Retro-ro ckf estiva I met laser-show Pleuni Touw en Hugo Metsers in stukken van Dario Fo te Aalst Davidsfonds Erembodegem bespreekt «De bescherming van het ongeboren leven» Gospels in De Werf De Voorpost - 24.3.1989 - 5 De internationaal bekende gospelmuziekorganizatie Continental Sound brengt op zaterdag 25 maart in de koncertzaal van het kultu- reel centrum De Werf te Aalst een hoogstaand gos- pelkoncert. De formatie Discipel zorgt voor een echt veelzijdig program ma. De groep werd elf jaar geleden opgericht, telt een 30-tal zangers die iedere week twee koncerten ver zorgen. Dat betekent dat men jaarlijks meer dan 100 koncerten geeft die ge middeld door 250 perso nen per avond worden bij gewoond. Discipel was al aan het werk in Lausanne, in de Jaap Edenhal, in de Rotterdamse Doelen, in Amersfoort, Utrecht en meerdere keren in België, Duitsland, Oostenrijk, Joegoslavië, Frankrijk, Spanje en Hongarije. In 1985 kwam van Discipel een eerste LP uit en was de groep te zien op de televisie. Twee jaar later verscheen hun tweede LP. Het koncert in De Werf is gratis. Aalst. De groep Discipel die op 25 maart in de Werf /concerteert Pleuni Touw en Hugo Metsers spelen vanavond in première in de schouw burg De Werf twee stuk ken van Dario Fo: «Een vrouw alleen» en «Open huwelijk». Aanvang te 20 u. Toegang: 400 fr. Dario Fo is toneelauteur en -akteur, regisseur, poli tiek aktivist, schilder en dekorontwerper maar vooral clown. Zijn karriè- re startte hij in theatertjes, kabarets en bij de radio. In samenwerking met zijn eega stichtte hij diverse to neelgezelschappen. Van de 50 stukken die hij schreef kwamen er in één jaar liefst 15 op televisie. Dario Fo wordt kandidaat gesteld voor de Nobel prijs. Arturo Corso is de regisseur. Hij regisseerde tal van klassieke werken van Aristophanes, Shakes peare, Pirandello en Gol- doni, doch verwierf als specialist van de Comedia dell' Arte meest sukses met werken van Dario Fo. «Een vrouw alleen» Uit door zijn echtgenote verzameld materiaal putte Dario Fo voor het schrij ven van een reeks vrou wenportretten. Eén ervan is «Een vrouw alleen». Lucy is het proto-type van de zich zelf wegcijferende huisvrouw die alleen leeft voor haar gezin. Respekt van de mannen om haar heen ontbreekt haar ech ter. Als eenvoudige, naïe ve huisvrouw ziet ze geen mogelijkheid om haar niet te laten gebruiken als sexobjekt. De geschiede nis van haar leven vertelt ze in het stuk aan een nieuwe huurster. Een- Aalst. Toneel. Een scene uit Boeing-Boeing gespeeld door Sint-Barbara (a) zaamheid en wanhoop van de vrouw worden door Dario Fo naar het absurde overgeheveld. Toch valt er ook in te lachen al gebeurt dat dan wel met een bitte re nasmaak. «Open Huwelijk» Een boulevard-komedie waarbij meneer af en toe een slippertje maakt waar bij de dame de andere kant uitkijkt. Een open huwelijk waarbij ieder ge woon zijn gang mag gaan zolang het maar openlijk gebeurt. Wat meneer vroeger in het geheim flik te wordt nu ineens legaal. Hij is van zijn gewetens wroeging verlost, doch mevrouw weet geen raad met haar vrijheid tot... LH Vrijdag 31 maart 1989 te 19.30 u in de Krypte te Erembodegem-centrum organizeert Davidsfonds Erembodegem i.s.m. Pro Vita een voordracht met als tema «De bescherming van het ongeboren leven». Iedereen is welkom. Toegang: 50 fr. «Het grote probleem in de abortuskwestie is, dat zovelen verkeerd of onvoldoende ingelicht zijn wat abortus in werkelijkheid is, welke de gevolgen zijn, ook voor de betreffende vrouw, welke juiste moge lijkheden kunnen aangeboden worden in een moei lijke situatie. Daarom is het in de eerste plaats onze bedoeling heel konkrete, wetenschappelijk gefun deerde gegevens mee te delen en aspekten zoals verantwoordelijkheid, een gezonde mentaliteit i.v.m. seksualiteit en de hulpverlening centraal te stellen», aldus Pro Vita. (DB) Beebopalula bis In de eerstvolgende maanden moet een toename worden verwacht van het gebruik van externe databanken als informatiebron. Dat staat te lezen in Weekberichten van de Kredietbank. Het hele artikel is verkrijgbaar in de KB. kantoren. Tot 28 mei heeft in het gemeentemuseum de Wieger in het Neder landse Deurne in de omgeving van Eindhoven een tentoonstelling plaats over het surrialisme in Nederland. Het museum is dagelijks open van 13.00 tot 17.00 uur, en bevindt zich aan de Liesselweg 29 te Deurne. Keukenhof, de grootste bloementuin van Nederland, bestaat 40 jaar. Op 23 maart ging de tuin gelegen tussen Haarlem en Leiden, weer voor het publiek open. Jaarlijks worden er ongeveer 7 mil joen bollen geplant. Van 12 tot 19 april heeft in de Kongrescentrum te Gent ,£eniora- ma 89" plaats, het evenement voor de 55 plussers in Vlaanderen. Op de beurs allerlei informatie over en aktiviteiten voor deze talrijke groep uit onze samenleving. Op zaterdag 22 april wordt vanaf 20.00 uur in de stadsfeestzaal aan de Meir 78 te Antwerpen een benefietavond georganiseerd ten voordele van de Werkgroep Aids Preventie en begeleiding, het Aidsteam. Aalst. John Wolley and his Friends te bewonderen in de tweede Beepopalula. Aalst. De organizatoren van Beebopalula a Aalst wil andermaal back to the sixties. Het voedt daarenboven de ambitie uit te groeien tot een heuse festivalstad met een grandioos gebeuren in openlucht. Voorlopig is dat nog toekomstmuziek. Maar «Beebopalula» krijgt alvast de tweede editie in de Keizershallen op zaterdag 22 april van 19 tot 22 u in een presentatie van Zaki, de letters- en cyferman van VTM. Acht orkesten treden op waarvan 2 niet-Aalsterse. Het is immers duidelijk dat OMP wat staat voor Oiljsterse Muziekpromotie het met orkesten van eigen bodem alleen niet kan blyven waarmaken. Op 29 en 30 juni volgend jaar wil OMP een internationaal retro-rockfestival organiseren op de parking van de Keizershallen goed voor zowat 5000 plaatsen waarin naast Aalsterse bands er ook uit Nederland en Groot-Brittannië van de party zullen zyn. Wordt Beebopalula II van 22 april eerstkomend de geslaagde algemene repetitie voor het heus rock-festival van volgend jaar? Gestimuleerd door het enorm sukses van Beebo palula I maakte dat de or ganisatoren er niet onder uit konden aan een tweede edittie te denken. Aldus ziel van het gebeuren Wil ly Van Mossevelde. Tus sen denken en doen is ech ter heel wat marge en OMP breidde zijn bestuur dan ook uit. Dat bestaat momenteel uit negen wer kende krachten met naast Willy Van Mossevelde en de gereputeerde John Woolley ook Jos De Met- te, Eric De Vriendt, Hans Hooghe, Paul Peerlinck, William Ruyssinck, Mi chel Van Brempt en Rik Van Steenberghe, elk met de verantwoordelijkheid over een deelaspekt van deze grandioze organi satie. Van Ratatouille naar Festival Beebopalula vond zijn roots in de ratatouille- avonden tijdens de jaar beurs. OMP baseerde zich op min of meer tijdens de zestiger jaren te Aalst fu rore makende orkesten die ze in één avondprogram ma wisten samen te bren gen. Wat wellicht muzi kaal gezien wegens de lan ge inaktiviteit bij sommige formaties niet van de bo venste plank was werd ruimschoots door borre lend enthousiasme gekom- penseerd. «We want mo re» was dan ook de alge mene trend bij de vele deelnemers zowel op het podium als in de zaal. Beebopalula 1989 De spits wordt op zaterdag 22 april precies te 19.30 u (deuren vanaf 19 u) afge beten door «Piet's Boys», het vroegere «Toast». Een uitzonderlijk trio dat zijn hart aan de muziek verlo ren heeft. Tonny Vander- goten (zang en bass), Piet De Ridder (zanger en toetsenman) en Mare Van- derscheuren (drums) pre senteren een gevarieerd repertoire gaande van vro lijke sixties over ever greens naar hedendaagse pop (Vanderschueren, Doriksveld 19 te 9308 Hof- stade, 053-78.98.28). «Recover» en «John Woolley» Na Piet's Boys worden twee podia ingepalmd door «Recover» en «John Woolly and Friends». Met «Recover» sloeg ver leden jaar de vlam voor goed in de pan. Deze groep bestaat uit 5 enthou siaste muzikanten die eer der musiceerden bij «The Loosers» en «Briljantien»: Eddy Piens (vocals). Peter Bronder (gitaar), René Diependaele (keyboards), Johan Bronder (bass) en Herwig Bomon (drums). René Diependaele was de gekende toetsenman van «Oh Boy». (Diependaele, Steenweg op Aalst 143a, Hofstade, 28.91.89). John Woolley and his friends moeten we niet meer voor stellen. Ze zijn inderdaad overbekend. John Woolley neemt bo vendien de koördinatie van de avond op de schou ders. Vrienden zijn J.P. Germanus (drums), Wil- fried Kiekens (bass), Her man Kiekens (lead gitaar), Ignace Bierbuik en Jo De- kenne (management en rodies). John Woolley himself speelt gitaar en zingt. En hoe! (Woolley, Bolleweg 60, 70.51.31.) «The Falling Stones» en «The Black Birds» Beide groepen zijn oude getrouwe. De echte ver tegenwoordigers van de jaren 60. Bovendien het levend bewijs dat het le ven pas op 40 begint. Bee bopalula past hen dan ook als op het lijf gegoten. «The Falling Stones» be vatten Frans Tas (bass en vocals), Stefaan Van de Velde (solo-gitaar), Willy Chocheret (ritmegitaar en vocals), Etienne Cassiman (keyboards) en Jean-Pier- re Geurts (drums). Na de eerste Beebopalula bouwden ze een nieuw re pertoire op. Een selektie uit dat vernieuw program ma hoort u in de Keizers hallen. (Tas, Schrovers- straat 106, Herdersem, 78.55.43). «The Black Birds» zijn als het ware door de muziek- microbe gebeten. Begin het jaar 1960 trachtten Hedwig en Paul de eerste knepen van het gitaarspe len onder de knie te krij gen, dit vooral onder im puls van Eric Van den Steen, broer van Hedwig, die voorheen de op dat ogenblik zeer begeerde «Prijs van radio Luxemburg» had gewon nen en tevens een eerste plaat had uitgebracht. De groep «The Black Birds» was realiteit gewor den en werd nog harder gezwoegd teneinde een volledig repertoire met gi taar- en zangnummers aan te leggen. Het eerste optreden da teert van 1 mei 1963 en daarna volgden zij elkaar in snel tempo op. Vooral nummers van Cliff Ri chard en The Shadows, The Beatles en rock-and- roll nummers allerlei maakten het repertoire uit van The Black Birds. Als gevolg van de gelijktij dige recrutering voor mili taire dienstplicht van 3 le den van de groep kwam in 1965 jammer genoeg een einde aan de optredens van deze populaire groep. Het muziekvirus werd ech ter nooit uitgeroeid en diep in hun hart zijn ze nog steeds de sympathieke Black Birds gebleven van weleer. We horen Paul Meert (vo cals en slaggitaar), Hedwig Van den Steen (solo-gi taar), John Cooreman (bass), Freddy Thybaert en Hugo De Backer (drums). (Thybaert, Tiger Pub, Kerkstraat, 78.55.43). «Cancer» Het zesde en laatste Aal sterse orkest is «Cancer», een revelatie van «Al- lei jong». Présence, akt, spirit, noch muzikale vir tuositeit ontbreken hen. Het is een 13-koppige ge legenheidsformatie be staande uit leden van «Bien gebakken» en «The Zoo» plus een aantal ex- Cancerpatiënten. Blues en rock doch ook hun fel be sproken versie van 'Daar bij die molen', 'Losjes in de bloes' is letterlijk en figuurlijk hun waar imago. (Frank Van Essche, Ber- kenstraar 5, 9310 Lede, 80.65.73). Twee niet-autochtone orkesten Naast de zes Aalsterse or kesten treden ook op «Lait Russe», een Mechelse for matie gespecialiseerd in sixties-music en de Saman- tha Brothers terug van weggeweest. «Lait Russe» is een elfkop- pige formatie met koper, saxo, piano, gitaren, drums en vocals (015- 42.33.22) die een geweldi ge performance realiseren. Een revelatie onder meer met het zangduo met stemmen van puur goud. «The Samantha Bro thers», Ralph en zijn vijf broers brengen een cock tail waar je al na een kwar tier van duizelt. Magische invloed De sixties blijven een ma gische invloed uitoefenen zowel op de jongeren als op de generatie met de reeds grijzende (of kalen de) haren. Elk orkest werd dan ook verzocht zich te oriënteren naar de sixties. Wel werd aan de organisa tie nog een en ander toe gevoegd. Zo o.m. de laser show een visueel toemaat je dat het geheel nog meer attraktief en spektakulair zal maken. Om dorstige kelen tijdig te laven wordt er een derde toog bijgeplaatst en is een bar voorzien die ook als onthaalcentrum voor sponsors, pers en andere uitgenodigden zal dienen. Aan de ingang ontvangt u trouwens gratis een uitge breid programmaboekje met voorstelling van de di verse orkesten. Voor de tekst ervan zorgt William Ruyssinck. Voor de promotie wordt gezorgd via de pers, 18 aanhangwagens met affi ches, 120 bij 160 cm, 400 bordjes van 60 bij 80 en 2000 affiches aan invalswe gen èn op alle mogelijke en onmogelijke maar steeds wettige plaatsen. En verder zijn er de micro- wagens en de ruim 3000 Aalst. Het VTl organizeerde een toneelavond en vele toeschouwers genoten er van het stuk als het leven begint(a) persoonlijke invitaties. Sa men een budgettaire im- pakt van circa een mil joen. Gelukkig kon be roep worden gedaan op milde sponsors. De op brengst komt immers ten goede aan instellingen voor andersvaliden: Ri- bos, Levensvreugde, Don Bosco, Beschuttende Werkplaatsen en de Rijks- lagere school voor biezon- der onderwijs te Erpe. 60% van de som wordt verdeeld in vijf gelijke de len en de resterende 40% wordt verdeeld a rato van het door elke instelling aan de man gebrachte kaarten. Kaarten zijn bo vendien te koop in De Werf, bij de sponsors en in herbergen, muziek- en platenwinkels. Ook bij de ASLK waar leden van de Club 001 op de avond zelf aan de kassa een kaart kunnen bekomen voor 200 n c i i i Aalst. Een scene uit Catch dat door De Schakel op 31 De algemene toegansprijs maart en 1 aPril in de Werf telkens om 20 uur wordt bedraagt 300 fr in voorver- opgevoerd. koop 250 fr. Beebopalula 2 valt nu wel een maand vroeger omdat niettegenstaande tijdige aanvraag de Keizershallen niet beschikbaar bleken te zijn op 20 mei. Ook Al- leijong komt op een ande re datum want er werd geopteerd voor een zater dag in plaats van een vrij dag en enkel 21 oktober bleek mogelijk. LH

De Voorpost | 1989 | | pagina 5