Tweemaal sprinter Mare De Bruycker Overwinningen van Julien Loggier, Emiel Peetermans, Freddy Janssens en Philippe Jespers Eerste winst voor Gunther Van den Abbeele Werner Wuyts went snel als amateur Individueel zwemonderricht Leer kajak varen Guy Van Hese zegeviert in eigen dorp Hi ga WIELERTOERISME WIELRENNEN B.W.C.L.-Wielrennen 24 - 31.3.1989 - De Voorpost Zaterdag in Moorsel A- en B-reeksen Ronny Mettepenningen Deze wedstrijd kende een schitterend verloop. Van start tot aankomst volgden de de marrages mekaar op. Door de hoge snelheid en het lastige parcours, bestreken door een felle wind, viel het 70 renners tellende peloton al snel uiteen. Na amper drie ronden reed de helft der deelnemers in een verloren positie. Zij zouden trouwens op twee ronden van het einde moeten afstappen. Vooraan ging het blijkbaar nog niet hard genoeg en voort durend waren er nieuwe ge zichten in de spits. Op twee ronden van het einde gingen Johnny Dierickx en Willy Van der Eecken in de aanval. Toen ze reeds tweehonderd meter voorsprong hadden, ging Ron ny Mettepenningen in de tegenaanval, een tijdje ge steund door Pierre Van Rans- beeck, maar die moest lossen en in één ruk sprong Ronny tot bij de koplopers. In de laat ste ronde waren er meteen drie leiders met daarachter een volkomen uiteengeslagen pelotonnetje met vooraan Bruno Heyvaert en Theo Van Handenhove. Vooraan dreef Martinrenner Mettepennin gen het tempo op en in de laat ste helling naar de meet toe wipte hij weg van zijn twee medevluchters om licht afge scheiden te winnen. De zo veelste overwinning voor de ploeg Martin. C- en D-reeksen Mare De Bruycker Deze wedstrijd, die zeer snel vereden werd, kende ontelba re ontsnappingspogingen maar het peloton kwam telkens weer terug. In de laatste ronde probeerde Willy De Clercq de forcing te voeren, maar ook dat groepje werd nog juist voor de eigenlijke spurt begon ingelopen. Meteen kregen we een massaspurt en de zeer snelle Mare De Bruycker zege vierde met klank. Zondag in Sint-Lievens-Houtem C- en D-reeksen Jean Goossens 37 deelnemers startten on der een stralend zonnetje om tien ronden te betwis ten. De talrijk opgekomen toeschouwers kregen ge woontegetrouw een knap stukje sport te bewonde ren. Een vroegtijdige ont snapping van koersmaker Marcel Van Impe en Knoc- kaert leverde al gauw een mooie voorsprong op. Ze liepen tot 45 seconden uit en iedereen dacht dat ze voorop zouden blijven. In de laatste ronden ging het peloton geweldig te keer en in een mum van tijd wa ren de koplopers eraan voor hun moeite. In de spurt haalde Jean Goossens het vrij vlot A- en B-reeksen Johnny Dierickx Gewoontegetrouw een vroege onstnapping van drie renners. Toen daar na een tijdje nog eens drie bijkwamen, waren er meteen zes leiders. Deze ster ke kleppers verstonden elkaar zeer goed en toen achteraan het geweld losbrak, viel het peloton eerst uiteen in twee stukken en uit het eerste stuk gingen zes renners in de ach tervolging. Daar waren de Martinjongens Mettepennin gen en Van Handenhove bij en vooral Ronny forceerde het tempo op de hellingen. Voor aan had men echter lont gero ken en men haalde er het on derste uit de kan. Dit duel duurde tot op de eindmeet. De zes hielden nog een zeven tigtal meter voorsprong over en het was een verrassend sterke Johnny Dierickx die zijn medevluchters in de sprint versloeg. Maandag in Lebbeke C- en D-reeksen Mare De Bruycker Het mooie weer en de talrijk opgekomen renners zorgden voor een fraaie koers maar er was ook een massa volk die de terrasjes van de klassieke om loop deed vollopen. De koers schoot direkt in gang. Onmid dellijk gingen vier renners aan de haal en het peloton liet be tijen. Toen de vier reeds meer dan een minuut vooroplagen, kwam de reaktie op gang. Na heelwat pogingen ontsnapten drie renners en daarachter kwamen er nog vijf. De rest was gezien want de vijf fiets ten tot bij de drie en meteen kwamen er acht achtervolgers die met rasse schreden nader bij kwamen. Bij het ingaan van de laatste ronde hadden de koplopers nog een honderd meter voorsprong. De achter volgers met Martinrenners Bij de O.V.W.B. in Rellegem BWCL-Wielrennen. De zegevierende aankomst van Theo Van Handenhove u een (xl) De vier reeksen reden hun eigen koers voor een afzonderlijke uitslag. Bij de alleroudsten was het Julien Loggier die met kop en schouders boven de anderen uitstak. Van bij de start ging hij demarreren om elke ronde zijn voorsprong op te drijven en wat Omer Van Molle en Eugeen Beelcn ook ondernamen, de vluchter bleek onbereikbaar en zou met twee minu ten voorsprong de eindmeet bereiken. Halfkoers deed Jean Spenders een val maar hij kon na verzorging de koers verder uitrijden. Voor Emiel Peetermans werd het zijn eerste zege in de C-reeks. Op het laatste kon hij ontsnappen in gezelschap van Yvan Donnay en Jozef Van de Velde, kort gevolgd door Felix De Sutter en Cyriel Pannecoucke In de B-reeks toonde Freddy Janssens zich de beste na gans de koers op het voorplan te hebben gereden, hoewel Mare Verlot en Benny Van Eyck in hun pogingen mislukten om hem nog bij te halen. Janssens won ziin eerste wedstrijd van het seizoen. De Waal Philippe Jespers won met drie minuten vooruit de A-reeks. Na vijf ronden trok hij er vandoor, spijts hevige tegenstand van Frans Van Eyck, Antonio Cecchinato. Hij betwistte zijn eerste koers van het sei zoen en won meteen. Uitslagen D-reeks: 1. Julien Loggier, 2. Omer Van Molle, 3. Eugeen Bcelen. 4. Jaak Goossens, 5. Jean Spenders. C-reeks: 1 Emiel Peetermans, 2. Yvan Donnay, 3. Jozef Van de Velde, 4. Felix De Sutter, 5. Cyriel Pannecoucke. B-reeks: 1. Freddy Janssens, 2. Mare Verlot. 3. Benny Van Eyck, 4. Yvan Bcticmans, 5. Emiel Van Caelcnbergh. A-reeks: 1. Philippe Jespers, 2 Frans Van Eyck, 3. Antonio Cecchinato. 4. Alex De Craemer. 5. Willy Van den Borrc. Van Den Hoecke en De Clercq haalden het onderste uit de kan maar strandden op enkele luttele meters. A- en B-reeksen August Van Laethem en Bruno Heyvaert De renners van de ploeg Mar tin hebben in deze koers laten zien hoe het echt moet. Zij maakten er een ware demon stratie van en na een ronde la gen er 18 renners voorop. De rest fietste zich te pletter maar kon geen sekonde inlopen. In tegendeel, ze verachterden meer en meer en na één uur rijden waren er nog 18 renners in koers. Met vijf Martinren ners vooraan begon het steek spel. Uiteindelijk gingen Bru no Heyvaert, Ronny Mette penningen en August Van Laethem (alledrie van Martin) aan de haal met Tummeleer en Poelmans in hun gezel schap. Toen deze vijf een rui me voorsprong hadden ver worven en zich gedekt wisten door hun ploegmaats Van Handenhove en Laureys be gon het steekspel opnieuw. Bruno Heyvaert sprong weg en zijn ploegmaats wachtten af. Tummeleer en Poelmans konden echter niet meer reageren en weg was Hey vaert. In de spurt voor de BWCL-Wielrennen. Theo Van Handenhove met zijn eerste palm (xl) tweede plaats won Mettepen ningen tegen Tummeleer en Poelmans; Van Laethem, als enige B-renner vooraan, was al zeker van de zege. Van Handenhove werd knap twee de van de B-reeks en ook Lau reys eindigde nog binnen de eerste tien. Kalender Volgende week zaterdag en zondag, wedstrijden te Grem- bergen met de Grembergse renners Gaston Van Den Hoe cke, Theo Van Handenhove, Ronny Mettepenningen, Chris Michiels. Roger Michiels en Boeykens. Alle formaliteiten in de Rijks basisschool, Verbindings- straat. Eerste start om 14 uur, tweede start om 16 uur, telkens over 12 en 14 ronden BWCL-Wielrennen. Deze dne Grembergse renners njden zaterdag en z eigen volk (xl) Wielertoerisme. WTC 't Stuurken uit Overmere kreeg een itnnr het fitnesscentrum Gorion (gvb) nieuwe outfit, geschonket Gunlher Van den Abbeele scheen samen met Kurt Vic- "Er werd nochtans hard ge- temin de ganse wedstrijd in it behaalde vorig weekeinde een tor in de laatste rechte lijn, knokt, vertelt de amateur uit spits evolueren, hij net n- eerste seizoenszege. Hij ver- waar hij de spurt won. Schoonaarde. Ik bleef niet- gaan van de laatste ronde wip te Kurt Victor weg. Ik rea- Werner Wuyts is pas ama- amateur sterk te kunnen uit- wanneer ik nog over voldoen- teur geworden. De Waaslan- pakken. Na vijf koersen ben de reserves beschik." der heeft in de vijf jongste ik tot de vaststelling gekomen Hoewel hij drie maanden wedstrijden geen slechte in- dat ik mijn plan kan trekken, inaktief was, behaalde Wer- druk gelaten. Tijdens het Aan winnen denk ik voorlo- ner Wuyts vorig jaar als ju- paasweckeinde legde hij zelfs pig niet, maar wel aan een nior zes overwinningen. Eind beslag op een vierde plaats in aantal ereplaatsen. Voordeel april zwaait hij af. - is dat ik tijdens een spurt (e.g.) sterk kan uithalen, tenminste Berlare, waar er toch 111 ren ners aan de start verschenen. "De wisseling van junior naar liefhebber is mij beter bevallen dan verwacht, zegt Wuytske. Ik heb weliswaar een flinke voorbereiding ach ter de rug. Tijdens de winter maanden was ik aktief in het veld, veelal in het gezelschap van Ronald De Witte en Gino Verhulst. De bedoeling was om kracht op te doen om als twaalf lessen en is zowel ge richt tot "leren zwemmen" voor niet-zwemmers als "stijl- De deelname kost 850 fr. voor. 12 lessen. Vooraf in schrijven in het Durmebad, Sportlaan 3, tel.: 48.31.99. Wielertoerisme. In Grembergen werden de fietsen gewijd uitrusting, geschonken door Chevalier"Fietsen Rudy" en zondag in lokaal Den Bonten Os (foto p. hermans) van Club 71. Ondertussen mochten we ook de nieuwe "Zetels Nobels". Nieuwe leden zijn steeds welkom elke Op zaterdag 15 april start er ze 20 uren durende lesscn- een lessenreeks kajak voor reeks worden de basistechnie- beginnelingen in samenwer- ken van het kajakken aange- king met de VVW te Loke- leerd. Zowel volwassenen als ren. Deze kursus loopt over jongeren vanaf 12 jaar zijn tien zaterdagen, telkens van welkom. Als bijzondere pro- 14 tot 16 uur. Gedurende de- motie zal elke jongere daar enboven een gratis lidmaat- vet. De deelname kost 1500 fr schap voor 1989 ontvangen cn inschrijven kan men in de van VVW-Lokeren. Een Stedelijke Sportdienst, Sport- unieke kans om aan sport te 'aan 2 te Imkeren, tel.: doen in gezinsverband. Voor- 48.68.46. Het aantal deelne- waarde: in het bezit zijn van mers beperkt dus zo snel een recent 100 m-zwembre- mogelijk inschrijven! Guy Van Hese behaalde op worden genoemd. Zijn dage- siekers al eens zijn mannetje Paasmaandag zijn eerste zege lijkse bezigheid laat het niet staan en hoopt hij een aantal van het seizoen. In de spurt toe om zich intens op die kermiskoersen op zijn aktief versloeg hij een sterk aandrin- wedstrijden voor te bereiden, te brengen, gende Garry De Cock. De Niettemin wil hij in semi-klas- (e.g.) kopgroep waarvan beide ren- ners lid waren, vertegenwoor- 30' digde ook nog andere Waas- landers zoals Dirk De Cau- wer, Gaston Pieters en Geert Delaruelle. Dirk De Cauwer heeft een groot aandeel in de zege van Guy Van Hese. In de laatste rechte lijn speelde hij taktisch en gaf zijn ploeg maat de vrije teugel. "Het verschil met de opruk kende Garry De Cock was inderdaad miniem, geeft Van Hese grif toe, Op een over winning had ik vooraf niet gerekend. Dat kan je niet op bestelling. Wel hield ik mij van in den beginne in de voor ste gelederen. Na zo'n dertig kilometer zijn we met twaalf voorop geraakt. Het gezel schap verkleinde naarmate de streep in zicht kwam." Guy Van Hese neemt niet deel aan wat grote koersen geerde samen met Gino Pri mo en Willy De Backer. Gees van de twee wilde overne men. Vandaar dat ik mij terug liet zakken om het even latei alleen te proberen. Op zo'n twee kilometei voor de streep 'greep' ik <k vluchter. Het kwam tot een spurt onder ons beiden, won." In datzelfde Berlare legde Van den Abbeele op Paas maandag beslag op een zeven de plaats. Op het laatste gin gen zeven renners aan de haal. Hij behoorde tot een groepje van achtervolgers ec in de spurt voor de zesde plaats werd hij tweede. Gunther Van den Abbeele is tot nu toe flink aan de slag. Vermits hij thans een degel ke bezigheid heeft, hoort trai nen er pas bij na afloop vat de dagtaak. Hij werkt in eet melkerij. "Ik heb dus gelegenheid on veel melk te drinken en daai word je sterker van' Gunther. Wielrennen. Guy Van Hese was de snelste amateur in Nieuwkerken-Waas (Iv) Har dagna' ningst Wolve De jui H kum besc uit c "1

De Voorpost | 1989 | | pagina 26