Vos Reinaert teruggewezen Dames en Heren uit de regio in Oostvlaamse selektie GZK-Darts - Grembergse amateurkompetitie Lesley-Boys (Lebbeke) GZK kampioen 88 - 89 Eendracht A op weg naar de redding Lentespelen in Temse Reserveer nu voor het gebruik van de gemeentelijke sporthal 't Gelaag Sporthal «Het Gelaag» officieel ingespeeld te Steendorp Quiévrain in het Aalsterse Bericht voor duivenverenigingen en uitslagmakers 26 - 24.3.1989 - De Voorpost KORFBAL Vorige zaterdag werden in Goes (Nederland) de returnwedstrijden in de zaalkonfrontatie Oost-Vlaanderen - Zeeland betwist. Diverse spelers uit de regionale klubs waren daarbij van de partij. Wat de juniores betreft namen Sandra Van Rossem en Steven Callaert (beiden Atlantis Lebbeke) deel aan de wedstrijd; hun klubgenoot Piet Maesschalck, eveneens geselekteerd, bleef aan de kant. De wedstrijd eindigde op een 7-5 overwinning voor de Zeeuwen. Bij de 21-jarigen waren Winnie Janssens, Dirk Duym, Marijke Van Cauwenberghe, Marion Arbijn en Veronique De Paepe (allen Appels) van de partij. Ook zij verloren hun wedstrijd, met overigens overtuigende cijfers. In de senioreswedstrijd, met o.a An Schuddinck, Annette Ver- straeten, Edwin Borms en Wim De Wilde in de basis, moesten de Oostvlamingen ook aan het korste eind trekken. De 12-9 cijfers wijzen echter aan dat de 'Vlamingen' een verdienstelijke partij speelden. Vorig weekend moest Vos Rei naert St.-Niklaas, titelpretendent in vierde klasse, zijn eerste thuis nederlaag van het veldkorfbalsei- zoen inkasseren. Na een spannen de wedstrijd mooi en vloeiend korfbal werd daarbij niet gespeeld toonde leider Hoevenen zich de sterkste. De Waaslanders kon den wel verzachtende omstandig heden ingroepen Serge Van Hove zat met een meniskuskwet- suur aan de kant en Frank De Waele sukkelt nog altijd met een rugkwetsuur maar tegen het krachtkorfbal waarmee Hoevenen uitpakte,.bleken ze vooral in het laatste kwartier van de wedstrijd niet bestand. Eersteklasser KC Appels van zijn kant hield netjes bezoeker Kon- tich van zich af. Atlantis Lebbeke sprokkelde in zijn thuiswedstrijd met Loenhout als tegenstander twee belangrijke punten voor het behoud in vierde in de wacht en Ago Aalst beperkte de nederlaag op het veld van Rapid Eeklo. Vos Reinaert St. Niklaas 10 Hoevenen 13 Spannend trefTen De wedstrijd tussen St.-Niklaas en Hoevenen was noch min noch meer dan de topper in vierde klasse vorig weekend. Hoevenen telde voor de wedstrijd 21 punten. Vos Reinaert 20, maar had één wedstrijd minder op het aktief. In de beginfase van de wedstrijd toonden de Waaslanders zich de beteren. Onder impuls van Frank de Waele, die skoorde vanop af stand èn uit een strafworp, liep de thuisploeg uit tot 2-0. Alex Van Hove zou via een geslaagde door loopbal de voorsprong tot drie eenheden uitbouwen. Pas na twaalf minuten wedstrijd slaagde Hoevenen erin de achterstand te milderen. Vos skoorde opnieuw, dankzij een doorloopbal van Evert De Witte. Hoevene reduceerde ech ter opnieuw, via een strafworp, de achterstand. Een gelukstreffer van de kant van de bezoekers herleidde de Wase voorsprong zelfs tot één korf. Dankzij een afstandsworp van Tom Duyme- linck ontstond opnieuw een twee- puntenkloof. Net voor de rust namen de bezoe kers het heft in handen Hoevene- ne stelde gelijk en nam zelfs voor sprong (5-6), ook al omdat Evert De Witte een strafworp miste. Vos maakte toen moeiüjke mo menten door, maar dankzij een doorloopbal van An De Witte gingen beide teams op een gelijke stand (6-6) de rust in. De tweede speelhelft kende een kwasi identiek verloop als de eer ste. Vos Reinaert kreëerde op nieuw een tweekorvenvoorsprong twee afstandsworpen van Frank De Waele in éénzelfde mi nuut (weer hij!) en de Waaslan ders zouden er zelfs in slagen hun voorsprong tot drie eenheden (10- 7) op te voeren, via korven van Alex Van Hove en Evert De Witte. Toen echter viel het bij Vos stil. Ze zouden niet meer tot skoren komen. Hoevenen deed dat wel en met nog achttien minuten voor de boeg was alles te herbeginnen. Aangemoedigd door een ruime schare supporters sommigen onder hen leken, afgaand op de geluiden die zo produceerden af komstig uit de Antwerpse Zoo namen de bezoekers zelfs voor sprong. Van St.-Niklase kant wer den toen terecht risiko's geno men, die echter door Hoevenen nog tweemaal afgestraft werden. Eindstand: 10-13. Deze nederlaag betekent geens zins dat de Waaslanders hun tite- lambities voorgoed moeten opbe rgen. Beide titelpretendenten moeten nog uitkomen tegen klubs als Anderlecht, Joki, Erika zelfs, klubs die in een sterke dag, roet in het eten kunnen gooien. De strijd om de kampioenstitel belooft dan ook spannend te worden. Mede ook omdat het spel van Hoevenen ons eigenlijk niet kon bekoren hun overwinning op Vos was in eerste instantie het gevolg van hat tekortschieten van sommige thuis- spe(e)l(st)ers en minder het resul taat van fraaie kombinaties en de Waaslanders de suprematie die ze tijdens de heenronde aan de dag legden, in de terugronde blijkbaar niet kunnen aanhouden. Het flitsende is uit hun manier van korfballen verdwenen. Wat de stand betreft, die ziet er voorlopig als volgt uit. Hoevenen telt 23 punten uit 13 wedstrijden, Ros Reinaert totaliseert er 20 uit 12 wedstrijden. KC Appels 10 Kontich 7 Makkelfjke overwinning KC Appels heeft het vooral in de eerste speelhelft van de thuiswed strijd met Kontich als tegenstan der uitstekend gedaan. En hoewel de bezoekers er tijdens de tweede helft in slaagden tot twee korven terug te komen, zijn ze echt nooit in de wedstrijd geweest. An Schuddinck over het verloop van de wedstrijd: «De bezoekers kwamen op voorsprong, maar in de 8ste minuut slaagde ik erin gelijk te stellen. Kontich verzuim de een strafworp om te zetten en daaruit puurde Dirk Duym blijk baar een stimulans om tweemaal te skoren. Rudy Van der Steen, aan de wed strijd begonnen ter vervanging van Wim De Wilde die zich daags tevoren in Goes (Nederland) lichtjes gekwetst had, dreef de voorsprong tot 4-1 op. De bezoe kers skoorden opnieuw tegen, maar via Luc Duym nu, werd een komfortabele 6-2 voorsprong sa- mengekorfbald Kontich milderde opnieuw zijn achterstand, maar nog voor de rust zou Veronique De Paepe, via een afstandsworp, de stand op 7-3 brengen. Na de pauze skoorde opnieuw eerst Kontich. Rudy Van der Steen gaf echter lik op stuk en Dirk Van Royen zou verzuimen de voorsprong nog aan te tweede speelhelft nog driemaal skoren, Appels vond nog tweelmaal de gepaste weg naar de korf: Marion Arbijn en Wim De Wilde (via strafworp) waren de korvenma- kers. Laatstgenoemde was door coach Hector Theuns bij het begin van het laatste speelkwartier in de ploeg gebracht, met het doel als spelverdeler te fungeren. Die zet was trouwens gepast, want Annet te Verstraten werd bij een doelpo ging gehinderd en de strafworp die daaruit resulteerde werd door Wim De Wilde omgezet. Vermelden we nog dat Hector Theuns na drie jaar Appels, vol gend seizoen andere luchten gaat opsnuiven SGanda) en de Den- dermondse eersteklassers voor volgend jaar een overeenkomst bereikten met Armand Cloedt, een trainer-coach die in het verle den reeds te Appels aan het werk was. Atlantis Lebbeke 7 Loenhout 4 Twee belangrijke punten In het treffen tussen de twee de gradatiekandidaten, Lebbeke en Loenhout, trok de thuisploeg aan het langste eind. Het eerste kwar tier zette de thuisploeg overigens een degelijk korfbal op het gras, gekruid door ettelijke doelkan sen. Patrick Ottoy en Sandra Van Rossem skoorden elk één korf. Carla Van Rossem zou vanop af stand de Lebbeekse voorsprong zelfs tot drie éénheden aandikken, maar diezelfde dame miste even later een strafworp. Loenhout kwam toen meer in de wedstrijd, maar faalde bij de af werking. Van Lebbeekse kant werd bovendien knap verdedigd. In middenveld en aanval voerde de thuisploeg echter een festival van slechte passes op. Net voor rust zouden de bezoekers er ein delijk in slagen te skoren. De tweede speelhelft toonde een identiek spelbeeld: Lebbeke dat bij momenten knap kombineerde, maar dan op andere ogenblikken hopeloos stond te klungelen. Dankzij Hubert Van Hauwermai- ren, voor het eerst na een lange afwezigheid opnieuw in het team, liep de thuisploeg uit tot 5-1. Loenhout vocht terug, vond nu blijkbaar de korf en naderde tot op één korf van Lebbeke (5-4). Naar het eind van de wedstrijd toe nam Atlantis echter opnieuw de bovenhand, overwicht dat uitge drukt werd via korven van Steven Callaert en Lutgarde Coppens. Een al bij al verdiende Lebbeekse overwinning. De Lebbekenaars hebben in de rangschikking hun naaste medekandidaten voor de degradatie, Aalst en Loenhout, tot op vier punten teruggeslagen. Rapid Eeklo 7 Ago Aalst 3 Er zat meer In... Aalst begon aan de uitwedstrijd op het veld van Eeklo eerder ongekoncentreerd Voorzitter Steven Daelman: Eeklo slaagde erin tot 5-0 uit te lopen. Bij ons ontbrak het geloof in de eigen mogelijkheden Eeklo was noch tans te pakken. Tijdens de pauze heeft de trainer onze dames en hereri dan eens' duchtig de levieten gelezen en dat hielp blijkbaar, want we speelden een betere tweede helft. De wed strijd ging toen zelfs gelijk op. Zegekansen zaten er echter niet meer in. Het kalf was voor ons in de eerste speelhelft verdronken. Lesley-Boys trokken i.d. Beer voor een vol huis aan het langste eind door tegen den Beer I te winnen met 3-7. Uiterst spannende en boeiende wedstrijd die door veel toeschouwen! werd bijgewoond. Bij de Lesley-Boys waren zware kanonnen aan de start die uiterst gemotiveerd waren om kampioen te worden, onder he« klinkende namen zoals: Verdikt Freddy - Nationaal Kampioen '88 (BDF) De Vlieger Kurt - Nat. Junior Kampioen '88 (BDF) verder De Brand Rudy, Berghman Jozef, Van Petegem Guy enz. Den Beer I langs zijn kant liet een gespannen indruk en kwam na een 2- 1 voorsprong 2-3 achter Daarna slaagden de ongeslagen leiders er niet meer in om echt i.d. wedstrijd te komen, doch voor een nieuwe ploeg i.d. kompetitiesport is deze 2de plaats een meer dan verdienstelijke prestatie. Den Beer I: Maes Luc, De Potter Peter, Meysman Peter ft Saerens Piet. Uitslagen laatste kompetitiespeeldag Den Beer I - Lesley-Boys 3-7 DC Grerab. - Stinnyboys 9-1 DC De Ton - Red Arrows I 7-3 Red Arrows II - De Corner 7-3 Den Beer II: vrij. Einduitslag GZK kompetitie 1988 - '89 Kampioen 1. Lesley-Boys 34 2. Den Beer I 33 3. DC Grembergen 24 3. DC De Ton 5. DC Red Arrows II 22 6. DC Red Arrows I 15 7. Den Beer II 12 8. De Corner 10 9 Stinnyboys De Potter Peter: individueel kamp GZK (Den Beer I) De Potter Peter (Den Beer I) De Waele Johan (DC Grembergen): Super 180 scorer GZK DC Grembergen moest zijn laatste wedstrijd winnen tegen de Stinny- TAFELTENNIS In de eerste afdeling van de KVKT-kompetitie heeft Eendracht A een goede zaak gedaan en op Ons Huis A de volle buit meegepakt 2-8. En dat zou wel kunnen betekenen dat daarmee Eendracht zijn plaats verzekerd heeft in de eerste afdeling. Voor Eendracht werd het een vlotte overwinning. John De Man en Bart Vermoesen met elk drie overwinningen lag aan debasis van deze onverwachte overwinning. Voor Ons Huis A is er nu nog weinig hoop. Volgend jaar zullen ze wellicht terug naar tweede gaan. Een andere bedreigde ploeg Madeion A had minder bijval. Bij Patro B gingen ze door de knieën met 7-3. Wonder was toch wel dat ze eerst met een 0-3 op winst waren gekomen. Dat bleven ze niet volhouden en ze moesten gas teruggeven Bij Madeion A won iedereen één wedstrijd, terwijl bij Patro B het even afgemeten ging. Elk twee overwinningen. Madeion A zou naderhand nog een 10-0 nederlaag toegediend krijgen tegen Dynamica A. Een formatie die nog altijd de tweede plaats viseert in deze reeks. Ook een 10-0 overwinning met Patro A tegen hun eigen C-ploeg. De C-ploeg is bijlange nog niet zeker dat ze volgend seizoen in deze reeks zullen aantreden. Het wordt voor hun nog een keihard-gevecht voor het behoud. In de tweede reeks kon Patro D evenmin optornen tegen leider Sterke Stut A die met 3-7 de volle buit haalde. Stevens en Tas waren ongetwijfeld bij de bezoekers de beste elementen, terwijl Francois van Dender het meest tegenstand gaf bij de lokale formatie. Het ziat er echt naar uit dat Sterke Stut naar de titel zal stevenen. Een Stekene B kende geen probleem bij het bezoek van Pardaf 10-0. In verband met vice-tite! is het ongetwijfeld een goede zaak dat het Vlierkouter gelukt heeft een 64 overwinning op Patro D. Van een 4-2 kwamen de Patro's terug tot 4-3 Maar veel verder zijn ze niet geraakt. Danny D'Hollander was bij de thuisploeg eens te meer de grote meneer met zijn drie overwinningen Maar ook Guy Van den Berghe en Jozef van Couwenberghe met elk twee overwinningen deden het goed. Onderaan de rangschikking zal Vlierkouter B ongetwijfeld gedoemd zijn om met de rode lantaarn in handen te eindigen. Op eigen terrein tegen Madeion B werden ze met 4-6 verslagen Keldermans en Nico De Hack zorgden bij de formatie uit Buggenhout voor de overwinningen. Terwijl bij Vlierkouter iedereen won tegen Van den Broeck. In de vierde afdeling mispakte Eendracht C zich aan Sterke Stut B. Het is een spannend duel geworden die tot 4-4 gelijk opging. In de twee laatste wedstrijdan waren het telkens de lokalen die het laken naar zich toetrokken. Meteen stond Eendracht er maar beteuterd bij: een 64 verlies Meuris was bij hun de beste man maar kreeg weinig steun terwijl Ruud Meulenijzer eens te meer bij Sterke Stut A niet kon geklopt worden Ons Huis C deed het beter en zond Opwijk B met ledige handen huiswaarts. Toch werd het een boeiende kamp die alleen naar het einde toe in het voordeel van de lokalen klikte 7-3. Fonce en De Mol elk met drie overwinningen lagen aan de basis van deze overwinning. Madeion C van zijn kant kwam met verder dan een drawn toen Egmont in hun lokaal kwam neergestreken. Met 3-3 en 44 kon er nog alles gebeuren. Maar ook in de twee laatste wedstrijden werden de punten gedeeld. Wittenberghe was het beste element uit de ontmoeting en won alles. De ploeg uit het Waasland Sint-Pauwels blijft het doen in deze reeks. Toen KWB C er op bezoek is gekomen hadden ze niet de minste moeite om met grote cijfers te winnen 8-2. Alleen Van Steenkiste kon bij de bezoekers voor de tegenpunten zorgen. Leider Triumf A had in de vijfde afdeling geen enkel probleem Stekene B werd zo rap als tellen naar huis gestuurd met een 10-0 nederlaag in hun valies. Probleemloos dus. Spannend was het zeker bij Opwijk D en Triumf C. In het begin scheen de bezoeker de bovenhand te halen 1-3 en later 24. Toen echter ging het minder vlot bij da jongen uit Lokeren en daarvan profiteerde de thuisploeg om op gelijke hoogte te komen 5- 5. Zoekend naar de beste man komen we terecht bij De Bontridder die alles won en daarom een ruim aandeel had in deze drawn. Het duel tussen Triumf C en Triumf B was zeer spannend. De B-formatie liep eerst uit tot 4-2 en deze kleine voorsprong zouden ze tot het einde van de ontmoeting kunnen behouden 6-4 dus. Kurt van de Veken was de grote bewerker van deze nipte overwinning. Een ploeg die echt op de meet sneuvelde was Lede B dat op bezoek was bij Egmont B. Van bij het begin was het duidelijk dat Lede moeilijk aan zijn trekken ging komen. Ze werden van meetaf aan op een achterstand geduwd 4-2 Toch kwam er hoop voor Lede B met 4-4. Maar uiteindelijk konden ze daarna geen enkele overwinning nog laten opschrijven. De ploeg uit Dendermonde, Teneramonda had een geweldig vertrek tegen Sterke Stut D. Na zes wedstrijden zaten ze op het goede spoor 24. Toen echter vielen ze volledig stil en geraakten ze aan geen enkele overwinning meer. Het werd dus nog een 64 overwinning voor de Sterke Stut-ploeg. Een andere ploeg uit Dendermonde, Herleving B pakte één puntje mee op verplaatsing bij Egmont B 5-5. Nadat Dendermonde met 1-3 op winst was gekomen ging het minder vlot 4-3 om uiteindelijk toch op een gelijkspel te eindigen. De Smaele met zijn drie overwinning was de beste man. Voor de 4' maal organiseert T.S.Z. de Lentespelen op zondag 2 april in het Scheldebad om 14.00 u. Alle jongens en meisjes van 9, 10 en 11 jaar kunnen gratis deelnemen aan deze spelen. Op deze namiddag worden er enkele testen afgenomen (5) en de resultaten gaan naar het B.O.I.C. De winnaars ontvangen van het B.O.I.C., met medewerking van Walibi, het Gemeentekrediet en G.B. een toegangskaart voor Aqualibi, een groen lentekaart, een waarde bon van 500 Bfr. en daarbovenop nog een sportuitrusting van de Lentespelen (sporttas, broekje, T-shirt). Op zondag 2 april ver wachten wc dus alle jongens en meisjes in het Scheldebad. Tussen al deze testafnames zullen de competitiezwemmers van T.S.Z. nog een demonstratie geven van de verschillende zwemstijlen. Dit alles nog wat opgefleurd met enkele korte krachtspurtjes van de T.S.Z. toppers. Allen dus nr~' het zwembad, want zoals het gezegde zegt, deelnemen is belangrijker dan winnen. M.S. Het nieuwe sportcomplex staat open voor alle clubs, verenigingen, scholen, groepen en privé-personen, met prioriteit voor inwoners van groot-Temse. De sporthal kan afgehuurd worden voor: competitie, recreatie, initiatie, training Handbal, mini-voetbal, korfbal, zaalvoetbal, basketbal, tennis, volleybal en badminton zijn de sportmogelijkheden. Per gebruiksuur dient te worden betaald: ganse zaal 380 fr., halve zaal 220 fr.1/3 zaal 150 fr.tennis en baskettarief 280 fr. Wenst U nü of in de nabije toekomst een vast speeluur op één of andere dag, neem dan nu reeds contact op met de Sportdienst, Gemeentehuis van Temse, Markt, 2690 Temse. Tel. 03/771.09 41, toestellen 135-137. boys om zeker te zijn v.d. derde plaats. Het won met zware cijfers Pierre Van Rossem zonder echt te overtuigen. De Stinnyboys waren voor deze wedstrijd reeds zeker v d. laatste plaats maar waren zeker niet naar Grembergen afgezakt om kado's uit te delen. Doch een kompakt geheel als DC Grembergen was een te zware klant om omver te krijgen. De mannen van DC Grembergen waren de sterksten en trokken hel laken naar zich toe. Samen met DC Grembergen werd nieuwkomer De Ton verdienstelijk derde na 7-3 winst tegen R.A.I. Voor D.C. Grembergen meteen de vijfde ereplaats op 5 seizoenen (5 x derde) De Torenvliegm Impe Lessen, 12.3.1989, los 11 u. Oude: 1. De Smcl R. en zoon, 2 en 3 D'Hondt Maurice, 4. Nijs M en zoon, 5 D'Hondl M.. 6. Nijs A„ 7. De Boeck R., 8. Blondcel Joeri, 9. M. Bonnaerens Yvonne. 10 Blondeel J. Besluit: 13 pnjzen Juist uur snelheid: 1. De Smet R. en Zn Lede, 1264,68, uur 13.24.22; 13. Van Caclenbergh O., Lede, 827,86, uur 13.35.50 Jaarse: 35 (los 13 uur): 1. Nijs A., 2. D'Hondt M., 3. De Smet R. en zoon, 4. D'Hondt M„ 5. Nijs A„ 6 D'Hondl M 7. Nijs A„ 8. Dhondt M.. 9. De Troyer en zn., 10. Matthijs H. Besluit: 18 prijzen Juist uur snelheid: 1. Nijs A., Lede, 1208,87, uur 13.24.14; 18. De Cremcr F.. Lede, 1340,35, uur 13.41.57. Quiévrain, 19.3.89, los 9 u. Jaarse: 1. Nijs Albert, 2. Lemmens J„ 3. Rasscbaert N., 4. De Cremer F., 5 Lemmens J 6. Vcrmassen M., 7. Dhondt M., 8. Bayens J., 9. De Troyer R. en zn., 10. Nijs A. Besluit: 28 prijzen Juist uur snelheid: 1. Nijs A., Lede, 150833. uur 9 42.45; 28. De Troyer en zn.. Lede, 1034,17. uur 10.35.30. Oude: 1. De Smet R. en zn., 2. Sme- kens L.. 3. Vermassen M 4. Nijs M/H, 5 De Smet R. en zn„ 6. Rutsaert Cl., 7. Nijs A., 8. Bonnaerens Yvonne, 9. Smckens L., 10 Lemmens J. Besluit: 23 prijzen Juist uur snelheid: 1. De Smet en zn Lede. 1649,65, uur 9.40.00, 23. Blon deel J., Lede 103833. uur 10.37.47. De Vriendenkring Moorsel Quiévrain, 12 maart 1989. los 11 uur Oude: 1Goossens P., 2. Uytersprot C., 3. Elskens Edg., 4. Bosteels P., 5 Goossens P., 6 V.D. Bossche.Moens, 7. Cooreman gebr., 8. De Kerpel H., 9. Bosteels P., 10. De Croock A. Besluit: 20 prijzen Juist uur snelheid: 1. Goossens P.. Moorsel 1361,35; uur 11.54.06; 20. Uyt- tersprot C., Lebbeke, 1270,68, uur 11.55.10. Jaarse: 1. Van Der Straeten Fr., 2. Uyttersprot P.. 3. Bosteels P., 4. V.D. Straeten Fr., 5 V D Eede P., 6. Uyt tersprot P., 7 Van berde R., 8 Dael man L., 9 Elskens E., 10. Uyttersprot C. Besluit: 28 prijzen Juist uur snelheid: 1. V.D. Straeten Fr.. Moorsei. 1325,78, uur 11.50.2); 28. Coppens J.P., Moorsel. 1184.10, uur 11.56.03. Eerlijk en Vr(J, Aalst Quiévrain, 12 maart 1989, los 11 uur Oude: 1 Vinck R., 2. De Smcl Alf., 3. Bruyland Th 4. Vinck R.. 5. Van Haut A., 6. De Smet A 7. De Leeuw Fr.. 8. Vinck R 9. Hcireman P. (wed.), 10. De Smedt G Besluit: 19 prijzen Juist uur snelheid: I. Vinck R., Aalst, 1350,17, uur 11.48.43; 19. Clccmput P Aalst 1289,24. uur 11.50.29 Jaarse; 1. Roelands Luc. 2 en 3 Rogiers Godelieve. 4. Van Geit A 5. Kcppcns R., 6 De Schrijver H.. 7. Bruyland! Th.. 8. De Koninck Et.. 9. Bruyland Th 10. Van Boven J Besluit: 18 prijzen Juist uur snelheid: 1. Roelands Luc, Wieze 1332,81, uur 11.52.24, 18. De Croock A., Herdersem, 1171,96, uur 11.57.29 Quiévrain, 19.3.1989, los 9 uur Jaarse 1 Van Mol Th., 2. Van den Steen J., 3. Bosteels P. (wed 4. De Goock A., 5. Van Geit Fr.. 6. Van Mol Th.. 7. De Koninck El., 8, 9 en 10. Roelands L. Besluit: 19 prijzen Juist uur snelheid: I. Van Mol Th., Wieze, 163236. uur 9.42.28; 19. Van der Jeught Ph.. Herdersem. 1078,77, uur 10.02.42 Oude: 1. Saeys M., 2. De Schrijver H.. 3. Roelands L„ 4. De Leeuw Fr., 5. Van Haul A., 6 Roelands L., 7 Bas- tiaens Fr.. 8 Van der Jeught Ph., 9. Bruyland Th„ 10. D-Haese J. Besluit: 20 prijzen Juist uur snelheid: 1. Saeys M., Moorsel, 1668,64, uur 9 40.38; 20. Van den Bulcke Louis, Aalst, 118431. uur 9.55.35 De Toekomst, Aalst Quiévrain. 12,3.1989. los 11 uur Oude I. Podcvijn/Cas. 2. Van Langen- hove G.. 3. Van Eeckhoul W., 4. Van Royen J en D 5. Vastenavond P., 6. Dc Croock P., 7. De Leeneer L„ 8. Van Eeckhoul W,, 9. Maithieu HAL, 10. Van Steen E. Besluit: 16 prijzen Juist uur snelheid: I. Podevijn L., Aalst, 1353.03, uur 11.45.07; 16. Van Langenhove G., Aalst. 1251.68. uur Duivensport. Inkorving bij Eerlijk en Vrij te Aalst (da) 11.53.01 Jaarse: 1. V.D. Haegcn Bullimorc, 2. Van Caulcr-Plas, 3. Van Eeckhoul W., 4, De Croock P., 5. Van Temschc A., 6. Borms E., 7. Van Royen D.. 8. Plas- schaert J., 9. Van Royen J.ftD., 10. Rogiers A. Besluit: 16 prijzen Juist uur snelheid: 1. V.D Haegcn Bullimcre Aalst, 1331,67, uur 11.47.43; 16. Plasschaert J., Aalst, 122030, uur 11.52.09. Quiévrain, 19 3.1989, los 9 u. Jaarse: 1. De Troyer E., 2. De Croock P., 3- V.d Steen Et., 4. V.d. Bremps PerneUe, 5. De Croock P.. 6 V d. Brempt-Pemelle, 7. V. Royen J D., 8. De Croock P 9. Van Royen J.D Besluit: 17 prijzen Juist uur snelheid: 1. De Troyer Em., Aalst. 157432. uur 9 40 56: 17 V D Steen O. en dochter, Erpc. 1028,06, uur 10.26.18 Oude: 1. De Troyer Em., 2. CaUebaut en dochter, 3 en 4. De Croock P., 5. V.D. Steen Et., 6. De Croock P., 7. De Boeck R., 8. De Troyer Em., 9 De Beul J., 10. De Croock P Besluit: 14 prijzen Juist uur snelheid- 1. De Troyer Em.. Aalst. 150830, uur 9.42.43; 14. Van Royen J en D., Aalst, 108832, uur 9.58.28 De Snelle Duir, Hofstade Quiévrain. 12.3.1989. los 10 uur Oude: 1. Legiest-Tombeur. 2. Everaert H., 3. Schclfout Fr.. 4 Soctinck M 5. Legiest-Tombeur, 6. De Wael H.. 7. De Wael H 8, 9 en 10. Dc Swaef A. Besluit: 10 prijzen Juist uur snelheid: I. Lcgicst-Tom- bcur, Hofstade, 1320.14. uur 11.50.57: 10. De Swaef A., Oudcgcm, 1197.39. uur 12.00 42. Jaarse 1. De Swaef A.. 2. Dc Rick D 3. Dc Nijs Em.. 4. De Swaef A.. 5 Schclfout Fr.. 6 en 7. De Nijs E. Besluit: 7 prijzen Juist uur snelheid: I. Dc Swaef A.. Oudegcm, 1301,76, uur 11.55.50 De Nieuwe Bond, Uljzegem Quiévrain. 12.3.1989. los II uur Oude: 1. Peersman Aug. en zn 2. D'Hooghe K., 3. V.D Cruysscn P.. 4. De Decker J 5. V.D. Verens Const.. 6. Becqué J.. 7. Dc Decker J.. 8. V.D. Cruyssen P., 9. Segers R.. 10. Vcrcam- men J. Besluit: 26 prijzen Juist uur snelheid: 1Pcersman Aug. en zoon. Appels. 1363,01. uur 11.53.39; 26. Vercammen J Dendermonde. 1283,64, uur 11.58.44 Jaarse: 1. Ledegen P.. 2 Dc Decker J.. 3. Segers R 4. Ledcgcn P.. 5 Van Haut Fr. en zn., 6 D'Hooghe K.. 7. V.D. Berghe Eug., 8. Slcrckx G.. 9. Segers Rony. 10. V.D Cruyssen P Besluit: 20 prijzen Juist uur snelheid: 1. Ledcgcn P.. Gijzegem. 1366,42, uur 11.50.47; 20. Van Haul Fr. cn zn.. Dendermonde. 1223,49, uur 11.59.59. Het nieuwste pareltje aan dc sportkroon van Temse, sporthal Het Gelaag te Steendorp werd tijdens het voorbije weekend offi cieel in gebruik genomen. De plechtige opening is voorzien voor de volgende maand, want dan alleen kon minister Patrick De Wael tijd maken om naar de Sparrestraat te komen. De vele ploegen die reeds voor aanvang van dit lopende sportsei- zoen van deze knappe sporttcm- pel hun thuishaven hadden willen maken, kwamen tot nu echter niet aan hun trekken wegens de veel te late oplevering. Het gemeentebe stuur wilde daarom niet wachten op dit ministerieel bezoek en ver klaarde daarom de sporthal voor geopend door een mooi en aan trekkelijk opendeur-programma in elkaar te steken. Zo kon burgemeester Van Riet samen met. zég maar de «geeste lijke vader» van deze sporthal, Armand Felix, die destijds als Steendorpenaar Schepen van Sport was cn de nieuwe schepen van sport Cordeel de eerste wed strijd bijwonen tussen V.C. Tem se van weleer met kleppers als Jan Rombaut, Benny Heyninckx, Van Hoyweghen, Ameltnckx, Huy- brechts, Van Hecke, De Beer, De Letter en een coachende Luc Van De Velde die wegens een opera tief ingrijpen zijn mokerslagen van weleer met kon tentoonsprei den en V.C. Toff Steendorp dat uitkomt in 1' landelijke. De ex- ercklassers van V.C. Temse, waarbij dc meesten reeds een buikje hebben, verloren tenslotte van het veel jongere en nog op kompetitieritme terende Steen- dorp. Een afslachting is het even wel niet geworden want de set standen 15-13. 16-14 en 15-9 ge ven aan dat er toch hcclwat strijd Ook heelwat strijd was er tc zien in de zaalvoetbalwedstnjd tussen het gemeentcpersoneel en Brandweer. Beide teams waren na wekenlang speuren evenwaardig bevonden en dat kwam tot uiting in deze tweede openingswedstrijd. Het Gemeentebestuur waarbij Gaston Hoskens zich met vier doelpunten voor de kar spande, kon met de eveneens uitstekende Luc Verhulst die als gemeentese cretaris vele malen het pad effen de voor ondermeer schepen Fred dy Verbeke vlot tot scoren ko men. Tenslotte bleef onder het waakzame oog van scheidsrechter Vercauteren het scorebord stil staan bij een 8-5 zege van de: gemeentebestuurders. Meteen I was de sporthal ingespeeld maar verder in dit openingsweekend, kwamen ook tal van andere spor ten aan bod waarbij iedereen gra tis mocht uitproberen of basket, volley of korfbal misschien tot zijn of haar mogelijkheden behoorde. Zelfs badminton, hockey en een vollcybaltomooi voor rekreatieve ploegen behoorden tot de moge lijkheid Dc eerste echte kompeti tiewedstrijd was dan later Sportief Stcendorp dat in tweede provinciale zaalvoetbal meteen liet zien dat sporthal Het Gelaag een extra-stimulans zal worden want tegenstander Zelzate werd met klinkende 12-4 cijfers terug gestuurd. Om dit boordevol pro gramma af te sluiten stonden ook nog enkele kompetitiewedstrijden van de Temse Liga op het pro gramma. Stccndorpsc ploegen zoals Bridge zullen ook vanaf nu hun wedstrijden in deze suksesrij- ke kompetitie in Steendorp spelen. Mare Stevelinck Het duivenseizoen staat voor de deur. In enkele verenigin gen is het seizoen begonnen. De eigenlijke start kunnen we voor de Quiévrainspelers met Pasen situeren. De Voorpost zal opnieuw aandacht besteden aan het duivenseizoen. Aan de duivenverenigingen en/of de uit slagmakers vragen we om de uitslagen voor het Waasland en de streek van Dendermonde over te maken aan: Beno Van Winckel, Dendermondebaan 145, 9140 Zele, tel.; 052/44.47.94.

De Voorpost | 1989 | | pagina 26