Rode dreiging De jeugd in de kijker bij H.K. Waasmunster Tijdens het Paasweekend Nu de eindronde Matige wedstrijd Jeugdresultaten Onrust slaat weer toe H.K. Waasmunster nadert tot op één punt! 28 - 24.3.1989 - De Voorpost HANDBAL Dat Handbalklub Waasmunster over een beresterke jeugdwerking beschikt, weet onderhand iedere handbaUiefhebber. Afgelopen seizoen (het vijfde) werden immers drie van de vier jeugdploegen Belgisch kampioen. Om het vijfjarig bestaan van de jeugdopleiding in het daglicht te stellen houdt HK Waasmunster op maandag 27 maart een tentoonstelling in de refter van de gemeentelijke lagere school Kerkstraat, Waasmunster. Op paas maandag (jaarmarkt in Waasmunster) kan iedereen een blik werpen op het prille begin en vooral de snelle groei van de jongerenploegen: het aantal titels wordt goed bijgehouden: één greep uit de mooiste: 5 nationale titels werden op 5 jaar tijd binnengehaald: een mooi gemiddelde' De tentoonstelling is toegankelijk tijdens de jaarmarkturen. Om de jeugd regelmatig te laten aantreden, spelen alle ploegen in competitieverband, maar wordt er ook regelmatig deelgenomen aan binnen- en buitenlandse tomooien. De miniemen nemen zo deel aan een tomooi te Dunkerque (Frankrijk) op 1 en 2 april, terwijl drie ploegen voor 10 dagen naar Italië (Teramo) trekken, begin juli. Maar eerst organiseert HKW zijn eigen jeugdtornooi. Voor de eerste maal wordt er gestreden om de wisseltrofee Jozef Dierickx bij de kadetten en de wisseltrofee Herman De Grave bij de miniemen. Er zijn twee reeksen voorzien. Bij de kadetten verzekerden Meiveren, Hechtel, Kapekla en HKW hun deelname, bij de miniemen treden Initia Hasselt, Eeklo, Eynatten en HKW aan. Gezien de reputatie van de deelnemende ploegen kan het een boeiend tomooi worden. De eerste wedstrijd vangt aan om 10 u. Organisator Paul Dauwe en zijn schare medewerkers voorzien de prijsuitreiking om 18 u. Op de prijzentafel staan de twee mooie wisseltrofeeën geschonken door Jozef Dierickx en Herman De Grave. De sportraad schonk twee fair-play-schalen en de heer Maurits Thuysbaert schenkt de matchbal. Voldoende ingrediënten dus om een kijkje te nemen naar de HKW-jeugd, in sporthal B. Hoogendonck op zaterdag 25 maart 1989. H.C. Herstal - Avanti Buggenhout: 28-16 De laatste kompetitiewedstrijd vóór deplay-offs zorgde voor heel wat problemen bij Avanti. Het feit dat er verloren werd in Her stal is niet zo erg aangezien Bug genhout op de 7e plaats blijft ban-Van Den Neste zorgde ervoor verslag opgemaakt wordt tegen Over de wedstrijd zelf kan verteld dat het ons niet goed gezinde duo ons spelers-duo, zoniet wordt dit worden dat Avanti stand hield tot Caudron-De Boeck moest inval- een ramp voor onze play-off deel- wanneer Maes en Van Mol naar len en al snel bleek dat deze name». Tot daar een ontgoocheld de kleedkamers verdwenen, scheidsrechters niet opgewassen avanti-bestuurslid. Het is enkel Orlowski, volgend seizoen moge waren voor hun taak. Dit was ook jammer dat hier de versie van de lijk bij Herstal, speelde nochtans aan de play-offs begint met 4 bo- de mening van Herstal, maar dat S.R. niet aan bod kan komen, een erg bleke wedstrijd. Het snel- nuspunten maar de rode kaarten zowel Maes als L. Van Mol met Misschien een volgende keer. In le Herstal liep al vlug uit tot 2-0 rood bedacht werden voor kritiek ieder geval ondanks de vier bo- maar via 5-3 na 11' bracht Avanti op hun onkundige leiding, deed nuspunten start Avanti nu met evenwicht in de wedstrijd. Toch de maat overlopen. R. Ghijsels. een zekere schrik aan de play-offs, ging het nog van 10-6 naar een 14- de ploegafgevaardigde, kreeg Mogelijk komt er nog versterking 8 ruststand. Avanti startte echter rood en hem wacht zon- opdagen en dat De Pauw dan sterk aan de tweede helft en na- en de eventuele schorsing die wel licht het duo Maes - Van Mol wacht, kunnen bijzonder zwaar aankomen. P.R.-man M. Goossens vertelde ons het volgende: «Het ontbreken der twijfel een bestraffing. Wij opnieuw speelklaar is, staat vast derde tot 15-12 na 33'. Maar kort van het aangeduide S.R.-duo Ur- kunnen enkel hopen dat er geen maar wat met Maes en Van Mol. daarna verloor het Maes en Van Mol en met 4 tegen 6 veldspelers kon het offensief natuurlijk niet volgehouden worden. De Neder lander Reynders, aan zijn laatste seizoen bezig, dirigeerde zijn ploeg dan naar een 20-13 voor sprong na 42' en een Avanti dat de armen liet zakken, incasseerde nog een afgetekende 28-16 neder laag. Ook nog te vermelden dat doelman C. Vinck wellicht defini tief een kruis dient te zetten over zijn spelerscarrière na zijn zoveel ste kwetsuur aan de knie Avanti Buggenhout: Moens, Or lowski 5, Van Mol 2, Marblie 2, Vlassenroot 1, Megos 4, Maes 2, De Mayer, Van Beveren, Knof- macker. Handbal, Ajax - Hoei 24-22. De Man kan zijn tegenstander dribbelen en scoren (vh) Reserven: H.C. Herstal 19 Avanti Buggenhout 10 Langs een sterke De Mayer kon Avanti aanklampen tot de rust (9- 5). Avanti: K. Megos, Knofmacker 1, Fabry, Van Beveren 2, De Mayer Graeve. 4, Ottoy 1, Vinck 2, De Lat houwer. EVA Handbal. Ajax - Hoei 24-22. De Ridder torent hoog boven zijn tegenstanders uit voor deze doelpoging (vh) Jongens junioren In de nationale junioresploeg werden W De Proft (Ajax Lebbeke), St. Vlassenroot (Avanti) en H. Borgers (Waasmunster) opgenomen. Zij spelen op zaterdag en zondag in Reykjavik (IJsland) tegen Ijsland in het kader van de kwalificatiewedstrijden tellende voor het Wereldkam- Scholieren jongens De Vlaamse scholierenselectie neemt op Paasmaandag deel aan het sterk bezet internationaal tomooi in Venlo (Nederland). Hiervoor werden twee H.K.W.-spelers opgeroepen nl. J.P. De Bode en W De Ajax Lebbeke - Hoei: 24-22 Beloften: Met een tweede plaats na de normale kompetitie start Ajax dus met 4 J^cbbeke allerlaatste seconden 24-22 van maakte. Voor Ajax scoorden: Van Ransbeeck 9, De Man 2, De Ridder 8, Luypaert 1, Christiaens 1, De Proft 2, Agneessens 1. bonuspunten aan een zich erg zwaar aankondigende eindronde. Lebbe ke moet Jemeppe, Montegnée, Evere en Eupen bekampen en na acht wedstrijden op de eerste plaats zien te eindigen, wil het de promotie In hun laatste wedstrijd konden de Ajax beloften niet echt overtuigen afdwingen. Positief is het feit dat Lebbeke over éen volwaardige De ploeg die onbedreigd de titel binnenhaalde, kwam moeilijk los en spelerskem beschikt, minder hoopgevend is het dat Ajax het terrein op leidde met 9-5 aan de rust. Ook in de tweede helft bleef Hoei moet tegen ploegen die over heel wat meer «vechtlust» en dynamische aanklampen zonder echter echt te kunnen dreigen, spelers beschikken, dan het soms te «klassieke» Ajax. Inderdaad, ook Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Vermeiren, Vlassenroot, Cooreman 4, tegen Hoei kwam tot uiting dat Ajax soms terugvalt op een stereotiep Bosman 3, Verheyden, Geymans 6, De Busschere, Vercammen 2, spelpatron dat de tegenstander gemakkelijk ontcijfert. Maar Ajax kan Moens 2, N. De Decker ook erg sterk uitpakken et taktische manoeuvers en technische hoog- EVA standjes wat meteen verklaart waarom ook een «dynamische» legen- stander onderuit gaat. Zaterdag ontving Ajax een vlot spelend Hoei dat weliswaar niet zo gevaarlijk was uit de tweede lijn, maar met knap *t 1 Ia» i „n-bnAWfl cirkelspel heel wat 7-m worpen afdwong. Het was via die omgezette fl0| UUDDGIlJv VlCI VCrKCCrU penalties dat Hoei kon aanklmapen en na 13' zelfs leidde met 4-3. Luypaert, De Ridder en Van Ransbeeck zetten echter orde op zaken Izegem H.C. Lokeren: 21-20 zodat het 8-6 werd na 21'. Als Van Ransbeeck dan even naar de o wisselbank werd geroepen, sloeg Hoei terug (8-8) maar Lebbeke In Izegem lukte H.C. Lokeren bezoekers Het dubbeltje was vroege achterstand te besparen. Meteen verliep de wedstrijd gelijkop- herpakte zich en het werd 12-8 aan de rust. In het begin van de tweede een van zijn betere wedstrijden voor Lokeren langs de verkeerde gaand en via 4-4 en 5-5 ging men naar een 7-7 ruststand, maar Aalst had helft leek het erop dat Ajax zijn tegenstander definitief zou afmaken Met K. Verhofstadt opnieuw op kant gevallen 0p de valreep een 7-5 achterstand moeten goedmaken. In de tweede De Ridder zorgde voor 14-8 en een knap nummertje van het duo De het voorplan werd de thuisploeg H.C. Lokeren: Van Vacrenbergh, helft wou het ook niet echt vlotten bij de Eendrachters. Brixhe, vroeger Proft-De Man zorgde voor 15-9 na 36'. Het viel echter opnieuw stil bij 10' overspeeld, maar vooral in de Smet, Versele 1, Verguit 3, L. hij Aalst, nu bij Charleroi, scoorde vier opeenvolgende treffers en de de thuisploeg (15-12) maar na 41' telde Ajax toch opnieuw een vijf eerste helft miste Lokeren nogal Van Cauwenberghe 3, Verhof- g|adde parketvloer bleef Aalst hinderen. Een 18-14 achterstand 10' Kadetten jongens en meisjes Maandag, dinsdag en woensdag wordt in het Nederlandse Enkhuizen het Beneluxis tornooi betwist tussen 4 deelnemende landen. Bij de meisjes werd M. Bijl (Squadra lebbeke) geselec teerd en bij de jongens vormen vier Waasmun- sterse spelers de basis van de selectie nl. W. Roels, De Groote, St. De Meerschman en T. De Graeve. EVA 2e nationale Charleroi E.V. Aalst: 20-20 Na een wedstrijd die bepaald geen hoog niveau haalde moest Aalst vrede nemen met een gelijkspel Meteen start Eendracht met drie bonuspunten aan de play-offs en wij geloven dat dit moet volstaan om het behoud te verzekeren. Maar dan mag de ploeg van coach Wellekens niet langer achtervolgd blijven door het noodlot. Zaterdag in Charleroi verloor Aalst H. De Cock met een sleutelbeenkwetsuur en W. Bomon was er niet bij na een auto-ongeval, meteen de zoveelste tegenslag voor Eendracht dit seizoen. In de eerste helft bleek Aalst het weer bijzonder moeilijk te hebben om te scoren. Een resem open doelkansen werden gemist en er was een attente doelman Mertens nodig om Eendracht een Handbc (vh) Miniemen Ajax Lebbeke - D.B. Zwijnaarde: 11-9 doelpunten voorsprong (17-12). Maar eens te meer kon Lebbeke de riante voorsprong niet beschermen en 4' voor het einde dreigde het nog verkeerd te zullen lopen. Hoei naderde tot op één doelpunt (22-21) en Ajax miste in dezelfde minuut een penalty. De Ridder maakte er toch zonder de pas vader geworden D. 24-22. Ook Van Ransbeeck scoorde 23-21 van, maar seconden voor het einde was Hoei opnieuw genaderd Lenaerts speelde erg goed en tot op één doelpunt (23-22). Het was B. Van Ransbeeck die er in de ondanks het niet benuten van drie penalties en evenveel open doel kansen wees het scorebord 3-3 aan na 20'. Toch werden de Waaslan- wat open doelkansen, waardoor stadt 8, Bocklandt 4, Van Hille 1 Izegem op de valreep een nipte Vermeiren, Van Driessche, Van zege haalde. Want Lokeren Den Berghe. 11 Reserven: Izegem Lokeren Na een aarzelend begin, met heel De vee, snelle,e bekeken leidde. de me, >12. Ook de - SS SS- tweede helft kon Avanti, langs Michiels, enkel dreigen op vrijworp. Michiels scoorde alle doelpunten voor de thuisploeg H.K. Waasmunster: Beyle, De Nil 4, G. De Groote 4, Daelman 3, P. Verhelst 3, De Wolf 3, Verhoeven 2, Goorus 3, Engels, D'Souza. Onder impuls van een trefzeker duo Van Keymeulen - Parmentier bouwde Ajax een 4-3 ruststand uit tot een 11-9 overwinning. Voor Ajax Kadetten speelden. Van Biesen, Bonafia, De Cock, Van Keymeulen 6. Van Haut. Van Henden. Van Den Steen, Van Den Borre, Van Den Broeck, H.K. Waasmunster - Lokeren: 34-22 Parmentier 5, Van Peteghem. Een onvolledig aantredend H.K.W. moest in de eerste helft opletten '3-14. voor een gemotiveerd spelend Lokeren. Rust 14-13. In de tweede helft Hf1 gfbrek aan volwaardige Kadetten toonde de thuisploeg zich niettemin duidelijk sterker. iii r\n 7 H.K. Waasmunster: Moens 1. Van Uden 4, N. Verhelst 7, Baert 3, Ajax Lebbeke - D.B Zwijnaarde. 16-J3 Desseaux 8, Goossens 11. - De sterke bezoekers leidden aan de rust met 6-12. In het tweede h.C. Lokeren: Van Den Bossche 1, Van Den Durpel 2, Van Bastelaere omdat de West-Vlaamse doelman wedstrijdgedeelte kon Ajax de schade beperken. 7, Goossens 2, D'Hondt 4, Kestelcyn 5, El Yahyai 4. s,.er'c sP€clde' rj>ak,c 5" Ajax Lebbeke: Rauwoens, De Cock, Van Biesen, Van Keymeulen 1, nieuw op achterstand (18-17) Parmentier. Van Den Borre 5, De Man, De Bruyn 3, Heyvaert 2, N JeugdseleCtieS maar met 1°8 30 seconden te gevleid kon genoemd worden 3 ruststand. Lokeren maakte in de voor de thuisploeg. Ook in het tweede helft een 9-6 achterstand begin van de tweede helft bleef goed en Gokbulut en Van Den Lokeren sterk spelen en met doel- Berghe zorgden nog voor een 11- punten van Verguit en Bocklandt '2 overwinning, werd het 10-10 na 36' en na 43', c- Lokerem Smet, De Proft, leidde Van Vaerenbergh en Co Vermeiren, Van Dnessche 2, Van n.n R,>rnh.. "7 II. Dr, ,,,n r^nVhu. het einde liet Aalst niet veel hoop meer. maar plots ging Aalst uit een ander vaatje tappen Het werd 18-18 5' later en als Mertens een break-out op gang bracht maakte De Cock er 19-20 van minder dan 2' voor het einde. Toch liet Aalst op een ongelukkige manier nog een puntje ontglippen als Mertens 30 seconden voor het einde opnieuw De Cock lanceerde. De doelkans werd echter gemist en uit de laatste 12 Waalse aanval volgde een penalty waardoor het gelijkspel op het bord kwam. E.V. Aalst: Mertens, E. Van Malderen, G. Van Maldercn 1, De Cock 2, R Baeyens 4, Arijs 1, Van Nuffel 2, Van Der Borght 7, D. Baeyens, Steemans, M. Bayens 3. selspelers liet zich daarna sterk aanvoelen, zodat Izegem nu meer in de wedstrijd kon komen. Ook De Decker 5. Miniemen Avanti Buggenhout - H.. Waasmunster: 8-22 jcuguaciccuca spelen stonden de ploegen op- D D Tijdens het Paasweekend zijn de Nationale en de Vlaamse jeugdselee- njeuw gdijk (20-20). In de aller- KODUCO BUggennout - Reserven: Charleroi 14 E.V. Aalst 17 Na een matige eerste helft waarin Aalst weliswaar goed startte (0-3) werd de rust bereikt met een 8-5 score. Onder impuls van de Den Berghe 7, De Bruyn, Gokbu- wederoptredende G. Van Malderen werd orde op zaken gesteld in het lut 3, De Neef, Van de Velde. tweede wedstrijdgedeelte en met snelle tegenaanvallen ging het via 11- 14 na 40' naar een 14-17 overwinning. E.V. Aabt: E. Van Malderen, Podcvijn, T. Wellekens, Pennewacrt 1, R. Arijs 2, Van Malderen 7, D. Bayens, Steemans 3, P. Van Goethem 1, Steenhaut EVA 3C afdeling Alken - H.K. Waasmunster: 10-18 Mei nog drie wedstrijden le spelen is H.K.W. opgeklommen naar de tweede plaats, en heeft nog amper één pontje achterstand op leider Maasmechelen. Uilenspiegel blijft aanklampen op de derde plaats, maar beide H K. W.-tegenstanders moeten volgende kompetitiedag tegen elkaar en daarna komt Maasmatelen naar Waasmunster op bezoek Meteen begrijpt U dat het er nog enorm spannend kan aan toe gaan met Waasmunster in een onverwachte hoofdrol. Maar van de H.K.W.-ploeg verbaast ons nu mets meer Ook in Alken en steeds zonder de gekwetste Roels liet H.K.W de tegenstander geen kans en het bleek nog maar eens dat de taktische en technische sterke ploeg ook menual moeilijk uit balans is le brengen. Want mentaal sterk moet men beslist zijn om een 5-1 achterstand na 17 om te buigen in een 10- 8 zege! Natuurlijk moet men hel^ook -kunnen, maar daar slaat de klasse van H.K.W. borg voor. Het begon inderdaad erg slecht voor de ploeg van kapitein Gijssels, De 3-2-1 verdediging werd regelmatig opgerold en enige tegenslag in de afwerking zorgde voor die 5-1 achterstand. Maar E. De Vlieger die een geweldig seizoen aan het spelen is, reorganiseerde zijn ploeg. Met Van Damme schitterend op de pivotplaats en doelman Van Renterghem nu veel zekerder achter een 1-5 opstelling, werd aan de achterstand geknaagd en nog voor de rust nam H.K* de leiding over. rust 6-7. In de tweede helft, met een uitstekende W. De Graeve in het doel. hield de H.K W. defensie stand en na een gehjkopgaand bepn kon Borgers de kloof verbreden lot 7-11 na 45'. Het duurde tot de 48e minuut vooraleer Alken zijn 2e doelpunt in de tweede helft scoordeten ini een 30 lange periode tal H.K*. dant™P«™ doelpunten geïncasseerd. Bij een 8-11 stand kreeg De Vlieger dan de verwachte mandekking maar daaraan laat H.K.W. zich met vagen en het werd 8-14 vooraleer ook Borgere met een mannetje werd bedacht Met het tienertrio T De Graeve. De Meerschman, De Bode en een knappe pivot zoals Van Damme werd Alken dan verder weggespeeld zodat er een voor zichzelf sprekende 10-18 overwinning op hel scorebord kwam. H.K. Waasmunster: Van Renterghem, De Graeve, Sanders 1, De Vlieger 3, Borgers 7, Van Damme 3. T. De Graeve 1, Gijssels, Van Mele, De Clercq, De Bode, De Meerschman 3. Reserven Alken 16 H.K. Waasmunster 7 Een wegens de examenperiode sterk uitgedund spelerspotentieel moest beroep doen op veteraan Dauwe. Aan de rust le'dde Afiien '««-met 7-3. - H.K. Waasusnter: Van Renterghem, De Graeve. T De Graeve 1. Gijssels. Van Mele 1. De Clercq, De Meerschman De Bode 1, Dauwe 3. tics aan het werk op verschillende fronten Verschillende jeugdspelers laatste seconden bezegelde Van uit onze regio werden geselecteerd in deze ploegen, zodat het duidelijk Kerckhoven, die andere junioren- Brugge: 18-23 is dat het Oost-Vlaamse handbal nog lang niet «dood» is. internationaal, dan het lot van de Robuco is opnieuw op de dool. Ook tegen Brugge bleek duidelijk dat het zelfvertrouwen uit de ploeg verdwenen is na de opdoffer tegen Dendcrmonde en het feit dat trainer Trienpont moet in staan voor het leeuwenaandeel van de doelpunten zegt genoeg. Het begon al slecht als Robuco enkele kansen niet benutte en Brugge 1-4 voor raakte na 11'. Onder impuls van Trienpont kon de thuisploeg dan toch enigszins orde op zaken stellen (5-5 na 18'), maar de aanval bleef ondermaats en ook verdedigend was niet het «goede» Robuco aan het werk. Rust 8-9. In de tweede helft was er nog enige hoop voor Robuco maar jammer voor Trienpont en Co bleef het zwak in verdediging. Het 2-4 patroon kreeg geen vat op de bezoekers en een ander defensief patroon werd niet uitgeprobeerd. Toch hield Robuco nog stand tot de 46e minuut (13-15) maar eens het 15-18 was geworden klapte de ploeg totaal in elkaar. Het weekje rust tijdens de Paasdagen komt net op tijd om Robuco tot zichzelf te laten komen. Robuco Buggenhout: Mannaert, Janssens, Asaert 4, Mertsens 1. Trienpont 6. D. Mannaert. F. Mannaert 2, Verhelen 2, S. De Swaef, Krogstrup, P. De Smedt 2. Handbal. Ajax - Hoei 24-22. De Man zal a dit duel komen vh) Heren 1' nationale

De Voorpost | 1989 | | pagina 28