Infobo uithangbord van sektor in de lift alst verhoogt belastingsdruk Nieuwe raadsleden slaan op de wachtlijst Nieuwbouw KTA gaat niet door... - «Tot spijt van wie het benijdt» VRIJDAG 31 MAART 1989 42' JAARGANG NR. 13 •ens en benijd. Sommigen willen Infobo kelderen of mis bruiken voor eigen profijt of voor politiek eigenbe lang. Die worden dan als «moedigen» bestempeld. Aan dergelijke personen heeft Nacebo geen bood schap. Infobo komt alles zins groter uit het incident en blijft groeien tot spijt van wie het benijdt». Al dus voorzitter Hubert Vinck die stevig van zich Voorzitter en ziel van het gebeuren Hubert Vinck mocht onder ruime belangstelling afbeet en achteraf bij het verleden vrijdag de reeds negende uitgave van INFOBO, beurs voor bouwen en wonen feestmaal door een afge- presenteren. We zagen er prominente leden van het stadsmagistraat, in hoofdzaak vaardigde van de 130 dan van de meerderheid, volksvertegenwoordiger Nelis-Van Liedekerke, vooraan- standhouders van hun al- staande NCMV-ers en niet in het minst afgevaardigden van de zowat 130 stands. Een geheel vertrouwen in de tentoonstelling in de Keizershallen die te bezoeken was van zaterdag tot en met organisatie werd verze- dinsdag, de hele paasperiode dus. kerd. Zeer overzichtelijk opgesteld, nergens krap bemeten want de beide zalen van de Uithangbord van Keizershallen plus een tent boden ruime mogelijkheden, eerder speels van allure bood bloeiende sektor deze negende editie zowat alles wat de bouwer of verbouwer, of de inrichter van een woning dromen kan. Naast de klassieke benodigdheden en technieken maakte U er de allerlaatste evolutie van diverse technieken mede, kon U er schepen van openbare werken de eerste hand zien leggen aan een werk van studenten van het VTI waarbij hem een links truweel» werd overhandigd voor wie nog niet wist dat Hooghuys links is. U kon er verder een paasmis bijwonen of present zijn op de uitreiking van de prgzen van een wedstrijd kindertekenen. Maar vooral kon U er flaneren langs een veelheid en diversiteit van stands waar iedereen beslist zijn gading vinden kon. In expansie De organiseren Nacebo- die de grenzen van de ei- «Wie Infobo 89 meemaak te weet dat de bouwnijver heid in de lift zit. Infobo is inderdaad allerminst een blinkende gevel die een versleten huis moet ver stoppen. Infobo is het ge zicht van een sektor die in de lift zit». Aldus burge meester Anny De Maght Negen procent personenbelasting en 2250 opcentiemes onroerende voorheffing d"r°ta expand'B«ch"- hM0rYauWwefe'r^annmstell «waarom^ïta'^SS- haar <°«praak wj "Se •laan Een aantal stedelijke belastingen worden verhoogd of gen nu, met kultureel cen- laagd, zelfs afgeschaft doch de hoofdpionnen voor de trum De Werf er bij, 2250. istingbetaler gaan drastisch de hoogte in. De aanvul- ide personenbelasting wordt opgetrokken van 7 naar Andere belastingen 9% en de opcentiemen op de onroerende voorheffing van Kaai- en stapelrechten te j2.000 naar 2.250 fr. Daarmede komt Aalst terug bij de verdubbelen wegens niet lopers van de centrumsteden wat betekent hoogte meer aanpassing sinds lang. 75.000 fr. meerop- Schepen van Financiën Oscar Redant stelt dat de vijzigingen in de belas tingen gebaseerd zijn op volgende punten: - de katastrofale evolu tie van de financiële si tuatie van de stad Aalst - een aantal belastingen werden behouden of inge voerd op grond van straf fende overwegingen - een aantal belastingen tn retributies werden be- ïouden of ingevoerd als dienstverlening aan de be volking een aantal tarieven werden verhoogd ofwel omdat ze dat sinds jaren niet meer werden ofwel in vergelijking met andere iteden. - een aantal belastingen werden afgeschaft op pond van billijkheid, ge- irek aan relevante op brengst of streven om de politie van een aantal ad- ninistratieve taken te ont lasten. Gezamelyke verantwoordelijkheid Bij zijn teruggrijpen naar vroegere financiële situa ties stelt schepen Redant dat voor de huidige uitga- tegengaan, (a) venstruktuur alle traditio nele partijen medeverant- kelijk plafond van de woordelijk zijn. investeringen, de drastisch Aalst heeft zich nooit een verhoogde O.C.M.W. te- toonbeeld van financiële korten, de personeelsuit- soberheid getoond. Alleen gaven een weinig dreigende brieven uit flexibele post die meer Brussel deden het bestuur dan 55% van de totale ge- inbinden zodat het tekort wone uitgaven bedragen, eigen dienstjaar 1982 be- zijn een aantal in het oog perkt bleef tot 13 miljoen, springende elementen die Toch werd het jaar afge- mede de negatieve ten- sloten met een onhoud- dens bepalen, baar globaal tekort van 220 miljoen. Ik ben er dan ook van Budgettaire overschotten overtuigd dat voor de ko- kwamen niet van enige be- mende zes jaar een finan- sparing doch wel van de cieel plan waarbij de belastingverhoging van neerwaartse lijn wordt Aalst. Belasting op de leegstand. In Aalst staan heel wat brengst. Afleveren administratieve bescheiden: dient te wor den aangepast. Begravingen, asverstrooi- ing, columbarium, ontgra ving, opening grafkelder en vollegrondconcessies: verdubbeld, 75.000 fr. meeropbrengst Aanplakborden: verdrie dubbeld wegens het ont sieren van de stad. 2 mil joen meer. Reklamc op openbare weg: paard met kar wordt gelijkgesteld aan auto. 30.000 fr. meer. Plaatsrechten op markt: hoger vanaf 1 april: 80 fr. i.p.v. 50 en 60 fr. per strekkende meter i.p.v. 35 fr. Privatiseren privaat do mein: verdubbelen, tarie ven sinds jaren niet aange past. 800.000 fr. meer. Leegstaande en onafge werkte gebouwen: leeg stand en verkrotting wor den tegengegaan. Meer: 5 miljoen Vrij gebruik stedeiyke grafkelders: de retributie wordt afgeschaft. Minder opbrengst 25.000 fr. Siyteryen: de belasting wordt afgeschaft. Minder opbrengst 2.705.000 fr! Vertoningen en vermake- lykheden: de belasting wordt afgeschaft. Minder: 6,5 miljoen frank. Ontbrekende parkeer den begonnen in 1981 in maar zoekt steeds vernieu- ken wat, wellicht"beter en Voor^de0^»"'"8 het VTI moest vlug we- wing en aangroei naar de minder uur te vinden kan J.,® ,Z'J" ,.a® gens gebrek aan voldoen- wensen van een doelge- zijn in de eigen streek?», vnnrhïi ui e j de plaats overgeschakeld richt publiek. Wat Infobo N ,J\, worden naar de ruime Kei- 89 bood was het resultaat »»g Na de kad?!t.r?le zershallen en ook die ble- van voortdurende inspan- Hubert Vinck moest ech- ken te klein want het op- ningen en onverdroten in- ter vaststellen dat niet ie- trekken van een supple- zet. Hubert Vinck stelde dereen in de eigen regio sing van 1980, gepaard gaande aan de ekonomi- sche recessie, de daling UCH&CI1 V all CCll SUUUIC- tiuuuit UICIV OIV.1UV. UV uigvtt tugiu J- mentaire tent bleek niet te dat het duidelijk is dat In- gevleid is met het steeds 5° Pj f? e - - stijging van de werkloos heid werd in ons land maar ontgaan wilde men niet al fobo, ook al is die naar groeiend sukses van Info- ^an f, veel kandidaten naar grootheid niet vergelijk- bo. Voor een aantal men- een wachtlijst verwijzen baar met grote broer Bati- sen is dat sukses blijkbaar en het verder sukses van bouw, een beurs is met een doorn in hun oog. Infobo hypotekeren. een reeds brede uitstraling «Alleen wat goed is wordt Vervolg op blz. 4 huizen leeg en zijn aan verkrotting toe. Die belasting wil P,aatS€n: belasting afge- Vervolg op blz. 4 Aalst. Ook wij waren present op de Infobo beurs te Aalst (a) Gemeenteraad Erpe-Mere Het biykt zowat een traditie te zyn dat by het begin van een legislatuur meerdere mandaten gewyzigd worden. Veranderingen zyn vooral te wyten aan het feit dat sommige mandatarissen naar het OCMW overstappen en hun mandaat aan een opvolger overlaten. Andree onfortuinlyke niet-verkozenen kunnen nog in de raad geraken via een ontslag van een partygenoot die tot de jaren van verstand gekomen is en de gemeenteiyke politiek de rug toekeert. Al deze manipulaties geven echter een kans aan hen die uit de boot vielen of aan jongeren die het nog moeten waar maken. In Erpe-Mere heeft men mits zij eveneens als ge- Wolf het zeer belangrijk er o—o -f "v.». echter op dat vlak van het meentebediende werk- aan toe te voegen dat een 1983, van een spaarpot omgebogen noodzake- 8oede *e veel gehad en zaam is, kan dit niet met personeelslid met drie jaar van 142 miljoen en van lijk is. ook tijdens de laatste een mandaat in de ge- onberispelijke dienst wel hemels manna als de sane- raadszitting zou men op- meenteraad verenigd wor- recht had op de hemieu- ringslening en de biezon- Dergelijk plan zou dienen nieuw twee nieuwe gezich- den. Beide moeten bijge- wing van zijn kontrakt. dere toelagen Fonds De voorgelegd tegen eind juni ten verwelkomen, maar volg eerst ontslag nemen Het kontrakt liep nog tot Clercq. 1989 om nog dit jaar de door bepaalde omstandig- als gemeenteraadslid voor- in 1992 (maar elk jaar her- Verlaging van de belas- eerste nuttige effecten er- heden zullen zij toch nog aleer de twee tweede op- nieuwbaar) maar het Col- tingdruk vanaf 1985 en ge- van te bereiken.» wat zitpenningen moeten volgers kunnen aangesteld lege heeft dit echter niet ding betalen als ze de be slissing niet wijzigt, gij hebt de konventie niet na geleefd en wij keuren het verslag niet goed». Dit deed schepen Eeckhout gesluiten «ge hebt nog ge- de inbreuken op dit regle ment worden gestraft met politiestraffen». Het was uiteindelijk art. 13 dat voor de meeste kri tiek vatbaar was. Dit houdt in dat naast de be goocheld met de gemeen- voegde overheid ook «toe- tewet» waarmee hij naar zichthoudende ambtena- de eerste zitting van deze legislatuur verwees. ren van de Openbare Af valstoffenmaatschappij voor het Vlaamse Gewest gemachtigd zijn om dit reglement uit te voeren». Raadslid J. De Wolf wen- Vervolg op blz. 4 brek aan echte besparin gen leidden onvermijde lijk naar tekorten eigen dienstjaar. Brief van Gouverneur Met nog een algemeen bo- De remedie Het struktureel begro tingstekort eigen dienst jaar moet worden wegge werkt en dat zal Aalst al leen moeten doen. Men m op de gewone dienst kan de uitgaven verder op Leefmilieu Aan de raad werd een po- litiereglement ter bescher ming van het leefmilieu ter goedkeuring voorgelegd. - - -a—o- Alhoewel elk raadslid een onweren. worden. Hier treden toch gedaan en voegt hij er aan tekst bekomen had, ver- Het lag wel in de verwach- een paar bedenkingen toe: «Ik vind niets terug in zocht raadslid J. De Vuyst tingen dat ex-schepen U. naar voor, vooral omdat de notulen van het sche- De Grave wegens zijn men weet dat zowel bij de pencollege en er is niets leeftijd en ziekte niet lang VU als bij de SP mensen gemeld aan het Ministerie meer in de arena zou blij- zitten die de gemeentewet van Binnenlandse Zaken ven en een tijdje geleden kennen. Dit had men al- noch aan de gouverneur». uu wi^Je bij zijn plaats af- leszins kunnen voorzien en Daar hij niet weet wie het maar een tekort eigen hun beloop laten en het o3an aan.de j°nge Dirk voorkomen of loopt er iets kontrakt beëindigd heeft dienstjaar van 213 miljoen tekort 213 miljoen delen Beurms die echter maar mank in de innerlijke keu- en om welke redenen een a- !_u tweede plaatsvervanger ken(s). dergelijke beslissing geno- was. Hij werd tijdens de men werd, heeft hij het verkiezingen nog vooraf- Broodroof probleem in de Senaat la- gegaan door Christ. Reeds bij de aanvang van ten bespreken. Het droge Baeyens maar die als ge- de zitting haalde ex-sche- antwoord van schepen Bli- meentebediende werk- pen De Wolf het grof ge- ki was dat het bewuste zaam is. Bij de SP wil schut boven met de op- personeelslid een kontrakt Norb. Uyttersprot zijn merking dat zijn «fraktie had tot een bepaalde da- mandaat ruilen voor een met eenparigheid van turn en «het is niet her plaats in het OCMW. Hij stemmen wil benoemingen nieuwd». Toch beschouwt zou opgevolgd worden doen, maar dan volgens de raadslid De Wolf als regel- -rjw.. door Hub. Callebaut, een wet en objektief». rechte broodroof «en dit is De goedkeuring van de eerste maal in de geschie- "Jd 'ang provincieraadslid Dit was een reaktie tegen wellicht de voorbode van huidige begroting en de denis zal ook in het perso- maar nog nooit in de ge- een ontslag van een perso- de rampen», een insinua- ontstentenis aan beroep neel gesnoeid worden. meenteraad. Dit was dus neelslid dat geen recht zou tie die wij ogenschijnlijk van mijnentwege mag dan Tenslotte wijst schepen Jn kans maar voorlopig gekregen hebben om twee nog dikwijls zullen te ho- ook als vanzelfsprekend Redant er op dat in 1983 moet ook hij wachten ver- halve dagen per week ren krijgen. Zeer ontevre- de onroerende voorheffing m'ts bij in hetzelfde geval werk te zoeken en even- den verwittigde hij de ook net als nu 9% bedroeg a's. D. Beurms verkeert, min een C4 ontvangen meerderheid: «Iedereen maar dat nu het aantal ^Jn partijgenote Mart. had. Alhoewel dit gebeur- zal ons op onze weg vin- opcentiemen onroerende Coppens is in feite eerste de in buitengewone om- den, de gemeente zal ver voorheffing 2500 was te- plaatsvervangermaar ver- standigheden achtte De liezen en schadevergoe- toont de gouverneur zich door de waarde van 1% of bezorgd over de finan- 52,7 miljoen wat ongeveer ciële situatie van de stad op 4% meer zou komen. Aalst. Zonder krachtdadig ingrijpen mag worden ver- Dus 7 plus 4 11%. wacht dat in de nabije toe- Maar het kollege verhoogt komst het tekort zich niet slechts van 7 tot 9% maar kan blijven beperken tot moet dan ook in de uitga- het eigen dienstjaar. De ven drastisch snoeien. De gouverneur schrijft dan werkingskosten zullen ge- ook namens de Bestendige drukt worden van 330 naar Deputatie: 311 miljoen en voor de worden beschouwd. Het verlaten van een aan tal opties van het sane ringsplan, waaronder de verhoging van het aanvan- om het beschikkend ge deelte voor te lezen. Op merkingen op het regle ment kwamen in de eerste plaats van raadslid J. Van Den Steen, die in artikel drie een zekere subjektivi- teit zag zitten. Daarom hoefde men slechts één woord te vervangen alhoe wel het een basistekst van Ovam betreft. Toch ging men akkoord om art. 3 licht te wijzigen en de aan vang luidt nu «Het ge meentebestuur zal (i.p.v. kan) overgaan tot ambts halve verwijdering van de sluikgestorte stoffen Ook voor de «casjoebe- reirs» wordt het een slech te tijd (of gaat men dit oogluikend toezien?) want volgens art. 11 en 12 «is het verboden de langs de straten staande afvalreci- piënten, pakken of contai ners te openen, de inhoud geheel of gedeeltelijk te onderzoeken of te ledigen. De geplande nieuwbouw van het Koninklijk Tech nisch Atheneum komt er, alleszins voorlopig niet. Zulks alhoewel de aanbesteding reeds gebeurd was. De zeer bloeiende afdeling hotel die momenteel een zevenhonderd leerlingen telt waarvan 200 in de dagschool en 500 in het avondonderwijs is nochtans uitermate krap behuisd. De paviljoenen dateren van 30 jaar terug en de beoordeling van de brand weer liegt er niet om. De plannen behelsten een totale nieuwbouw aan de Ledebaan voor een som van 104 miljoen. De uitvoering ervan was reeds toegewezen aan aannemer Rombaut uit Lede en de werken zouden beginnen half maart '89. De eerste spadcstrcck moet echter nog steeds gegeven worden. Voor de direkteur van het KTA komt deze streep door de rekening als gevolg van de overheveling van bevoegdheden van de nationale regering naar die van de gemeenschappen. Alhoewel de vraag groot is twijfelt direkteur Van De Wijngaerde er aan of het nog te verantwoorden is in dergelijke precaire situatie de voorziene uitbreidingen van studierich tingen uit te voeren. In het gemeenschapsonderwijs is de norm voor nieuwbouw maximaal 26.000 fr. per m3. Het is duidelijk dat die prijs niet kan gehaald worden in de afdeling hotel waar naast de lokalen allerhande akkomodaties als keukens e.d.m. moe ten worden voorzien. «Akties vanuit het KTA zijn in de toekomst dan ook niet uitgesloten» zegt de direkteur.

De Voorpost | 1989 | | pagina 1