Moeilijke tijden Malaise is groot bij V.W. Hamme SI va Eendracht Aalst Krijgt De Wolf opnieuw een kans KV Mechelen te gast in Sint-Niklaas Eddy Maes houdt voorstel in beraad Paasgeschenk 18 - 31.3.1989 - De Voorpost VOETBAL Eendracht Aalst dat zondag a.s. Lomme ontvangt, staat voor geen gemakkelijke wedstrijd. Sinds Berx er het sportief bewind heeft overgenomen, geraakten de Limburgers op een bepaald moment op een zucht van een periodetitel. Volgens insiders etaleren de poulains van Berx een fris en snel voetbal. Eendracht geniet nu wel van het thuisvoordeel, maar het is een publiek geheim dat de Ajuinen voor eigen publiek minder doeltreffend presteren dan op verplaatsing. De resultaten liegen er niet om. Oefenmeester Everaert heeft wel een probleem op te lossen. Droeven is zondag geschorst en derhalve moet de Eendracht- coach zijn verdediging herschikken. Wellicht krijgt Wim De Wolf een nieuwe kans om er vanaf het startsein bij te lopen, maar dan allicht niet als flankverdediger. P.R.-man Jean- Beveren Charleroi 1-1. Met gemengde gevoelens wordt de bal gevolgd, nadat hij uit de Pierre Van Droogenbroeck redeneert als volgt: "Eendracht gevaarmke Beverse zone werd weggekapt (dw) moet die wedstrijd winnen, om met Boom en Eisden te kunnen wedijveren voor een plaatsje in de eindronde, alhoe wel we nog moeilijke wedstrijden tegen Lommei, Ekeren, Seraing en Eisden voor de boeg hebben. We mogen echter niet rekenen op het eventueel falen van onze direkte tegenstan ders, maar blijven geloven in eigen kunnen. De motivatie speelt hierbij een grote rol, maar die is duidelijk aanwezig in de ploeg." Het blijft uiteraard uitkijken naar de akties van Chunga. De Zimbabwees speelt momenteel weer reuze. Hij is de man in het Eendrachtteam die het verschil kan maken. René Peeters die zondag 11. op Hasselt van het terrein werd gestuurd, werd door de scheidsrechter in zijn rapport bedacht met "vrijwillig natrappen". Dat kan René wel een paar zondagen kosten zodat hij wellicht de laatste wedstrijd van het seizoen niet zal kunnen betwisten. In ieder geval wordt de wedstrijd Aalst-Lommel een belang rijke wedstrijd voor Eendracht. Bij gebeurlijke winst kan met een vernieuwd vertrouwen de verplaatsing naar Ekeren aange pakt worden. (abl) Morgen, zaterdag, zal de hele spelerskern van KV Mechelen (Preud'homme, Den Boer, Wilmots, Bosman, enz.) te gast zijn bij Sportkring Sint-Niklaas. De Mane blussers die in verband met hun levensbelangrijke partij tegen Anderlecht dezelfde avond in afzondering gaan in het rekreatieoord De Ster zullen er om 15 uur in het Puyenbekestadion nog een laatste keer de benen strekken alvorens de paarswitten partij te geven. Het hoeft niet gezegd dat dit een unieke gelegenheid is om de Europese topklub van dichtbij te bekijken. Trou wens, dit initiatief dat tot stand kwam wegens de goede betrekkingen die Paul Theunis nog heeft met K.V., reikt nog even verder dan alleen maar opwarmen want de Mechelaars zullen een vijftigtal matchballen onder de kijklustigen uitdelen. Een buitenkansje dus voor echte voetbalfanaten want wie wil er nu geen matchbal met de handtekening op van "Ruud" De Wilde (M.S.) Het is nog niet helemaal duidelijk hoe het verder zal verlopen bij VW Hamme. Zoals gemeld heeft Willy Meersman voorgesteld aan voorzitter Van Den Broeck om van zijn funktie als enig selektieheer te worden ontlast. Iemand van het bestuur zou dan samen met Eddy Maes die veldtrainer is, instaan voor de selektie. Dinsdagavond werd hierover uitvoerig van gedachten gewisseld. Maes, die deze week aan de kust vertoeft, heeft een korte bedenktijd gevraagd. Na afloop van de dinsdagtraining werden alle spelers afzonderlijk gepolst door de klublei- ding van de derdeklasser. Welke konklusie er zou getrok ken worden, zou pas gisteravond bekend worden, voor aanvang van de training en op een ogenblik dat dit blad reeds van de persen rolde. We weten dus niet wat het uiteindelijk resultaat zou zijn. In elk geval is het zo dat, wil VW Hamme zich in derde handhaven, er nu onverwijld moet gewonnen worden. Of dat zaterdagavond in Roese- lare zal lukken, is uiteraard de vraag. Lichtpuntje is wel dat Qaudio De Paep opnieuw lid is van de kern. Vijftien namen: Van Hemelrijck, D'Hondt, Coucke, Verbustel, Nardus, Geldof, Smet, Pirelli, 'Lenaerts, Le- dens, De Borger, Van Der Stock, De Paep en Heneman. (e.g.) Antwerp - Lokeren 4-1 Lokeren - Waregem 2-1 Het schitterende Paas weekend is voor Sporting Lo keren beslist niet goed verlo pen. Nu het einde van de voetbalkompetitie 88-89 stil aan in zicht komt, is de Wase eersteklasser nog steeds in de gradatiestrijd gewikkeld. De trikolores leden een 4-1 nederlaag op het veld van Antwerp. Maar zelfs de over winning, woensdag jl. tegen Waregem, bracht weinig soe laas. De trikolores staan slechts twee punten voor op Racing Mechelen, drie op RWDM... Het staat als een paal boven water: Lokeren beleeft moeilijke tijden. Antwerp had het zaterdag jl. helemaal niet moeilijk om een alweer zwaar gehandicap te Wase bezoeker van zich af te schudden. Meszaros, Di- dier M'Buyu en Van Veirde- ghem ontbraken nog steeds op het appél. Vóór de rust hadden de rood-witten de punten reeds op zak, het sco rebord wees toen 2-0 aan. Het Kessler-team zou in de twee de helft de stand nog aandik ken tot 4-0, al had Lokeren in de tweede helft een paar kan sen aan de voet maar botste ofwel op een zeer werklustige Mariman of een alerte De Coninck. De ex-Waregem- goalie haalde o.a. een vrij schop van Versavel uit het doel en Mariman moest red ding brengen na een aktie van Timoumi - terug van wegge weest - en Etim. Ook Samson geraakte nog een keer heel dicht bij een doelpunt maar miste op een haartje. Dame Fortuna was de bezoekers weer eens ongunstig gezind toen De Coninck een kopbal van Bart De Roover uit het dak van het doel haalde, maar toen was het Lokerse schip al lang gezonken. In de slotmi nuut dook Etim plots alleen voor het Antwerp-doel op maar werd door Van Rethy tegen de vlakte gewerkt. Pe ter Eikelboom zette de logi sche strafschop suksesvol om, einduitslag 4-1. Woensdagavond, tegen Waregem, had trainer Aimé Anthuenis een paar drastische wijzigingen doorgevoerd. Na de recente nederlagen tegen de drie top-ploegen verkoos de Lokerse coach Rufai in het doel te posteren, ten nadele van Danny D'Hondt. Ook Ronny Laroy draafde voor het eerst dit seizoen op. Mes zaros en Didier M'Buyu ble ven immers nog afwezig en in extremis kwam daar nog Pa trick Stalmans bij. De eerste helft had maar weinig om het lijf al mocht in de 14e minuut het plaatselijke supportersheir al juichen. Een halve doelkans was met een een schot in de roos. Geens rukte op in het eet trum, besloot hard op et Waregemverdediger waan Samson in de rebound ondt Galjé door in de verse hot besloot, 1-0 15'. Wie dacht dat de wedstri toen zou openbreken, had ht mis. Lokeren toonde zich #t aanvallend maar akuut doe gevaar kwam er niet. Een ti termate mak Waregem wa daarentegen niet bij machl om de partij in zijn voordee te doen kantelen. Na de rust manifesteerdt de bezoekers zich iéts aanva! lender en dat resulteerde me: een in de aansluitingstreffei Mauroo stuurde een vri; schop, richting De Craeye e diens voorzet werd voor Va Baekel met het hoofd binnei geduwd, 1-1 52'. Het betaald antwoord va Sporting Lokeren liet nit lang op zich wachten toe Versavel, een dikke vijf mi» ten later, op hoekschop iet hoger sprong dan zijn belage en hard in de Waregemse net ten kopte, 2-1. De Roover ei Etim poogden nadien d stand nog wat aan te dikke maar goalie Galjé vond da het welletjes was... Vivian Bogaei Oef, h in Buj Greml Vorige wegen Iers be ten. D Nico I We in der Li Ampe Didiei achtei positie inzet i zijn z< De tv, er nie Bij Bi ken. 1 diene S.K. i Beveren - Charleroi 1-1. De Wase aanvallers speelden soms oogstrelend voetbal, maar het sputterde soms in de afwerking. Viscaal was de motor van de aanval (dw) Beveren - Charleroi 1-1. De pas ingevallen Herreman kreeg een reuzekans, maar de bal rolde nipt naast (dw) 'J!**" Er is al een tijdje één en ander tersmiddens evolueert en er len maar vooral over het nodi- aan het broeden bij V.W. opruiende taal gaat spreken ge potentieel beschikt. Is dat Hamme. Na de match op An- kan dat alleen maar de teleur- wel voldoende voorhanden bij derlecht rezen er problemen gang van V.W. Hamme be- V.W. Hamme? van financiële aard tussen de vorderen. De sfeer bij de derdeklasser is spelersgroep en de beheer- Willy Meersman heeft eerder verpest. Twee incidenten go- raad. Binnen enkele dagen al aangekondigd dat hij wil op- ten zondagnamiddag olie op werden ze opgelost. Achteraf stappen als het bestuur van het vuur. Eerstens de weige- begon het met de sportieve re- V.W. hierom verzoekt. Het is ring van speler Van Der Stock sultaten mis te lopen. Nu staat niet uitgesloten dat het zover om in te vallen. Vigor Wuitens aan de rand komt. In de tweede plaats de reactie van de afgrond. Het hoeft niet Dezer dagen wordt er druk van voorzitter Van Den gezegd dat de supporters zijn overleg gepleegd. Iedereen Broeck die onmiddellijk na de teleurgesteld, negatief reage- beseft dat het zo niet verder match in de kleedkamer kwam ren en een zondebok zoeken, kan. Het moreel van enkele zeggen dat een aantal spelers Waar het slecht gaat wordt voetballers is zo diep gezakt een gebrek aan inzet hadden naar de trainer gewezen. We dat voor hen een bijkomende betoond. Allicht had hij gelijk menen niet dat bij V.W. Ham- inspanning in de huidige om- maar het ogenblik om het te me daar de oorzaak moet wor- standigheden te veel gevraagd komen zeggen was slecht ge- den gezocht. Vast staat wel is. Zoals het momenteel evo- kozen. Iedereen zat in zak en dat een aantal aangeworven lueert is V.W. Hamme een vo- as. Taktisch leiderschap kan in voetballers niet rendeert zoals gel voor de kat. Een „wonder- de huidige omstandigheden men had verwacht. doktoor" kan het tij keren op erg belangrijk zijn. Als er dan nog tussen de spe- voorwaarde dat hij niet alleen Iers iemand is die in suppor- over passende geneesmidde- Doo te win thans over h hoogst Na eei daarm kluble en kui worde jaar b minde daar 1 deze 1 broke "Te we vi behaa ders. helft ter. zonde speel< de ru werd terD Iers moes Union - Eendracht Zele 1-0 VW Hamme - Oostende 0-3. Filip De Borger is één van de spelers die dit jaar door VW Hamme werden aangeworven. Hoewel hij zich inspant lijkt hij toch wat te tenger tegen de zware jongens uit derde nationale vh) Het is de trikolores niet gelukt in het Dudenpark een punt te Ed! ^FOOtSC bedingen. Een mistasten van libero Peter De Vleeschauwer die een terugspeelbal van Luk Keppens onder de voet liet Hasselt E. Aalst l-l doorglippen, bezorgde Union onder de vorm van een geschenkdoelpunt een kansrijke overwinning. Dubbel spijtig Chunga etaleerde tegen punt van de wedstrijd scoren, kwetsuur niet in de gewenste voor Eendracht dat zich na de pauze dubbel plooide en zijn Hasselt een grootse verrich- Met deze zege behoudt vorm en windt zich te gemak- tegenstander na op de eigen speelhelft terugdrong. De fusie- ting. Aanleunend achter de Eendracht nog alle kansen op kelijk op bij balverlies. Zijn ploeg liet echter een drietal open kansen langs Frank Van Den spitsen, presenteerde hij zich de eindronde, al hangt dat zware charge op zijn direkte Broeck en Filip Fiers onbenut. als een ideale fourier en bo- ook wel af welke resultaten de tegenstrever had een rode "Op basis van onze prestatie is de nederlaag onverdiend, vendien kon het publiek ten- mede-kandidaten de volgende kaart tot gevolg. Volgende temeer omdat Union geen enkele doelkans kon forceren, volle genieten van zijn indivi- weken zullen boeken Voor week met de komst van Lom- stelde Etienne De Wispelaere na afloop. Dat ongeluksdoel- duele invallen. De Zimbab- René Peeters was er wel dege- mei zullen we allicht meer punt viel jammer genoeg op een biezonder slecht ogenblik. Na wees verkeert in grote vorm lijk een schaduwzijde op de weten of de kansen van Een- de pauze toonden de spelers een enorme inzet om het en dat belooft voor de volgen- overwinning van zijn team. dracht op een extra-kompeti- de weken. De Brusselse brievenbesteller tie werkelijk als valabel kun- Aalst kwam via Samardzija heeft het eigenlijk zelf wat nen beschouwd worden, vlug op voorsprong, maar be- gezocht. Hij verkeert na zijn (abl) ging o.i. de fout te vroeg 'voorzichtig' te gaan spelen. Dat liet aan het verjongde evenwicht te herstellen. Van Den Broeck kreeg tot tweemaal toe de kans. Het is enkel aan een dosis onkans te wijten dat de kopbal van Filip Fiers nog in extremis door een Union- verdediger werd gestuit. Daardoor bleven we verstoken van de verdiende gelijkmaker." De vervanging van Dirk Van Renterghem in de slotfaze van de wedstrijd door de Tunesiër Toujani leverde niet het verhoopte resultaat op en werd niet door iedereen entoesiast onthaald. "Het lag in mijn bedoeling via de inbreng van Hasselt, dat een fris voetbal 2' Provinciale demonstreerde toe sterker in R b M k de wedstrijd te komen, en Toujani meer beweeglijkheid en ruimte te scheppen in de zelfs de schade te herstellen. Fons Vercauteren is ge- spits. Ik meen echter gelet op de huidige situatie dat er in de tweede periode plaatste schorst. Hij wordt opgevolgd discipline moet blijven in de spelersgroep. Daar wordt deze Eendracht opnieuw zijn stem- door Gino Raemdonck. De week werk van gemaakt. We staan nu voor twee belangrijke pel 0p de wedstrijd en na een ploeg: Laureys, Luc'Vercau- thuiswedstrijden op rij achtereenvolgens tegen Bergen en fout op Chunga en een vrije teren, Gino Raemdonck, Wil- Wervik. Een drie op vier lijkt meer dan noodzakelijk om de trap via Droeven, naar het ly Raemdonck, Benny Huyle- konkurrentie af te houden." hoofd van Samardzija, kon broeck, Nobels, Ost, Ver- Joost Arens deze laatste zijn tweede doel- helst, Eddy De Malsche, Van VW Hamme - Oostende 0-3. De Borger had geen geluk toen zijn schot via de buitenvloog (vh) Moerzeke, Benny Huyle- broeck (Jurgen Huylebroeck, De Graef). Baasrode Verstrepen, Van Der Vre- ken, Verheyden, De Decker. Vercauteren, Lijneel, Mare en Eddy Van Keer, Gino Rin- Michieb, Mario Rin- goot (De Backer, Pieters, De yw Hamme - Oostende 0-3. Ook Stefan Ledens behoort tot de nieuwe lichting. Hij kan Coc'c'- hier wel zijn tegenstander verschalken, maar scoren was er niet bij (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 18