Kaatsklub Herleving Aalst is weer paraat „Leren uit vorig seizoen met het oog op de toekomst" IEDEREEN KAN DEELNEMEN AAN „CIRCUIT JONGE VOETBALLER" OOK PRE-MINIEMEN Kastel Rap en Vlug: De Voorpost - 31.3.1989 - 23 ook zijn Zoals tijdens de vorige twee edi ies wordt het „Circuit Jonge Voetl al ler" ook deze Keer opgesteld op het B-terrein van FC Stekene Sf or- tief aan de Stadionstraat. Vanaf 10 april 1989 kunnen de deelnemers er terecht om te orfe- woensdagnamiddag en zr ter dag begeleid, op andere dage t op .eigen houtje". Wat het begeleid oefenen betreft werd afgesproken dat de v oens- dagnamiddag in principe voorbe houden is voor de Stekens; ploe gen terwijl de niet-Steken ploe gen dus - liefst na afspraak - op zaterdag worden verwacht. Mits akkoord met de inrichters kunnen ze evenwel ook op woensdagna middag oefenen. Schiftingen Na een kleine maand oefenen - liefst meerdere keren per week- worden dan op woensdag 3 mei 1989 de schiftingen georganiseerd voor de jongste twee kategoneên: vanaf 15u30 voor de pré-miniemen en vanaf 17 uur voor de miniemen. Op zaterdag 6 mei 1989 worden dan de schiftingen georganiseerd voor de overige reeksen: vanaf 14 u. voor de knapen, vanaf 15u30 voor de scholieren en vanaf 16u30 voor de junioren. Deze aanvangsuren kunnen even tueel nog worden aangepast indien zou blijken dat er van één of meer dere reeksen té veel kandidaten zouden komen deelnemen. Het spreekt voor zich dat alle deelne mers uiteraard stipt op tijd op het B-terrein van FC Stekene worden verwacht. Jeugdvoetbal. De duiveltjes van SK Erembodegem da, KTC Stekene Sortief wil het „Circuit Jonge Voetballer" niet enkel uitbreiden tot het Waasland maar ook tot èlle jeugdige voetballers. Daarom wil men vanaf dit jaar ook de jongste voetballertjes de gelegenheid geven om hun voetbalkunsten te demonstreren Inderdaad, voor 't eerst kunnen ook de pré-miniemen deelnemen. Natuurlijk werd voor de jongste kategorie een speciale omloop uit gestippeld. Dit voornamelijk door het bestaande circuit hier en daar aan te passen. Enkele pvare stukken werden geschrapt, afstanden verkort enêof hindernissen „gemakkelijker" gemaakt. Voor het overige is het circuit voor de kleinsten in evenredigheid even waar/moeilijk als voor de andere jeugdige Waaslandse voetbal- fcrs. Ook voor hen komt het er op aan om vaardigheid, technische bagage en snelheid aan te wenden om zo snel en perfekt mogelijk het circuit af te leggen. Natuurlijk zijn we benieuwd welke Waaslandse pré-miniem de eer ste laureaat gaat worden in het „Circuit Jonge Voetballer", d. Brol Trofeeën De finales voor èlle reeksen van dit „Circuit Jonge Voetballer" hebben plaats op zaterdag 27 mei 1989, eveneens op het B-terrein van FC Stekene Sportief. Aan deze finales mogen de voetballers deelnemen die de beste 5 tijden lieten noteren per kategorie. Er wordt gestart om 14 u. met de pré-miniemen en per kategorie wordt een kwartuur uit getrokken. Elke deelnemer krijgt alvast een herinneringsmedaille terwijl de fi nalisten een prachtige trofee zullen ontvangen. De prijsuitreiking gaat door op de dag van de finales, dus op zaterdag 27 mei. De laureaten en deelnemers van de pré-minie men en miniemen worden reeds gehuldigd nadat de miniemen hun finale hebben afgewerkt. De over ige deelnemers (kadetten, scholie ren en junioren) krijgen hun me dailles en trofees uit de handen van burgemeester Rollier en schepen van sport Blanckaert een halfuur tje nadat alle deelnemers hun om loop hebben afgewerkt. Naast de individuele prijzen zorgt sponsor Geert Bauwens nog voor een speciale groepstrofee voor de „Beste Ploeg". Voor deze fel be geerde trofee worden de tijden op geteld van de 3 best geklasseerde spelers per ploeg in elke kategorie. Inschrijven Voor deze 3* uitgave van het „Cir cuit Jonge Voetballer" op het B- terrein van FC Stekene Sportief werden dus 17 Waaslandse ploe gen uitgenodigd. Zij dienen tijdig in te schrijven aan de hand van de hen bezorgde inschrijvingslijsten met ondermeer de naam en leeftijd van de deelnemers. Per deelnemer wordt een inschrijvingsgeld van 20 fr. gevraagd. De voetballer(tje)s dienen uit te komen in dezelfde reeks als waar ze tijdens het lopende voetbalsei zoen spelen in kompetitie. Voetballer(tje)s die bijvoorbeeld niet aangesloten zijn of die aange sloten zijn bij een klub die niet deelneemt, kunnen - indien ze dat wensen - wel deelnemen aan deze 3°* editie van het „Circuit Jonge Voetballer". Ze dienen zich dan wél zo spoedig mogelijk te melden bij de sekretans van FC Stekene Sportief Dirk Windey, Stadio nstraat 69 te 9090 Stekene. Hier kan men trouwens ook eventueel verdere informatie bekomen op tel 03/779 67 08 Jeugdvoetbal. De duiveltjes van E. Nieuwerkerken (da) Jeugdvoetbal. Deze jonge Nieuwerkerkse doelman moet wel opletten dat hij de kopbal van zijn Erembodegemse tegenstrever niet achter de lijn pakt (da) Voor de derde maal mocht het bestuur van Herleving de ploeg aan pers en publiek voorstellen. Vorig jaar had het tijdens deze voorstelling de vrome wens geuit dat het team kampioen zou worden in lagere II, net als het seizoen ervoor, maar die wens is niet in vervulling gegaan Toch is Herleving gestart met hetzelfde kampioenenvijftal, maar tegenslag maakte dat promotie niet mogelijk was. Toch heeft Herleving de moed niet opgegeven want om hoger op te klimmen heeft het twee geroutineerde spelers, Raymond Bouters en Jo zef Van den Broeck aangetrokken om de ploeg te versterken. Zij verlie ten respektievelijk Appelterre en Hoke Erembodegem. Twee spelers hebben in goede verstandhouding de kern verlaten en tre den volgend seizoen aan bij een andere ploeg. Dirk Baetens vervoegt de rangen van Nieuwerkerken en Guy Rimbaut gaat naar het Opwijkse Jeans Salon. r De spelers Patrick De Kerpel, achterman; Jozef Van den Broeck, grootmidden Rudy Bal, kleinmidden; Raymond Bouters, kleinmidden of koordspeler en tevens trainer; Luc Franck, koordspeler en Ronny De Boeck koord speler. Het bestuur Voorzitter Emiel Van den Broucke, ondervoorzitter August Van Gijze- ghem, sekretans-penningmeester Alfons Baeyens, P.R.-man Bernard de Bruyn, commissaris Herman De Neef, commissaris Peter Van de Maele commissaris Patrick Comand en commissaris Luc De Waei. Kampioenschap van Vlaanderen Aalst-kermis betekende voor de kaatsliefhebber een hele week kaatsen op de Houtmarkt. Sinds vorig jaar bracht de Kaatsbond hierin verande ring door de samenstelling van de tomooien te wijzigen. We zien nu vier ploegen per dag en dit gebeurde drie dagen inplaats van drie ploegen per dag gedurende vier dagen. Dit jaar ziet het programma eruit alsvolgt: 10 juli; Baisy-Thy-Ninove Bever-Horrues 11 juli: Ottignies-W.E.L.A.R. Buizingen-Braine 12 juli: Nivelles-Brussegem Tollembeek-Lodelinsart 15 juli: Grote finale tussen de drie winnaars de bij de loting aangedui de dagverliezer. Tijdens dit tomooi zullen de twee laatst geklasseerde ploegen uit eerste nationale vervangen worden door de twee hoogst geklasseerde uit twee de nationale afdeling. Om de traditionele vierde dag kaatsen terug in het leven te roepen was men van plan om een „supercup" te organiseren tussen de nationale kampioen, de bekerwinnaar en de winnaar van het tornooi „Kampioen schap van Vlaanderen". Dit initiatief werd echter door de Kaatsbond afgewezen! Zij vindt dat deze organisatie niet toekomt aan een klub maar wel aan het overkoepelend organisme: de Kaatsbond zelf. Herleving geeft echter niet op. Mede door het feit dat voor de spelers uit derde nationale de trofee „gouden kaatsbal" werd afgeschaft, had het eraan gedacht om op donderdag 13 juli een zogenaamde „Grote Prijs der Mad Aalst" te organiseren tussen ploegen uit 3' nationale. Men dacht bijvoorbeeld aan Terjoden, Wieze, de 2' ploeg van Tollembeek, Welle. Kastel, enz. Noch de benaming noch de organisatie zelf zijn reeds defini tief. De aanvraag werd bij de Kaatsbond ingediend en men wacht vol ongeduld op een gunstig antwoord. d. Brol jeugavoeioai. lainjne ouaers, peters en meters volgden de wedstrijd van de duiveltjes tussen Eendracht Nieuwerkerken en SK Erembodegem (da) KAATSEN Een verrassend goed spelende en steeds maar winnende Baasroodse ploeg zorgde er reeds van in de start van de kompetitie voor dat topfavo riet Kastel als achtervolger moest fungeren. Dat zou zo gans het seizoen blijven. Slechts één keer kwam Kastel op gelijke hoogte met de lei der. Dat was na de memorabe le wedstrijd op Kastel, waar de villaploeg als één man voor hetzelfde doel speelde en het Baasroodse vijftal in het zand deed bijten. „Kenners" meen den dat VA. over zijn hoogte punt heen was en de Kastelse hoop laaide hoog op, maar de ploeg nam de leiding niet over, integendeel! Baasrode bleef het goed doen en werd kampioen, maar promotie was er niet bij. Kastel had nog wel de magere troost dat het Baas rode op eigen terrein kon gaan kloppen maar de Baasroodse schaapjes waren toen al lang op het droge. Over één feit waren alle insi ders het eens: Kastel bulkte van het talent maar had geen echte ploeg. Bij buur Baasro de waren ploeggeest en tucht de twee grote troeven. Het be sef dat zijn eigen Kastels en het aangekochte talent zich soms schaamteloos lieten in pakken en afmaken, was te veel voor coach-ploegleider Van Langenhove. Niet zonder reden gaf hij er na ongeveer driekwart kompetitie de brui aan. Bepaalde moeilijk op te lossen problemen over het al dan niet op de bank zitten, wa ren daaraan ook al niet vreemd. Zonder ooit zelf spe ler te zijn geweest, had Van Langenhove toch vele kaats- watertjes doorzwommen en was op vele ballodrooms in eerste nationale een geëerde en graaggeziene figuur. Zijn weggaan was een spijtig ver lies voor Kastel, dat niettemin verder moest. Op dat ogenblik opperde de voorzitter de ge dachten een oefenmeester- coach, eventueel-speler aan te werven. Na een opbouwende diskussie kwamen in bestuurs vergadering twee namen naar voren. Eén van de voorgestel de spelers dankte voor de eer omdat hij zichzelf als speler nog te ambitieus vond. De tweede kandidaat. Hugo Steels, was al jeugdtrainer bij Kastel en hij is iemand met een tomeloze inzet en een be wonderenswaardig plichtsbe sef. Hij vroeg en kreeg acht dagen bedenktijd. Het voor stel was immers keihard. Hu- go is immers achterman van een kampioenenploeg en met zijn 34 jaar op het toppunt van zijn kunnen. Kastel vroeg hem niet alleen als oefenmeester- ploegleider maar ook om tij dens de wedstri jden als „zesde man" op te treden om eventue le netelige situaties rond de re servespelers op te lossen. Hu- go dacht na en zag er toch brood in. Hij stemde toe om mee te werken aan de verdere uitbouw van Rap en Vlug. En de toekomst Klub en ploegleider zien de toekomst alsvolgt: titel of pro motie worden niet meer driftig nagejaagd. Het smeden van een goede ploeg wordt het eerste objektief van de nieuwe trainer. Pas dan wordt er aan resultaten gedacht. Hugo Steels is van mening dat er vroeger te veel hooi op de vork werd genomen. Door gaan tot het uiterste in alle be kerkompetities hoort er niet meer bij. Ook de wintervoor- bereiding, die vroeger bij Kas tel niet veel betekende, wordt grondig uitgebouwd. Dat moet blessures in het begin van het seizoen vermijden. Steels vroeg aan het bestuur een ruimte van drie jaar om de promotiedromen waar te ma ken en verkreeg die ook. Het woord en de daad zijn nu aan hem... Samen met Francois De Bock, trainer-coach van de tweéüe ploeg, zal hij nu elke donder dag doelgerichte trainingen op het programma zetten, trai ningen die zullen worden aan gepast aan de toekomstige tegenstanders. De spelers Naast vaste waarde Herman Vernimmen die echter door zijn werk enkele keren afwe zig zal zijn en Rudi Wielandt die op Kastel nu wel ingebur gerd is en dus op topniveau zal moeten akteren, zijn er nog de beloften Rudi De Clercq en Danny Van Duysen. Kastel wierf tijdens de transferperio de ook de beloftevolle, jonge Johan Van der Stricht uit Overboelare aan. Hoewel pas-. 21 beschikt hij over een krach tige opslag naar de „meet", is een keerder van nature en vooral een winnaarstype. Van trainer Steels krijgt hij de tijd om bij Kastel een plaatsje uit te zoeken en het is niet uitge sloten dat hij aan de koord gaat postvatten. Leeftijdsge noot Van Duysen begint sti laan naar de keerderspositie te lonken. Een nadeel is dat Johan Van der Stricht in het laatste jaar van de Hogere handelsschool Kaatsen. Herleving-Aalst staat weer paraat van Aalst zit, zodat hij de ein- dejaarsstudies zal moeten kombineren met het trainen en spelen, wat niet gemakke lijk wordt. Met dit materiaal moet Hugo Steels in staat zijn de meest verwende supporter te lokken met goed kaatsspel. De ploeg bestaat uit: Herman Vernimmen (28), Rudi Wie- landt (29), Rudi De Clercq (22), Danny van Duysen (20), Johan Van der Stricht (21), Hupo StM»1« f341 rv»i/ A* kaatsen. De eerste ploeg van Kastel Rap en Vlug die zal aantreden in Hogere III, vóór to oefenwedstrijd tegen Tollembeek (vh) Kaatsen. De tweede ploeg van Kastel R.V. speelt in bevordering (vh) tweede ploeg, die vorig sei zoen naar bevordering promo veerde, zal van Steels heel wat kunnen opsteken. Ook de tweede ploeg oefent immers onder zijn leiding en daar enboven is Steels door in schrijving gerechtigd om in ge val van nood met de tweede ploeg mee te spelen. Ook hier koppelde het Kastelse bestuur wijsheid en doorzicht aan jeugdig talent en kracht. Frangois Burill blijft met zijn veertig lentes vermoedelijk niet alleen de spelbepalende figuur, maar ook de man rond wie de kameraadschap moet opgebouwd worden. Mare Lambert (34) is zeker een uit muntend speler voor Hogere III, maar hij liet zich op vraag van de voorzitter zakken naar bevordering om als achterman te gaan postvatten. Ronny Leunis (31) is pas va der geworden en bulkt op nieuw van de ijver om aan de koord alles te stoppen. Hans Baert (25) was een late roe ping, die vorig jaar als plaats vervangend keerder zijn ploeg dikwijls aan een zege hielp, Hij blijft meer dan ooit een vaste waarde. Geert Hermans (27), klein-midden bij de ge nade Gods, moet dit jaar be kwaam zijn om definitief te bevestigen. Eric Verheyden (21) beschikt over onmisken bare keerderskwaliteiten, maar speelsheid en gebrek aan inzet kunnen hem zwaar te staan komen. Voor ploegleider Frangois De Bock wordt dit jaar in bevor dering een hele opgave. Ge lukkig wordt hij goed bijge staan door Frangois De Beer? Jozef Nobels en Charel Cop- pens, werkers achter de scher men. Verder kan die tweede ploeg beschikken over ver scheidene valabele spelers-in vallers: Danny De Wilde, Ben ny Aubroeck en Rudi De Smedt zijn paraat. Hoe Benny van Haver, een beetje in on min met de klub en toch niet getransfereerd, op zijn oproe ping zal reageren is nog niet duidelijk. In elk geval lijkt voor al deze mensen het be houd in bevordering een must. Uiteraard werd ook de jeugd werking, de hoeksteen waarop het Kastelse sukses is ge bouwd, niet verwaarloosd. Onder leiding van enthousias te jeugdbegeleiders wordt er aangetreden met kadetten. mi niemen en pupillen. Het jonge geweld heeft onderdak gevon den in sporthal De Wuiten, waar de trainingen reeds eind januari van start zijn gegaan?

De Voorpost | 1989 | | pagina 23