1 Kunst Veredelt (Kieldrecht) heel homogeen in «Het Atelier» Lekkend zwembad zorgt voor diskussie Kort uit Stekene Waas toeristisch nieuws Vuurwapens laten inschrijven in Waasmunster Marktreglement aangepast in Waasmunster Installatie nieuwe gemeenteraad Sint-Gillis Fotosalon in kasteel Blauwendael 32 - 24.3.1989 - De Voorpost Het zwembad in Sint-Niklaas lekt. Dat weet men. Maar voormalig schepen voor Sportzaken André Baetens gaat niet akkoord met de wijze waarop zijn opvolger Urbain Vercauteren de voorbije weken de pers heeft (mis)ge- bruikt. Hij voelde zich persoonlijk aangevallen en had na lang aarzelen toch besloten zyn ongenoegen te uiten op de gemeenteraad van vorige vrydag. Naar de vorm heeft Baetens nogal wat moeite met wat hij «showpers- konferenties» noemt en waarbij de gewone gemeen teraadsleden het nieuws maar uit het nieuws moeten halen. Naar de inhoud toe gaat het dus om de lekken in de gerenoveerde stedelijke badinrichting. Baetens ontkende de lekkage niet en stipte aan dat de dich- tingswerken zijn uitgevoerd in november. Waarom, zo vroeg Baetens zich af, moet er zono dig anti-reklame gemaakt worden voor het zwembad, n het bezoekersaantal stijgende is. Langs allerlei kanten, on dermeer vanuit de Wase Zwemkring, is aangedrongen om spoed te zetten achter de renovatiewerken destijds. In zijn antwoord verdedigde burgemeester Willockx de stijl van kommuniceren van het schepenkollege, dat de vrijheid bezit om de stijl te gebruiken die haar het beste ligt. Wat onder de bevoegd heid van de raadsleden betreft zal voorbehouden blijven voor de gemeenteraad. Wil lockx wou ook nog kwijt dat de vorige meerderheid haar goed beleid sterk afzwakte naar het einde toe. Hij ver wees hierbij naar de dossiers van het slachthus, de kollektie Suyschilderijen, de veilig heidsdossiers enrug van wat hij eerder had gezegd. De lekken waren al aanwezig in oktober, het verergerde in fe bruari met 15 kubieke meter waterverlies per dag. Er drin gen zich werken op voor min stens 30 miljoen. De bevol king heeft recht om dit te weten, vindt schepen Vercau teren. Hij stelde ook vragen over het ontwerpbureau dat de reno vatiewerken moest uitteke nen. Het is een bureau dat Bonsai De Bond voor Gezinnen-Verbruikers, de verbruikersaktie van de BGJG en het Werk van de Volkstuinen organise ren samen een voordracht over het planten, kweken en onderhouden van Bonsai-boompjes op woensdag 5 april in de vergaderzaal van de sporthal aan de Nieuwstraat om 19.30 u. WSV De Smokkelaars De jaarlijkse klubreis van WSV De Smokkelaars gaat naar Malmédy op 21 mei. Nu reeds lieten liefst 104 wandelaars twee bussen) zich inschrijven. Wie eventueel nog mee wil dient onmiddellijk kontakt op te nemen met het sekretariaat: Pannenhuisstraat 32A te 9090 Stekene, tel. 091/46.76.34. Bij voldoende interesse wordt een dubbel dekker ingehuurd. Deelname in de onkosten: 125 fr. per volwassene, 50 fr. per kind (tot en met 12 jaar) en maksimum 300 fr per gezin. Niet-leden betalen per persoon 50 fr. meer. K d.Brol zijn degelijkheid heeft bewe zen in wegenbouw, maar geen ervaring bezit in zwembaden. Het bureau heeft duidelijk fouten gemaakt. Bovendien was de termijn om het dossier uit te werken te beperkt en leverde de uitvoeringstermijn van slechts 90 werkdagen maar één aannemer op die de karwei binnen deze limiet wou bolwerken. Deze aanne mer zou door ondeskundig heid met een drilboor de scheuren hebben veroor zaakt. De heropening van het zwembad is volgens Vercaute ren geforceerd gebeurd, met het oog op de verkiezingen. Alles bij elkaar genomen zou het zwemad, toch al 30 jaar oud, nu nood hebben aan een waterdichte bekuiping, aan betonversterking en betege ling. Baetens vroeg zich na de uit leg van Vercauteren (die trou wens nooit de bedoeling heeft gehad om Baetens persoon lijk te kraken) af waar de specialisten dan wel zaten die vroeger werden geadviseerd. Raadslid Van Daele wist zich te herinneren dat 15 jaar gele den het zwembad ook al een lek had en telde voor eens na te zien wat deskundigen des tijds hebben gezegd. En raadslid De Meyer kreeg bij het horen van de diskussie een wrang gevoel. Het leek erop of de vorige koalitie slechts uit CVP alleen heeft bestaan. Schepen Huys had tijdens de voorbije diskussie nog gezegd dat hij als schepen van openbare werken nooit werd uitgenodigd op de voor bereidende werkvergade ringen. H.V. Ten einde aan het verzoek van velen tegemoet te komen werd door het bestuur van de WV-land van Waas het initiatief genomen een toeristische kaart in kleur betref fende het Land van Waas uit te geven. Niets werd aan het toeval overgelaten om ook dit keer er een fijne publikatie van te maken. Op de achterzijde van bedoelde kaart worden toeristische bezienswaardigheden afgedrukt van èlle Wase gemeenten, die er in alfabetische volgorde zijn op vermeld. Zoals gemeld werd een brochure in druk gegeven, getiteld «De Wase keuken, vroeger en nu». De tekst van deze brochure is van de hand van André Vanderveken. De brochure telt met illustraties erbij een 30-tal bladzijden. Het is een volks en gastronomisch opstel dat handelt over eet- en drinkgewoonten in de Wase kontreien. De Wase Reynaertfietstochten met afstanden van 25, 45 en 95 km zullen plaats hebben op zondag 4 juni. Inschrij ving en vertrek van dit toeristisch en sportief gebeuren, dat van jaar tot jaar grotere weerklank vindt inzake belangstelling, op de speelplaats van het Sint-Jozef-Klein- Seminarie, Richard Van Britsomstraat te Sint-Niklaas. Het «ambachtelijk weekend», het tiende in de rij, is gepland voor zaterdag 19 en zondag 20 augustus. Centraal trefpunt is en blijft het Romain De Vidtspark te Sint- Niklaas, rondom de muziekkiosk. Niets wordt onverlet gelaten om er ook dit jaar iets grandioos van te maken. Hoeft het te worden onderstreept dat op deze Wase hoogdag duizenden belangstellenden naar het Land van Waas komen om de vele ambachtelijke ateliers te be zoeken. Beveren. De Beverse Foto- en Diaklub kwam op bezoek bij Vakantiegenoegens en toonde mooie dia's (Iv) Wapens die beantwoorden aan volgende beschrijving en die onlangs werden aangekocht, dienen door betrokkenen Voor 1 mei bij de gemeentelijke politiediensten te worden ingeschre ven. Het betreft hier ondermeer vuurwapens met één of méér gladde lopen, korter dan 60 cm zoals een riot gun vuurwapens met lange loop uitgerust met een greep, glijdende kolf, plooibaar of gemakkelijk uitneembaar. Het betreft zowel wapens met een gladde loop als met getrokken loop. De bezitters van zo een vuurwapen dienen hun naam, adres en eventueel telefoonnummer mee te delen aan de politie, gemeentehuis. Vierschaar te Waasmunster. Het wapen zal dan door de politiedienst ingeschreven worden. Vooraf kan men ingeval van twijfel voor meer inlichtingen terecht bij de politie, 052/46.02.01. Een aant maagd «lasting! ende per en de 1.000 nat loplope ran de tw ichepen Oscar R wijziging mgen g lolgende tuatie va Spcorweglaan verilon roerd oj iint-Niklaas. Vrijdagavond lokte dit ongeval aan de hoek Hofstraat - i eel wat belangstelling (Iv) Het is eerder ongewoon dat er voor de opvoeringen van den innerlijke spanning te de Kieldrechtse toneelgroep Kunst Veredelt «maar» een bundelen tot een met brio goede honderd toeschouwers opdagen (maandag 20. vertolkte Madame Laurence, maart). Vergeleken met de opkomst voor;Bompa, Lotto, Katrien Van De Perre heeft Hollander en andere Ruud De Ridders is het een mager ons in de meest positieve zin beestje. De enorme inspanningen van Kunst Veredelt verbaasd. Ze tekende een ge- blijken dus pas zeer goed gewaardeerd te worden voelsgeladen Gisèle. Een bij- a 4n ij AArt nnj... Kiiianiriet zonder fraaie prestatie ook wanneer ze worden vertaald in «n of andere bdlenklet- van NoiUa n£Umm ak de ser Arm Vlaanderen. emotievolle (melodramatiek- vermijdende) fijngevoelige Simone. Chris Bus nam de (dankbare) partij van Mimi voor haar rekening. Pittig, kleurrijk, fris, vlot. Dermate impulsief en trefzeker ge- Met «Het Atelier» nam de bracht dat het randje van de Kieldrechtse toneelgroep deel charge met dat tikkeltje te het provinciale klasse- nadrukkelijk spel af en toe ken. Met de persers Luc Ke- Sabine Van Meersche. Voor klassering. Het dialektge- gels en Pol Claessens hadden belichting en klankweergavc bruik zou bij een te sterk aan zorgden Etienne Gillis, Dirk het reglement gebonden jury Van De Perre, David De Bak- wel eens een pad in de pun- we het iets moeilijker. Eerst genoemde met een te licht aangespeelde betrokkenheid en de tweede perser nogal lichtarmig gestikulerend. Let ker, Filip De Bakker en Luc tenkorf kunnen zetten. Moch- Van Overmeiren. Met penseel ten de heren juryleden begrip en stift hebben Ludwina nngstornooi. «Het Atelier» brengt ons, kort na de tweede wereldoor log, in een klein konfektie- atelier waar monsieur Léon werd overschreden. Eenvoudig, sober, misschien wel met een beetje te weinig «buik», net iets te oppervlak kig, zette Nicole De Calu- de plak zwaait. Tijdens die waert toch een zeer aan- oorlog werden (zelfs in de vaardbare Marie op de plan- 'Vrije Zone') ten zuiden van de demarkatielijn Limoges- Clermont-Ferrand-Lyon, on der leiding van Eichmann, niets ontziende razzia's ge houden op al wat Joods was. Na het 'stapelen' in de kam pen van Drancy, Pithiniers wel, beide aktuers hadden Christiaens en Ursie Dillis een meer dan verdienstelijke keurig werk geleverd. Toneel- inbreng! Jan Van De Perre meester Tilla De Wilde en heeft z'n eerder ondankbare Luc Thieleman (diaprojektie) taak (hij werd er vrij laat ronden het rijtje van de me- 'ingegooid') om kadans, sfeer dewerkers achter de scher en spanning op te houden tot men af. een uitstekend resultaat we- Met «Het Atelier» zagen we. ten te verwerken. Een max naar ons gevoel, de sterkste van een Max. Voor Maarten produktie ooit door Kunst Bosmans een bank vooruit en Veredelt op de scène gezet, een kus van de ganse cast. Ongetwijfeld mag bewerker- Profïciat, Maarten! regisseur Rony Verheyen een Verder droegen Florent De aanzienlijk deel van 'de suk- Wilde en Willy Van De Perre seskoek voor zich opeisen, hun steentje bij om er een Samen met zijn zeer kundige uitzonderlijk homogene ver- bracht hij theater van de toning van te maken. Regie- bovenste plank, assistente en tcksthulp was En nu maar duimen' voor de kunnen opbrengen voor het feit dat dit taalgebruik binnen het regiekoncept als een bij- na-must kan worden be schouwd (en dus niet gaan zwaaien met de (onzinnige) bepaling 'dat-dialekt-mag- niet' maar integendeel een ar- tistiek-verantwoorde toleran tie aan de dag leggen) dan zit er voor Kunst Veredelt een niet onaardig resultaat aan vast. Maar jury-wegen zijn vaak duister, kronkelend en boch tenrijk... Hoe dan ook, voor ons mag het gerust eerste ka- tegorie worden, met nog een berg gelukwensen bovenop! WDG Beveren. Dit zijn de prijswinnaars van de «thuiskwis» van de A. Verbruggenkring (Iv) Tijdens de jongste gemeen- eigenaar gevraagd, de aard den aangeduid met een afgc- teraadszitting in Waasmuns- van de bebouwing aan te pas- vaardigde van het OCMW Beaune la Rolande volgde de ter 8in8 de raad akkoord om sen, evenals de hiermee ge- Voor de rooilijnplannen in de deportatie naar de koncentra- bet oude marktreglement dat paard gaande infrastruktuur. Molenstraat tiekampen in Nazi-Duitsland. dateert van 'n 1949 aan te Wat met zich zou brengen dat werd reeds Meer dan 80.000 joden (opge- passen. Naar verluidt zijn er de uitbreiding van twee naar toelage gedaan door de be pakt in Frankrijk) zouden no8 bijeenkomsten voorzien drie hektare zou gebracht voegde minister. Het dossier nooit terugkeren. Tijdens de mel dc Wase Marktkramers- worden. Rekening gehouden grondinneming moet echter dagdagelijkse praatjes van dc vereniging en met de ver- met het gewestplan, had nog worden uitgevoerd, naaisters komen hun frustra- tegenwoordigers van de plaat- raadslid Verhofsté (Gembel) Voorzitter Strobbc voegde er ties, hun ervaringen, hun on- seliJke marktkramers. Later hierover enkele opmerkin- nog aan toe dat bij een ge- zekerheden, hun leed en in- zou de marktde wekelijkse gen. Nadat burgemeester beurlijke betoelaging de vcr- nerlijke pijn tot uiting. Ze vrijdagmarkt worden ver- Strobbe had gesteld dat het bindingsweg wel openbaar delen hel wel en wee van de P'aats{ naar dc Gentstraat, hier om een valleigebied gaat domein is. dagelijkse sleur. Ze voelen wanneer de voorziene werken vroeg PW-raadslid 't Kint, De rekening van de RTT be- zich, spijts hun tegenstellin- daar. voltooid zijn. Zodat de dit agendapunt te verdagen treffende dc verplaatsing van gen toch één t o v hetgeen moeilijkheden met garages naar de eerstvolgende ge- telefoonkabels in de Linden- zich' binnen 'hun' atelier ma- van de bewoners ook zullen meenteraadszitting, waar bur- nifesteert. De herinneringen worden opgelost genieester Strobbe op inging, aan die vreselijke oorlog zul- Wat betre" de verruiming van Voor de redaktic van de Vicr- len bij hen wel nooit ver- het Bijzonder Plan van Aan- schaarkroniek zal één manda- vagen. leg aan de Manatawijk had de taris per politieke partij wor- Regisseur Rony Verheyen heeft prachtwerk geleverd Hij legde vooral de nadruk op de emotionaliteit en wist z'n cast, binnen de mogelijkhe den van elke akteur of aktri- ce, echt en overtuigend te motiveren. Sfeerbepalend de muziek en diaprojek- laan bedroeg 88.758 fr. de gemeenteraad ging wel ak koord met dc betaling hier- Molendrecf van, maar liet toch opmerken belofte van dat de rekening wal wat laat was binnengekomen. Nadien werd goedkeuring gegeven aan het ontwerp van de bin- ncnschilderwerkcn in de Rui- terskerk. Verder zal worden overgegaan tot de aankoop van een strooiwagen, een grasmachine en een kanten- snijder. Raadslid Verhofsté onthield zich bij de stemming. PVG Waasmunster In de tuin van kasteel Cortewalle te Beveren werd het beeld «Paard, stier en veulen van dierenschilder Alfons Van Meirvenne uit Haasdonk onthuld (Iv) Nu het arrest van de Raad wels), André Merckx (Meer- Dc fotokring van Waasmuns- openen. donk). Karei Weemacs en ter organiseert opnieuw zijn Twee keer per maand op Erik De Keyzcr (Dc Klinge), fotosalon. Deze jaarlijkse te- de eerste en derde donderdag Sint-Pauwels krijgt ook een rugkerende manifestatie heeft komen de leden van de foto- de in het kulturele leven van de kring samen in Hoogcndonck, De Roosenbcrggcmcente een voor een vergadering waar ci- Meyer. Als voorzitter zal me- niet onbelangrijke plaats ver- gen werk wordt bekeken en cyn, Frans Joos, Franky Jas- Ook het nieuwe schepenkol- vrouw Bollansée-Smel op- worven. Bij deze vereniging besproken. Maandelijks pers, Petrus De Caluwaert en |egC zal tijdens de startverga- nieuw aangeduid worden. kunnen fotoliefhebbers zich wordt een klubblad uitgege- t."_ r\. «/.-ij. i?jgüffr in de Bouwmaatschappij zou op een aangename manier ven voor dc leden, met aller- de CVP acht zetels willen ver- verrijken. lei informatie over wedstrij- overen. Kandidaten hiervoor Op dit fotosalon tonen dc Ie- den en tentoonstellingen, zou het anders hebben ver- ren "onveranderd en zal na zijn: Luc Vercauteren, Hugo den van de fotokring hun Eén van dc bijzonderste acti- wacht?) als dc gemaakt-hardc drie jaar legislatuur geruild Van Schependom en Frans mooiste werken. Het bestuur viteitcn is het jaarlijks foto- ixu:: u— Brys (Sint-Gillis), Remi Au- van de fotokring is er ook fier en diasalon. Het fotosalon is Verdickt, op de grote tcntoonstellings- toegankelijk op zondagen 23 i Anie De ruimte in kasteel Blauwen- en 30 april en maandag 1 mei meesterlijk aangespeeld) aan getrouw de OCMW-manda- Wilde (Sint-Pauwels), Egide dael geheel te kunnen vullen van 10 tot 12.30 u. en van 15 dc oppervlakte kwam. Aan ten en de plaatsen in de Vonck en Lutgarde De Gendt met eigen werkmateriaal De tot 18 u en op zaterdag 29 madame Hélène (echtgenote Bouwmaatschappij toegewe- (Meerdonk) en August De officiële opening heeft april van 10 tot 18 u. Belang- tie tussen de verschillende Van State gekend is en de scènes. Een dikke proficiat Sint-Gillisse uitslag van de ge- voor de dekorbouwers (ont- meenteraadsverkiezingen be- werp van de regisseur): Dirk houden blijft, zal in april de opvolger toegewezen De Bakker, Freddy Mets, nieuwe raad gcstalleerd kun- persoon van Geertrui Omer Burm, Florimond Fle- nen worden. Tilla De Wilde. Een schitte- dering gevormd worden. rende vertolking zagen we Zoals reeds geweten blijft het de CVP acht zetels willen ver van Juul Van De Walle (wie schepenkollege de eerste ja- zou het anders hebben ver- ren om wacht?) als de gemaakt-harde drie ja; monsieur Léon waarbij het worden. j verborgen gehouden diep- jn de tweede vergadering van denaert, Willy menselijke toch af en toe (en de legislatuur worden traditie- Jean-Pierre Macs Léon) werd in alle soberheid maar des te treffender gestal- maakte als eerste zijn kandi- te gegeven door Gerd Calle- daten voor deze plaatsen ken- De Sint-Gillisse CVP Kimpc (De Klinge). Hier zal plaats op zaterdag 22 april te stellenden die lid wensen te baut, die voor het eerst op de baar. Voor het OCMW re- zullen Jean-Pierre Macs Remi Audenacrt voorgedra- 17 u. met een inleidende toe- worden van fotokring Waas- gen worden als voorzitter en spraak door Freddy Van munster of meer inlichtingen Lokeren. Volgens de PW zijn er opmerkelijke verschillen van de grafperken tussen de zeven kerkhoven (polo) Kunst Vcredelt-planken aan- kent men op 7 van de 11 trad. Magda Van De Walle zetels. Kandidaten hiervoor wist de nodige tragiek, de zijn: Adrienne Bollansée- zichzelfovcrtuigende sterkte, Smet, Franqois Cantens en uitoefenen precieze mimiek en ingehou- Guido Sertijn (Sint-Gillis), Andre Cuycken (Sinl-Pau- Annic De Gendt evenals Egi de Vonck en Lutgarde Dc Gendt een gedeeld mandaat Vlaanderen, sckretaris van de over dc werking willen bcko- Oostvlaamse Unie van Foto- men kunnen terecht bij voor- en Diakringen en ondervoor- zitter Antoine Stevcninck, zitter van de Vlaamse Fedcra- Bergstraat 7 te Waasmunster, tie van Fotokringen Burgc- telefoon 052/46.09.50. meester Strobbc zal nadien Gezainc verantv Bij zijr vroeger ties ste dat voc venstru nele pt woorde Aalst h toonbe soberhi dreiger Brusse inbindt eigen perkt I Toch i sloten baar j 220 mi Budge kwamt sparinj belasti 1983, van 1 hemel: ringsle dere Clercc Verlaj tingdr brek gen l lijk r dienst Brief Met r ni op maar diens' toont bezor ciële Aalst ingrij wach koms kan het gouv ook i Dept «De huid ontsi van ook wore Het tal het fotosalon officieel PVG

De Voorpost | 1989 | | pagina 32