12 - 31.3.1989 - De Voorpost HSR 20 GRA*6 LAAT KAKKEN WltftJHElO OOK tt£ TE PAKKEN HCEST ZIJN BEHOEFTE 50* VERDER DOEN -R 'c>' «NSE «EN KAK AAN ONZE SCHOEN Wachtdiensten Dokters Aalst Dr. K. Cockx, Dirk Martensstraat 35 Aalst. Tel.: 78.58.60: vrijdag 31 maart vanaf 20 uur zaterdag 1 april de hele dag: zondag 2 april de hele dag tot en met maandag 3 april om 8 uur 's morgens; maandag 3 april en dinsdag 4 april vanaf 20 uur: woensdag 5 april vanaf 12 uur; donderdag 6 april vanaf 20 uur tot en met vrijdag 7 april om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Coppen8, Driehoek 102 Kerksken. Tel. 77.61.86: zaterdag 1 april en zondag 2 april Hofstade, Gljzegem Dr. J. Vandriessche, Zijpstraat 24 Hofstade. Tel. 78.57.26: zaterdag 1 april en zondag 2 april. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. M. Van Mulders, Aalstersestraat 188 Wleze. Tel. 77.80.90: zaterdag 1 april en zondag 2 april Nieuwerkerken Dr. R. Schockaert, Gentsesteenweg 295 Erpe. Tel. 80.51.90: zaterdag 1 april en zondag 2 april. Apothekers Ereloon tijdens de wachtdienst van de apothekers Tijdens de avond- en nachtdienst (19 u tot 8 u) en tijdens de zondagsdienst (zon- en feestdagen de gehele dag) wordt een speciaal ereloon gerekend, behalve voor een prestatie met tegemoetkoming van de ziekteverzekering. Van zaterdag 1 april om 9 u tot zaterdag 8 april om 9 uur: Van Paemel Kerkstraat 20 Aalst Flamand Nieuwstraat 22 Moorsel Boel Keppestraat 1 Erembodegem De Smet Rammelstraat 12 Lede Van Der Weèen Stationsstraat 27 Denderleeuw Tandartsen Moreels, Gentsesteenweg 145 Aalst. Tel. 21.08.05: zaterdag 1 april van 14 tot 18 u en zondag 2 april van 9 tot 12 u. Dierenartsen Dr. W. Scholiaert, Ronkenburgstraat 72 Lede. Tel. 80.49.69: zaterdag 1 april en zondag 2 april. Verpleegkundigen A. De Moerloze, Llndenlaan 52 Erembodegem. Tel. 77.66.67 zaterdag 1 april en zondag 2 april Antigifcentrum: (02) 345.45.45 AA (091) 25.86.29 Zelfmoordpreventie: (02) 649.95.55 Aalst Grote feesttent, Hardingplein Herdersem Inlichtingen Guy Van Lierde, Grote Baan 13 Herdersem en Luc Van Damme, Grote Baan 273 Herdersem. Ruilbeurs en tentoonstelling van fossielen, minera len en schelpen zondag 16 april 1689 van 1 uur tot 17 uur. Stedelijk Onderwijsinstituut, Binnenstraat 157 Aalst Toegang gratis Sekretariaat: Dhr. L. De Coninck, Frans Van Cauwe- laertlaan 9, 2700 Sint-Niklaas. Tel. (03) 776.03.50 Er zijn reeds inschrijvingen uit België, Nederland, Frankrijk, Oost- en West-Duitsland en zelfs een uit Tsjechoslovakije. Organisatie: Xenophora Aalst vereniging voor Paleon tologie en Mineralogie «Veilig Wonen» in Affligemdreef Gemeenschapsminister Waltniel heeft zijn akkoord betuigd met de aanstelling van een ontwerper voor de studie van de wegen- en rioleringswerken in de sociale verkaveling «Affligemdreef» te Aalst. In een eerste faze zullen een vijfentwintigtal percelen worden uitgerust. De kosten die op circa vijf miljoen frank geraamd worden, zullen integraal door het Vlaams Gewest ten laste genomen worden. Na uitvoe ring van deze infrastructuurwerken, zullen de gronden te koop aangeboden worden door de bouwmaatschap pij «Veilig Wonen». Al-Anon Voor familie'en naastbestaanden van drankzuchtigen dinsdag 4 april om 20.00 uur, Gildenhuis, Kerkplein Erembodegem. Schriftelijk Postbus 44 Erembodegem. Spreekdagen Belgische dienst voor buitenlandse handel dinsdag 16 mei 1989; dhr. Pauwels, Handelsattaché in Toronto (Canada) dinsdag 16 mei 1989: dhr. De Craene, Handelsattaché in Vancouver (Canada) Indien U aan één van deze spreekdagen wenst deel te nemen, dient U 1 maand vooraf contact op te nemen met de Economische Dienst, Keizerlijk Plein 21 Aalst, tel. 77.11.11, toestel 221; Spreekdagen Infoserml woensdagen 5 en 19 april van 14 tot 16.30 uur. Op deze spreekdagen wordt door een deskundige van het leger geantwoord op al uw vragen over het leger, de legerdienst en de mogelijke loopbanen bij het leger. Inlichtingen over het statuut van gewetensbezwaarden kunt U steeds bekomen op de militiedienst, Grote Markt 3 Aalst. boompjes en planten in bakken. Dergelijke parkeersilo kreëert supplementair gevaar: ongevallen, diefstallen, overvallen, aanrandingen. Voor ouderen, jonge koppeltjes, moeders, kinderen, wer kenden bood deze groene oase kans tot verpozing en rust. Maar nu staan de omringende gebouwen bloot aan barsten, scheuringen, trillingen, geluidshinder en komen er biezondere risiko's voor bodem en waterpeil. Parkings horen thuis in de zone tussen de Wallenring en de Grote Ring gekoppeld aan vlotte aansluitingen met het stadscentrum via het openbaar vervoer. Er zijn trouwens alternatieven: de parking van de keizershallen, de vrijkomende Safirgebouwen, het wel licht eveneens vrijkomend La Nominette en de uitbrei ding van de stationsparking. Nadere info via «Groene Graanmarkt Groep», Graan markt 17, Laura Vidy te 9300 Aalst. Karnaval op video Première van de opnamen van de jongste karnaval op video-tapes op donderdag 23 april te 20 u in de schouwburg van De Werf. Reservatie van plaatsen enkel mogelijk bij de dienst Organisatie Feesten schrif telijk of via (053) 77.11.11, toestel 277 «Olijfje» Toneelvereniging Hoger Op brengt in de parchiale zaal aan de Moorselbaan opvoeringen van «Olijfje en haar moordenaars» op 1, 9 en 25 apïil te 19 u en op 8, 24, 15 en 27 april te 20 u. Toegangsprijs: 120 fr. De Bruid van 't Land van Riem De Koninklijke Zang-, Toneel- en Letterkundige Vereni ging 't Land van Riem die eens het Landjuweel veroverde brengt opvoeringen van de beroemde klucht van Cooney en Chapman op zaterdag 8, zondag 9 en maandag 10 april telkens te 20 u. Een aantal jonge beloften konden worden ingeschakeld. Spelen mede: Frans Van Dorpe, Anne-Marie Mercx, Luc Noël, Martine Mallefroy, Brigitte De Greef, Jos De Sloover en Cindy Van den Abbeele. Het stuk gaat onder regie van Guido Klinck in de schouwburgzaal van De Werf. 150 fr -130 fr. Superstar op wielen: 15 mei 1989 Na het schitterende sukses van vorig jaar (meer dan 300 deelnemers), is «Superstar op wielen» aan de derde editie toe. De naam mag .niemand afschrikken: Superstar op wieien beoogt een gezel lige fietstocht doorheen Groot-Aalst te zijn. In de verschillende Aal- sterse deelgemeenten houden de fietsers halt om een aantal eenvoudige sportproeven uit te voeren en te vens de innerlijke mens te verstevigen en /of ver- Kalender Aalst. Op de Houtmarkt was bloemenmarkt (a) met Pasen een enorme belangstelling voor de frissen. ledereen kan deelnemen, maar er moet wel een groep van minimum 5 personen gevormd worden. Individue- len kunnen aansluiten bij een groep of zelf een aangepast groepje vormen. Het sportieve vermaak primeert, maar wie de echte Okkozjemert Voor de reeds 15de keer organiseert de Persbond van Aalst haar traditionele Okkozjemert. Twee maal per jaar kan U in de Netwerkzaal, De Ridderstraat terecht voor «schatten op zolder» of resten uit kasten, schui ven of uit de kelder. Het te veel van sommigen is echter vaak het lang gezochte van anderen. Een markt uniek in haar genre waarbij sjacheraars of professionelen zich moeten onthouden. Een dertigtal standhouders bieden er de vaak gekste en zonderlinge vertrek en aankomst: Sporthal ten Rozen, Rozendreef dingen aan. Voor velen een buitenkansje, vooral als U Aa(st er vroeg bij is. De okkozjemert loopt van 8.30 u tot 17 u. yyanneer: pinkstermaandag 15 mei vrije start vanaf Wie reeds wil inschnjven als verkoper voor de volgen- 13 3Q uur de editie in het najaar kan zulks via (053) 77.66.30. Afstand 20 of 40 km. Astroioale Inschrijven: voor 21 april op de dienst Sport, Katte- Astroloog Luk Podevijn houdt voordrachten over astro- Gratis deelname18' 1 '11,06Stel 282 logie waarbij geen astrologische voorkennis noodzake- 0rganisatie; Sp0rtdienst Stad Aalst - Adviesraad voor competitiesport zoekt komt eveneens aan zijn trekken: resultaten van alle sportproeven worden samengeteld en duiden de superstarploeg aan. Groot of klein, iedereen is van harte welkom!!! Aalst. De Parklaan kreeg nieuwe boomaanplantingen. De omwonenden maakten van de gelegenheid gebruik om hun stil protest te laten horen in niet mis te verstane i bewoordingen (a) huisnummer 46 te 64 en van het huisnummer 91 tot het kruispunt met het Hoogveld. b. In de Rozendreef wordt er parkeerverbod opgelegd j vanaf het kruispunt met de Petrus Van Nuffelstraat tot het huisnummer 91 en vanaf het huisnummer 64 tot j 612. lijk is. Hij spreekt in De Werf op maandagen 3,10 en 17 april telkens vanaf 20 u over «Gezondheid, ziek-zijn en genezing», over «Liefde, geluk en sexualiteit» en over «Karakter en aanleg, basis voor geestelijke groei». 250 fr. per avond. de Sport W.T.C. Den Blok. Kursus Boekhouden Donderdag 6 april te 20.00 uur: begin kursus boekhou den in de vzw Netwerk. Aida Kursus loopt verder op donderdag 13.4, 20.4 en 27.4 .-li renun,H. Prijs: 1650 fr - 1350 fr. (syllabus inbegrepen) Gespreksavond over Aids in Vrieshuis Esptorade- Le^aver: Marc Vanden Ammeele (DPKVO straat 8, georganiseerd op vnjdag 14 apnl door het nr„ Nntwflrk Wnmanisfisrh Varhonrt Aalst urg' ™eiwerR- Installatie OCMW-raad Humanistisch Verbond Aalst. Kamer van Aannemers war, In verband met dit gebeuren zijn er liefst twee perskon- °----r Tijdens de algemene statutaire vergadering van de {Qrentjes voorzien. Op donderdag 30 maart vanwege spoedige opnchting van de jeugdraad die open en Kamar van Verenigde Aannemers uil de Bouwnl|ver- d0 voorzitter Richard Goossens en op pluralistisch moet zijn en zonder politiekealgevaardig heid van het arrondissement Aalst^spreeW viM-prennier zalerd ri| vanweg9 de toekomstige voorzitter den. Die moet openstaan zowel voor de 15% georgani- loan.i iir rtahaono nn msanrian 10 anni te 19.30 u in _.s a.- seerde jeugd als voor de 85% individuelen. De JS vraagt eveneens dat het stadsbestuur het probleem «AJO» bij hoogdringendheid zou aanpakken. Het oprichten van een stedelijke uitleendienst voor het gehele verenigingsleven en de ganse bevolking is hier zeker het overwegen waard. De verdere privatizering van de bestaande uitleendienst is in geen geval aanvaardbaar. Een uitleendienst in stadsbeheer is de enige waarborg voor een service naar alle lagen van de bevolking. De week in De Werf vrijdag 31 maart 20 u, schouwburg Catch 22 - De Schakel vrijdag 31 maart, 20 u, tentoonstellingsruimte, gesprek- savond Evangelische gemeente zaterdag 1 april, 20 u, schouwburg Catch 22 - De Schakel zaterdag 1 april, 9.30 u, verg. 2 weekendcursus «Werken met camera en videorecorder» zaterdag 1 april, 21 u verg. 1 en 2 The Paradise Jazzband - Crazy Bol Jazz Club maandag 3 april, 19.30 u, verg. 4 avondcursus «Ken nismaking met computer» Nieuw bestuur Jong-Socialisten De Jong-Socialisten Aalst verkozen een nieuw bestuur 16 man-vrouw sterk. De bestuursleden zijn: Yannick Van der Speeten, Bart Dierick, Miguel Stas, Mathy Meert, Peter Van der Biest, Jean-Marie De Saedeleer, Rudy Casier, Ann Van de Steen, Patrick Jacobs, Denis De Backer, Eddy Quin- tens, Michel Ignal Pacheco, Jan Ghijselen, Jelle Goossens, Johan Van Biesen. De funkties werden verdeeld als volgt: Voorzitter: Yannick Van der Speeten Politiek Sekretaris: Bart Dierick Sekretaris: Miguel Stas Ondervoorzitter: Kathy Meert Propaganda: Peter Van der Biest De werking zal op 8 april na een studiedag in het Volkshuis worden voorgesteld. Er zal worden aangedrongen bij het stadsbestuur op dringende aanpak van jeugdvandalisme, spijbelen, 2de en 3de migrantenjongerengeneratie, kansarmen, inte gratie van marginalen, jongerenhuisvesting, en infra structuur voor jeugdwerk. Bij de bevoegde schepen zal worden aangedrongen op Jean-Luc Dehaene op maandag 10 april te 19.30 u in Salons Carlton over de konkrete gevolgen van de staatshervorming. Een balans van de positieve en de negatieve aspekten ervan voor de gemeenschappen. Esoterische astrologie Op donderdagen 6,13, 20 en 27 april, 1118 en 25 mei en 1, 8 en 15 juni houdt Luk Podevijn in De Werf, Molenstraat 51, lessen over esoterische astronomie. Leren berekenen van een horoscoop, primair begrip van astronomische simbolen en leren esoterisch en astrologisch denken. Petltlelljst De Graanmarktbuurt en omliggende straten organise ren een petitie om te protesteren tegen het bouwen van een ondergrondse parking op de Graanmarkt. Het mooi parkje bij het centrum van de stad zou erdoor verdwijnen. Het is momenteel de laatste groene long van het stadscentrum in de periode van de aktie «Europa Groen» moet te Aalst het groen weg. De parking zal gebruikt worden door mensen die 's avonds naar huis met tuintje terugkeren doch de bewoners van de Graanmarkt achterlaten met beton, surrogaat- Eddy Dierickx. Hangt er elektriciteit in de OCMW-lucht? Wijzigingen In parkeermogelijkheden Instellen van voorbehouden parkeerplaatsen voor min- dervaliden op sommige gemeentewegen te Aalst. a. één plaats op de Graanmarkt nr. 14, links van het Koninklijk Atheneum I; b. twee plaatsen op de Grote Markt, één links ter hoogte van het verkeersvrij gedeelte en één links van het gebouw nr. 2; c. één plaats achteraan de parking gelegen tussen de huizen nrs. 84 en 90 van de St. Jobstraat; d. één plaats, op het Kerkplein te Aalst-Gijzegem, links van het gebouw nr. 2. Invoeren van parkeerverbod op sommige gemeen tewegen a. Oude Gentbaan ter hoogte van de huisnummers 143-145 en vanaf het kruispunt met de Kreupelveld- straat tot het huisnummer 56; b. Drie Sleutelstraat langsheen de onpare huisnum mers over de gehele lengte; c. Kouterstraat langsheen de onpare huisnummers vanaf het kruispunt met de Binnenstraat tot het huis nr. 7; zaterdag 1 april 9.20 u: taalkursus Servo-Kroatisch (Joegoslavisch, Sint- Maarteninstituut, Dendermondsesteenweg 12 Aalst) (VTB- VAB Aalst). zondag 2 april 13.30 uur: vertrek parking Pontstraat, Aalst. Operette: «Een nacht in Venetië». Inlichtingen: L. D'Hondt. Tel. 21.02.79. Inschrijven: D. Temmerman. Tel. 78.86.96 (Vlaams verbond voor Gepensioneerden Groot-Aalst) 14 uur: samenkomst op de parking van het stedelijk kerkhof, Leo De Bethunelaan Aalst. Uitstap werkgroep Bota- niê «Oliemeersbeek en kipsteekbeek»: in kaart brengen van voorjaarsbloeiers. Inlichtingen: P. Van den Bremt. Tel. 21.36.86 (De Wielewaal, afdeiing Denderiand) maandag 3 april 20.15 uur: konditie- en pré-skigymnastiek. Sportzaal Sint- Jozefscollege Stoofstraat Aalst (VTB-VAB Aalst) dinsdag 4 april van 13.30 uur tot 16.00 uur: dans namiddag. Kelder van het Groen Kruis, Aalst. Inlichtingen: 77.48.61 (Kristelijke Bonden Gepensioneerden Aalst-stad) woensdag 5 april 19 uur: kursus ballroom- en latijnsamerikaanse dansen De Nieuwe Madeion, Grote Markt Aalst (VTB-VAB Aalst) vrijdag 7 april 20 uur: spreekbeurt: psochometrie, magnetisme, demon stratie door Mevr. Tinneke Schellekens. Zaal De Koornbloem, Grote Markt Aalst. Inlichtingen: 77.62.12 (Vriendenkring De Levensboom) zaterdag 8 april 20 uur: show-spektakel en amusement in de quiz «Prijs je rijk», daarna een spetterende Mi Amigo's Drive in. Parochiaal Centrum, Dorp Hofstade. Inlichtingen: 78.94.16 (Radio Mi Amigo) zondag 16 april 13.30 uur: samenkomst Houtmarkt Aalst. Vertrek om 14 uur aan de kerk van Viane. Inlichtingen: 21.02.24 (VTB-VAB Aalst) 25-Jarig bestaan KSA Herdersem vrijdag 31 maart om 20 uur: streekbierenavond zaterdag 1 april: van 14 tot 17 uur: kindemamiddag met Pepijn «Goochelaar van Liegebeest» (van 6 tot 12 jaar) om 19.30 uur. aanvang T.D, om 21 uur: optreden Soulsister zondag 2 april om 11 uur: eucharistieviering 12 uur: receptie 13.30 uur: feestmaaltijd. Lede. Aan het gemeentehuis van Lede wordt eerlang een nieuwe vleugel aangebouwd. De voorbereidende werk zaamheden zijn al aan de gang (a) zone De V zone Lanc maa en 5 Doe maa Lanc maa «Lie Thai Op het Aals Van bete lach Reis mer anel De 77.6 Aalst. De Parklaan kreeg nieuwe boompjes (a) d. Olmenstraat te Aalst-Erembodegem, langsheen de kant van de nr. 45; e. Jan Bijlstraat langsheen de onpare huisnummers. Invoeren van eenrichtingsverkeer in sommige gemeen tewegen a. Korte Nieuwstraat: in de richting van de Hopmarkt naar het Keizerlijk Plein; b. Boterstraat: in de richting van het Keizerlijk Plein naar de Hopmarkt. Afbakenen van de parkeerzone in de Rozendreef, gemeenteweg te Aalst a. In de Rozendreef, gemeenteweg te Aalst, worden de parkeerzones afgebakend en de plaatsen aange duid waar de voertuigen mogen staan, zijnde van het

De Voorpost | 1989 | | pagina 12