beveren blijkt "De Moedige" dit jaar de sterkste te zijn. aangesloten zijn bij een brandweerkorps. Dit laatste is trouwens de enige voorwaarde om te mogen deelnemen aan het kampioenschap: lid zijn van een brandweerkorps. De deelnemers moeten zelfs geen brandweerman meer zijn! Het mogen ook brandweervrouwen zijn.. Er was trouwens een vrouwelijke schutter-pompier onder het deelne mersveld aan het negende Kampioenschap van het Waasland. Maar een gewoonte is het vooralsnog niet. Dat komt misschien nog wel... De 71 deelnemers die vorige zaterdag voor de Waaslandse titel streden kwamen uit 15 korpsen. Niet alleen uit het Waasland en omgeving maar sommige ver daarbuiten: uit Izegem, Hoogstraten, Eeklo, Aalter, Menen, Zottegem, Antwerpen natuurlijk en zelfs uit Tongeren was een afvaardiging aanwezig. Een Waaslands kampioenschap met grote uitstraling dus... Welfare Ook dit negende Kampioenschap van het Waasland werd georganiseerd door de afdeling «Welfare» van het Vrijwillige Brandweerkorps van Stekene Met de bedoeling om een sportieve strijd tussen de verschil lende boogschietende brandweerlieden te organiseren en op die manier de verstandhouding tussen de verschillende korpsen en de kameraad schap tussen manschappen (en «vrouw-schappen»?) onderling te bevor deren. Na het officiële kampioenschap wordt namelijk ook nog een gewone beschrijfschieting met de traditionele geldprijzen en een «vliegende vogel» georganiseerd. Het werd dan ook een gezellige bedoening met tevreden, afwisselend schietende, kaartende en babbelende brandweer mensen bij een lekker pintje of ander drankje. Tijdens z'n korte toespraak wenste burgemeester Rollier «zijn» Stekens korps dan ook proficiat met dit initiatief, loofde de deelnemers om hun sportieve inspaning en dankte bevelhebber De Wit en de Welfare voor deze negende inrichting. «Ik hoop», aldus de Stekense burgervader «dat de goede geest in het korps, dankzij de Welfare, zeker niet verloren zal gaan. Desnoods dienen enkele soms verouderde statuten eventueel worden aangepast». Koekestad Het schutterskampioenschap zelf kende een pompwaterzuiver zon der nitraten dan verloop. De deelnemende brandweermensen kregen elk 5 beurten naar een volle wip. Wie het meest pluimpjes naar beneden schoot was op dat moment de beste en mocht zich dus kampioen van het Waasland noemen. Vorige zaterdag waren er evenwel 3 boogschietende brandweermannen Turnen. De twee medaillewinnaars van Jeroen Sint- Niklaas op de nationale kampioenschappen. Jan Smet kreeg brons bij de seniores en Mario Thijs veroverde als junior vijfmaal goud op de toestellen (Iv) die 3 «vogeltjes» tegen 't zeil schoten na de 5 opgelegde beurten. Zij dienden het dus verder onder hun drietjes uit te schieten. Met 68 op non-aktief geplaatste brandweerlieden-schuttere als getuige. Armand Gosselics uit Kruibeke, Patrick Selis uit Antwerpen en Rony Van Cleemput uit Stekene dienden verder te kampen over drie ronden. Enkel Gosselics en Selis lukten er in één pluimpje te doen tuimelen tijdens die drie «scheuten» zodat Rony Van Cleemput meteen naar de laagste trede van het podium werd verwezen Tussen de Kruibekenaar en de Antwerpenaar ging de strijd verder: ronde per ronde, Lang duurde het evenwel niet. want reeds in de eerstvolgende ronde viel de beslissing: Selis trof raak, Gosselics niet. Géén tweede opeenvolgende Waaslandse titel dus voor het korps uit Kruibeke want Armand Gosselics diende zich tevreden te stellen met 'de (eervolle) tweede plaats. De hoogste onderscheiding ging naar een «pompier» uit de grote «koekestad»: Patrick Selis uit Antwerpen. Proficiat! d. Brol

De Voorpost | 1989 | | pagina 24