Excelsior brengt terug spanning Derde provinciale Waasland-Dendermonde Reserven van SK Overmere opnieuw kampioen 20 - 31.3.1989 - De Voorpost VOETBAL Na deze 26' speeldag is er opnieuw spanning gekomen in derde provinciale. Althans voor zover die ooit weggeweest is. Leider Bazel telde wel drie punten voorsprong tot voor deze speeldag en met de komst van rode lantaarn Excelsior zag het er naar uit dat niets deze driepuntenkloof in de weg kon staan. Doch de mannen van trainer Luc Van Haver hebben met de hun kenmerkende inzet op Bazel getoond dat zij met het gelijkspel zeker niet tot de minsten behoorden van deze reeks. Door het punt verlies van Bazel schuiven immers Gerda en ook Klinge weer langzaam dichterbij. Klinge won op eigen bodem niet zonder moeite van Herleving Vrasene en Gerda ging het iets beter voor de wind in Sint-Gillis-Waas waar de in puntennood verkerende thuisploeg gewoonweg van de kaart werd geveegd, met forfaitcijfers. Lokerse SV, dat de overwinningen maar blijft opstapelen, komt nu terug tot op vier punten van leider Bazel zodat de E17-jongens net als Klein Laar trouwens theoretisch nog een kans op promotie hebben. Klein Laar liet tegen het bedreigde Sint-Gillis-Dendermonde wel een steekje en het daarbij horende punt vallen maar toch lykt alles nog mogelijk. Ook onderaan natuurlijk. Zo verloor Herleving Sint-Pauwels ook hier belangrijke punten. Sombeke kon met de kleinste winstscore de beide punten meepikken en laat Herleving dus met Sint-Gillis-Waas alleen achter onderaan. Stekene Sportief greep in Overmere bij de palingboeren een mooie gelegenheid aan om het behoud veilig te stellen door een zege met een arsenal-score. KLEIN LAAR 2 ST.-GDLLIS-DEND. 2 De paasdrukte en daaraan ge koppeld de eerste warmte heeft de thuisspelers blijkbaar lelijk parten gespeeld in hun wedstrijd tegen het bedreigde Sint-Gillis-Dender monde. Men wilde wel bij Klein Laar maar enkele individuele fla ters achteraan gaf aan de bezoe kers toch anderzijds de gelegen heid om aan de rust de score uit te bouwen tot een mooie 0-2 voor sprong. Reeds na 10 minuten in die eerste helft was het Dirk Van Daele van de thuisploeg die op een slecht ogenblik balverlies leed. Thuisdoelman Vriesackers probeerde de zaak nog enigszins recht te trekken maar toen hij het schot van Alens die het leder had weten te bemachtigen tegen de paal duwde was het toch dezelfde Alens die de bezoekers in de re bound op 0-1 kon brengen. Na een halfuur wedstrijd dan eenzelf de scenario met dezelfde hoofd rolspelers. Op een ver uittrappen van de bezoekende doelman kon Dirk Van Daele enkel de bal to renhoog wegkoppen. En weer was die sakkerse Alens er mee weg om kalm en beheerst onder Vnesac- kers de 0-2 op het bord te knallen. Dat leek dus dramatisch te wor den voor de thuisploeg en trainer Franckaert begreep dan dat enkel een donderpreek aan de rust deze paashemel een beetje zou kunnen opentrekken. En waarachtig het baatte, want in de tweede helft was het Klein Laar dat de lakens mocht uitdelen aan Sint-Gillis- Dendermonde. Na een uur spel zou Wim Wille dan aan de basis liggen van het aansluitingsdoel- punt toen hij met een verre voor zet Patrick Roets wist te bereiken die op zijn beurt kon scoren. 1-2 na 63'. En enkele minuten later viel de gelijkmaker al, dacht men bij Klein Laar. Op een doorbraak van Rodriguez kon Stremersch immers de achterwaartse voorzet in één tijd richting Sint-Gillisdoel knallen. De bal zou in het doel gegaan zijn maar raakte op de lijn nog Erik Schelfout en dus werd het doelpunt wegens buitenspel logisch afgekeurd. Het werd nu bepaald spannend met tal van wis selende kansen langs beide zijden. Eerst kreeg Alens. weer hij, een unieke mogelijkheid om de wed strijd te beslissen toen hij op een lobbal over Vriesackers kon wip pen maar de botsende bal boven op de lat viel en dus deze kans niet doorging. I.p.v. dat het dan 1-3 zou worden werd het nog 2-2 toen in de 89e minuut Erik Schelfout van Klein Laar oprukte en met een harde schuiver in de rechter hoek raak kon treffen. Natuurlijk vreugde bij de Waaslanders en grote ontgoocheling bij Dender- monde dat met een eventuele zege een belangrijke stap naar het be houd zou gezet hebben. E. BAZEL EXCELSIOR Eigenlijk op een domme manier heeft Eendracht Bazel een kost baar puntje verspeeld in deze wedstrijd tegen Excelsior. Wan neer men als leidersploeg tot drie maal toe op voorsprong komt mag men de bezoekers, die notabene met de rode lantaarn op hun rug lopen, niet laten terugkomen. Toch liet Eendracht het gefusio neerde Excelsior tot driemaal toe terug de gelijkmaker scoren na een voor Excelsior voor de hand liggende vrije trap van topscorer Martin Van Daele. Bazel begon enigszins gehandicapt aan de wed strijd toen bleek dat Patrick Jans- sens ziek was en Yvan De Laet na een vorige week opgelopen kwet suur niet kon aan de aftrap ver schijnen. Na een aarzelend begin was het dan toch Bazel dat het in de beginperiode vooral via een altijd opzittende Patrick Impens het verschil probeerde te maken. Zo kwam Impens tot tweemaal toe te laat om een aarzelend Ex celsior te grazen te nemen. Doel man Kris De Cleenc was daaren boven evenveel maal goed bij de zaak zodat doelpunten niet direkt verwacht mochten worden Hoe langer dan dat eerste doelpunt uitbleef voor de thuisploeg, des te zenuwachtiger ging men akteren. En nadat Impens op de 7e minuut met een lobbal dicht bij de ope ningsgoal was geweest was het Rudy Van Landeghem van de thuisploeg die een eerste maal een gele kaart onder de neus gescho ven kreeg door een niet sterk leidende ref Santon. Inmiddels waren we al wel een kwartier ver en lag Patrick Impens aan de basis van een nieuwe thuiskans. Hij kopte de bal door naar Rudy Stuer maar die kwam net iets te laat om te kunnen afronden. In al die tijd die verstreken was bleef Excelsior zich moedig verde digen maar met vooraan eenzame spits Malick in de greep van reu zen zoals De Dijcker en De Keersmaecker, werd het duidelijk dat er niet veel te rapen zou vallen voor de groen-zwarten uit de Hei straat, Combinerend wilde het dan allemaal nog wel vlotten maar tegen wellicht de sterkste achter lijn uit de reeks werd vrij vlug duidelijk dat men, wilde men op iets hopen, de traptechniek van Martin Van Daele zou moeten aanwenden. En op de 17e minuut viel er dan voor de thuisploeg toch een doelpunt te noteren. Een ei genaardige goal weliswaar want men had eervolle medewerking nodig van Excelsior-doelman Kris De Kleene om zover te komen. Een vrije trap nog op eigen Bazel- helft werd met grote snelheid door De Keersmaecker in het groen zwarte strafschopgebied gedropt. Doelman De Kleene kwam ver uit maar bokste omzeggens de bal in eigen netten want of Francois De Keersmaecker nog aan de bal is geweest alvorens die de lijn over schreed zal wellicht nooit achter- Voor de tweede opeenvolgende maal zijn de reserven van SK Overmere kampioen geworden. Drie jaar geleden werden ze tweede, zodat ze nu al geruime tijd de reservekompetitie in hun derde provinciale reeks beheersen. Uiteraard kregen afgevaar digde André Verbeken en zijn spelers bloemen (xl) Voetbal. De ploeg van SK Overmere met de bestuursleden en naar oioeaeigen karnavalprinseswaarvan we vroeger reeds een foto brachten. De mannen deden het met slecht in deze kompetitie, waarin ze tegen vrij goede Wase ploegen moeten optornen. Geen gemakkelijke opdracht in elk geval (xl) haald worden, 1-0 na 17'. Bazel dus toch op weg om een mooie score bijeen te trappen, dat was duidelijk. Zeker toen na de gele kaart van Impens Rudy Van Landeghem op drie minuten tijd evenveel gemaakte kopbaldoel- punten zag gestopt door dezelfde De Kleene die zijn foutje van voordien goed herstelde. Op de 25e minuut kreeg Van Lande ghem het leder op het hoofd na verre inworp maar zijn kopstoot werd door De Cleene in hoek schop verwerkt. De daaropvol gende hoekschop was het weer Van Landeghem die keihard in kopte maar weer was het De Cleene die redde in hoekschop en geen twee zonder drie, want op de 27e minuut kon een verre inworp van Qois De Keersmaecker op nieuw door Rudy Van Lande ghem ingekopt worden. De kleine De Cleene stond echter opnieuw op de goede plaats en weerde voor de derde maal de 2-0 cijfers uit zijn doelvlak. Het wachten op die 2-0 werd dan abrupt doorbroken toen aan de 36e minuut Excelsior bij een doorbraak een vrije trap mocht nemen en Martin Van Dae le zijn liberoplaats mocht verla ten. Martin Van Daele plaatste de bal keihard in de muur maar de terugspringende bal werd door Malick met sukses hernomen, 1-1 en doodse stilte op deze Paaszon dag in het Bazelse stadion. Meteen was ook de eerste helft gedaan en had Bazel nog 45 minu ten om orde op zaken te stellen. Dat deed het dan ook direkt want met een nooit aflatende Impens op rechts en Rudy Stuer op links werden de bezoekende stellingen als het ware belegerd. Het weze duidelijk dat een doelpunt niet lang meer kon uitblijven. Toch was het nog wachten tot de 57e minuut alvorens Frangois De Keersmaecker met een splijtende voorzet vanop het middenveld op rechts Mare De Clercq kon berei ken die op zijn beurt de bal voor het doel zette. Hier was dan Pa trick Impens voor één keer iets sneller dan Martin Van Daele zijn bewaker en De Cleene was voor de tweede maal verslagen. Mooi staaltje precisiewerk van Impens. Amper één minuut later kreeg thuisspeler Rudy Stuer dan dé kans om de wedstrijd nog maar eens te beslissen toen Kris De Cleene weer onzeker een bal weg- bokste tot in zijn voeten. Stuer knalde hard, dat wel, maar of ze de bal al teruggevonden hebben is natuurlijk een andere vraag. Excelsior organiseerde zich ech ter nog maar eens en met een ongelooflijke inzet probeerden zij er toch uit te komen wanneer het enigszins ging. Dat was echter niet zo gemakkelijk gedaan als ge dacht want op de 66e minuut en na een zoveelste incident Impens- Van Daele (die twee speelden een matchke in de match) mocht de thuisploeg langs De Clercq een vrije trap nemen. Francois De Keersmaecker kon hard inkoppen maar de bal belandde net naast het bezoekende doel. Met nog een kwartier te spelen dacht de thuisploeg haar dan ze ker van de zege, denken wc, want hoe verklaar je anders dat Excel sior voor de tweede maal opnieuw langszij kon komen op een vrije trap. Na een onnodige overtre ding mocht Diego De Saeger nochtans een stuk weg van het Bazeldoel een vrije trap nemen. Bij Bazel liep iedereen onder de bal door en Patrick Van den Bran den wees als groen-zwarte kapite in de juiste weg voor zijn maats door keihard voorbij een niet rea gerende Troch te knallen, 2-2. Bij Bazel was Patrick Impens allerminst met deze gang van za ken akkoord en door zijn inzet en aandringen stond het twee minu ten later dan toch weer 3-2 voor Bazel. Impens drong zo sterk aan op een ogenschijnlijk gemakkelij ke bal dat De Cleene zich de bal liet ontfutselen en de slecht weg gewerkte bal in de voeten van De Keersmaecker kwam die Bazel nu wel definitief op voorsprong bracht, 3-2 na 77'. Althans dat dacht men want in een erg zenu wachtig slot waarbij de Bazelse afweer erger schudde dan het Schelderiet bij windkracht 10 mocht Martin Van Daele in de 89e minuut de vrije trap van de laatste kans nemen voor Excelsior. En ongelooflijk of niet, maar weer slaagde die sakkerse Van Daele enn om de bal door de muur voorbij een niet eens reagerende Troch te knallen. 3-3 en meteen de eindstand. Ongelooflijk hoe Bazel zich door een wel erg wils krachtig Excelsior niet alleen het brood maar misschien ook wel de titel uit handen laat nemen. Van Landeghem had na dit duel zijn derde gele kaart en Impens, de man in vorm bij Bazel, telt er nu ook al twee achter zijn naam. Nu zondag reist Impens met zijn maats naar Herleving Vrasene. Tegen zijn oud-maats zal hij wel wat proberen te versieren, zoveel is zeker maar bij de thui'saanhang hoopt men alvast niet dat het een gele kaart zal zijn... H. SINT-PAUWELS 0 W.S. SOMBEKE 1 Herleving Sint-Pauwels dat met de jongelingen Wim Melis en Filip Bauwens toch aantoonde dat het ondanks de minder gunstige klas sering de jeugd wil laten proeven van eerste elftal-voetbal, heeft via één enkel flatertje achteraan de zege aan de bezoekers uit Sombe ke moeten laten. Het was reeds na 10 minuten spel dat Luc Van Goe- them van de thuisploeg Rudy Se- ghers vrije baan liet en meteen was thuisdoelman Jan Bogaert eraan voor zijn moeite. Zelfs Chris Bressinck die inderhaast was teruggekeerd kon dit ope ningsdoelpunt niet verhinderen. Luc Van Goethem beleefde niet lang plezier aan zijn slechte in greep want prompt werd hij door trainer Eddy Van Berghen naar de kant gehaald en vervangen door Guy Rooms. Met een hardwerkende Harry De BeleyT begon het dan nadien vlot te draaien bij de thuisploeg maar een voortreffelijke Aenden- hof in het Sombeekse doel zou pogingen van ondermeer Rooms, Jacobs en vooral Van Duyse we ten te stoppen. Vooral deze laat ste zijn kopstoot was een moeilij ke klus voor Aendenhof. Na de rust eenzelfde spelbeeld met een drukkend Sint-Pauwels dat natuurlijk minstens een gelijk spel moest weten te behalen tegen dit Sombeke, wilde het niet hope loos achteraan verzeild geraken. Guy Rooms zou met nog enkele kansen aan de voet die voorbereid werden door Michelet dichtbij de gelijkmaker zijn net als Yvo Van Duyse trouwens, maar het was tenslotte doelman Aendenhof die het laatste woord had en de zege veilig stelde voor Sombeke. Bazel - Excelsior 3-3. Dankzij de Bazelse doelman kon de thuisploeg thuishouden (dw) Bazel - Excelsior 3-3. Het ais een zwak broertje afgeschilderd Excelsior moest zeker niet onderdoen voor de leider en Marick trapt hier de 1-1 binnen (dw) Deze 26 voordei Heikan twee in Moerbt vertrou Boys, werden weten 1 Kieldrt Kieldrt aansmi inzinki volhart De weest i Liefst thuisaa volgen: een iet achter spreke doenin de leic meer ook wi gen en gevaarlijk standje voor het Vrase- ne-doel wist op te voeren maar hoe hard Dirk ook probeerde een tweede thuisdoelpunt voorbij een uitstekende Verté duwen was er alsnog niet meer bij in deze snel betwiste wedstrijd waarin Vrasene een viertal gele kaarten moest inkasseren. zijnde snelweg-ploeg. LOKERSESV RS HAASDONK KLINGE 1 HERL. VRASENE 0 Voor deze belangrijke wed strijd kwamen toch weer op Paas zondag 250 supporters afgezakt naar het Klingse terrein. De thuis- oloee die de diensten moest mis sen van Patrick Janssens en Van Hauwermeiren en hiervoor Bert Caluwé en Cantens in de ploeg zag verschijnen kon in de eerste helft de beste kansen afdwingen. Doch Van Himste verzaakte tot tweemaal toe om de score te ope nen telkens hij bij die fasen werd aangespeeld door Van Vüerber- gen. In de herneming kwam Her leving Vrasene dan wel sterk op zetten maar het was in die periode dat Geertsen de thuisploeg op voorzet van alweer Van Vlier- berghe aan de overwinningsgoal kon helpen. Reeds op de 4c minuut dacht men bij de thuisploeg dat het gebeurd was. Op een hard schot van Van Himste diende doelman Verté de bal even te lossen maar de goedgevolgde De Caluwé plaatste de rebound net op een inderhaast toegesnelde verdedi ger Vrasene replikeerdc even la ter op de 11e minuut langs Van de Vijver maar diens gekraakt schot was geen noemenswaardige hin derpaal voor thuisdoelman Fer- kct. Naar het einde van de eerste helft dan toe was het toch Klinge dat duidelijk zocht naar dat ope ningsdoelpunt maar een sterk spe lende bezoekende verdediging met als sluitstuk Henkie Verté bleek een niet te onderschatten vesting voor de thuisaanvallers. Even na het halfuur probeerde Van Himste het dan maar met een afstandsschot en nog wat later talmde hij te lang om met sukses zijn poging te besluiten. De ge vaarlijkste kans van de eerste helft was dan nog voor Jimmy Van Gijsel die op de 43c minuut een knappe persoonlijke aktie voor langs zag gaan. Na de rust bleef het in deze aantrekkelijke wed strijd ook niet lang stil. Een af standsschot van Filip Cantens in de 49e minuut was hiervan het bewijs. Verté toonde echter nog maar eens zijn klasse en duwde het schot in hoekschop. Kort hier op echter moest Verté dan toch kapituleren. Van Vlierbergen had zich op links weten door te zetten en kon met een ideale voorzet Geertsen bereiken. Deze nam in één tijd de voorzet over en de thuisploeg stond op 1-0. Dit na 54 minuten. Klinge wilde nu duide lijk meer en Van Vlierberge was ei zo na aan het feest wanneer hij een voorzet van Lieven De Boey net over het bezoekende doel de poneerde. Met nog een twintigtal minuten te gaan dan stak Herleving Vrase ne dan toch weer de kop op langs Van de Vijver die Ferket tot een prachtsafe dwong en niet lang hierna was het dezelfde Vrasense spits die een poging net over zag belanden. Dit om aan te tonen dat Herle ving Vrasene bij deze 1-0 stand zeker niet uit het oog mocht verlo ren worden De slotminuten was het dan ook een bijzonder vlot draaiend Klinge dat langs Van Vlierberghe tot driemaal toe een In deze evenwichtige wedstrijd tussen beide goed voetballende ploegen speelden sommige thuis spelers maar op de helft van hun kapaciteiten. Zo hadden Leon Jansoone en Dirk Catrysse nog last van een slepende kwetsuur en kwam De Vos helemaal niet aan de aftrap. In een woelige beginfa se zag thuisspeler Lieven De Key- zer reeds vlug een geel kleurtje van scheidsrechter Heerwegh en was Costa Vervaet bij de thuis ploeg eens te meer de man die het vooraan moest waarmaken Spij tig voorval in die eerste helft was nog de zware kwetsuur van Haas- donk-kapitein Van Boxelaer die wellicht out zal zijn voor de rest van het seizoen wegens een ern stige enkelblessure. Na de rust deed dit zich goed gevoelen bij de bezoekers. Ze verdedigden zich wel knap maar aanvallend kwamen zij trouwens net als bijna heel het seizoen door niet zo goed uit de verf. Tot aan de rand van het strafschopgebied van de nooit in gevaar gebrachte Van Hecke in het thuisdoel liep alles vlot en fris bij Haasdonk, maar eens de afwerking zijn intre de moest doen waren de rood gelen nergens. Bij Lokerse bleef Vervaet dan als enige de zaken offensief bered deren en het was dan ook niet verwonderlijk dat dezelfde Costa Vervaet op de 80e minuut het enige doelpunt uit de wedstrijd kon scoren, nadat hij een vrije trap van Filip Van Laere in twee tijden voorbij De Roos had kun nen duwen. Nadien restte er Haasdonk nog te weinig tijd om alsnog het tij te keren zodat Lokerse door deze minder overtuigende wedstrijd maar de belangrijke punten nu toch nadert tot op vier punten van de kop van de rangschikking. Daar kijkt men toch het best uit zijn doppen voor deze in opmars SK OVERMERE 0 STEKENE SPORTIEF 1 Sportief Stekene heeft een be langrijke overwinning behaald op het veld van de palingjongens in Overmere. De thuisploeg, die ze ker niet onderschat mocht worden door het nog steeds in punten nood verkerende Stekene Sportief had in haar midden toch enkele rappe klanten lopen zoals De Mets, Ringoet en De Saedeleer. Ondanks dat was het toch Stekene dat reeds na acht minuten spel een eerste gevaar wist te scheppen. Thuisdoelman Wouters moest goed bij de zaak zijn om Ronny De Smet het scoren te beletten. Na een goed halfuur spel viel dan voor Stekene toch een doelpunt te noteren. Dirk Gekhiere was de man die de aanval opzette en zijn voorzet werd door Verdonck in eerste instantie nog tegen de lat gekopt maar de terugspringende bal werd door Ronny De Smet toch voorbij de plaatselijke por tier geduwd, 0-1 na 33 minuten. Na de rust dan bleef Stekene op zoek gaan naar het inmiddels wel al verdiende tweede doelpunt doch een erg sterk spelende thuis doelman hield zijn netten gevrijw aard van verder onheil Zo belette hj eerst Freddy Kerkhofs in de 55e minuut van een doelpunt na sa menspel met De Smet toen deze alleen voor hem verscheen en nog later was de kans nog niet mooier voor Verdonck toen hij misschien verrast door de nauwkeurige voorzet van Patrick Merckx nog naast besloot. Stekene, dat zich baas in de wedstrijd wist, moest wel blijven uitkijken naar die kleine voorspe lers want ten gepasten tijde wisten die uit te breken en de Stekense afweer onder druk te houden. Vooral tijdens het laatste kwartier van de match was een attente Van de Wiele nodig om de Stekense ploeg van enige averij te ontzien. Op een schol van De Saedeleer dacht men bij de thuisaanhang dan ook werkelijk dat het gebeurd was maar Van de Wiele redde prachtig. In de slotminuten werd bij Ste kene dan nog Van Den Branden Noël vervangen door junior Hans Hollaert en deze greep dan ook meteen zijn kans toen hij op rechts enkele mannetjes op het verkeerde been wist te zetten maar bij zijn doelschot de paal trof. Op die manier bleef de uit slag behouden op een 0-1 zege van Stekene Sportief en kan deze Heideploeg nu rustig het komen de duel met Sint-Pauwels afwach ten. Wanneer hier een zege wordt behaald dan is de redding zeer nabij voor geel-wit. Men verwacht bij Sportief dan ook heel wat belangstelling aan de Stadion- straat voor dit regelrechte derby waarbij de leuze alleszins wordt: Alles of niets. ST. -GILLIS-WAAS FC GERDA Beide ploegen zijn nog in volle running om een vooropgesteld doel te behalen. De Sint-Niklase ploeg kan nog steeds met de hoog ste onderscheiding gaan lopen en Sint-Gillis daarentegen vecht nu i bijna al traditiegetrouw om de degradatie te ontlopen. Nu ja, vechten was er in deze ontmoeting niet bij voor de thuisploeg. In alle lijnen werden zij overklast door een terug vlot draaiend FC Gerda waarbij de spelers hun afscheidne mende suksestrainer blijkbaar wil den bedanken met een kampioenstitel. Reeds na vijf mi nuten werd de thuisploeg op ach terstand geplaatst door de snelle Kris Van Spittael. Gedurende de rest van die eerste helft wist Sint- Gillis-Waas dan het hoofd boven water te houden maar toen op slag van rust eerst Biommaert en ver volgens Heirman met een straf schop doorduwden naar 0-3 was de tweede periode zo goed als overbodig geworden. Zeker toen bij de thuisploeg Dullaert ver vroegd afscheid mocht nemen van zijn vrienden die zo met 10 verder moesten tegen een verpozend FC Gerda. Kort na de rust had Biommaert immers voor een vierde goal ge zorgd en een tiental minuten voor tijd was het Heirman die met zijn tweede doelpunt de forfaitcijfers wist vast te leggen. Voor Sint- Gillis-Waas wordt het nu wel bij zonder lastig om zich in deze reeks te kunnen handhaven. De con frontaties tegen rechtstreekse konkurrenten in deze slotfase van de kompetitie zal hierover uitsluit sel moeten brengen. Marc Stevelinck Baasrode - Kallo 0-2. Mario Ringoot is alweer in de aanval, maar ook zijn pogingen brachten geen aarde aan de dijk (vh)

De Voorpost | 1989 | | pagina 20